reza2250

آرشیو ویدیو های درگیری نیروهای پاد وحشت(نوپو) و نقد و برسی عملکرد این نیروها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='amirtajik' timestamp='1392216582' post='365023']
دوست عزیز پس فایل ویدئویی را چرا نذاشتی؟
[/quote]
گذاشتم که
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون فیلم بردار ها پیش خودشون چه فکر کرده بودن؟ یعنی نهایت مسخرگی یه نفر رو نشون میده که این نیرو های ویژه دارن میرن تو یه دفه یه فیلم بردار با اون دوربین مسخره اش میپره جلوی کماندو، نمیدونه بره تو نره تو. خیلی حرکتش بد بود.
ولی نحوه ی دستگیریشون خیلی جالب بود. ممنون رضای عزیز.
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='kereshti' timestamp='1392220878' post='365033']
[right]اون نیروی لباس سبز وظیفست فکر کنم[/right]
[/quote]
عکاسی می کرد
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='kereshti' timestamp='1392220878' post='365033']
[right]اون نیروی لباس سبز وظیفست فکر کنم[/right]
[/quote]
بله به احتمال زیاد وظیفه هست و درست نیست که این نیروها رو در چنین عملیات های خطرناکی همراه خودشون ببرن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی مملکت ما خعیلی جالبه! یارو در حال عملیات ضد سرقت مسلحانه است بعد ملت این وسط وول میخورن برا خودشون!
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ronin313' timestamp='1392227508' post='365065']
یعنی مملکت ما خعیلی جالبه! یارو در حال عملیات ضد سرقت مسلحانه است بعد ملت این وسط وول میخورن برا خودشون!
[/quote]
امت حزب الله و ملت شهید پرور که میگن همینه
هر جا یه درگیری هست میخوان سریعا شهید پرورش بدن دیگه چیکارشون میشه کرد :mrgreen:
  • Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گاهی که از این صحنه های عجیب در مقایسه با مشابهات غربی و خارجیش صحبت میشه باید این را هم در نظر گرفت اون سرباز، فیلمبردار و مردم و حتی نیروهای نوپو در صحنه همگی متعلق به فرهنگی هستند ( وجه مثبت و منفیش را کاری ندارم) که باعث شکل گیری این موقعیت میشه. حالا با آموزش و تربیت قسمتی تبدیل به نیروهای نوپو میشن که باز هنوز متاثر از اون سابقه برخورد با مسائل هستند و بقیه ولی همچنان با رفتارهای پیشین خودشون تا شرایط را به اجبار زمان، موقعیت، تجربه درک و رفتارشون را تطبیق بدند.

به زبان ساده و در یک مثال نوع تهدید عوض شده فی المثل ولی واکنش مردم و حتی نیروها مثل اینه که دارند یک دعوای خیابونی و یا نهایتا یک چاقوکشی را تماشا میکنند. خیلی هم سخت هست مدیر و فرمانده ای که از بطن این فرهنگ هست را داشته باشیم برای اصلاح هر چند یک " باید " هست ولی به نظرم " بایدی " زمانبر هست.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حرکت و فعالیت بسیار عالی و حرفه‌ای بودش....
واقعا حال کردم با کلیپ ولی یه سری اشتباهات خیلی بد صورت گرفت! :)....

میخوام بگم طرف مقابل به نظر تسلیم شده بود، شلیک ها معلوم نبود کی داره به کدوم سمت میزنه و نفراتی که سپر ها رو زمین گذاشتن و رفتن پشت شیشه ها وایساده بودن، حالت پرونشون اصلا خوب نبود و میشد خیلی راحت اونها رو زد... :(...

در سمتی که فیلم‌برداری صورت میگرفت مردم بسیار نزدیک بودن که این اشتباه هستش ولی در طرف مقابل فاصله به خوبی رعایت شده بود...

به نظر میرسه که نیروها در اینجا خیلی سریع وارد میشن، طرفین رو دستبند زدن و بردن و این قدرت بسیار بالای اونها رو در ذهن اطرافیان و کسانی که اونجا هستن منقش خواهد کرد...

به تاثر از این تاپیک، بنده هم تعدادی کلیپ رهایی گروگان بین‌المللی پیدا کردم که جهت مقایسه قرار میدم و استفاده خواهم کرد( البته در تاپیکی جدا گونه!)..

تاپیک اگر امکانش هست ادامه پیدا بکنه و سایر کلیپ های رهایی گروگان که مشخصا تعداد زیادیشون مربوط به مستند شوک هستش در تاپیک لود بشه...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]میخوام بگم طرف مقابل به نظر تسلیم شده بود، شلیک ها معلوم نبود کی داره به کدوم سمت میزنه و نفراتی که سپر ها رو زمین گذاشتن و رفتن پشت شیشه ها وایساده بودن، حالت پرونشون اصلا خوب نبود و میشد خیلی راحت اونها رو زد[/right][/font][/color][/quote]
معمولا در این مواقع از گروگانگیر ها یا سارقان تقاضا میکنن که بیرون بیان و کسی که قصد تسلیم شدن داره مسلما بیرون میاد و سلاحش رو روی زمین میزاره مثل همون قضیه ی چند وقت پیش که سارقان بانک خودشون بیرون اومدن
اگر هم بخواهیم بگوییم در قفل بوده و توانایی بیرون اومدن نداشتن باید به این اشاره کرد که معمولا در ها از داخل کلیدی دارن که باز و بستش میکنه و معمولا هم در دسترس هست
به نظر میاد پشت ویترین بسته بوده وطلا فروشی بزرگ بوده که نیروها با چند تا شلیک سعی در امن کردن موقعیت ورود و باز کردن ناگهانی و غافلگیر کردن سارقین داشتن
با توجه به مکانی که اون سرباز برای ایستادن و عکاسی انتخاب کرده و مردم هم بدون ترسی در نزدیکی اون مکان ایستادن احتمال نبود امکان مشاهده ی داخل بالاتر میره هر طوری هم که حساب کنیم غریزه اجازه نمیده انقدر نزدیک شیم مگر این که امنیتی احساس کنیم که امنیت هم با همون قضیه ای که عرض کردم به صورت کاذب ایجاد میشه
پس به احتمال زیاد سارقین داخل هستند و هنوز مقاومت میکنن ولی جایی هستن که قابلیت دیدن بیرون رو ندارن و از ترس هم همونجا موندن این چند شلیک هم این احساس ترس رو در اونها تشدید میکنه
از نظر من سناریوی تسلیم شدن اینها تقریبا غیر ممکن هست و یکی از اصلی ترین دلایلش شلیک نیروها در داخل هست
شاید هم چندین فرد مسلح داخل بودند ولی همه ی سارقین مسلح نبودند و نیروها ابتدا مسلحین رو از پا درمیارن و کسانی که غیر مسلح هستند رو هم دستگیر میکنن
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه بعضی از مردم ما زبون آدمیزاد سرشون نمیشه. آخه یه آدم تو این همه جمعیت نیست که با خودش فکر کنه الان تیر اندازی میشه ممکن من هم تیر بخورم!!!

پیشنهاد من: یه گروه چند نفره از نوپو باید اول از بقیه بیاد سر صحنه و هر کدومشون چند خشاب فشنگ مشقی به سمت مردم شلیک کنند تا اینا پراکنده بشن.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.