Recommended Posts

يه بار ديگه هم مي گم من كاري به اين كارا ندارم
ولي من بارها شنيدم زمان شاه ايران از امريكا مقداري سوخت مورد نياز ساخت بمب اتمي رو از امريكا گرفته كه با وقوع انقلاب اين سوخت گم و گور شده
وامريكا هم به خاطر همين ه كه خيلي گير مي ده ديگه راست و دروغشو نمي دونم

عزیز من تا حالا عبارتی به اسم نیمه عمر عناصر رادیواکتیو به گوشتون خورده؟ فکر نمیکنید اورانیوم غنی شده بعد از سی سال قابل استفاده برای تولید برق هم نیست چه رسد به ساخت بمب اتم؟

از polotonium تبديل شده از اورانيوم ميشه براى سَختن بمب استفاده كرد

عزیز شما هم گیری میدی ها! اورانیوم کجا بود که ازش پلوتونیوم بسازیم! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من اگه اشتباه ميكنم دوستان تصحيح كنند معمولا مواد رادياكتيو عمر بالايي دارند و نيمه عمر مربوط به مقدار كربن 14 در عناصر طبيعي هست اما به فرض هم كه حرف سعيد جان درست باشه كيك زرد يا همون اكسيد اورانيوم6 ماندگاري بسيار زياد در حد چند قرن رو داره و اين رو ميدونم ما هنوز هم هزينه انبارداري مواد راديواكتيو خودمون رو كه در فرانسه و آلمان داريم و به ما تحويل نميدن داريم پرداخت ميكنيم و از لحاظ تئوري هم كشوري كه داراي حتي يك راكتور اتمي باشه ميتونه بمب اتم بسازه البته ازاين جمله ي من بد برداشت نكنيد كه ما بمب هسته اي داريم و ..... حالا چه برسه به كشوري كه ميتونه دستگاه هاي سانتريفيوژ رو خودش طراحي كنه و بسازه پس به راحتي ميشه با به راه انداختن زنجيرههاي وسيع در سايت هاي مخفي مثل كاري كه پاكستان كرد بمب هسته اي ساخت البته باز هم تاكيد ميكنم از اين مطالب هيگونه سوء برداشتي راجع به فعاليتهاي صلح آميز كشورمون نكنيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان نيمه عمر ایزوتوپ هاى اورانیوم به چند ميليون سال ميرسه. به طور مثال 235U بیش۷۰۰میلیون سال نیمه عمر داره. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقاي mamad عزيز!!
آخه برادر من! ما زمان شاه مگه مي‌تونستيم يه تفنگ بسازيم كه حالا فرض محال با يه مقدار سوخت هسته‌اي بخوايم اين كار رو انجام بديم؟
نكنه فكر كردين 30 سال سوخت رو سالم نگه داشتيم كه وقتي به توانايي ساخت چيزهاي ديگه دست پيدا كرديم، اونوقت بيايم بمب رو بسازيم؟

برادر مصطفي به نظر من كمي روي سخنت فكركن
اخه مرد مومن كي گفته خود ايران مي خواسته بمب بسازه اصلا تو به من بگو زمان شاه اصلا ما مي تونستيم يه پيچ اف 14 رو باز كنيم كه حالا مي خواستيم بمب بسازيم نه حاجي بسكوپت مادر نيست ولي ما هم نمي خواستيم بسازيمش اقاي امريكا مياد سوختشو مي ده اقاي شاه مي گه بساز
شاه جون نه خير از اين خبرا نبود قبر پدر پدر پدر جد شاه ولي شما فكر ميكنيد همين نيرو گاه اتمي بوشهر رو كي ساخت همين خارجيها نه شاه
اين تازه اول راه بود
در ضمن قابل توجه بعضي از دوستان ديگه
بابا به پير به پيغمبر من اين مطلبو ننوشتم بابا غلط كردم جووني كردم از اين به بعد اگر چيزي گذاشتم منبعشو مي ذارم بريد به صاحابش بد و بي راه بگيد
گرفتي چي شد اقا مصطفي اگر مي شه به پست بالاپي نگاه كن مثل اينكه يكي از دوستان مي گه عمرشون بالاست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب ها؟! یاد اون جکی افتادم که یارو الکی گفت کوچه بغلی آش میدن و خودش قبل از همه باور کرد! دوستان طوری صحبت میکنن که انگار زمان شاه به ایران اورانیوم تحویل داده شده بود! ول کنید این بحثهای بی پایه و اساس رو که هیچ منبع و مدرکی هم نداشته و از سر کاری هم ، سر کاری تر است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممد جان چرا شایعه پراکنی میکنی؟ :mrgreen: کی گفته ایران بمب اتمی دارد؟ icon_cheesygrin جواب بده؟ :mrgreen: سعید جان باید یه فکری به حال این جور شایعه پراکنی ها کنی و اجازه ندهی که هر کس هر مطلبی که میخواهد در این سایت قرار دهد.(مثل تاپیک میگ31 در ایران آخه کی و به چه مدرکی میگه که ایران میگ 31 داره یا نه ؟) سعید جون باید جلوی نشر این گونه مطالب گرفته شود. اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب همهمه ای :mrgreen: . یه سوال داشتم ، امریکا به خاطر حفاظت از مرزهای شمالی وشرقی ایران وارد منطقه شده؟؟؟؟؟؟ یهو میګفتی برای حفاظت از ایران مقابل طالبان وارد منطقه شده icon_cheesygrin .یه سوال دیګه،شاه به قبر پدرش خندیده که ناو هواپیما بر فرانسوی را فراری داده.اګر هم درست باشه به دستور امریکا و زیر نظر اون بوده و الا مثلا ما الان نمیتونیم این کار رو با نیروهای فرانسوی تو خلیج فارس کنیم.کل مطلب ایراد داره نه فقط بخش مربوط به ایران.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی در مورد سانتریفیوژ های IR-2 اطلاعاتی داره؟ من تو سایت واشنگتن پست خوندم این سانتریفیوژ ها با 50 سانتیمتر طول سرعتی 2 تا 3 برابر سانتریفیوژ های فعلی رو داره. راستی در مورد غنی سازی لیزری چیزی شنیده بودید،تو لشکر آباد روش کار می شد ولی فعلا ول شده! (منبع:واشنگتن پست و گزارش البرادعی) :mrgreen: icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داش علي تند نرو عزيزم اولا كه من اول اين بحث گفته بودم اينو من ننوشتم دومااين بحث مال 2 هفته پيشه كه تموم شد رفت و من حالا نمي دونم چي شده كه دوستان عزيز دوباره جواب دادند كه اين پست اومده صفحه اول سوما داش عليه عزيز يه بار گفتم ما حتي مطمپن نيستيم كه مثلا ايران كلاشينكف رو تو خود ايران توليد مي كنه يا نه مثلا گفتم تا اين حد چهارما ما هم مي گيم ايران تكنولوژيشو نداره برا ساخت بمب يه بار گفتم الله اعلم خدا مي دونه اگر قرار بود من و امثال شما از همه چيز كشور از قبيل{نمي دونم ....ميگ 31 و نمي دونم سوخو 30 و بمب و هزار كوفتو زهر مار ديگه} كه تا حالا امريكا صد بار اسفالتمون كرده بودن پنجما اين امريكاپي ها حالا كه هيچي به هيچيه دارن همينطور چوب لاي چرخمون مي كنن واي به روزي كه مي گفتيم بمبو ميگه 31 و از اينا داشتيم اميدوارم كه جواب شما رو كامل داده باشم موفق باشيد :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مژدگونی خواستی بده نخواستی نده! :mrgreen:
این هم عکس از سانتریفیوژ های فعلی ایران :
تصویر

این هم سانتریفیوژ های جدید ایران IR-2
تصویر

تصویر

این هم یه بخش از گزارش البرادعی که می گه ایران رو طرح 4 سانتریفیوژ جدید کار می کنه(قابل توجه کسایی که می گن تو ایران خلاقیت نیست! icon_cheesygrin )

44. On 8 November 2007, Iran stated that it “agreed that exchanging of the new centrifuge
generation information” would be discussed with the Agency in December 2007 (GOV/2007/58,
para. 33). On 13 January 2008, the Director General and Deputy Director General for Safeguards
visited an AEOI R&D laboratory at Kalaye Electric, where they were given information on R&D
activities being carried out there. These included work on four different centrifuge designs: two
subcritical rotor designs, a rotor with bellows and a more advanced centrifuge. Iran informed the
Agency that the R&D laboratory was developing centrifuge components, measuring equipment and
vacuum pumps with the aim of having entirely indigenous production capabilities in Iran.
45. On 15 January 2008, Iran informed the Agency about the planned installation of the first new
generation subcritical centrifuge (IR-2) at the Pilot Fuel Enrichment Plant (PFEP) and provided
relevant design information. On 29 January 2008, the Agency confirmed that a single IR-2 test
machine and a 10-machine IR-2 test cascade had been installed at PFEP. Iran reported that about
0.8 kg of UF6 had been fed to the single machine between 22 and 27 January 2008. Iran has continued
to test P-1 centrifuges in one single machine, one 10-, one 20- and one 164-machine cascade at PFEP.
Between 23 October 2007 and 21 January 2008, Iran fed a total of about 8 kg of UF6 into the single
P-1 and the 10-machine P-1 cascade; no nuclear material was fed into the 20- and 164-machine
cascades. At the end of January 2008, the single P-1 machine and the 10- and 20-machine P-1
cascades were dismantled and the space was used for the new IR-2 machines. All activities took place
under Agency containment and surveillance

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 نوامبر 2007 ایران اطلاع داد"مبادله اطلاعات سانتریفیوژ های نسل جدید " را در دسامبر 2008 مورد بحث قرار دهد.در 13 زانویه 2008 مدیر کل و معاون مدیر کل از آزمایشگاه R&D (تحقیق و توسعه) در کالای الکتریک دیدن کردند.جایی که در مورد فعالیت های این مرکز مطلع شدند .که مریوط به کار روی 4 طرح مختلف ساتریفیوژ بود:2 مدل subcritical rotor 1 مدل با دمنده و یک مدل پیشرفته تر.ایران اطلاع داد که آزمایشگاه تحقیق و توسعه برای توسعه سانتریفیوژها ،وسایل اندازه گیری و پمپ های خلا با هدف بومی سازی تولید در ایران فعالیت می کند. در 15 زانویه 2008ایران نصب اولین سانتریفیوژهای IR-2 را در واحد غنی سازی آزمایشی PFEP را به آزانس اطلاع داد و اطلاعاتی را در مورد طرح آن در اختیار آزانس گذاشت.29 ژانویه 2008 آزانس نصب یک ماشین تک و یک آبشار 10 تایی از سانتریفیوژ های IR-2 را در واحد غنی سازی آزمایشی PFEP تایید کرد.ایران اطلاع داد بین 22 و 27 ژانوی حدود 0.8kg UF6 به این دستگاه ها وارد شده است.همچنین ایران کار بر روی P-1 را در یک ماشین تک،آبشار های 10 تایی،20 تایی و یک آبشار 164 تایی ادامه داد.بین 23 اکتبر 2007 و 21 ژانویه 2008 8 کیلو گرم UF6 به آبشار 10 تایی و تکی ماشین های P-1 وارد شداما به آبشار های 20 تایی و 164 تایی چیزی وارد نشد. در پایان ژانویه 2008 تک ماشین و آبشار های 10تایی و 20 تایی از خدمت خارج شدند تا جا برای آزمایش سانتریفیوژهای جدید IR-2 ایجاد گردد.تمام فعالیت ها تحت نظارت و محدودیت های آژانس انجام شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.