mahdavi3d

کاوشگر 7 پرتاب شد/ رئیس‌جمهور پرتاب موفق دومین موجود زنده به فضا را تبریک گفت

Recommended Posts

[quote name='SoheilEsy' timestamp='1387134179' post='353579']

[color=#0000ff][size=5][b]یاد اون افرادی افتادم که رفتن پیش حضرت آقا گفتن :[/b][/size][/color]

[color=#0000ff][size=5][b]تهرانی مقدم بودجه ی مملکت را هدر می دهد ![/b][/size][/color]
[/quote]
مصاحبه با خانواده شهید بزرگوار
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/267792/برخی-به-رهبری-می‌گفتند-تهرانی-مقدم-بودجه-مملکت-را-هدر-می‌دهد

بعضی از این اساتید دانشگاه انسانهایی طماع هستند و فقط به خاطر پول کار میکنند. من خودم از نزدیک دیده ام و گند میزنند به پروژه‌ها.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mersaad' timestamp='1387134881' post='353583']
آینده همه چیز را مشخص میکند ! ما اهل صبریم و شما ما شا الله اهل فضل . معلوم می شود که چه کسی راست می گوید .

این سایت ما شا الله عالم زیاد داره . ما نظرمون رو دادیم . شماها منتظر بمانید تا تلاشتان به ثمر بنشیند .
[/quote]
ما هم نظرمون رو دادیم ، مشکلی هست با این قضیه؟ ... نکنه شما فقط اجازه ی اظهار نظر دارید؟
ضرب المثلی هم هست که میگه ؛ دیگ به دیگ و اینها ... (تفضلی بفرمایید ، بد نیست) ...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی در این کشور هر کاری بکنی یک گروهی هست که فقط نق میزنن پیشرفت نکنی میگن ما رو عقب نگه داشتن پیشرفت بکنی میگن پولمون رو دود کردن! یعنی هر کاری کنی این جور افراد هستن مثال بارزش کارهای شهید تهرانی مقدم. وقتی موشک امریکا میره هوا دهنشون باز میمونه میگن اینا کین! وقتی خودمون اقدام میکنیم میگن پول رو دود میکنن کشوری که نتونه برای پیشرفتش هزینه کنه همون بهتر نابود بشه. در ضمن کمتر بگین مشکل اقتصادی اگه مشکل اقتصادی هست برن این همایش های بیهوده و فوتبال و...رو قطع کنن تا یک تقی به توقی میخوره همه چشمشون میفته به بودجه نظامی وهوافضا و..ضرورت این ها خیلی بیشتر از خیلی از چیزهایی هست که داره اتفاق میفته اگه به اولویت هست اول همین فوتبال رو درش رو گل ببندن یا بودجه ی جاهای دیگه که بماند ویرایش شده در توسط mohammad741741
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که از هرگونه پیشرفتی حمایت میکنند ، چند تا از مزایای کاربردی فرستادن انسان به فضا (برای جمهوری اسلامی ایران) رو برای ما تشریح کنن ما هم روشن بشیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سهیل بیا تشریح کن ...
شما هم بی زحمت ، سود و مزیتهای نفرستادنش رو تفسیر و تشریح کن ... (فقط خواهشاً حرف پول نزن که مملکت هنوز اونقدر گشنه نشده که نیازش با چندرغاز سرمایه ی لازم برای این کارها ، تامین بشه)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1387137824' post='353600']
سهیل بیا تشریح کن ...
شما هم بی زحمت ، سود و مزیتهای نفرستادنش رو تفسیر و تشریح کن ... (فقط خواهشاً حرف پول نزن که مملکت هنوز اونقدر گشنه نشده که نیازش با چندرغاز سرمایه ی لازم برای این کارها ، تامین بشه)
[/quote]
بهتره هر کسی قراره بیاد تو این بحث ؛ اول سنش رو اعلام کنه و تحصیلات و شغلش رو هم بگه که بدونیم با کی داریم حرف میزنیم .
بنده 33 سالمه . فعلا تو بزرگترین شرکت پیمانکاری ایران مهندس هستم با 6 سال سابقه کار. مشکلی هم با پیشرفت ایران ندارم . ولی نه در هر زمینه ای . سر بازی هم رفتم و مثل خیلی هاتون غرغر هم نکردم . معمولاهم برنامهریزی واقع بینانه دارم و نه آرمانگرایانه ! نه اینکه آرمانگرا نباشم ! بلکه اعتقادم اینه که آدم باید پاش رو اندازه گلیمش دراز کنه . بقیه توضیحاتش هم باشه برای بعد .
پی نوشت :
یکی از شگفتی های این سایت ، منفی هایی است که به برخی پست های منطقی داده میشه . و در عوض بی حرمتی هایی شبیه به آنچیزی که در زیر این پست توسط کاربر 013579 به بنده شده ، از این عنایات بی بهره میمونه . از همین جا میشه بار معرفتی یک سری از کاربران را دریافت . کلا اگر بخوایم نتیجه گیری کنیم ، خشک ترین و تعصبی ترین فرومی که توش عضو هستم ، متاسفانه همین سایت است . ویرایش شده در توسط mersaad
  • Upvote 7
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mersaad' timestamp='1387138959' post='353603']
بهتره هر کسی قراره بیاد تو این بحث ؛ اول سنش رو اعلام کنه و تحصیلات و شغلش رو هم بگه که بدونیم با کی داریم حرف میزنیم .
بنده 33 سالمه . فعلا تو بزرگترین شرکت پیمانکاری ایران مهندس هستم با 6 سال سابقه کار. مشکلی هم با پیشرفت ایران ندارم . ولی نه در هر زمینه ای . سر بازی هم رفتم و مثل خیلی هاتون غرغر هم نکردم . معمولاهم برنامهریزی واقع بینانه دارم و نه آرمانگرایانه ! نه اینکه آرمانگرا نباشم ! بلکه اعتقادم اینه که آدم باید پاش رو اندازه گلیمش دراز کنه . بقیه توضیحاتش هم باشه برای بعد .
[/quote]
ممنون ... از توضیحاتتون ... اما من اطلاعات شخصی ام به خودم ربط داره ...

اما این دو مورد ...

[quote]برنامهریزی واقع بینانه دارم و نه آرمانگرایانه ! نه اینکه آرمانگرا نباشم ![/quote]
واقع بینی؟؟؟
آرمانگرایی؟؟؟

[quote]بلکه اعتقادم اینه که [color=#ff0000][size=6]آدم[/size][/color] باید پاش رو اندازه گلیمش دراز کنه[/quote]
خوشبختانه ، خودتون جواب این یه مورد رو دادید ...

والا نمی دونم ، با اینکه ادعای جا و موقعیتتون رو دارید ، چرا تفاوت [size=5]آدم [/size]با یک [size=5]ملت[/size] براتون قابل هضم نیست ... (اگر نخواستی جوابش رو بدی ... میتونی به اسم واقع گرایی به این جمله ی من بگی آرمانگرایی)
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان لطفا با هم دعوا نکنید
هرچیزی باید در حد معقول باشد نه تفریط و نه افراط.
اینکه کلا برنامه فضایی را رها کنیم اشتباه هست
اینکه تمام بودجه مملکت صرف برنامه فضایی هم شود اشتباه هست
بنابراین همیشه باید حالت میانه روی داشت
:rose: :rose: :rose: :rose:

در ضمن یکی از چیزهایی که تاحالا به فکر هیچکسی نرسیده فرستادن تلسکوپ توسط کشورمان به فضاست کاری که امریکا و ژاپن و اتحادیه اروپا تا آنجاکه میدانم انجام داده اند.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جواب ساده است.
به همون دلیلی که چین ماه نورد فرستاده
درآمد سرانه چینیها از ما کمتره
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#000000][font=Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif][size=3]مقايسه بر اساس شاخص GNI واقعا ناجوانمردانه محسوب ميشه اينكه توليد ناخالص كشور 1 ميليارد نفره رو بر جمعيتش تقسيم كني و نتيجه بگيري اگه اونا 1 ميليارد خرج ميكنن برا برنامه فصاييشون ايشون ما هم چون تقسيم توليد ناخالص داخليمون به جمعيت 80 ميليوني مون حدود 300 دلار بيشتر پس ما هم اگه 100 ميليون خرج كنيم مسئله اي نيست [/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif][size=3]اين منطق اشتباه دوست من تفاوت رشد اقتصادي چين با ايران حجم اقتصاد و همچنين دارايي دولت چين به هيچ عنوان با ايران قابل مقايسه نيست قياس شما كلا مع الفارق محسوب ميشه[/size][/font][/color] ویرایش شده در توسط death
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کل بودجه پرتاب انسان به زیر مدار ظرف 8 سال حدود 250میلیون دلار پیش بینی شده..یعنی سالی حدود 25میلیون دلار!!....یعنی قیمتی حدود 12خودروی لوکس دو میلیون دلاری که در هفته وارد تهران میشه و یا فقط دو باشگاه رنگی فوتبال ایران در سال ویا یک توربوکمپرسور شرکت نفت که در هفته وارد میشه

به قول دکتر ابراهیمی اگر بهانه بیکاری هست اینکه برای چند صد نفر نفر از بهترین نخبه های کشورشغل ایجاد بشه یا چند صد نفر از افراد معمولی چه فرقی می کنه؟تازه به غیر از اینکه خود این حداقل هزینه های علمی باعث میشه این نخبه ها از کشور خارج نشن

البته در بخش پرتاب مداری بحث اقتصادی وارده و با این شرایطی تحریم و فشار در حال حاضر امکان هزینه 3 میلیارد دلار در یک بازه 14 سال یعنی سالی 214 میلیون دلار خیلی بعیده...

فارغ از همه اینها یکی نیست جواب بده 1 میلیارد دلار یارانه نقدی که در ماه داره به ملت داده میشه جز تورم و نابودی تولید چه حاصلی داشته؟؟

جالب هست که کل سهم علم و فناوری در بودجه سال 93 کمتر از 10 درصد پیش بینی شده که کمتر از خیلی از کشورهای جهان هست.....و میشود با قاطعیت گفت به اهداف در چشم اندازه نخواهیم رسید....متاسفانه
.....
شخصا خود من فکر می کنم پروژه زیستی زیر مداری در اصل پوششی هست برای سرپوش گذاشتن بر روی شکست های پرتاب ماهوارها....چون اگر دقت کنید 2 ساله جور شکست های سازمان فضایی رو همین میمون ها دارن می کشن!!!
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مقایسه با چند ده میلیارد دلار پولی که از ایران در خارج بلوکه شده (اگه بر فرض اون پولها آزاد بشه) 3 میلیارد دلار هم چیزی نیست!! اگه بخوان کاری رو انجام بدن شده از نون شب هم میزنن خرجش میکنن (در همه دنیا و نه فقط ایران) .ولی اگه نخوان، سر یه میلیون دلارش هم خساست به خرج میدن.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از حرفهای پر مغز دوستان ! خصوصا حرفهای آقای 013579 ! دلیلش رو فهمیدم ! دیگه حرفی ندارم ! به امید روزی که فیل به هوا پرتاب کنید ! یا حق ! ویرایش شده در توسط mersaad
  • Upvote 2
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شرمنده دوستان من یادم رفتن منبع 250 میلیون دلار رو بزارم... :mrgreen: ......

[quote][color=#0000ff]مدیر پروژه اعزام انسان به فضا با بیان این‌که پروژه پرتاب انسان به فضا هزینه‌ای بالایی را در برخواهد داشت گفت: باید گام‌ها را آهسته برداریم. درمرحله اول بحث اعزام موجود زنده و فضانورد به زیر مدار مطرح است که این بحث نیازمند 800 میلیارد تومان(250 میلیون دلار) بودجه است و در مراحل باید وارد بحث مدارگرد شویم[/color].[/quote]
[url="http://www.ghatreh.com/news/nn16723127/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B6%D8%A7-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA"]http://www.ghatreh.c...ان-فضا-چقدر-است[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.