basijee

شهادت 17 نفر از مرزداران سراوان در حمله گروهک تکفیری "جیش العدل"

Recommended Posts

[quote name='Brave_Heart' timestamp='1382824517' post='345808']
مگه لينک آقا مرتضی چه اشکالی داره دوست من؟ حتماً ببينش مخصوصاً سخنرانی آخرش رو! همه درگيری در ظلمات شب است و بعيد می دونم پهپاد هم کاری از دستش بر می اومده.
[/quote]پهپاد به ر احتی تو شب درگیر میشه...

[quote name='sezar' timestamp='1382821749' post='345802']
یادش بخیر با پسر داییم خاش خدمت میکردیم . والا زمان ما که فقط چند سالی از آن گذشته .تمام دارایی ما هنگام کمین سلاح محبوب کلاش بود . با چند تا سرباز قراضه .دو تا افسر بسیار قراضه (بیلمز بیلمززز.خدایی آک آککک بودن )
یک عدد دوشکا که همیشه اولین شهید هم همون بخت برگشته بود .نارنجک هم داشتیم ولی هیچ وقت استفاده نکردیم .و یک عدد گرینف ..تازه ما خوب خوبش بودیم .
به خدا دو سه بار رفتیم کمین .همه چیزم خوب بود حتی سنگر هم تو زمین کنده بودیم ولی کاروانشون که آمد از ترس حتی یک تیر هم شلیک نکردیم . شاید فقط تانک نداشتن
یک بارم دلو زدیم به دریا و درگیر شدیم که ای کاش نمیشدیم . هنوزم شبا کابوس میبینم ...
فقط شانسی که آوردیم این بود که دوشکا جای خوبی مستقر بود و تا قبل از شهادتش حسابی گردو خاک کرد و تونست ماشینهای اشرار را از کار بندازد و به ما شانس فرار بده
[size=4].دوستان باور کنید وقتی صدای شلیک دوشکا از نزدیک میاد و آرپی جی نزدیکتون میترکه آنقدر قلبتون تند میزنه که حتی نمیتونین ماشه را بکشید [/size]
باور کنید تا سرباز آموزش دیده نباشید نمیتوانید از پس این گروهکها بر بیاین . بیرون گود ایستادن و گفتن لنگش کن خیلی سخت نیست .من هم خیلی ادعا میکردم که فلان کار را میکنم و فلان... ولی در معرکه نشد که نشد .تا تو این شرایط نباشی و تجربه نکنی نمیفهمی تازه همش به 2 دقیقه هم نمیکشه . . در مورد خودم از ترس و استرس حتی برای تعویض خشاب هم به مشکل خوردم .طرف را میدیدم ولی آنقدر عقلم کار نمیکرد که نشانه بگیرم و شلیک کنم فقط چند بار رگبار زدم که نخورد
پاینده باد ایران مرگ بر روسیه
[/quote]حالا چرا روسیه؟ فک کنم اینها رو سیا و موساد تجهیز و پشتیبانی میکنه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه بزرگواری کلیپ را روی اپارات اپ کنه ببینیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='juju' timestamp='1382826830' post='345812']
کسانی که نمیتوانند یوتیوب بروند
[url="http://uploadboy.com/csf2oi78njhs.html"]http://uploadboy.com/csf2oi78njhs.html[/url]
مشکلی در دانلود بود خبر کنید
فایل دانلود گردیده و چک شده است
[/quote]

[right]اصلا نمیدونم کدوم گزینه رو بزنم تا دانلود شه ! یه لینک معمولی بدید تا با زدن یه دکمه به عنوان یه فایل کی ام پلیر سیو کنم من بی سواد ! لطفا..[/right]

[right]بفرستید رو اپارات لطفا تا ما هم ببینیم.[/right] ویرایش شده در توسط IRIAF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وقتی هنوزم که هنوزه یه نفربر در حد هاموی نداریم و نیروها رو سواربر وانت این ور و اون ور میبریم دیدن همچین مسائلی عجیب هم نیست. حالا امراپ و.... به کنار.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRIAF' timestamp='1382856350' post='345819']

[right]اصلا نمیدونم کدوم گزینه رو بزنم تا دانلود شه ! یه لینک معمولی بدید تا با زدن یه دکمه به عنوان یه فایل کی ام پلیر سیو کنم من بی سواد ! لطفا..[/right]

[right]بفرستید رو اپارات لطفا تا ما هم ببینیم.[/right]
[/quote]
ابتدا free download رو بزنید
بعد create download link
بعد هم downloadnow
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

اول عرض تسلیت خدمت خانواده این عزیزان که غم بسیار بسیار جانسوزی هست فرزند دلبندت در زمان خدمت اجباری سربازی اینگونه تلخ و ناجوانمردانه از دست بره ...

واقعا سخت ترین مرگ ها و شاید شهادت هاست ... در سربازی اجباری و در شرایط کاملا نابرابر از هر نظر

خداوند بیامرزد

دوم اینکه ، چه برنامه ریزی قشنگی داشتند عربستانی ها و امریکایی ها ، و حیف و صد حیف که اینبار هم مثل همیشه نیروی انتظامی باعث سرافکنده شدن مون شد ...
تنها چند روز بعد از سخنان سردار جعفری مبنی بر تامین امنیت در سیستان واقعا حرکت شاقی بود که متاسفانه باز هم پلیس و اینبار یگان به ظاهر کاملا تخصصی شون مرزبانی ، خراب کرد اساسی

چیزی که اصلا تو این 9 صفحه دیدم دقت نشده بهش همین بود

در واقع با یک تیر چند نشان رو زدند این بی ناموسها که از اون جمله میشه پاسخ به سردار جعفری به عنوان فرمانده کل سپاه رو مدنظر قرار داد ... و در عین حال وقایع سوریه و نیز اعلام خطری که بیش از 6 ماه پیش مبنی بر فعال شدن بسیار گسترده تمامی نیروهای وهابی سلفی تکفیری و شروع اندیشه ، دیروز سوریه امروز ایران ، در سیستان بود که خیلی واقعا با حرکت شاقی اعلام شد ....

سوم اینکه ، به این مزدوهای وهابی سلفی تکفیری سگ مادر سگ صفت میگم : جواب های هوی هست ... حتی اگر تو عمق خاک کشورهای همسایه باشه ...

ریگی رو آوردیم پس ، شما رو نیازی به پس آوردن نداریم ...

چهارم اینکه ، حرف زیاد هست بخصوص انتقادی علی الخصوص با نیروی انتظامی .... ولی خوب واقعا به دور از انصاف هست برخی مسایل رو نادیده بگیریم که به نظرم بسیار بیشتر اولویت دارند

اولین مساله عدم آموزش و یا عدم آموزش صحیح نیروها هست

اون دوستی که نمیدونم در چه سالی خدمت کرده تو پلیس، و میگه ما کلاش فقط داریم، برادر جان الان آمار نمیدم ولی به صورت کلی حداقل 2 قبضه سلاح تک تیرانداز دوربرد با تمام متعلقات موجود هست در هرمکانی که قرار به دفاع از این نظام و از این آب و از این خاک داره ....

در بعد تجهیزات دید در شب هم حداقل حداقل دو دستگاه هست ....

مشکل استفاده غلط و یا عدم استفاده هست ....

دیگه بنده حضور داشته و داریم و میبینیم با چشم خودمون ....

سلاح یا وسیله ای که صرفا در اختیار نیروی کادر قرار میگیره و حتی در شرایط اجباری هم سرباز حق استفاده نداره و در صورت استفاده تنبیه میشه ! رو نمیشه جز سازمان رزم به حساب آورد

از این طرف هم با مشکل نیروهای کادری روبرو هستیم که نصف شون یا سن بابای بنده رو دارند و یا سن پسر بنده ! و پیمانی میان و میرن و دقیقا به فکر اولین چیزی که هستند اینه : جان مبارک خودشان

من دیدم میگم

سرباز بیچاره ای که اجباری بیارنش پای کار و وقت درگیری نیروی کادر عقب نشینی میکنه یا توی سنگر مخفی میشه ، حساب کنید چی سرش میاد ... نه فقط توی پلیس که ارتش در غرب همین وضع رو داره ....

به هرحال، کلیت قضیه خیلی فاجعه هست از هر نظر

به نیروی انتظامی هم به دو دلیل تسلیت میگم

از دست دادن مفت و ارزان این نیروهای اجباری بی گناه

از دست دادن همون نصفه نیمه شهرتی که برای مرزبانی ش به دست اورده بود

یا حق
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط worior، 5 آبان 1392 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط worior، 5 آبان 1392 - دلیلی ارایه نشده است
[size=6]آقا يه مسئله مهم ديگه رو از نظر پنهان نداريم رششششششوه خوري .خيلي شايع است متاسفانه [size=3] اينجا[/size][/size] ویرایش شده در توسط keivan2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1382858980' post='345825']
سلام

اول عرض تسلیت خدمت خانواده این عزیزان که غم بسیار بسیار جانسوزی هست فرزند دلبندت در زمان خدمت اجباری سربازی اینگونه تلخ و ناجوانمردانه از دست بره ...

واقعا سخت ترین مرگ ها و شاید شهادت هاست ... در سربازی اجباری و در شرایط کاملا نابرابر از هر نظر

خداوند بیامرزد

دوم اینکه ، چه برنامه ریزی قشنگی داشتند عربستانی ها و امریکایی ها ، و حیف و صد حیف که اینبار هم مثل همیشه نیروی انتظامی باعث سرافکنده شدن مون شد ...
تنها چند روز بعد از سخنان سردار جعفری مبنی بر تامین امنیت در سیستان واقعا حرکت شاقی بود که متاسفانه باز هم پلیس و اینبار یگان به ظاهر کاملا تخصصی شون مرزبانی ، خراب کرد اساسی

چیزی که اصلا تو این 9 صفحه دیدم دقت نشده بهش همین بود

در واقع با یک تیر چند نشان رو زدند این بی ناموسها که از اون جمله میشه پاسخ به سردار جعفری به عنوان فرمانده کل سپاه رو مدنظر قرار داد ... و در عین حال وقایع سوریه و نیز اعلام خطری که بیش از 6 ماه پیش مبنی بر فعال شدن بسیار گسترده تمامی نیروهای وهابی سلفی تکفیری و شروع اندیشه ، دیروز سوریه امروز ایران ، در سیستان بود که خیلی واقعا با حرکت شاقی اعلام شد ....

سوم اینکه ، به این مزدوهای وهابی سلفی تکفیری سگ مادر سگ صفت میگم : جواب های هوی هست ... حتی اگر تو عمق خاک کشورهای همسایه باشه ...

ریگی رو آوردیم پس ، شما رو نیازی به پس آوردن نداریم ...

چهارم اینکه ، حرف زیاد هست بخصوص انتقادی علی الخصوص با نیروی انتظامی .... ولی خوب واقعا به دور از انصاف هست برخی مسایل رو نادیده بگیریم که به نظرم بسیار بیشتر اولویت دارند

اولین مساله عدم آموزش و یا عدم آموزش صحیح نیروها هست

اون دوستی که نمیدونم در چه سالی خدمت کرده تو پلیس، و میگه ما کلاش فقط داریم، برادر جان الان آمار نمیدم ولی به صورت کلی حداقل 2 قبضه سلاح تک تیرانداز دوربرد با تمام متعلقات موجود هست در هرمکانی که قرار به دفاع از این نظام و از این آب و از این خاک داره ....

در بعد تجهیزات دید در شب هم حداقل حداقل دو دستگاه هست ....

مشکل استفاده غلط و یا عدم استفاده هست ....

دیگه بنده حضور داشته و داریم و میبینیم با چشم خودمون ....

سلاح یا وسیله ای که صرفا در اختیار نیروی کادر قرار میگیره و حتی در شرایط اجباری هم سرباز حق استفاده نداره و در صورت استفاده تنبیه میشه ! رو نمیشه جز سازمان رزم به حساب آورد

از این طرف هم با مشکل نیروهای کادری روبرو هستیم که نصف شون یا سن بابای بنده رو دارند و یا سن پسر بنده ! و پیمانی میان و میرن و دقیقا به فکر اولین چیزی که هستند اینه : جان مبارک خودشان

من دیدم میگم

سرباز بیچاره ای که اجباری بیارنش پای کار و وقت درگیری نیروی کادر عقب نشینی میکنه یا توی سنگر مخفی میشه ، حساب کنید چی سرش میاد ... نه فقط توی پلیس که ارتش در غرب همین وضع رو داره ....

به هرحال، کلیت قضیه خیلی فاجعه هست از هر نظر

به نیروی انتظامی هم به دو دلیل تسلیت میگم

از دست دادن مفت و ارزان این نیروهای اجباری بی گناه

از دست دادن همون نصفه نیمه شهرتی که برای مرزبانی ش به دست اورده بود

یا حق
[/quote]

[right]برادر منظور شما اینه که ما کمبود امکانات توی هنگ های مرزی مون نداریم؟مشکل ضوابط و درست استفاده کردن و اموزش ناکافی و استفاده از نیروی سرباز وظیفه است درسته؟[/right]

[right]ضمنا دوباره میگم و میپرسم از همه دوستان.چرا نمیان همون طوری که شمال غرب رو دادن دست سپاه و صابرین،جنوب شرقی و جنوب غربی رو هم دست سپاه و صابرین و بسیج ویزه نمیدن؟[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

نگفتم کمبود امکانات نیست و به هیچ عنوان هم از امکانات فعلی مسئولینی که واقعا دلسوز هستند و پای کار راضی نبوده و نیستند ولی باور کنید به نسبت قدیم خیلی بهتر شده ! اینو به دور از هرگونه جانبداری میگم

واقعیت این بود که قدیم حتی لباس استتاری سبزی میدادن به نیرو که از صد کیلومتری هم مشخص بود ولی چه در بحث استتار چه تجهیزات و حتی اموزش قدم های رو به جلویی گذاشته شد توسط افرادی، لیکن عین قضیه سلاح ملی متاسفانه .... خوب نمیشه همه چیزرو تو اینترنت گفت و بعد بگیم بله که اینطور!

به هرحال

یه بحث دیگر هم که در مسایل نظامی مطرح هست ، میگن اقا برفرض ما مثلا با هامرهای امریکایی هم نیرو رو منتقل کنیم غیر این هست کمین بخورند باز هم تلفات گرفته میشه ؟؟؟

به عبارتی، با توجه به دخل و خرجی که نیروهای مسلح دارند و قیاسی که با ترکیه ( به عنوان مثال) انجام میشه، میبینیم که تقریبا از نظر صرفه اقتصادی تا حدود زیادی حق هم دارند !

یعنی اگر قرار به نقد باشه به نظر من بیشتر روی آموزش هست و راهکارها و تاکتیک های درگیری تا تجهیزات

باید قبول کنیم وضع اقتصادی نیروهای مسلح ما اینقدرام خوب نیست ... و همین سربازی اجباری ( که بن کل غلط هست ) باری اضافه برسازمان تر هست بر دوش نیروهای مسلح و در عین حال هیچ ارزش رزمی خاصی ندارند و در نبرد واقعا مشخص میشه که بی جهت جان سرباز و بودجه مملکت صرف سربازی اجباری شده و میشه

الان در غرب ، کار تحویل بسیجی ویژه های سپاه شده که در عین اینکه یه جور سرباز هستند ولی هم حقوق دارند هم یه مقادیراتی عقیده به کار و چون اختیاری هست ورود خیلی بهتر هست و بهتر عمل کردند

ضمن اینکه هم میشه بلند مدت آموزش داد و نیز در سازمان رزم هستند برعکس سرباز اجباری

از این طرفم بحث ترکیه و کمین های حزب کارگر کردستان ...شما ببینید که نیروهای ترکی ژاندارمری با بهترین تجهیزات باز هم بدترین کمین ها رو میخورند

حالا ترکیه میتونه جایگزین کنه یا اصلا بخره ولی ایران واقعا چقدر میتونه هزینه کنه ؟

اینا رو نه به عنوان توجیه بلکه دارم به عنوان دو دو تا 4 تای نظامی میگم

یعنی وقتی مملکتی بودجه نظامی ش به زور برسه چند میلیارد دلار میشه همین .....

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان چرا همش می خواید مسئولیت را بندازید رو دوش سپاه و ارتش ؟ مگر این دو تا ارگان کم گرفتاری دارند ؟
یا باید با تغییرات گسترده { شامل عزل بی کفایتان ، افزایش آموزش های ، افزایش امکانات } همین نیروی مرزبانی ناجا را تقویت کرد
یا باید یک نیروی مجزا برای این امر اختصاص داد نیرویی که از افراد سرباز بهره نبرد ، مثل ارتش و سپاه از نیروی آموزش دیده و ترجیحا استخدامی بهره ببرد و در عین حال امکانات مد نظر را هم در اختیارشون بگذارند

دلیل نمیشه هر جا کمی و کاستی هست ، کار را بندازیم رو دوش ارتش و سپاه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1382862182' post='345834']
یعنی وقتی مملکتی بودجه نظامی ش به زور برسه چند میلیارد دلار میشه همین .....
[/quote]

نکته اصلی همین جاست....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ادم نمی خواهد خیلی از مسائل را بگوید ولی هایلوکس و سرباز وظیفه در این درگیری ها به درد نمی خورد .من خواستار خرید های جدید نیستم فقط می گویم از امکانات بهینه استفاده کنیم مگر بی تی ار 60 در این مملکت نداریم ؟ در رژه اعلام شد بی تی ار 80 نیز داریم . مگر نفر بر ام 113 یا بی ام پی نداریم؟ خب بخشی از این امکانات را تا تامین بودجه برای خرید در اختیار هنگ مرزی بگذاریم .از سهمیه استخدامی سایر یگان ها نیروهای مسلح کم و به سهمیه استخدامی هنگ مرزی افزوده شود
هنگ مرزی قدم خوبی است چاره کار نه در نابودی ان بلکه تجهیز ان است.
جناب ارنستو رومل از ترکیه مثال زدند .تمام کبری ها و سوپر کبرا ها ترکیه هر چند که اگر بخشی از انها جز سازمان رزم ژاندارمری نباشد ولی در اختیار ژاندارمری هستند .هنگ مرزی چقدر بالگرد تهاجمی دارد؟
شما فیلم کمین خوردن نیروها ترکیه ای را دیده اید ولی نمی دانید چقدر وسایل نقلیه مناسب از تلفات می کاهد این فیلم ها کمتر در اینترنت است همین کبری ها بارها جان نیرو ها را نجات داده اند ده ها نفر از تروریست ها در کمین زدن به امرپ کیرپی کشته شدند ولی تنها یک بمب کنار جاده ای منجر به کشته شدن سه خدمه از یازده خدمه کیرپی شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

برادران من الان نه مدافع نیروی انتظامی هستم نه مدافع وضع موجود اگر که جز منتقدین حساب نشم !!!

دارم میگم نحوه فکر و مسایلی که سبب گرفتن تصمیمات گاه کاملا غلط میشه چی هست !

وگرنه از اولین منتقدین هایلوکس و هزار مساله دیگر بنده بودم و هستم چرا که استفاده از نیروی نظامی به صورت سرباز بدون محافظ های حداقلی( یعنی چادر استتار که داخل ماشین مشخص نباشه چی حمل میشه) کاملا اشتباه هست در مناطق که احتمال خطر میره و حتی در شورش های شهری و یا حفظ نظم انتخابات ....

تازه هایلوکس که خیر خداست .... و برای فرماندهان و امثالهم استفاده میشه .... میبینی مزدا رو اومدن تایر بزرگ زدند با یک قیافه داغان .... اصن یه وضعی هست یا مثلا کاپرا و امثالهم

بسیاری اوقات شما شاهد حمل و نقل نیروی بسیجی و امثالهم از طریق پشت هایلوکس و امثالهم هستید که به قول بعضی ها کلاس داره ! و ابهت داره ولی در روز عمل سبب مرگ خودت میشه!

منتهای مراتب چه میشه کرد ؟ گزارش میشه نوشت ، مقاله میشه نوشت ، پیشنهاد میشه داد ، فرستاد بالا ، ولی وقتی به دلایلی که گفتم گوش شنوا نیست یا اگرم باشه دست ش تو حناست ... خوب چه میشه کرد ؟

همین الان برید سرمقاله سردبیر مجله جنگ افزار این دلاور مرد همیشه دوست داشتنی ، رو بخونید ببینید دوباره چی نوشته در رابطه با سلاح بهینه سازی شده ژ3 ( که اگر مسایلی درمیان نبود بدون ویرایش خیلی مسایل در این زمینه بیان میشد ولی امان از ....)

مملکت ما همینی هست که دارین میبینین .... واقعا بعضی وقتها دست خدا در کار هست پیشرفتی حاصل میشه وگرنه خیلی جاها ما لنگ سوزن سلاح کلاش هستیم!

بله دوستان ....

یه زمانی تو همین مملکت سوار بر وانت های نیسان ، سرباز مملکت رو با سلاح میفرستادن مرخصی، سلاح پر ، اما بدون سوزن ...... یک وانت 20 نفره شهید شد تا آخرش حالی فهم کردند که یا اسلحه نده دست سرباز یا سوزن باهاش باشه ...

[b]من دارم میگم واقعیات رو ببینیم ، و باز هم خدا رو شکر کنیم کمی پیشرفت حاصل شده و فشار بیاریم پیشرفت ها براساس توانایی ها وداشته هامون افزایش پیدا کنه[/b]

[b]مخلصیم[/b] ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.