deserthawk

پیشنهاد چند سلاح برای نیروهای مسلح

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

سناریو صحنه رزم :

در یک منطقه شهری قرار دارید

بسمتتون تیراندازی میشه هم رزم جلویی شهید میشه و شما در اولین جان پناه مستقر میشید

حالا دراینجا حالت های مختلفی ممکن رخ بده

اول اینکه ممکنه یک تک تیرانداز اقدام به شلیک کرده باشد که برای شما مکانش مشخص نیست

یا اینکه یک گروهی هستند که کمین کردند و شما از تیرهای بعدی حدود جهتشون رو میفهمید

یا یک سلاحی نیمه سنگین مثل دوشکا داره شلیک میکنه که حدودی از مکانش مطلع هستید

حالا شما با این اهداف میخواید چیکار کنید

اینا اهدافیند که عمق چندانی ندارند (یعنی برای اینکه شما رو بتونند بزنند نمیتونند زیاد در عمق جان پناهشون فرو برند )

حالا براساس اینکه اونها در چه جان پناهی هستند و اینکه شما چه ابزاری دارید کلا باید جان پناه طرف مقابل رو روی سرش ویران کنید شاید طرف بمیره

اینجا این سلاح کاربرد داره (سئوال اصلی اینجاست این حالت در جنگ شهری چقدر پیش میاد ؟)

حالا دو تا راهکار داریم

وسیله ایی بسازیم مثل ار پی چی که خدمه داره یا مثل موشک تاو

یا اینکه رزمنده عزیز دست کنه توی کوله درش بیاره پرتش کنه یا بزاره زمین هدایتش کنه بکوبه به هدف (سر اینا بحث داریم )

اینجا اینکه شما چند پرنده دارید و چطور کنترلش میکنید اینها هم هست که اگر شما اون سئوالات رو پاسخ بدید بقیه رو عرض میکنم

چه علاقه ای به شهید کردن ملت دارین؟؟جنگ که بشه به خصوص با مواردی که ما احتمالا باهاش روبرو میشیم بدون لباس محافظ به میدون رفتن احمقانه س...

حالا بیخیال

اگه همچین چیزی باشه من مشکل خاصی نمی بینم...

این تقریبا زیاد پیش میاد...(با توجه به دشمن ما که کشورای پیشرفته ای هستن و ممکنه در ساختمون های چند طبقه و بلند با ساختار محکم و قوی گروه هایی بذارن)

به نظر من سناریوی عملی اینه که وسیله تخصصی تخریبچی ها باشه.

یا اینکه خدمه خودش رو داشته باشه.

سرباز معمولی از نارنجک تفنگی هم نمیتونه درست استفاده کنه چه برسه به این

البته طبیعتا بحث نیروهای ویژه جداست.

اگر لطف کنید در مورد این سوالات هم جواب بدید بهتر میشه بحث کرد:

به طور کلی شما نگران سیستم پروازیش نباشید، امکان پذیره با قیمت خیلی خوب

مهم سیستمهای مخابراتی و کنترلیش هستند

این قیمت 100 دلاری برای سیستم مخابراتی را چطور حساب کردید؟

مقاومت در برابر جنگ الکترونیک و شرایط بد چقدر است؟

راستی در قیمتتان باید کنترل دست سرباز را هم حساب کنید.

یه کنترل هست که یک گروه یه دونه براش کافیه 130 دلار 6 کانال که جزو دستگاه حساب نمیشه و حتی میشه با اضافه کردن یه دستگاه ساده به رادیو سرباز اون رو تبدیل به کنترلر کرد

یه گیرنده نیاز داریم که 2.4 گیگاهرتز 4 کانال حدود 25 دلار قیمت داره و یه باتری کوچیک 10 دلار و یه آنتن 5 دلار

جمعا میشه 50 دلار...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه علاقه ای به شهید کردن ملت دارین؟؟جنگ که بشه به خصوص با مواردی که ما احتمالا باهاش روبرو میشیم بدون لباس محافظ به میدون رفتن احمقانه س...

حالا بیخیال

اگه همچین چیزی باشه من مشکل خاصی نمی بینم...

این تقریبا زیاد پیش میاد...(با توجه به دشمن ما که کشورای پیشرفته ای هستن و ممکنه در ساختمون های چند طبقه و بلند با ساختار محکم و قوی گروه هایی بذارن)

یه کنترل هست که یک گروه یه دونه براش کافیه 130 دلار 6 کانال که جزو دستگاه حساب نمیشه و حتی میشه با اضافه کردن یه دستگاه ساده به رادیو سرباز اون رو تبدیل به کنترلر کرد

یه گیرنده نیاز داریم که 2.4 گیگاهرتز 4 کانال حدود 25 دلار قیمت داره و یه باتری کوچیک 10 دلار و یه آنتن 5 دلار

جمعا میشه 50 دلار...

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب st0p

منظور از شش کانال شش کانال فرکانسی هستش دیگه درسته ؟

در مورد دستگاه هم حق با شماست یک کنترلر برای لشکری از این پرندگان کار خواهد کرد البته با روش های کدینگ و تقسیم فرکانسی مثل ofdm میتونیم اینکارها رو انجام بدیم(البته ای پی هم میشه بهشون داد در حقیقت شبکه سازی انی در میدان رزم)

در حقیقت دراین بخش ما تصمیم داشتیم نفر استفاده کنده در لحظه استفاده براساس زمان و مثلا یک پارامتر رندم دیگر بصورت اتوماتیک کد جدیدی ساخته و فرستنده و گیرنده با هم هماهنگ شود و سپس پرنده رها شود

این قیمت هایی هم که شما میفرمایید بسیار راهگشاست چون یک پایه اولیه میدهد

درمورد سناریو هم

یعنی میفرمایید کاربردی ندارد ؟ (متوجه منظور جنابعالی نشدم )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب st0p

منظور از شش کانال شش کانال فرکانسی هستش دیگه درسته ؟

در مورد دستگاه هم حق با شماست یک کنترلر برای لشکری از این پرندگان کار خواهد کرد البته با روش های کدینگ و تقسیم فرکانسی مثل ofdm میتونیم اینکارها رو انجام بدیم(البته ای پی هم میشه بهشون داد در حقیقت شبکه سازی انی در میدان رزم)

در حقیقت دراین بخش ما تصمیم داشتیم نفر استفاده کنده در لحظه استفاده براساس زمان و مثلا یک پارامتر رندم دیگر بصورت اتوماتیک کد جدیدی ساخته و فرستنده و گیرنده با هم هماهنگ شود و سپس پرنده رها شود

این قیمت هایی هم که شما میفرمایید بسیار راهگشاست چون یک پایه اولیه میدهد

درمورد سناریو هم

یعنی میفرمایید کاربردی ندارد ؟ (متوجه منظور جنابعالی نشدم )

بله درسته

در مورد سناریو فقط گفتم امکان شهید شدن یک فرد در این شرایط کمه(با توجه به اینکه با اتفاق افتادن جنگ تجهیزات زیر و رو میشن)

وگرنه کاربردی هست...

دیروز داشتم Call of Duty Modern Warfare بازی میکردم...یه مرحله هست که باید پسر یارو زاکایف رو بگیری...آخرش میره توی یه ساختمون که توی یکی از طبقه های بالا یه پنجره رو با کیسه های شن مجهز کردن و یه تیربار اجازه بیرون اومدن به کسی رو نمیداد و اگر هم کسی بیرون میومد نمیتونست کاری انجام بده و کیسه ها جلوی رسیدن تیر ها به شخص رو میگرفتن و آخر کار هلیکوپتر با تیربار زدش...

همچین چیزی حتما باید در نظر گرفته بشه....من اگه یه ساختمون داشته باشم که بخوام نگهش دارم اولین کاری که میکنم اینه که تیربار هایی رو مستقر میکنم تا به کل زوایای ساختمون دید داشته باشم و کسی نتونه تیربارچی رو بزنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله درسته

در مورد سناریو فقط گفتم امکان شهید شدن یک فرد در این شرایط کمه(با توجه به اینکه با اتفاق افتادن جنگ تجهیزات زیر و رو میشن)

وگرنه کاربردی هست...

دیروز داشتم Call of Duty Modern Warfare بازی میکردم...یه مرحله هست که باید پسر یارو زاکایف رو بگیری...آخرش میره توی یه ساختمون که توی یکی از طبقه های بالا یه پنجره رو با کیسه های شن مجهز کردن و یه تیربار اجازه بیرون اومدن به کسی رو نمیداد و اگر هم کسی بیرون میومد نمیتونست کاری انجام بده و کیسه ها جلوی رسیدن تیر ها به شخص رو میگرفتن و آخر کار هلیکوپتر با تیربار زدش...

همچین چیزی حتما باید در نظر گرفته بشه....من اگه یه ساختمون داشته باشم که بخوام نگهش دارم اولین کاری که میکنم اینه که تیربار هایی رو مستقر میکنم تا به کل زوایای ساختمون دید داشته باشم و کسی نتونه تیربارچی رو بزنه

بسم الله الرحمن الرحیم

البته اگر توپ 23 یا موشک دوش پرتاب اون اطراف بود که هلکوپتر را هم میزدن

الان سوریه عین جنگل شده

وارد کردن زرهی داخل منطقه شهری که فاجعه امیز بوده

نیروی هوایی نزدیک مثل هلکوپتر هم شدیدا در خطره

ابزار دقیق هم وجود نداره اینقد یک ساختمان را باید بکویند تا از بین بره و اینا بتونند کاری انجام بدند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

البته اگر توپ 23 یا موشک دوش پرتاب اون اطراف بود که هلکوپتر را هم میزدن

الان سوریه عین جنگل شده

وارد کردن زرهی داخل منطقه شهری که فاجعه امیز بوده

نیروی هوایی نزدیک مثل هلکوپتر هم شدیدا در خطره

ابزار دقیق هم وجود نداره اینقد یک ساختمان را باید بکویند تا از بین بره و اینا بتونند کاری انجام بدند

دقیقا منظور من هم همین بود....اگه هیچ چیزی هم نباشه بالاخره پرواز دادن یک هلیکوپتر و رسوندنش به اونجا خیلی بیشتر از یک پهپاد این شکلی و حتی دوتای اون هزینه داره...و خواستم بگم که یکی از بهترین کاربرد های این دقیقا همچین جاهایی هست

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جمعا میشه 50 دلار...

این مواردی که شما فرمودید یک دید کلی داد، اما یک سری موارد حتما باید بررسی شوند مثل اینکه این وسایل میزان اطمینانشون چقدره؟ مثلا در هوای مرطوب کار می کنند؟ رعد برق در هوا بزند چطور ؟ ( نه اینکه دستگاه مورد اصابت برق قرار بگیره ها! ) تداخل آن با بیسیم ها و بقیه وسائل مخابراتی چطور است؟ در محیط جنگال چطور عمل می کند؟

نیاز به یک سیستم رمزگذاری هم صد البته وجود داره.

سیستم پردازشی هم درون کوادکوپتر لازمه که فرامین رو پردازش و پرواز رو کنترل کنه و احتمالا ویدئوها را رمز یا فشرده کند و بعد بفرستد.

همچنین در دستگاه کنترل، یک سیستم پخش ویدئوهای ارسالی هم نیازه.

اگر قرار است دستگاه چشمی کنترل شود یک لامپ مادون قرمز یا قرمز ( مثل آنچه در انتهای موشکهای تاو هست) نیز لازمه که هدایت کننده بتونه مکان کوادکوپتر رو از دور ببینه.

خیلی هم خوبه که یک سیستم دیاگ هم براش بگذارید که سرباز قبل از استفاده بتونه سریع چک کنه که همه چیز درسته و اشکالی نداره.

گذشته از اینها

اون سوالات مربوط به سناریو بود

جوابشون چی شد؟

مثلا سرعت این کوادکوپترها چقدره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مواردی که شما فرمودید یک دید کلی داد، اما یک سری موارد حتما باید بررسی شوند مثل اینکه این وسایل میزان اطمینانشون چقدره؟ مثلا در هوای مرطوب کار می کنند؟ رعد برق در هوا بزند چطور ؟ ( نه اینکه دستگاه مورد اصابت برق قرار بگیره ها! ) تداخل آن با بیسیم ها و بقیه وسائل مخابراتی چطور است؟ در محیط جنگال چطور عمل می کند؟

نیاز به یک سیستم رمزگذاری هم صد البته وجود داره.

سیستم پردازشی هم درون کوادکوپتر لازمه که فرامین رو پردازش و پرواز رو کنترل کنه و احتمالا ویدئوها را رمز یا فشرده کند و بعد بفرستد.

همچنین در دستگاه کنترل، یک سیستم پخش ویدئوهای ارسالی هم نیازه.

اگر قرار است دستگاه چشمی کنترل شود یک لامپ مادون قرمز یا قرمز ( مثل آنچه در انتهای موشکهای تاو هست) نیز لازمه که هدایت کننده بتونه مکان کوادکوپتر رو از دور ببینه.

خیلی هم خوبه که یک سیستم دیاگ هم براش بگذارید که سرباز قبل از استفاده بتونه سریع چک کنه که همه چیز درسته و اشکالی نداره.

گذشته از اینها

اون سوالات مربوط به سناریو بود

جوابشون چی شد؟

مثلا سرعت این کوادکوپترها چقدره؟

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب Lord

قضیه سناریو نویسی و امکانات دستگاه

عین قضیه

اول مرغ بود یا تخم مرغ

یعنی ما هرچی سناریویی دقیق تری بتونیم بنویسیم میتونیم ابزار را با اون سناریو هماهنگ کنیم

و هرچه ابزار را بهتر بشناسیم و امکاناتش را بهتر بدانیم سناریوهای مختلفی میتوانیم بنویسیم

ولی در هرصورت

فکر کنم بین 20متر در ثانیه تا 40 متر در ثانیه بشه انجامش داد (شایدم بیشتر بشه اینی که ما باهاش کار کردیم خیلی این حرفها کندتر بود )

در مورد کنترلر هم فرمایشتان درست هستش (باید امکان نمایش تصویر را داشته باشد)

بنظرم هرچی بتونیم از وسایل تجاری موجود در داخل بازار مثل گوشی های هوشمند یا تب لت ها و.... استفاده کنیم (البته یک مدار واسط باید قرار بدیم ) بنظرم هم هزینه های میاد پایین هم عموی تره هم قابل تحریم نیست

مثلا الان این کواد کوپتر با قیمت 320 هزار تومان امکان پرتاب رو داره

------------------------------------------------------------------------

یک نکته مهم اینکه چون میخوایم حالت کمین داشته باشه باید بتونه در محیط های مختلف راحت نشست و برخاست داشته باشد

مثلا براساس همون سناریوی که عرض کردم

هدف این نیست که پرنده رو رها کنیم سریع بره خودش رو بزنه به هدف (چون توی اون سناریو ممکنه تیرانداز مشخص نباشه )

شما پرنده رو رها میکنی میره بالای ساختمانی میشینه یا وسط کوچه یا روی تراس ساختمان و....

حالا شما یک دید بان با قدرت دید محدود (چون احتمالا برای قیمت کمتر باید از دوربین ارزان استفاده کنیم ) دارید که اگر اطلاعات ارتش سوریه رو نگاه بفرمایید تعداد زیادی شهید فقط بابت سرک کشیدن دادند (البته با این عنوان نمیگند)

ویرایش شده در توسط ahmad1361

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

------------------------------------------------------------------------

یک نکته مهم اینکه چون میخوایم حالت کمین داشته باشه باید بتونه در محیط های مختلف راحت نشست و برخاست داشته باشد

مثلا براساس همون سناریوی که عرض کردم

هدف این نیست که پرنده رو رها کنیم سریع بره خودش رو بزنه به هدف (چون توی اون سناریو ممکنه تیرانداز مشخص نباشه )

شما پرنده رو رها میکنی میره بالای ساختمانی میشینه یا وسط کوچه یا روی تراس ساختمان و....

حالا شما یک دید بان با قدرت دید محدود (چون احتمالا برای قیمت کمتر باید از دوربین ارزان استفاده کنیم ) دارید که اگر اطلاعات ارتش سوریه رو نگاه بفرمایید تعداد زیادی شهید فقط بابت سرک کشیدن دادند (البته با این عنوان نمیگند)

نه دیگه نشد ها! icon_cheesygrin

بالاخره دیدبان یا انفجاری!؟

اگر ترکیبیش کنی احتمالا هیچکدوم از دوتا کار رو نمیتونه خوب انجام بده.

مثلا قابلیت بازیافت ( یعنی برگرده وبگیریش) خودش یک طراحی هایی میخواد

یک ده آباد بهتر از صد شهر خراب!

ساختن یک دیدبان ارزان هم کاری نداره. میتونه از یک کنترلر هم استفاده کنه.

اما بهتره که جدا باشه.

در مورد این اسلحه ای که می خواهید بسازید ، بالاخره یک سلاح هست دیگه icon_cheesygrin ، مشخصاتش چیه که در مورد سناریو خیالپردازی کنیم ؟

برد ؟

سرعت ؟

حداکثر مدت زمان پرواز ؟

مانور پذیری و دقت ؟

اندازه ؟ چند در چند ؟

میزان سرجنگی ؟ ( مهمات قابل حمل  )

قطر ترکشزایی ؟ ترکشها تا چه فاصله ای کشنده هستند و تا چه فاصله ای نفر را از کار می اندازن ؟

حداکثر ارتفاع پروازی ؟

حداقل ارتفاع پروازی ؟

چه میزان در پس دیوار قابلیت کنترل دارد ؟ یعنی اگه دورببین داشت و از پنجره داخل رفت باز هم می تواند وارد اتاق های دیگر شود یا نه ارتباط قطع می شود ؟

/////////////////

به نظرم باید سؤالات دیگه ای هم به این لیست اضافه بشه ، اما فعلا ...

می تونید کلاسهای مختلفی از این سلاح تعریف کنید ، مشخصات متفاوت !

با اجازه صاب تابپیک! من جواب بدم به این سوالها :

برد حدود500 متر

سرعت حداکثر 20 متر بر ثانیه

مانور پذیری و دقت : ؟؟؟؟؟؟؟

اندازه : حداکثر 50 سانت در 50 سانت

مهمات : 500 الی 700 گرم

قطر ترکشزایی : 20 متر

حداکثر ارتفاع پروازی : ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حداقل ارتفاع پروازی : بدون محدودیت

قابلیت کنترل در پس دیوار : ندارد

دوربین و قابلیت انتقال تصاویر برای هدایت دارد.

حالا دوستان سناریو بنویسند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه دیگه نشد ها! icon_cheesygrin

بالاخره دیدبان یا انفجاری!؟

اگر ترکیبیش کنی احتمالا هیچکدوم از دوتا کار رو نمیتونه خوب انجام بده.

مثلا قابلیت بازیافت ( یعنی برگرده وبگیریش) خودش یک طراحی هایی میخواد

یک ده آباد بهتر از صد شهر خراب!

ساختن یک دیدبان ارزان هم کاری نداره. میتونه از یک کنترلر هم استفاده کنه.

اما بهتره که جدا باشه.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب Lord

احتمالا بد بیان کردم مطلب را

منظورم این بود که چون این ابزار دوربین دارد بعنوان اینکار هم ازش میشه استفاده کرد مثل یک چشم (عرض هم کردم چون دوربینش بی کیفیت خواهد بود اونقدرها هم نمیشه دیدبان فرضش کرد ولی در بیابان لنگه کفش هم غنیمته )

و چون وسیله کیمن و حمله هستش پس باید بتونه روی سطوح مختلف قرار بگیره

البته از اینکه شما و باقی بزرگواران دراین راه کمک میفرمایید تشکر فراوان دارم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

فیلم سختی های نبرد در زمین مسطح بدون ابزار شناسایی و داشتن سلاح هایی مستقیم زن

برد حدود500 متر

سرعت حداکثر 20 متر بر ثانیه

مانور پذیری و دقت : ؟؟؟؟؟؟؟

اندازه : حداکثر 50 سانت در 50 سانت (اگر سعی بشه جمع جورتر باشد بهتره مثلا 20*20)

مهمات : 500 الی 700 گرم

قطر ترکشزایی : 20 متر (دومتر موثر باشه کافیه البته براساس میزان مانور پذیری 20 متر فکر کنم چیزی در حدود یک خمپاره انداز بشه )

حداکثر ارتفاع پروازی : ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (100 متر نهایتا یا حدود 300 پا )

حداقل ارتفاع پروازی : بدون محدودیت

قابلیت کنترل در پس دیوار : ندارد (تا فرستنده ایی که روش هستش جواب بدهد )

دوربین و قابلیت انتقال تصاویر برای هدایت دارد.

حالا دوستان سناریو بنویسند!

سناریو صحنه رزم 2 :

با گروهی کوچک از افراد به گروهی از نیروهای دشمن برخورد کرده اید

جان پناه شما همچون فیلم بالا یک خاکریز میباشد

دشمن دارای سلاح سبک و نیمه سنگین میباشد

امکان سرکشی از بالای سنگر برای شما بسیار سخت میباشد

از کیف خود سلاح را خارج کرده و آنرا در جهت مخالف دشمن به فاصله سیصد متر حرکت میدهد

بعد از یک اوج گیری و سنجش مبهم میدان رزم وسیله را با حداکثر سرعت به سمت خط دشمن حرکت داده

و در نزدیکترین نقطه به آتش نیمه سنگین دشمن منفجر مینمایید

این عمل دو کمک به شما مینماید بعلت کیفیت پایین دوربین هرچه پرنده انتحاری به هدف نزدیکتر میشود شناسایی دقیق تری از خط دشمن بدست میاورید که در کنترلر موجود است

و شما را در تصمیم بعدی و انتخاب هدف بعدی کمک مینماید

دوم اینکه آتش موثری بدون هیچ خطری برای افرادتان ایجاد نموده اید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

52av0e4y6mwel7b6u3xv.jpg

http://8pic.ir/images/52av0e4y6mwel7b6u3xv.jpg

رزم در محیط مسطح و خطرات جانی آن قابل لمس است ازاین عکس (مربوط به جلولاست )

این عکس نشون میده که این شخص یا آموزش نظامی ندیده یا اگر هم دیده به درد همون سرباز 18 ساله ی آماده ی شهادت می خوره. این حرکت یعنی هدر دادن تیر و بس!

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احمد جان کی اماده میشه با این حرکات اسراییلی ها و حرف های چند رو پیش جانشین فرماندهی سپاه وحرف های امروز دریادار سیاری فکرکنم جنگ تو راهه یک منبع به من گفته یک اسکاتران صاعقه ویک اسکاتران تام کت اماده رفتن به لبنان هستن و سپاهم داره یک اسکادران شاهد 285 اماده میکنه حماس به اسراییل بخاطر گرفتن 11 ماهی گیر اهل غزه در ابهای غزه  هشدار جدی داده.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به بودجه ی فعلی ، من تیر و کمان رو پیشنهاد می دهم .

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احمد جان کی اماده میشه با این حرکات اسراییلی ها و حرف های چند رو پیش جانشین فرماندهی سپاه وحرف های امروز دریادار سیاری فکرکنم جنگ تو راهه یک منبع به من گفته یک اسکاتران صاعقه ویک اسکاتران تام کت اماده رفتن به لبنان هستن و سپاهم داره یک اسکادران شاهد 285 اماده میکنه حماس به اسراییل بخاطر گرفتن 11 ماهی گیر اهل غزه در ابهای غزه  هشدار جدی داده.

میشه یکم بیشتر توضیح بدید.
تامکت تو لبنان???

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.