Sami1993

رژه سراسری 31 شهریور 1393 و هفته دفاع مقدس

Recommended Posts

پرتابگر موشک اسکاد ساخت شوروی سابق:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a1/9P117_9K72.jpg/800px-9P117_9K72.jpg

The MAZ-543/MAZ-7310 "Uragan" (Russian: МАЗ-543/МАЗ-7310 "Ураган"/Hurricane) is a Soviet/Belarusian 8x8 artillery truck designed and developed by MAZ (Minsk Automobile Plant), in what is now Belarus. Designed in the 1960s, the MAZ-543 was presented on November 7, 1965 during the Moscow Red Square military parade as part of SS-1с Scud B (9K72 Elbrus) system. It is powered by a 38.9 litre D12A-525 diesel engine producing around 525 horsepower, and gives a maximum road speed of 37 mph (59.5 km/h).

برادر عزیزم!

قطر موشک DF-11 بیش از 80 سانتیمتر هست... در حالی که فاتح 110 فقط 60 سانتیمتر قطر دارد!

درسته که موشک فاتح بر اساس زلزال ساخته شده که کپی یک موشک روس هست ولی دلیل نمیشه به دلیل شباهت بگیم تکنولوژی چینی هست!

تا زمانی که مطالعه نداشته باشی نمی تونی اظهار نظر کن...

منابع کسب علم پروپاگاندای غربی ها نیست...

برادر عزیز، منابع من فقط سرچ اینترنتی هست. البته و صد البته ممکن است اشتباه هم بکنم. :rose: 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا قاهر 313 نمونه توسعه یافته طرح شفق هست و گفته های وزیر دفاع پیشین مبنی بر ادامه پروژه شفق احتمالا در همین راستا هست!

البته سردار وحیدی گفته بودند که شفق و قاهر دو پروژه مجزا هستند،  به نظرم جنگنده نیمه سنگین نمونه توسعه یافته شفق باشد.

سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار گروه دفاع و امنیت مشرق در پاسخ به این سوال که آیا رونمایی اخیر از جنگنده قاهر 313 را باید به معنای پایان ساخت جنگنده شفق دانست، گفت: جنگنده قاهر 313 و شفق دو پروژه مجزا هستند و ساخت "شفق" به طور مستقل توسط مجریان ذی ربط این موضوع در وزارت دفاع مشغول پیگیری است.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/208774/%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D9%81%D9%82-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA

.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

راستی دوستان موشک اس 200 که بدون بوستر دیدین صرفا نمایشی بود بوستر ها حذف نشدند.

و در مورد S-200 ... اگر به بعضی دوستان ماشین بدون چرخ نشان بدهی, احتمال عمود پرواز بودن را مطرح می کنند!

براي چي بدون بوستر در رژه شركت كرده ؟

وقتي سه تا كاميون حمل كننده را نشون مي دن ، دو تا با بوستر يكي بدون بوستر ، معنيش چيه ؟ صرفا نمايش چي هست؟  نمايش آخر بي نظمي !

فردا بيان توي رژه ، كلاهك موشك را هم روش نبندن ، تانك را بدون برجك نمايش بدن ! اصلا فقط كاميون خالي حمل موشك را نشون بدن ؟

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درسته که موشک فاتح بر اساس زلزال ساخته شده که کپی یک موشک روس هست ولی دلیل نمیشه به دلیل شباهت بگیم تکنولوژی چینی هست!

حتی زلزال هم کپی موشکی روسی نیست. البته تو ساختش چینی ها مستقیم کمکمون کردن. اینو از یه منبع دست اول می گم که اون زمان یکی از دستاندر کارای این پروژه ها بود.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حتی زلزال هم کپی موشکی روسی نیست. البته تو ساختش چینی ها مستقیم کمکمون کردن. اینو از یه منبع دست اول می گم که اون زمان یکی از دستاندر کارای این پروژه ها بود.

باید بررسی کنم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستانی که در مراسم رژه حضور داشتند پهپاد صادق-1 را دیدند؟ آیا همانی بود که در نمایشگاه وزارت دفاع وجود داشت؟؟؟

در پخش تلویزیونی هیچ پهپادی نمایش داده نشد!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رژه یعنی این . شما که تو روز چند ساعت رو تو میلیتاری هستین 5 دقیقه هم وقت بزارین و این ویدئو رو ببینین ضرر نمیکنین:

http://www.aparat.com/v/F8iCH

من خودم موندم  رژه کشور کافر کره رو تحسین کنم و یا برای پا تکون دادنای بچه های خومون تاسف بخورم

:rose:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رژه یعنی این . شما که تو روز چند ساعت رو تو میلیتاری هستین 5 دقیقه هم وقت بزارین و این ویدئو رو ببینین ضرر نمیکنین:

من خودم موندم  رژه کشور کافر کره رو تحسین کنم و یا برای پا تکون دادنای بچه های خومون تاسف بخورم

البته کره نیست برادر چینه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته کره نیست برادر چینه

عنوانش کره بود دیگه توجه نکردم . منظور کشورش نیست. نظم رو توجه کن برادر گل :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فتوشاپه هیچ جا به خوبی و منظمی ایران رژه نمیرن

تازه اگه تو ایران اینجور رژه برن هیجان نداره تو 2 دقیقه اول حوصله مون سر میره ولی با رژه خوب خودمون همه تا اخرو میبینیم و کلی میخندیم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فتوشاپه هیچ جا به خوبی و منظمی ایران رژه نمیرنتازه اگه تو ایران اینجور رژه برن هیجان نداره تو 2 دقیقه اول حوصله مون سر میره ولی با رژه خوب خودمون همه تا اخرو میبینیم و کلی میخندیم

به نظرم باید همراه حرکات پا حرکات کمر هم اضافه کنیم تا جذاب تر بشه!

باور کنید کلی توریست جذب میشه خرج گازوئیل کامیونها هم در میاد!

:straight:

من باید این طرح رو تو خوارزمی ارائه بدم!
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرم باید همراه حرکات پا حرکات کمر هم اضافه کنیم تا جذاب تر بشه!

باور کنید کلی توریست جذب میشه خرج گازوئیل کامیونها هم در میاد!

:straight:

من باید این طرح رو تو خوارزمی ارائه بدم!

با عرض شرمندگی طرحی که دادی قبلا به صورت اجرایی در اومده سهیل جان

http://www.aparat.com/v/LfCKn

و من الله توقیق :))

البته الان ویرایش کنم بگم شک دارم ایرانی هست یا نه. فکر کنم ایرانی نیست

ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض شرمندگی طرحی که دادی قبلا به صورت اجرایی در اومده سهیل جان

http://www.aparat.com/v/LfCKn

و من الله توقیق :))

البته الان ویرایش کنم بگم شک دارم ایرانی هست یا نه. فکر کنم ایرانی نیست

باید طرحی نو در اندازم ! :straight:
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جدیدترین جزئیات از رادار کیهان منتشر شد.
به گزارش مشرق، امیر شمخالی معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء از ساخت رادار کیهان با قابلیت رهگیری و شناسایی توسط متخصصان ایرانی و صد در صد بومی خبر داد و گفت: رادار کیهان هیچ نمونه خارجی نداشته و قابلیت‌های این رادار بسیار ارزشمند است.

وی اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی از سامانه‌هایی با طول عمر بسیار بالا در جهان برخوردار است که از آنها استفاده به‌روز می‌شود.

معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه چهار ماموریت کشف، شناسایی، رهگیری و انهدام توسط سامانه‌های پدافند هوایی انجام می‌شود، افزود: ما تاکنون توانسته‌ایم تمام رادارها و سامانه‌های خود را که در گذشته تولید شده بودند و عمر نسبتا طولانی داشتند بهینه سازی کنیم.

امیر شمخالی با تاکید بر ساخت چندین رادار بومی توسط متخصصان کشورمان تصریح کرد: رادار کیهان جدیدترین راداری است که در رژه نیروهای مسلح به نمایش درآمد و ضمنا این رادار هیچ نمونه خارجی ندارد.

وی با اشاره به سامانه‌های فرمانده کنترل اظهار داشت: این سامانه‌ها تمام اشیا پرنده را در مدت زمان دو دقیقه شناسایی می‌کند که این مسئله از ویژگی‌های ممتاز این سامانه‌ها به شمار می رود.

معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) همچنین از سامانه انهدام تلاش نام برد و افزود: این سامانه می‌تواند با تجهیز شدن چندین موشک نسبت به انهدام هدف اقدام کند.

وی با اشاره به رادار فتح که راداری بومی و ساخت متخصصان ایرانی است نیز گفت: این رادار دوربرد و کنترلی است که برای شناسایی اهداف با سطح مقطع بسیار کوچک کارایی بسیار زیادی دارد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.