blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

[quote]
اروپا برا این چسبیده به گاز روسیه چونکه جایگزین دیگه ای نداره در شرایط فعلی ولی خوب حالا داره میره به سمت منابع جایگزین . و ممکنه نابوکو دوباره مطرح بشه و ما هم میتونیم جزء این خط لوله باشیم .
[/quote]
عزیز دل ، مهم اینه که غرب نمی خواد انرژیش به کسایی وابسته باشه که توی عرصه ی بین المللی بهش نه می گن .

البته طبق تجربه باید بگم شما خودت این رو می دونی و هدف حرف اینه « ما هم بریم به غرب بله قربان گو بشیم ! مگه چی ازمون کم می شه !؟ مگه از بقیه بالاتریم !؟ »
==========
نگین نیت خوانی میکنی که حالم بهم می خوره ، تا حالا ده ها بار از این بحث ها کردم و آخرشون رو هم شنیدم ، پس [b]تجربه[/b] هست نه نیت خوانی ویرایش شده در توسط blender
  • Upvote 4
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1401626027' post='381966']
عزیز دل ، مهم اینه که غرب نمی خواد انرژیش به کسایی وابسته باشه که توی عرصه ی بین المللی بهش نه می گن .

البته طبق تجربه باید بگم شما خودت این رو می دونی و هدف حرف اینه «[color=#ff0000] ما هم بریم به غرب بله قربان گو بشیم ! مگه چی ازمون کم می شه !؟ مگه از بقیه بالاتریم !؟[/color] »
==========
نگین نیت خوانی میکنی که حالم بهم می خوره ، تا حالا ده ها بار از این بحث ها کردم و آخرشون رو هم شنیدم ، پس [b]تجربه[/b] هست نه نیت خوانی
[/quote]
با عرض پوزش از انحراف کوچکی منتهی غیر مستقیم از موضوع مرتبط.

چه بخوایم وچه نخوایم فرصتی هست برای ایران. یه نکته رو بگم که اروپا یا اتحادیه اروپا گاز ایران رو به روسیه ترجیح خواهد؛ چرا؟ چون میدونن ایران از گاز، به منظور اهرم استفاده نخواهد کرد و اگر این نکته رو در کفه ترازو بزاری تمایل اروپا به گاز ایران میشه ابزاری برای مقابله با آمریکا. به بیانی دیگه چرا اخیراً اوباما و مشاورانش تمایل دارن اتحادیه اروپا رو از میز مذاکرات بردارن؟ علتش فقط کسب امتیاز برای 6 قدرت هسته ای هست.

اول اینکه با این طرز تفکر که اصلاً نه منطقی هست نه هوشمندانه نه دیپلماتیک(قسمت قرمز رنگ متن) هیچ گاه وهیچ وقت این مملکت از بحران در نمیاد هیچ، بلکه اونروز سیاه که ممکنه جوونای این مملکت به خاطر هیچ بردی از بین برن؛ پیش میاد(همه از سران بگیر تا مردم عام به این موضوع اهمیت دارن.). دشمنی بیشتر در این شرایط یعنی تضعیف مملکت و چیزی که آمریکا و به هزار بهانه میخواد اینه که مذاکرات ایران و کشورهای متخاصم به راه حل نرسه. ایران منزوی با اقتصاد ضعیف یعنی برگ برنده برای 6 قدرت هسته ای. میخواید براتون حساب کنم چجوری؟!!!

یه مسئله دیگه(مربوط به متن قرمز رنگ)؟بله قربان گو اگر همینجور کشور ضعیف بشه وهمین روال اقتصادی پیش بره؛ اونوقت خیالت راحت که ناخواسته بهش خواهیم رسید و این چیزی هست که هم رهبری بهش واقفندهم ریاست جمهوری و هم سران قواهای دیگه. امنیت یه کشور یعنی هم امنیت داخلی وهم نیروهای دفاعی خارجی و اگر خدایی نکرده شما پول کافی برای اون نداشته باشیم دیگه ایران و مملکتی نیست! هر تازه کشوری از راه برشه یه تکش رو برمیداره! و چیزی که غرب میخواد با این تحریمها بهش برسه؛ که در شرایط کنونی باید با همه برگه هامون که به لطف مردم اوکراین(به قول دوستان به فرض یه گروه کوچک!) و جناب پوتین برای ما حاصل شده، باید بازی کنیم البته با سیاست مدبرانه، که دولت وقت و تمام مردانش به خصوص جناب زنگنه باهاش بزرگ شدن.

خیالت رو راحت کنم اگر تصمیم صدور گاز به اروپا از سوی بعضی سران مطرح شده پشتش مشاوره وتصمیم رهبری هم بوده.

[quote name='Electro_officer' timestamp='1401429614' post='381436']
برادران خیرخواه آمریکایی چی؟
[/quote]
فدات شم اول اینکه بلا نسبت شما وهمه دوستان گور بابای آمریکا. به قول شما: برادران خیره خواه آمریکایی نریخته بودن تو خیابون یا یه شبه جزیره اندازه یه استان کشور رو با فرصت طلبی نقاپیده بودن. بنده منکر این نیستم که آمریکا به اوکراین ضربه نزد(اگر حمایت از عاملان سقوط دولت رو ضربه بدونیم) بلکه بحث بر سر بدترین لطمه که همردیفای دیگه ای نداره هست. 100 میلیارد دلار ضرر اقتصادی بود.هنوز خسارات براورده برادران خیره خواه آمریکایی محاسبه نشده وگرنه اونها روهم ردیف میکردم و مینوشتم.
  • Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ludendorff' timestamp='1401622655' post='381943']
در مورد خط لوله صلح خوب نمیدونم چطور میخواستند امنیتش رو تامین کنند حالا جدای از بحث امنیت در بلوچستان پاکستان.!

ما بعد روسیه بیشترین ذخایر گازو داریم . اینکه توانایی تولید رو نداریم و فازای پارس جنوبی سالهاست خوابیدند صحبت دیگه .
مدیریت صنعت نفت و گاز که حالا تغییر کرده . پیمانکارایی که سالها مملکت رو سر کار گذاشته بودن دارند کم کم از پارس جنوبی کنار گذاشته میشند .
بحث تحریما که خوب با توجه به تصمیم نظام به سمت حلش داریم پیش میریم انشاالله .

700 میلیون متر مکعب تولید روزانه داریم سال گذشته حدود 600 میلیون در فصل سرد سال مصرف داشتیم . تولید گازهم در حال افزایشه : فاز 12در چند ماه اینده کامل میشه وهمچنین بخشهایی از فاز های 15 -16 و 17 . تولید 100 میلیون متر مکعب افزایش پیدا میکنه و به 800 میلیون متر مکعب در روز میرسه .بعد هم صحبت صادرات به اروپا یا هند و پاکستان برای سالهای آیندست نه امروز و فردا . که میتونه همرا با توافق با غرب هم باشه .
ایرانی که با غرب به توافق رسیده باشه چه خطری برای اروپا داره که باید از ایران بترسه ؟ و باهاش قرارداد نبنده ؟

برتری ما به قطردسترسی بیشتر به خط لوله گاز هست وجود خط لوله گاز به ترکیه که تا 50 میلیون متر مکعب توانایی صادرات گاز روزانه به ما میده و همین طور 2 راه جایگزین دیگه . صحبتی که شده مهمترین بحثش راه تامین درازمدت گاز اروپاست که قیمتش مناسب باشه و مطمئن هم باشه . باید حداقل برنامه ی درازمدتمون رو براش بنویسیم .
البته تا توجه به عقب افتادگیها در صنعت نفت و گاز در صورت امکان ورود کمپانیهای بزرگ و سرمایه گزاری عظیم باز هم به حدود 8 سال زمان نیاز داریم تا به این سطح تولید برسیم . ولی خوب اجتناب ناپذیره و باید انجام بشه چون منبع مشترکیه که طرف مقابل 4 برابر ما برداشت میکنه .
[/quote]

ما به گازمون برای تزریق به میادین نفتیمون جهت فشار افزایی نیاز مبرم داریم و با توجه به مصرف داخلی عملا گازی برامون نمی مونه که بشه صادر کرد. در گوشی خدمتتون بگم که روی پارس جنوبی زیاد حساب نکنید.
درست می گویید دوست خوبم. این قسمت حرف شما صحیح است، اروپا محتاج این هست که منابع گاز ما را بگیرد و ما حتی از روسیه برای اروپا مهم تریم. ولی نه الان. ولی نه به این شکل.
ما هم می توانیم به اروپا گاز صادر کنیم ولی نه الان ولی نه به این شکل... سال ها بعد وقتی تزریق به میادین نفتیمان به اندازه کافی انجام گرفت.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مردم به میادین نفتشون اب دریا تزریق میکنن انتی وار جان این رو هم در نظر بگیرید شما که اروپا علاقه ای به داشتن یه منبع انرزی نداره یکم ایران یکم قطر یکم روسیه براش بهتره !
در ضمن ما میدان گازی سردار جنگل رو هم داریم که فاصله اش تا اروپا هزار کیلومتر کمتره!

اینکه ما الان روزی 6 تا 7 میلیون دلار گاز سر چاه هامون میسورونیم بر میگرده به توان پایین بازاریابی مون خیال شما راحت اروپا اگه بخواد گاز ما رو ببره از همون سر چاه سرمایه گذاری میکنه تا هزینه تمام شده رو کاهش بده پاین در گوشی شما در مورد پارس جنوبی رو هم کلا نفهمیدم
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1401643642' post='382030']
ما هم می توانیم به اروپا گاز صادر کنیم ولی نه الان ولی نه به این شکل... سال ها بعد وقتی تزریق به میادین نفتیمان به اندازه کافی انجام گرفت.
[/quote]
امکان داره بیشتر توضیح بدید
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
.[size=4][quote name='death' timestamp='1401646575' post='382043'][/size]
مردم به میادین نفتشون اب دریا تزریق میکنن انتی وار جان این رو هم در نظر بگیرید شما که اروپا علاقه ای به داشتن یه منبع انرزی نداره یکم ایران یکم قطر یکم روسیه براش بهتره !
در ضمن ما میدان گازی سردار جنگل رو هم داریم که فاصله اش تا اروپا هزار کیلومتر کمتره!

اینکه ما الان روزی 6 تا 7 میلیون دلار گاز سر چاه هامون میسورونیم بر میگرده به توان پایین بازاریابی مون خیال شما راحت اروپا اگه بخواد گاز ما رو ببره از همون سر چاه سرمایه گذاری میکنه تا هزینه تمام شده رو کاهش بده پاین در گوشی شما در مورد پارس جنوبی رو هم کلا نفهمیدم
[/quote]
دث عزیز، مخازن نفتی یکسان نیستند. اون میادین آب دوستن، میادین ما گاز دوست. آب بزنیم به میدان الفاتحه...
گازی که سر مخزن سوزونده میشه، گاز همراه میدان نفتیه. تو همه ی کشورها سوزونده می شد. الان اکثر پمپش می کنن تو خود مخزن. متاسفانه ما می سوزونیم. فرق داره با میدان نفتی.
سردار جنگل استحصالش سخته. در مقابل پارس هم کوچکه. من کلی عرض کردم. با در نظر گرفتن کلیه ی میادین گازی، ما گاز کم داریم.
در گوشی در گوشی بود دیگه. روی پارس حساب نکنید.
[quote name='idin' timestamp='1401650983' post='382060']
امکان داره بیشتر توضیح بدید
[/quote]
شاید بعدا تاپیکش کردم. الان خیلی انحرافی دادم به تاپیک

خلاصه این ها رو گفتیم همه که بگیم الان وقته پریدن بین دعوای روسیه و اروپا نبود.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1401680645' post='382115']
.[size=4]
دث عزیز، مخازن نفتی یکسان نیستند. اون میادین آب دوستن، میادین ما گاز دوست. آب بزنیم به میدان الفاتحه...
گازی که سر مخزن سوزونده میشه، گاز همراه میدان نفتیه. تو همه ی کشورها سوزونده می شد. الان اکثر پمپش می کنن تو خود مخزن. متاسفانه ما می سوزونیم. فرق داره با میدان نفتی.
سردار جنگل استحصالش سخته. در مقابل پارس هم کوچکه. من کلی عرض کردم. با در نظر گرفتن کلیه ی میادین گازی، ما گاز کم داریم.
در گوشی در گوشی بود دیگه. روی پارس حساب نکنید.

شاید بعدا تاپیکش کردم. الان خیلی انحرافی دادم به تاپیک

خلاصه این ها رو گفتیم همه که بگیم الان وقته پریدن بین دعوای روسیه و اروپا نبود.
[/quote]
والا من در مورد علاقه میدان های نفتی چیزی نمیدونم کل دانش من در مورد نفت بر میگرده به یه پروژه که با شرکت نفت و گاز پارس برای لایه نفتی پارس جنوبی داشتم اونجا به من گفتن تکنولوزیش خیلی پیچیده ما نداریم امریکا داره به ما نمیده !تازه ما باگاز 70 درصد میتونیم برداشت کنیم اونا با اب تا 97 درصد (یکی 2 درصد بالا پایین) میتونن دریافت کنن از مخزن الان هم کلی پروژه داریم که بتونیم با اب فشار مخزن رو افزایش بدیم اما فعلا خیلی موفق نبوده
الان یه سرچی زدم یکی 2 تا مقاله پیدا کردم در این مورد که خواستن اب تزریق کنن و نتایجش

شما هم بگردی با توجه به اینکه احتمالا علاقه و دانش بیشتری در این زمینه داری اطلاعات جالبتری قطعا پیدا میکنید !
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1401702796' post='382214']
والا من در مورد علاقه میدان های نفتی چیزی نمیدونم کل دانش من در مورد نفت بر میگرده به یه پروژه که با شرکت نفت و گاز پارس برای لایه نفتی پارس جنوبی داشتم اونجا به من گفتن تکنولوزیش خیلی پیچیده ما نداریم امریکا داره به ما نمیده !تازه ما باگاز 70 درصد میتونیم برداشت کنیم اونا با اب تا 97 درصد (یکی 2 درصد بالا پایین) میتونن دریافت کنن از مخزن الان هم کلی پروژه داریم که بتونیم با اب فشار مخزن رو افزایش بدیم اما فعلا خیلی موفق نبوده
الان یه سرچی زدم یکی 2 تا مقاله پیدا کردم در این مورد که خواستن اب تزریق کنن و نتایجش

شما هم بگردی با توجه به اینکه احتمالا علاقه و دانش بیشتری در این زمینه داری اطلاعات جالبتری قطعا پیدا میکنید !
[/quote] به تکنولوژی نیست. مربوط است به خصوصیات سنگ مخزن. سنگ های محزن ما آهکی شکاف دار هست و ضریب بازیافت پایین داره و با آب هم میونه ی خوبی نداره. بهترین بازیافت رو با تزریق گاز بهمون خواهد داد. اون چیزی که به شما گفتن احتمالا آب توان یافته هست که مربوط به بازیافت ثالثیه میشه. من در مورد بازیافت اولیه و ثانویه صحبت کردم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
المیادین :ارتش اکراین پیشروی زمینی رو به شهر سلافیانسک آغاز کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان انقدر بحث های مختلف رو با هم قاطی کردن! ما الان نمیدونم دقیقا چه خبره اونجا... :|
اقا الان چه خبره اونجا؟ کی داره کی رو میزنه؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1401706560' post='382259']
به تکنولوژی نیست. مربوط است به خصوصیات سنگ مخزن. سنگ های محزن ما آهکی شکاف دار هست و ضریب بازیافت پایین داره و با آب هم میونه ی خوبی نداره. بهترین بازیافت رو با تزریق گاز بهمون خواهد داد. اون چیزی که به شما گفتن احتمالا آب توان یافته هست که مربوط به بازیافت ثالثیه میشه. من در مورد بازیافت اولیه و ثانویه صحبت کردم.
[/quote]
همونطور كه گفتم من از نفت سررشته ندارم اما اين طوفان تموم شه ميرم تهران از دوستم ميپرسم جوابش رو براتون اينجا ميزارم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center]
[size=5][b] [url="http://www.tabnak.ir/fa/news/405328/%D8%AF%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7"]درگیری جنگنده روس با هواپیمای شناسایی آمریکا[/url][/b][/size][/center]

[size=4][color=#000000][font=Tahoma, Arial]پنتاگون حرکت تهدیدآمیز یک فروند جنگنده روسی به سمت هواپیمای نیروی هوایی آمریکا را تأیید کرده است.

به گزارش تسنیم، رسانه‌های آمریکایی از حرکت خطرناک یک جت جنگی روسیه به سمت هواپیمای شناسایی آمریکا بر فراز بخش شمال شرقی اقیانوس آرام خبر داده‌اند.

روزنامه واشنگتن‌تایمز گزارش داده یک فروند جنگنده سوخو 27 روسی به طرز خطرناکی به یک هواپیمای شناسایی آمریکا نزدیک شد. این درگیری هوایی از دوران جنگ سرد بی‌سابقه بوده است.

مقامات پنتاگون می‌گویند این حادثه در روز 23 آوریل (6 هفته پیش) هنگامی اتفاق افتاده که هواپیمای «مدل آر سی ـ 135» نیروی هوایی آمریکا در حال گشت‌زنی در منطقه 60 مایلی از ساحل خاور دور روسیه، در شمال ژاپن بوده است.

جت سوخو 27 به منظور رهگیری این هواپیما از زمین برخاسته و در نقطه‌ای اقدام به نزدیک شدن به کابین خلبان کرده است.
این اتفاق در زمانی رخ داده که دو کشور بر سر تحولات اوکراین درگیر تنش بوده‌اند.

استیو وارن، سخنگوی پنتاگون روز سه‌شنبه در مصاحبه با ای‌بی‌سی نیوز، ضمن تأیید این حادثه گفته مسکو مراتب اعتراض خود را به واشنگتن رسانده است.[/font][/color][/size] ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif][size=4]نیروهای شبه نظامی خود مختار منطقه ی اسلاوینسک موفق به سرنگونی یک فروند هواپیمای An-30/B متعلق به نیروی هوایی اکراین در حالی که بر فراز این منطقه در حال گشت زنی و شناسایی بود شدند.تاکنون هیچ تایید رسمی از سوی مطبوعات کیف منتشر نشده اما فرمانده شبه نظامیان در گفتگوی خود اظهار داشت کیف تا کنون 2 بالگرد را برای نجات 4 خدمه ی خارج شده از هواپیما به محل سقوط نزدیکی روستای مایاک فرستاده است.[url="http://rt.com/news/164292-ukraine-plane-down-slavyansk/?utm_source=browser&utm_medium=aplication_chrome&utm_campaign=chrome"]RT[/url][/size][/font]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10272/An-30b.jpg[/img][/center]

[center][url="https://www.dropbox.com/s/vox8r1d02uvnd9u/an-30.mp4"][b][color=#000080][font=tahoma,geneva,sans-serif]دریافت فیلم[/font][/color][/b][/url][/center]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هدف گیری قطعاً کار نیروی مردمی جدایی طلب نیست. به شخصه معتقدم این کار نیروهای روسی پراکنده در مردم هست.
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4]فیلم لحظه ی هدف گیری اضافه شد. (منبع liveleak & the aviationist )[/size]

[center][color=#696969]لحظه ی خروج خدمه ی An-30/B ساقط شده[/color][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10272/An-30-downing.jpg[/img][/center]

[center][b][url="https://www.dropbox.com/s/osfknd1h52goq8l/an-30b.mp4"][color=#000080]دریافت فیلم [/color][/url][/b][/center]
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.