DR_CHAMRAN

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

من فکر می کنم بهترین روش این است که دولت روحانی با هوشمندی مسئله ی هسته ای را هرچه سریع تر خاتمه دهد زیرا طولانی شدن این مسئله فقط و فقط به ضرر ماست. در پشت پرده دو دولت سعودی و اسرائیل بزرگترین مخالفان این توافق هستند زیرا اسرائیل ابزار مظلوم نمایی و سعودی ابزار امتیازگیری خود از غرب را که همانا یک ایران سرکش است از دست می دهند البته بماند دولت هایی مانند ترکیه، روسیه، چین و کسانی مانند سناتورهای حامی اسرائیل و سهام دار کارخانجات اسلحه سازی یا حتی برخی رقبای داخلی دولت هم چندان راضی به امضا شدن چنین توافق نامه ای نیستند.

به فرض که برنامه هسته ای رو هم کلا تعطیل کردیم (که البته بیانیه لوزان چندان تفاوتی با تعطیل کردن کل برنامه نداره) اونوقت شما فکر میکنید دشمن دیگه متوقف میشه یا به بهانه تراشی های دیگه روی میاره ؟ در همین برهه مذاکرات هسته ای چندبار آمریکایی ها مسائل فرعی رو در مذاکرات داخل کردند ؟ حقوق بشر ، موشک های بالستیک ، به رسمیت شناخته شدن رژیم صهیونیستی ، آزادی زندانیان امنیتی مثل جیسون رضائیان که به اتهام جاسوسی بازداشت هست ، سخنگوی دولت آمریکا و بقیه سیاستمدارانشون بارها بر گنجانده شدن این مسائل در مذاکرات تاکید کرده اند

فکر میکنید اگر برنامه هسته ای رو دودستی دادیم رفت به مسائل بالا پیشروی نمیکنند ؟

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به فرض که برنامه هسته ای رو هم کلا تعطیل کردیم (که البته بیانیه لوزان چندان تفاوتی با تعطیل کردن کل برنامه نداره) اونوقت شما فکر میکنید دشمن دیگه متوقف میشه یا به بهانه تراشی های دیگه روی میاره ؟ در همین برهه مذاکرات هسته ای چندبار آمریکایی ها مسائل فرعی رو در مذاکرات داخل کردند ؟ حقوق بشر ، موشک های بالستیک ، به رسمیت شناخته شدن رژیم صهیونیستی ، آزادی زندانیان امنیتی مثل جیسون رضائیان که به اتهام جاسوسی بازداشت هست ، سخنگوی دولت آمریکا و بقیه سیاستمدارانشون بارها بر گنجانده شدن این مسائل در مذاکرات تاکید کرده اند

فکر میکنید اگر برنامه هسته ای رو دودستی دادیم رفت به مسائل بالا پیشروی نمیکنند ؟

نه دیگه.......

ما نیازمند توافق با آمریکا هستیم به هر قیمتی هسته ای که چیزی نیست....

موشکی هم میدیم.... اصلا کی گفته موشک نیاز داریم؟به چه دردمون میخوره؟

سپاه هم تعطیل میکنیم... فایدش فقط خشونت طلبیه

پشتیبانی از حزب الله هم بیخیال میشیم... چون یک مشت تروریست هستن

حقوق بشر هم تضمین میکنیم عینهو غرب رعایت کنیم

انگار متوجه نیستی؟ رابطه ما با آمریکا یگانه راه حل بحران اقتصادی سیاسی اجتماعی فرهنگی ورزشی ما هست!!!

• Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من الان تو این سایت موافقان مذاکرات سه دسته هستند!

دسته اول :

افراد ساده لوح که فکر میکنن مشکل ما با آمریکا فقط سر موضوعاتی مثل هسته ای است

این افراد با تمام وجود دوست دارند که مذاکرات ادامه پیدا کنه تا بواسطه برقراری رابطه

شرایطشون تغییر کنه، یعنی کلید حل مشکلشون حل اختلاف نظرات جزئی با آمریکا میدونن

دسته دوم:

افرادی که عاشق دلسوخته ظریف و روحانی هستن و فکر میکنن که میتونن اونارو از این وضعیت نجات بدن

این افراد 100 در 100 به ظریف اعتماد دارن و امید دارن که مذاکرات به نتیجه میرسه

این افراد مشکلی با رهبری و انقلاب ندارن و فرمایشات رهبری هم راستا با نظر روحانی و ظریف میدونن

دسته سوم:

افرادی که از رهبری خوششون نمیاد.....کلا دلبسته به غرب و آمریکا هستن و صحبت های رهبری هیچ اهمیتی

براشون نداره.

سلام

ممنونم از دسته بندی تون .

میشه بگین من از نظر شما تو کدوم دسته هستم ؟

اصلا منو ولم کنید ، به نظر شما خود رهبری که مذاکرات رو راه انداختند و خودشون هم در موارد متعددی فرموده اند که موافق مذاکره هستند در کجای دسته بندی شما جا میگیرند ؟

کدوم بیانیه لوزان ؟ مگه لوزان بیانیه هم داشت ؟

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

ممنونم از دسته بندی تون .

میشه بگین من از نظر شما تو کدوم دسته هستم ؟

اصلا منو ولم کنید ، به نظر شما خود رهبری که مذاکرات رو راه انداختند و خودشون هم در موارد متعددی فرموده اند که موافق مذاکره هستند در کجای دسته بندی شما جا میگیرند ؟

مثل اینکه خوب متن من نخوندی!!

من تو جمله از دو قید (( الان  )) و (( سایت )) استفاده کردم... الان موضع رهبری نسبت به مذاکره مشخصه و اینکه ایشون عضو سایت نیستن!

نمیخوام بیشتر تو تاپیک انحراف ایجاد کنم... باید به تذکر دوستان عمل کنم که با افرادی که خودشون به خواب میزنن کل کل نکنم

زمان همه چیز مشخص می کنه

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دولت کنونی کاری به غیر از مذاکره بلد نیست و برای غیر از آن هم نیامده ... مذاکره به هر قیمتی .... به هر قیمتی .... هدف اولیه نشست و برخواست با آمریکایی ها بود که به حمدالله حاصل شد .... مراحل بعدی در راه است .... تبعیت از خط قرمز رهبری یعنی نفی اصالت وجودی دولت کنونی .... یعنی ندید گرفتن هر آن چیز که هستن ... شما فکر کن یک مثقال این جماعت برای حرف رهبری ارزش قائل باشند .... لحظه ی برخورد بسیار نزدیک است

شما برای یک لحظه فقط فقط یک لحظه اصل و تفکر مذاکره را از اعضای دولت کنونی بگیر و آنها را در حال کاری غیر از مذاکره تصور کن .... همچون ربات هایی که کد دستور العملی آنها را پاک کرده باشی ..... خشک و بی جان ایستاده در گوشه ای در حال نگاه کردن به جهان پیرامونی خود 

یعنی شما در مورد خطوط قرمزی که رهبری مشخص کرده اند از خود ایشون بیشتر میدونید که این نتایج درخشان رو در مورد مذاکرات ردیف کرده اید ؟ 

احتمالا رهبری این موضوعاتی را که شما می فرمائید خبر ندارند که در هر سخنرانی شان در مورد انرژی هسته ای از مذاکره کنندگان هم حمایت می کنند و شما با دانشی فراتر از ایشان از موضوعات بر طبل خودتان میکوبید !!!

من تو جمله از دو قید (( الان  )) و (( سایت )) استفاده کردم... الان موضع رهبری نسبت به مذاکره مشخصه و اینکه ایشون عضو سایت نیستن!

نمیخوام بیشتر تو تاپیک انحراف ایجاد کنم... باید به تذکر دوستان عمل کنم که با افرادی که خودشون به خواب میزنن کل کل نکنم

زمان همه چیز مشخص می کنه

در مورد من نفرمودید دوست گرامی !

البته من هم میدونم که موضع رهبری نسبت به مذاکرات مشخصه و همین سخنرانی دیروزشون رو هم اگر گوش میکردید ( اونی که متاسفانه نوشته شده و متنی است به نفع بعضی ! ها حذفیات جالبی دارد :) ) کاملا موضعشون مشخص بود . :rose:

نمیدونم چرا لحن کلام روحانی و تاکیدات خاصش به نظر متبادر میکنه در ایران دو مسیر مذاکره وجود داره. یکی تیم ایرانی که با غربی ها مذاکره میکنه و یکی رئیس جمهور ( بنا بر خاطرات خود ایشون و اون تجربیات پیش رو ) که با رهبری مذاکره! میکنند تا خطوط قرمز ایشون را تعدیل کنند. نشانه های فراوانی در گذشته برای این تفکر رئیس جمهور وجود داره.

البته تا جایی که من میدونم از دید غربی ها ما یک خط مذاکره بیشتر نداریم و اونها معتقدند که تصمیم گیرنده اصلی مذاکرات در ایران کاملا مشخص و قاطع است و سر حرفش هم می ماند .

این خطوط محترمی که شما می فرمائید مال جمع بندی خود ما ایرانی هاست که بنا به مسائل گروهی و حزبی حاضریم روز را هم انکار کنیم و تمام حرفها را از همه جوری بپیچانیم که فقط منافع گروه و دسته خودمان را تامین کنیم . :applause:

من فکر می کردم انرژی هسته ای فقط برای غربی ها بهانه است 

ولی الان فهمیدم برای خودمون هم بهانه است تا اختلافات و ناراحتی های سیاسی خود را سرهمدیگر خالی کنیم

دقیقا با حرفتون موافقم . اتفاقا محل عقده گشایی خیلی از گروهها شده است و افرادی هم که چشم بسته دنبال آنها حرکت می کنند ، در حال تکرار همان حرفها هستند !!

نه دیگه.......

ما نیازمند توافق با آمریکا هستیم به هر قیمتی هسته ای که چیزی نیست....

موشکی هم میدیم.... اصلا کی گفته موشک نیاز داریم؟به چه دردمون میخوره؟

سپاه هم تعطیل میکنیم... فایدش فقط خشونت طلبیه

پشتیبانی از حزب الله هم بیخیال میشیم... چون یک مشت تروریست هستن

حقوق بشر هم تضمین میکنیم عینهو غرب رعایت کنیم

انگار متوجه نیستی؟ رابطه ما با آمریکا یگانه راه حل بحران اقتصادی سیاسی اجتماعی فرهنگی ورزشی ما هست!!!

ببخشید که این مثال رو میارم و میدونم الان همه میریزن سرم و میگن قیاس مع الفارقین است ولی میگم :

چیزی در مورد صلح حدیبیه شنیده اید ؟ علت این رو که مسلمانان حاضر در اونجا بعد از اون ماجرا دوباره با پیامبر بیعت کردند رو میدونید ؟ این رو شنیده اید که هر کس پیامبر را عصبانی کند چه مفهومی دارد ؟ میدونید چرا پیامبر از اصحابش عصبانی شد ؟ ...

ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انقدر رهبری رهبری نکنید !

رهبری دیکتاتور که نیست !

در مورد این مسائل راهنمایی می کنند !

حضرت علی هم یه زمانی هیچ حرفی نمیزد تا وحدت مسلمین حفظ شود! اکر رهبری چیزی بگه که این وحدت نیم بند هم بپاشه که واویلا...

پس شاید نظر رهبری هم یکسو نباشه ولی... شاید هم البته باشه ! اما بهتره انقدر از رهبری مایه نذارند دوستان و نظر خودشون رو بگند ! با دلیل و مدرک

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر شما خود رهبری که مذاکرات رو راه انداختند و خودشون هم در موارد متعددی فرموده اند 

جالبه ! حالا که داره گندش بالا میاد رهبری مذاکرات رو راه انداختند !

• Upvote 15
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گرامی بر خلاف تصورات شما گند هیچ چیزی در نیومده اجتمالا قدرت بویایی شما مشکلی پیدا کرده است   icon_cheesygrin

شما تصور می کنید مذاکراتی که در عمان شروع شد از ابتکارات دولت قبلی یا فعلی بود ؟ :applause:

انقدر رهبری رهبری نکنید !

رهبری دیکتاتور که نیست !

در مورد این مسائل راهنمایی می کنند !

حضرت علی هم یه زمانی هیچ حرفی نمیزد تا وحدت مسلمین حفظ شود! اکر رهبری چیزی بگه که این وحدت نیم بند هم بپاشه که واویلا...

پس شاید نظر رهبری هم یکسو نباشه ولی... شاید هم البته باشه ! اما بهتره انقدر از رهبری مایه نذارند دوستان و نظر خودشون رو بگند ! با دلیل و مدرک

البته به خاطر داشته باشیم گوش کردن به حرف رهبری یا تاکید به آن و یا اجرای آن هزینه کردن از رهبری تلقی نمی شود ، بلکه حذف قسمتی از سخنان رهبری و برجسته کردن اون قسمتی که نیاز داریم و تفاسیر فوق العاده از حرفهای ایشون بیشتر به عنوان هزینه کردن از رهبری شمرده می شوند.  :rose:

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر کنم دوستان اگر تنها فکر و منطق خودشان را بگویند و استدلال مطرح کنند نتیجه بهتری در بحث حاصل می شود 

اولین اشتباهی که در بحث ها صورت می گیرد گفتن نظرات بدون در نظر گرفتن پیش فرض هایتان است ، در حالی که طرف مقابل به دلیل عدم داشتن پیش فرض های گوینده برداشت متفاوتی از متن خواهد داشت.

نکته دوم متاسفانه دوستان در بحث یک مورد را رعایت نمی کنند که نصیحت حضرت علی (ع) به فرزندش است 

آنچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و اگر نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

شرمنده جناب چکا علارغم احترامی که برای شما و مطالب علمی و مفیدتان می گذارم

بنظرتان این طرز بیان ادمین سایت است ؟

زمان همه چیز مشخص می کنه

دوست عزیز گاهی اوقات طرف مقابل خودش را به خواب نزده است

بلکه این ما هستیم که طوری صحبت می کنیم که طرف مقابل اصلا متوجه معنا و کلام ما نمی شود 

هیچ گاه یک مبلغ دینی نمی گوید آنها نمی فهمند پس اصلاح نمی شوند بلکه می گوید من باید زبانشان و فکرشان را یاد بگیریم و با زبان و فرهنگ خودشان به آنها مفاهیم را انتقال دهم و چه زیاد مبلغانی داشتیم که زبان خارجی یادگرفتند تا بتوانند تبلیغ مناسب کنند 

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست گرامی اگر تمام متن را به دقت خوانده باشید من اشاره کردم که غربی ها در کل با ما ایرانی ها مشگل دارند و ان هم به خاطر سیاست ها و ارمان های ماست. اگر می گویم بحث هسته ای باید خاتمه یابد فقط و فقط به خاطر این است که یکی از مهم ترین و شاید مهم ترین ابزار ایران ستیزی و ایران هراسی غربی ها از بین می رود، اگر ما بتوانیم از بند هفت شورای امنیت خارج شویم شاهکار کرده ایم! و اگر می بینید که به قول دوستان هسته ای امروز امریکایی ها دبه کرده اند به خاطر این است که ان ها مهم ترین اهرم فشار را که همانا مسئله ی هسته ای است از دست می دهند پس به همین راحتی قمار را نمی بازند!!!!

مسئله ی فلسطین و اسرائیل بزرگترین گره بین ما و جهان غرب است و غربی ها خیلی روی مسائل دیگر مانور نمی دهند و همه ی این اذیت ها و ناجوان مردانی هایی که امروز از طرف غربی مشاهده می کنید به همین دلیل است. همانا غربی ها اگر محمدرضا پهلوی بمب هم می ساخت بهش ایرادی نمی گرفتند چون دولت شاه با اسرائیل رابطه ی نسبتاً نزدیکی داشت.

لازم به ذکر است این را بگویم که ما امروز دچار دو نوع تحریم هستیم تحریم خارجی و داخلی. بنده قصد باز کردن موضوع را ندارم اما این را بدانید که ما در درون کشور خیلی منسجم نیستیم متأسفانه!

در اخر این را بگویم که من پشتم اول به خدا و امام زمان (ع) گرمه و بعد به هوشیاری رهبر معظم انقلاب و هر تصمیمی که ایشان بگیرند برای ایران بهتر است کما این که هدف ایشان چیزی جز عزت و آبادی ایران و اسلام با صرف کمترین هزینه نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

... خود رهبری که مذاکرات رو راه انداختند و خودشون هم در موارد متعددی فرموده اند که موافق مذاکره هستند ...

لا اقل اون قسمت مورد نظرتون رو کامل نقل کنید و به نفع خودتون سانسورش نکنید !

زمان همه چیز مشخص می کنه

گرامی من هنوز منتظر گروهی که خودم در آن قرار میگیرم ، از دیدگاه شما البته ، هستم . :rose:

برای تاکید بیشتر دوباره سوالم رو مطرح میکنم :

"

ببخشید که این مثال رو میارم و میدونم الان همه میریزن سرم و میگن قیاس مع الفارقین است ولی میگم :

چیزی در مورد صلح حدیبیه شنیده اید ؟ علت این رو که مسلمانان حاضر در اونجا بعد از اون ماجرا دوباره با پیامبر بیعت کردند رو میدونید ؟ این رو شنیده اید که هر کس پیامبر را عصبانی کند چه مفهومی دارد ؟ میدونید چرا پیامبر از اصحابش عصبانی شد ؟ ...

"

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته تا جایی که من میدونم از دید غربی ها ما یک خط مذاکره بیشتر نداریم و اونها معتقدند که تصمیم گیرنده اصلی مذاکرات در ایران کاملا مشخص و قاطع است و سر حرفش هم می ماند .

این خطوط محترمی که شما می فرمائید مال جمع بندی خود ما ایرانی هاست که بنا به مسائل گروهی و حزبی حاضریم روز را هم انکار کنیم و تمام حرفها را از همه جوری بپیچانیم که فقط منافع گروه و دسته خودمان را تامین کنیم . :applause:

دقیقا و تنها راه تعدیل نظر رهبری در برخی موارد را در فشار از درون خود ایران میدونند. من موضع رئیس جمهور را "فشار" نمیدونم ولی به نظرم ایشون همونطور که از خودشون نقل کردم "ذهنیت بدبینانه دیگری هم وجود داشت مبنی بر اینکه امریکا همواره به دنبال تحریم ایران و یا حتی حمله نظامی است و موضوع هسته ای بهانه ای است که آن را رها نخواهند کرد ... اما ذهنیت من این بود که با صبر و تحمل و حوصله و تدبیر، هم با ژآنس می توانیم مسایل را حل کنیم و هم با اروپا می توانیم به نوعی توافق دست یابیم. " نوعی تفاوت دیدگاه را با رهبری دارند و با وجود یکبار شکست این دیدگاه و شکستی که در اصل بانی اصلی قطعنامه های ضد ایرانی بودند باز هم عقیده دارند که بله! میشه به غرب اعتماد کرد. میگم اعتماد چون بیانیه ی لوزان نشون میداد ایران در برخی موارد نه درس گرفتن از تجربیات گذشته که خوش بینی و اعتماد را چاشنی کرده دوباره و برخی راه ها را برای سوء استفاده غرب باز. هر چند تنها یک روزنه بود لوزان و تا توافق نهایی نمیشه نظر قطعی داد. حالا بحث بر سر میزان این اعتماد هست. بر خلاف نظری که همه چیز را در یک خط میبینه به نظر من در میزان این اعتماد بین رئیس جمهور و رهبری اختلاف وجود داره. این تاکیدات گاه و بیگاه هم به این خاطر هست به نظرم.

و یک مورد هم لطفا برچسب زنی را تمام کنیم همه. نه کسانی که دفاع میکنند از دولت جیره خواران دواتند نه کسانی که انتقاد میکنند دشمن خونی دولت و صرفا بهانه جو.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دقیقا و تنها راه تعدیل نظر رهبری در برخی موارد را در فشار از درون خود ایران میدونند. من موضع رئیس جمهور را "فشار" نمیدونم ولی به نظرم ایشون همونطور که از خودشون نقل کردم "ذهنیت بدبینانه دیگری هم وجود داشت مبنی بر اینکه امریکا همواره به دنبال تحریم ایران و یا حتی حمله نظامی است و موضوع هسته ای بهانه ای است که آن را رها نخواهند کرد ... اما ذهنیت من این بود که با صبر و تحمل و حوصله و تدبیر، هم با ژآنس می توانیم مسایل را حل کنیم و هم با اروپا می توانیم به نوعی توافق دست یابیم. " نوعی تفاوت دیدگاه را با رهبری دارند و با وجود یکبار شکست این دیدگاه و شکستی که در اصل بانی اصلی قطعنامه های ضد ایرانی بودند باز هم عقیده دارند که بله! میشه به غرب اعتماد کرد. میگم اعتماد چون بیانیه ی لوزان نشون میداد ایران در برخی موارد نه درس گرفتن از تجربیات گذشته که خوش بینی و اعتماد را چاشنی کرده دوباره و برخی راه ها را برای سوء استفاده غرب باز. هر چند تنها یک روزنه بود لوزان و تا توافق نهایی نمیشه نظر قطعی داد. حالا بحث بر سر میزان این اعتماد هست. بر خلاف نظری که همه چیز را در یک خط میبینه به نظر من در میزان این اعتماد بین رئیس جمهور و رهبری اختلاف وجود داره. این تاکیدات گاه و بیگاه هم به این خاطر هست به نظرم.

و یک مورد هم لطفا برچسب زنی را تمام کنیم همه. نه کسانی که دفاع میکنند از دولت جیره خواران دواتند نه کسانی که انتقاد میکنند دشمن خونی دولت و صرفا بهانه جو.

سلام

دوست عزیز هیچ برچسب زنی نداشتم چون هیچ گروه خاصی رو مشخص نکردم . این که در داخل کشور ما گروههای زیادی دارند فقط بر اساس منافع گروهی خودشان حرف می زنند و اقدام می کنند کاملا مشخص است و این امر ارتباطی با دولت و دوستان یا دشمنان آن ندارد. 

متاسفانه تقسیم بندی خیلی از دوستان در این بحثها شده گروه طرفدار دولت و گروه مخالف دولت که متاسفانه خود این تقسیم بندی هم یک تقسیم بندی جناحی و سو گرایانه است. خیلی از دوستان گرامی عادت کرده اند که هر کس هر حرفی می زند در قالب یکی از این دو گروه تقسیم بندی اش بکنند و نسبت به موضع خودشان ( و این که متاسفانه خودشان را هم در همین دو گروه می بینند ) اقدام به تائید یا تکذیب مطالب گفته شده بکنند .

دوستان ظاهرا یادشان رفته است که موضوع هسته ای موضوعی مربوط به دولتها نیست و مستقیما با کشور و انقلاب اسلامی ایران و آینده آنها ارتباط دارد.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گرامی بر خلاف تصورات شما گند هیچ چیزی در نیومده اجتمالا قدرت بویایی شما مشکلی پیدا کرده است   icon_cheesygrin

شما تصور می کنید مذاکراتی که در عمان شروع شد از ابتکارات دولت قبلی یا فعلی بود ؟ :applause:

خودتون میدانید منظور بنده چه نوع مذاکره کردنی هست ، دولت قبلی هم مذاکره میکرد این دولت هم مذاکره میکرد اما این کجا و اون کجا !

اگر گندش در نیامده لطف کنید و نگهش دارید برای همان دولت تدبیر و امید ! نیازی به مایه گذاشتن از رهبری نیست 

شرمنده جناب چکا علارغم احترامی که برای شما و مطالب علمی و مفیدتان می گذارم

بنظرتان این طرز بیان ادمین سایت است ؟

بنده از شما معذرت خواهی میکنم اما واژه دیگری که حق مطلب رو ادا کنه به ذهن بنده نرسید !

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خودتون میدانید منظور بنده چه نوع مذاکره کردنی هست ، دولت قبلی هم مذاکره میکرد این دولت هم مذاکره میکرد اما این کجا و اون کجا !

سلام

کرامی ظاهرا متوجه موضوع مورد نظر من نشدید . حرف من ربطی به مذاکرات دولت قبل و دولت فعلی نداشت. منظورم شروع مذاکره مستقیم با امریکا بود که در عمان شروع شد و هیچ ربطی به دولت قبلی یا فعلی نداشت و ندارد.

اگر گندش در نیامده نگهش دارید برای همان دولت تدبیر و امید ! 

شاید بگم خوشبختانه من نه مخالف دولت قبل هستم ( با تمام مشکلاتی که برای کشور و اساسا گفتمان انقلاب اسلامی ایجاد کرد ) و نه موافق دولت فعلی چون معتقدم دولتها و جناحها مثل کف روی آب هستند و حقیقت موضوع تعریفی عمیق تر از این مسائل گذرا دارد.  icon_cheesygrin

اگر گندش در نیامده لطف کنید و نگهش دارید برای همان دولت تدبیر و امید ! نیازی به مایه گذاشتن از رهبری نیست 

البته این قسمت رنگی بعدش اضافه شد و بعدش متوجه شدم .

اگر یکی دو پست قبلی منو می خوندید متوجه میشدید که هیچ اتفاقی نیفتاده که شما من رو به مایه گذاشتن از رهبری متهم کنید . آیا شما از نظر اتفاقی که افتاد ( مذاکرات عمان که فتح بابی در مذاکرات مستقیم بر سر موضوع هسته ای به شکل رسمی بود و نه پنهانی مثل موضوع مک فارلین ) روایت تاریخی دیگری دارید ؟

ظاهرا تفسیرهای شما و بعضی دوستان از حرفهای رهبری شامل این تعریف شما نمی شود ؟!

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.