blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

7 hours قبل , aminor گفت:

شکار کواد انتحاری اکراینی توسط سرباز روس مجهز به اسلحه شات گان

thumb_03-01-11_2817229.jpgthumb_03-01-11_2817329.jpgthumb_03-01-11_2817429.jpgthumb_03-01-11_2817529.jpgthumb_03-01-11_2817629.jpg

چند وقت پیش بود تو بروز رسانی گفتم خوبه سرباز ها به شاتگان مجهز بشن تا در برابر کواد های که برای شکار نفر میان یه دفاعی داشته باشن فکر کنم بچه های کرملین اینجا نفوذی دارن.:D:D

• Like 2
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , unstopable گفت:

چند وقت پیش بود تو بروز رسانی گفتم خوبه سرباز ها به شاتگان مجهز بشن تا در برابر کواد های که برای شکار نفر میان یه دفاعی داشته باشن فکر کنم بچه های کرملین اینجا نفوذی دارن.:D:D

مطالب انجمن میلیتاری کلمه به کلمه توسط سرویسهای اطلاعاتی شرق و غرب (حتی سازمانهای تروریستی منطقه ) خوانده ، تحلیل و طبقه بندی و بایگانی میشود گاهی شایعاتی که بعضی کاربران در بروزرسانی منتشر میکنند به سرعت بازتاب پیدا میکند و مسئولین مجبور به واکنش میشوند با وجود گسترش شدید سکوهای رایان سپهر (پلتفرمهای مجازی ) همچنان دژ انجمن میلیتاریicon_biggrin مخاطبین و تاثیر خود را حفظ کرده و تبدیل به خارچشم دشمنان شده است !

• Like 5
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 18 فروردین 1403 در 00:20 , aminor گفت:

شکار کواد انتحاری اکراینی توسط سرباز روس مجهز به اسلحه شات گان

thumb_03-01-11_2817229.jpgthumb_03-01-11_2817329.jpgthumb_03-01-11_2817429.jpgthumb_03-01-11_2817529.jpgthumb_03-01-11_2817629.jpg

چاره اش فقط همینه. چند وقته تو ذهنمه حال ندارم بنویسم. باید برن سراغ روش شکار اردک. ترجیهاً شات گانی که خشاب خور باشه و رگبار هم داشته باشه

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , mehran55 گفت:

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز میلیتاریست

روسها از دهه 90 همچین سلاحی رو ساخته اند:

شات گان اتوماتیک Saiga-12

Saiga_12_shotgun.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/Saiga-12

لوله بلند بهتره چون برد بیشتر میشه و خطا کمتر. این رو هم دیده بودم. ولی در کل روسها نیروی انسانیشون به روز نیست. نه از نظر مهارت نه از نظر تجهیزات

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , mahdiarmy گفت:

لوله بلند بهتره چون برد بیشتر میشه و خطا کمتر. این رو هم دیده بودم. ولی در کل روسها نیروی انسانیشون به روز نیست. نه از نظر مهارت نه از نظر تجهیزات

بهترین گزینه است حتی میشه مثل نارنجک انداز 40میلیمتری زیر تفنگها یه پورتابل ساخت برای هر سلاح یکی نصب کرد که مثلا دوتا گلوله اماده شلیک داشته باشه

ویرایش شده در توسط unstopable
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 hours قبل , MR9 گفت:

بسم ا...

واشنگتن پست

ترامپ طرحی محرمانه برای توقف جنگ در اوکراین ظرف 24 ساعت با تحت فشار قرار دادن کیف به منظور واگذاری برخی از قلمروها دارد

پیشنهاد ترامپ این است که اوکراین را وادار به واگذاری کریمه و منطقه مرزی دونباس به روسیه کند.

با وضعیتی که غرب برای اکراین ایجاد کرد و شرایط و تحمل ادامه ی اون را هم نداره آخر سر کسی مثل ترامپ را جلو میندازند و به بهانه اینکه یک رییس جمهور دیوانه تصمیم گرفت و کاری از دست مابرنمیومد تمام آرزوها و رویاهای کیف و مردم اکراین را در بازپسگیری سرزمین خودشون به باد خواهند داد و تمام.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درخواست زلنسکی از ناتو برای رهگیری موشکهای روسیه بر فراز اوکراین

ولادیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین در مصاحبه ای اخیر با روزنامه نگاران برزیلی ، پیشنهاد کرد که هواپیماهای ناتو باید موشک های روسیه را در اوکراین رهگیری و منهدم کنند.

این پیشنهاد جسورانه تنش مداوم در منطقه و تهدید بالقوه این موشک ها را نه تنها برای اوکراین بلکه برای کشورهای همسایه نیز برجسته می کند.

استراتژی زلنسکی شامل استفاده از فضای هوایی کشورهای عضو ناتو است که همسایه اوکراین هستند ، مانند لهستان و رومانی ، که قبلا موشک های سرگردان را تجربه کرده اند.

زلنسکی گفت:" اگر این هواگردها از فضای کشورهای همسایه ما بلند شوند و موشک هایی را که به سوی اوکراین حرکت می کنند و می توانند به فضای کشورهای مجاور نیز برسند ، سرنگون کنند ،  از این اقدام استقبال می کنم"

رهبر اوکراین به ناتو فشار می آورد تا موضعی تهاجمی تر از قبل اتخاذ کند و پیشنهاد می کند که اقدامات دفاعی پیشگیرانه ناتو می تواند به محافظت از اوکراین و همسایگانش در برابر حملات موشکی روسیه کمک کند.

زلنسکی همچنین اشاره کرد که اوکراین قرار است در ماه های آینده با واشنگتن ، اسلو و استکهلم و همچنین با یکی از کشورهای بالتیک توافقنامه های امنیتی دوجانبه امضا کند. این توافقنامه ها شامل کمک های نظامی و حمایت های بشردوستانه و کمک به بازسازی زیرساخت های انرژی اوکراین خواهد بود.

-دیدگاه زلنسکی در مورد ترس پوتین :

در ادامه مصاحبه ، زلنسکی اظهار نظر کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به میزان قابل توجهی از اوکراین واهمه دارد.

وی گفت :"پوتین از ما بسیار می ترسد ، من مطمئن هستم. چون به خودش اعتماد ندارد افراد با اعتماد به نفس با یک دولت بزرگ و ارتش بزرگ مجهز به مقادیر زیادی از  اسلحه اتمی  جهان را تهدید نمی کنند".

{  جناب MR9 و جناب aminor  می آیند و این تاپیک دوباره به اوج خواهد رسید }

https://www.dagens.com/news/zelensky-calls-on-nato-to-intercept-russian-missiles-over-ukraine

• Like 2
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 hours قبل , MR9 گفت:

11~91.jpg

روسها زدن زیرساختهای ارتباطی اودسا را شروع کردند 

آیا این به معنای تصمیم مجدد مسکو  برای تصرف اودسا است ؟!!!

سلام - تصرف اودسا و جنوب اوکراین از ابتدا هدف بود و هست فقط اولویت ها تغییر کردند ممکن است جنگ فعلی بدون تصرف اودسا به پایان برسد و لی هدف سرجایش هست تا جنگ بعدی ! 

ویرایش شده در توسط MF44
  • Like 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.