amir

سامانه دفاع هوایی دوش پرتاب سام-7 استرلا/میثاق (SAM-7/ Strela)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

موشك ميثاق1 و 2 از روي موشكهاي چيني QW-1 و QW-2 كپي برداري شده اند و هيچ گونه

توانايي ضد زرهي ندارند.موشك QW هم نمونه ي پيشرفته تر استرلا و تقريبا در حد ايگلا است.

مقدار ماده ي منفجره ي لازم براي نابود كردن يك تانك (آنهم مركاوا 4) با مقدار ماده ي منفجره

ي لازم براي آسيب زدن به موتور بسيارحساس يك هواپيما كاملا متفاوت است.تا امروز هيچ

كس در مورد نابود شدن يك تانك به وسيله ي موشك ضد هوايي ارتفاع پست چيزي نشينده و در

كل اين يك امر غير ممكن است.

در ضمن سامانه ي دفاع فعال TROPHY در زمان جنگ 33 روزه در حال طي مراحل آزمايش بود و

روي هيچ تانك اسراييلي قرار نداشت.

در باره ي سامانه ي دفاع فعال TROPHY
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3551

موشكهاي دوش پرتاب QW-1 و ميثاق 1
تصویر
تصویر

موشكهاي دوش پرتاب QW-2 و ميثاق 2
تصویر
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز اصولا موشکهای ضد هواگرد قدرتی برای انهدام زره ندارند ومن نمی دونم این فکر از کجا نشات گرفته این موشک در روز رژه 31 ام هم در دستان مردان نیروی زمینی سپاه و ارتش بود در ضمن اصلی ترین موشکی که مرکاواها با اون هدف قرار گرفتند میلان و کورنت بود که اتفاقا ما هم از تولید کنندگان اونها هستیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شايد بتونه تانك رو منفجر كنه شايد هم بتونه با يه شليك ناو هوا پيمابر هم نابود كنه البته اگه بشه روش كلاهك هسته اي نصب كرد ٬!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟٬!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!٬٬٬٬٬٬/////////// :mrgreen: :!: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان با نصب این سامانه سامانه ي دفاع فعال TROPHY چی میشه؟ یعنی دیگه کورنت بهش نمی خوره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان با نصب این سامانه سامانه ي دفاع فعال TROPHY چی میشه؟
یعنی دیگه کورنت بهش نمی خوره؟

بله احتمالا

البته همه ي اينها پنجاه ، پنجاه هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از همه دوستان تشكر مي كنم.
من خودم وقتي پارسال در مجله عكس و مطلب را ديدم كمي جا خوردم كه اين موشك با اين شكل بتونه مركاوا را منهدم كنه. گفتم مطلب را كامل و بدون كم و كاستي در سايت قرار دهم تا نظر شما دوستان را هم جويا شوم و اگر اسرار به نظر شما ها بود دليلش كنجكاوي ام بود و گرنه خيلي دوست داشتم مقاله ام عكس دار و جذاب تر باشد.
قبل از ان هم در سايت جستجو كردم و هيچ مطلبي در مورد ميثاق-2 پيدا نكردم. نمي دانم شايد من دقت نكردم و يا جستجويم ايراد داشته.
در زمان پايان جنگ 33 روزه حزب الله اعلام كرد كه تانك هاي مركاوا را با RPG منهدم کرده است این حرف و حرف بعضی ها در مورد اینکه مهمات به کار رفته در هیچ کشوری مانند امریکا و روسیه دیده نشده یکی دیگر از عواملی بود که مرا در مورد اینکه کار این موشک بوده به شک انداخت گفنم نکند که حزب الله می خواهد دوباره پنهانکاری کند که از ایران سلاح نمی گیرد.

این که با این مقاله بی خودم وقت با ارزش شما دوستان را گرفتم عذر می خواهم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشك يا سلاحي هست كه دقت اينو داشته باشه كه از دهانه لوله توپ سوار بر تانك وارد بشه ؟ پاشنه آشيل.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موشك يا سلاحي هست كه دقت اينو داشته باشه كه از دهانه لوله توپ سوار بر تانك وارد بشه ؟
پاشنه آشيل.

:mrgreen: فکر نکنم همچین چیزی وجود داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بهتر از من بلدن . اما فكر كنم مبشه از موتور جتي مثل جت استارتر كه تو پرنده هاي ديگه بكار ميبرن و پرنده رو تو باندهاي كوتاه راه ميندازه استفاده كرد . سوء برداشت نشه . منظورم دقيقا همون نيست . ميخاستم بگم بجاي موتور پهباد از موتورهاي جت جامد هم ميشه تو اين كارها استفاده كرد. هم حرارت دارم هم پرنده رو به حركت در مياره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر علم در ثريا باشد مردماني از ايران به ان دست ميابند.((پيامبر اسلام)) .ايراني ميتواند اگر باور كند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/mis1.jpg[/img]

این تکه ای که همراه موشک پرتاب شده چیه؟
--------
میثاق 2 نمیتونه زره مرکاوا رو سوراخ کنه!!!شایعه سازی نکنید...!از یه کلاهک چند کیلویی چه انتظاری دارید؟
عکس های جالبی بود مرسی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این تکه ای که همراه موشک پرتاب شده چیه؟ [/quote]

فكر ميكنم خرج اوليه به منظور پرتاب آرام (SOTF LAUNCH) باشه.اگر دوستان دقيقا ميدونن لطفا

بگن كه ما هم بدونيم.

[quote]عکس های جالبی بود مرسی.[/quote]

قابلي نداشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/mis1.jpg[/img]

این تکه ای که همراه موشک پرتاب شده چیه؟
--------
میثاق 2 نمیتونه زره مرکاوا رو سوراخ کنه!!!شایعه سازی نکنید...!از یه کلاهک چند کیلویی چه انتظاری دارید؟
عکس های جالبی بود مرسی.[/quote]
سلام
اين همون خرج پرتابه كه وظيفه پرتاب كردن موشك از درون لوله رو برعهده داره و طوري طراحي شده كه قبل از خروج موشك از لوله بطور كامل بسوزه تا اپراتور نسوزه!
بعد از طي مسافتي حدود 10 متر(فاصله امن براي اپراتور) خرج پرواز روشن ميشه كه موشك با اون به پروازش ادامه ميده.
بعضا ديده شده كه بعد از خروج موشك از لوله؛ خرج اصلي روشن نشده و موشك اصطلاحا تلپ افتاده رو زمين! در اينجور موارد فرار با حداكثر سرعت پيشنهاد مي شود!
يه نكته جالب هم يادم اومد تو يه مجله مربوط به زمان طاغوت خوندم كه زماني كه نيروهاي ايراني تو منطقه ظفار(عمان) با شورشي هاي عماني( كه كمونيست بودن و ما به علت اينكه ژاندارم منطقه بوديم به نيابت از آمريكايي ها مي جنگيديم) درگير بوديم نيروهاي شورشي از موشك استرلا براي هدف قرار دادن هلي كوپترهاي ايراني استفاده مي كردن منتها چون رفقاي روسشون(!) خيلي بهشون محبت داشتن لانچر به تعداد كافي بهشون نمي دادن در نتيجه اين چريكهاي عماني به يه روش انتحاري براي شليك موشكها رو آوردن به اين ترتيب كه دونفري موشك رو بر مي داشتن مي بردن تو يه موقعيت استتاري و منتظر هلي كوپتر ايراني مي شدن با اومدن هلي كوپتر موشك رو مي ذاشتن رو دوششون ( بدون لانچر!) و شليك مي كردن تو اين قضيه هم هر دو نفرشون پودر مي شدن! يكي از خلبانان هوانيروز( در قبل از انقلاب) تعريف مي كرد كه در يكي از پروازها بر فراز منطقه ظفار هر چند وقت يكبار شاهد يك لكه سياه بر روي زمين بوديم كه براي من جاي سوال داشت وقتي از نيروهايي كه جلوتر از من به اونجا آمده بودن پرسيدم گفتن كه اين لكه هاي سياه محل سوختن همون چريكهاي عماني است كه با فدا كردن خودشون مي خواستن يه هلي كوپتر ايراني رو ساقط كنن.
اينو نوشتم گفتم شايد براي بعضي ها جالب باشه بدونن.
يا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]ممنون امير جان . توضيحات جالبي بود . دستت درد نكنه .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=brown]ممنون امير جان . توضيحات جالبي بود . دستت درد نكنه .[/color][/quote]
شرمنده مي كنيد استاد icon_cheesygrin icon_cheesygrin (اولش كه ديدم با خط قرمز نوشتي گفتم شايد توبيخي تنبيهي چيزي تو كاره! وقتي متن رو خوندم خيالم راحت شد! icon_cheesygrin )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.