senaps

تجهیزات نظامی که یا خودش رو یا ارزوش رو دارید!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

میشه چند عکس بذارید؟؟؟

عینک قبلیم رو باهاش چند هزار کیلومتر موقع رانندگی رو چشمم بوده یا پیاده روی های طولانی!! مثلا صبح گذاشتم رو چشمم ساعت ۴-۵ بعد از ظهر برداشتم و اصلا احساس خستگی نداشته به اون صورت چشمم!!( یه کوچولو دست میاری واوکی میشد!)....

یا مثلا توی تونل و اینا نیاز نبود بردارم عینک رو...

رنگ محیط طبیعی میشد و نور اضافی از بین می‌رفت ولی دید تیره یا هر رنگ دیگه نمیشد....

ایا این عینک هم به همین صورته؟!

بسیار عالی! حتمی میخوام این عینک رو بخرم احتمالا تا هفته‌ی اینده سفارش بدم برام بفرستن! :)

چند تصویر از نماهای مختلف:

IOI_28229~0.jpg

thumb_IOI_28529.jpgthumb_IOI_28429.jpgthumb_IOI_28329.jpgthumb_IOI_28229.jpgthumb_IOI_28129.jpgthumb_IOI_28129~0.jpg

درباره استفاده طولانی مدت نهایت، 2 ساعت رو چشم بود که هیچ گونه احساس خستگی و سردرد و ... نداشتم، البته این فاکتور شاید در افراد دیگر با چشم ضعیف متفاوت باشه.

تونل را امتحان نکردم.

درباره رنگ محیط، عینک صاایران را با عینک امریکن اپتیک مقایسه کردم رنگ محیط در عینک صاایران خیلی طبیعی تر از مدل آمریکایی هست.

درباره رنگ محیط به یه نکته باید توجه داشت، در کاتالوگ عینک سه نوع شیشه، برای عینکهای صاایران قید شده بود که مایل به سبز، مایل به قهره ای و سیاه خالص بودن ولی هنگام خرید فروشنده گفته بود که فقط شیشه مایل به سبز در بازار هست و به نظرم بهترینش هم همین مایل به سبز باشه چون شیشه عینک AO ،  سیاه خالص هست که به نظرم این عامل باعث میشه رنگ محیط طبیعی نباشه.

دو تا ایرادی که درباره این عینک مشاهده کردم اینه که، عینکی که برای یکی از دوستام خریدم از همین مدل عینک خودم بود ولی یکی از دسته های عینک مقداری شل بود.

یک ایراد دیگه اینه که در جعبه این عینک دو تا دسته زاپاس با طراحی متفاوت وجود داره به همراه یک پیچ گوشتی مخصوص برای تعویض دسته، یه بار خواستم دسته اش را تعویض کنم ولی هر چی با پیچ گوشتی باهاش ورفتم پیچ دسته را نتونستم باز کنم، حالا نمیدونم ایراد از دسته بود یا من بلد نبودم، آخرشم بخاطر اینکه رنگ فریم خراب نشه بیخیال تعویض دسته شدم.

در کل مزایا: کیفیت عالی شیشه، طبیعی بودن رنگ محیط، قیمت مناسب نسبت به کیفیت، داشتن سایزهای مختلف، بسته بندی زیبا - موارد موجود در جعبه عینک: دسته زاپاس، اسپری پاک کننده، دستمال مخصوص پاک کردن شیشه، پیچ گوشتی تعویض دسته،کاتالوگ و گارانتی

معایب: طراحی فریم با انحنای کم که در هر دو مدل ایرانی و آمریکایی مشابه هست. اختلافات در جزییات بین محصولات (شل بودن دسته که اشاره کردم)

چند نکته دیگر: با توجه به اینکه من 5 سال پیش این عینک را خریدم پس میشه انتظار داشت که در طول این سالها کیفیت را ارتقا داده باشن و ایردات احتمالی را هم رفع کرده باشن. اگر دقت کرده باشد برخی از مسئولین نظامی کشور از این مدل عینک استفاده میکنن. داشتن علام IOI روی شیشه عینک نشاندهنده اینه که عینک صاایران هست.

عینک من از این مدله، کد 002 و 003 نیست: http://saoptic.ir/index.php?route=product/product&product_id=50

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درباره استفاده طولانی مدت نهایت، 2 ساعت رو چشم بود که هیچ گونه احساس خستگی و سردرد و ... نداشتم، البته این فاکتور شاید در افراد دیگر با چشم ضعیف متفاوت باشه.

چه جالب...!!!! :)))

من کلا این عینک رو به خاطر عکسی که قرار دادن خودشون کلا خط زده بودم به خاطر اینکه فکر میکردم این عینک همونیه که لاین بالاییش پلاستیک مانند داره :((( (عرقگیر که عرق پیشونی رو میفرسته یه سمت دیگه...)

ظاهرا خطای دید هست....

حالا، من این نمونه‌ی سبز رنگ(دقیقا همین نمونه) رو پسرخالم داشت و گذاشتم رو چشمم احساس کردم که کمی محیط رو سبز میکنه(در مقایسه با عینک خودم)...

حالا اینا دقیقا شد سه تا عینک!!!!

نمونه‌ی 160 تومنی که فریم طلایی داره...

نمونه‌ی 170 تومنی که همون قبلی هست با خدا میدونه چه تفاوتی! :neutral:

نمونه‌ی 180 تومنی که سه فریم طلایی و نقره‌ای و مشکی رو داره :neutral:

به نظر میرسه که نمونه‌ی 160 تومنی یه باکس عادی هست با پد بینی و دستمال و کیف....

نمونه‌ی 170 تومنی همون قبلی که دسته ی اضافی داره....

ولی نمونه‌ی 180 تومنی همون نمونه‌ی اولیه‌ی 160 تومنیه با این تفاوت که رنگ های دیگه داره... :neutral: تازه فقط برای نمونه‌ی 170 تومنی که شما دارید نوشته عینک خلبانی صایران و بقیه فقط عینک خلبانی هستن!! یعنی ممکنه تولید خودش نباشن؟ :|

پس باید بیام خودم اونجا و از نزدیک ببینمشون!! چون توی ایلام حتی اسم شرکت رو هم نشنیده بود کسی‌ :neutral:

ویرایش شده در توسط senaps

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمایندگی اصلی شرکت، اصفهانه آدرس دقیقش را نمیدونم، قبلا عینک تکی هم می‌فروختن با تخفیف 10درصدی، ولی نمیدونم الانم تکی میفروشن یا نه؟!
شهرهایی که پایگاه هوایی و یا هوانیروز دارن به احتمال زیاد عینک را میشه پیدا کرد، پیدا کردنش تو بازار یه مقدار سخته، من یه بار از بازار پرسیدم می گفتن نداریم. خودم گفته بودم یکی از آشناها از اصفهان برام خرید. داخل پایگاه هوایی تبریز هم یه عینک فروشی هست که دیدم میفروشه. خرید اینترنتی هم نمیدونم چطوره؟
درباره سبز بودن محیط چونکه من زیاد تخصصی و با محصولات مختلف مقایسه نکردم نمیتونم نظر قطعی بدم ولی با آمریکن اپتیک که مقایسه کردم اینو بیشتر پسند کردم. البته بحث عادت هم برای این مسئله قابل توجهه.
اگر تصمیمت جدیه شاید بری اصفهان بهتر باشه. همدان و کرمانشاه هم که پایگاه هوایی و هوانیروز دارن شاید بتونی پیدا کنی.یه زمانی ارتش با کارت شناسایی و با تخفیف ویژه عینک را میفروخت شاید باشن کسایی که داشته باشن. خرید اینترنتی هم نمیدونم نا چه حد عملکرد خوبی داشته باشن.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه جالب...!!!! :)))

من کلا این عینک رو به خاطر عکسی که قرار دادن خودشون کلا خط زده بودم به خاطر اینکه فکر میکردم این عینک همونیه که لاین بالاییش پلاستیک مانند داره :((( (عرقگیر که عرق پیشونی رو میفرسته یه سمت دیگه...)

ظاهرا خطای دید هست....

حالا، من این نمونه‌ی سبز رنگ(دقیقا همین نمونه) رو پسرخالم داشت و گذاشتم رو چشمم احساس کردم که کمی محیط رو سبز میکنه(در مقایسه با عینک خودم)...

حالا اینا دقیقا شد سه تا عینک!!!!

نمونه‌ی 160 تومنی که فریم طلایی داره...

نمونه‌ی 170 تومنی که همون قبلی هست با خدا میدونه چه تفاوتی! :neutral:

نمونه‌ی 180 تومنی که سه فریم طلایی و نقره‌ای و مشکی رو داره :neutral:

به نظر میرسه که نمونه‌ی 160 تومنی یه باکس عادی هست با پد بینی و دستمال و کیف....

نمونه‌ی 170 تومنی همون قبلی که دسته ی اضافی داره....

ولی نمونه‌ی 180 تومنی همون نمونه‌ی اولیه‌ی 160 تومنیه با این تفاوت که رنگ های دیگه داره... :neutral: تازه فقط برای نمونه‌ی 170 تومنی که شما دارید نوشته عینک خلبانی صایران و بقیه فقط عینک خلبانی هستن!! یعنی ممکنه تولید خودش نباشن؟ :neutral:

پس باید بیام خودم اونجا و از نزدیک ببینمشون!! چون توی ایلام حتی اسم شرکت رو هم نشنیده بود کسی‌ :neutral:

نمایندگی اصلی شرکت، اصفهانه آدرس دقیقش را نمیدونم، قبلا عینک تکی هم می‌فروختن با تخفیف 10درصدی، ولی نمیدونم الانم تکی میفروشن یا نه؟!
شهرهایی که پایگاه هوایی و یا هوانیروز دارن به احتمال زیاد عینک را میشه پیدا کرد، پیدا کردنش تو بازار یه مقدار سخته، من یه بار از بازار پرسیدم می گفتن نداریم. خودم گفته بودم یکی از آشناها از اصفهان برام خرید. داخل پایگاه هوایی تبریز هم یه عینک فروشی هست که دیدم میفروشه. خرید اینترنتی هم نمیدونم چطوره؟
درباره سبز بودن محیط چونکه من زیاد تخصصی و با محصولات مختلف مقایسه نکردم نمیتونم نظر قطعی بدم ولی با آمریکن اپتیک که مقایسه کردم اینو بیشتر پسند کردم. البته بحث عادت هم برای این مسئله قابل توجهه.
اگر تصمیمت جدیه شاید بری اصفهان بهتر باشه. همدان و کرمانشاه هم که پایگاه هوایی و هوانیروز دارن شاید بتونی پیدا کنی.یه زمانی ارتش با کارت شناسایی و با تخفیف ویژه عینک را میفروخت شاید باشن کسایی که داشته باشن. خرید اینترنتی هم نمیدونم نا چه حد عملکرد خوبی داشته باشن.

IMAG0208.jpg

IMAG0209.jpg

IMAG0212.jpg

IMAG0210.jpg

عینک دو ساله که به طور روزمره مورد استفاده قرار گرفته، زمین هم زیاد افتاده! لای پر قو هم حمل نشده! تا الان یک بار هم توی کیسش حملش نکردم همش توی جیب و کیف و ...!

دسته ی دوم توی جعبه رو ترجیح میدادم و اونی که اوریجینال روش بود رو با دسته ی دوم (که توی جعبه هست) عوض کردم.

قیمتش هم فکر می کنم 70 یا 80 تومن خریدم، یکی از دوستان زحمت خریدش رو از اصفهان کشید (سال 91)

پی نوشت: با نور چراغ مطالعه چه عکسایی گرفتم! با این htc sensation چهار سالم :)

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از رنگ طلاییش بدم میاد :((((

به دوستم بگم یه بار دیگه بیاره ببینمش مال اون رو.... بذارم رو چشم اگر خوب بود بخرم دیگه...!!!! :)))

نظر شما ارمان جان در مورد شیشه‌ی دودی یا سبز چیه؟ مال شوما سبزه یا مشکی؟؟؟

فعلا میانگین نظر من و جناب میلاد، برابر بودن جفت عینک هاست...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینم از خرید من ، فعلا فقط لباس گرفتم تا بعدا با یزدان برم کمل بک ، کوله ، دستکش و... بگیرم

DSC_0090.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10203/DSC_0092.jpg]thumb_DSC_0092.jpg[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10203/DSC_0091.jpg]thumb_DSC_0091.jpg[/url]

• Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

DSC_0130.jpg

خوش به حالت محمد

پولدار شدی یه کم بده قرض منم لباس بسونم!

دیگه تا حدودی کامل شده

برو اون پرچم رو خودت درست کن

تو که فکرت میرسه با این پرچم کلا استتارو زیر سوال بردی!

مبارکت باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوش به حالت محمد

پولدار شدی یه کم بده قرض منم لباس بسونم!

دیگه تا حدودی کامل شده

برو اون پرچم رو خودت درست کن

تو که فکرت میرسه با این پرچم کلا استتارو زیر سوال بردی!

مبارکت باشه

ممنون نمسیس

چیز قابل داری نیست ، اصن بیا مال شما :)

خدمتت عرض کنم که پرچم برچسبی هست و در صورت نیاز میشه برداشت

ایشالله خرید های بعدی به ترتیب ، دستکش ، کمل بک و جیب خشاب و در ادامه هم کوله پشتی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایشالله خرید های بعدی به ترتیب ، دستکش ، کمل بک و جیب خشاب و در ادامه هم کوله پشتی

زانوبند و آرنج بند خوب از واجبات است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه چنتا عکس از پوتینم میذاشتی خوب

چند خریدی؟ از کجا خریدی ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این بوت

با کفی تبی جنس خوب 140 تومن

DSC_0131.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10203/DSC_0132.jpg]thumb_DSC_0132.jpg[/url]

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد عینک صاایران من دودیش با قاب طلایی رو حدود 2 ماهی میشه دارم. به قیمت 150 تومن هم خریدم. جالب اینجاس فروشنده سبز هم داشت که اونم 150 میداد. از عینک فقط پشت فرمون استفاده میکنم و تا حالا چند بار شده 4-5 ساعت رو چشم بوده بدون اینکه کوچکترین سردرد یا سوزش چشم داشته باشه که این هم به خاطر جنس شیشه معدنیش هست که برخلاف پلاستیکی ها نیازی واسه لایه پلاریزه زدن نداره.

2 تا ایراد داره: یکم شیشه عدسیش به نسبت عینک های دیگه کوچیک و صافه و این باعث میشه تو دید مستقیم نور از کناره ها و زیر عینک بیشتر از بقییه عینک ها بیاد تو چشم. اشکال دومی هم که داره دسته های خود عینک فلزی هست با یه پوشش پلاستیکی پوشیده شده که به علت ضخامت اون پوشش پلاستیکی و نداشتن انهنا واسه پوشش پشت گوش گاهی تو استفاده طولانی مدت آزار دهنده میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منفذ های توری مانند ریز و خوبی داره که خیلی از بوت های الان فاقد اون هستن ،زیپش هم جوندار به نظر میرسه  ، دوختش منظم و محکمی داره ، چرم به خوبی به کفی متصل شده و چسب اضافه بیرون نزده ((خیلی از چینی ها در این ناحیه ضعف دارن و بعد مدتی کفی از چرم جدا میشه ))، برزنت ساق هم نمیدونم تا چه حد ضده آب هست  ولی خوب دوخته شده و داخل ساق هم ادامه پیدا کرده

فقط انعطاف کفی چقدره ؟ کمه ؟ خیلی کمه ؟ کلا خمش نداره ؟ یا خیلی خم میشه ؟ اون برزنت چقدر مقاوم به آب هست ؟ از اونجا که از اون منفذ ها آب وارد پوتین میشه نمیشه انتظار داشت برزنت کاملا ضده آب باشه کلا در همین حد که با ریختن یک لیوان آب روش خیس نشه و آب رو رد بده  کافیه

کمی ابر تو ساق به کار رفته  اگر داخل بدنه اصلی کفش به کار نرفته باشه خیلی خوب و کاملا مناسب میشه

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منفذ های توری مانند ریز و خوبی داره که خیلی از بوت های الان فاقد اون هستن ،زیپش هم جوندار به نظر میرسه  ، دوختش منظم و محکمی داره ، چرم به خوبی به کفی متصل شده و چسب اضافه بیرون نزده ((خیلی از چینی ها در این ناحیه ضعف دارن و بعد مدتی کفی از چرم جدا میشه ))، برزنت ساق هم نمیدونم تا چه حد ضده آب هست  ولی خوب دوخته شده و داخل ساق هم ادامه پیدا کرده

فقط انعطاف کفی چقدره ؟ کمه ؟ خیلی کمه ؟ کلا خمش نداره ؟ یا خیلی خم میشه ؟ اون برزنت چقدر مقاوم به آب هست ؟ از اونجا که از اون منفذ ها آب وارد پوتین میشه نمیشه انتظار داشت برزنت کاملا ضده آب باشه کلا در همین حد که با ریختن یک لیوان آب روش خیس نشه و آب رو رد بده  کافیه

کمی ابر تو ساق به کار رفته  اگر داخل بدنه اصلی کفش به کار نرفته باشه خیلی خوب و کاملا مناسب میشه

همین الان دوباره پوشیدمش تا دقیقا بهت بگم انعطاف کفی چطوره

نه سفت و نه نرم

اونقدری که توی حالت زیر هیچ فشاری به پام نمیاره

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10203/DSC_0134.jpg]thumb_DSC_0134.jpg[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10203/DSC_0133.jpg]thumb_DSC_0133.jpg[/url]

آب هم روی قسمت زیپ دارش ریختم اکثرش سریع سُر خورد رفت ، یه مقدار موند که کم کم جذب پارچه شد

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.