deserthawk

پیشنهاد چند سلاح برای نیروهای مسلح

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام.امیدوارم از مسولان نظامی یکی سر به این سایت بزنه
.اما توضیحی می دم در مورد سلاحی که قبلا درست شده والبته با قابلیت های متفاوت.
درجنگ های اخیر در منطقه.و مطالعه بر روی نیروی هوای ارتش های درگیر به چند نکته می پردازم.
در جنگ ها ذکر شده چند موضوع قابل توجه است که استفاده از نیروی هوایی برای مدت زمان طولانی و برای پشتیبانی نزدیک بسیتر هزینه بر و مستحلک کننده این نیرو است.در جنگ سوریه دیدیم.به علت عدم صاحب تکنولوژی بودن سوریه در بحث نگه داری بسیاری از هواپیما خوابید یا اصلا به واسطه هزینه از انها صرف نظر شد حتی اگر عربستان که از لحاظ تکنولوژیک حمایت میشه.را ببینیم.هزینه ها بسیار بالاست.
مورد بعد لزوم پشتیبانی نزدیک از نیرو هاست.که اساتید با مشاهده فیلم های درگیری در سوریه و عراق کمبود یک اتش دقیق و سریع به عنوان پشتیبانی آنی برای زدن موانع دفاعی و تجمعی دیده می شود.متاسفانه در این 2 کشور برای پوشش این کار از اتش غیر دقیق با حجم بالا استفاده می شه که در شهر بسیار کار اشتباهی است و تاریخ به عنوان مثال استالینگراد نمیان گر ان است.حال راهکار چیست.راهکار من سیستم موشکی چند گانه هدایت پذیر است.تصور کنید سامانه موشکی متحرکی در 2 باکس 4 تایی که موجب شلیک همزمان 2 موشک یا بیشتر به صورت همزمان و اصابت همزمان چند هدف میشود.را تصور کنید.این موشک ها با برد 40 کیلومتر با سرعت سیر 2 ماخ که موجب رسیدن سریعتر موشک به 40 کیلومتر ذکر شده است.با سر گیرنده لیزری با فرکانس خاص.و مهمات شدید انفجار و فیوز انفجار در ارتفاع و توانایی لینک شدن به سامانه پویش اتش دشمن برای سرکوب توپ خانه دشمن.اما این روش چه مزایایی بر توپ خانه هوسمند دارد.اول انکهسرعت عمل این سیستم بیشتر است.قبل از شلیک گلوله هوشمندبا به صورت دستی تنظیمات اعمال شود و در توپ قرار گیرد که در خوش بینانه ترین حالت 1 دقیقه طول می کشد که زمان زیادی است اما در این سامانه فرد در کابین کا میون نشسته با مانیتوری هوشمند به صورت انلاین مخصات و فرکانس را و نوع فیوز انفجاری را تعیین و اپراتور مستقیما و با کامییوتر در حد 1 ثانیه اطلاعات به موشک یا موشک ها ارسال و شلیک انجام میشود.در بحث تدارکات چون باکس سمت راست وچپ بسته ای است دیگر لازم نیست به صور ت انفرادی مو شک لود شود بلکه به صورت 2 بسته 4 تایی لود میشود.اما در مورد هزینه هزینه این موشک به مراتب از استفاده از نیروی هوایی برای پشتیبانی نزدیک طولانی ارزان تر و موجب رها شدن فشار برکمر نیروی هوایی برای پشتیبانی مداوم میشود.و موجب تلفات بسیار کمتر نیرو های خودی پیشروی سریع.خرابی کمترشهر ها(به علت دقت زیاد) و افزایش تلفات دشمن.حتی این موشک می تواند بدون تصرف راه های تدارکاتی این راه ها را مسدود کرد.یعنی با این سامانه. می شد جاده حلب را بدون تصرف قطع کرد و هر جنبنده ای منهدم میشود.و موجب قطع مسیر تدرکاتی میشود.حتی این سامانه برای نیروی دریایی می تواند مورد استاده قرار گیرد.
اما میشود از سر تلوزیونی نیز استفاده کرد.موضوع ان است که نیرو ها بتوانند به صورت اسان مختصات هدف را ارسال وسامانه به صورت دقیق و سریع اهداف متحرک وثابت را منحدم کند

کسی نیست نظری دهد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام اینها مواد بسیار خوبی برای دیدبانی هستن ولی یه مشکل دارن  باطری 

اگر بتونین با کابل تغزیش کنید خیلی عالی میشه در واقع چیزی که تو فکره منه یه اتومبیل به همراه لوازم و کابل بلند جهت دیده بانی 24ساعتس در واقع یه چیز تو مایهای قالیچه حضرت سلیمان ارتش . پیشنهاد من اینه که در هر حاجزیه پست دیدبانی به این صورت داشتع باشه یا حد اقل حاجز های استراتژیک و دوربینی که روش باید نسب بشه دارای دید حرارتی باشه تا شبو روز فعال باشه مشکل ما تو سوریه مخصوصن با داعش اینه که یهو غافلگیر میشیم (مثل شهرداری تهران تو زمستونو بهار)اگر بتونیم اینو فعال کنیم میشه بهترین گرا برای توپخانه روهم فراهم کرد  قیمت اینا حدوده 5 ملیون در میاد از بازار ولی برای سپاه باید کمتر از این باشه نمونهای دیگه که توانایی حمل بار سنگینتریو دارن خب گرون تره . نمونه کوچیکش توان حمله دوربینهای کومبو رو داره که فکر نکنم به کار بیاد زیاد باید از نمونه ای استفاده بشه که بتونه سامانه عقابو حمل کنه

تقریبن مثل نمونه زیر

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10294/Tom_vehicle_28329.JPG

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی نیست نظری دهد

بسم الله الرحمن الرحیم

هزینه سیستم را باید در نظر بگیرید

یک هواپیما بارها قابل استفاده هستش اما موشک بعد از شلیک اونهم با برد چهل کیلومتر و دقت مناسب 

بنظرم بعد از مدتی خودش دارای هزینه هنگفتی خواهد بود

با سلام اینها مواد بسیار خوبی برای دیدبانی هستن ولی یه مشکل دارن  باطری 

اگر بتونین با کابل تغزیش کنید خیلی عالی میشه در واقع چیزی که تو فکره منه یه اتومبیل به همراه لوازم و کابل بلند جهت دیده بانی 24ساعتس در واقع یه چیز تو مایهای قالیچه حضرت سلیمان ارتش . پیشنهاد من اینه که در هر حاجزیه پست دیدبانی به این صورت داشتع باشه یا حد اقل حاجز های استراتژیک و دوربینی که روش باید نسب بشه دارای دید حرارتی باشه تا شبو روز فعال باشه مشکل ما تو سوریه مخصوصن با داعش اینه که یهو غافلگیر میشیم (مثل شهرداری تهران تو زمستونو بهار)اگر بتونیم اینو فعال کنیم میشه بهترین گرا برای توپخانه روهم فراهم کرد  قیمت اینا حدوده 5 ملیون در میاد از بازار ولی برای سپاه باید کمتر از این باشه نمونهای دیگه که توانایی حمل بار سنگینتریو دارن خب گرون تره . نمونه کوچیکش توان حمله دوربینهای کومبو رو داره که فکر نکنم به کار بیاد زیاد باید از نمونه ای استفاده بشه که بتونه سامانه عقابو حمل کنه

تقریبن مثل نمونه زیر

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10294/Tom_vehicle_28329.JPG

بسم الله الرحمن الرحیم

برای دیده بانی دراون وسعت

بالن کوچک بسیار مقرون بصرفه تر هستش

ولی هدف ما بیشتر تولید سلاح های موتور دار کنترلی هستش

بجای باروت و باقی مواد احتراقی دیگر جهت شتابدهی

درمورد قیمت هم

از چند شرکتی که قیمت گرفتیم با برد 12 کیلومتر و وزن یک کیلو چیزی حدود ده میلیون تموم میشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

یک هواپیما بارها قابل استفاده هستش اما موشک بعد از شلیک اونهم با برد چهل کیلومتر و دقت مناسب
بنظرم بعد از مدتی خودش دارای هزینه هنگفتی خواهد ب. و

نیروی هوایی هم هزینه هنگفنتی داره.هزینه مهمات.سوخت.استحلاک.احتمال اسیب به نفرات.نگهداری.واموزش خلبان و...این مورد برای کشور های که نیروی هوایی درس حسابی ندارن.بهترین گزینه است.در این موشک لازم نیست حتما پیشران جدید طراحی شه میشه از پیشران فجر 3 استفاده کرد و بعد بهش سیستم هدایت و ... اضافه کرد.در ضمن در یک حمله توپ خانه ای با کاتیوشا شلیک40 راکت انجام میشه که ان هم با احتمال 100 درصد امکان اصابت نیست.حال قیمت 40 راکت بیشتر هست یا 1 موشک هوشمند.پس می بینیم.در بحث هزینه از بسیاری از روش های پشنیبانی نزدیک در دراز مدت ارزان تر است.من موضوعم ان است که نیروی هوایی برای پشتیبانی انی نزدیک بسیار فشار تحمل می کند.مخصوصا نیروی هوایی ما که تحمل فشار محدود تری دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نیروی هوایی هم هزینه هنگفنتی داره.هزینه مهمات.سوخت.استحلاک.احتمال اسیب به نفرات.نگهداری.واموزش خلبان و...این مورد برای کشور های که نیروی هوایی درس حسابی ندارن.بهترین گزینه است.در این موشک لازم نیست حتما پیشران جدید طراحی شه میشه از پیشران فجر 3 استفاده کرد و بعد بهش سیستم هدایت و ... اضافه کرد.در ضمن در یک حمله توپ خانه ای با کاتیوشا شلیک40 راکت انجام میشه که ان هم با احتمال 100 درصد امکان اصابت نیست.حال قیمت 40 راکت بیشتر هست یا 1 موشک هوشمند.پس می بینیم.در بحث هزینه از بسیاری از روش های پشنیبانی نزدیک در دراز مدت ارزان تر است.من موضوعم ان است که نیروی هوایی برای پشتیبانی انی نزدیک بسیار فشار تحمل می کند.مخصوصا نیروی هوایی ما که تحمل فشار محدود تری دارد.

بسم الله الرحمن الرحیم

فرض بفرمایید درگیر با دشمنی هستید که تحرک بالایی دارد

روش هدایت پیشنهادی شما چیست ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

بنظرم بعد از مدتی خودش دارای هزینه هنگفتی خواهد بود

بسم الله الرحمن الرحیم

برای دیده بانی دراون وسعت

بالن کوچک بسیار مقرون بصرفه تر هستش

ولی هدف ما بیشتر تولید سلاح های موتور دار کنترلی هستش

بجای باروت و باقی مواد احتراقی دیگر جهت شتابدهی

درمورد قیمت هم

از چند شرکتی که قیمت گرفتیم با برد 12 کیلومتر و وزن یک کیلو چیزی حدود ده میلیون تموم میشد

بالن جمعو نسبش زمان بره و باید به زمین فیکس شود ولی با هلیکم شما تو کمترین زمان میتونید آماده بشید و خیلی سریعم میتونید منطقرو ترک کنید توی این جنگ سرعت عمل نقش بسزایی داره تحرک بالای نیروها معمولن تعیین کنندس

و در مورد دشمن با تحرک بالا : اول باید جلوی تحرک دشمنو گرفت و اونو به سمت نقاط مورد نظر خود کشاند اینم با مین ریزی سریع نقاط خاص قابل انجامه (اگر قابله انجام باشه ) به طور مثال شاید بشه مینها رو به صورت دسته ای به یه منطقه پرتاب کرد البته هوشمندانه باید باشه با دستگاهی ماننده نمونه زیر 

http://www.google.com/imgres?imgurl=http://payamerasht.ir/wp-content/uploads/2014/06/1399282018.jpg&imgrefurl=http://payamerasht.ir/archive/4545&h=488&w=500&tbnid=SQHFCgZmrX0mEM:&docid=BYCiu70S2m7BRM&ei=L3cvVvfaG8Oya6Lzokg&tbm=isch&ved=0CCEQMygFMAVqFQoTCLeu_6Lc4sgCFUPZGgodorkICQ

( البته من علم تکنولوژیک کمی در مورد مواد منفجره دارم )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

فرض بفرمایید درگیر با دشمنی هستید که تحرک بالایی دارد
روش هدایت پیشنهادی شما چیست ؟

به دو روش توسط لیزر..پهپاد یا نفر.یا هدایت با تصویر فروسرخ.اگر هدایت بهتری دارید بگید طرح کامل شه.مرسی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به دو روش توسط لیزر..پهپاد یا نفر.یا هدایت با تصویر فروسرخ.اگر هدایت بهتری دارید بگید طرح کامل شه.مرسی

بسم الله الرحمن الرحیم

چون تصورم یک پهپاد موتور دار حمل شونده توسط نفر بوده

که با ایده جنابعالی فاصله دارد باید با دقت بیشتر فکر کنم

بالن جمعو نسبش زمان بره و باید به زمین فیکس شود ولی با هلیکم شما تو کمترین زمان میتونید آماده بشید و خیلی سریعم میتونید منطقرو ترک کنید توی این جنگ سرعت عمل نقش بسزایی داره تحرک بالای نیروها معمولن تعیین کنندس

و در مورد دشمن با تحرک بالا : اول باید جلوی تحرک دشمنو گرفت و اونو به سمت نقاط مورد نظر خود کشاند اینم با مین ریزی سریع نقاط خاص قابل انجامه (اگر قابله انجام باشه ) به طور مثال شاید بشه مینها رو به صورت دسته ای به یه منطقه پرتاب کرد البته هوشمندانه باید باشه با دستگاهی ماننده نمونه زیر 

http://www.google.com/imgres?imgurl=http://payamerasht.ir/wp-content/uploads/2014/06/1399282018.jpg&imgrefurl=http://payamerasht.ir/archive/4545&h=488&w=500&tbnid=SQHFCgZmrX0mEM:&docid=BYCiu70S2m7BRM&ei=L3cvVvfaG8Oya6Lzokg&tbm=isch&ved=0CCEQMygFMAVqFQoTCLeu_6Lc4sgCFUPZGgodorkICQ

( البته من علم تکنولوژیک کمی در مورد مواد منفجره دارم )

با تشکر از حسن توجه جنابعالی

دقیقا ما هم بدنبال تحرک زیاد هستیم

طرح جنابعالی  در رسته دیدبانی میباشد

ما در رسته مهمات انتحاری

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم
چون تصورم یک پهپاد موتور دار حمل شونده توسط نفر بوده
که با ایده جنابعالی فاصله دارد باید با دقت بیشتر فکر کنم

طرح جنابعالی در رسته دیدبانی میباشد
ما در رسته مهمات انتحاری

اگر پهپاد دست پرتاب هست.ایده خیلی خوبی است.انعطاف پذیری رو هم بالا می بره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طرح جنابعالی  در رسته دیدبانی میباشد

ما در رسته مهمات انتحاری

دوست عزیز اینا لازمو ملزومه همن اگه نشه هدفو درست و به موقع شناسایی کرد که نمیشه با پهباد انتهاری زدش من فکر میکنم ضعفی که یگانهای پهبادی دارن جدا کردنه این دو معقوله از همه باید همیشه چشم در آسمان   و دست بر قبضه آماده داشته باشیم (شاعر شدم) 

در مورد معقوله انتهاری این نوع هلیکمها نمیشه انتهاری باشه به دو دلیل 1 صدای زیاد 2 سرعت عمل پایین بیشتر ازش میشه به عنوان خمپاره انداز سقوط آزاد استفاه کرد 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب gen

با تشکر از توضیحات جنابعالی

قیمت این سیستم چقدر است ؟

والله طبق لینک زیر قیمت بالایی هم نداره 

http://quadcupter.ir/

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر پهپاد دست پرتاب هست.ایده خیلی خوبی است.انعطاف پذیری رو هم بالا می بره

برادر برید تاپیک سوریه رو ببینید.متوجه کمبودی که ذکر کردم.می شید.خدا حفظتون کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر برید تاپیک سوریه رو ببینید.متوجه کمبودی که ذکر کردم.می شید.خدا حفظتون کنه

بسم الله الرحمن الرحیم

منظور جنابعالی چنین چیزی هستش ؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.