Skyhawk

مقابله موثر با نیروی زرهی دشمن در نبرد ناهمتراز

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

برادر من حالا خطر نیروهای زرهی دشمن اونقدر زیاد بود که 4:30 صبح براش تاپیک بزنی؟! :winking: و یکی هم مثل من پیدا بشه که بخواد همشین شوخی ای باهات بکنه و کسی نباشه بگه خودت این وقت پای نت چکار می کنی!؟ :mrgreen:

از شوخی گذشته، بریم سراغ بحث های فنی... ایده جالبی هست، فقط سؤال من ازتون اینه که موشک تور، قسمت زیادی از سازه اش رو سامانه هدایتیش اشغال کرده[البته به حق هم کار درستیه، برای شکار اهداف تیزپرواز چیزی جز این هم انتظار نمیره] و اگر بنا به استفاده از اون به عنوان یک موشک ضدزره باشه، تغییرات زیادی درش ایجاد خواهد شد. پس چرا نیایم به جای «تغییرات وسیع» در یک موشک، به موشک دیگه ای که کار اصلیش رو(شکار تانک) به خوبی انجام میده، قابلیت پرتاب و پرواز بهتر رو «اضافه» کنیم؟ به نظرتون این کار نتیجه بهتری رو در ازای کار فنی کمتر به دست نمیده؟ مثلاً همون کورنت که توانایی نفوذ در زره اش، اونقدری کافی هست که تقریباً تمامی اهداف زرهی رو بدون حرف و حدیث در یک TopAttack شکار کنه! حالا بیایم با اضافه کردن یک خرج راکتی اضافه با تغییربردار رانش مکانیکی اون رو برای افزایش برد و یک شکار از بالا ارتقا بدیم؛ چه بسا از این موشک [url="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7f/9M123_Khrizantema.JPG/800px-9M123_Khrizantema.JPG"]9M123 Khrizantema[/url] هم استفاده کنیم که دیگه خیالمون از انهدام کامل هر هدف زرهی ای راحت باشه!
به عنوان یک نکته اگه بخوام درباره شاسی مورد استفاده در این سامانه بگم، به نظرم شاسی تانک مناسب نیست، باید فضای زیادی برای کل مجموعه تدارک دیده بشه که این موضوع شاسی نفربرها رو برای این کار گزینه ی مناسب تری می کنه. شما در بقیه یگان های مکانیزه ی شکارچی تانک هم می بینی که از این پلت فرم استفاده می کنند که اتفاقاً از نظر امکان مانور و حضور در میادینی که تانک های اصلی میدان نبرد در اون حضور دارند، به راحتی می تونند عرض اندام کنند!
به عنوان نکته آخر هم به نظرم تقویت موشک هایی همچون HellFire و Mavrick با موتورهای قویتر جهت پرتاب زمینی و اوجگیری و همچنین برد بیشتر و برنامه ریزی مجدد پروفیل پروازیشون احتمالاً نتیجه بهتری در نتیجه نهایی بهمون بده اما این موشک های سنگین و بزرگ رو نمیشه با اون باله های ثابتشون برای چینش عمودی کنار هم، به اندازه ی موشکی مصلاً به ابعاد کورنت استفاده کرد...
توضیحات تصویری برای ایده هایی که مطرح کردم:
[center]اضافه کردن بوستر راکتی برای پرتاب اولیه(مرحله اوج گیری و جهت گیری موشکِ عمودپرتاب)[/center]
[center]البته بوستر باید هم محور نصب بشه، شبیه قسمت های چندگانه ی ماهواره برها[/center]
[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/18~24.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_18~24.jpg[/img][/url][/center]

[center]استفاده از کفشک های اینچنینی برای موتور راکتی جهت بی نیازی به باله های هدایتی برای موتور راکتی اولیه[/center]
[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/340x~1.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_340x~1.jpg[/img][/url][/center]

بذاریم بقیه دوستان هم بیان نظراتشون رو بگویند ، من هم طرحم رو إن شاءالله کاملتر کنم و بازم در خدمتتون باشم :cowboy:
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روش بسیار جالبیه ولی به نظرم بهتره تور رو مهندسی معکوس نکنیم. این موشک برای این کار زیادی بزرگه. هدر دادن پوله. بهتر نیست که یه موشک کوچیک تر بر مبنای تور ساخته بشه؟

مورد بعدی مشکل هدایته. اگه مثل تور لانچ سرد عمودی باشه باید کلی مخلفات بهش اضافه کنیم که سیستم هدایت "بتونه" هدف رو پیدا کنه که در مورد موشک های حمله به اهداف زمینی این کار سخته.

یه نکته اینه که تروفی تو مقابله با پرتابه های سریع (2 ماخ) مشکل داره حالا چه از بالا باشه چه از کنار. موشک های ضد زره عموما سرعت پایینی دارن و زود شکار می شن. اما همون مهمات بصیر به احتمال بسیار زیاد می تونن از سد این سیستم بگذرن. البته در این مورد اساتید بخش زرهی بهتره که نظر بدن. اگه موشکی که در طی این پروژه ساخته میشه سرعت زیادی داشته باشه (که لازمش قطر زیاد موشک نسبت به طولشه) میتونه به راحتی از سد تروفی بگذره.

اگر هم سعی کنیم این موشک از پلتفورم های مختلف شلیک بشه خیلی بهتره. مثلا فرض کنین یه چیزی مثل سیستم فلق (راکت انداز) برای سیستم های زمینی داشته باشیم ولی بشه از هلکوپترها و حتی پهپاد ها هم اینو شلیک کرد. در این صورت با نمونه ی هلفایر ایرانی طرفیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان هر طرحی معایبی داره با محاسنی فقط باید دیدی کدومش به اون یکی‌ میچربه
طرح جناب shahbesagheb محاسن زیادی داره از جمله سرعت بالا و کلاهک جنگی قدرتمند ۱۵ کیلو گرمی‌ که برای درگیری با اهداف زرهی حاضر و آینده با توجه به پیشرفت صنایع نظامی تا ۱۰ سال آینده کافی‌ بنظر میرسه
معایبش می‌تونه حجم و وزن و احتمالا قیمت زیاد سیستم باشه که با توجه به هدف تولید که نابودی تانکهای زرهی سنگین و قدرتمند دشمن که پیروزی اون هارو روی زمین قطعی می‌کنه می‌تونیم از قیمت صرف نظر کنیم
وزن هم که با توجه به پلتفرم حامل اون که تانک در نظر گرفته شده می‌تونه مناسب باشه چون قرار نیست که همیشه ما با سلاح حد اکثر ۲۰kg به دفاع به پردازیم تنوع در سلاح استفاده شده در میدان نبرد باعث خلاقیت بیشتر در دفاع و سر در گمی بیشتر دشمن می‌شه
می‌شه طول زیاد موشک رو با حذف سیستمهای اضافی که برای حمله زمینی‌ لازم نیست کم کرد که البته من زیاد موافق نیستم چون باز چیزی شبیه هلفیر زمین پرتاب خواهیم داشت نه موشکی که کاملا متفاوت خواهد بود و دشمن رو سر درگم می‌کنه به نظر من بهتره از حجم اضافی برای افزایش سوخت و برد هرچه بیشتر استفاده کرد چون نباید فراموش کنیم کشوری که این چنین قدرت زرهی داره تا شعاع زیاد از میدان نبرد رو با توپ خانه و پهباد‌ها و ... پوشش میده پس هرچی‌ فاصله بیشتر باشه بهتره
در حاشیه عرض کنم از استفاده از تانک به جای نفر بر بیشتر موافقم چون با توجه به فاصله زیاد ما تا خط مقدم زیاد احتیاجی‌ به سرعت نداریم و ایجاد حفاظت بیشتر از این موشک‌های گران قیمت در برابر آتش توپ خانه مفیدتر خواهد بود و این که ما همین الان تانکهای بلا استفاده زیادی داریم که می‌تونن به این نقش تغییر کاربری بدن
با استفاده از هدفگیری به وسیله تانکهای خودی هم خیلی‌ حال کردم با فرض اینکه تانکهای ما تونسته باشن خوب پنهان شده باشن و دشمنو غافلگیر کرده باشن می‌تونن بعد از بین بردن تانکها با این شیوه از توپ‌ها و موشک‌های سبکتر خودشون به پاک سازی نفر برها بپردازن
اینو یادم رفت لانچ سرد و پرتاب عمودی درسته که گرونتر در میاد ولی‌ مزیتش بار گیری زیاد موشک آماده شلیک که من فکر کنم تا ۱۲ تا برسه که می‌تونه میزان خسارت به یگان زرهی دشمن در فاصله زمانی‌ کمی‌ به شدت افزایش بده
خیلی‌ حرف زدم از غلطهای املائی چون با بهنویس کار می‌کنم و جمله بندیهای ضعیفم پیشاپیش عذر می‌خوام :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از این ایده خیلی خوشم آمد چرا که اکثر وسایل زرهی بر اساس توپ یا موشک ضدزره معمول بنا می شوند ولی این وسیله شکارچی تانک از دور و با روش غیر مستقیم است
که حتی سیستم های دفاعی مرکاوا هم نسبت به آن دچار چالش می شوند
میشه گفت نسل جدیدی از سیستم های جنگی را بوجود آورد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='PersianKing' timestamp='1371170938' post='315927']
برادر من حالا خطر نیروهای زرهی دشمن اونقدر زیاد بود که 4:30 صبح براش تاپیک بزنی؟! :winking: و یکی هم مثل من پیدا بشه که بخواد همشین شوخی ای باهات بکنه و کسی نباشه بگه خودت این وقت پای نت چکار می کنی!؟ :mrgreen:
[/quote]
ما که اکثرا شب ها تا دیر وقت بیداریم ! icon_cheesygrin

[quote]از شوخی گذشته، بریم سراغ بحث های فنی... ایده جالبی هست، فقط سؤال من ازتون اینه که موشک تور، قسمت زیادی از سازه اش رو سامانه هدایتیش اشغال کرده[البته به حق هم کار درستیه، برای شکار اهداف تیزپرواز چیزی جز این هم انتظار نمیره] و اگر بنا به استفاده از اون به عنوان یک موشک ضدزره باشه، تغییرات زیادی درش ایجاد خواهد شد. پس چرا نیایم به جای «تغییرات وسیع» در یک موشک، به موشک دیگه ای که کار اصلیش رو(شکار تانک) به خوبی انجام میده، قابلیت پرتاب و پرواز بهتر رو «اضافه» کنیم؟ به نظرتون این کار نتیجه بهتری رو در ازای کار فنی کمتر به دست نمیده؟ مثلاً همون کورنت که توانایی نفوذ در زره اش، اونقدری کافی هست که تقریباً تمامی اهداف زرهی رو بدون حرف و حدیث در یک TopAttack شکار کنه! حالا بیایم با اضافه کردن یک خرج راکتی اضافه با تغییربردار رانش مکانیکی اون رو برای افزایش برد و یک شکار از بالا ارتقا بدیم؛ چه بسا از این موشک [url="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7f/9M123_Khrizantema.JPG/800px-9M123_Khrizantema.JPG"]9M123 Khrizantema[/url] هم استفاده کنیم که دیگه خیالمون از انهدام کامل هر هدف زرهی ای راحت باشه![/quote]
موشک های مذکور برد کمی دارن و در این برد دشمن هم حرف برای گفتن داره و درصد انهدام پرتابگرها بالا میره!

[quote]روش بسیار جالبیه ولی به نظرم بهتره تور رو مهندسی معکوس نکنیم. این موشک برای این کار زیادی بزرگه. هدر دادن پوله. بهتر نیست که یه موشک کوچیک تر بر مبنای تور ساخته بشه؟[/quote]
بزرگی موشک مشکلی به وجود نمیاره چراکه قراره با حامل شنی دار حمل بشه و در مقابل جثه نسبتا بزرگش (برای موشک ضد زره )برد زیاد و سرجنگی و به طبع اون نفوذ زیاد در زره رو هم به کاربر ارائه میده! البته قیمت تانک بسیار بالاتر از موشکه و از این نظر هزینه ساخت این موشک به هدر نمیره!

[quote]مورد بعدی مشکل هدایته. اگه مثل تور لانچ سرد عمودی باشه باید کلی مخلفات بهش اضافه کنیم که سیستم هدایت "بتونه" هدف رو پیدا کنه که در مورد موشک های حمله به اهداف زمینی این کار سخته.[/quote]
اطلاعات هدف رو قبل پرتاب به موشک منتقل میکنیم و بعد موشک پرتاب میشه و ارتفاع میگیره و بعد در فاصله مناسب اقدام به هدفیابی میکنه و روی هدف شیرجه میزنه! اگه فرض کنیم که موشک پیشنهادی 20 کیلومتر برد داشته باشه بعد از 23.5 ثانیه میتونه به نهایت بردش برسه (با فرض ثابت بودن سرعت موشک)و در طی این فاصله یه تانک اگه با نهایت سرعت حرکت کنه میتونه حدودا 500 متر تحرک داشته باشه!
نمیدونم چرا سختی احساس نمیکنم! شاید مشکل از سطح اطلاعات بنده هست icon_cheesygrin

[quote]اگر هم سعی کنیم این موشک از پلتفورم های مختلف شلیک بشه خیلی بهتره. مثلا فرض کنین یه چیزی مثل سیستم فلق (راکت انداز) برای سیستم های زمینی داشته باشیم ولی بشه از هلکوپترها و حتی پهپاد ها هم اینو شلیک کرد. در این صورت با نمونه ی هلفایر ایرانی طرفیم.[/quote]
فکر خوبیه! حتی میشه به اف 5 و صاعقه هم فکر کرد!
مثلا صاعقه مسلح به 9 تا موشک ضد زره(3 تا در زیر بدنه و 6 تا در زیر بالها) با 2 تانک سوخت و 2 موشک هوا به هوا!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بزرگی موشک مشکلی به وجود نمیاره چراکه قراره با حامل شنی دار حمل بشه و در مقابل جثه نسبتا بزرگش (برای موشک ضد زره )برد زیاد و سرجنگی و به طبع اون نفوذ زیاد در زره رو هم به کاربر ارائه میده! البته قیمت تانک بسیار بالاتر از موشکه و از این نظر هزینه ساخت این موشک به هدر نمیره![/quote]

نه نه نه منظورم اینه که با موشک های کوچیک تر هم میشه این کارو کرد. الان این کار شبیه اینه که بخوایم با آر پی جی مورچه ها رو از بین ببریم! (البته خیلی بزرگنمایی کردم ولی فکر کنم مفهومو رسوندم)

[quote]اطلاعات هدف رو قبل پرتاب به موشک منتقل میکنیم و بعد موشک پرتاب میشه و ارتفاع میگیره و بعد در فاصله مناسب اقدام به هدفیابی میکنه و روی هدف شیرجه میزنه! اگه فرض کنیم که موشک پیشنهادی 20 کیلومتر برد داشته باشه بعد از 23.5 ثانیه میتونه به نهایت بردش برسه (با فرض ثابت بودن سرعت موشک)و در طی این فاصله یه تانک اگه با نهایت سرعت حرکت کنه میتونه حدودا 500 متر تحرک داشته باشه![/quote]

قسمت مشکل اینه که باید 2 تا پارامتر به موشک بدیم. یکیش زاویه ی محور z و اون یکی زاویه ی محور x. پیدا کردن این زاویه ها برای هدف زمینی سخته (برای اهداف هوایی از رادار استفاده میشه که در اینجا بسته به شرایط میتونه ناکارآمد باشه). البته شدنش که میشه ولی دردسر داره. همون مستقیم شلیک کنه خیلی کارو ساده تر می کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایده جالبی هست. ولی من یک پیشنهاد دارم در رابطه با همین سیستم.
وقتی موشک تور لانچ میشه تا یک ارتفاعی بالا میاد و بعد موتورش روشن میشه و به سمت هدف میره. خوب اگر این هدف زمینی باشد موشک پس از لانچ به سمت زمین می اید ، ما می توانیم برای اینکه قابلیت تاپ اتک به موشک مذکور بدهیم ارتفاع لانچ اولیه را به شدت زیاد کنیم. اینطوری لازم نیست موشک مسیر بالستیک را طی بکند که کار را اسان تر می کند. میشه در این روش بسته به فاصله هدف از لانچر، ارتفاع لانچ اولیه را جوری محاسبه کرد تا با یک زاویه مناسب و یکسان بر سر هدف فرود یابد...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انگلیسی ها موشکی را برای نابودی دسته های قایقهای تندرو حمله ور به ناوها طراحی کرده بودند به نام
[b] برايمستون[/b]

که جناب مهدوی در تاپیکی آن را معرفی کرده بودند.
[url="http://www.military.ir/forums/topic/23285-%D8%B4%D9%84%D9%8A%D9%83-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4%D9%8A-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%B4%D9%83-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%8A/"]http://www.military....برايمستون-به-ي/[/url]

جالب است که انگلیسی ها چون دسته هایی از قایق تندرو را نیافته بودند در دریا فقط بر روی یک قایق و در خشکی بر روی خودروهای دولتی حکومت قذافی در لیبی استفاده کرده بودند که موفقیت آمیز بود.
ایده شما با اینکه متفاوت است اما به این موشک نزدیک است.

استفاده از موشکهای پدافند هوایی با هدایت راداری برای نابودی تانک بدون هیچ تغییر غیر ممکن هم نیست فقط مشکل دیده شدن در رادار و غلبه بر کلاتر خشکی است که نسبت به کلاتر دریایی قابل صرف نظر است. اگر سایت در یک دشت پهن قرار گرفته باشد امکان زدن تانک با هاوک هم وجود دارد!! اگر درست یادم بیاد در یکی از مناطق جنگی ایران و عراق یک سایت پدافند موشکی هاوک که در معرض پیشروی سریع عراقی ها و نابودی یا به غنیمت گرفته شدن توسط آنها و اسارت پرسنل قرار گرفته بوده (در ابتدای جنگ) با تانکهای زرهی عراقی درگیر می شود و شدت انفجار تانکهای پیشگام عراقی به حدی بوده که پیشروی عراق در آن محور به کل متوقف می شود. مطمئن نیستم ولی فکر کنم که محل درگیری هم در نزدیکی دزفول قبل از صدور فرمان تخلیه پایگاه چهارم شکاری بوده است.
بعدها در ادامه جنگ با عراق در کلاسهای آموزشی پدافند موشکی درس می دادند که با هاوک تانک هم می شود زد!!! اما هیچ وقت این حادثه تکرار نشد و در حد نقل قول اساتید به صورت افسانه باقی ماند. بد نیست حالا که سالها از جنگ می گذرد، صحت این گفته ها تحقیق شود.
اما قطعا زدن تانک با سیستم راداری صرف محدودیتهایی فراوانی به ایده تحمیل می کند که مزیت آن را کم رنگ می کند. ویرایش شده در توسط EMP
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب شهاب ثاقب حالا یک سوال ، به نظرتون بهتر نیست لانچر های این موشک توانایی استفاده از موشک تور رو نیز داشته باشند تا بتونند در صورت حمله هواگردی هایی نظیر آپاچی با اون ها هم به مقابله بپردازند ؟ در این صورت میشه از نیروهای پیاده و زرهی مراقبت بیشتری به عمل بیاریم ! ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب شهاب ثاقب تأثیر اون موتورراکتی رو دست کم نگیرید! در واقع به دو منظور خواستم اون رو به ضدزره های موجود اضافه کنیم: یکی توانایی بالاکشوندن موشک در لحظات اولیه پرواز و دیگری افزایش برد نهایی موشک! که به نظرم حداقل تا اینجای کار 50% به بردش اضافه می شه. تغییر دیگری هم که به نظرم لازمه اینه که چون موشک در سطح بالاتری پرواز میکنه(نسبت به حالت استاندارد خودش) باید سیستم خودنابودگر موشک رو اصلاح کرد که همچنان پس از اتمام سوخت و خاموش شدن موتور، در صورتی که هدف رو در دید و تیررس داره به پروازش ادامه بده و حمله رو به سرانجام برسونه؛ این هم شاید بتونه بین 20 تا 30% به برد موشک اضافه کنه! البته حتّی با این فرضیات در برابر برد موشک تور اصلاح شده که شاید در حدود 25کیلومتر باشه، همچنان شعاع درگیری کمتری داریم ولی خب شاید با این اوصاف زحمت فنی کمتری تحمیل بشه به علاوه این که به اندازه کافی برد درگیری رو زیاد کرده ایم! درکل بیشتر توی ذهن من این میگذره که موشک های ضدزره برای این کار ارتقا داده بشوند نه موشک های ضدهوایی! البته خب مسلمه افزایش همزمان برد و سرعت موشک باید در پروژه گنجانده بشه.

در مورد اصلاح مسیر پس از پرتاب سرد و هومینگ موشک هم به نظرم کار نشدنی ای نیست، به همون نسبت که همین کار داره در حالت استاندارد برای موشکی مثل تور انجام میشه(منکر پیچیدگی های طراحیش نیشم، امّا خب قرار نیست که از نو طراحیش کنیم؟!). ولی خب در مورد شاسی همچنان تأکید رو ی نفربرها دارم، چون فضای بیشتری در اختیار هر واحد آتش بار قرار میده، از لحاظ سطح حفاظت هم میشه با اضافه کردن صفحات زرهی کافی[درصورت لزوم] اون رو ایمن کرد.

جناب hamdeof؟! رسماً بفرمایید یک رافائل زمینی بسازیم دیگه؟! icon_cheesygrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب چرا نسازیم ؟

میشه لانچر رو برای دو نوع موشک طراحی کرد ، فکرکنم اینطوری خیلی به صرفه باشه ، در هر شرایطی می تونه کارایی بالایی داشته باشه ، اینطوری نگران حملات زمینی و هوایی با هم نیستیم big_hug تازه میشه برای زدن موشک هایی مثل بریمستون نیز استفاده بشه ! از نظر اقتصادی هم به صرفست که یک پلتفرم درست برای همه وسایل طراحی کنیم !
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایده بسیار جالبیه
البته من بارها به این موضوع فکر کردم که چگونه در فاصله های زیاد و دور از دید مستقیم تانک با اونها مقابله کنیم یه طرح هایی هم به ذهنم رسیدکه مطرحش می کنم
به نظر من باید به دنبال نوعی از موشک بالستیک ضد زره با برد حدود 30 الی 40 کیلومتر باشیم که توانایی شلیک انبوه موشکها رو در زمان کوتاهی داشته باشه و توسط واحدهای زمینی و هوایی (پهپاد) از لحاظ اطلاعاتی تغذیه بشه
به این شکل که واحد دیده بانی چند هدف رو نشانه گذاری می کنه و اطلاعات اون ها رو به آتشبار میده موشک با استفاده از اون خودش رو به محدوده هدف می رسونه و با استفاده از رادار یا تصویرگرهای حرارتی هدف رو شناسایی کرده تصحیح مسیر می کنه و با اونها مقابله خواهد کرد اما با وجود جنگال قدرتمند دشمن و تکنیک های فریبی که دارن بعد از یه مدتی به این نتیجه رسیدم که احتمال گمراه شدن موشک زیاده بخاطر همین موضوع یه فکری بذهنم رسید که شاید از لحاظ اجرایی با چالشهای زیادی روبرو باشه و اصلا قابل بحث هم نباشه اما مطرح کردنش خالی از لطف نیست من در فکر طراحی نوع جدیدی از گلوله های توپخانه ای هستم که بعد از رسیدن به حد اکثر ارتفاع پروازیشون توانایی باقی موندن و ایضا تا حد مشخصی ادامه مسیر رو در همون ارتفاع داشته باشن مثلا 5 دقیقه بتونه روی هوا بمونه و بعد از یک وقفه خاص روی گرای اولیه که شلیک شده فرود بیاد و در صورت امکان اگر بتونیم تصویر کلی از میدان نبرد به واحدهای آتشبار ارائه بدیم که در اون حداکثر جابجایی اهداف پیشبینی شده باشه دشمن با حمله چند صد گلوله قوی بصورت همزمان در محدوده ای خاص مواجه خواهد شد که راه فراری برای اون باقی نمی ذاره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک سوال این چیه ؟ براق که نیست

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/Zolfaghar3Tank333333333335.png"]http://gallery.milit...33333333335.png[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.