jalalfalahi

تاپیک جامع کردستان سوریه، تقابل ها و توافق ها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سه سوال دارم از دوستان مطلع ممنون میشوم پاسخ دهید:

1- آیا کیفیت آموزش نیروهای مدافع خلق به اندازه نیروهای حزب مادر یعنی پ.ک.ک و پژاک میباشد؟

2- من در تصاویر شبه نظامیان واحدهای مدافع خلق کرد تعداد زیادی دختر و پسر جوان مشاهده میکنم، همانطور که میدانید این نیروها بارها با اسلامگراههای تندرو که سابقه جنگ در افغانستان، عراق حتی چچن را دارند درگیر شده اند، میخواهم بدانم چه مدت رمانی صرف آموزش این نیروها شده است تا بتوانند در مقابل نیروهای زبده سلفی ایستادگی کنند.

3- به نظر شما اگر نیروههای شبه نظامی واحدهای دفاع خلق رودرو نیروهای بسیجی گردانهای امام حسین قرار بگیرند کدام یک از شانس بیشتری برای پیروزی دارند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
3- به نظر شما اگر نیروههای شبه نظامی واحدهای دفاع خلق رودرو نیروهای بسیجی گردانهای امام حسین قرار بگیرند کدام یک از شانس بیشتری برای پیروزی دارند.
[/quote]

تو کوه؟ تقریبا بدون تلفات همه‌ی نیروهای ما رو میزنن....
تو شهر و اینا هم باز پیروز هستن مگر جمعیت شهر علیهشون باشه...

کلا این نیرو حدود 8-9 ماه تخصصی گریلا میبینن که برابره با دوره ی عمومی اکثر ارتش های دنیا با این تفاوت که اون ارتش ها نظام و رژه و از این حرفا هم دارن ولی کرد ها فشرده میرن جلو...
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bozorg2014' timestamp='1388660157' post='357083']
سه سوال دارم از دوستان مطلع ممنون میشوم پاسخ دهید:

1- آیا کیفیت آموزش نیروهای مدافع خلق به اندازه نیروهای حزب مادر یعنی پ.ک.ک و پژاک میباشد؟

2- من در تصاویر شبه نظامیان واحدهای مدافع خلق کرد تعداد زیادی دختر و پسر جوان مشاهده میکنم، همانطور که میدانید این نیروها بارها با اسلامگراههای تندرو که سابقه جنگ در افغانستان، عراق حتی چچن را دارند درگیر شده اند، میخواهم بدانم چه مدت رمانی صرف آموزش این نیروها شده است تا بتوانند در مقابل نیروهای زبده سلفی ایستادگی کنند.

[/quote]
1.به هیچ وجه کیفیت اموزش نیروهای مسلح پ.ی.د با پژاک و یا پ.ک.ک برابر نیست چون اینها عاجلاً شکل و عضو گیری کرده اند و در ثانی نیروهای مقابل اینها ارتش های کلاسیک نیست.
2. شما نیروهای سوم را نادیده گرفته اید طرفداران بشار اسد که با پ.ی.دعلیه سلفی ها می جنگند . سلفی ها هم اولویت اولشان نبرد با بشار است .
3. اگر گردان های امام حسین فقط سه ماه تجربه نبرد داشته باشندشانس مساوی دارند .نیرو ویژه پ.ی.د همان اعضای پژاک و پ.ک.ک می باشند.یاداوری می کنم فهمان حسین اصالت سوری دارد
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
3. اگر گردان های امام حسین فقط سه ماه تجربه نبرد داشته باشندشانس مساوی دارند .نیرو ویژه پ.ی.د همان اعضای پژاک و پ.ک.ک می باشند.یاداوری می کنم فهمان حسین اصالت سوری دارد
[/quote]

قادر جان، گردان امام حسین رو توی رزمایش هاش شرکت بکنی، می‌بینی که چند گروهانش همزمان هم توان هیچ کاری رو ندارن! چه برسه به درگیری با پژاک و اینا...!!!!

همونجوری هم که اطلاع دارید، کرور کرور پ‌ک‌ک و پژاک داره نیرو میفرسته سوریه برای جنگ و این یعنی افزایش تجربه + سطح بالاتر اموزش نیروهای جدید = پژاک و پ‌ک‌ک بسیار قدرتمند تر و شاید به سطح امادگی امروز حزب‌الله برسن حتی...
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1388731984' post='357201']
قادر جان، گردان امام حسین رو توی رزمایش هاش شرکت بکنی، می‌بینی که چند گروهانش همزمان هم توان هیچ کاری رو ندارن! چه برسه به درگیری با پژاک و اینا...!!!!

همونجوری هم که اطلاع دارید، کرور کرور پ‌ک‌ک و پژاک داره نیرو میفرسته سوریه برای جنگ و این یعنی افزایش تجربه + سطح بالاتر اموزش نیروهای جدید = پژاک و پ‌ک‌ک بسیار قدرتمند تر و شاید به سطح امادگی امروز حزب‌الله برسن حتی....
[/quote]
سناپس عزیز به نظر من قیاس این دو از پایه اشتباه است .من ده سال پیش فرمانده گردان امام حسین بودم از سطح کیفی اموزش اگاه هستم . هدف از گردان های امام حسین و طرح یک به سه اماده سازی بخشی از جامعه و ایجاد جایگاهی برای عضو یابی است . جایی که نیروهای زمینی سپاه است و بسیج ویژه نیز وجود دارد دیگر کاری برای گردان های سپاه نمی ماند .
همین کرور کرور پژاک و پ.ک.ک نزدیک به 15 ماه دوره عقیدتی می بینند تا بتواند کردی که اسلام گرا است بکشند یا زن و کودکی را فقط به دلیل اینکه کرد نیستند بکشند . باز می بینیم دسته دسته از این افراد خود را تسلیم نیروهای دولتی ترکیه می کنند و یا به اروپا فرار می کنند .
کار چریک بزن و درو است با بزن و درو نمی توان افند یا پدافند کرد . مناطقی که پ.ی.د دارد یا اسد تقدیم کرده و یا مخالفان اکثر نیروهایشان را از ان مناطق خارج کرده بودند .
هنوز احزاب نزدیک به بارزانی تصمیم نگرفته اند که به حکومت پ.ی.د تن دهند یا در مقابل انها دست به سلاح ببرند.شب دراز است و قلندر بیدار
  • Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سناپس جان اقا قادر راست میگه
تا وقتی نیرو های ویژه و دوره دیده وجود داره نمیان از نیروهای گردان های امام حسین استفاده کنن
اما همین نیروهای با اموزش کم هم یه زمانی به درد میخورن
جنگ تحمیلی نمونه بارزشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
تا وقتی نیرو های ویژه و دوره دیده وجود داره نمیان از نیروهای گردان های امام حسین استفاده کنن
[/quote]

واقعا؟ دوستمون در خصوص گردان ها پرسید و من هم گردان ها رو گفتم! هرچند، توان عملیاتی نیروهای کادر و ویژه و دوره دیده رو دادن تلفات هرچه بیشتر در سطح تیپ هم دیدیم...!!!
فکر میکنم کم کم وقتش باشه که واقعیت های بیشتری در خصوص میزان تلفات و فرار از محل عملیات توسط برادرهای پاسدارمون در جنگ 6! ماهه‌ی اونها در گرفتن مناطق از دست پژاک در حالی که با چند تیپ داشتن عملیات میکردن رو بذاریم رو سایت و بحث بکنیم...!!!
البته باید دید نظر دیگر مدیران چی هستش... بالاخره یا باید خودمون رو گول بزنیم که سپاه اونها رو بیرون کرد و اونا شکست خوردن، یا باید بر اساس اسناد و مدارک قبول کنیم که در مقابل پژاک دوستان شکست خوردن و فقط وقتی اعلام شد که کل ارتفاعات رو می‌سوزونن طرف مقابل قهرمانانه محل رو ترک کرد! :)))) اونم وسط زمستون که دیگه کاربردی براشون نداشت غیر از اینکه ما کوه ها رو گرفتیم و همون سال هم 5-6 نفر از نیروهای ویژه ی توی اون ارتفاعات یخ زدن! چون بیم این بود که پژاک دوباره برگرده...!!!!

دیگه بعد از 2 سال از این ماجرا ها، کم کم وقتشه که این شکست عظیم سپاه رو باز کنیم شاید؟؟؟ جایی که نیروهای سپاه فرار میکنن و از پشت تیر میخورن در حال فرار... البته از پشت تیر خوردن توی میدون جنگ، یه معنی خیلی واضح داره که ما با اونش کار نداریم و فکر میکنیم عوامل در حال برگشت، از پشت توسط پژاک بهشون شلیک شده.... :(
  • Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داشی یکم سیاهنمایی نمیکنی؟
فک کنم 2-3 نفر بودن بخاطر نبود اکسیژن ب شهادت رسیدن
در مورد از عقب تیر خوردن فقط یک نفر از اون شهادای صابرین در راه عقب نشینی تیر خورد
در هر عملیاتی تلفات وجود داره و نیروهای پژاک بااون منطقه اخت گرفتن تا نیرویی که به عنوان واکنش سریع میاد عمل میکنه
سنگرهاشون بشدت استتار میشه
تونل های زیر زمینی دارن و البته چریکی میجنگن
وقتی عملیات در زمین بدون عوارض باشه کار راحته و با نیروی زرهی و مکانیزه تموم میشه
اما در کوهستان برتری آتش پشتیبانی کافی نیست
شما خودت در جریانی که حزب الله لبنان در تمامی مناطق جنوب از وجود ناهمواری ها استفاده میکنه قوی ترین ارتش منطقه رو زبون میکنه

[hr]

[b][color=#ff0000]28- ارسال پست به هر خط و زباني جز فارسي مجاز نيست و کاربران بايد به زبان و خط فارسي تايپ کنند. فقط در صورتی که مجبور به ارسال پست به زبانی دیگر هستید مجاز به این کار میباشید. مثلا ارسال اصل یک مطلب یا خبر و ... .[/color][/b]
http://www.military.ir/forums/index.php?showtopic=21925 ویرایش شده در توسط SHAHABESAGEB
تخلف از قوانین سایت
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 28 دی 1392 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Skyhawk، 28 دی 1392 - دلیلی ارایه نشده است
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]ایسه چندگله پژاک و بان پراو مستقر بون ایمه چه تونیم بکیم؟[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]هر انتقاد بی پیشنهاد ک ناود هرچیکس[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]راهکاری بوش دردت لگیانم [/right][/font][/color][/quote]
فکر کنم زدی شبکه استانی ;)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
دوست عزیز، من اصلا در خصوص صابرین صحبت نمی‌کنم و در خصوص 6 ماه عملیات طولانی مدت و به شدت پر تلفات سپاه ارومیه و کردستان و چند جای دیگه(مثلا گیلان!!!!!!) در اونجا حرف میزنم...
صابرین فقط یکی از یگان های شرکت کننده بود که یه عده از نیروهاش عملیات کردن و مثل سایرین، نیروهاش همه شهید شدن...

به هر صورت، نه صابرین تنها عمل کرد نه سایرین تنهایی عمل کردن، ولی وقتی یه تیپ! میره با تمام قدرت و امکانات و تلفاتش به قدری میشه که کرور کرور نیروی جایگزین میاره وارد میکنه و کرور کرور زخمی میبره بیرون، این یه چیزه دیگس!!...

دلیل فوت نیروهای ما در کوهستان کردستان که تازه از پژاک خالی شده بود مهم نیست! مهم اینه که 6 ماه تمام با جون و دل و تلفات و هزینه‌ی بالا جنگیدیم، اخرش مناطقی که گرفتیم نتونستیم به سادگی حفظ بکنیم و بازم شدید تلفات دادیم... حالا یخ زدن از سرما باشه یا کم اوردن اکسیژن یا هر چیز دیگه‌ای در هر صورت، ما امادگی گرفتن اون مناطق و کنترلشون رو نداشتیم و وقتی به دستش اوردیم، چون باد اورده بود، مجبور بودیم از ترس اینکه اونایی که قهرمانانه ولش کرده بودن دوباره برگردن، اونجا بمونیم با تجهیزات و امادگی کم که مشخصه‌اش تلفاته...!!!!

برای کسانی که فکر میکنن ما منطقه رو پاکسازی کردیم هم همین بس که طرف مقابل، اونقدر فرصت داشت که اومد تسلیحات و تجهیزات نیروهای ما رو جمع کرد و بعدش با مذاکره، صحیح و سالم از منطقه رفت!‌!! شما وقتی جنگی رو با اون تلفات نیروهای ویژه پیروز میشی، دیگه مذاکره صلح نمیکنی!!! (اونجا فقط یه بچه 18-19 ساله اسیر گرفتیم ازشون :( )...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سيناپس عزيز من بچه گيلانم و 8 سال از عمرمو تو مهاباد و ساير نقاط كردستان بودم در زمان حمله هم تو مهاباد بودم و اتفاقا چند تا از دوستام تو بسيج ويژه و سپاه كردستان هستند كه مقرش چند كيلومتري مهاباد هستش
و البته پدرم هم در يه ارگاني هستن كه دسترسي شفاهي به برخي از مطالب طبقه بندي نشده واسم مقدور شده اينطوري كه شما ميگين كرور كرور كشته و زخمي اينا رو كه نسوزوندن يجا درمان كردن يجا دفن كردن خودتونم مي دونين كه بي سرو صدا نميشه اين كارو كرد اگه ميشه يه آماري بدين كه ما هم موضوع واسمون روشن بشه من خيلي حرفا دارم در مورد اين عمليات كه البته بعد آمار شما كم كم تا جايي كه دانسته ها و وقتم اجازه بده وارد بحث مي شم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1390088797' post='360208']
دوست عزیز، من اصلا در خصوص صابرین صحبت نمی‌کنم و در خصوص 6 ماه عملیات طولانی مدت و به شدت پر تلفات سپاه ارومیه و کردستان و چند جای دیگه(مثلا گیلان!!!!!!) در اونجا حرف میزنم...
صابرین فقط یکی از یگان های شرکت کننده بود که یه عده از نیروهاش عملیات کردن و مثل سایرین، نیروهاش همه شهید شدن...

به هر صورت، نه صابرین تنها عمل کرد نه سایرین تنهایی عمل کردن، ولی وقتی یه تیپ! میره با تمام قدرت و امکانات و تلفاتش به قدری میشه که کرور کرور نیروی جایگزین میاره وارد میکنه و کرور کرور زخمی میبره بیرون، این یه چیزه دیگس!!...

دلیل فوت نیروهای ما در کوهستان کردستان که تازه از پژاک خالی شده بود مهم نیست! مهم اینه که 6 ماه تمام با جون و دل و تلفات و هزینه‌ی بالا جنگیدیم، اخرش مناطقی که گرفتیم نتونستیم به سادگی حفظ بکنیم و بازم شدید تلفات دادیم... حالا یخ زدن از سرما باشه یا کم اوردن اکسیژن یا هر چیز دیگه‌ای در هر صورت، ما امادگی گرفتن اون مناطق و کنترلشون رو نداشتیم و وقتی به دستش اوردیم، چون باد اورده بود، مجبور بودیم از ترس اینکه اونایی که قهرمانانه ولش کرده بودن دوباره برگردن، اونجا بمونیم با تجهیزات و امادگی کم که مشخصه‌اش تلفاته...!!!!

برای کسانی که فکر میکنن ما منطقه رو پاکسازی کردیم هم همین بس که طرف مقابل، اونقدر فرصت داشت که اومد تسلیحات و تجهیزات نیروهای ما رو جمع کرد و بعدش با مذاکره، صحیح و سالم از منطقه رفت!‌!! شما وقتی جنگی رو با اون تلفات نیروهای ویژه پیروز میشی، دیگه مذاکره صلح نمیکنی!!! (اونجا فقط یه بچه 18-19 ساله اسیر گرفتیم ازشون :( )...
[/quote]دلیل اصلی که صابرین یا سایر نیرو ها وارد عمل شدند حفظ توان امادگی سایر نیرو ها بودند ما کرور کرور تلفات ندادیم و صابرین که به کمین خوردند بیشترین تلفات ما بودند.یک پایگاه بسیج ویژه هم در عملیات ایضایی سقوط کرد.
دلیل شهدای زمستان هم اشنا نبودن فرماندهی انان به شرایط اب و هوایی منطقه بود.
قهرمانانه منطقه را ول کردند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کی بدست اورده بودند ؟؟؟؟ پ.ک.ک داده بود؟؟؟ کی به پ.ک.ک داده بود ؟؟؟؟از ماست که برماست
علا الدین بروجردی ریس کمسیون امنیت ملی کشور که سال ها در این سمت بوده در زمان در گیری اعلام می کند که ما مراد کارا ایلان را دستگیری کردیم . مراد کارا ایلان ریاست ک.ج.ک را برعهده داشت ومقر ان ده ها کیلومتر با محل در گیری فاصله داشت. با تاخیری 24 ساعته وزارت امورخارجه اعلام می کند که مرادی که ما دستگیر کردیم کارا ایلان نبوده است .یعنی ریس کمسیون امنیت ملی این همه پرت تشریف دارند یا کدام مراد نامی به جز کارا ایلان است که خبر دستگیری ان به گوش ریس کمسیون امنیت ملب برسد؟
در روزهای بعد ک.ج.ک برای تکذیب این خبر یک مراسم سخن رانی ترتیب می دهد . دراین مراسم دو چیز متفاوت وجود داشت .کارا ایلانی که عادت دارد دو دستش را در سخن رانی ها تکان دهد این بار فقط یک دستش را تکان می داد و دست دیگر اصلاً و اصلاً تکان نمی داد شاید در جایی کسانی برای زنده گیری تیری بدستش زده بودند . تفاوت دوم نیز عدم حضور محافظان دایره نزدیکش بودند که نه در این مراسم ونه در سایر جا ها رویت نشدند واحتمالاً کشته شده اند.تمام محافظان دایره نزدیک کی وارد درگیری می شوند ؟

ما هیچ موقع نخواستیم پژاک را نابود کنیم .ما اگر پژاک را از بین می بردیم کی حمالی ما را تو کردستان سوریه می کرد ؟ کی جلوی سلفی گری تو کردستان وامیستاد ؟ شاید فردا احزاب کرد ایرانی تجزیه طلب از زندگی پادگانی خارج شوند و دوباره درد سر ایجاد کنند کی میخواهد این را تصفیه کند ؟ پ.ک.ک تو ترکیه نشان داده که این کار را خوب بلد است . به همین خاطر است که بزرگترین دشمنان پژاک همین احزاب کرد تجزیه طلب ایرانی هستندشاید فردا روابط ترکیه و اسراییل گرم شد و دوباره هواپیما ها اسراییلی در صد کیلومتری ما مانور دادند . ان وقت است که دوباره رفیق فابریک بشیم .
اسبی که چموشی می کند و سواری نمی هد را جناب سیناپس نمی کشد بلکه ادب می کنند تا فردا دوباره سوار شوند
جناب سناپس می توانید در مورد دوستان دوره دبیرستانی اوجالان تحقیق کنید .دو دوست داشت یکی بعداً ریس بانک مرکزی شد و دیگری ریس سازمان امنیت ملی
شاید بخواهید در مورد اساتیدی که با اوجالان در دانشگاه صمیمی بودن تحقیق کنید. یکی از انها یالچین کوچوک است پان ترک چپ گرا که در ارگنکون محکوم به حبس ابد شد
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1390082528' post='360196']
[color=#ff0000]طرف مقابل قهرمانانه محل رو ترک کرد![/color] :)))) اونم وسط زمستون که دیگه کاربردی براشون نداشت غیر از اینکه ما کوه ها رو گرفتیم و همون سال هم 5-6 نفر از نیروهای ویژه ی توی اون ارتفاعات یخ زدن! چون بیم این بود که پژاک دوباره برگرده...!!!!

دیگه بعد از 2 سال از این ماجرا ها، کم کم وقتشه که این [color=#ff0000]شکست عظیم سپاه [/color]رو باز کنیم شاید؟؟؟ جایی که [color=#ff0000]نیروهای سپاه فرار میکنن و از پشت تیر میخورن در حال فرار[/color]... البته از پشت تیر خوردن توی میدون جنگ، یه [color=#ff0000]معنی خیلی واضح [/color]داره که ما با اونش کار نداریم و فکر میکنیم عوامل در حال برگشت، از پشت توسط پژاک بهشون شلیک شده.... :(
[/quote]
[quote name='senaps' timestamp='1390088797' post='360208']
صابرین فقط یکی از یگان های شرکت کننده بود که[color=#FF0000] یه عده از نیروهاش[/color] عملیات کردن و مثل سایرین، [color=#FF0000]نیروهاش همه شهید شدن[/color]...

به هر صورت، نه صابرین تنها عمل کرد نه سایرین تنهایی عمل کردن، ولی وقتی یه تیپ! میره با تمام قدرت و امکانات و تلفاتش [color=#FF0000]به قدری میشه که کرور کرور نیروی جایگزین میاره[/color] وارد میکنه و کرور کرور زخمی میبره بیرون، این یه چیزه دیگس!!...

دلیل فوت نیروهای ما در کوهستان کردستان که تازه از پژاک [color=#FF0000]خالی شده بود[/color] مهم نیست! مهم اینه که 6 ماه تمام با جون و دل و تلفات و هزینه‌ی بالا جنگیدیم، اخرش مناطقی که گرفتیم [color=#FF0000]نتونستیم به سادگی حفظ بکنیم [/color]و بازم شدید تلفات دادیم... حالا یخ زدن از سرما باشه یا کم اوردن اکسیژن یا هر چیز دیگه‌ای [color=#FF0000]در هر صورت[/color]، ما امادگی گرفتن اون مناطق و کنترلشون رو نداشتیم و وقتی به دستش اوردیم، چون باد اورده بود، مجبور بودیم از ترس اینکه اونایی که [color=#FF0000]قهرمانانه ولش کرده بودن[/color] دوباره برگردن، اونجا بمونیم با تجهیزات و امادگی کم که مشخصه‌اش تلفاته...!!!!

برای کسانی که فکر میکنن ما منطقه رو پاکسازی کردیم هم همین بس که طرف مقابل، اونقدر فرصت داشت که اومد [color=#FF0000]تسلیحات و تجهیزات نیروهای ما رو جمع کرد[/color] و بعدش با مذاکره، صحیح و سالم از منطقه رفت!‌!! شما وقتی جنگی رو با اون تلفات نیروهای ویژه پیروز میشی، دیگه مذاکره صلح نمیکنی!!! (اونجا فقط یه بچه 18-19 ساله اسیر گرفتیم ازشون :( )...
[/quote]
جانا سخن از زبان دوست میگویی !
پی نوشت :
البته فکر می کنم دوست در این مصرع معنی[color=#0000ff] پژاک[/color] رو بده ! rolling_on_the_floor
[quote name='gader' timestamp='1390110510' post='360224']
اسبی که چموشی می کند و سواری نمی هد را جناب سیناپس نمی کشند بلکه ادب می کنند تا فردا دوباره سوار شوند

[/quote]
ممنون . مثال جالبی بود .

[quote name='senaps' timestamp='1390119300' post='360239']

پیشنهاد میکنم قبل از نسبت دادن چیزی به دیگران، قدری فکر کنین....
البته پیشنهاد بهتر بنده این هست که اگر حرفی ندارید، صرفا از منفی و مثبت استفاده کنین چون اسپم کردن شما کمکی نمیکنه همونجوری که جدا کردن یه جمله از 500 جمله کار خاصی نمیکه...
[/quote]
العاقل یکفی بالاشاره .
icon_cheesygrin ویرایش شده در توسط oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
سيناپس عزيز من بچه گيلانم و 8 سال از عمرمو تو مهاباد و ساير نقاط كردستان بودم در زمان حمله هم تو مهاباد بودم و اتفاقا چند تا از دوستام تو بسيج ويژه و سپاه كردستان هستند كه مقرش چند كيلومتري مهاباد هستش
[/quote]

دوست من، باید بگم که سپاه در کنار یه سازمان بزرگ نظامی بودن و غیره، یک هتل‌دار بسیار قدرتمند هم هست و اصلا هم برا من تعجب نداره که همزمان، یه بیمارستان دار بزرگ باشه..!!! همین الان توی هر شهری یه درمانگاه گنده با کلی دکتر متخصص با درمان رایگان بیماران هست که میشه زخمی ها رو به اونجا منتقل کرد!...

قادر جان، بله ما به پژاک نیاز داریم، ولی بحث اینه که اون ۶ ماه واقعا باهاشون درگیر شدیم...
حالا توی این ۶ ماه، هدف ما این بود که اینا رو از بین ببریم یا هرچی، مهم نیست! چرا که با تمام توان اونحا حاضر شدیم برای جنگیدن...
کردها الان دارن برای ما و به احتمال بسیار بالای حتی با تجهیزات و مستشاری ما دارن میجنگن تو سوریه درست! ولی اون ۶ ماه رو نمیشه کنار گذاشت...!!!

همونجوری که میدونین، توی اینترنت یه فیلم نیم ساعته هست از یه سرهنگ سپاه که توضیح میده در خصوص عملیات های صورت گرفته و اینا و چند نکته‌ای که ازش بیرون میاد:

۱- نیروها، به محض شروع درگیری، رگباری هرچی مهمات دارن رو شلیک میکنن و سریعا به بهانه‌ی نبود مهمات عقب نشینی میکنن :(
۲- بیشترین تلفات ما، نیروهایی بودن که از پشت تیر خوردن در حال فرار :(
۳- عوامل به هیچ عنوان امادگی رزمی مقابله با پژاک رو ندارن به شکلی که فرمانده مربوطه به اونها میگه چطور عملیات کنین و چطور شلیک بکنین و این وسط، میاد میگه صابرین گیلان وقتی اومده بود اینجوری عملیات کرد که دیگه رفتن! چرا باید یگان ویژه‌ای وارد بشه، ولی سریعا منطقه رو ترک بکنه غیر از تلفات؟؟
۴- وقتی یکی از نیروها میپرسه این چیزایی که شایعه شده در بین بچه ها در خصوص زخمی و کشته ها راسته؟ به ما بگین حداقل بدونیم موضوع چیه فرمانده شروع میکنه بحث رو پیچوندن و این یعنی جوابی که برای اون سوال هست، جوابی شبیه به اینا شایعه هستن و تلفات ما کم هستن نیست!!! پس سعی میکنه برای حفظ روحیه نیروها بپیچونه...
۵- فرمانده اشاره میکنه که بارها شده مخفی گاهشون رو گرفتیم، بچه ها رفتن داخل چیزاش رو بررسی بکنن تله انفجاری داشته و از بین بردتشون(شهید شدن توی تونل مربوطه)...
و...

در خصوص خروج پژاک، من یک مرتبه ویدیویی گذاشتم از تجهیزات عوامل یگان ویژه صابرین که اونها رو پهن کردن و دارن نشون میدن که اینا رو ما غنیمت گرفتیم... واقعیت هم همینه... صابرین تنها بالا نرفتن و کلی نیروی دیگه اطرافشون بوده... بنا به هر اتفاقی، یه درگیری شدید رخ میده و این نیروها همه به شهادت میرسن... اینجا ۲ اتفاق میتونه بیوفته:
۱- نیروهای خودی(بقیه شون!) میرن و اونجا رو تصاحب میکنن...
۲- نیروهای خودی (بقیه‌ شون!) به هر دلیلی نمیتونن برن اونجا رو تصاحب بکنن....

با توجه به اینکه پژاک وقت داشته بره تجهیزات رو جمع بکنه کامل(حتی جلیقه های ضد گلوله رو هم برداشته بودن! یا کوله های نیروها رو...) یعنی احتمال دوم اتفاق افتاده نه اول! یعنی نیروها نتونستن جلو برن... همچنین، تصاویر شهدا کاملا سوخته و کبود شدن که نشون از موندن زیاد در اون بالا داره...یعنی حداقل تا یک یا دو روز بعد از عملیات، همچنان اختیار ارتفاعات دست پژاک بوده...
سه تا دلیل میتونه داشته باشه:
۱- تونستن برن بالا و اونا هم شهید شدن :(
۲- نتونستن بالا چون ترسیدن :(‌ ( با توجه به اینکه عواملی که رفتن بالا، به هر حال نیروی به هر حال خبره بودن، این احتمالش خیلی کمه)
۳- به دلیل اینکه فرماندهی متوجه شده نمیتونن کاری از پیش ببرن و اگر برن جلو، فقط تلفات میدن عملیات رو متوقف کردن( این مورد بیشتر میتونه واقعیت داشته باشه)....
بازخواست فرمانده نیروی زمینی سپاه و موارد مثل این در این خصوص هم هست که باید کنار سایر قطعات این پازل بذاریم ویرایش شده در توسط senaps

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نیروهای صابرینی ک ب شادت رسیدن قبل تصرف آخرین ارتفاع دو ارتفاع دیگه رو از دست پژاک در میارن
اینجوری نبوده ک اینا رو بیارن همین اول عملیات ب کمین بخورن و برگردن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.