karkas

لیزر هوابرد بوئینگ YAL-1

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

این هواپیمای که به نام Airborne Laser Aircraft Slated to Provide Missile Defense معروف هست قابلیت رد یابی و هدف گیری و انهدام موشک های بالستیک در فاز های بالا رو داره .
تصویر
تصویر

این هواپیما در سال 2002 به تولید رسید . که کشور سازنده ی اون هم ایالات متحده ی آمریکا هست . این هواپیما نخستین نامزد و یا شاید کاندید بهترین هواپیما ها برای نابودی موشک های بالستیک در جهان هست . این هواپیما می تونه با استفاده از لیزر موشک هایی ماند اسکاد رو منهدم کنه .
این هواپیما دارای دماغه ای غیر معمولی هست که این هم به خاطر دارا بودن سیستم پیشرفته ی راداری این است که برای انهدام و ره گیری موشک ها به کار گرفته می شه .
در واقع اسم اصلی این هواپیما بی اینگ یال 1 هست . در دماغه ی این هواپیما یک سیستم راداری با ولتاژ یک میلیون وت هست .
تصویر
این هواپیما می تونه با قرار گرفتن در یکی از جهت های اوج گرفتن موشک در فاصله ی 1000 متری اون رو منهدم کنه که این کار زیاد دشواری نیست چون سیستم های راداری این هواپیما خلبان رو طوری راهنمایی می کنه که دقیقا در فاصله ی 1000 متری موشک مقابل قرار بگیره .
تصویر
متاسفانه با ساخت این هواپیما به وسیله یآمریکا یکی از رقابای اصلی شهاب 3 پیدا شد . این هواپیما قابلیت انهدام موشک شهاب سه رو دارا هست ولی باید خدا رو شکر کرد که به خاطر بالا بودن هزینه ی ساخت این هواپیما و نگهداری اون آمریکا ساخت الین هواپیما رو فعلا متوقف کرده .
این سیستم قابلیت داره که حتی زمان پرتاب و محل سقوط موشک رو بگیره . و این هم به خاطر سیستم راداری بسیار قوی و پیچیده ای هست که داره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون بخاطر مطلبت کرکس جان ولی خوشبختانه این نوع هواپیما هم قادر به رهگیری و انهدام شهاب-3 نیست! icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هواپیما قرار بود موشکهای بالستیک را مورد هدف قرار دهد یا بهتر بگویم جزئی از سیستم دفاع موشکی آمریکا است که شامل تجهیزات زمینی ، دریایی ، هوایی و فضایی است. اما تاکنون بجز موشکهای کوچک نتوانسته موشک بالستیکی را منهدم کند! استفاده از لیزرهای زمینی با صرفه تر خواهد بود چون زمان رسیدن موشکهای بالستیک به خاک آمریکا اگر از روسیه شلیک شود کمتر از 30 دقیقه میباشد و باید هواپیما همیشه آماده پرواز باشد که این امر باعث افزایش تعداد و هزینه نگهداری میشود. ولی لیزرهای زمینی ثابت و همواره آماده عملیات هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعید اون طوری که من دیدم این هواپیما تونسته اسکاد رو مورد هدف و انهدام قرار بده و فکر کنم برای انهدام موشک شهاب 3 کار زیاد سختی نباشه . ولی در مورد روسیه قضیه فرق می کنه . می دونید چرا ؟؟؟؟؟؟ چون اگر جنگی بین روسیه و آمریکا رخ بده که من فکر کنم که می شه با به پرواز در اوردن این هواپیما ها کار رو یک سره کرد . چون به قول شما از زمان پرتاب تا فرود سی دقیقه می گذره . خوب این زمان مناسبی برای انهدام این هست چون اونطوری که من در یکی از سایت ها خوندم این هواپیما می تونه حتی زمان پرتاب موشک ها رو هم بفهمه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشكر از شما جالب بود ولي به قول استاد رحيم پور: دنيا واقعا امنيتي شده و پر از حصار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا سعید اون طوری که من دیدم این هواپیما تونسته اسکاد رو مورد هدف و انهدام قرار بده و فکر کنم برای انهدام موشک شهاب 3 کار زیاد سختی نباشه . ولی در مورد روسیه قضیه فرق می کنه . می دونید چرا ؟؟؟؟؟؟ چون اگر جنگی بین روسیه و آمریکا رخ بده که من فکر کنم که می شه با به پرواز در اوردن این هواپیما ها کار رو یک سره کرد . چون به قول شما از زمان پرتاب تا فرود سی دقیقه می گذره . خوب این زمان مناسبی برای انهدام این هست چون اونطوری که من در یکی از سایت ها خوندم این هواپیما می تونه حتی زمان پرتاب موشک ها رو هم بفهمه .

اسکاد یک موشک بالستیک کوتاه برد است ولی شهاب یک موشک بالستیک میانبرد که با هم فرق دارند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کرکس عزیز! شما مثل اینکه بخوایید لاکپشت را با عقاب مقایسه کنید! آخه شهاب-3 رو داری با اسکاد مقایسه می کنی؟!!!!!!!!!!!!!! icon_cheesygrin :mrgreen: :evil: :| :x icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خودم این مطلب زو که در مورد اسکاد هست رو در همین سایت از یکی از کاربرا خودندم که گفت تازه اسرائیل موشک ضد موشکی رو برای مقابله با موشک شهاب 3 امتحان کرده که به جای موشک شهاب 3 از اسکاد استفاده کرده که شباهت های زیادی از لحاظ شکل و برد با شهاب 3 داره . این مشکل از منه یا اون کاربر . icon_cheesygrin :mrgreen: :evil: :| :x icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک اسکاد با شهاب3 تشابهی ندارد و از نظر اندازه و سرعت متفاوت هستند. اسرائیل ضد موشک آرو2 رو در حالی آزمایش کرد که موشک اسکاد در مرحله بوست بود! یعنی فقط هدف تبلیغاتی داشتن که موشک شهاب3 مثل اسکاد هست و ما اسکاد رو زدیم پس شهاب3 رو هم میزنیم. ولی اسرائیل اینقدر وسعت ندارد که برد موشک اسکاد رو تو خودش جا بده و امکان آزمایش موشکهایی با برد بیش از 200 300 کیلومتر را ندارد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من خودم این مطلب زو که در مورد اسکاد هست رو در همین سایت از یکی از کاربرا خودندم که گفت تازه اسرائیل موشک ضد موشکی رو برای مقابله با موشک شهاب 3 امتحان کرده که به جای موشک شهاب 3 از اسکاد استفاده کرده که شباهت های زیادی از لحاظ شکل و برد با شهاب 3 داره .

این مشکل از منه یا اون کاربر . :oops: :oops: :oops: :oops: :x icon_biggrin

اون بنده بودم که گفتم اسرائیل از اسکاد سی بجای شهاب استفاده کرده! بخاطر اینکه شبیه ترین موشک به شهابه (از نظر شکل!). ولی از نظر امکانات زمین تا اسمان تفاوت دارن! اسکاد سی در مرحله فاز نهایی قادر به تغییر مسیر اونم بصورت نامحدود!!!!!! نیست! اسکاد سی قابلیت دامپ سیستم های موشکی رو نداره اونم از طریق تغییر زاویه (ترجکتوری)!!! اسکاد سی نمی تونه بدون رهگیری عمل کنه و کلی مزایای دیگه که من نمی تونم اینجا چیزی بگم! :lol: از همه مهمتر برد اسکاد سی کجا برد شهاب-3 کجا!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در زیر تعدادی عکس از موشک اسکاد گذاشتم که خیلی شبیه به شهاب هست .
تصویر
تصویر
تصویر

از لحاظ ظاهری به موشک شهاب خیلی شباهت داره ولی از لحاظ برد رو نمی دونم باید بیشتر بررسی بشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقا همینه ! این اینه که شما پژو RD را با پژو 405 مقایسه کنی چون زاهرشون شبیه همه :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://www.iran-resist.org/IMG/jpg/shahab.jpg
http://www.globalsecurity.org/wmd/world/iran/images/shahab-3-vick1.jpg

لینک سایتهای مسدود را بین تگهای کد قرار بدید.
SAEID

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر می شه سرعت و برد این موشک نسبت به موشک شهاب 3 رو بگین ممنون می شم . می گم راستی ضد موشکی اسرائیل روی این موشک عمل کرد .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :oops: :oops: :oops: :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.