Sami1993

رژه سراسری 31 شهریور 1393 و هفته دفاع مقدس

Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط 00Amin، 7 مهر 1393 - ?????? ?? ?????
مخفی شده توسط 00Amin، 7 مهر 1393 - ?????? ?? ?????

نه اگه خدا قبول کنه لانچ کوثر و ظفر...

البته غیر از ناو می تونه ضد قایق های دشمن به خوبی عمل کنه هم سرعت بالایی داره و هم به راحتی می تونه از فاصله دور دست برتر باشه.

کمی پیشداوری رو کنار بزارید جناب کیانی بهتر می تونید مسائل رو ببینید.

گفته شده نمونه رادار گریز هم در حال ساخت و تولید هست

من همیشه آماده یادگرفتن هستم برادر . شما این چند تا سوال رو جواب بده تا ما هم کمی پیش داوری رو کنار بذاریم

الف- این به اصطلاح چی چیز پرنده وزنش چقدره؟ چقدر سوخت حمل می کنه؟ مداومت پروازش چقدره و در نهایت وزن باری که می تونه حمل بکنه چقدره؟

ب- این کوثر و ظفر که فرمودید وزن شون چقدره و اصلا میشه اون ها رو روی اون  چی چیز پرنده لود کرد یا نه؟

ج-با کدوم سلاح می تونه بر ضد قایقهای دشمن به خوبی عمل کنه؟ شما روش چه سلاحی رو دیدید؟

د- با کدوم رادار می تونه شناورها و قایقها ی دشمن رو دیتکت بکنه؟ شما روش رادار دیدی؟ اصلا این چی چیز پرنده قد و اندازه ای هست که بتونه یه رادار هوابرد رو حمل بکنه؟ از همه مهمتر با این سقف پروازی که داری رادارش چقدر می تونه پارازیتهای حاصل از امواج رو حذف کنه؟

ه- تعریف رادار گریز یعنی چی؟

و-آیا این چی چیز پرنده دارای سکوی پرتاب موشک داخلی هست یا سلاح ش رو زیر بال یا بدنه حمل می کنه؟ در صورتی که موشکهاش رو زیر بال و بدنه حمل کنه تاثیرش بر روی رادارگریزی چی می شه؟

با تشکر از دقت نظر شما

رضاکیانی

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

من همیشه آماده یادگرفتن هستم برادر . شما این چند تا سوال رو جواب بده تا ما هم کمی پیش داوری رو کنار بذاریم

الف- این به اصطلاح چی چیز پرنده وزنش چقدره؟ چقدر سوخت حمل می کنه؟ مداومت پروازش چقدره و در نهایت وزن باری که می تونه حمل بکنه چقدره؟

ب- این کوثر و ظفر که فرمودید وزن شون چقدره و اصلا میشه اون ها رو روی اون  چی چیز پرنده لود کرد یا نه؟

ج-با کدوم سلاح می تونه بر ضد قایقهای دشمن به خوبی عمل کنه؟ شما روش چه سلاحی رو دیدید؟

د- با کدوم رادار می تونه شناورها و قایقها ی دشمن رو دیتکت بکنه؟ شما روش رادار دیدی؟ اصلا این چی چیز پرنده قد و اندازه ای هست که بتونه یه رادار هوابرد رو حمل بکنه؟ از همه مهمتر با این سقف پروازی که داری رادارش چقدر می تونه پارازیتهای حاصل از امواج رو حذف کنه؟

ه- تعریف رادار گریز یعنی چی؟

و-آیا این چی چیز پرنده دارای سکوی پرتاب موشک داخلی هست یا سلاح ش رو زیر بال یا بدنه حمل می کنه؟ در صورتی که موشکهاش رو زیر بال و بدنه حمل کنه تاثیرش بر روی رادارگریزی چی می شه؟

با تشکر از دقت نظر شما

رضاکیانی

عرض کردم پیشداوری دارید میدونید چرا برای اینکه یک تصور اشتباه از نیروی دریایی ایران و سیستم سپاه دارید و اولین بار نیست بنده و بقیه دوستان در چندین تاپیک شاهد اون بودیم لاجرم حتی بخ خودتون زحمت تحقیق و یه سرچ ساده هم نمی دید.

اصولا این سوالات جواب نداره چون دنبال جواب نیستید و گفتن هم فایده نداره.

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

در موشک سامانه اس-200، بالک های عقبی، سطوح متحرک برای کنترل موشک دارند و بال های اصلی که مثلثی شکل هستن در هیچ نمونه ای سطح متحرک ندارند

اگر منظورتون از سطح متحرک در بال اصلی موشک اینیه که علامت گذاشتم، این سطح متحرک نیست:

thumb_S-200_ground-to-air_missile_air_de

بله دقیقا منظورم همون بود. هدف از اون چیه و چرا فقط روی یکی از بالک ها وجود داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله دقیقا منظورم همون بود. هدف از اون چیه و چرا فقط روی یکی از بالک ها وجود داره؟

معمولا یکی از باله ها رو علامت میزنن!

علتش رو نمیدونم....

http://namekarbary.persiangig.com/bandishe/050/1.jpg

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عرض کردم پیشداوری دارید میدونید چرا برای اینکه یک تصور اشتباه از نیروی دریایی ایران و سیستم سپاه دارید و اولین بار نیست بنده و بقیه دوستان در چندین تاپیک شاهد اون بودیم لاجرم حتی بخ خودتون زحمت تحقیق و یه سرچ ساده هم نمی دید.

اصولا این سوالات جواب نداره چون دنبال جواب نیستید و گفتن هم فایده نداره.

خوب برادر شما که پیش داوری ندارید و به جاش اطلاعات کافی و وافی دارید بیایید و ما رو هم روشن کنید دیگه. ثواب داره به خدا

بنده ی خدا پرنده ای که اندازه ش و طول و عرض اصلا اجازه بهش نمیده که موشک حمل کنه چه جوری می خواد به شناورهای دشمن حمله کنه؟ شما می گید بهش فلان موشک یا فلان اژدر رو بستن؟ خوب ثابت کن

می گی نبستن قراره بعدا ببندن؟ خوب ثابت کن

همین جوری رو هوا که حرف نمی زنن برادر من

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

خوب برادر شما که پیش داوری ندارید و به جاش اطلاعات کافی و وافی دارید بیایید و ما رو هم روشن کنید دیگه. ثواب داره به خدا

بنده ی خدا پرنده ای که اندازه ش و طول و عرض اصلا اجازه بهش نمیده که موشک حمل کنه چه جوری می خواد به شناورهای دشمن حمله کنه؟ شما می گید بهش فلان موشک یا فلان اژدر رو بستن؟ خوب ثابت کن

می گی نبستن قراره بعدا ببندن؟ خوب ثابت کن

همین جوری رو هوا که حرف نمی زنن برادر من

نه بابا عرض کردم و بازم میگم وشع شما پیچیده تر از این حرف هاست کافیه...

آقا ما نه مدرک داریم و نه چیزی می دونیم شما کار خودت رو بکن هر  چند هنوز از تاچیک های قبلی معنی قیاس رو برای ما نگفتید

• Upvote 3
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

بنده هم علتش رو نمی دونم

شاید در هنگام حمل و نقل برای اینکه با یک نگاه متوجه بشن موشک از روی کدام وجه باید نصب بشه مفید هست یعنی از شماره گذاری بالها سریعتر جواب میده در اینجور مواقع

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اچیک های قبلی معنی قیاس رو برای ما نگفتید

قیاس توی منطق ریاضی فرق داره با قیاس توی منطق سوری. معنی کدومش رو دوست داری برات توضیح بدم؟

. بعدشم این قدر که به در و دیوار می زنی تا جواب ما رو ندی فقط آبروی خودت رو پیش بقیه ی کاربرای سایت می بری. یه حرفی زدی ثابتش کن دیگه. چیز زیادی که ازت نخواستیم

میگی این قارقارک قراره موشک حمل کنه خوب نشوون بده کجاش. توی بدنه ش؟ زیر بالش؟ زیر بدنه ش؟ اصلا اگه موشک شلیک کنه و تعادل ش بهم بخوره سقوط نمی کنه؟

اصلا یه چیز مهمتر. این وسائل رو اولین بار ایرانی ها اختراع کردن یا از کشور دیگه ای کپی ش کردن؟ تو کدوم کشور دنیا سابقه عملیاتی داره؟ کجا و در کدوم نبرد دریایی ازش استفاده کردن؟ سابقه ش چی بوده؟ موفق بوده یا نبود؟

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه بابا عرض کردم و بازم میگم وشع شما پیچیده تر از این حرف هاست کافیه...

آقا ما نه مدرک داریم و نه چیزی می دونیم شما کار خودت رو بکن هر  چند هنوز از تاچیک های قبلی معنی قیاس رو برای ما نگفتید

پست قبلی گفتم کافیه... منظورم این بود که کافیه چند تا پست بدین تا مشخص بشه ژست سوال پرسیدن جواب نمیده و بالاخره پیشداوری شما سر باز می کنه و از جایی می زنه بیرون... اینم اثباتش icon_arrowd icon_arrowd icon_arrowd

قیاس توی منطق ریاضی فرق داره با قیاس توی منطق سوری. معنی کدومش رو دوست داری برات توضیح بدم؟

. بعدشم این قدر که به در و دیوار می زنی تا جواب ما رو ندی فقط آبروی خودت رو پیش بقیه ی کاربرای سایت می بری. یه حرفی زدی ثابتش کن دیگه. چیز زیادی که ازت نخواستیم

میگی این قارقارک قراره موشک حمل کنه خوب نشوون بده کجاش. توی بدنه ش؟ زیر بالش؟ زیر بدنه ش؟ اصلا اگه موشک شلیک کنه و تعادل ش بهم بخوره سقوط نمی کنه؟

اصلا یه چیز مهمتر. این وسائل رو اولین بار ایرانی ها اختراع کردن یا از کشور دیگه ای کپی ش کردن؟ تو کدوم کشور دنیا سابقه عملیاتی داره؟ کجا و در کدوم نبرد دریایی ازش استفاده کردن؟ سابقه ش چی بوده؟ موفق بوده یا نبود؟

شما ناراحت آبروی ما نباش...گیر اون چندتا مثبت و منفی هم نباشید برای حقیر زیاد مهم نیست... کلا عادت دارم

هر دو تا توضیح قیاس رو هم بگین ممنون میشم چون یه نقطه مشترکی دارن

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

جانشین فرمانده نهاجا گفت: طراحی نخستین رادار هواپایه و طراحی یک هواپیمای جدید نیمه سنگین با قابلیت رادارگریزی و حمل و شلیک موشک های کروز، توسط مهندسان و نخبگان نیروی هوایی عملیاتی شد و همچنین ساخت شکاری جنگنده آموزشی دوکابینه «صاعقه» یکی از طرح های مهمی است که در اواخر سال 93 یا اوایل سال 94 رونمایی خواهد شد.

منبع

ویرایش شده در توسط milad021
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر  بزرگان دین هم نظر شما را درباره پیش داوری مردم داشتن احتمالا چیزی از دین باقی نمی موند. مومنً! اگر پیامبر (ص) هم می خواست این جوری جواب بده که برای چی 10 سال توی مکه و 13 سال توی مدینه با کفار دست به گریبان بود؟ خوب ایشون هم مثل شما واگذارشون می کرد به خدا. دیگه معنی نداشت که دندان مبارکشون در احد بشکنه.

من پیش داوری دارم؟ خوب شما عوض ش کن.

به قول خودت شما هم ناراحت پیش داوری ما نباش. مدرک داری رو کن. نداری سکوت کن که برات سنگین تره

چون

عرض خود می بری و زحمت ما می داری

علت جواب ندادن شما این نیست که من معاند و کافر و لجوج م. علتش فقط اینه که جوابی نداری. یه مزخرفی گفتی حالا هم موندی توش

شما ناراحت آبروی ما نباش.

نارحت آبروی شما نیستم.... دارم مخصوصا کش ش می دم که دوستان دستشون بیاد منطق شما و امثال شما از چه نوعیه و تا چه حد برش داره

خداوند توفیق بده که با این چیز چیزکها چند تا ناو اسرائیلی رو غرق کنی

ما که بخیل نیستیم

خیر پیش

• Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

آقا رضا اگه اجازه باشه من ي نمونه مشابه رو خدمتتون معرفي كنم

شركت كره اي Aron انواع مدل هاي اين قايق هاي پرنده رو توليد ميكنه، كه هم انواع تفريحي و غير نظامي دارند و هم نظامي

اين هم عكس انواع مدل هاي توليدي هست

http://8pic.ir/images/gyguo7pm7heek7s0bn8t.jpg

مدل نظامي اين قايق هاي پرنده به نام Aron M50 هم توسط كشور اندونزي سفارش داده شده

جايگاه تسليحات بر روي بالها در نطر گرفته شده و قرار هست به يك رادار دريايي كوچك و همچنين سيستم جستجوي اپترانيك مجهز بشوند

برد عملاتي مدل كره اي در حدود 800 كيلومتر است

اين هم عكس مدل Aron M50

http://8pic.ir/images/l39m8l5ukud3alxnwjpr.jpg

البته كره اي ها به هيچ وجه ادعاي ضد رادار بودن رو براي اين تجهيزات ندارن چون اصلا عملي با توجه به ساختار سازه اي اين قايق هاي پرنده

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

amirarsalankhan عزیز

شاید بهتر باشه برای قایق پرنده لفظ پنهانکار را بکار ببریم تا رادار گریز، چون روش پنهاکاری این وسیله مشابه روش موشکهای ضد کشتی بر اختفا بر اصل کروی بودن زمین و حرکت زیر خط افق  بنظر میرسد.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا رضا اگه اجازه باشه من ي نمونه مشابه رو خدمتتون معرفي كنم

شركت كره اي Aron انواع مدل هاي اين قايق هاي پرنده رو توليد ميكنه، كه هم انواع تفريحي و غير نظامي دارند و هم نظامي

اين هم عكس انواع مدل هاي توليدي هست

http://8pic.ir/images/gyguo7pm7heek7s0bn8t.jpg

مدل نظامي اين قايق هاي پرنده به نام Aron M50 هم توسط كشور اندونزي سفارش داده شده

جايگاه تسليحات بر روي بالها در نطر گرفته شده و قرار هست به يك رادار دريايي كوچك و همچنين سيستم جستجوي اپترانيك مجهز بشوند

برد عملاتي مدل كره اي در حدود 800 كيلومتر است

اين هم عكس مدل Aron M50

http://8pic.ir/images/l39m8l5ukud3alxnwjpr.jpg

البته كره اي ها به هيچ وجه ادعاي ضد رادار بودن رو براي اين تجهيزات ندارن چون اصلا عملي با توجه به ساختار سازه اي اين قايق هاي پرنده

ممنون

مشرق مقاله مفصلي داره و الگوي باور را ESKA-1 شوروي مي دونه .

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/121443/%D9%82%D8%A7%DB%8C%D9%82-%D9%BE%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D9%86%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

توي همون مقاله مشرق حدث زده كه باور بتونه وزن محمول 90 تا 100 كيلوگرمي داشته باشه . ( درست هم به نظر مي رسه ، در اكثر تصاوير خط آبخور قايق روي سطح هست .  ) و بر اين اساس حداقل مي تونه يك موشك كوثر / C-701 حمل كنه .

اما در مورد اينكه اين موشك چطور به پرنده متصل بشه و شليك كنه و تعادلش هم به هم نخوره يك راه ساده و دم دستي اينه كه موشك را داخل كابين عقب يك باور دو نفره بگذاريم و اون را تا نزديك هدف پرواز داده و بعد فرود بياريم ، موشك را شليك كنيم و دوباره پرواز كنيم و الفرار big_grin

علاوه بر اين مدلهاي مشابه زيادي وجود دارند كه وزن قابل حمل فوق العاده اي دارند :

http://www.maldives.at/fs8.html

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر  بزرگان دین هم نظر شما را درباره پیش داوری مردم داشتن احتمالا چیزی از دین باقی نمی موند. مومنً! اگر پیامبر (ص) هم می خواست این جوری جواب بده که برای چی 10 سال توی مکه و 13 سال توی مدینه با کفار دست به گریبان بود؟ خوب ایشون هم مثل شما واگذارشون می کرد به خدا. دیگه معنی نداشت که دندان مبارکشون در احد بشکنه.

من پیش داوری دارم؟ خوب شما عوض ش کن.

به قول خودت شما هم ناراحت پیش داوری ما نباش. مدرک داری رو کن. نداری سکوت کن که برات سنگین تره

چون

عرض خود می بری و زحمت ما می داری

علت جواب ندادن شما این نیست که من معاند و کافر و لجوج م. علتش فقط اینه که جوابی نداری. یه مزخرفی گفتی حالا هم موندی توش

نارحت آبروی شما نیستم.... دارم مخصوصا کش ش می دم که دوستان دستشون بیاد منطق شما و امثال شما از چه نوعیه و تا چه حد برش داره

خداوند توفیق بده که با این چیز چیزکها چند تا ناو اسرائیلی رو غرق کنی

ما که بخیل نیستیم

خیر پیش

دیدی میگم نمی دونی قیاس چیه... اگر می دونستید حداقل مثال به جا می آوردید

وقتی می خواید مثال بیارید باید مثال شما با تکست و کانتکست موضوع بخونه و مرتبط و هماهنگ باشه... مثل شما از پیامبر در اینجا اشتباه محض هست ولی من مثل درستی رو از مناظره حضرت امیر براتون میارم.

روزی مولا توی مسجد کوفه عرض کردن: "بپرسید تا در میانتان هستم". سعد ابن ابی وقاص(پدر عمر ابن سعد) که هدفش تمسخر و بیراه بردن بحث بود پرسید: "اگه راست میگی من چند تا مو دارم روی سرم"

حضرت امیر نگفت چند تا مو داره هر چند می خواستن شدنی بود و می تونستن بلکه گفت: "سوال هدف داره گاهی علم و آگاهی و گاهی هم شرارت و یاغیگری؛ سعد الان چیزی میگم که تا مغز استخونت بپوسه پسر تو روزی در جناح شیطان و در سرزمین عراق پسر من رو ذبح می کنه و تا ابد الدهر لعنت میشه و..."

مشکل می دونید چیه آقای کیانی اگر آدم ناآگاهی این حرف رو می زد بنده مشکلی نداشتم وقت می زاشتم و براش توضیح می دادم ولی از شما که مطالعه دارید، مقاله می نویسید و تاریخ جنگ می خونید و... انتظار نبوده و نیست لاجرم جواب دادن به شما هم بی فایده هست.

در ضمن پیشداوری رفع کردنی نیست توسط متکلم این مخاطب هست که باید اون رو کنار بزاره... همون پیامبر هر چقدر تلاش کرد پیشداوری برخی رو مهم کنه نشد که نشد...

از ادب و اخلاقتون تون بی نهایت ممنونم یگانه مرد علوم نظامی ایران...

اگر اثبات بشه من علمی ندارم زیاد مهم نیست میرم و یاد می گیرم ولی اگر ثابت شد اخلاق ندارم کارم خیلی لنگ میشه...

وقتی طرف مقابل شما نطق نداشته باشه شما هی بر اساس منطق حرف بزن کلا چیزی نمی فهمه و فایده هم نداره عین پیامبر که هی می گفت و فایده نداشت. بگذریم از اینکه شما و امثال شما یعنی شما خواه ناخواه دارین برچسب می زنید به عده ای و توهین می کنید ولی وقتی بنده میدونم هرچی بگم شما درک نمی کنید چی بگم آخه... منطق من همین اندازه قوی هست که پست طرف رو می بینم تا فیها خالدونش رو می خونم لاجرم می دونم کجا باید بگم و کجا نباید بگم. توی همین مورد مشخصه...

دوستان؟؟؟؟ جدی نگیر قربان بی منطقی خودخواهی و تکبر و غرور عین کف رو دریاست زود از بین میره...

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.