death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

احتمالش خيلي زياده تو المپيك 2012 يه انفجار بزرگ مثل برجهاي دو قلو تجارت جهاني آمريكا خودشون انجام بدن بعد بندازن گردن ايران وسوريه و حزب الله و به بهانه همين بخوان به سوريه حمله كنن ، اين گزينه احتمالش خيلي خيلي قويه و ممكنه اين طرح رو بخوان پياده كنن
اگه هم سوريه سقوط كنه كه احتمالش هم خيلي زياده اين اتفاق بيوفته بعدش مستقيم ميان سراغ ايران و .....
نظر دوستان چيه ؟؟؟؟؟؟
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا سقوط سوریه توهمی بیش نیست
دوما اگه فرض محال این اتفاق بیفته مطمین باشین خاورمیانه و در اسرع وقت اسراییل متلاشی میشه چون قطعا ایران و روسیه عکس العمل نشون میدن
البته تو این یه مورد خوشبختانه روس ها فریب بازی غرب رو نخوردن و فهمیدن که هدف اصلاح حکومت اسد نیست بلکه سرنگونی اخرین پایگاه روسیه تو خاورمیانه ست برا همین هست که تا الان 3 قطع نامه رو وتو کردن و اگه بشه دهها بار دیگه هم وتو میکنن چون مطمینن بعد سرنگونی اسد مخالفین به اولین جایی که یورش میبرن بندر طرطوسه
از طرفی حکومت فعلی سوریه هم خدایی پایگاه مردمی قویی داره وگرنه اگه مردم واقعا حکومتی رو نخوان منتظر کمک خارجی نمی مونن و شده جلو گلوله تانک هم برن کار رو یه سره میکنن ولی متاسفانه وقایع سوریه تو دنیا معکوس جلوه داده میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزيز من كي دوست داره محور و شاهرگ مقاومت توي منطقه يعني سوريه از بين بره ؟
ولي من در روايات قبل از ظهور خوندم كه سوريه بدست سفياني سقوط ميكنه و در آنجا نبرد قرقيسيا بين خود ارتش هاي اشغالگر شكل ميگيره؟
الله اعلم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا که تا سوریه از بین نره هیچ گونه حمله ای از جانب دیگر کشور ها به ایران صورت نمیگیره. دوما ایران بار ها و بارها اعلام کرده" دفاع از مواضع دمشق، دفاع از مواضع تهران است" پس ((جمهوری اسلامی ایران)) تا آخرین نفس [u][i][b]بزگترین حامی واقعی [/b][/i][/u]سوریه است. الان هم کمک های بسیار زیادی از طرف ما به سوریه شده و بشار اسد مطمئن است که اگه حمله ای بشه سپاه و حزب الله دفعش میکنند.
یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا كنه همين طور كه ميگيد باشه ما كه آرزومونه سوريه در خط مقاومت باقي بمونه
خدا انشالله سپاه و حزب الله رو ياري كنه تا از اسلام دفاع كنن؟
به نظر شما چقدر احتمال داره به سوريه حمله بشه ؟ و اگر حمله بشه يعني ايران هم مستقيم وارد جنگ خواهد شد؟ نتيجه جنگ چه خواهد شد
من به شدت نگران سوريه هستم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب میبینم اختلافات کم شد.. :huh:

[quote]وقتی فله ای بمبارون میشه و هیچ جنبنده ای و تجهیزات نظامی نباید باقی بمونه همینه دیگه دیگه نیروی سرهنگ و غیر سرهنگ نداره باید همه چی نابود بشه که همین طور گفتم برایند این موارد به نفع شورشیان تمام شد[/quote]
فله ای یعنی چی؟ انتظار ندارید که اینقدر این بمبارانها هردمبیل باشه که دوستان و یاران ما هم دود بشن برن هوا؟!!
در بعضی از این موارد، نیروها بقدری فاصله داشتن که حتی با بمباران وسیع دشمن، آسیبی به دوستان نمیرسید
حداقل در اون بمبارانهای هوایی اونقدر تجهیزات و موشکهای پیشرفته وجود داره که از بمباران بیهدف یا اشتباه تا حد زیادی جلوگیری کنه؟
یا باید در پیشرفته بودن تجهیزات غربی شک کرد!!!!
مگر اینکه هدف دیگه ای باشه

[quote]نخیر در لیبی از همون اول کشور 2 تیکه شد و یک جنگ داخلی ایجاد شد بین غرب و شرق کشور ولی در سوریه قضیه برعکس بوده و اعتراض ها ابتدا مسالمت آمیز بود[/quote]
بنده در این مورد مخالفم، باز هم شما رو ارجاع میدم به سیر تحولاتی که در لیبی اتفاق افتاد
در لیبی باز تظاهرات مسالمت آمیز بود، اما با جدا شدن تعداد زیادی ارتشی و افتادن انبار مهمات ارتش دست مردم (در شهرهای مهمی مثل بیضا) و سرپیچی خلبانان و نیروی هوایی برای بمباران مردم و همچنین بعضی دخالتهای خارجی خیلی زود ماهیت اعتراضات عوض شد
اما تفاوتی که داره اینه که مخالفان اصلی در سوریه تا الان دارن از حل و فصل صلح آمیز دم میزنن، ولی بعضیا که نفسشون از جای گرم بلند میشه...
و از طرفی اکثر مهماتی که دست شورشیهای سوریه هست، از خارج تامین شدن تا انبارهای مهمات و مراکز ارتش سوریه
جدایی ارتشیان سوریه بهیچوجه به گستردگی لیبی نبود (البته بزرگنمایی العربیه و الجزیره نیازی به گفتن نداره، چون طبق آمار اونها ارتش یه چیزی هم بدهکار میشه!!! :D )

[quote]تا حالا که یک جنگ داخلی تمام عیار شده[/quote]
متاسفانه با این هم مخالفم، نه به اون بی نمکی نه به این شوری شور!!
توصیه میکنم(البته ببخشید همش دارم وصیت میکنم :D ) وضعیت داخلی سوریه رو نه صرفا از دید رسانه های مختلف (داخلی و خارجی که هر کدوم یک کلاغ 90 کلاغ میکنن) بلکه از دید مردمش ببینید و نظر بدید
(خوبه بحث رسانه ها الان در تاپیک میانمار داغه)
هنوز به جنگ داخلی نرسیده، که اگر خدای نکرده برسه اونوقت متوجه میشید جنگ خانمانسوز داخلی یعنی چی!
همونطور که در سالهای 2006 تا 2008 عراق تا آستانه اون جنگ پیش رفت ولی نشد..

[quote]از بیکفایتی ارتش...سوریه با کمک رادار های کشورهای دوست...[/quote]
شرمنده...اگر ارتش سوریه بیکفایت بود، بدون دخالت مستقیم خارجی هیچوقت نمیتونست این همه مدت در مقابل این حجم حملات دوام بیاره (خواهشا دوباره درباره کمکهای دوستان نگید که شورشیها -و نه انقلابیون- کمکهای بسیار زیادی و از همه جهت بهشون رسید و همچنین نذارید به حساب جانبداری کورکورانه :ph34r: )
سوریه به اندازه کافی رادار و سیستمهای پیشرفته (و البته نیروهای وفادار به اسد) داره که نخواد برای هر مسئله کوچکی دست به دامان سایرین بشه
همونطور که قبلا گفتم دوستان فکر میکنن ارتش سوریه ببو گلابی هست!!

[quote]خودت هم به این قسمت جواب دادی کسی نبود به لیبی در این مورد کمک کنه[/quote]
این جواب صحبت خود شما بود :o

[quote]الان شما حکومتی در سوریه نمیبینین اکثر شهرها دستخوش خشونت هستن[/quote]
باز هم ببخشید
کمی واقع بینی چاشنی این نظرات باشه بد نیست!!
باور کنید الان با زمان تیرکمون فرق داره، موبایل و تنگو و وایبر واتزآپ و ایمیل و چت و ....
باز هم رجوع کنید به همون بحث رسانه ها

موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Thundar' timestamp='1343510137' post='262382']
اولا سقوط سوریه توهمی بیش نیست
دوما اگه فرض محال این اتفاق بیفته مطمین باشین خاورمیانه و در اسرع وقت اسراییل متلاشی میشه چون قطعا ایران و روسیه عکس العمل نشون میدن
البته تو این یه مورد خوشبختانه روس ها فریب بازی غرب رو نخوردن و فهمیدن که هدف اصلاح حکومت اسد نیست بلکه سرنگونی اخرین پایگاه روسیه تو خاورمیانه ست برا همین هست که تا الان 3 قطع نامه رو وتو کردن و اگه بشه دهها بار دیگه هم وتو میکنن چون مطمینن بعد سرنگونی اسد مخالفین به اولین جایی که یورش میبرن بندر طرطوسه
از طرفی حکومت فعلی سوریه هم خدایی پایگاه مردمی قویی داره وگرنه اگه مردم واقعا حکومتی رو نخوان منتظر کمک خارجی نمی مونن و شده جلو گلوله تانک هم برن کار رو یه سره میکنن ولی متاسفانه وقایع سوریه تو دنیا معکوس جلوه داده میشه
[/quote]شکی نیست که این یارو اسد به زودی کله پا میشه.خاور میانه هم هیچ اتفاقی براش نمی افته.بالاخره روسیه با غرب ساخت وپاخت میکنه واون موقع حمایت ایران از سوریه اهمیتی نخواهد داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][quote name='HHL' timestamp='1343503401' post='262353']
[quote name='afand' timestamp='1343499384' post='262336']
احمقانه ترین تصمیم همینه همینه
[/quote]

من قبلا توی تاپیک سوریه گفتم که الآن نیاز به یه منجی هست و گرنه ارتش تا تهش میره و اینها رو تار رو مار می کنه در این صورت وضعیت کشورهای حامی قطعا مثل گذشته نخواهد بود اما اینکه شما می فرمایید که این کاری است احمقانه به نظر من کاملا اشتباه است
نیاز به چنین نیروی واقعا هست تا لااقل اگر این جبهه نتونسته کاری برای حذف حاکمیت سوریه کند لااقل نظام رو اونقدر باید ضعیف بشه که دیگه نتونه مشکلی در آینده واسه اینها به وجود بیاره
اما اینجا یه چیزی مطرحه که با چه سطحی از امکانات میشه چنین بلایی رو بر سر سوریه در آورد؟

اگر برآوردها نشان از لزوم استفاده از یک نیروی گسترده و قوی با تجهیزات کامل(تجهیزات سنگین) دهد کی می تونه چنین تجهیزاتی رو در اختیار این نیرو بذاره!
[/quote]

با سلام خدمت دوست عزیز
حرف شما درزمانی صحیح بود زمانی که وضع کشورهایی مثل مصر لیبی تونس و یمن و به همراه کشورهای حوزه خلیج فارس عادی بود مطمئن باشید عربستان توانایی تشکیل همچین نیرویی رو نداره این موضوع با داستان بحرین خیلی فرق میکنه ، درگیری اعتلاف عربستانی کشورهایی مثل اردن و عراق رو که بین عربستان و سوریه هستند درگیر میکنه که اونها هم مطمئنا با توجه به وضع کشورشون دنبال درگیری نیستند پس عربستان 27 میلیونی باضافه چند کشور کوچیکدر مقابل سوره 22 میلیونی که چیزی برای از دست دادن نداره وایران 75 میلیونی و حزب الله آماده مطمئنا اعتلاف سوریه به مراتب خطر ناکتر از اعتلاف عربستانه در مورد ترکیه هم که درگیری با سوریه راه رو برای کردها بازتر میکنه تاکتیک بشار اسد برای آزاد گذاشتن کردها در صورت اینچنین جنگی یک نیروی قوی به نیروهای اعتلافی سوریه اضافه میکنه این رو هم در نظر داشته باشید که درگیری بین این کشورها مطمئنا دامن اسرائیل را هم خواهد گرفت و این یعنی جنگ تمام عیار در منطقه به خاطر همین من میگم واقعا عربستان باید احمق باشه که بخواد همچین کاری بکنه انشاا... که سوریه این مخالفان از حلب هم بندازه بیرون یک نیروی جدید حامی ایران هم اضافه میشه و اون کردهای منطقه خودمختار سوریه است با این کار ترکیه هم بعنوان حامی اسرائیل همیشه سایه سنگین تهدید رو سرش سنگینی میکنه
آقا فعلا همه چی به نفع ماست مطمئن باشید[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بد جوری در مورد کرد های سوریه خیال پردازی میکنن! مثل اینکه از روابط حسنه (!) کرد های سوری با بشار و قبل از اون با پدرش حافظ آگاهی ندارن!

باز گذاشتن دست گروهک های مسلح کرد در سوریه یعنی ماری که از آستین شما بیرون آمده اما روزی دست خود شما را خواهد گزید!

برای گروهک های کرد سوری، بشار دشمن درجه یکی همچون حکومت ترکیه است!

[quote]دوما اگه فرض محال این اتفاق بیفته مطمین باشین خاورمیانه و در اسرع وقت اسراییل متلاشی میشه[/quote]

برام جالبه بدانم چطور به این نتیجه گیری رسیدید که سقوط سوریه یا جنگ با اون یعنی متلاشی شدن اسرائیل!!
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1343541425' post='262397']
دوستان بد جوری در مورد کرد های سوریه خیال پردازی میکنن! مثل اینکه از روابط حسنه (!) کرد های سوری با بشار و قبل از اون با پدرش حافظ آگاهی ندارن!

باز گذاشتن دست گروهک های مسلح کرد در سوریه یعنی ماری که از آستین شما بیرون آمده اما روزی دست خود شما را خواهد گزید!

برای گروهک های کرد ، بشار دشمن درجه یکی همچون حکومت ترکیه است!

[quote]دوما اگه فرض محال این اتفاق بیفته مطمین باشین خاورمیانه و در اسرع وقت اسراییل متلاشی میشه[/quote]

برام جالبه بدانم چطور به این نتیجه گیری رسیدید که سقوط سوریه یا جنگ با اون یعنی متلاشی شدن اسرائیل!!
[/quote]
دوست عزیزسیاسته ماهم یه زمانی حامی درجه یک آمریکا بودیم امروز دشمن درجه یکشیم حرف شما رو قبول دارم ولی میشه از فرصتها به نفع خودمون استفاده کنیم مطمئن باش ارتش سوریه همچین ذلیل هم نبود که نتونه به تنهایی مخالفان بیرون بندازه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='farhad29' timestamp='1343496869' post='262327']
[quote name='100' timestamp='1343495833' post='262323']
[quote]احتمالا ناتو مغز خر در خرج کردن پول و امکانات خورده بودن که به اصرار خودشون رو وسط دعوا مینداختن[/quote]

سلام

مغز خر آنها اینه که >>>> کنترل تمامی میادین نفتی لیبی دست کشور های اتحادیه ی ناتو افتاده .... دست چینی ها و روس ها به صورت صد در صد رفت تو پوست گردو .... کنترل تنها کشور واقعا ثروتمند شمال آفریفا ( نسبت به جمعیتش ) دست اروپایی ها افتاد ...

و ...
[/quote]
برداشت شما اشتباه ناتو و غربی ها که قرار نیست نفت لیبی رو مجانی ببرن که پولش رو دارن میدن حالا چه خودشون مستقیم قذافی رو سرنگون میکردند و چه میگذاشتند شورشیان خودشون قذافی رو سرنگون کنند نفت لیبی روانه بازار میشد.(ناتو در پی گرفتن چند تضمین و باج بود که با گرفتنش وارد شد)
بحت به این دلیل به اینجا کشید که بعضی از دوستان معتقد بودن شورشیان بدون کمک ناتو توان سرنگونی سرهنگ رو داشتند که من معتقدم که شورشیان چنین توانایی رو نداشتند فوقش شاید میتونستند کشور رو دو تیکه کنند که این هم خیلی بعید بنظر میرسید
[/quote]

سلام
گفتم کنترل !!! خود کنترل منابع نفتی بخشی از قدرت است .... مثلا عربستان با افزایش تولید کاری می کنه که قیمت نفت بخوابه !!! یا اگه کاهش تولید بده ، قیمت نفت می ره بالا !!!

به هر حال دیگه این نفت دست خود لیبیایی ها نیست ، دست کمپانی های نفتی هست ..... این جریان همون شرکت نفت ایران - انگلیس هست ...

در ضمن ، اروپایی ها ، ادعای خسارت مالی هم دارند !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز سیاسته ماهم یه زمانی حامی درجه یک آمریکا بودیم امروز دشمن درجه یکشیم حرف شما رو قبول دارم ولی میشه از فرصتها به نفع خودمون استفاده کنیم مطمئن باش ارتش سوریه همچین ذلیل هم نبود که نتونه به تنهایی مخالفان بیرون بندازه[/quote]

دوست عزیز البته انقلاب ما و گردش 180 درجه ای روابط با آمریکا و مقایسه اون با کرد های سوریه و روابط آن ها با بشار اسد قیاس مع الفارق است!

اگر به برخورد حکومت سوریه با کرد ها در 30 سال گذشته توجه کنیم به پاسخ روشنی میرسیم!

ارتش سوریه رو بنده ذلیل ندانستم اما قدرتمند هم نمیدانم!

به هر جهت همکاری کرد ها با بشار بعید به نظر میرسه و اگر هم اکنون کرد ها به میزانی آزادی عمل دست یافته اند به دلیل شرایط حاکم بر سوریه است و نه خواست حکومت!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1343553742' post='262423']
[quote]دوست عزیز سیاسته ماهم یه زمانی حامی درجه یک آمریکا بودیم امروز دشمن درجه یکشیم حرف شما رو قبول دارم ولی میشه از فرصتها به نفع خودمون استفاده کنیم مطمئن باش ارتش سوریه همچین ذلیل هم نبود که نتونه به تنهایی مخالفان بیرون بندازه[/quote]

دوست عزیز البته انقلاب ما و گردش 180 درجه ای روابط با آمریکا و مقایسه اون با کرد های سوریه و روابط آن ها با بشار اسد قیاس مع الفارق است!

اگر به برخورد حکومت سوریه با کرد ها در 30 سال گذشته توجه کنیم به پاسخ روشنی میرسیم!

ارتش سوریه رو بنده ذلیل ندانستم اما قدرتمند هم نمیدانم!

به هر جهت همکاری کرد ها با بشار بعید به نظر میرسه و اگر هم اکنون کرد ها به میزانی آزادی عمل دست یافته اند به دلیل شرایط حاکم بر سوریه است و نه خواست حکومت!
[/quote]
ولی جناب گوبلز در هر حال نمی تونید 2 نکته مهم رو انکار کنید:
1- سابقه همکاری استراتژیک سوریه و پ پ ک و رفاقت صمیمی اوجالان و مرحوم حافظ اسد که خودش یه سرمایه تاریخی برای ایجاد ائتلاف های جدیده.
2- مرزبندی آشکار کردهای سوریه با مخالفین خارج نشین خواستار براندازی اسد و سکوت معنادار اونها در قبال تحولات یک سال و نیم اخیر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1343553742' post='262423'][quote]دوست عزیز سیاسته ماهم یه زمانی حامی درجه یک آمریکا بودیم امروز دشمن درجه یکشیم حرف شما رو قبول دارم ولی میشه از فرصتها به نفع خودمون استفاده کنیم مطمئن باش ارتش سوریه همچین ذلیل هم نبود که نتونه به تنهایی مخالفان بیرون بندازه[/quote] دوست عزیز البته انقلاب ما و گردش 180 درجه ای روابط با آمریکا و مقایسه اون با کرد های سوریه و روابط آن ها با بشار اسد قیاس مع الفارق است!اگر به برخورد حکومت سوریه با کرد ها در 30 سال گذشته توجه کنیم به پاسخ روشنی میرسیم!ارتش سوریه رو بنده ذلیل ندانستم اما قدرتمند هم نمیدانم!به هر جهت همکاری کرد ها با بشار بعید به نظر میرسه و اگر هم اکنون کرد ها به میزانی آزادی عمل دست یافته اند به دلیل شرایط حاکم بر سوریه است و نه خواست حکومت![/quote]البته شاید مثال من نمونه نزدیکی به این موضوع نبوده باشه و حق با شما باشه ولی طبق آمار ویکی جمعیت کردها در ترکیه بین 14 تا 19 میلیون نفره و نیز جمعیت کردها در سوریه حدود 3 میلیون نفر که در صورت فرض اعطای خودمختاری کامل در منطقه کردستان سوریه و یاحتی تشکیل کشور کردستان فشار و یا تحدیدی که به ترکیه وارد میشود بسیار بیش از سوریه است البته تمام این مسائل تنها فرضیه ای بیش نیست و باید ببینیم که بلاخره چی میشه ولی من به ایجاد حکومتی جدید و حداقل وابسته ونه حامی100 درصد ایران امیدوارم که میتونن تاثیر زیادی در آینده این منطقه داشته باشند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1343551718' post='262415']
سلام
گفتم کنترل !!! خود کنترل منابع نفتی بخشی از قدرت است .... مثلا عربستان با افزایش تولید کاری می کنه که قیمت نفت بخوابه !!! یا اگه کاهش تولید بده ، قیمت نفت می ره بالا !!!

به هر حال دیگه این نفت دست خود لیبیایی ها نیست ، دست کمپانی های نفتی هست ..... این جریان همون شرکت نفت ایران - انگلیس هست ...

در ضمن ، اروپایی ها ، ادعای خسارت مالی هم دارند !!!
[/quote]
خب کنترل نفت همانطور که خودت گفتی دست کمپانی های بزرگ و چند ملیتی میوفته و خود ما هم اگر تحریم نبودیم مطمئنا خواستار همکاری و سرمایگذاری این کمپانی ها بودیم و در حال حاضر عدم حضور همین کمپانی ها ضربات مهلکی به مازده روابط و نحوه نظارت و عملکرد دولت ها با کمپانی ها هم بر اساس قرارداد هایی که بسته میشه شکل میگیره و اینطور نیست که بگیم دیگه نفت دست دولت نیست( اینجا بود که غربی ها در پی گرفتن تضمین های خاص خودشون بودند.)
درمورد خباثت عربستان هم همانطور که خودت میدونی دشمنی اینها با ایران ربطی با دشمنی غرب با ایران نداره و اینها هم در پی اهداف خودشون از این تقابل هستند همین ها بودن که چپ و راست به سران دنیا تضمین میدادن که کمبود نفت ایران رو جبران میکنند بدون اینکه کسی ازشون تقاضا کنه.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مخلص داداش های تک هم هستیم :D
[quote]بنده در این مورد مخالفم، باز هم شما رو ارجاع میدم به سیر تحولاتی که در لیبی اتفاق افتاد
در لیبی باز تظاهرات مسالمت آمیز بود، اما با جدا شدن تعداد زیادی ارتشی و افتادن انبار مهمات ارتش دست مردم (در شهرهای مهمی مثل بیضا) و سرپیچی خلبانان و نیروی هوایی برای بمباران مردم و همچنین بعضی دخالتهای خارجی خیلی زود ماهیت اعتراضات عوض شد
اما تفاوتی که داره اینه که مخالفان اصلی در سوریه تا الان دارن از حل و فصل صلح آمیز دم میزنن، ولی بعضیا که نفسشون از جای گرم بلند میشه...
و از طرفی اکثر مهماتی که دست شورشیهای سوریه هست، از خارج تامین شدن تا انبارهای مهمات و مراکز ارتش سوریه
جدایی ارتشیان سوریه بهیچوجه به گستردگی لیبی نبود (البته بزرگنمایی العربیه و الجزیره نیازی به گفتن نداره، چون طبق آمار اونها ارتش یه چیزی هم بدهکار میشه!!! :ph34r: )[/quote]
منم نگفتم که هیچ اعتراضی نشد ولی خب خودت هم داری قبول داری که به سرعت باورنکردنی اعتراضات به خشونت کشید و کشور دوتیکه شد و اون اعتراضات اولیه قابل اغماض هستش و به چشم نمیاد ولی در سوریه شرایط فرق میکنه معترضان برای اینکه به نقطه کنونی برسن یک مسیر شیبدار طولانیی رو طی کردن
اگر ارتش سوریه هم 2 تیکه نشد بخاطر تفاوت قومیتی و قبیلگی در سوریه بود داری میبینی که اسد در کشوری مثل لبنان هم کلی طرفدار و مخالف داره
و نیروهای شبه نظامی سوری رو نباید با لیبیایی ها مقایسه کرد
[quote]متاسفانه با این هم مخالفم، نه به اون بی نمکی نه به این شوری شور!!
توصیه میکنم(البته ببخشید همش دارم وصیت میکنم :D ) وضعیت داخلی سوریه رو نه صرفا از دید رسانه های مختلف (داخلی و خارجی که هر کدوم یک کلاغ 90 کلاغ میکنن) بلکه از دید مردمش ببینید و نظر بدید
(خوبه بحث رسانه ها الان در تاپیک میانمار داغه)
هنوز به جنگ داخلی نرسیده، که اگر خدای نکرده برسه اونوقت متوجه میشید جنگ خانمانسوز داخلی یعنی چی!
همونطور که در سالهای 2006 تا 2008 عراق تا آستانه اون جنگ پیش رفت ولی نشد..
[/quote]
اگر جنگ داخلی نیست پس چیه نکنه اسد و کشور سوریه از خارج مورد حمله قرار گرفته و یا اعتراضاتی مسالمت آمیز مردمی رو شاهده

[quote]باز هم ببخشید
کمی واقع بینی چاشنی این نظرات باشه بد نیست!!
باور کنید الان با زمان تیرکمون فرق داره، موبایل و تنگو و وایبر واتزآپ و ایمیل و چت و ....
باز هم رجوع کنید به همون بحث رسانه ها[/quote]
نه من این رو جدی گفتم الان در سوریه دولتی وجود نداره و بیشتر به شهرآشوب و یک کشور آنارشیستی میماند :o

به هر حال خاطره این حوادث با باقی موندن و یا رفتن اسد پاک نمیشه و اگر بخواد این حوادث ادامه داشته باشه همونطور که در چند صفحه قبل گفتم موجب تجزیه منطقه میشه و در اون زمان بود و نبود اسد هیچ فرقی نمیکنه و نمیتونه جلوی تجزیه رو بگیره :huh:

البته من این رو هم بگم که به عقیده شخصی خود من کشورهای کوچک راحت تر میتونند از پس تامین نیاز مردمشون بر بیان و مردم رو خوشبخت تر نگه دارند. دیگه این خون و خونریزیهای گهگاه و بی گاه هم نخواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.