mph1

نیروی هوایی اعراب

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نیرو هوایی ایران چون بیشتر جنگنده ها قدیمی هست و از زمان شاه مونده و کمبود تجهیزات دارند ... به نظر شما باید باهشون چی کار کرد .... همین چند وقت پیش یک فانتوم افتاد ... یادتون رفته ..... ما حاضر نیستیم خلبانانمون رو از دست بدیم به خاطر اینکه ایران قادر نیست جنگنده ها رو باز سازی کنه ... من که گفتم مشکل از زمان شاه شروع می شه ... همه ی این ها تقصیر شاه است . icon_cheesygrin :mrgreen: :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد خرید اف14 فقط همینو بدونید که رشوه 500 میلیون دلاری به چند تن از اعضای کنگره آمریکا ، رشوه چند صد میلیون دلاری به چند تن از صهیونیستهای با نفوذ اسرائیلی ، رشوه آشکار 200 میلیون دلاری به شرکت گرومن ، رشوه در حین خرید یعنی اینکه هر فروند جنگنده را به قیمت 38 میلیون دلار خریدیم در حالیکه که هزینه ساخت آن 10% این مبلغ بود و قیمت برای نیروی هوایی آمریکا هم 8 میلیون دلار بود. اصلا قیمتش رو 8 میلیون دلار اعلام کرده بودند که انداختن 38 میلیون! خرید موشکهای فونیکس که هزینه ساختی کمتر از 100 هزار دلار داشت به قیمت یک میلیون دلار! حذف چند سیستم آیونیکی و در عوض افزایش قیمت جنگنده! در واقع ما با خرید اف14 از نظر اقتصادی بیشتر از سود ضرر کردیم و این قرارداد که قرار بود تا 10 میلیارد دلار ارزش داشته باشد به پول امروزی میشود 30 میلیارد دلار! یعنی این مبلغ برای خرید کمتر از صد فروند جنگنده! در حالیکه همین امروز میتوان با 25 میلیارد دلار 100 فروند اف22 سفارش داد که از آن مبلغ کمتر است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته خوب ما موفق شديم با استفاده درست از اين جنگنده به برتری بر عراق دست پيدا کنيم اما خوب حکايت اون زمان کشور ما وضعيت فعلی کشور های حاشيه خليج فارس هست........ به زودی يک فيلم مستند جالب از سرگزشت تام کت ميزارم(فعلا دارم روش کار ميکنم) اگه بهشه ميخوام زيرنويس فارسی روش بزارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زمانی که ایران F-14 خرید برای رهگیری میگ-25 های شناسایی شوروی که حریم هوایی ایران رو نقض می کردند خرید در صورتی که کنگره آمریکا در بادی امر مخالف فروش چنین جنگنده پیشرفته ای به ایران بود.همین جنگده ها در دوران جنگ برتری هوایی قابل توجهی رو برای ایران به ارمغان آورند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

panzer-grouppen جان درست می گی ....
نیروی هوایی ایران اصلا یک نیروی مرده هست .. اون از وضع اف-14 هامون که دارن از نبود تجهیزات رنج می برنند اون هم از سوخو هامون که دارن می پوسند ... ما در نیروی زمینی و دریای خیلی عالی هستیم ولی در نیروی هوایی به نظر من اصلا خوب نیستیم .

این پست رو من خودم بدلیل مسائل امنیتی! سانسور می کنم! ولی همینقدر شما بدون نیروی هوایی ایران ضعیف نیست. بعدا در عمل مشخص خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نیرو هوایی ایران چون بیشتر جنگنده ها قدیمی هست و از زمان شاه مونده و کمبود تجهیزات دارند ... به نظر شما باید باهشون چی کار کرد .... همین چند وقت پیش یک فانتوم افتاد ... یادتون رفته ..... ما حاضر نیستیم خلبانانمون رو از دست بدیم به خاطر اینکه ایران قادر نیست جنگنده ها رو باز سازی کنه ... من که گفتم مشکل از زمان شاه شروع می شه ... همه ی این ها تقصیر شاه است . :x icon_cheesygrin :x

ممنونم از اینکه به کشورت و هم میهنات اهمیت می دی!خیلی خوشم اومد گفتی نمی خوای خلابانها کشته بشن!ولی رفیق مگه ما می خوایم؟به خاطر همین خود ما داریم صندلی یرتاب ساخت خودمون رو با مارتین بیک جایگزین می کنیم:evil:بعدشم شاید خلباناش سالم مونده باشن کسی چه می دونه؟شاید اگر بگن شهید شدن صرف یه محرک برای ساخت همون صندلی های یرتاب شونده بوده؟:|بعدشم کی می گه این هواییماها هونان نه آقا جان من الان ایران اونا رو با یینتیوم شارژ کرده و حتی اف-5 ها رو که خرم حساب نمی شن به سطح میراژ ارتقا داده!اف-14 ها رم که به سطح ب ارتقا داده جنگنده هم که ساخته موشک های هوا به هوا و حتی فونیکس هم میسازه دیگه چی می خوای؟انتظار نداشته باش یه آواکس بزنه 20 تا موشک حمل کنه! icon_cheesygrin :mrgreen: icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر شاه به جای اینکه این همه صرف خرید جنگنده بکنه بره یه شرکت ساخت جنگنده می زد الان دیگه این وضعمون نبود . شاه تا موقعی که خودش بود با این جنگنده ها حال می کرد وقتی رفت این ها رو گذاشت سر دست ما .. حالا ما ایمو با این جنگنده ها بدون قطعات . در اون مورد ::::: خیلی ببخشیدا که این طوری می می گم ولی شما نگاه کن به همین 5 سال پیش . چند تا هواپیمای مسافر بری توی همین ایران افتاد . همین چند سال پیش نبود که هواپیمای ارتش افتاد . همین چند روز پیش بود که هواپیمای ایر باس افتاد . من نمی گم برید اواکس بسازید من می گم به جای اینکه اون همه هزینه رو بدین بدیم به حزب الله بدیم صرف و هزینه ی ساخت و یا باز سازی این جنگنده ها یا هواپیما ها بکنیم . همین کمبود قطعات و قدیمی بودن هواپیما هاست که خلبانان ایرانی مجبور به ترک وطن می شن و مجبورند در کشور های دیگه خلبانی کنند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نام خالق جبار اولندش كه 100٪ نيروي هوايي اعراب حوزه خليج فارس از نيروي هوايي ايران قوي تر ولي او شايستگي هايي كه در سربازان نيروي هوايي ايران هست تو هيچ كدوم از اونا نيست مصداق اين موضوع هم خلبان ويتناميي كه 21 تا هواپيماي آمريكايي رو يه تنه چزوند پس نتيجه ميگيريم كه به هواپيما نيست به ايمان و ارادس من متمعنم يه اف 5 ايراني ميتونه 4 تا اف 16 اماراتو يهتنه بزنه و آخرشم سالم فرود بياد البته در اين ميان نقش موشك هاي شهاب ايراني رو در برتري ايران نميشه انكار كرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تا دو سه روز پیش به داشتن شهاب می نازیدم ولی بعد از اینکه فیلم مربوط به پرتاب موشک اسرائیلی که برد بیشتر از 4 هزار کیلومتر بود حالم رو بد جور خراب کرد . ضد موشکی برای این موشک ایران نداره . با چهار هزار کیلومتر می شه وجب بج وجب ایران رو نشونه رفت . icon_cheesygrin :mrgreen: :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خالق جبار
اولندش كه 100٪ نيروي هوايي اعراب حوزه خليج فارس از نيروي هوايي ايران قوي تر ولي او شايستگي هايي كه در سربازان نيروي هوايي ايران هست تو هيچ كدوم از اونا نيست مصداق اين موضوع هم خلبان ويتناميي كه 21 تا هواپيماي آمريكايي رو يه تنه چزوند پس نتيجه ميگيريم كه به هواپيما نيست به ايمان و ارادس من متمعنم يه اف 5 ايراني ميتونه 4 تا اف 16 اماراتو يهتنه بزنه و آخرشم سالم فرود بياد البته در اين ميان نقش موشك هاي شهاب ايراني رو در برتري ايران نميشه انكار كرد.

نیروی هوایی ما قویترین نیروی هوایی منطقه شده حالا ایشالله مسئولین صلاح دیدن از تلویزیون اعلام می کنند و می گند چرا اولین و قویترین شده! icon_cheesygrin

درضمن اسرائیل قبلا هم مشکلی برای هدف قرار دادن خاک ایران نداشت موشک جریکو هم قابلیت حمل کلاهک هسته ای رو داشت. به هر حال ما موشک بیشتری داریم اسرائیل می تونه بترکه! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خالق جبار
اولندش كه 100٪ نيروي هوايي اعراب حوزه خليج فارس از نيروي هوايي ايران قوي تر .

اولين پستتون مبارک
1-اول از همه بايد تفسير کنيد که منظور از آعراب چيه؟کل نيرو های کشور های حاشيه خليج فارس به صورت اتحاد با هم يا فقط يکی 2 تا از اونها
2-من يک پست دادم تو صفحه اول اين موضوع لطفا يک بر دقيق بخونيدش و بعد ببينيد که دوباره حاضريد اين مطلب رو اعلام کنيد
3-مقاله آمار از توان تجهيزاتی کشور های همسيه ايران منتشر شده ميتونيد اون رو ببينيد (هرچند که کل موارد مهم رو لحاظ نکرده)
4-اگر واقعا آمار موسق از توان و پتانسيل نيروهای منطقه داريد که بر اساس ان اظهار نظر 100 درصد ميکنيد بنده به شخصه سپاسگزار خواهم بود با ما هم در ميان بگزاريد
5-ما اينجا کلی بحث کرديم ولی آخر سر به نتيجه نرسيديم که درايی نيرو هوايی ما چيه و در چه هديه.اينجا حتی در مورد تعداد پرنده ها هيچ آمار شفافی نداريم ديگه چه برسه به ساير گزينه های حياتی مقايسه(درسد پوشش راداری،تعداد موشک های عملياتی،تعداد سايت های موشکی،تعداد سايت های پدافندی و ............).ولی گويا شما از ما مطلع تر هستيد
icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کندین فورسز جان درست می گه منظور از اعراب چیه . ؟>؟>>؟>؟>؟>؟>؟ اگر کل کشور های عربی رو می گید باید بگم که اون ها قویتر از ما هستند چون ما خیلی کشور عربی داریم نه در حوزه ی خلیج فارس بلکه در آفریقا هم هست پس اول باید دید منظور از اعراب چیه . icon_cheesygrin :mrgreen: :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من تا دو سه روز پیش به داشتن شهاب می نازیدم ولی بعد از اینکه فیلم مربوط به پرتاب موشک اسرائیلی که برد بیشتر از 4 هزار کیلومتر بود حالم رو بد جور خراب کرد . ضد موشکی برای این موشک ایران نداره . با چهار هزار کیلومتر می شه وجب بج وجب ایران رو نشونه رفت . :evil: :| :x

درست می گی ولی به قول یه بنده خدایی موشک داریم تا موشک!مثلا یه مسراشمیت هواییماست همین طور یه اف-117 و اف-14 ولی آیا می شه گفت اگه آمریکا دو تا از اونا داشته باشه و روسیه و المان دو تا مسراشمیت یس نبرد برابر خواهد بود؟یس نتیجه می گیریم اون موشک های اونا که یه عده چلغوز درستشون کردن در حد رقابت با شهاب نیست بعدشم دوست من فونیکس رو داریم که هم می تونه در برابر بمب هسته ای و هم موشکای اسرائیل مقاومت کنه یه بار یه موشک عراقی رو که داشت یه نفت کش ایرانی رو میزد با همین فونیکس ترتیبش رو دادن! icon_cheesygrin icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسراییل قبل از این هم توانایی حمله موشکی به تمام منطق ایران رو داشت اما مسئله مهم دقت این موشک هاست و تنها در صورتی میشه از این موضوع صرف نظر کرد که از سلاح های غیر متعارف استفاده بشه که بحث اون جداست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادران گرامی یادتون نره که این تکنولوژی کاملا آمریکایی هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.