Recommended Posts

مستند نیست ولی منطقی هست. لطفا تحت تاثیر احساسات نظر ندید. پ ک ک در درگیری های اخیر ثابت کرد که از نظر توان نظامی هیچی نیست. 60 نفری که کشته شدن اکثرا نیروهای آماتور پلیس محلی بودن که بیشترشون حتی مسلح به سلاح کمری هم نیستن و هیچگونه تجهیزات حفاظتی هم ندارن. تازه همین نیروها هم با تله انفجاری کشته می شن نه درگیری مستقیم. نهایت هنر پ ک ک حمله انتحاری به یک پاسگاه پلیس محلی بوده. راه زنی و حمله به کامیون ها و اتوبوس های غیر نظامی و آمبولانس ها که هنر نیست. به دست ترسوترین آدم ها هم کلاشنیکوف بدی می تونه از بالای تپه به یک اتوبوس غیر نظامی تیراندازی کنه و پا بگذاره به فرار.
پ ک ک اگر عددی بود مثل داعش به پایگاه های نیروی هوایی و نیروهای واکنش سریع و امثال اینها حمله می کرد و ضربه می زد یا ژنرال های ارتش رو ترور می کرد نه افسرهای پلیس محلی رو که اتفاقا کرد هم هستن.

در مقابل ارتش ترکیه میاد با استفاده از پهبادهای پیشرفته مجهز به دوربین های ترمال که قادرن موش رو هم در سطح زمین ردیابی کنن گروه های 10-15 نفری مسلح رو علامت گذاری می کنه و چند دقیقه بعد F16 ها با بمب های هدایت شونده دقیق نقطه مورد نظر رو شخم می زنن. وقتی که روزی 60-70 تا F16 دست به بمباران منطقه می زنن عدد 800 نفر خیلی هم دور از ذهن نیست.

آمریکا اگر هم خط قرمزی داشته باشه در مقابل ترکیه داره نه کوردها و تورک ها یا هر کس دیگری با عرض معذرت. بنده خدا ترکیه 6 ساعت تمام با حملات توپ خانه ای مواضع ی پ گ رو در سوریه شخم زد. پس کجا بود آمریکا و خط قرمزش؟ حتی روزنامه های آمریکای به اصطلاح آزاد هم بر علیه این اقدام ترکیه چیزی ننوشتن.

أبدأ منطقي نيس
همون اول عرض کردم استراتژي منسوخ شده جنگ ويتنام هست
بنده احساسي صحبت نميکنم شما تحت تأثير اخبار ترکيه هستيد بنده نه
تجهيزات نظامي و هواپيما رو به جنايتکار ترين افراد بديد ميتونن تلفات بگيرن مث صدام حالا صدام با بمب شيميايي نتونست اردوغان جاي خود
داعش رو در مقابل کورد ها ديديم چکار ميکنه
جرأت ترکيه در استفاده از نيروي نظاميش ديديم ماه پيش قرار بود وارد سوريه شه يادش بخير
از 50 هزار نفر چقد تلفات گرفته با حملات توپخانه اي؟؟؟قرار بود کوردستان عراقم به توپ ببنده که يادش بخير
اگه حملات در سوريه مث قنديل بود خط قرمز آمريکارو متوجه ميشديد
 خبر رساني امريکا همينجوره هر چي کورد کشته بشه کک هيچکس نميگزئه اما بمباران کردن روستا تروريستي نيس
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مطلب شاید در استاتوس جای بهتری بود براش ولی برگشت به صحبت های دوستمون قادر در رابطه روابط خیانت آمیز برخی ترک ها با تروریستها گفتم اینجا بزارمش :

حالا «تروریست» هیچ، ولی رویترز به عضو پژاک حتی نمیگه «پیکارجو»، میگه «فعال». تیتر خبر هم عالی، که میگه ایران نگران از بهبود موقعیت کردها در خاورمیانه یه فعال کرد رو اعدام کرده.

این تیتر ترجمه شده خبرگزاری رویترز هست. حالا کسی که اعدام شده یک تروریست بوده و دستش احتمالا به خون آغشته و این ها به کنار ولی مهم نویسنده مطلب هست که همون شرف الدین معروف نشریه چلچراغ هست. نشریه ای که احتمالا در کنار همشهری جوان از پر مخاطب ترین نشریات جوانانه بود و اتفاقا بر عکس همشهری جوان چلچراغ همیشه یک پز روشنفکری هم داشت و شرف الدین به عنوان محبوب دل! و الگوی خیلی از مخاطبین نوجوان و جوان چلچراغ به عنوان یک روشنفکر مصلح آزادی خواه!!  شناخته می شد.

حالا صحبت اینه نقل قول بالا را  یک سبز و در طیف اصلاح طلبان متعصب و فعلا مقیم خارج از کشور نقل کرده و یک طوری اشاره کرده به خیانت طیفی از ایرانیان که بدون توجه به واقعیات در خارج از کشور بر خلاف شعارهایی که زمانی در داخل کشور میدادند مشغول نوعی از وطن فروشی هستند و عقده گشایی مبتنی بر دشمنی. در بحث های دیگه هم گفته شده که مثلا دشمنی با نظام و دولت را نباید به دشمنی با تمامیت ارضی و امنیت ملی و اختلاف انگیزی قومی کشوند، کاری که طیف گسترده ای از به خارج رفتگان سیاسی می کنند و به ناگاه میشن همینی که هستند. علاوه بر فعالیت مخرب در برخی رسانه های فارسی زبان در رسانه های پر مخاطب انگلیسی زبان هم چنین خلاف واقع گویی می کنند و میشن منبع اخبار ایران و نتیجش هم میشه شهدای غرب کشور و تنش و جولان تروریستها ( نه فعالان مدنی واقعی ) و فرش قرمز دول غربی زیر پای سران این تروریستها جایی که یک تروریست فعال اجتماعی خونده میشه..

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اولوسی دیریسینی

هرگون بیریسینی

بیر گون هپی سینی

زنده شون مرده شون

هر روز یکیشون 

یک روز همه شون

خوب مطالب بالا یه شعار هست و یه شعار هم هست که میگه یا ور کورتول یا ورکورتول که میشه یا بزن تمومش کن یا بده تمومش کن.

اینکه پژاک یا پ ک ک دارای یه خاستگاه اجنماعی هست یا نیست دلیل نمیشه که یا این ها جنگیده نشه یا این جنگ محکوم به شکست بشه.اردوغان اتفاقا سیاست اشتباهی در پیش گرفت که نتیجه اش این میشه . موقعی که حزب اردوغان تو سال 2003 روی کار اومد بحث ترور و پ ک ک مطرح نبود .پ ک ک مجبور شده بود که اتش بس یک طرفه اعلام کنه و که نیروهای ترکیه این مسئله رو قبول نداشتن و به گفته خود پ ک ک تو جریان عقب نشینی صد ها نفرشون کشته شدن .ایا دول وقت ترکیه با مذاکره با پ ک ک به این نتیجه رسیده بودن؟

با تروریست مذاکره یا مباحثه بشه نتیجش این میشه. با تروریست باید مجادله کرد و تا اخرین سگ دونیشون تعقیبشون کرد.عدالت و توسعه نبایستی گشایش های دموکراتیک رو با بحث تروریسم گره میزد و حالا نیز باید اینا رو جدا کنه

دوستان به یه نکته توجه داشته باشن ، اگه جرج بوش به جای اوباما سرکار بود روند مداخله امریکا در سوریه بسیار متفاوت با روند امروزی بود و حتی میشه گقت اگه هیلاری کیلنتون ریس جمهور بود این روند هم متفاوت بود.ایا امریکا قدرتش در زمان دو ریس جمهور اینقدر فکر کرده و یا با بودن کیلینتون این قدرت افزایش پیدا می کرد؟ این بحث در مورد ترکیه هم صدق میکنه .دوستانی که فکر میکنن ترکیه نمیتونه به تو سوریه به کردها حمله کنه ،برن به حوادث سال 98 نگاه کنن و ببینن چطور حافظ اسد با  اولتیماتوم یه هفته ای معاون فرماندهی نیروهای زمینی برخورد کرد  و به اوجالانی که داداشم میگفت چی کار کرد ؟ یا برن ببینن چطور دو تا اف 16 ترک اماده حمله به رم ایتالیا بودن و امریکا مجبور شد چی کار کنه و اوجالان هنگام پیاده شدن از هواپیما چی گفت؟

تا الان دوبار تو ترکیه پرچم ترکیه پایین اورده شده .یه بارم تو 11 اگوست سال 96 میخواستن پرچم ترکیه روتو قبرس پایین بیارن.یه کمپین موتورسواری از المان اغاز میشه و همراه اتباع سایر کشور ها میخوان بیان قبرس و پرچم ترکیه رو پایین بیارن و پرچم قبرس جنوبی روبه جاش بلند کنن. این حرکت توسط کلیسا های ارتودوکس حمایت میشد.سفیر امریکا هم هی درخواست ملاقات با ژنرال حسن کونداکچی فرمانده نیروهای ترک تو جزیره قبرس رو میداد.تو یه جلسه هم گفت بابا یه عده موتورسوارن که میخوان یه پرچم رو پایین بیارن ،اینکه چیزی نیست . کونداکچی هم میگه اگه اینطوری هست که شما میگید با مقامات قبرس شمالی هماهنگ کنید ما مشکلی نداریم وسفیرم میگه ما که اونا رو به رسمیت نمیشناسیم ژنرال هم میگه پس به میله نزدیک نشن.شرایط که این طوری پیش میره موتورسوارن بقیه کشور ها به جز یونان و قبرس از ادامه کار منصرف میشن .وقتی که یه موتورسوران یونانی جلوی دوربین های تلوزیونی میخواد از میله بالا بره ، با یه تیر به قصد کش زده میشه .دو سرباز انگلیسی هم که میخواست بیارنش با شلیک تیر از پا زخمی میشن .

منظورمن اینکه ترکیه همون ترکیه است ولی تو زمان عدالت و توسعه نیروهای مسلح ترک رو بی یال وبی دم کردن و انداختنشون قفس بعد میگن بیا بجنگ.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دیروز دو تروریست مسلح تو استانبول دستگیر شدن و امروز نیز عملیات گسترده ای علیه شاخه شهری ک ج ک تو استانبول انجام گرفت

یه نیروی دولتی هم تو لیجه از استان دیاربکر کشته شد.

دیروز تروریست ها در ارزینجان در جاده ای ایست و بازرسی ایجاد کردن و به سوی یه خودروی عبوری شلیک کردن که یه زن کشته شد.امروز در جریان عملیات تعقیب اونا پنج تروریست کشته شدن .

دیروز درگیری های در جیزره اتفاق افتاد تروریست ها به یک پایگاه نظامی در داخل شهر حمله کردن که منجر به درگیری شد. در جریان درگیری ها که در یک لحظه شروع شد ، سه نفر از جمله یک مامور اداره برق ، یک کارمند بیمارستان و یک کودک هفت ساله کشته شدن.

دیروز در یوکسک اوا درگیری های شدیدی رخ داد در حالی که دیشب مقررات منع رفت و امد بود در منابع مختلف بین 15 تا بیست تروریست کشته شدن .حزب دموکراتیک خلق ها  میگن که سه نفر غیر نظامی هم کشته شدن .بدلیل استفاده گسترده پ ک ک از راکت انداز ها چندین خانه اسیب جدی دیده  ،چون من هیلتر شکن نداشتم نتونستم تصاویری قرار بدم

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

أبدأ منطقي نيس
همون اول عرض کردم استراتژي منسوخ شده جنگ ويتنام هست
بنده احساسي صحبت نميکنم شما تحت تأثير اخبار ترکيه هستيد بنده نه
تجهيزات نظامي و هواپيما رو به جنايتکار ترين افراد بديد ميتونن تلفات بگيرن مث صدام حالا صدام با بمب شيميايي نتونست اردوغان جاي خود
داعش رو در مقابل کورد ها ديديم چکار ميکنه
جرأت ترکيه در استفاده از نيروي نظاميش ديديم ماه پيش قرار بود وارد سوريه شه يادش بخير
از 50 هزار نفر چقد تلفات گرفته با حملات توپخانه اي؟؟؟قرار بود کوردستان عراقم به توپ ببنده که يادش بخير
اگه حملات در سوريه مث قنديل بود خط قرمز آمريکارو متوجه ميشديد
 خبر رساني امريکا همينجوره هر چي کورد کشته بشه کک هيچکس نميگزئه اما بمباران کردن روستا تروريستي نيس

اشتباه نکنید. من دومین ارتش بزرگ و مدرن ناتو رو با یک گروه تروریستی مقایسه نکردم که می فرمائید اگر هواپیما در اختیار فلانکس و بهمانکس هم باشه می تونه هر کاری بکنه. من گفتم ارتش ترکیه پول، امکانات و نیروی کافی برای قتل عام 700 - 800 نفر فرد مسلح که سهله حتی صدها برابر این میزان رو هم در اختیار داره. پس وقتی همچین خبری اعلام می شه به هیچ عنوان دور از ذهن نیست. من اگر مقایسه ای کردم بین دو گروه تروریستی پ ک ک و داعش بوده که گفتم پ ک ک در مقابل داعش هیچی نیست. در عمل هم این رو دیدیم. داعش بعد از قتل عام ی پ گ و پ ک ک و پیشمرگه و پژاک و پاک و ... سر جمع، هشتاد درصد کوبانی رو گرفت و به دروازه های اربیل رسید. اون هم در کوتاه ترین زمان ممکن. اینکه الان در مقابل این گروه ها کاری از پیش نمی بره یا نمی خواد ببره صرفا به خاطر پشتیبانی هوایی ائتلاف و تجهیزاتی هست که در اختیارشون  گذاشته شده. تا جایی که این گروه ها توسط آمریکایی ها مجهز به دستگاه های علامت گذاری لیزری شدن. داعش هم نیروی هوایی و ... در اختیار نداره ولی سطح عملکردش به هیچ عنوان با گروه هایی که نام بردم قابل مقایسه نیست و زمین تا آسمان فاصله داره.

وقتی که رهبر پ ک ک می گه این گروه به عنوان بزرگ ترین گروه مسلح کرد نهایتا 5000 نیروی عملیاتی در اختیار داره شما چطور به رقم 50 هزار نفر رسیدید؟ سایر گروه های تروریستی کرد هم سر جمع شاید به اندازه پ ک ک نیرو داشته باشن. اینجا این سوال پیش میاد که آیا پیشمرگه 50 هزار نفر نیروی عملیاتی در اختیار داره که این گروه ها داشته باشن؟

می تونید منبعی ارائه بدید که ترکیه می خواست ماه پیش وارد سوریه بشه و نتونست؟ تا جایی که من اطلاع دارم ترکیه 4 سال هست که تهدید می کنه در صورت لزوم وارد سوریه خواهد شد. شاید فردا لازم بشه این کار رو بکنن شاید 4 سال دیگه هم لزومی نداشته باشه. شاید هم طبق گفته شما اصلا توانش رو نداشته باشن که نظر من خلاف این هست. حرف من اینه که من جایی ندیدم و نشنیدم که ترکیه یک ماه قبل قرار بوده به سوریه حمله کنه و اعمال فشار آمریکا یا هر عامل دیگری مانع این کار شده.

کردستان (یا به گفته شما کوردستان) عراق رو الان نزدیک به یک ماهه که شدیدا داره بمباران می کنه. اونوقت شما می گی یادش بخیر؟ در حمله هوایی به سوریه هم ی پ گ به روشنی اعلام کرد که ترکیه مواضعش رو همراه مواضع داعش بمباران کرده و به توپ بسته. آمریکایی ها چکار کردن؟ حتی یه تذکر خشک و خالی هم ندادن که دل این گروه خوش بشه. در عوض حساب کار دست ی پ گ اومد و دست از زیاده خواهی برداشت و برگشت جای که باید می بود.

من مسئول حمایت از منافع ترکیه نیستم که هیچ بلکه شدیدا از سیاست های کثیف این کشور در منطقه انتقاد هم می کنم. چیزهایی هم که بیان کردم صرفا درکی بود که از واقعیت های موجود دارم که البته احتمال اشتباه بودنشون هم وجود داره ولی در هر حال این نظر شخصی من هست.

شما هم سعی نکنید در حمایت از این گروه های تروریستی که منافع ملی ما رو هم شدیدا تهدید می کنن دست به دامان آمریکا یا هر اجنبی دیگری بشید. یعنی چه که می فرمائید خط قرمز آمریکا رو متوجه می شدید؟ آمریکا خر کیه؟ البته اصولا نوع روابط آمریکا با ترکیه و کردها اصلا ارتباطی به ما نداره که بخواهیم چیزی رو متوجه بشیم یا نشیم.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اشتباه نکنید. من دومین ارتش بزرگ و مدرن ناتو رو با یک گروه تروریستی مقایسه نکردم که می فرمائید اگر هواپیما در اختیار فلانکس و بهمانکس هم باشه می تونه هر کاری بکنه. من گفتم ارتش ترکیه پول، امکانات و نیروی کافی برای قتل عام 700 - 800 نفر فرد مسلح که سهله حتی صدها برابر این میزان رو هم در اختیار داره. پس وقتی همچین خبری اعلام می شه به هیچ عنوان دور از ذهن نیست. من اگر مقایسه ای کردم بین دو گروه تروریستی پ ک ک و داعش بوده که گفتم پ ک ک در مقابل داعش هیچی نیست. در عمل هم این رو دیدیم. داعش بعد از قتل عام ی پ گ و پ ک ک و پیشمرگه و پژاک و پاک و ... سر جمع، هشتاد درصد کوبانی رو گرفت و به دروازه های اربیل رسید. اون هم در کوتاه ترین زمان ممکن. اینکه الان در مقابل این گروه ها کاری از پیش نمی بره یا نمی خواد ببره صرفا به خاطر پشتیبانی هوایی ائتلاف و تجهیزاتی هست که در اختیارشون گذاشته شده. تا جایی که این گروه ها توسط آمریکایی ها مجهز به دستگاه های علامت گذاری لیزری شدن. داعش هم نیروی هوایی و ... در اختیار نداره ولی سطح عملکردش به هیچ عنوان با گروه هایی که نام بردم قابل مقایسه نیست و زمین تا آسمان فاصله داره.

وقتی که رهبر پ ک ک می گه این گروه به عنوان بزرگ ترین گروه مسلح کرد نهایتا 5000 نیروی عملیاتی در اختیار داره شما چطور به رقم 50 هزار نفر رسیدید؟ سایر گروه های تروریستی کرد هم سر جمع شاید به اندازه پ ک ک نیرو داشته باشن. اینجا این سوال پیش میاد که آیا پیشمرگه 50 هزار نفر نیروی عملیاتی در اختیار داره که این گروه ها داشته باشن؟

می تونید منبعی ارائه بدید که ترکیه می خواست ماه پیش وارد سوریه بشه و نتونست؟ تا جایی که من اطلاع دارم ترکیه 4 سال هست که تهدید می کنه در صورت لزوم وارد سوریه خواهد شد. شاید فردا لازم بشه این کار رو بکنن شاید 4 سال دیگه هم لزومی نداشته باشه. شاید هم طبق گفته شما اصلا توانش رو نداشته باشن که نظر من خلاف این هست. حرف من اینه که من جایی ندیدم و نشنیدم که ترکیه یک ماه قبل قرار بوده به سوریه حمله کنه و اعمال فشار آمریکا یا هر عامل دیگری مانع این کار شده.

کردستان (یا به گفته شما کوردستان) عراق رو الان نزدیک به یک ماهه که شدیدا داره بمباران می کنه. اونوقت شما می گی یادش بخیر؟ در حمله هوایی به سوریه هم ی پ گ به روشنی اعلام کرد که ترکیه مواضعش رو همراه مواضع داعش بمباران کرده و به توپ بسته. آمریکایی ها چکار کردن؟ حتی یه تذکر خشک و خالی هم ندادن که دل این گروه خوش بشه. در عوض حساب کار دست ی پ گ اومد و دست از زیاده خواهی برداشت و برگشت جای که باید می بود.

من مسئول حمایت از منافع ترکیه نیستم که هیچ بلکه شدیدا از سیاست های کثیف این کشور در منطقه انتقاد هم می کنم. چیزهایی هم که بیان کردم صرفا درکی بود که از واقعیت های موجود دارم که البته احتمال اشتباه بودنشون هم وجود داره ولی در هر حال این نظر شخصی من هست.

شما هم سعی نکنید در حمایت از این گروه های تروریستی که منافع ملی ما رو هم شدیدا تهدید می کنن دست به دامان آمریکا یا هر اجنبی دیگری بشید. یعنی چه که می فرمائید خط قرمز آمریکا رو متوجه می شدید؟ آمریکا خر کیه؟ البته اصولا نوع روابط آمریکا با ترکیه و کردها اصلا ارتباطی به ما نداره که بخواهیم چیزی رو متوجه بشیم یا نشیم.

شما متوجه نشديد.ترکيه مثلا در جنگ با يونان تلفات عظيمي بگيره اما از يه گروه چريکي امکانش صفر م نيست همچين چيزياحتمالا تلفات روستا هارو منظورشونه
شما استراتژي داعش رو مطرح کرديد که از نظر شما عددي هست من مقايسه کردم با کوردها
شما يا اطلاع نداريد يا خودتونو به بي اطلاعي ميزنيد
سي ان ان گفت يک سوم کوباني کورد ها گفتن يک چهارم که بعد از دو ماه بازپس گرفته شد برگشتن به سرجاي خودشون و بعد از اون شهر گرسپي رو داعش از دست داد و موجب وحشت ترکيه شد
شما فک کنم نقشه عراق رو نديديد هولير (اربيل) همسايه موصل هست از همون روز اول اشغال موصل پشت دروازه اومده بودن منطقه شنگال شکست و عقب نشيني کردند که پيشروي هايي هم وجود داشته اما کامل نه و در نينوا جلولا و کرکوک پيشروي هاي زيادي صورت گرفت(داعش در مقابل کوردها هيچي نيس)
همون داعشي يه يکشبه يک سوم عراق با نجهيزات و نيرو هوايي و 60 درصد سوريه با نيروهوايي رو از دست حکومت هاش دراورد در مقابله با کورد ها....
به سايت ي پ گ تشريف ببريد يکي از فرماندهان ميگه ما اول به 30 هزار چشم داشتيم الان به 50 هزار نفر رسيديم ديده بان حقوق بشر هم تاييد کرد
از تعداد پيشمرگه ها آمار دقيقي نيست
تمامي رسانه هاي ترکيه گفتند که داوودغلو از وزير دفاع خواسته که وارد کوردستان سوريه شه استراتژي شونم بيان کردن که حد فاصل بين کوباني تا عفرين رو اشغال کنن و منطقه حائل امنيتي به وجود بياد حتي مقدار مساحتي که ميخان اشغال کنن و قرار بود روز 12 تير همچين کاري کنن سايتهاي خودمونم گفتن(تمامي رسانه هاي ترکيه) که همچنين گفتن روسيه و امريکا و ايران رو هم در جريان ميزاريم که امريکا مخالفت کرد مرضيه افخم هم ديروز يا پريروز بود که گفت با منطقه حائل مخالفيم
کوردستان عراق بمباران نميشه قنديل بمبارن ميشه ياد روستا ها رو گفتم حمله هوايي به ي پ گ شد اما تداوم پيدا نکرد ي پ گ هم يک وجب عقب نشيني نکرد البته که کورد ها به تنها بودن عادت دارن
من حمايت نکردم نظرات و واقعيت هارو گفتم
امريکا منافع خودشو دنبال ميکنه يه بار با نيروهوايي حمايت و بار ديگه اجازه بمباران کردنشون رو ميده
همچين بي ربط هم نيست.....
  • Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کوردستان عراق بمباران نميشه قنديل بمبارن ميشه

اول که تناقض بسیار بزرگی در این جمله خودتون وجود داره. دوم اینکه احتمالا حیدر عبادی و مسعود بارزانی خواب نما شدن و در خواب دیدن که ترکیه به مرزهای کشورشون تجاوز کرده و شمال عراق رو مورد حمله قرار داده که اعتراض کردن!!!!!!!!! تا جایی که مسعود بارزانی به وضوح از پ ک ک خواست روستاهای کردستان عراق رو سپر بلای خودشون قرار ندن و سریعا از اون مناطق خارج بشن. آمریکایی که شما می گی نه تنها همین اعتراض خشک و خالی رو هم نکرد بلکه گفت این حملات حق ترکیه هست و ناتو هم در یک جلسه اضطراری از ترکیه حمایت کرد.

احتمالا تلفات روستا هارو منظورشونه

این حرف رو جدی که نگفتید انشاالله. 800 نفر تلفات غیر نظامی در روستاها؟!!!!!!!!!!!! مساله بعد اینکه لطفا تکلیف خودتون و ما رو مشخص کنید. اقلیم کردستان عراق بالاخره مورد حمله قرار گرفته یا نه؟

سي ان ان گفت يک سوم کوباني کورد ها گفتن يک چهارم که بعد از دو ماه بازپس گرفته شد برگشتن به سرجاي خودشون و بعد از اون شهر گرسپي رو داعش از دست داد و موجب وحشت ترکيه شد

یورو نیوز به نقل از پنتاگون : خودمان را برای سقوط کوبانی آماده می کنیم.

http://persian.euronews.com/2014/10/16/us-warns-kobani-could-fall-to-isil-despite-kurdish-fightback/

صحبت 30 درصد اینوری یا اونوری نیست. صحبت سر اینه که داعش واقعا کوبانی رو گرفته بود و فقط به خاطر حملات هوایی ائتلاف عقب کشید. البته به احتمال زیاد نخواستن هزینه زیادی متحمل بشن وگرنه تحت همون شرایط هم می تونستن شهر رو بگیرن. تا جایی که پنتاگون هم خودش رو برای سقوط شهر آماده کرده بود که داعش یکباره حملاتش رو متوقف کرد و عقب کشید.

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کوردستان عراق بمباران نميشه قنديل بمبارن ميشه 

قندیل تنها بمباران نمیشه بلکه همراه اونجا زاخو ،مخمور و اوشین و خلاصه هر جایی که پ ک ک تجمع داشته باشه نه تنها توسط جنگنده ها بمباران میشه بلکه توسط توپخانه هم بمباران میشه.

ترکیه برای زدن اهداف پ ک ک در شمال عراق رو باید  کجا رو دیگه بمباران کنه ؟ منظورتون از اقلیم کردستان عراق کجاست؟ تو همون اقلیم هم ترکیه صلاح دیده برای امنیت ملیش اونجا پایگاه داشته باشه و تو اون چند پایگاه بیش از هزار نفر نیرو داره که اونجا هم ادوات زرهی و تانک دارن و هم افسران میت هستن.کارشون هم کسب اطلاعات از ک ج ک هست و در سورت لزوم مراکزی لجستیکی برای نیروهای عمل کننده در شمال عراق میشن 

راجع امار برون مرزی ترکیه هم معمولا حملات با چنین دقتی انجام میشه

https://scontent-lga1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11870668_1545715415670319_5583128810701836043_n.jpg?oh=0a907198494d82154b939774d9885fa3&oe=5670A199

و یه همچین تلفاتی میگیرن

https://scontent-lga1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/11934978_1545028412405686_6606527782304039750_n.jpg?oh=f9fe59deb0afb132ddaca195884ab5e5&oe=56846BF7

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برای اولین بار در تاریخ ترکیه یه زن محجبه وزیر شد .عایشه گوندج وزیر امور خانواده و سیاست های اجتماعی شد که وی از معتقدین به ارمان های فلسطین هست و زمان تماس تلفنی داوداغلو با وی در مسجد القصی بود.دو نفر از حزب دموکراتیک خلق ها هم وزیر امور اتحادیه اروپا و وزیر توسعه شدن. پ ک ک شدیدا به کارگاه های سد سازی حمله میکنه و دیروز با شلیک ار پی جی  چند کارگر رو به شدت زخمی کرده بود.حالا این وزیر اینا رو محکوم میکنه یا میگه سد نسازیم ،جاده نسازیم.

یه خبر رو هم باید تو پست های قبلی میگفتم که یادم رفته بود. جنگنده های ترکیه  شدیدترین حملات هوایی رو علیه اهداف پ ک ک در کوه های جنگلی استان تونجلی انجام دادن .این حملات هوایی در تاریخ نبرد با پ ک ک در این استان بی سابقه بود

در تونجلی در حمله به یک پاسگاه یه پلیس  و دو تروریست کشته شدن. دو پلیس مامور در اورژانس بیمارستان هنگام خروج از بیمارستان هدف حمله پ ک ک قرار گرفته و کشته شدن . دو نفر در این رابطه دستگیر شدن. یه نیروی ژاندارمری هم که دو هفته قبل در حککاری زخمی شده بود بر اثر شدت جراحات در انکارا در بیمارستان درگذشت.دیروز هشت تروریست هم در بینگول کشته شدن .یه نفر هم در شهر حککاری کشته شد و در برخی از منابع تا 25 نفر گفته میشه که در دیاربکر کشته شدن

در جریان حمله انفجاری به یه اتوبوس پلیس در ماردین ده پلیس و 14 رهگذر زخمی شدن

دوستان خواهشا لینک یه سنگر شکن به من تو پیام خصوصی بگید تا من بتونم تصاویر و ویدیویی بیشتری معرفی کنم

تصویر از کشته شدگان دیروز تونجلی قرار میدم

https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/s720x720/11891998_1217324725012253_5549012706711146453_n.jpg?oh=591f0064907a595850209b6e429d5e28&oe=567191A6 

این فرد همراه با ارپی جی کشته شده .همانطور که می بینید پ ک ک در محیط های شهری از ار پی جی استفاده شدید میکنه .این سبب میشه که تو شهر ویرانی ها زیادی رخ بده و سبب مرگ افراد غیر نظامی بشه

https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11201609_1546853438889850_5755334117760991039_n.jpg?oh=8f85aa255f7e806f244c77ddc8fdc714&oe=56771E21
https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11953235_1546883098886884_2753000435583276113_n.jpg?oh=568f49a64e57ff9bdfc0330acd546f1c&oe=5636C80E
https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11904676_1546883402220187_5415246512523496674_n.jpg?oh=f19e1862fd3f66b571cf789c231e0051&oe=5676D68E

این فرد هم هنگام درگیری در استان سیواس زخمی دستگیر شده

https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11204402_1547415362166991_189357138742976940_n.jpg?oh=dfc9e8172a22b204a4a790610d3d63d6&oe=567BBECD

نیروهای دولتی چند روزه که دارن زیاد  میکشن .تصویر زیر هم مالی یکی از درگیری ها است

https://scontent-lga1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10393804_1545716425670218_5482967142243152918_n.jpg?oh=ba8d9d30a3af91cac8709d1bf6279f4a&oe=5669B475

تصویر زیر مربوط به فرد المانی هست که در بمباران هوایی در شمال عراق کشته شدن.حدس زده میشه که دو المانی دیگه نیز تا به حال کشته شدن و شش نفر دیگه هم  باز هستن

https://scontent-lga1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11059772_1216465001764892_8279124571712012913_n.jpg?oh=cfe85cf4979e40a862cbf37d06095373&oe=56397543
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول که تناقض بسیار بزرگی در این جمله خودتون وجود داره. دوم اینکه احتمالا حیدر عبادی و مسعود بارزانی خواب نما شدن و در خواب دیدن که ترکیه به مرزهای کشورشون تجاوز کرده و شمال عراق رو مورد حمله قرار داده که اعتراض کردن!!!!!!!!! تا جایی که مسعود بارزانی به وضوح از پ ک ک خواست روستاهای کردستان عراق رو سپر بلای خودشون قرار ندن و سریعا از اون مناطق خارج بشن. آمریکایی که شما می گی نه تنها همین اعتراض خشک و خالی رو هم نکرد بلکه گفت این حملات حق ترکیه هست و ناتو هم در یک جلسه اضطراری از ترکیه حمایت کرد.

این حرف رو جدی که نگفتید انشاالله. 800 نفر تلفات غیر نظامی در روستاها؟!!!!!!!!!!!! مساله بعد اینکه لطفا تکلیف خودتون و ما رو مشخص کنید. اقلیم کردستان عراق بالاخره مورد حمله قرار گرفته یا نه؟
ي
یورو نیوز به نقل از پنتاگون : خودمان را برای سقوط کوبانی آماده می کنیم.

http://persian.euronews.com/2014/10/16/us-warns-kobani-could-fall-to-isil-despite-kurdish-fightback/

صحبت 30 درصد اینوری یا اونوری نیست. صحبت سر اینه که داعش واقعا کوبانی رو گرفته بود و فقط به خاطر حملات هوایی ائتلاف عقب کشید. البته به احتمال زیاد نخواستن هزینه زیادی متحمل بشن وگرنه تحت همون شرایط هم می تونستن شهر رو بگیرن. تا جایی که پنتاگون هم خودش رو برای سقوط شهر آماده کرده بود که داعش یکباره حملاتش رو متوقف کرد و عقب کشید.
وقتي ميگيد کوردستان عراق يعني دهوک و هولير و سليمانه هم بمباران ميشه (شامل مناطق شهري و پالايشگاه وهرچي که هست) اما استفاده از کلمه قنديل کامل تره
حيدر عبادي در دفاع از به اصطلاح مرزهاش چکار کرد؟؟ يک کلمه هيچ.....
بله مسعود بارزاني از پ ک ک خواست جنگ رو دور کنه از مرزهاش
راجب امريکا هم خط يکي مونده به آخر منو نخونديد و بله ناتو هم حمايت کرد
بستگي داره چند روستا رو بمباران کردن تو فاجعه درسيم بالاتر از اين حرفا کشتن
گفتم وقتي ميگيد کوردستان عراق يعني کل کوردستان عراق ولي ميگيد قنديل مبحث دقيقا مشخصه وقتي ائتلاف به کمک کوباني اومد نگفتن سوريه داره حمايت ميشه گفتن فقط کوباني در اون برحه(اميدوارم تکليفتون مشخص شده باشه)
بله شمارش معکوس سقوط کوباني شمرده ميشد به جنگ شهري کشيده شد کلي آواره در پي داشت(يادمونه اردوغان نذاشت نيرو کمکي بره) امريکا گفت اولويت ما کوباني نيست در عين حال سلاح هم براشون فرستاد اما درگيري حدود دو هفته بود که به بن بست رسيده بود بعد از اون ائتلاف کمک کرد و پسروي اغاز شد(حالا چرا ارتش عراق يا سوريه نميتونه جاي خود) وارد شهر شدند اما بخش کمي رو گرفتن(درگيري هاي کوباني در خارج شهر از چندماه قبل شروع شده بود وقتي اشغالگري شروع شد رسانه ها خبر دادن
فرماندهان ي پ گ گفتند که تا اخرين خون مقاومت ميکنيم به استالينگراد کوردها مشهور شد در رسانه ها اگه اطلاع داشته باشيد
واقعا که مقاومت کوباني حماسه دهه اخير بود.
ديگه تي 72 هاي منفجر شده و غارت شده در کوباني و بهترين جنگجويان چچني شون استفاده کردند و نشد نگاهي به امار تلفات هم بندازيد خرج بالاتر نمونده بود
ميخواست عقب بکشه روز اول عقب کشيده بود
احتمالا بي اطلاع هستيد
کلي از حرفا هم جا گذاشته شد.....
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قندیل تنها بمباران نمیشه بلکه همراه اونجا زاخو ،مخمور و اوشین و خلاصه هر جایی که پ ک ک تجمع داشته باشه نه تنها توسط جنگنده ها بمباران میشه بلکه توسط توپخانه هم بمباران میشه.
ترکیه برای زدن اهداف پ ک ک در شمال عراق رو باید کجا رو دیگه بمباران کنه ؟ منظورتون از اقلیم کردستان عراق کجاست؟ تو همون اقلیم هم ترکیه صلاح دیده برای امنیت ملیش اونجا پایگاه داشته باشه و تو اون چند پایگاه بیش از هزار نفر نیرو داره که اونجا هم ادوات زرهی و تانک دارن و هم افسران میت هستن.کارشون هم کسب اطلاعات از ک ج ک هست و در سورت لزوم مراکزی لجستیکی برای نیروهای عمل کننده در شمال عراق میشن
راجع امار برون مرزی ترکیه هم معمولا حملات با چنین دقتی انجام میشه

https://scontent-lga1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11870668_1545715415670319_5583128810701836043_n.jpg?oh=0a907198494d82154b939774d9885fa3&oe=5670A199

و یه همچین تلفاتی میگیرن
https://scontent-lga1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/11934978_1545028412405686_6606527782304039750_n.jpg?oh=f9fe59deb0afb132ddaca195884ab5e5&oe=56846BF7

-------------------ode]

شما به اراضي کوردستان اشنا نيستيد زاخو اوشين به فاصله کمتر از چند کيلومتر از سطح 2 کوه قنديل دورند و تا مخمور در دامنه قنديل هستند بعيد ميدونم اصلا ديده باشيد(من اونجا کار کردم)
منظورم از اقليم کوردستان عراق هولير سليمانه دهوک نينوا جلولا و کرکوک هست خوشحال ميشم اسم ده تا شهرکشو اسم ببريد
بله از پايگاه هاي ترکيه در اقليم با خبرم فک کنم سه تا باشن ترکيه در جزيره قبرس هم حضور داره چه برسه به 80 کيلومتر اونور مرز (اشغالگري تا کجا؟؟؟؟)
البته که وارد اوردن تلفات بالا استراتژي منسوخ شده جنگ ويتنام هست(هيتلر که تا سرجوخگي سواد جنگي داشت به اين نقطه پي برده بود که تلفات زياد رمز پيروزي نيست(تجربه جنگ اول))
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیروز در استان دیاربکر سر گشتی پلیس یه بمب میزارن ،منتهی چند ثانیه زودتر منفجر میکنن که در این انفجار یه کودک کشته میشه

به یه پاسگاهی در استان شیرناک حمله میشه که در اثر این حمله یه محافط روستا زخمی میشه و دو نفر از تروریست ها کشته میشن 

https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/s720x720/11949280_1038043792875429_978267022988249986_n.jpg?oh=24e805f2d1459f1040f50c5d0cb55e85&oe=567DAA70

به یه پاسگاهی در استان سیرت حمله میشه که تلفاتی به جا نمیزاره .تصویر زیر هم از اون حمله هست که یه راکت ارپی جی اثبت کرده و منفجر نشده.نگاه به وضعیت پاسگاه بکنین که با سیمان و سنگ ساخته شده .میدونن که کاله کول یا دژ های نظامی جدید خیلی مقاوم هست ولی پولشون نمیرسه تمامی پایگاه ها و پاسگاه ها رو تو اون استاندارد بسازن پس اهم و مهم میکنن

https://scontent-ord1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/q81/s720x720/11902277_1037909309555544_7052778046432117407_n.jpg?oh=e5e84d22765fc7131efade1536c10366&oe=566DCADE

تو سیلوپی هم یه خودرو پر از مواد منفجره نگه داشته میشه که از توش سه نفر به یه خونه میرن و با پلیس درگیر میشن که هر سه نفر کشته میشن

https://scontent-ord1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/11916106_517182891779787_8956226779111878347_n.jpg?oh=b5dfd4c8f9dd1cc55ef46e8d4f563f7d&oe=56717A76
https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/s720x720/11947575_1548003792108148_5320615112324512505_n.jpg?oh=b5b2177c99de8b84d192e308f0a950a8&oe=567728A9

این دو نفر پایینی هم تو استان دیاربکر کشته شدن

https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/s720x720/11923244_516024191895657_1118762170724807870_n.jpg?oh=ec24fd803f5d055447531b935e7604b7&oe=566315A9

این بابا هم تو استان شیرناک کشته شده

https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/l/t1.0-9/s720x720/11899843_517225885108821_3992181856885725149_n.jpg?oh=3c54810894b34b27548a649f51672268&oe=5663C391

دیروز همه سه پلیس تو استان های مختلف کشته شدن که دو نفرشون پلیس راهنمایی و رانندگی بود

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیروز تو باتمان یه معاون کمسیر پلیس کشته شد که در ادامه  تو ساعت های بعد ضارب نیز کشته شد.

https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-9/11951406_518159225015487_6784217666456550295_n.jpg?oh=50caa6cbfe610b9552cf0313a49e30e6&oe=5665BD6C 
https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/t31.0-8/q83/s720x720/11953431_518231041674972_4505872131817484897_o.jpg 

تو استان کارص هم به یه پلیس میگن که یه فرد مشکوک به دزدی تو خیابون داره پرسه میزنه ، پلیس هم که میره برای دستگیری کشته میشه

ایین نفر پایینی هم میخواست بمب جاسازی کنه که کشته میشه

https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11924755_518274378337305_3121745895042801435_n.jpg?oh=68ba291a806888df918e393af5f89a8f&oe=567DF248

نفر پایینی هم تو لیجه استان دیاربکر کشته شده .شش نفر هم تو استان اغری دستگیر شدن که ازشون مهمات و تجهیزات زیر بدست اومده

https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/s720x720/11947690_1548564588718735_3599360502841497147_n.jpg?oh=b21fff081857e8f4d1158a0017092807&oe=566DFB87
https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11924954_1548541788721015_533431569878780800_n.jpg?oh=756b4579cac3e8445c164fc828abff59&oe=566DADD9

تو شمدینلی استان حککاری هم یه نیروی ژاندامری تو کمین کشته شده که پس از این حادثه جنگنده ها و هلی کوپتر ها منطقه رو بمباران کردن و هنوز اطلاعی از تلفات تروریست ها نیست.

دولت ترکیه یه سیستم پاداش برای دستگیری اعضای سازمان های تروریستی فراهم کرده که بر اساس اون هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا کشته شدن سران ک ج ک بشه چهار میلیون لیره پاداش خواهد داشت.

تو استان کیلیس داعش به یه برجک نگهبانی حمله میکنه که  یه سرباز وظیقه کشته شد و دیگری هم گم شده 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یه نمایندگی از یه شرکت تولیدی تو یکی از استان های شمال ترکیه یه بنری زده که توش میگه اجناس این مغازه به فرزندان شهدا و جانبازان از طرف شرکت رایگان خواهد بود.خیلی از تاکسی داران هم تو شهر های مختلف پشت شیشه ماشین نوشتن که برای خانواده شهدا رایگان سرویس خواهند داد

https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-0/p180x540/11952032_518089285022481_3815612703000712970_n.jpg?oh=7889a352fbe5ba171aa700912a1eab12&oe=5662581B

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شرکت های ترکیه ای میخوان که با سرمایه گذاری صد میلیون دلاری در کرانه باختری کارخونه هایی بزنن. هیئت دولتی که همراه با این هیئت مدیران بود رفته با سران حماس هم دیدار کرده ه اسراییل به همین خاطر قرار دیدار با هیئت دولتی رو به هم زده.یه مقامی اسرائلی هم دیروز به رسانه گفته که روند عادی شدن روابط ترکیه و اسراییل در حال طی شدنه و گفته که این دو کشور در منطقه دغدغه های مشترکی مثل سوریه و نفوذ ایران دارن که در این مورد میبایستی با هم همکاری کنن

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ترور مسئول امنیتی در باتمان ترکیه+تصویر

گروه بین الملل مشرق- منابع رسانه ای ترکیه از ترور یکی از مسئولان بلند پابه امنیتی در شهر "باتلان" واقع در جنوب شرقی این کشور توسط تروریستهای گروه پ.ک.ک خبر داده اند. بنابر این گزارش، این حادثه در اثر تیراندازی دو مهاجم عضو گروه تروریستی پ.ک.ک به یک خودرو حامل دو تن از نیروهای امنیتی ترکیه صورت گرفت.

1202581_514.jpg

به گفته شاهدان عینی، دو تروریست با نزدیک شدن به این خودرو آن را به گلوله بستند که در اثر این اقدام مسئول امنیت عمومی شهر باتلان بشدت زخمی و پس از اعزام به بیمارستان کشته شد. این منابع افزودند که در تبادل آتش نیروهای امنیتی با دو تروریست یکی از آنها در دم به هلاکت رسیده و نفر دوم نیز دستگیر شده است.

1202579_759.jpg

طی 24 ساعت گذشته این دومین حمله تروریستی علیه نیروهای امنیتی تکیه در مناطق شرقی و جنوبی این کشور است. پیش از این نیز یک افسر پلیس در حاشیه شهر ایگدیر ترکیه از سوی یک تروریست هدف گلوله قرار گرفته  و در دم کشته شده بود.

1202580_517.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حمله پ.ک.ک به کاروان سوخت در شرق ترکیه+تصاویر

گروه بین الملل مشرق- در ادامه بحران امنیتی و جنگ داخلی در ترکیه، روز گذشته عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک با کمین بر سر راه تانکرهای حامل سوخت و مشتقات نفتی 4 تریلی را به آتش کشیدند. گفته می شود این تانکرها از ایران وارد ترکیه شده بودند که در حاشیه شهر "ایگدیر" مورد حمله تروریستهای پ.ک.ک قرار گرفته اند.

1202561_926.jpg

لازم به ذکر است که با گذشت دوماه از جنگ داخلی در ترکیه، حداقل 70 نظامی و نیروی امنیتی و پلیس این کشور کشته، صدها نفر زخمی، ارزش لیر ترکیه کاهش و تظاهرات و زد و خودرها و حملات خیابانی میان اکراد ترکیه و نیروهای امنیتی این کشور همچنان ادامه دارد. در عرصه سیاسی نیز اردوغان با ابطال انتخابات ماه گذشته پارلمان ترکیه که کردها موفق به کسب تعدادی از کرسی های آن شده بودند، دولت موقت و انتقالی را برای برگزاری انتخابات مجدد بر سر کار آورده است.

1202560_741.jpg

1202559_523.jpg

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیروز گروهی متشکل از 16 خودرو به یک کارگاه ساخت استادیوم در شهرک صدر حمله کرده و از میان کارگران 18 تبعه ترکیه ای رو جدا کرده و با خود بردند.هویت مهماجمین هنوز معلوم نیست

جستجو ها در شهر کیلیس برای پیدا کردن سرباز گم شده در جریان تیر اندازی داعش به یک برجک نگهبانی مرزی ادامه داره .در جریان این حمله یه نیروی دولتی کشته شد.

حمله ک ج ک به کارکنان بخش سلامت فریاد همه رو بلند کرده .در جریان اخرین حملات از این دست ، یه پزشک تو دیاربکر کشته شد. سازمان های پزشکی هم در دیاربکر دیروز هم در اعتراض به ک ج ک راهپیمایی سکوت برگزار کردن.اشه اونقدر شور شده که خود حزب دموکاتیک خلق ها هم این حملات رو محکوم کرده.این حزب همچنین اعلام کرده که در انتخابات زودهنگام شرکت خواهد کرد .این در حالی که صداهایی از قندیل به گوش میرسیه که خواستار بایکوت این انتخابات هستن.این بحث اینکه کی ریسه یکی از دلایلی بود که ک ج ک جنگ رو شروع کرد.قبلا قندیل در پاسخ به حزب دموکراتیک خلق ها که خواستار خلع سلاح پ ک ک شده بودن گفته بود ،این حزب در جایگاهی نیست که از ما بخواد سلاح به زمین بزاریم و عبدالله اوجالان هم که زندانی هست و شرایط زندان اجازه نمیده که درست تصمیم بگیره . 

دیروز هم مسئول سابق شاخه جوانان حزب عدالت و توسعه در استان دیاربکر ترور شد . مسئولین استانی این حزب در برخی از مناطق هم توسط ک ج ک ربوده شدن .این کار ها بر خلاف انفجار سوروچ صدا نمی کنه ولی خزنده ادامه داره و به طور مثال در جریان انچه که اتش بس نامیده میشد ، 13 محافظ روستا تو سط پ ک ک کشته شدن

دیروز خبری مبنی بر کشته شدن یه پلیس تو کارص دادم که محل اشتباه بود .فکر کنم اغری بود که امروز هم ضارب کشته شد

https://scontent-lga1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/1611017_519990181499058_7180661817463309891_n.jpg?oh=c8ce2b0fc4fe844ccce8a0208b3ed49b&oe=56631F6E

تقریبا همه روزه تو ترکیه حملاتی توسط بمب های کنار جاده ای انجام میشه .در تصویر پایین خودرو یالچین اژدر ساخت شرکت نورال مورد حمله قرار گرفته

https://scontent-dfw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/11987143_1220442604700465_589208352064614814_n.jpg?oh=96af233fd91c869e762f83bdd639c482&oe=566FE0AF

خودرو هر چیش شده باشه یا نشده باشه، سرنشینان خورو سالم موندن  پس وظیفه ای رو که بهش محول کردن انجام داده. حالا یه خبر دیگه میگم .تو شهر دارگچیت پ ک ک ساختمان یه دبیرستان رو که تو کنار شهر بود رو اتش میزنه ،پلیس برای بررسی فرستاده میشه که در جریان انتقال نیرو به یه خودرو توسط بمب کنار جاده ای حمله میشه و چهار سرنشین خودرو از جمله یکی از مسئولین پلیس شهر کشته میشن

https://scontent-dfw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11222134_520454628119280_2294969138065838145_n.jpg?oh=bd465d041de80b71200b873646014f55&oe=56790760

معلومه که شدت انفجار زیاد بوده  و اگه بحث شدت انفجار رو به کنار بزاریم میخوام یه نکته بگم .این طور که از شاسی مشخص هست این خودرو شورتلند هست یا همون لندرور سری دفندر .دو بار دیگه هم ترکیه تلفات زیادی تو بمب کنار جاده ای داده بود که تو یکیش با چهار نفر تلفات باز همین خودرو بوده و در یکی با هشت نفر تلفات فکر کنم باز همین خودرو بود. اونطوری که معلومه این خودرو در برابر این دست از حملات اسیب پذیر هست.

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظرتان درگيريا ادامه پيدا ميکنه؟؟؟؟
اگه آره تا کي؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سرنگوني يک فروند هواپيماي جاسوسي در نزديکي مرزهاي عراق تتوسط پ ک ک
http://kurdpress.com/Fa/NSite/FullStory/News/?Id=90829#Title=31%20F%AFHF%CC%20%CC%A9%20GH'~%CCE'%CC%20*1%A9%CCG%20*H37%20~.%A9.%A9%20/1%20E12G'%CC%2091'B
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط parsneet
      بسم الله الرحمن الرحیم

تاپیک حاضر با محوریت پوشش خبر ها و اطلاعات مسابقات نظامی برگزار شده در ایران و همچنین شرکت تیم های ایرانی در سایر مسابقات بین المللی نظامی می باشد .

مقدمه :
      مسابقات نظامی هر ساله در سراسر جهان با شرکت پرسنل نظامی ( به صورت داخلی و یا بین المللی ) برگزار می گردد . این گونه مسابقات علی رقم اینکه از قواعد و استاندارد متحدی برخوردار نیستند ( منظور نبودن کمیته جامع و قوانین واحده بین المللی در رشته های تخصصی می باشد ) اما تا حدودی پیرو قواعد و ضوابط برگزاری رزمایش های نظامی هستند . ( البته تیم های ورزشی و مسابقات ارتش های جهان (CISM) تا حدودی متفاوت از سایر مسابقات تخصصی هستند که در ذیل به آن اشاره خواهد گردید )
      اساساً هدف از برگزاری این گونه مسابقات تخصصی بالا بردن آمادگی پرسنل و ایجاد حس رقابت و افزایش انگیزش پرسنل نظامی جهت فراگیری مهارت های تخصصی است . و همچنین سنجش توانمندی پرسنل در مقایسه با واحد های مشابه در ارگان های نظامی داخلی و یا ارتش های خارجی دیگر است . پس تا حدودی می توان بیان کرد که تیم های شرکت کننده ( در مسابقات بین المللی ) عموماً از بین کشور های دوست و یا هم پیمان ( و یا حداقل غیر متخاصم ) انتخاب می شوند و برای سنجش توانایی های تخصصی شان گرد هم می آیند . و همچنین حتی گاهی می تواند بیان گر همسویی کشور های شرکت کنند و حامل پیام های خاص برای ارتش های رقیب شان نیز باشند .

تاریخچه :
      می توان به نوعی اولین مسابقات نظامی ( با تاکید و اولویت دادن به پرسنل نظامی ) را به یونان باستان نسب داد . در رویدادی جشن گونه که عموما" ( و نه اختصاصاً ) پرسنل نظامی در آن شرکت می کردند تا آمادگی جسمانی و مهارت های کار با سلاح در رقابت با حریفان را بسنجند . در ادامه و ظهور امپراطوری روم باستان این نوع مسابقات چهره خشن تر و جدی تری به خود گرفت به گونه ای که مکان های اختصاصی مانند کلوزیوم (Colosseum) و همچنین شرکت کنندگان مخصوص بنام گلادیاتور (Gladiator) برای شرکت در آن تربیت می گردیدند .
      این مسابقات شرحی مفصل دارد ولی به اختصار : برگزاری آن در قرون مختلف تکامل یافته و عموماً شرکت کنندگان آن از بین سربازان قوای شکست خورده در جنگ با امپراطوری روم انتخاب می شدند و در بین خیل عظیم از این سربازان که در مسابقات محلی و ایالات های مستعمره روم برگذار می شد برگزیدگان ( که یقیناً تعداد کمی از آنان بودند) می توانستند آزادی خود را به دست آورند . ولی جنگجویانی نیز بودند که به خاطر بدست آوردن پول و یا شهرت نسبت به شرکت در این مسابقات خونین اقدام می کردند . این مسابقات که به خشونت بی پروا و ضد انسانی اش معروف گشته بود بدون فایده هم البته نبود . ( البته فواید آن از دید فرماندهان نظامی ) باید اشاره کرد که تمامی این مسابقات به نبرد های خونین تن به تن اختصاص نداشت بلکه اکثر این رویداد ها به باز سازی نبرد های روم در مقابل دشمنانش مختص می شد ( یقیناً آن نبردهای که در آن پیروز گردیده بودند تا خاطرات ، تکنیک های رزم و قهرمانان آن را مرور و زنده نگاه دارند ) عده ای از سربازان لباس های قوای دشمن را بر تن می کردند و سربازانی دیگر که نقش نیروهای رومی را داشتند با بکارگیری ارابه و اسب و سلاح های آن دوران در چندین پرده که گاهی تا چند روز نیز ادامه می یافت آن نبرد خاص را باز سازی می کردند . از نحوه یورش قوای مهاجم گرفته تا نبرد های تن به تن ، عبور از رودخانه ، یورش سواره نظام ، محاصره قلعه ها و یقیناً نمایش پیروز مندانه و دلاورانه ارتش رومی بر حریف خود !

در عصر جدید ایده مسابقات نظامی بعد از پایان جنگ جهانی اول شکل گرفت . در سال 1919 پس از جنگ جهانی اول ، بازی های بین متفقین توسط شورای ورزشی نیروهای متفقین ژنرال جان پرشینگ سازماندهی شد و 1500 ورزشکار از 18 کشور را گرد هم آورد تا در 24 رشته ورزشی به رقابت بپردازند. این رویداد در Joinville-le-Pont فرانسه برگزار شد . و طی سالهای بعد در ماه مه 1946 ، پس از جنگ جهانی دوم ، شورای ورزشی نیروهای متفقین توسط سرهنگ هانری دبروس و پنج‌گانه المپیک توسط سرگرد رائول مولت احیا شد و در  7 تا 8 سپتامبر همان سال دومین بازی‌های بین متفقین در برلین (در المپیاستادیون , محل برگزاری بازی های المپیک 1936) برگزار شد .

چند ماه بعد، با پایان دادن به شورای ورزش نیروهای متفقین ، سرهنگ دبروس و سرگرد مولت مسابقات ارتش های جهان (CISM) را در 18 فوریه 1948 تأسیس کردند . اعضای موسس آن بلژیک ، دانمارک ، فرانسه ، لوکزامبورگ و هلند بودند . در سال 1950، آرژانتین و مصر به عضویت آن درآمدند. در سال 1951 ایالات متحده به آن پیوست . در سال 1952 عراق ، لبنان ، پاکستان و سوریه و دو سال بعد برزیل به عضویت آن درآمدند . و همچنین کانادا در سال 1985 وارد آن شد . سپس در سال 1991 با پایان جنگ سرد سازمان رقیب پیمان ورشو کمیته ورزش ارتش متفقین (SKDA) با CISM ادغام شد و خبر از پیوستن 31 کشور و عضو جدید و سایر کشورهای مرتبط با بلوک شوروی را داد. این پیشرفت سریع منجر به رسمیت شناختن توسط نهادهای بین المللی از جمله IOC شد. قبل از سال 1995 CISM هر سال 15 تا 20 مسابقات جهانی را برگزار می کرد. از سال 1995  CISM هر چهار سال یک بار بازی های جهانی نظامی را که یک رویداد چند ورزشی است با شرکت نمایندگانی از ارتشهای 127 کشور دنیا سازماندهی می کند .

رویدادها
      برگزاری مسابقات مرتبط با ارتش های جهان طیف متنوعی را در بر می گیرد و بلوک های سیاسی و جغرافیایی متعدد سعی در برگزاری رویدادهای مشابه زیادی جهت بالا بردن مهارت پرسنل خود دارند . اما به نوعی اهداف برگزاری این چنین مسابقاتی تنها به بالا بردن مهارت ها محدود نمی گردد . بلکه برپایی نمایشگاه های تخصصی تجهیزات تیراندازی و حتی ماشین آلات زرهی و تسلیحات انفرادی و البسه نظامی و ... در حاشیه این مسابقات بیان گر این است که این رویدادها مکانی است تا برنامه ریزان و دست اندرکاران نظامی کشور های مختلف به عرضه و کسب اطلاعات و سنجش آمادگی قوای نظامی پیرامونی خود اقدام نمایند .

به برخی از این رویدادها می توان به اختصار اشاره کرد مانند :
      - مسابقات بین المللی پنج گانه ورزشی ( تیراندازی سرعت و دقت ، میدان موانع ، شنا ۵۰ متر با مانع ، دو صحرانوردی ۸ کیلومتر و پرتاب نارنجک )
      - مسابقات بین المللی نظامی پهپادی ارتش های جهان
      - مسابقات بین‌المللی نظامی غواصی در عمق
      - مسابقات بین‌المللی نظامی جهت یابی
      - مسابقات بین‌المللی نظامی بیاتلون زرهی روسیه
      - مسابقات سراسری امنیت سایبری در آمریکا
      و ...

بازتاب و آثار
      برای بیان تاثیر حضور بین المللی تیم های نظامی و ترتیب دادن این چنین مسابقاتی منعکس کردن دیدگاه بعضی از تحلیل گران غربی شاید مفید باشد به عنوان نمونه :
      «واشنگتن فری بیکن» «جوزف هومیر» تحلیلگر امنیت ملی : روسیه و چین در نمایش قدرت به آمریکا قصد شرکت در یک بازی‌های بین‌المللی در آمریکای لاتین ( ونزوئلا ) تحت عنوان « تک تیرانداز مرز » را دارند . این  بازی‌های نظامی یکی از واضح ترین نشانه‌ها  از شکل گیری یک ائتلاف ضد ایالات متحده در آمریکای لاتین است. روسیه و متحدانش ( ایران و چین ) با حضور در این مسابقات نظامی در ونزوئلا در حال نمایش قدرت هستند . با عادی سازی تحرکات نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب ، ما در معرض خطر در آمریکای لاتین هستیم .

در حال حاضر به نظر می رسد که برگزاری این گونه مسابقات در بین نیرو های نظامی منطقه ای و جهانی در حال افزایش هست . مسابقاتی که هم در رشته های عمومی ( آمادگی جسمانی و ورزشی ) و هم رشته های تخصصی ( تیر اندازی ، زرهی و توپخانه ، پهپادی و ... ) با حضور تیم های چندگانه به جدیت پیگیری می شود . قطعا انتخاب تیم های ورزیده در این گونه رقابت ها باعث افزایش اعتماد به نفس پرسنل و همچنین تبلیغات مثبت برای نیرو های نظامی ما نیز خواهد گردید  . همچنین برگزاری مسابقات کشوری و درون مرزی برای ما موجبات حس رقابت و افزایش انگیزش سازمانی را برای نیروهای مسلح ما در پی خواهد داشت . انشالله 

بن پایه :
      https://www.milsport.one/cism/members-nations
      https://www.ilsf.org/about/recognition/cism/
      https://armedforcessports.defense.gov/CISM/Military-World-Games/
      https://en.wikipedia.org/wiki/Colosseum
      https://freebeacon.com/national-security/iran-russia-china-to-run-war-drills-in-latin-america/

گرد آوری جهت انجمن میلیتاری

• توسط EBRAHIM
      IRIS و پدید آمدن برنامه فضایی ایران (قسمت اول )

مدتیست که از رسانه های جهانی،خبرهایی به گوش میرسد که ایران در حال تولید موشکی است که توانایی حمل ماهواره به فضا دارد.آيا چنين چيزي امكان دارد؟آيا اين ماجرا يك بلوف سياسيست يا حقيقت دارد؟
      دوستان از نظرات مفيد خودشون دريق نكنند امیدوارم مبحث جالبی شود.
      با تشكر

چند نکته قبال از خواندن مقاله :مطمئنا نظرات نویسنده با نظرات مترجم یکی نیست!!!
      در این مقاله موشک IRIS معادل موشک شهاب 3 دی فرض شده که آن هم به نوبه خود معادل موشک نو دونگ کره شمالی را در اختیار گرفته
      موشک IRIS ویا شهاب 3 دی اولین موشک ماهواره بر سبک ایران فرض شده اند (پراکنده بودن اطلاعات اجازه سخن قطعی را نمیدهد )
      موشک شهاب پنج معادل تائه دو پونگ دو کره شمالی فرض شده (البته از سوی نویسنده آن که آمریکایی هستند ) و عنوان اولین ماهواره بر سنگین ایران را بر دوش میکشد
      =============================================

نخستین ظهور موشک ماهواره بر IRIS/IRSL-X-1

با وجود ادعاهای ایران مبنی بر عدم بالابردن برد شهاب 3 دولت ایران در حال حاضر مشغول به ساخت و توسعه نخستین ماهواره بر خود موسوم به IRIS میباشد .
      پرتابگر ماهواره IRIS در ظاهر دارای ترکیب ساختمانی از موشک بالستیکShahab3 است که در مرحله اول از طراحی
      ان بهره میبرد و در مرحله دوم پرتابگر دارای دوقسمت موتور جامد و نیز محل حمل ماهواره (قسمت سوم) توسط پرتابگر است که قطر این مرحله از مرحله اول کمی بیشتر است و میتواند ماهواره های مخابراتی و علمی را در مدار زمین قرار دهد .
      .پرتابگر IRIS با پیکر بندی انجام شده بر روی آن پرتابگریست ایده آل به عنوان کاوشکر یا موشک اکتشافی که میتواند برای حمل کلاهک جنگی و یا توسعه کلاهک های فضایی قابل بازگشت و یا در نهایت برای ارسال محموله های علمی به فضا مورد استفاده قرار گیرد .البته این پرتابگر درحال حاضر نمیتواند ماهواره ها و یا محموله های با جرم بالا را به سمت مدار پرتاب کند . مگر اینکه مرحله سومی نیز به آن اضافه شود تا تبدیل به یک پرتابگر سنگین گردد .
      با توجه به آزمایش موشک چند مرحله ای شهاب 3 نویسنده بر این عقیده است که در صورتی که پرتاب آز مایشی موشک Shahab-3D نخستین پرواز آزمایشی پرتابگر IRIS باشد در آن صورت پرتابهای موشک های
      Shahab - 5 دومین و سومین مرحله از برنامه ساخت یک پرتابگر ماهواره ای است که ایران ادعا دارد در حال توسعه آن است .
      اولین تصویر از موشک IRIS در یکی از نمایشگاههای هوا و فضای ایرانیان در اندازه یک ماکت یک متری به نمایش گذاشته شد . نویسنده ادعا دارد که تستهای ناموفق پرتابی این موشک علت اصلی به تاخیر افتادن توسعه موشک حامل پرتابگر شهاب 5 تا کنون بوده است ولی با تردید بیان میکند که فقط زمان قادر به روشن ساختن این مطلب میباشد .

نویسنده مقاله ادعا دارد که اختمال توسعه نوع جدیدی از موشک های بالستیک از روی این نسخه پرتابی با نامهای جدیدتر از Shahab - 3d وجود دارد ، ونیز باتوجه به موتور سوخت جامد مورد استفاده در مرحله فوقانی و نیز تمام اطلاعاتی که از موشک شهاب 3 در اختیار است ، طراحی نمایش داده شده از IRIS یقینا طرحی مناسب با استفاده از طراحی موشک بالستیک شهاب 3 است . هرچند که پرتاب این سیستم آزمایشی پیشرفته که پیش از این در غرب و شرق مورد استفاده قرار گرفته و از متدهای غربی و شرقی نیز برای توسعه استفاده کرده برای ملل چیز چندان غیر عادی نخواهد بود ، ولی به سرعت بخشیدن برای توسعه اولین ماهواره بر سنگین ایران قبل از پرتاب کمک شایانی خواهد کرد .
      نویسنده در ادامه با بیان شباهت موجود بین شهاب 3d و نسخه های دوم و سوم موشک تائه دو پونگ کره شمالی این پرسشها
      را مطرح میکند که آیا شهاب 3D میتواند نسخه اصلاح شده از ماهواره بر ایرانی IRIS باشد که تست نخست خود را سپری کرده است ؟ آیا این موشک همان نسخه بالستیک فضایی از موشک تائه دو پونگ 2 کره شمالی وترکیب ماهواره بر شهاب 5 است و یا اینکه موشک بالستیکی ساخت ایران است ؟
      شاید تاحد زیادی بتوان گفت که ایران در حال همکاری با کره شمالی برای ساخت نسخه دوم و سوم ماهواره بر شهاب 5 است و هر دو در انجام این طرح مشارکت جدی دارند. کره شمالی که در سال های پایانی قرن 20 نسخه جدید و بهسازی شده ای از موشک تائه دو پونگ 1 را آزمایش کرده بود در بین 26 Juan و 2 Julay سال 2001 نخستسن نمونه پرتابی از موشک تائه دو پونگ دو را برای پرتاب بر روی سکوی تاسیسات پرتاب خود قرار داده بود .
      این کاملا واضح است که موشک شهاب 3 دی چند ثانیه پس از پرتاب و قبل از پایان مرحله اول در اولین تست خود در آسمان منفجر شد . با وجود طراحی متناسب موتور سوخت جامد آن و نیز پوشش آیرو دینامیک موشک متاسفانه انفجار باعث جلوگیری از آزمایش این قسمت ها گردید . در کل باید به این نتیجه رسید که در صورت تداوم برای ساخت و تکمیل شهاب 5 گلی به یاد ماندنی برای مردم ایران در بخش فضا به ثمر خواهد رسید .

========================================
      اما مشخصات موشک IRIS

حد اکثر بار قابل حمل توسط کلاهک موشک (کیلوگرم ): 760-987-1,158 بار فضایی و یا کلاهک جنگی .
      حداکثر برد ( کیلومتر ) : 1500
      تعداد مراحل : 2
      قطر موشک (متر ) : 1.32 - 1.35 – 1.85
      ارتفاع موشک : 17.1 متر
      وزن در حالت پرتابی سبک : 16000 کیلوگرم
      وظیفه : برای پرتاب محموله های فضایی علمی و تحقیقاتی و نیز ماهواره ها

اطلاعات مربوط به مرحله اول موشک
      ارتفاع : 14 متر
      قطر : 1.32 – 1.35 – 1.85 متر
      جرم :15092 کیلوگرم
      تراست : موثر 26051 کیلوگرم بر فوت مربع - واقعی 26,760-26,600 کیلوگرم بر فوت مربع
      زمان سوخت : 110 ثانیه
      نوع سوخت : TM-185 (20% Gasoline + 80% Kerosene)
      نوع اکسید کننده : AK-27I (27% N2O4 + 73% HNO3 + Iodium Inhibitor)
      جرم سوخت :12912 کیلو گرم

اطلاعات مربوط به مرحله دوم موشک
      ارتفاع : 3 الی 4 متر در کل
      قطر : 1.3 ای 2 متر
      وزن : نا معلوم
      تراست موتور : نامعلوم
      مدت زمان سوخت : 100 ثانیه
      نوع سوخت : جامد

لطفا اگر کسی تصویری از این پرتابگر داره در تاپک قرار بده

ادامه دارد ..........
      ======================
      منبع خبر:وبلاگ هوانوردی قرن 21
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.