senaps

تجهیزات نظامی که یا خودش رو یا ارزوش رو دارید!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام.

بله.

اما جهت  جلوگیری از  بروز هرگونه مسئله ناخواسته لینک رو عمومی قرار نمیدم فعلا.

سلام

خوب من سایت این دوستمون رو قبلا دیدم ، فکر کنم نظرم هم راجع بهش گفته بودم، دقیقا خاطرم نیست ولی مطمئنم قبلا رفتم ، نرخ قیمت هاش به نسبت منطقی هست با بازار خارجی !

ولی خوب دیگه ، چند نفر جانفشان مثل خودم میخواهیم که به صورت عملی اجناس رو چک کنند با صرف بودجه از جیب مبارک ! تا به نوعی ایشون تایید صلاحیت بشن !

حالا فکر کنم من و یزدان ! اقدام میکنیم ! نمیدونم ، تا ببینم کدام یکی از اجناسی که شاید نتونم گیر بیارم رو اینجا گیرمیارم با قیمت معقول

در کل اجناس تو سایت شون قیمت ش مناسب هست منهای دو سه مورد که شاید چون تک فروش آوردند اونطوره مثل ست کامل یونیفرم از رده خارج شده ارتش امریکا یعنی ای سی یو که به نظر من نمی صرفه اون هزینه تو سایت شون و نیز برخی اجناس دیگه که نمیدونم چرا کمی گران تر از گمرک هست ( البته خودشون جواب میتونند بدهند و منتظر جواب هم هستیم ! چشمک)

آدرس رو فکرکنم زود باشه بزارند ، باید یک هماهنگی بیشتری با مدیران بشود تا خدای ناکرده مساله ای رخ ننماید

یا حق

ممنون بابت توضیحاتتون.

البته اینکه من تو این انجمن عضو شدم فقط جهت عضویت و استفاده از امکانات آن بوده و اصلا قصد اینو نداشتم که صحبتی از فروشگاهم به میون بیاد.

چون نمیخوام دوستان منو به عنوان یک کاسب تو انجمن نگاه کنند. منم مثل خیلی های دیگه فقط یوزر هستم و قصد استفاده از اینجا رو دارم.

در مورد قیمت ها یه سری مسائل هست که فقط کسایی که تو این زمینه فعالیت دارن میتونن درک کنند.

به عنوان مثال برج 10 همین سالی که گذشت به خیلی از ما فروشنده ها یک ضربه خیلی بزرگ خورد و کلی ضرر خوردیم که الانم امکان بازگو کردنش نیست.

الان تو گمرک خیلی ها هستن که قیمت های پایین تر از ما قرار دادن و هیچ دلیلی جز بی اطلاعی از وضعیت موجودی کالا در اونور مرز نداره!

در کل تو کل گمرک فقط چند فروشنده هستن که خودشون وارد میکنن و بقیه مغازه ها از اونا خرید میکنن.

خیلی زود هم این مغازه ها دوباره پر میشن از اجناس چینی.

یا علی

ویرایش شده در توسط NezamiNet
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام.

اینایی که قرار دادم بیشتر نایاب هستن و به جرات میتونم بگم تو ایران لنگه ندارن.

بنده خودم هم تو کار همین اجناس هستم.

برای فروش هم قرار دادم داخل فروشگاه خودم.

اما اینجا فقط جهت معرفیشون هست و قصد تبلیغ یا چیز دیگه ای ندارم

کیت امدادت خیلی خوبه برادر... تبریک میگم که چنین چیزی رو اوردی
با شتاب و خوشحالی به فروشگاهت سر زدم
اما با قیمت نجومیش روبرو شدم
البته fact اورده بودی که همینه قیمتش ... حتما هم باید همینطور باشه
اما مدل دیگه ایی ازش نداری دور و بر 300 تا 500 باشه ؟
واقعا 1050 قیمت کمر شکنی هست

ویرایش شده در توسط farokhkhan

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امروز یه سر رفتم گمرک متاسفانه وقت نداشتم زیاد بگردم ولی چنتا قیمت گرفتم که به دوستان بگم

پیراهن لایه اول  بهاره آستین کوتاه  ۵.۱۱   ۳۰ الی ۴۰ هزارتومن   ست شلوار پیراهن لایه اول زمستانه  همین مارک ۷۰ تومن

بوت خوب آمریکای ۲۰۰ الی  ۲۲۰ تومن

شماق ۳۰ تومن

کمربند چینی ولی جنس خوب از ۵ تومن در فروشگاه پرواز تا ۱۵ تومن در جاهای دیگه

پیراهن آستین کوتاه استتار دیجیتال و مرزبانی ((جنسش پارچه ای  نایلونی نیست  نایلون هست ولی دونه های باز و درشتر داره )) ۲۰ تومن

یه ست قاشق چنگال خوب از پرواز گرفتم ۷/۵ که فردا عکسش رو میذارم ، البته بقیه جاها تا ۱۵ تومن هم میدادن

عینک رویژن در فروشگاه پرواز ۴۵ تومن

کوله خودم از ۶۵ تومن تا ۷۵ تومن

بقیش یادم نیست  :))

دوستان با هماهنگی ادیب  قرار شد از این به بعد هرکی که رفت گمرک هر چی رو که قیمت کرد  اینجا لیستش رو بذاره که قیمت و فی بازار دستمون باشه  لطفا هرکی رفت اونجا  اینکار رو انجام بده

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

خوب با توجه به لطف بی کران برادر عزیزم آقا یزدان گل که ماشالله به سرعت خودش به یک جنس یاب حرفه ای تبدیل شده سعی میکنیم و سعی بنمایید حتما قیمت بازار ( در هرجای ایران و به خصوص تهران و گمرک) رو در این تایپک قرار بدید تا به صورت مرجع دوستان ازش استفاده کنند احیانا گوشی ! بریده نشه ...کلاهی برداشته نشه و از این حرفها !

اما خیلی جالب هست که آقا یزدان قیمت ها رو گذاشت و دست ش هم درد نکنه چون من باب بحث دیشب مون که کاربری nezaminet عزیز یک سری تصاویر گذاشت و من کمی کنجکاو شدم ببینم ایشون همون دارنده یکی از سایت های فروش تجهیزات هست یا نه ؟ باید عرض کنم که دو سه جنسی که گفتم تو سایت ایشون واقعا قیمت ش متفاوت هست رو الان قیمت هاشون به صورت آنلاین یزدان گذاشت

البته برادر nezaminet فرمودند تک فروش و عمده فروش قیمت هاشون فرق هایی هم داره روی برخی اجناس

ولی در کل با توجه به آخرین قیمت هایی که آقا یزدان لطف کرد و براساس مشاهده و لمس مستقیم اجناس اینجا قرار داد رو دوستان ملاک خرید قرار بدهند تا وقتیکه قیمت ها تغییر کنه

به هرحال ما اجناس رو لمس میکنیم و از نزدیک باهاشون کار میکنیم و نقاط قوت و ضعف شون و نیز قیمت شون در سرتاسر کشور رو چک میکنیم تا حد امکان ، اینطوری برای همه ما یک راهنمای مرجع وجود داره که موقع خرید دست مون بازتر هست

با تشکر

یا حق

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امروز یه سر رفتم گمرک متاسفانه وقت نداشتم زیاد بگردم ولی چنتا قیمت گرفتم که به دوستان بگم

پیراهن لایه اول  بهاره آستین کوتاه  ۵.۱۱   ۳۰ الی ۴۰ هزارتومن   ست شلوار پیراهن لایه اول زمستانه  همین مارک ۷۰ تومن

بوت خوب آمریکای ۲۰۰ الی  ۲۲۰ تومن

شماق ۳۰ تومن

کمربند چینی ولی جنس خوب از ۵ تومن در فروشگاه پرواز تا ۱۵ تومن در جاهای دیگه

پیراهن آستین کوتاه استتار دیجیتال و مرزبانی ((جنسش پارچه ای  نایلونی نیست  نایلون هست ولی دونه های باز و درشتر داره )) ۲۰ تومن

یه ست قاشق چنگال خوب از پرواز گرفتم ۷/۵ که فردا عکسش رو میذارم ، البته بقیه جاها تا ۱۵ تومن هم میدادن

عینک رویژن در فروشگاه پرواز ۴۵ تومن

کوله خودم از ۶۵ تومن تا ۷۵ تومن

بقیش یادم نیست  :))

دوستان با هماهنگی ادیب  قرار شد از این به بعد هرکی که رفت گمرک هر چی رو که قیمت کرد  اینجا لیستش رو بذاره که قیمت و فی بازار دستمون باشه  لطفا هرکی رفت اونجا  اینکار رو انجام بده

یزدان جان این کیف امدادی که دوستمون گذاشتن رو شما توی گمرک دیدید ؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ادیب جان وظیفه بود  ، اینجا ما همه با هم دوست هستیم  اکثرا هم دوستان جوان هستن و بودجه آنچنانی برای خرید  ندارن پس وظیفه ماست خ کمکشون کنیم بهترین رو با کمترین قیمت ممکنه خریداری کنن

از اونجا که  من آیزنهاور دارم ((به قول سید گرامی )) الان چنتا دیگه یادم آمد  ، ست زانو بند و آرنج بند مدل جدید چینی ۵۰ تومن ((البته همانند مدل قدیمی اون چسب پشت زانو و کش ها پارو به مرور زخم میکنه پس نخرین

پیراهن (( نه از این دکمه خور ها  از اینها خ زیره جلیقه میپوشن کشی هست )) مولتی کم ۵۰ تومن

پیراهن acu  یا همون دیجیتال خاکستری ۷۰ تومن

---------------------------------------------------------------------

فرخ جان کیت اینطوری من ندیدم یعنی اصلا دنبالش نگشتم  ولی کیت کمک های اولیه پرواز داره بازشم میتونی تو سایت پرواز بببینی

این کیت بقیره قیمت بلدی و آموزش هم لازم داره اینطوری نیست شما بیوفتی جای این کیت باشه بتونی بیای بیرون پس بدرد من حداقل نمیخوره

آهان یه کیف های خوبی دیدم  قشنگ بندش  ابر ضخیم داشت پشتش بالشتک داشت  کلا حرفه ای تر بود از کوله من میگفتن چینی نیست ولی بود خوبشم بود  ولی قیمتش یهو میشد ۱۵۰ ۱۷۰ که به نظر من این تفاوت کیفیت با این تفاوت قیمت همخونی  نداشت

البته سلیقه  هست دیگه یکی حاضر هست برای یه کوله نظامی پول خوب بده من نه  کلا نظر شخصیم رو گفتم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ادیب جان وظیفه بود  ، اینجا ما همه با هم دوست هستیم  اکثرا هم دوستان جوان هستن و بودجه آنچنانی برای خرید  ندارن پس وظیفه ماست خ کمکشون کنیم بهترین رو با کمترین قیمت ممکنه خریداری کنن

از اونجا که  من آیزنهاور دارم ((به قول سید گرامی )) الان چنتا دیگه یادم آمد  ، ست زانو بند و آرنج بند مدل جدید چینی ۵۰ تومن ((البته همانند مدل قدیمی اون چسب پشت زانو و کش ها پارو به مرور زخم میکنه پس نخرین

پیراهن (( نه از این دکمه خور ها  از اینها خ زیره جلیقه میپوشن کشی هست )) مولتی کم ۵۰ تومن

پیراهن acu  یا همون دیجیتال خاکستری ۷۰ تومن

---------------------------------------------------------------------

فرخ جان کیت اینطوری من ندیدم یعنی اصلا دنبالش نگشتم  ولی کیت کمک های اولیه پرواز داره بازشم میتونی تو سایت پرواز بببینی

این کیت بقیره قیمت بلدی و آموزش هم لازم داره اینطوری نیست شما بیوفتی جای این کیت باشه بتونی بیای بیرون پس بدرد من حداقل نمیخوره

آهان یه کیف های خوبی دیدم  قشنگ بندش  ابر ضخیم داشت پشتش بالشتک داشت  کلا حرفه ای تر بود از کوله من میگفتن چینی نیست ولی بود خوبشم بود  ولی قیمتش یهو میشد ۱۵۰ ۱۷۰ که به نظر من این تفاوت کیفیت با این تفاوت قیمت همخونی  نداشت

البته سلیقه  هست دیگه یکی حاضر هست برای یه کوله نظامی پول خوب بده من نه  کلا نظر شخصیم رو گفتم

سایت پرواز رو برام میذاری لطفا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه تجربه ۲۰ ساله در مورد بوت  دارم که شاید برای کسایی که قصد خرید بوت مخصوصا یک عدد رو داشته باشن مفید باشه

بوت های بازار مخصوصا اصل ها دو جور هستن ، یه جور برای هوای گرمه به قول ادیب جان ۲ فصل که فقط یه لایه چرم هست با ۲ تا منفذ برای تبادل هوا در بغل کفش یا ۴ فصل هستن که معمولا گورتکس هستن  و بدون منفذ  بوت های درجه دو و چینی هم معمولا بدون منفذ هستن و زیر اون لایه چرم و بغل های ساق کفش دارای ابر هست

من جای شما باشم بوت دو فصل میگیرم که با رعایت نکته ای هم در گرما پاهایتان حتی از صندل هم خنکتر خواهد بود هم در سرما گرم

کاری که من منم چیه

من یه بوت دو فصل میگیرم جوری که اگر یک جوراب نخی پام کنم یک لایه بیشتر کفی بذارم و بند ها رو کامل جمع کنم کاملا و بدون فشار فیکس پام بشه

حالا چرا ؟

در فصل گرم و هنگامی که فقط قصد راه رفتن دارین و جای نا هموار قرار نیست برین که خطر پیچش قوزک زانو شما رو تهدید کنه  من لایه اضافه رو در میارن و بند رو شل میبندم

پای شما کاملا آزاد در کفش حرکت میکنه ولی اینقدر هم سایز بزرگ نیست که پاتون حتی در دویدن از کفش در بیاد اون ساق بلند هم کمک زیادی میکنه در این خصوص

حالا قراره تو همون فسق گرما برم کوه ، یک لایه کفی اضافه میکنم  یک جوراب حوله ای که کلا الزام کوهنوردی هست میپوشم  ،کفش کاملا فیکس و اندازه خواهد بود

در فصل زمستان شما لایه کفش اضافه رو درمییارین و دوتا جوراب ها حوله ای میپوشن ردیف میشه

الان احتمالا میگین خوب آب میره توش  خیس میشه

اگر جای که هستین آب در حد ماکسیموم ۱۰ سانت باشه  یا فقط برف باشه و دائم پاتون تو آب نیست با کمی چسب آکواریوم البته با روشی که بعدا بتونین کامل پاکش کنید جلو نفوذ آب رو میشه گرفت  ولی اگر قرار از رودی رد بشین یا بپرین من این کفش رو کاملا ترجیح میدم  چون در ۹۰ % وقت ها شما هرچقدر هم که مواظبت کنید  بالاخره آب در کفش شما نفوذ میکنه حتی شده از بالای ساق به علت  خیس شدن شلوار یا حتی افتادن در رودخانه که همه یکبار تجربه اش کردن

شما اگر کفشتون ابر یا مواد  داشته باشه کلا باید با خشک شدنش خداحافظی کنید مگر اینکه یک روز بغل آتیش باشه  بدترین چیز در سرما هم کفشه خیسه  ولی این کفش های دو فصل  درسته که زودتر بیشتر خیس میشه ولی به مراتب زودتر هم  خشک میشه و بارها من حتی از پام هم در نیاوردم و همونطور در حال حرکت خشک شده مخصوصا اگر جورابهای  هوله ای رو در بیارین و با نخی ادامه مسیر بدین

-----------------------------------------------------

اینم  اون ست قاشق چنگال

http://upload7.ir/uploads//10c3aafa8f49dd0dd2946bfbfd3945c80c5f2649.jpg

از پرواز خریدم ۷/۵ بقیه جاهای ۱۵ میدادن  ولی این سایت میده ۲۱

http://www.nezamishop.ir/%D8%B3%D8%AA-%D9%82%D8%A7%D8%B4%D9%82-%D9%88%DA%86%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%84-%D9%88-%DA%86%D8%A7%D8%BA%D9%88-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%DB%8C-PR215488.html?uid=

ویرایش شده در توسط yazdan61
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

سایت ایسام خیلی باحاله البته به شرطیکه تا میتوانید وسوسه نشید و ازشون نخرید مگر دیگه واقعا چیز خفنی باشه فروشنده ش هم اثبات شده !

http://esam.ir/itemView.aspx/784466/کوله-کیف-جلیقه-مشک-قمقمه-کمل-بک-و-امریکای.htm

خدایا ! من با نصف همین قیمت میتونم با بهترین کیفیت همینا رو بسازم !!! امریکایی ی ی ی ی ؟ بی خیااااااااال بابا !

هی ی ی ی ی چقدر بد هست تو کشوری باشیم که در عمل اسلام رو رعایت نکنه ! ممکلت باید نظامی باشه ، رهبر کشور میگه کشوری که بیست میلیون جوان دارد یعنی بیست میلیون نظامی دارد ... اما الحمدلله جوانان ما تا آخرین لحظات زندگی شون بیشتر از 8 تیر ننداختند !!!

اینم از نمونه عمل نکردن به احکام اسلامی تو کشور اسلامی !

پیامبر دین اسلام صلی الله و علیه و آله و سلم فرمودند تیراندازی و شنا ... تو هر دوش افتضاح تر از ما نیست !!!!

اینم وضع بازار تجهیزات نظامی مملکت !

یا حق

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خب ملت ساده هستن ، تا یه US روی جنس میبینن و قیمت جنس هم بالاست میگن آره اصل آمرکاست 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

سایت ایسام خیلی باحاله البته به شرطیکه تا میتوانید وسوسه نشید و ازشون نخرید مگر دیگه واقعا چیز خفنی باشه فروشنده ش هم اثبات شده !

http://esam.ir/itemView.aspx/784466/کوله-کیف-جلیقه-مشک-قمقمه-کمل-بک-و-امریکای.htm

خدایا ! من با نصف همین قیمت میتونم با بهترین کیفیت همینا رو بسازم !!! امریکایی ی ی ی ی ؟ بی خیااااااااال بابا !

هی ی ی ی ی چقدر بد هست تو کشوری باشیم که در عمل اسلام رو رعایت نکنه ! ممکلت باید نظامی باشه ، رهبر کشور میگه کشوری که بیست میلیون جوان دارد یعنی بیست میلیون نظامی دارد ... اما الحمدلله جوانان ما تا آخرین لحظات زندگی شون بیشتر از 8 تیر ننداختند !!!

اینم از نمونه عمل نکردن به احکام اسلامی تو کشور اسلامی !

پیامبر دین اسلام صلی الله و علیه و آله و سلم فرمودند تیراندازی و شنا ... تو هر دوش افتضاح تر از ما نیست !!!!

کمل نکش رو میگه ۲۱۵  طرف میگه ۱۵۰ بدم میگه نه حالا این تا ۳-۴  ماه پیش تو گمرک تهش ۷۰-۸۰ قیمتش بود

زنه پست کردن داره قبول ، دردسر تو صف ایستادن داره قبول  بی انصاف دیگه این همه چرا ؟

یکی هست کاسبه مثل پرواز  کلا جنسش هرچی باشه کم باشه زیاد باشه یه درصد کم میکشه روش خیلی هم کم اون به بعضی ها تخفیف میده ، یکی هست کاسبه ولی  گرون فروشه به هزار دلیل میاره برای گرونیش جنس بقیه رو هم   اخه میکنه  که جنسش گرونتر بره ، یکی هست رسما دزده و به شعورت توهین میکنه با قیمت دادنشمثل این بابا

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان وضعیت عینک های صایران به چه صورته؟؟؟

خوبن بدن؟؟؟

الان عینک خلبانی رو دو مدل گذاشته! :|

http://saoptic.ir/index.php?route=product/product&product_id=131

http://saoptic.ir/index.php?route=product/product&product_id=130

تفاوت این دوتا چیه؟؟؟20 هزار تومن اختلاف قیمت هم که دارن!!!!

یعنی به خاطر رنگ بدنه‌ی عینک، داره ۲۰ تومن بیشتر میگیره واقعا؟؟؟

کسی داره این عینک رو ازش عکس و یا تحلیلی چیزی بذاره؟!‌:))

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان وضعیت عینک های صایران به چه صورته؟؟؟

خوبن بدن؟؟؟

الان عینک خلبانی رو دو مدل گذاشته! :neutral:

http://saoptic.ir/index.php?route=product/product&product_id=131

http://saoptic.ir/index.php?route=product/product&product_id=130

تفاوت این دوتا چیه؟؟؟20 هزار تومن اختلاف قیمت هم که دارن!!!!

یعنی به خاطر رنگ بدنه‌ی عینک، داره ۲۰ تومن بیشتر میگیره واقعا؟؟؟

کسی داره این عینک رو ازش عکس و یا تحلیلی چیزی بذاره؟!‌ :))

من دارم، حدود 5 سال پیش 80 تومن خریدم، بردمش عینک فروشی با یه عینک AO مقایسه اش کنه یعد از اینکه با اون دستگاههای یووی سنج تست کرد گفت که کیفیت شیشه از لحاظ جلوگیری از عبور یو وی فرقی با نمونه آمریکایی نداره، رنگ فریمش هم ثابته  تغییر نکرده.

مدلش را هم نوشته AF52-20 سایز4

دقیقا اشاره به کد 002 یا 003 بودن نکرده ولی 003 باید باشه، احتمالا اونموقع همین یه مدل تولید میشد.

بزگترین مشکلی که این نوع طراحی عینک داره چه نمونه ایرانی و چه آمریکایی، تخت بودن فریم هست که باعث میشه نور از کناره به چشم برسه و از لحاظ محافظت از چشم یک ایراد محسوب میشه.

بازهم اگر سوالی داشتید در خدمتم.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میشه چند عکس بذارید؟؟؟

عینک قبلیم رو باهاش چند هزار کیلومتر موقع رانندگی رو چشمم بوده یا پیاده روی های طولانی!! مثلا صبح گذاشتم رو چشمم ساعت ۴-۵ بعد از ظهر برداشتم و اصلا احساس خستگی نداشته به اون صورت چشمم!!( یه کوچولو دست میاری واوکی میشد!)....

یا مثلا توی تونل و اینا نیاز نبود بردارم عینک رو...

رنگ محیط طبیعی میشد و نور اضافی از بین می‌رفت ولی دید تیره یا هر رنگ دیگه نمیشد....

ایا این عینک هم به همین صورته؟!

بسیار عالی! حتمی میخوام این عینک رو بخرم احتمالا تا هفته‌ی اینده سفارش بدم برام بفرستن! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.