mahdavi3d

کاوشگر 7 پرتاب شد/ رئیس‌جمهور پرتاب موفق دومین موجود زنده به فضا را تبریک گفت

Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 25 آذر 1392 - ??? ???? ??????
مخفی شده توسط Electro_officer، 25 آذر 1392 - ??? ???? ??????
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1387045448' post='353312']
خوب دادا ... بعد 3 ماه بیاد پایین چه فایده ای داره !؟

مومیایی میشه بنده خدا !!! :chicken:

بله ... حتی در کپسول های سنگین تر باید به بوست های کنترلی مجهز باشه تا مسیر برگشت رو اصلاح کنن ...
[/quote]
مدت زیادی هست که مطالب این سایت و سایتهای دیگر را می خوانم. بالاخره اینجا عضو شدم.
متاسفانه کاربری به نام SOHEIL نه تنها در این فوروم بلکه در فوروم های دیگر مثل ایران میلیتاری همچنان دستاوردهای نظامی را دارد به سخره میگیرد. کافیه یک سری به فوروم ایران میلیتاری بزنید و ببینید که این فرد چقدر شکستهای فضایی ما را بزرگ جلوه میدهد و واقعا باید شرمم بیاد از این کارهای ایشان.
همه ‍پرتاب کاوشگر را تبریک گفتند ایشان رفته شکستهای قبلی را با دلیل و مدرک زده وسط سایت. برو خجالت بکش. اگر هم دقت کرده باشید ایشان همیشه پالس میدهد و میگوید که آزمایشهای ما شکست می خورد!
در ضم، این اطلاعاتی را هم که میدهد هیچکدام قابل استناد نیست. کافی هست یک سری به سایت ایران میلیتاری بزنید. بعضی از کاربران آنجا یک سری چیزهایی میگویند بعد این جناب SOHEIL میاید اینها را ترجمه میکند و به اسم خودش در این سایت قرار میدهد و همه به به و چهچه میکنند! بیچاره جناب Norbert brugge متخصص فضایی هم از ایشان و دروغهای شاخدارشان در امان نمانده است! دیگه مجبور بودم اینها را اینجا بگویم. دیدم خیلی ظلم هست که نگویم. چند ماه هست که دارم میبینم اینجور پست ها را. البته بگویم که نمیخواستم ورودم به اسیت را اینجوری آغاز کنم.
والسلام

مرز فضا طبق استاندارد بین المللی حدود ۱۰۰ کیلومتر (karman line) تعیین میشود. حداقل ارتفاعی که یک جسم میتواند حداقل یکبار در مدار دایروی به دور زمین بچرخد ۱۵۰ کیلومتر است. پس معمولا برای پرتاب زیر مداری یا sub-orbital نیاز هست که بین این دو فاصله جسم پرتاب بشود. در ضمن، ما اولین کشور در خاورمیانه نبودیم که مرز فضا را شکافتیم. لبنان در سال ۱۹۶۶ با راکت cedar به ارتفاع ۱۱۰ کیلومتری دست پیدا کرد، تجربه‌ای که شاید هرگز توسط هیچ کشور عربی دیگری دوباره تکرار نشد.
http://www.b14643.de/Spacerockets_2/Diverse/Lebanon_Cedar-rocket/index.htm
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 25 آذر 1392 - ??? ???? ??????
مخفی شده توسط Electro_officer، 25 آذر 1392 - ??? ???? ??????
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]مدت زیادی هست که مطالب این سایت و سایتهای دیگر را می خوانم. بالاخره اینجا عضو شدم.[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]متاسفانه کاربری به نام SOHEIL نه تنها در این فوروم بلکه در فوروم های دیگر مثل ایران میلیتاری همچنان دستاوردهای نظامی را دارد به سخره میگیرد. کافیه یک سری به فوروم ایران میلیتاری بزنید و ببینید که این فرد چقدر شکستهای فضایی ما را بزرگ جلوه میدهد و واقعا باید شرمم بیاد از این کارهای ایشان.[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]همه ‍پرتاب کاوشگر را تبریک گفتند ایشان رفته شکستهای قبلی را با دلیل و مدرک زده وسط سایت. برو خجالت بکش. اگر هم دقت کرده باشید ایشان همیشه پالس میدهد و میگوید که آزمایشهای ما شکست می خورد![/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]در ضم، این اطلاعاتی را هم که میدهد هیچکدام قابل استناد نیست. کافی هست یک سری به سایت ایران میلیتاری بزنید. بعضی از کاربران آنجا یک سری چیزهایی میگویند بعد این جناب SOHEIL میاید اینها را ترجمه میکند و به اسم خودش در این سایت قرار میدهد و همه به به و چهچه میکنند! بیچاره جناب Norbert brugge متخصص فضایی هم از ایشان و دروغهای شاخدارشان در امان نمانده است! دیگه مجبور بودم اینها را اینجا بگویم. دیدم خیلی ظلم هست که نگویم. چند ماه هست که دارم میبینم اینجور پست ها را. البته بگویم که نمیخواستم ورودم به اسیت را اینجوری آغاز کنم.[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]والسلام [/right][/font][/color][/quote]
والا به تهمت هايي كه به جناب سهيل وارد شد كاري ندارم خودش بايد از خودش دفاع كنه ماشاالله تو اين زمينه هم توانمند ولي ورود اينجوري تو يه سايت خيلي جالب نيست از من گفتن بود

يه سوال هم داشتم ما انسان بفرستيم فضا چي ميشه ؟ مگه به كجا ميرسيم ؟ چند كشور فرستادن چرا بقيه نميفرستن بهتر نيست ما رو توان موشك هامون كار كنيم ماهواره هاي سنگين تر و بيشتري رو به ارتفاغ هاي بالاتر پرتاب كنيم كه بتونن يه 4 روز اون بالا بمونن و واسمون كار كنن ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
الان کاوشگر که پرتاب شد عمل مداري انجام داده يا فقط مسير بالستيک
رو طي کرده? مسير بالستيک يعني همون مسيري که کلاهک شهاب دو
طي ميکنه که پرتابگر هم از همين نوع هست...?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1387122649' post='353498']
والا به تهمت هايي كه به جناب سهيل وارد شد كاري ندارم خودش بايد از خودش دفاع كنه ماشاالله تو اين زمينه هم توانمند ولي ورود اينجوري تو يه سايت خيلي جالب نيست از من گفتن بود

يه سوال هم داشتم ما انسان بفرستيم فضا چي ميشه ؟ مگه به كجا ميرسيم ؟ چند كشور فرستادن چرا بقيه نميفرستن بهتر نيست ما رو توان موشك هامون كار كنيم ماهواره هاي سنگين تر و بيشتري رو به ارتفاغ هاي بالاتر پرتاب كنيم كه بتونن يه 4 روز اون بالا بمونن و واسمون كار كنن ؟
[/quote]
البته شاید از یک نظر حق با شما باشد به عنوان مثال، JAXA یا همان سازمان فضایی ژاپن با این همه تبحر در ساهت ماهواره بر و ماهواره، هنوز انسان به فضا پرتاب نکرده است اما هند قرار هست تا چند سال دیگر انسان به مدار بفرستد. ساخت و توسعه ‍پرتابگرهایی که میتوانند انسان به فضا پرتاب کنند یقینا منافع زیادی برای ما دارد. دهه های آینده، عصر کلونیزاسیون قمرها و سیاره هاست. بشر به سراغ سیاره های دیگر خواهد رفت. الان به امریکا نگاه کنید که قرار هست در ماه کاهو بکارد یا چین که قرار هست سایت موشکی در کره ماه ایجاد کند. پس چرا ما غافل باشیم؟

[quote name='Stuka' timestamp='1387122723' post='353500']
الان کاوشگر که پرتاب شد عمل مداري انجام داده يا فقط مسير بالستيک
رو طي کرده? مسير بالستيک يعني همون مسيري که کلاهک شهاب دو
طي ميکنه که پرتابگر هم از همين نوع هست...?
[/quote]
شاید این قضیه درست بوده اما احتمالا زاویه پرتاب ۹۰ درجه بوده به جای ۴۵ یا ۶۰ درجه (زاویه پرتاب بالستیک).

این هم از اثرات جناب SOHEIL‌ خان :
http://www.b14643.de/Spacerockets_1/Rest_World/Sarir-IRILV/Description/Frame.htm

Although Iran's Simorgh launcher so far is not been in use, is it already a "phase-out model".
By a reliable source it is reported that already a new and stronger launcher "Sarir" is in development.
کی گفته که سیمرغ یک مدل منسوخ شده است!!؟؟ یک منبع معتبر !!!؟؟؟ :laughing: :chicken: چرا دستاوردهای مملکت را به سخره میگیرید؟ :-x

The use of SS-4 engines RD-214 for the Sarir is but not probable. The thrust is smaller than the thrust of the Nodong engine. Therefore, if the speculations are right, can not be excluded that it is SS-7 (R-16) or SS-8 (R-26) technology. The R-26 has never been finished. All three types use UDMH/AK-27 as fuel.
R-16 دیگه چیه؟ هرچیزی که تو رویا یا خواب میبینی که نباید بیایی بگویی؟ rolling_on_the_floor
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پرتاب انسان دو منفعت و یک ضرر دارد: منافع 1 - قرارگیری نام کشور عزیزمون در بین معدود کشورهایی که توانسته اند این کار را انجام دهند که بیشتر فایده تبلیغاتی است. 2- بسیاری از تلاشها و فعالیتهایی که به این منظور انجام میشود کاربرد دوگانه دارند و در سایر زمینه ها مثل صنایع ماهواره ای؛ موشکی و هوایی فابلیت بکارگیری دارند؛ و اما ضرر احتمالی: هزینه ها و فعالیتهایی که در این بخش صورت میگرد میتوانست در سایر زمینه ها که در اولویت بالاتری قرار میگیرند متمرکز شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MissileMan' timestamp='1387122282' post='353496']
مدت زیادی هست که مطالب این سایت و سایتهای دیگر را می خوانم. بالاخره اینجا عضو شدم.
متاسفانه کاربری به نام SOHEIL نه تنها در این فوروم بلکه در فوروم های دیگر مثل ایران میلیتاری همچنان دستاوردهای نظامی را دارد به سخره میگیرد. کافیه یک سری به فوروم ایران میلیتاری بزنید و ببینید که این فرد چقدر شکستهای فضایی ما را بزرگ جلوه میدهد و واقعا باید شرمم بیاد از این کارهای ایشان.
همه ‍پرتاب کاوشگر را تبریک گفتند ایشان رفته شکستهای قبلی را با دلیل و مدرک زده وسط سایت. برو خجالت بکش. اگر هم دقت کرده باشید ایشان همیشه پالس میدهد و میگوید که آزمایشهای ما شکست می خورد!
در ضم، این اطلاعاتی را هم که میدهد هیچکدام قابل استناد نیست. کافی هست یک سری به سایت ایران میلیتاری بزنید. بعضی از کاربران آنجا یک سری چیزهایی میگویند بعد این جناب SOHEIL میاید اینها را ترجمه میکند و به اسم خودش در این سایت قرار میدهد و همه به به و چهچه میکنند! بیچاره جناب Norbert brugge متخصص فضایی هم از ایشان و دروغهای شاخدارشان در امان نمانده است! دیگه مجبور بودم اینها را اینجا بگویم. دیدم خیلی ظلم هست که نگویم. چند ماه هست که دارم میبینم اینجور پست ها را. البته بگویم که نمیخواستم ورودم به اسیت را اینجوری آغاز کنم.
والسلام

مرز فضا طبق استاندارد بین المللی حدود ۱۰۰ کیلومتر (karman line) تعیین میشود. حداقل ارتفاعی که یک جسم میتواند حداقل یکبار در مدار دایروی به دور زمین بچرخد ۱۵۰ کیلومتر است. پس معمولا برای پرتاب زیر مداری یا sub-orbital نیاز هست که بین این دو فاصله جسم پرتاب بشود. در ضمن، ما اولین کشور در خاورمیانه نبودیم که مرز فضا را شکافتیم. لبنان در سال ۱۹۶۶ با راکت cedar به ارتفاع ۱۱۰ کیلومتری دست پیدا کرد، تجربه‌ای که شاید هرگز توسط هیچ کشور عربی دیگری دوباره تکرار نشد.
[url="http://www.b14643.de/Spacerockets_2/Diverse/Lebanon_Cedar-rocket/index.htm"]http://www.b14643.de...ocket/index.htm[/url]
[/quote]

جناب قاضی !!!

یعنی ما تا الان شکست فضایی نداشتیم دیگه !؟

ماهواره بر شکست نخورده ... میمون نترکوندیم و ... !؟

شما دلیل و مدرک بیار که من دروغ گفتم !

تو این سایت هم خود سازمان شکست هارو اعلام کرده :

[url="http://www.kavoshgar.ari.ac.ir/index.php/iran-exploration-history/kavoshgar-5.html"]http://www.kavoshgar.ari.ac.ir/index.php/iran-exploration-history/kavoshgar-5.html[/url]

[url="http://www.kavoshgar.ari.ac.ir/index.php/iran-exploration-history/kavoshgar-6.html"]http://www.kavoshgar.ari.ac.ir/index.php/iran-exploration-history/kavoshgar-6.html[/url]

شما چه توضیحی برای تهمت هاتون دارید !؟
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته ارسال فضانورد به مدار و بازگرداندن سالم آن توانایی های بسیار بالایی میخواد بیشتر از ارسال ماهواره به مدار...
البته گام بعدی ایران باید پرتاب زیر مداری حامل انسان باشد نه پرتاب مداری!
بعد از تثبیت این کام نوبت به پرتاب آزمایشی یک یا دو موجود زنده مانند میمون در کپسول بزرگ تر به مدار و بازیابی آنها هستش، وزن کپسول ارسال انسان به مدار احتمالا بالای ۵۰۰ کیلو و کمتر از یک تن باشد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]و اما ضرر احتمالی: هزینه ها و فعالیتهایی که در این بخش صورت میگرد میتوانست در سایر زمینه ها که در اولویت بالاتری قرار میگیرند متمرکز شود.[/quote]

در ادامه ی فرمایش میلاد عزیز باید اعلام کنم که با توجه به وضعیت اقتصادی و بودجه و در حالتی که هشتمون گرو نهمونه نمیتونیم به صورت موازی هر دو برنامه رو پیش ببریم و یکیشون باید برای یه مدت تعلیق بشه. فکر می کنم که همه واقف هستین که برنامه ی ماهواره ها الویتش بیشتره و حتی میتونه با رفع نیازهای مختلف داخلی (هواشناسی، کشاورزی و ...) مانع خروج ارز از کشور (و بنابراین کمک به وضع اقتصادی) بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MissileMan' timestamp='1387123835' post='353502']
البته شاید از یک نظر حق با شما باشد به عنوان مثال، JAXA یا همان سازمان فضایی ژاپن با این همه تبحر در ساهت ماهواره بر و ماهواره، هنوز انسان به فضا پرتاب نکرده است اما هند قرار هست تا چند سال دیگر انسان به مدار بفرستد. ساخت و توسعه ‍پرتابگرهایی که میتوانند انسان به فضا پرتاب کنند یقینا منافع زیادی برای ما دارد. دهه های آینده، عصر کلونیزاسیون قمرها و سیاره هاست. بشر به سراغ سیاره های دیگر خواهد رفت. الان به امریکا نگاه کنید که قرار هست در ماه کاهو بکارد یا چین که قرار هست سایت موشکی در کره ماه ایجاد کند. پس چرا ما غافل باشیم؟

شاید این قضیه درست بوده اما احتمالا زاویه پرتاب ۹۰ درجه بوده به جای ۴۵ یا ۶۰ درجه (زاویه پرتاب بالستیک).

این هم از اثرات جناب SOHEIL‌ خان :
[url="http://www.b14643.de/Spacerockets_1/Rest_World/Sarir-IRILV/Description/Frame.htm"]http://www.b14643.de...ption/Frame.htm[/url]

Although Iran's Simorgh launcher so far is not been in use, is it already a "phase-out model".
By a reliable source it is reported that already a new and stronger launcher "Sarir" is in development.
کی گفته که سیمرغ یک مدل منسوخ شده است!!؟؟ یک منبع معتبر !!!؟؟؟ :laughing: :chicken: چرا دستاوردهای مملکت را به سخره میگیرید؟ :-x

The use of SS-4 engines RD-214 for the Sarir is but not probable. The thrust is smaller than the thrust of the Nodong engine. Therefore, if the speculations are right, can not be excluded that it is SS-7 (R-16) or SS-8 (R-26) technology. The R-26 has never been finished. All three types use UDMH/AK-27 as fuel.
R-16 دیگه چیه؟ هرچیزی که تو رویا یا خواب میبینی که نباید بیایی بگویی؟ rolling_on_the_floor
[/quote]

آقای عزیز ... من به قرآن قسم می خورم که هیچ وقت به این آقای آلمانی در مورد منسوخ بودن سیمرغ نگفتم !

در مورد سریر هم هرچیزی که گفته تحلیل خودش بوده ...

با اینکه من حدود 2 ماه پیش عکس کاوشگر جدید رو به ایشون نشون دادم :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10228/Pishgam-2~0.jpg[/img]

حرف بنده رو قبول نکرد و اعتقاد داشت که با موشک قدر پرتاب میشه نه شهاب 1 یا 2 !

کسایی که به صفحه ی ایشون سر میزنن می تونن به درستی حرف من شهادت بدن ...

من چند روز با این آقا درگیری داشتم تا تفاوت سیمرغ و اونهای کره ای رو قبول کرد ...

از هیچی خبر ندارید ... فقط تهمت و تهمت و تهمت !

[quote name='Aspahbod' timestamp='1387126344' post='353522']
در ادامه ی فرمایش میلاد عزیز باید اعلام کنم که با توجه به وضعیت اقتصادی و بودجه و در حالتی که هشتمون گرو نهمونه نمیتونیم به صورت موازی هر دو برنامه رو پیش ببریم و یکیشون باید برای یه مدت تعلیق بشه. فکر می کنم که همه واقف هستین که برنامه ی ماهواره ها الویتش بیشتره و حتی میتونه با رفع نیازهای مختلف داخلی (هواشناسی، کشاورزی و ...) مانع خروج ارز از کشور (و بنابراین کمک به وضع اقتصادی) بشه.
[/quote]

می بینم که طرح رو تصویب هم کردید !!!

ما این همه خودمون رو جر دادیم که طرح رو تعلیق نکنن ... بعد شما می یای ... !!!
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب soheil، بنده قصد بی احترامی نداشتم البته شاید یک کم تندرویی کردم.
بحث بنده، شکست خوردن آزمایشهای فضایی نیست زیرا این یک مساله ای طبیعی هست و در هر کشوری نیز اتفاق می افتد. خود روسیه، امریکا یا هند چند بار پرتاب ناموفق داشتند. مگر میشه پرتابی شکست نداشته باشه؟ من منکر این شکست ها نیستم. حتی در خود آن سایت هم آمده است موفقیت نسبی و نه شکست کامل. چرا راه دور برویم؟ به کره شمالی نگاه کنید؟ مگر ماهواره اش را در مدار قرار نداد؟ ماهواره به خوبی در مدار قرار نگرفته بود اما خود رسانه های کره شمالی و حتی کره جنوبی که دشمنش بودند گفتند پرتاب کاملا موفقیت آمیز بوده. دیگه وقتی شما بیایی اینجور شکستها را بزرگ کنی دیگه چه انتظاری از دیگران هست؟ البته شکست فوریه سال قبل مربوط به ماهواره بر نبوده است والا کلا سایت پرواز باید نابود میشد! icon_eek
شما از یک طرف می گویید که چرا ما ماواره پرتاب نمی کنیم و صنایع فضایی ما مرده است و هزارتا چیز دیگر و از یک طرف دیگر می گویید که چرا ما پرتاب ناموفق داشتیم؟ خوب، اگر قرار هست چیزی را پرتاب کنیم خوب بطور یقین ممکن است با مشکل هم روبرو شویم. حالا قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا دم خروس را !؟
همیشه گفتم نباید رویایی فکر کنیم. ما مثل هند حداقل ۲۰ سال زمان نیاز داریم تا یک ماهواره بر خوب بسازیم. بقیه کشورها هم همین مسیر را طی کرده اند.
در مورد آقای brugge ایشان بالاخره یک متخصص فضایی هستند و از من و شما اطلاعات بیشتری دارند. والا این قضیه R16 و اینجور چیزها هم خیلی مضحک هست. البته با توجه به همکاریهای خیلی زیادی که بین ما و کره شمالی دارد انجام میشود (تفاهم نامه علمی بین دو کشور) باید در آینده تصور داشت که شباهت اینجور چیزها باید به همدیگر بیشتر هم بشه.
بالاخره این تاخیرها هم که رد پرتاب میبینید همه مصلحت هست و بجا هم هست. ببینید پارسال کره شمالی یک ماهواره هوا کرد چه بلایی سرش آوردند! به هرحال باید در اینجور چیزها بیگدار به آب نزد و تدبیر به خرج داد.
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MissileMan' timestamp='1387127827' post='353529']
جناب soheil، بنده قصد بی احترامی نداشتم البته شاید یک کم تندرویی کردم.
بحث بنده، شکست خوردن آزمایشهای فضایی نیست زیرا این یک مساله ای طبیعی هست و در هر کشوری نیز اتفاق می افتد. خود روسیه، امریکا یا هند چند بار پرتاب ناموفق داشتند. مگر میشه پرتابی شکست نداشته باشه؟ من منکر این شکست ها نیستم. حتی در خود آن سایت هم آمده است موفقیت نسبی و نه شکست کامل. چرا راه دور برویم؟ به کره شمالی نگاه کنید؟ مگر ماهواره اش را در مدار قرار نداد؟ ماهواره به خوبی در مدار قرار نگرفته بود اما خود رسانه های کره شمالی و حتی کره جنوبی که دشمنش بودند گفتند پرتاب کاملا موفقیت آمیز بوده. دیگه وقتی شما بیایی اینجور شکستها را بزرگ کنی دیگه چه انتظاری از دیگران هست؟ البته شکست فوریه سال قبل مربوط به ماهواره بر نبوده است والا کلا سایت پرواز باید نابود میشد! icon_eek
شما از یک طرف می گویید که چرا ما ماواره پرتاب نمی کنیم و صنایع فضایی ما مرده است و هزارتا چیز دیگر و از یک طرف دیگر می گویید که چرا ما پرتاب ناموفق داشتیم؟ خوب، اگر قرار هست چیزی را پرتاب کنیم خوب بطور یقین ممکن است با مشکل هم روبرو شویم. حالا قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا دم خروس را !؟
همیشه گفتم نباید رویایی فکر کنیم. ما مثل هند حداقل ۲۰ سال زمان نیاز داریم تا یک ماهواره بر خوب بسازیم. بقیه کشورها هم همین مسیر را طی کرده اند.
در مورد آقای brugge ایشان بالاخره یک متخصص فضایی هستند و از من و شما اطلاعات بیشتری دارند. والا این قضیه R16 و اینجور چیزها هم خیلی مضحک هست. البته با توجه به همکاریهای خیلی زیادی که بین ما و کره شمالی دارد انجام میشود (تفاهم نامه علمی بین دو کشور) باید در آینده تصور داشت که شباهت اینجور چیزها باید به همدیگر بیشتر هم بشه.
بالاخره این تاخیرها هم که رد پرتاب میبینید همه مصلحت هست و بجا هم هست. ببینید پارسال کره شمالی یک ماهواره هوا کرد چه بلایی سرش آوردند! به هرحال باید در اینجور چیزها بیگدار به آب نزد و تدبیر به خرج داد.
[/quote]

ایشون متخصص فضایی نیستن !

کار اصلی ایشون این هست :

[b][font="Verdana"][size="2"][url="http://www.b14643.de/Sahara/index.htm"]www.b14643.de/Sahara[/url][/size][/font][/b]

[b][font="Verdana"][size="2"][url="http://www.b14643.de/Tektites/index.htm"]www.b14643.de/Tektites[/url][/size][/font][/b]

من یه چیز کوچیک میگم ... ایشون سریع از توش آر 16 در میاره !!!

حالا که سر قضیه ی کاوشگر پژوهش ضایع شده نوشته :

[quote]
[b][size="2"]I am disappointed only a Scud.[/size][/b]
[/quote]

قبل از پرتاب کاوشگر :

[quote][color=#000000][font='Helvetica Neue', 'Segoe UI', Helvetica, Arial, 'Lucida Grande', sans-serif][size=3]

[indent=1]b14643@aol.com
To Me
[/indent][color=#777777]
Dec 10 at 11:42 [size=1]PM[/size][/color][/size][/font][/color][color=#000000][font='Helvetica Neue', 'Segoe UI', Helvetica, Arial, 'Lucida Grande', sans-serif][size=3]

[b]Maybe a real small capsule with a heat shield.[/b][/size][/font][/color]
[/quote]

[quote][color=#000000][font='Helvetica Neue', 'Segoe UI', Helvetica, Arial, 'Lucida Grande', sans-serif][size=3]

[indent=1]Me
To b14643@aol.com
[/indent][color=#777777]
Dec 10 at 11:57 [size=1]PM[/size][/color][/size][/font][/color][color=#000000][font='Helvetica Neue', 'Segoe UI', Helvetica, Arial, 'Lucida Grande', sans-serif][size=3]

[font=HelveticaNeue, 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, 'Lucida Grande', sans-serif][size=3]

No ... I don't think so ... maybe in kavoshgar-8 or 9
[background=transparent]
kavoshgar-7 >>> launcher diameter : ~0.9 m ( Shahab-1/2 or Qiam )[/background]
[background=transparent]
Capsule : same as kavoshgar-6 ( Pishgam ) ... but some changes in landing system ...[/background]
[background=transparent]
I can't understand why you don't accept !?[/background][/size][/font][/size][/font][/color]
[/quote]

[indent=1]b14643@aol.com
To Me
[/indent][color=#777777]
Dec 11 at 12:42 [size=1]AM[/size][/color][/size][/font][/color][color=#000000][font='Helvetica Neue', 'Segoe UI', Helvetica, Arial, 'Lucida Grande', sans-serif][size=3]

[b]It is simple to understand.[/b]
[b]A replay of the multiple attempted launches (in one time successful) of the "Pishgam" type would be pointless.[/b]
[b]Therefore, I suspect that it is a step forward. But I am skeptical that a Scud missile can reach the height of 120 km with a new capsule. There were 500 kg called for the capsule.[/b]
[b]And besides, why should launch a Scud missile from the new Khomeini Launch Center. This is unworthy.[/b]
[b]We will waiting and it see.[/b][/size][/font][/color]
[/quote]

[indent=1]Me
To b14643@aol.com
[/indent][color=#777777]
Dec 11 at 9:58 [size=1]PM[/size][/color][/size][/font][/color][color=#000000][font='Helvetica Neue', 'Segoe UI', Helvetica, Arial, 'Lucida Grande', sans-serif][size=3]

[font=HelveticaNeue, 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, 'Lucida Grande', sans-serif][size=3]

Ok ... wait ! :-)[/size][/font][/size][/font][/color]
[/quote]

icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایشان واقعا گفته که اسکاد به ارتفاع ۱۲۰ کیلومتری نمیرسه!؟ موشک وی ۲ آلمان تا ۸۰ یا ۹۰ کیلومتر ارتفاع میگرفت. قاعده کلی این هست که حداکثر ارتفاع پروازی یک موشک بالستیک یک دوم تا یک سوم حداکثر برد آن هست. پس این اقای نوربرت حتمن زمین شناس هستند. البته خیلی هم بی ربط به فضا نیست. استراتوسفر و لایه های آسمان و این جور چیزها حداقل بین فضا و زمین مشترک هستند! البته انصافا؛ وبسایت جالبی زدند حداقل اطلاعاتش در زمینه صنایع فضایی بنان و عراق که بینظیره !
دیشب که مصاحبه کردند با رئیس سازمان فضایی و هم پژوهشکده ارسال محموله های فضایی که یک ساعت کل برنامه مصاحبه بود. امشب هم در گفتگوی خبری ساعت ۱۰ و نیم قرار هست بازهم یک مصاحبه در این باره داشته باشند.
در ضمن، یک سوال. چرا در فیلم پرتاب میمون وقتیکه میمون به نقطه بیشنیه ارتفاع و بی وزنی میرسه احساس خواب به آن دست میدهد و خودش را ظاهرا به خواب میزند !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
ایشان واقعا گفته که اسکاد به ارتفاع ۱۲۰ کیلومتری نمیرسه!؟
[/quote]

همچين چيزي گفته ?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
و اما بعد . . .
امروز دومین میمون را با موشک به فضا فرستادیم ( و شاید سومی ) و از آن مهم تر اینکه توانستیم زنده پیدایش کنیم . همه به هم تبریک میگویند . حتی حسن آقا تبریک گفته اند .
هر قدر فکر میکنم لزوم این کار را نمی فهمم . چرا ما باید موجود زنده به فضا پرتاب کنیم ؟ اصلا بیایید فرض بگیریم 100 نفر فضا نورد را یکجا به کره ماه فرستادیم . خوب بعدش چه ؟ که چه بشود ؟
دود این موشک فرستنده میمون به فضا را که دیدم ، یاد دود سیگاری افتادم که بعضی ها پول می دهند و بی هدف دود میکنند و به هوا می فرستند . با خودم گفتم اگر ((ذرة مثقالی)) از این پول بیت المال مال من باشد (که هست) من در خصوص خرج شدنش در این کار ، راضی نیستم و دست اندرکارانش مدیون من هستند.
تا جایی که یادم هست ، سری پیش هم که میمون به فضا فرستادند ، از یکی از مسئولین آمریکایی در خصوص این موضوع سئوالی شده بود که بنده خدا ( البته از نوع نا خلفش ) خندیده بود و برای میمون بیچاره ابراز تأسف کرده بود . البته برخی از دوستان ما بهشان برخورده بود و در مقابل این کار موضع گیری کرده بودند . الان که فکر میکنم (با اجازه بزرگترها) میبینم نظرم به نظر آن مسئول آمریکایی نزدیک تر است تا نظر دوستانمان !
دوستان خوشحال من ! ما کارهای خیلی واجب تر از فرستادن موجود زنده به فضا ( آنهم با پول بیت المال ) داریم. خواهشا پول و وقتی که صرف مسخره بازی های اینچنینی می کنید را صرف ساخت ماهواره مخابراتی کنید تا حرف انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم تا اینگونه نشود که بعد از گذشت 34 سال از انقلاب ، اکثر مردم دنیا هنوز ندانند که ایران کجاست و حرفش چیست و آمریکا هرگونه که خواست بتواند برای این مملکت گربه رقصانی کند .
حتی اگر به فکر اقتدار جمهوری اسلامی هستید باید گفت که :
ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی *** این ره که تو می روی به ترکستان است
اما چه کنم که من جزو (عوام الناس) هستم و شما جزو (خواص) و صد البته احتمالا (خواص) بیشتر می فهمند تا (عوام) .
  • Upvote 7
  • Downvote 15

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.