Goebbels

نبرد دره ای از اشک به روایت تصویر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

جناب گوبلز - مثبت دادن بسیار کم است - باید متنی از شما تشکر کنم - فقط یک درخواست داشتم که اگر ممکن است منبعی که استفاده می کنید را درارتباط با تصاویر نبردهای زرهی به بنده ( در صورت امکان ) معرفی فرمایید تا در مجموعه خودم از انها استفاده کنم -
قبلا" از همکاری شما تشکر می کنم . :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='esygolden' timestamp='1401820915' post='382617']
100 در مقابل 500 icon_eek
[/quote]
سوریها همینجور با تانکهاشون پیش می رفتن و توجهی به عقبه شون نمی کردن و نواحیی که پیش میرفتن رو به امون خدا رها میکردن. از این ضعف اسراییل نهایت بهره برداری رو کرد و تانکهای سوری رو تار و مار کرد.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا قیچی میشدن از پشت مورد حمله قرار میگرفتن وگرنه رو دررو محاله اینجوری شه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کن سوریها چقدر نابقه بودند که با تا 62 از پس سنچوریون فسیل بر نیومدن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]علت اصلی شکست سوریه حرکت تاکتیکی موفقی بود که اسرائیلی ها بکار گرفتند. این تاکتیک بعدتر اساس و پایه ی تمام حرکتهای نظامی غرب شد که امروزه اون رو به اسم نبردهای هوا-زمینی می شناسیم[/right]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام -
در ارتباط با شکست ارتش سوریه در ارتفاعات جولان و مناطق همجوار آن علتهای مختلفی ذکر شده و البته باید از هر دو طرف ماجرا به این نبردها نگاه نمود . بعنوان مثال اطلاعاتی که ارتش اسراییل توانست از یگانهای در حال آماده سازی ارتش سوریه در ارتفاعات جولان بدست آورد و بر خلاف جبهه جنوبی ( سینا ) کمتر دچار غافلگیری شد . الوین تافلر در کتاب خود با عنوان جنگ و ضد جنگ نام یکی از مشهورترین فرماندهان زرهی ارتش اسراییل را به میان آورده یعنی آویگدور کاهالانی که در کتاب خود با عنوان " بلندی های جرات " بطور واضح صحنه به صحنه نبردهای زرهی میان دو طرف را بیان کرده و علاوه بر تاثیر وجود پشتیبانی نزدیک هوایی CAS ، کوتاه بودن خطوط عقبه یگانهای IDF ، وجود اتش توپخانه ،خدمه آموزش دیده ، مهمات مناسب ، استفاده درست از فضای نبرد و زمین عملیات و وجود یک درک درست از موقعیت واحدهای خودی و دشمن و وجود برتری هوایی و.... را می توان عوامل برتری اسراییل در این نبرد دانست .
در طرف سوری هم ، نبود یک هماهنگی میان نیروی زمینی و هوایی ، آموزش های ضعیف به سبک شوروی ، نبود نیروی احتیاط کافی و اشتباهات مکرر فرماندهان سوری موجب این افتضاح نظامی گردید . با این وصف اگر ارتش های عربی و بویژه سوریه ، اندکی به دلایل شکست خود رد نبردهای 1948 و 1953 و 1967 بیشتر دقت می نمودند ، این اتفاق هرگز رخ نمی داد.

این مساله تلنگری به ما و نیروهای مسلح ما است که به تعدد سخت افزار صرفا" توجه نکنیم .
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب گوبلز - مثبت دادن بسیار کم است - باید متنی از شما تشکر کنم - فقط یک درخواست داشتم که اگر ممکن است منبعی که استفاده می کنید را درارتباط با تصاویر نبردهای زرهی به بنده ( در صورت امکان ) معرفی فرمایید تا در مجموعه خودم از انها استفاده کنم -
قبلا" از همکاری شما تشکر می کنم . :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:[/quote]

خواهش میکنم ، نظر لطف شماست دوست عزیز :rose:

شما در پیام خصوصی نبرد هایی را که مد نظر دارید بفرمایید تا بنده منابعی تقدیم حضور بکنم

---------------------

در مورد شکست سوری ها در نبرد دره ای از اشک (کاری به کلیت نبرد های منطقه جولان ندارم) هم همانطور که جناب komsomolets فرمودند دلیل اصلی اشتباه فاحش در تاکتیک های زرهی بود و نه نیروی هوایی و برتری هوایی اسرائیل

سوری ها به تک های زرهی یک جناحی (رو به مواضع دشمن و به سمت جلو) اقدام میکردند بدون تامین عقبه و جناحین با تصور اینکه با شکستن خطوط پیش رو جناحین دشمن هم مجبور به عقب نشینی میشوند

اما در صورت مقاومت که ما از اسرائیلی ها شاهد بودیم ، یگان های زرهی اسرائیل در دسته های نسبتا کوچک امکان حملات چند جانبه به زرهی سوریه و بر هم زدن آرایش و نظم آن ها را پیدا میکردند که نتیجه این مسئله در تصاویر هم مشخص است کاملا (برهمر ریختگی و بی نظمی شدید در جای گیری ادوات که بعضا سالم و بدون آسیب توسط خدمه رها شده اند)
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این جاست که ارزش حزب الله مشخص میشه در طول تاریخ هیچ ارتشی نتونست اسرائیل رو شکست قاطع بده ولی این حزب الله هرچند نمیشه گفت یک پیروزی کاملا قاطع داشته ولی تا اینجا درس خوبی به IDF داده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمایی از منطقه موسوم به دره ای از اشک

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/Valley_of_Tears.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb_Valley_of_Tears.jpg[/IMG][/url]

تانک [font=tahoma,geneva,sans-serif]Sho't[/font]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/91668639.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb_91668639.jpg[/IMG][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/1_0532.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb_1_0532.jpg[/IMG][/url]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='RezaKiani' timestamp='1401859560' post='382712']
[right]علت اصلی شکست سوریه حرکت تاکتیکی موفقی بود که اسرائیلی ها بکار گرفتند. این تاکتیک بعدتر اساس و پایه ی تمام حرکتهای نظامی غرب شد که امروزه اون رو به اسم نبردهای هوا-زمینی می شناسیم[/right]
[/quote]

در ارتباط با استدلال های دوست عزیز من جناب کیانی باید بگویم که استراتژی نبرد هوا - زمینی که شما فرمودید ، ( البته براساس کتاب آقای تافلر و مندرجات مربوط ب سرتیپ ستاد دان استاری مبدع این استراتژی ، ) صرفا" پس از پایان جنگ 1973 بتدریج وبا حضور این شخص در میدان های نبرد میان اسراییل و سوریه شکل گرفت )
آمریکایی ها سال ها بود که مشغول کار بر روی این مساله بودند که چگونه می توانند پیشروی سریع روسها را که با استفاده از انبوه واحدهای زرهی بسوی اروپای غربی متوقف کنند ، در نتیجه با مشاهده موفقیت خیره کننده ارتش اسراییل که به تجهیزات و آموزش های سبک غربی مجهز بود ، بلافاصله سرتیپ استاری را به منطقه اعزام کردند که این مساله موجب یک جرقه در ذهن وی شد . وی متوجه شد که حالا که نیروهای کوچکتر اسراییلی توانستند بطور همزمان و علیرغم غافلگیری اولیه دو کشور عرب را که بصورت انبوه به آموزش ها و تسلیحات روسی مجهز بودند متوقف و وادار به عقب نشینی نماید ، حال ارتش های پیمان ناتو و ایالات متحده هم می توانند این همین تاکتیکها را در حوزه اروپای غربی به کار ببرند ؟
بر اساس مطالعات بنده ، نخستین تجربه استراتژی نبرد هوا- زمینی ، در جنگ اول خلیج فارس (1991) به کار گرفته شد هرچند مبدع این استراتژی در ان زمان زنده نبود که شاهد موفقیت این راهبرد باشد . :rose: :rose: ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.