haman10

انالیز نیروهای ویژه عراق + عکس و فیلم

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='maverick100' timestamp='1401692145' post='382161']
دوستانی که سعی می کنن از چهارتا بسیجی ویژه که اسمشون رو گذاشتند صابرین بت بسازن هم سعی کنن برای شعور ملت و جهان احترام قائل بشن

اگر خبری از عملیات های نوهد نمیرسه دلیل نمیشه که این یگان نشسته تو پادگان داره غاز میچرونه :winking:

ویتنام هم دین بین فو رو از فرانسه پس گرفت ( صرفا جهت اطلاع ) :applause:
[/quote]
از اول بچه گانه بودن حرفهاتون مشخص بود دوست عزیز..!
موفق باشید..!
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان نوهد یا صابرین خودسر نیستن که همینطوری برن عملیات انجام بدن باید مقامات بالا دستور بدن مسئله ترس واین حرف ها هم نیست گزینه اقدام نظامی همیشه آخرین گزینه بوده وهست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
خب من میخوام بدونم این نیروهای سی تی و آموزش دیده ما اون 2 ماهی که سربازای ما اسیر جیش العدل بودن اونم بیخ گوششون!!!
[/quote]

مشخصا همه میخواستن با مذاکره به نتیجه برسن...
یعنی هدف استفاده از نیروی نظامی نبود! هرچند اون روزی که افسر ما رو کشتن باید نیروی نظامی وارد عمل میشد، ولی با ادامه‌ی مذاکره، ظاهرا همه چیز به خوبی و خوشی به پایان رسید
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حرف نیروی ویژه شد و صابرین و نوهد وعراق جیش العدل داشتم حرفاتونو میخوندم .ناخودآگاه یاد [color=#ff0000]عملیات عنتبه و سایرت متکل[/color] افتادم .. خب چرا که نه ؟ ما هم ایرانیم.یعنی ظرفیتا کمتره؟فک نکنم سلامت و جونه هر ایرانی ارجعیت داره به همه چی .پس چرا؟ ویرایش شده در توسط overlord70

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب میثم چه تضمینی هست که دوباره این اتفاق نیافته!!
یه بار که زدن کشتن، یه بار هم اسیر گرفتن... دفعه بعد و خدا بخیر کنه!!
به نظر من بزرگترین معضل ما تجهیزات و نداشتن لجستیک مناسبه...
ما نمبتونبم در دراز مدت از نیروهای خارج مرزمون پشتیبانی کنیم.
(منظور از دراز مدت اینه که نهایتا نیروهای ما بتونن یه عملیات یه روزه یا نهایتا دو روزه انجام بدن که اونم چندان مشخص نیست!!)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اساسا من فکر نمیکنم ما بتونیم نیرو به بیرون کشور اعزام بکنیم کلا! :)...

تو همه جای دنیا اولویت با مذاکره هست برای رهایی گروگان! حتی برای گروگان گیری در یک دزدی طلافروشی! :)...

حالا برخی کشورها مثل صهیونیست ها، اونقدر به توان نظامی خودشون اعتماد دارن که چنین کاری میکنن....

شما به جای اینکه یکی از عملیات های موفق اونها رو نگاه بکنی که شاید هرگز نتونن تکرارش بکنن، به صدها معامله‌ای که با حماس و دیگران کردن برای رهایی گروگان هاشون نگاه کن!‌:)...

در حالی که بارها و بارها ما گروگان هامون رو خودمون ازاد کردیم و یه بار رفتیم خواهش کردیم که گروگان ها رو بدن....
حالا این هزینه‌اش بیشتر بود یا اینکه بدون اطلاع پاکستان نیروی مخصوص بفرستیم تو خاکشون و تو خاکشون ادم بکشیم و بعدش هلیکوپتر بفرستیم که برشون گردونیم و ....! :) ؟؟؟

واقعیت رو باید باهاش کنار اومد! ما توان عملیت ویژه در بیرون از کشور نداریم... میتونیم به عناصر زیر دستمون مثل نیروهای عراقی یا حزب‌الله بگیم برامون تو کشور خودشون از این کارا بکنن ولی غیر از این خیر...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1401711638' post='382287']

تو همه جای دنیا اولویت با مذاکره هست برای رهایی گروگان! حتی برای گروگان گیری در یک دزدی طلافروشی! :)...

حالا برخی کشورها مثل صهیونیست ها، اونقدر به توان نظامی خودشون اعتماد دارن که چنین کاری میکنن....

شما به جای اینکه یکی از عملیات های موفق اونها رو نگاه بکنی که شاید هرگز نتونن تکرارش بکنن، به صدها معامله‌ای که با حماس و دیگران کردن برای رهایی گروگان هاشون نگاه کن!‌ :)...

در حالی که بارها و بارها ما گروگان هامون رو خودمون ازاد کردیم و یه بار رفتیم خواهش کردیم که گروگان ها رو بدن....
حالا این هزینه‌اش بیشتر بود یا اینکه بدون اطلاع پاکستان نیروی مخصوص بفرستیم تو خاکشون و تو خاکشون ادم بکشیم و بعدش هلیکوپتر بفرستیم که برشون گردونیم و ....! :) ؟؟؟

واقعیت رو باید باهاش کنار اومد! ما توان عملیت ویژه در بیرون از کشور نداریم... میتونیم به عناصر زیر دستمون مثل نیروهای عراقی یا حزب‌الله بگیم برامون تو کشور خودشون از این کارا بکنن ولی غیر از این خیر...
[/quote]
من یه چند تا سوال داشتم خدمتتون
فرق سی تی و ای تی چیه ؟ ما کدومشون رو داریم؟
این عکس هایی که میاد از گروه های ویژه کشور های دیگه یه سری ایراد عجیب غریب میگیرید معمولا مثلا چیکن وینگ رو این یکی رعایت کرده اون یکی نکرده و... نیرو های ایرانی چی نیرو ویژه های ما هم این اشتباهات رو دارن ؟
نوهد وصابرین که انقدر کل کل سرشون از نظر ماهیت عملیات با هم فرق دارن ؟ اگه ندارن چرا ادغام نمیشن؟ (سال ها قرار بود نوهد نابود شه چند بار هم که تا حالا از بالا تا پایینش عوض شده مثل پدافند ملی بشن خوب!!)
مونتاین مرد یا کشت اخر ؟ مثل کتاب شد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1401711638' post='382287']

شما به جای اینکه یکی از عملیات های موفق اونها رو نگاه بکنی که شاید هرگز نتونن تکرارش بکنن، به صدها معامله‌ای که با حماس و دیگران کردن برای رهایی گروگان هاشون نگاه کن!‌ :)...

[/quote]ميثم به نظر من داريم اما محدود به همان يك عملياته منظورم اينه كه هستن اما نبايد در موقع اي كه اضطرار نيست استفاده بشند همان عدم لجستيك و شناسايي شدن و اينكه يه بار مصرف اند . پس براى روز مباداست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
فرق سی تی و ای تی چیه ؟ ما کدومشون رو داریم؟
[/quote]

تقریبا هیچ دو کشوری در دنیا به این دو مسئله به یک چشم نگاه نمیکنن!!
اما چیزی که در ایران و کشورهایی مثل امریکا و یا انگلیس و یا اسرائيل( که ما نیروهای نظامیمون و مشخصا ارتش از روی اونا ساخته شده!) روش تقریبا توافق دارن،
اینه که کانتر تروریست یا مقابله با تروریست، هدفش بیشتر شناسایی عمیق و اطلاعاتی هستش و ضربه زدن! :)...
برای مثال، ما احتمالا یه واحد مقابله با تروریست یا سی‌تی! داریم توی اطلاعات که داره روی جیش‌العدل کار میکنه و به محض شناسایی مهره های اصلی و حیاتی شروع میکنه به کار برای ضربه زدن و بعد هم یه سری نیرو رو می‌فرسته برای زدنشون...

در مقابل، انتی تروریست، باز کارهای اطلاعاتی میکنه، ولی در سطحی بسیار پایین تر! :)... مثلا وقتی زنگ میزنیم به 110 و میگیم که یکی مثلا داداشمون رو گروگان گرفته، اون نیروهای رهایی گروگان که برای برخورد لحظه‌ای میان، میشن انتی تروریست یا ضد تروریست...

حالا، پس کار به دو قسمت تقسیم شد! :)... یکی کار اطلاعاتی و شناسایی و این صحبت ها، یکی گروه عملیاتی و ضربت...

تیم های اطلاعاتی معمولا با هم تفاوت دارن.... برای کانتر تروریست ها، معمولا دستگاه های عریض و طویل اطلاعاتی هستش... پرونده هاشون چند سال طول میکشه و مثلا ممکنه طرف 6-7 سال روی یه نفر! و فقط یه نفر کار کنه و در نهایت به این نتیجه برسه که اصلا لزومی نیست بزنتش! یا به این نتیجه برسه که وقتشه طرف رو بزنه...

ولی تیم های عملیاتی، میتونن یکی باشن...
در کشور ما و کشورهایی مثل امریکا و انگلیس و اسرائيل و ...(که من نمی‌شناسم!) ما میایم برای انتی تروریست یا مقابله‌ با تروریست های لحظه‌ای، در ساختار پلیس نیرو تعریف میکنیم!! بنابراین، SWAT یا NOPO اینها انتی تروریست هستن....
در حالی که در ساختار ارتشمون، برای زدن تروریست های کله گنده استفاده میکنیم!! مثلا نوهد یا سیلز یا گرین برتس یا SAS و ...

اما مسئله اینه که چون کانتر تروریست فقط برای ضربه زدن(قسمت کوچیک و کم اهمیت کل عملیات) از نیروهای نظامی و ضربت استفاده میکنه، میتونه از هر کسی استفاده بکنه....
بنابراین وقتی می‌شنویم سربازان گمنام امام زمان، ممکنه یه گروه از نیروهای مختلف و رسته های مختلف باشن! :)...

یعنی این دست عملیات ها، اصلا اهمیت نداره که نیروی نظامیش کیه... تا زمانی که دستگاه اطلاعاتی فرماندهی میکنه و میگه کی رو بزنین و کی رو نزنین... ممکنه از نیروی بی‌تجربه و محلی هم استفاده بشه حتی! :)))

در حالی که انتی تروریست، نیروی تخصصی و اموزش دیده داره.....

امیدوارم تعاریف قابل فهم بوده باشه!!‌چون خودم هم وسط کار قاطی کردم! :)

[quote]این عکس هایی که میاد از گروه های ویژه کشور های دیگه یه سری ایراد عجیب غریب میگیرید معمولا مثلا چیکن وینگ رو این یکی رعایت کرده اون یکی نکرده و... نیرو های ایرانی چی نیرو ویژه های ما هم این اشتباهات رو دارن ؟[/quote]

اون دست ایراد ها، ایراد های خیلی خیلی ریز هستن که سطح نیروی رزمی مورد نظر رو نشون میده!! مثلا گرین برت ها بدون استثنا چکن وینگ رو رعایت میکنن! در حالی که مرینز، توی دوره های تکمیلی یاد میگیرنش! :)...

نیروهای سپاه رو که ندیدم، ولی نوپو و ارتش رو تا جایی که ویدیو ازشون هست این موارد کاملا رعایت شده هست درشون که برام کاملا جای تعجب داشت! :)...

[quote]نوهد وصابرین که انقدر کل کل سرشون از نظر ماهیت عملیات با هم فرق دارن ؟ اگه ندارن چرا ادغام نمیشن؟ (سال ها قرار بود نوهد نابود شه چند بار هم که تا حالا از بالا تا پایینش عوض شده مثل پدافند ملی بشن خوب!!)[/quote]

میشه گفت بله... اصلا هیچ شباهتی با هم ندارن!! :)...
صابرین، یه یگانی هستش که در پناه سایر نیروها عملیات میکنه.... مثلا، صابرین در مقابل پژاک در حالی عملیات میکنه که پشتش سایر نیروهای عادی سپاه هستن... اگر جایی گیر بکنه، فوقش زنگ میزنه ادوات براش اجرای اتش بکنه...
صابرین رو میشه با مرینز مقایسه کرد!!
یه سازمان با لباس های زیبا، اسلحه های خوشکل و عینک ها و دستکش های زیبا... نیازمند به پشتیبانی بالا و با تلفات! :)....

در حالی که نوهد و منجیلی ها رو میشه بیشتر با گرین برتس مقایسه کرد...
بارها و بارها استفاده‌ی اونها در جاهایی بدون پشتیبانی و برای خراب کاری مشاهده شده در دوران جنگ( بعد از اون، ما تقریبا هیچ نشونی از اونها نداریم انگار اصلا وجود خارجی ندارن!)
مثلا سرتیپ علوی( فکر کنم الان درجشون این باشه!) در خاطراتشون می‌فرمایند که با 3 نفر سوار یه قایق شدیم و رفتیم در خورالعین منتظر شدیم، شب که شد، یه کشتی جنگی عراقی اومد و به محض رویتش، ما به یه ار‌پی‌جی پل فرماندهی رو زدیم!!‌بعدش با چند تا ار‌پی‌جی دیگه ابخور و .... رو زدیم و کشتی از کار افتاد و داشت غرق میشد!!!! ما هم موتور رو روشن کردیم و فرار کردیم به مرز های خودی و برگشتیم به پایگاه! :)...

بنابراین، این دو نیروی نظامی، کارشون و وظایفشون تا حدودی با هم فرق میکنه هرچند ممکنه فرماندهان سپاه بخوان تو همه‌ی موارد از صابرین استفاده بکنن...

[quote]مونتاین مرد یا کشت اخر ؟ مثل کتاب شد ؟[/quote]
نگو که دلمون خونه!!! :)
داداشمون مونتین رو زده بود زمین و یه نیزه رو هم کرده بود تو سینش، بعدش یه دفعه امپر چسبوند و شروع کرد به بازجویی کردنش!!... گفتش اعتراف کن که فلانی بهت گفت و تو هم انجام دادی( تجاوز به خواهرش، کشتن بچه‌هاش، کشتن خواهرش)....
اونقدر عصبی بود که کنترلش رو از دست داد و مانتین که بزرگترین مردی هست که کسی تا به حال دیده، با یک مشت تمام صورتش رو به هم میریزه و بعدش کاسه‌ی سرش رو میشکونه... و داداشمون می‌میره :(
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون ولي اينطور كه من فهميدم ميشه از اي تي براي سي تي هم استفاده كرد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله... ولی برعکسش معمولا اتفاق نمی‌افته....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس اين كل كل ها بي مورده صابرين يه نيرو ويژه هست در حالي كه نوهد يه نيرو براي عمليات ويژه هست !

اقا تسليت ميگم ايشا الله در قسمت هاي اتي انتقام خواهرش رو ميگيرن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اقا تسليت ميگم ايشا الله در قسمت هاي اتي انتقام خواهرش رو ميگيرن
[/quote]
نه دیگه....
تموم شد....
همین داداشمون بهترین و خطرناک ترین جنگ‌جوی دنیا بود... بزرگ سم داران بود و نماینده‌ی کشوری جالب....
توی سایت ها رو بگردی، می‌بینی ملت کلا ضربه روحی خوردن بابت مردنش... :(
البته تو فصل بعد احتمالا جوابش رو بدن اینا ولی خوب.... ملت این رو دوست داشتن!! :)....
فیلمش رو میخواستم این تیکه‌ی 5 دقیقه‌ای دوئل رو برات جدا کنم ببینی ولی خراب شد! :)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين قسمت رو دانلود كردم ديدم !!! الان فكر كنم مونتين هم مرد افتاده بود زمين خدا بيامرز خيلي وحشي بود !! رفتم ويكي پديا سرگذشت بازيگران اصلي رو داشت از اين به بعد من هم در نقد سريال همكاري ميكنم !!!خخخ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه بحث نیروهای ویژه عراق کشیده شده به ایران !
من خودم نظامی نیستم ولی بعید میدونم بعضی از افرادی که اینجا نظر میدن نظامی باشن ! احتمالا بسیج و ...
ببینید marines نیروی ویژه نیست . اینا تفنگداران دریایی هستن و به هیچ وجه نیروی ویژه محسوب نمیشن . خیلیاشون هم زن هستن و کلا اموزش های تخصصی و اینا نمیبینن
گرین برتس یه اصطلاح کلی هست که به نیروهای ویژه زمینی امریکا میگن و وظیفشون نبرد نا متقارن و چریکی و مشاوره دادن و ... هست . و کلا گروه کماندویی نیستن به همین دلیل تو رده بندی نیروهای کماندویی دنیا نیستن معمولا ولی کارشون خیلی درسته ! بطور مثال زبانهای کشورهای مختلف رو اموزش میبینن و اموزشهای جاسوسی و تغییر چهره و ... هم میبینن

----------------------------

در مورد مقایسه تکاوران ارتش و سپاه که مشخصه ارتش برتری داره
ولی جدا از همه اینها تو هر کشور بهترین نیروهای زمینی عملیات های رهایی گروگان رو انجام میدن مثلا sas تو بریتانیا / دلتا تو امریکا و ... تو ایران هم تیپ 65 نوهد رهایی گروگان رو به عهده داره نه صابرین ! پس مشخص میشه توان بالاتری داره

----------------------------

در مورد مرین ها اینو اضافه کنم که مرین هایی که خیلی خوب باشن وارد marsoc میشن که در واقع عملیات ویژه مرین ها هست .
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.