basijee

شهادت 17 نفر از مرزداران سراوان در حمله گروهک تکفیری "جیش العدل"

Recommended Posts

[quote name='SHAHABE3' timestamp='1382872262' post='345862']
در جوابت باید بگم که وقتی نیرویی مثل سرباز اموزش ندیده رو میبرن برای مقابله با این حیوان های ادم خوار نتیجش همین میشه
مگه ما نیروی متخصص نداریم که چندتا سرباز رو میبرن اونجا پر پر میکنن بعد یه بیانیه میدن که مثلا سر مردم رو گرم کنند! مگه این همه ما کماندو و نیروی متخصص نداریم؟ پس چی شد چرا چندتا سرباز مادر مرده رو میفرستن که داغ بزارن رو دل مادر پدرشون
درگیری طبق گفته ها 2 ساعت بوده ! یعنی تو این 2 ساعت یک پشتیبانی هم نفرستادند .. این یعنی چی؟ اقایون نگران اون پول حرومی هستند که میبرند سر سفرشون ... چون میترسن با این کار از شیکم اونا زده بشه
مگه این همه تکنولوژی ها برای کم کردن تلفات نیست؟ پس چی شد ؟ چرا استفاده نمیکنند
دوراه بیشتر نداره یا همشونو دکور کردند و استفاده نمیکنند یا اینکه همش تبلیغاته
غیر از اینه؟
اصلا کجای دنیا سرباز هایی که حداکثر 2 ماه اموزشی اونم تو بدترین شرایط بهداشتی تو پادگان های ایران میبینند رو میبرن توی مرز برای مقابله با همچین تروریست های اموزش دیده ای؟
مگه خود سپاه نباید وارد بشه؟
[/quote]
منم سخنان شما رو قبول دارم دوست عزیز
اصولا سربازی در ایران شکل خیلی مزخرفی داره
ولی دلیل نمیشه که کل سازمان های نظامی کشورمون رو با سرباز های دو ماه آموزشی یکی کنیم و بگیم همه چی تبلیغات بوده
مگه همین سپاه پاسداران نبود که پدر سلفی ها رو توی سوریه در آورد؟
یعنی کل سپاه پاسداران =17 سرباز وظیفه=همه چی تبلیغاته من چقدر جیگرم :mrgreen:
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='juju' timestamp='1382872534' post='345864']
منم سخنان شما رو قبول دارم دوست عزیز
اصولا سربازی در ایران شکل خیلی مزخرفی داره
ولی دلیل نمیشه که کل سازمان های نظامی کشورمون رو با سرباز های دو ماه آموزشی یکی کنیم و بگیم همه چی تبلیغات بوده
مگه همین سپاه پاسداران نبود که پدر سلفی ها رو توی سوریه در آورد؟
یعنی کل سپاه پاسداران =17 سرباز وظیفه=همه چی تبلیغاته من چقدر جیگرم :mrgreen:
[/quote]
من کاری ندارم همه این نکنولوژی ها برای لبنانو فلسطینو سوریس برا خودمون یه کلاشینکف میدن دست یه سرباز بدبخت اموزش ندیده میگن برو جلو .... حداقل اگه سوار یه امرپ میکردنشون یا سفیری چیزی باز میگفتیم به فکر بودن ولی کمین خوردن
وقتی با یه هایلوکس دوطبقه میرن تو اون مناطق که پر از کمین گاهه
هیچ دلیل موجهی نمیمونه جز اینکه مسئولان ما فقط حرف میزنند :)
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مگه همین سپاه پاسداران نبود که پدر سلفی ها رو توی سوریه در آورد؟[/quote]

یه نگاه به تاپیک تحولات سوریه بنداز میبینی از این خبرا هم نیست !
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا خود سپاه گفته ما هیچ نقش فعال نظامی نداشتیم تو سوریه ... جز یه سری نقشه و تجهیزات
حالا دوستان برای توجیحه این اتفاق واقعا نارحت کننده دلیل های غیر واقعی میارن... ویرایش شده در توسط SHAHABE3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABE3' timestamp='1382872768' post='345865']
من کاری ندارم همه این نکنولوژی ها برای لبنانو فلسطینو سوریس برا خودمون یه کلاشینکف میدن دست یه سرباز بدبخت اموزش ندیده میگن برو جلو .... حداقل اگه سوار یه امرپ میکردنشون یا سفیری چیزی باز میگفتیم به فکر بودن ولی کمین خوردن
وقتی با یه هایلوکس دوطبقه میرن تو اون مناطق که پر از کمین گاهه
هیچ دلیل موجهی نمیمونه جز اینکه مسئولان ما فقط حرف میزنند :)
[/quote]
نه خب سوریه که قضیه اش جداست ولی
دادن مسئولیت چنین مناطق خطرناکی به دست نیروی انتظامی اشتباه بزرگی بوده
امیدوارم در روز های آینده سپاه پوست این تکفیری ها رو هم مثل برادرانشون در سوریه قلفتی بکنه توش کاه بریزه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='juju' timestamp='1382873018' post='345868']
نه خب سوریه که قضیه اش جداست ولی
دادن مسئولیت چنین مناطق خطرناکی به دست نیروی انتظامی اشتباه بزرگی بوده
امیدوارم در روز های آینده سپاه پوست این تکفیری ها رو هم مثل برادرانشون در سوریه قلفتی بکنه توش کاه بریزه
[/quote]
باش تا بکنه
:)
شما تحت تاثیر تبلیغات صدا و سیما قرار گرفتی عزیزم نه ماها
واقعیت رو ببین
واقعیت اینه که مسئولان ما پوپولیستند
  • Upvote 5
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان خلط مبحث نشه !
هیچ کس نباید منکر توانمندی نیروهای جان بر کف ارتش و سپاه شود . پرسش این است که چرا ما یک پتانسیلی داریم ولی از اون بهره برده نشده ؟
رویداد تلخی که دیروز همه ما را غمگین کرد به هیچ وجه نباید باعث سو برداشت نسبت به تلاشهای بی شائبه نظامیان ما بشود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABE3' timestamp='1382873131' post='345869']
باش تا بکنه
:)
شما تحت تاثیر تبلیغات صدا و سیما قرار گرفتی عزیزم نه ماها
واقعیت رو ببین
واقعیت اینه که مسئولان ما پوپولیستند
[/quote]
بله ما باشیدیم قبلا ریگی هم شد
من گفتم شما تحت تاثیر تبلیغاتی؟
باز شروع کردی به گریه کردن؟ای بابا
من هم نگفتم که مسئولین کارشون درسته
گفتم درست نیست نیروی انتظامی رو با سپاه یکی کنیم همین حالا اگر از نظر شما من تحت تاثیر تبلیغات هستم باشه من تحت تاثیر تبلیغات هستم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امرپ، پهپاد هاها خنده ام گرفت!
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]و یا اگه صورت بگیر در یه سطح محدود خواهد بود نه اتم ! حتی به لشکر کشی‌ هم نمیرسه از این درگیری‌های مرزی زیاد تو کشور‌های همسایه دیدیم . ضمنا شما خیال می‌کنید از سال ۸۴ تا حالا کم تلفات دادیم ؟ اگه همون ساله ۸۴ ضربتی وارد میشدیم و اشرار رو توی خاک پاکستان تعقیب میکردیم قطعاً تلفات درگیری بین ۲ کشور خیلی‌ کمتر از تلفات قربانیان الان بود ! چه کسانی‌ که شهید نشدند ![/background][/right][/font][/color]
[/quote]
ارتش پاکستان هم کشک..! خیال کردید پاکستان عراقه یا افغانستان که همینطوری سرمون رو بندازیم پائین!؟

دوستان الکی تند نرید..!
زاهدان!؟ عمو جان شما میدونی زاهدان کجای نقشه است میای تز میدی!؟
بدور از هر گونه چاپلوسی و تعصب میگم..!
اینا تا خود سراوان نمیتونن بیان چه برسه به زاهدان!!
ولی این یک هشدار جدی به تمام نیرو های امنیتی و نظامی بود..! به هر حال واقعیت اینه که ما مدتی اینها رو در زمینه نظامی دست کم گرفتیم..!
و گرنه سپاه بخواد خودش وارد عمل بشه کاری میکنه برند تو لونه شون تریاک بمکند...!
مخصوصا در زمینه اطلاعاتی یه پیام صریح و شفاف بود..!
و یک ضعف بارز بود..! حالا من نمیگم شاید کسی بفهمه...! ضعفی که اگه بهش توجه میشد نه نیاز بود به پهپاد نه چیز دیگه..! خیلی راحت میشد این ها رو غافل گیر کرد..!
جنابان مرزبانی که افتخارتشون همش دروغه و فریبه....! همین میشه..!اطلاعات نیرو انتظامی هم که یک سازمان تشریفاتیه..!
بحث مهم غافلگیری نیرو ها بوده..!
حالا بیاین دوباره تز بدید..! چرا اینا مجهز به نسل سوم بمب های هوشمند نبودند..! کجا بوده ساپورت ماهواره ها...! چرا ناو های ما تو خلیج فارس کاری نکردند..!

البته گریه آور ترین بخش این ماجرا اینه که 8 نفر از اعدام شدگان قاچافچی مواد مخدر بوده و ربط مستقیمی به ماجرا نداشتند..!
برای اعدام های بعدی هم لابد میخوان از پژاک بیارن اعدام کنن..!
  • Upvote 3
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولی این یک هشدار جدی به تمام نیرو های امنیتی و نظامی بود..! به هر حال واقعیت اینه که ما مدتی اینها رو در زمینه نظامی دست کم گرفتیم..![/quote]

اول از همه معذرت میخوام متاسفانه منفی هام تمام شده نمی تونم منفی بدم !
دوم بفرمایید دقیقا به چند تا هشدار جدی دیگه نیاز داریم تا دوستان دوزاری شان بیافته که نباید منتظر هشدار نشست و همیشه آماده بود ؟
تا کی توجیه ؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1382873628' post='345872']
امرپ، پهپاد هاها خنده ام گرفت!

ارتش پاکستان هم کشک..! خیال کردید پاکستان عراقه یا افغانستان که همینطوری سرمون رو بندازیم پائین!؟

دوستان الکی تند نرید..!
زاهدان!؟ عمو جان شما میدونی زاهدان کجای نقشه است میای تز میدی!؟
بدور از هر گونه چاپلوسی و تعصب میگم..!
اینا تا خود سراوان نمیتونن بیان چه برسه به زاهدان!!
ولی این یک هشدار جدی به تمام نیرو های امنیتی و نظامی بود..! به هر حال واقعیت اینه که ما مدتی اینها رو در زمینه نظامی دست کم گرفتیم..!
و گرنه سپاه بخواد خودش وارد عمل بشه کاری میکنه برند تو لونه شون تریاک بمکند...!
مخصوصا در زمینه اطلاعاتی یه پیام صریح و شفاف بود..!
و یک ضعف بارز بود..! حالا من نمیگم شاید کسی بفهمه...! ضعفی که اگه بهش توجه میشد نه نیاز بود به پهپاد نه چیز دیگه..! خیلی راحت میشد این ها رو غافل گیر کرد..!
جنابان مرزبانی که افتخارتشون همش دروغه و فریبه....! همین میشه..!اطلاعات نیرو انتظامی هم که یک سازمان تشریفاتیه..!
بحث مهم غافلگیری نیرو ها بوده..!
حالا بیاین دوباره تز بدید..! چرا اینا مجهز به نسل سوم بمب های هوشمند نبودند..! کجا بوده ساپورت ماهواره ها...! چرا ناو های ما تو خلیج فارس کاری نکردند..!

البته گریه آور ترین بخش این ماجرا اینه که 8 نفر از اعدام شدگان قاچافچی مواد مخدر بوده و ربط مستقیمی به ماجرا نداشتند..!
برای اعدام های بعدی هم لابد میخوان از پژاک بیارن اعدام کنن..!
[/quote]
با نهايت احترام اما شما داريد اصل موضوع رو عوض ميكنيد هميشه نميشه سازمان هاي اطلاعاتي همه درگيري ها رو پيش بيني كنن يا به موقع چلوگيري كنن وقتي دشمن حمله ميكنه ما بايد توان دفاع داشته باشيم نه اينكه يك ساعت با توپ 82 ميليمتري خمپاره 60 و دوشكا نيرو ما رو زمينگير كنن بعد كه همه رو كشتن با خيال راحت برن و ما تو اين مدت نه نيرو كمكي برامون بياد نه اون نيرو زمينگير توان دفاع داشته باشه ! بعد بيايم بگيم ضعف اطلاعاتي داشتيم كه نتونستيم ازخودمون دفاع كنيم خوب اگه به توان اطلاعاتي هست كه اين پادگان ها رو جمع كنيم ديگه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]یا امام زمان...فیلم الان دیدم خیلی شرایط سختی بوده....یه سری جوون سرباز صفر با امکانات نسبتا کم جلوی یک گروهک اماده و اموزش دیده در شرایط کاملا تاریک...منتظر اقدام متقابل بچه های سپاه هستم واقعا تا انتقام خون این شهدای مظلوم رو بگیرن...[/right]

[right]دیگه دوستان دارن زیاده روی میکنن...حرف کمبوده امکانات تو مناطق هنگ مرزی هست اوکی درست....کمبود اموزش به سرباز وظیفه است درست...بی مدیریتی و بی مبالاتی مسئولین در بعضی قسمت های نظامی هست درست...[/right]

[right]اما میبینم که کل سیستم و قدرت نظامی مملکت و ارگان های ارتش و سپاه قدرتمندمون هم دارن میرن زیر سوال ! همون سپاهی که خون به دل چندصد هزار تروریست کرده تو سوریه(با تاکتیک های اموزشیش و بعضی از دوستان که میرن اونجا و بعضا شهید بر میگردن) حالا اینجا از دید دوستان پر عیب و ایراده !!![color=#ff0000] الله و اکبر که وقتی ما ها ناراحت و عصبانی میشیم چقدر بی انصاف میشیم...اونیکی میگه اگه نیوی سیل امریکا بود تا زاهدان هم میومد !اون یکی دیگه میاد میگه باش تا سپاه پدر اینا رو در بیاره !اخه برادر من یادت رفته با عبدالمالک که گنده اینا بود چکار کردن؟پزاک یادت رفته؟[/color][/right]

[right][size=5]هی روزگار...دلم میخواد این گروهگ نکبتی فقط یه بار تو دام بچه های سپاه و صابرین بیفته تا ببینید چطور ننه اون عبد الرئوف ولد زنا هم براش گریه میکنه...چطور بچه های سپاه یا ارتش فقط تو نیم ساعت میتونن بلایی سر این گروهگ پولدار مجهز و اموزش دیده بیارن که برن و پشت سرشون هم نبینن...[/size][/right]
[right][size=5]بشینید و منتظر باشید...برای این بی پدرای حروم زاده تازه دارن نقشه میکشن[/size]...[/right] ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ssadeghs' timestamp='1382873818' post='345873']
اول از همه معذرت میخوام متاسفانه منفی هام تمام شده نمی تونم منفی بدم !
دوم بفرمایید دقیقا به چند تا هشدار جدی دیگه نیاز داریم تا دوستان دوزاری شان بیافته که نباید منتظر هشدار نشست و همیشه آماده بود ؟
تا کی توجیه ؟
[/quote]
برید بپرسید...! من دقیقا چی کاره هستم!؟ نماینده مجلس!؟ نماینده حزب اعتدال!؟ نماینده نیروی انتظامی!؟
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]با نهايت احترام اما شما داريد اصل موضوع رو عوض ميكنيد هميشه نميشه سازمان هاي اطلاعاتي همه درگيري ها رو پيش بيني كنن يا به موقع چلوگيري كنن وقتي دشمن حمله ميكنه ما بايد توان دفاع داشته باشيم نه اينكه يك ساعت با توپ 82 ميليمتري خمپاره 60 و دوشكا نيرو ما رو زمينگير كنن بعد كه همه رو كشتن با خيال راحت برن و ما تو اين مدت نه نيرو كمكي برامون بياد نه اون نيرو زمينگير توان دفاع داشته باشه ! بعد بيايم بگيم ضعف اطلاعاتي داشتيم كه نتونستيم ازخودمون دفاع كنيم خوب اگه به توان اطلاعاتي هست كه اين پادگان ها رو جمع كنيم ديگه [/background][/right][/font][/color]

[/quote]

خوب این ناشی از تصورات اشتباه شما از مرزه..!
شما فکر کردین اینجا اینقدر بی در و پیکره..!؟ طرف سه تا تویوتا پر نیرو کن با دوشکا ارپی جی دوشکا بیافته به جون پاسگاه مملکت بعد از قبل نیرو های اطلاعاتی منطقه خبر دار نشن!؟
اینجا حمل و نقل های قاچاق زیرنظره..! بعد شما فکر کردی از یک کاروان مسلح نمیشه خبر دار نبود..!
به هر حال من واقعیت منطقه رو گفتم..!
اگه دوستان فکر کردن با پشت سیستم نشستن و شنیدن حرف دوستان و فیلم بهتر میدونند خوش به حالشون..!
اصراری ندارم..!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون وهابی تکفیری که مغزشون تعطیل است و اندازه ی تخم مرغ پخته آی کیو ندارن، شعورش رسیده که با خودروی غیر زرهی نمیشه جلوی گلوله را گرفت. ببینید تو سوریه با کمترین امکانات چطور وانت و تویوتاهاشونو با ورق های فلزی زره پوش می کردند. آقایان مسئولین خفته یا رک و راست بگویید عقلتون از این ها هم کمتر است یا به ما بگویید چرا حتی یک کار به این سادگی را حاضر نیستید انجام بدید؟

اگر بحث مالی است من یک راهکار ارائه می کنم اگر کسی از دوستان دستش به برخی ازاین مسئولین می رسد خواهشا التماس می کنم به گوش آن ها برساند:

شما می گویید سالی 300 نفر در مرزبانی کشته می دهید. پول دیه انسان به ازای هر کشته 120 میلیون تومان است. 300 ضرب در 120 میلیون می شود 36 میلیارد تومان. بابا این شرکت های بیمه بیان فقط 20 درصد پول دیه ای را که هر سال برای سربازای کشته میدن، برای بهبود تجهیزات این مرزبان های بیچاره بدن، یعنی 7.2 میلیارد تومان. اگر با این کار فقط یک سوم تلفات کاهش پیدا کنه شرکت بیمه برای سال بعد حدودا 100*120 = 12 میلارد تومان سود میکنه که اگر 7.2 میلیارد قبلی را از آن کم کنیم، حدود 5 میلیارد تومان در سال سود خالص میشه. هم شرکت بیمه سود کرده هم نیروهای ما کشته نمیشن.

اعدادی که نوشتم به عنوان نمونه هستند ولی این راهکاری است که بالاخره سودمند واقع میشه.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگه دوستان فکر کردن با پشت سیستم نشستن و شنیدن حرف دوستان و فیلم بهتر میدونند خوش به حالشون..![/quote]

والا حاجی من بچه اهوازم ، خوزستانیم ، پس حتما میدونی این جور اتفاقا برای من یکی تازگی نداره ! مشکل من و امثال من این است که شما که خودت بومی چنین منطقه ای هستی هم داری توجیح میکنی . در ثانی اونی که تجربه چنین چیزی را نداشته هم حق داره مدعی باشه ، خیر سرش بچه همین آب و خاک است اون نپرسه کی بپرسه ؟
حقیقت واضح است ما این قدر در پی رویارویی با کله گنده ها بودیم { که باید هم می بودیم } که یک مشت حرامزاده بی شرافت یک گروهک تشکیل میدن و هر غلطی دلشون می خواد می کنند و به خودمون میام میبینیم ای دل غافل ما چطور از پس اینها برنیامدیم ؟!
بازم میگم تا کی قرار منتظر هشدار بشینیم ؟ کی قرار است آماده باشیم ؟ تا کی قرار است برادران هم وطن ما قربانی بشوند ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.