amirarsalankhan

سیستم دفاع فعال AMAP-ADS

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام

به نظر من مبنای این سیستم دفاع فعال تخلیه انرژی مغناطیسی بسیار پرقدرت در یک فضای کوچک و محاسبه شده هست.دوستان یک نگاهی به لینک زیر بندازید خوبه.

https://en.wikipedia.org/wiki/Explosively_pumped_flux_compression_generator

چند وقتیه که بر روی سیستم توپخانه مغناطیسی کار میشه به این معنی که بجای استفاده از خرج برای پرتاب گلوله ها از انرژی مغناطیسی استفاده میشه. حالا با توجه به لینک بالا و استفاده از یک میدان مغناطیسی بسیار قوی برای توقف پرتابه میشه جلوی اونو گرفت. با توجه به اینکه مقاومت مواد بکاررفته در گلوله ها مشخص هست نمیشه بیش از یک مقدار مشخص به اون شتاب داد اما برای متوقف کردن اون ما با این محدودیت روبرو نیستیم بلکه این محدودیت بهترین ابزار برای منهدم کردن گلوله ها هست یعنی یک شتاب کاهشی بسیار پرقدرت در کسری از ثانیه که موجب انهدام هدف میشه.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

به نظر من مبنای این سیستم دفاع فعال تخلیه انرژی مغناطیسی بسیار پرقدرت در یک فضای کوچک و محاسبه شده هست.دوستان یک نگاهی به لینک زیر بندازید خوبه.

چند وقتیه که بر روی سیستم توپخانه مغناطیسی کار میشه به این معنی که بجای استفاده از خرج برای پرتاب گلوله ها از انرژی مغناطیسی استفاده میشه. حالا با توجه به لینک بالا و استفاده از یک میدان مغناطیسی بسیار قوی برای توقف پرتابه میشه جلوی اونو گرفت. با توجه به اینکه مقاومت مواد بکاررفته در گلوله ها مشخص هست نمیشه بیش از یک مقدار مشخص به اون شتاب داد اما برای متوقف کردن اون ما با این محدودیت روبرو نیستیم بلکه این محدودیت بهترین ابزار برای منهدم کردن گلوله ها هست یعنی یک شتاب کاهشی بسیار پرقدرت در کسری از ثانیه که موجب انهدام هدف میشه.

خیلی ممنون مطلب جذابی بود

ولی در مورد اینکه در سیستم AMAP-ADS هم از یک همچنین سیستمی استفاده شده بشه جای تردید هست

به جهت اینکه شار مغناطیسی تولید شده را می شود انقدر دقیق به سمت هدف هدایت کرد؟ یعنی زاویه و جهت عملکرد انرژی مستقیم را می شود انقدر دقیق تنظیم کرد که در کسری از ثانبه به نقطه حساس هدف برخورد کند؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از همه دوستانی که با تعریف و تمجید از این سیستم ها ما رو از مقابله با اونها نا امید میکنن و همچنین با تشکر از دوستانی که با نفی قدرت این سیستم ها ما رو در مقابله با اونها امیدوار میکنن .

عرض میکنم که با توجه به اینکه ما در جهان سوم به سر میبریم و خیلی حال و حوصله تولید جنگ افزار های مدرن و جدید در مقابله با تهدیدات جدید رو نداریم ، از همه دوستان دعوت میکنم که بعد از دعواها و تو سر و کله هم زدن ها و منفی و مثبت دادن های لازم ، به عنوان باقیات الصالحات برای مومنین و مومنات هم که شده سعی کنن پاشنه آشیل این سیستم ها رو هم کشف و در تاپیک ها اعلام کنن که اگر یک زمانی یه رزمنده ای به صورت اتفاقی دید ، بتونه در جنگ با استکبار جهانی ازش استفاده کنه . البته نمیشه این رو انکار کرد که بخشی از تبلیغات صورت گرفته میتونه رجزخونی دشمن باشه

به عنوان پیش مقدمه من میگم شوک الکترو مغناطیس برای مختل کردن سیستم دفاع فعال چطوره ؟ شوک بر ضد شوک :D

یه راه دیگش اینه که اصلا دشمن اصلی رو خود سیستم بدونی و اصلا از اول برنامه داشته باشی برای زدن خود سیستم . بعد هر جور میتونی شلوغش کنی. با مسلسل سنگین خود سیستم رو بزنی در حین تیر اندازی ، موشک هم بزنی.

یه راه دیگه حمله از بالاست . کمین از روی ارتفاعات

یه راه دیگه همون بمب های جاده ای خودمونه به شرطی که بزنی همون جایی که باید بزنی

بقیه اش رو هم بقیه بگن

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

چند وقتیه که بر روی سیستم توپخانه مغناطیسی کار میشه به این معنی که بجای استفاده از خرج برای پرتاب گلوله ها از انرژی مغناطیسی استفاده %2

انرژی مورد نیاز این سیستم باید زیاد باشد

بویژه اگر در ابتدای حمله چند موشک ارزان هم شلیک شود

-----------------------

این سیستم برای ناوها خیلی خوب هست در صورت مقابله با موشک از بالا

سوال

آیا این سیستم ها امان مقابله با گلوله های منحنی زن را دارند مثل خمپاره؟

ویرایش شده در توسط arminheidari
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سوال

آیا این سیستم ها امان مقابله با گلوله های منحنی زن را دارند مثل خمپاره؟

ظاهرا حمله از بالا رو نمیتونه پوشش بده

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ظاهرا حمله از بالا رو نمیتونه پوشش بده

پس براحتی یک دیده بان خوب می تونه پوست از سر یک تانک بکنه 

اگر هم گلوله بصیر داشته باشه بدتر 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه راه دیگش اینه که اصلا دشمن اصلی رو خود سیستم بدونی و اصلا از اول برنامه داشته باشی برای زدن خود سیستم . بعد هر جور میتونی شلوغش کنی. با مسلسل سنگین خود سیستم رو بزنی در حین تیر اندازی ، موشک هم بزنی.

یه راه دیگه حمله از بالاست . کمین از روی ارتفاعات

یه راه دیگه همون بمب های جاده ای خودمونه به شرطی که بزنی همون جایی که باید بزنی

بقیه اش رو هم بقیه بگن

سامانه AMAP-ADS به خوبی میتونه تهدیدات واقعی رو از تهدیدات غیر واقعی تشخیص بده ، یعنی شما هزار تا گلوله هم بهش شلیک کنی سیستم واکنش نشون نمیده

ولی در برابر پرتابه های ضد زره به سرعت واکنش میده و نابودشون میکنه

حفاظت در این سیستم به شکل نیم کره کامل هست پس تهدیدات از بالا رو هم به خوبی پوشش میده

به این تصویر دقت کنید

yduj1bxrqgffbb19cgk2.jpg

در مورد بمب های کنار جاده ای هم شرکت سازنده مدعی هست که این سیستم با توجه به سرعت بالای واکنش قادر به نابودسازی است مگر اینکه بمب دقیقا در زیر شاسی خودرو منفجر بشه

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه سناریو میسازم اینجا، بی زحمت پاسخش رو در اختیار این حقیر بگذارید...

......................................................................................................

فرض کنید CEP موشک فجر-5 که بر پایه راکت فجر-5 ساخته شده، (برای مورد اصابت قرار دادن اهداف متحرک به صورت نیمه بالستیک)، زیر 5 متر هستش...

572989_550.jpgFADJR-3.FADJR-5_SIZE_DIAGRAM_FINAL.JPG

....................

1-سیستم های حفاظت فعال زرهی چه میزان کارآیی در برابر همچین موشکی دارند؟ و در چه فاصله ای میتوانند موجب انفجار سر جنگی موشک مذکور شوند؟

2-انفجار ناشی شده از 90 کیلوگرم مواد منفجره شدیدالانفجار، در فاصله به دست آمده از سوال قبل، چه تاثیری بر هدف زرهی ما میگذارد؟

......................................................................................................

سپاسگذارم... :rose:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به این که اطلاعات در مورد پرتابه های این سیستم ها بسیار محدود هست و در موردشون طبقه بندی شدیدا رعایت میشه ، حدس زدن نوع و نحوه کار کردش واقعا سخته. اون سیستم EPFCG که یکی از دوستان اشاره کردن ، فکر میکنم هنوز خیلی جای کار داشته باشه تا بتونه به صورت عملی روی یک خودرو استفاده بشه ، چون خیلی پیچیده و گران باید باشه ، نیروی زیادی طلب میکنند و حجم زیادی هم دارن.

این یه مقاله خوب درباره این نوع سیستم است :

https://www.fas.org/sgp/othergov/doe/lanl/pubs/00326620.pdf

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ، نیروی زمینی آمریکا فعلا هیچ برنامه ای برای خرید و به خدمت گرفتن سیستم IRON CURTAIN بر روی وسایل نقلیه خودش نداره و به کمپانی " آرتیس " سازنده این سیستم در همکاری با دارپا ، هنوز هیچ سفارش تولید و خریدی از مشتریان خارجی هم داده نشده.

همین مساله ، یه دلیل خیلی روشن و قوی در اثبات ناپخته بودن این نوع سامانه دفاع فعال در حال حاضر هست. نظر شخصی من اینه که هر وقت یه ارتش پولدار و ولخرج مثل آمریکا این نوع سیستم هارو به صورت گسترده خرید و عملیاتی کرد ، باید منتظر باشیم تا کشورهای دیگه هم ، این روند و راه رو در پی بگیرن. حساب اسرائیل هم از بقیه جداست ، چون اون مجبوره به هر قیمتی و با هر سطحی از اثربخشی ، سیستم های دفاع فعال رو استفاده کنه. که البته موفق هم بوده.

یکی از برادرا در مورد راه چاره برای این نوع سیستم ها پرسید. نظر و علاقه شخصی من بمب CBU-97 SFW هست .

بمبلت هوشمند در ارتفاع و بالای سر تانک و خودرو  منفجر میشه و احتمالا رادار این سیستم ها حتی نمیتونه نزدیک شدن و فرود اومدن چنین بمبلت کوچکی رو ، در بالای سر خودش تشخیص بده. و اگر هم تشخیص بده ، بُرد پرتابه هاشون به اون بمبلت ها نمیرسه.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=12&cad=rja&uact=8&ved=0CFMQFjAL&url=http%3A%2F%2Fwww.textronsystems.com%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fpdfs%2Fproduct-info%2Fsfw_datasheet.pdf&ei=YBiLVefVHcOksgGg1p-oAw&usg=AFQjCNFKYRGTK56hb32d_mqIE5F9MToxKQ&sig2=taw-fjLzfxnMXuF4Mpg0SA&bvm=bv.96339352,d.bGg

lien-minh-arab-dung-vu-khi-cam-nao-tai-y

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی از برادرا در مورد راه چاره برای این نوع سیستم ها پرسید. نظر و علاقه شخصی من بمب CBU-97 SFW هست .

قبلاً در استاتوس پیشنهاد تلفیق تکنولوژی این بمب رو با موشک کروز ارزان قیمت یاعلی داده بودم، که اتفاقاً یکی از سناریوهای مد نظرم ضد زرهی بود...نظر شما در این باب چیه؟؟؟... (سرجنگی یاعلی رو میشه تا 200 کیلوگرم برای بردهای کوتاهتر لود کرد.)

ویرایش شده در توسط Marine101
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرض کنید CEP موشک فجر-5 که بر پایه راکت فجر-5 ساخته شده، (برای مورد اصابت قرار دادن اهداف متحرک به صورت نیمه بالستیک)، زیر 5 متر هستش...

1-سیستم های حفاظت فعال زرهی چه میزان کارآیی در برابر همچین موشکی دارند؟ و در چه فاصله ای میتوانند موجب انفجار سر جنگی موشک مذکور شوند؟

2-انفجار ناشی شده از 90 کیلوگرم مواد منفجره شدیدالانفجار، در فاصله به دست آمده از سوال قبل، چه تاثیری بر هدف زرهی ما میگذارد؟

متاسفانه فرض شما ناقص هست. اول باید ببینیم که اصلا موشک فجر-5 از چه نوع سیستم هدایتی استفاده میکنه که به اون توانایی درگیری با یک هدف متحرک رو میده. EO ، IIR ، ARH ، SAL ؟؟؟ چون اگر فقط از هدایت اینرسیایی درونی استفاده کنه که اصلا نمیتونه با یک هدف متحرک درگیر بشه.

سیستم دفاع فعال هم به احتمال خیلی زیاد ، نمیتونه هیچ کاری جلوی چنین هدف بزرگی انجام بده و سرجنگی فجر رو پیش از برخورد منفجر کنه. و احتمالا مستقیما به تانک برخورد میکنه. ولی واقعا نمیدونم که چه بلایی میتونه سر تانک بیاره.

سوال دوم شما هم نشدنی نیست. وقتی این بمبلت ها توی یک بمب سقوط آزاد جا بشن ، به تعداد و در حجم کمتر هم میتونن در یک موشک کروز جا بگیرن. ولی نکته اساسی اینه که آیا ما تکنولوژی ساخت چنین بمبلت هایی رو داریم یا نه . خود فرایند رهاسازی این بمبلت ها از بمب مادر و پخش شدن و بازشدن چتر و بقیه مراحل ، پیچیدگی خاص خودش رو داره . در ضمن نمیدونم نمونه روسی یا چینی چنین تسلیحاتی در ایران قابل دسترسی هست یا نه .

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سوال دوم شما هم نشدنی نیست. وقتی این بمبلت ها توی یک بمب سقوط آزاد جا بشن ، به تعداد و در حجم کمتر هم میتونن در یک موشک کروز جا بگیرن. ولی نکته اساسی اینه که آیا ما تکنولوژی ساخت چنین بمبلت هایی رو داریم یا نه . خود فرایند رهاسازی این بمبلت ها از بمب مادر و پخش شدن و بازشدن چتر و بقیه مراحل ، پیچیدگی خاص خودش رو داره . در ضمن نمیدونم نمونه روسی یا چینی چنین تسلیحاتی در ایران قابل دسترسی هست یا نه .

من دقیقاً نمی دونم تعریف شما از تکنولوژی ساخت چیه؟ ولی اگر یک تصویر از بُرد الکترونیکی این بمبلت ها در اختیار من بگذارید (برای درک بهتر سطح میکرو الکترونیک) و نیز تشریح نوع عملکرد کُلی سامانه و مختصر ویدئویی از کارکرد این بمب (برای محاسبه دقیق بازه های زمانی عملکرد!) ... من بهتون آدرس میدم که کجا بروید تا آدم های مورد نیاز برای راه اندازی مشابه این مورد را بهتون بدهند!

...

در ضمن، مسلمون، تو چیکار به چگونگی  رسیدن به همچین دقتی در موشک فجر-5 داری؟؟؟ فرض کن با آیت الکرسی و یا ما رمیت اذ رمیت، این موضوع رو تحقق بخشیدن یا ببخشن ... :mrgreen:

بر حسب تجربه عرض میکنم...معمولاً روی یک سیکر خاص و ملزوماتش متمرکز نمیشیم...

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من دقیقاً نمی دونم تعریف شما از تکنولوژی ساخت چیه؟

تعریف من اینه که چیزی ساخته بشه که واقعا کار بکنه و در حد یک ماک آپ و مدل پروتوتایپ و نهایتا نمونه آزمایشی نباشه. به تولید انبوه برسه و از همه مهمتر قابل اطمینان و اعتماد ، بقاپذیر ، موثر و با هزینه معقول باشه. این تعریف من از تکنولوژیه که خیلی معانی رو توی خودش میگنجونه.

در ضمن اگر شما هم چنین توانایی و دسترسی هایی دارید ، پس چرا معطل کردی ؟ صنایع نظامی ما به نخبگانی مثل شما نیاز اساسی داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بمبلت هوشمند در ارتفاع و بالای سر تانک و خودرو  منفجر میشه و احتمالا رادار این سیستم ها حتی نمیتونه نزدیک شدن و فرود اومدن چنین بمبلت کوچکی رو ، در بالای سر خودش تشخیص بده. و اگر هم تشخیص بده ، بُرد پرتابه هاشون به اون بمبلت ها نمیرسه.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=12&cad=rja&uact=8&ved=0CFMQFjAL&url=http%3A%2F%2Fwww.textronsystems.com%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fpdfs%2Fproduct-info%2Fsfw_datasheet.pdf&ei=YBiLVefVHcOksgGg1p-oAw&usg=AFQjCNFKYRGTK56hb32d_mqIE5F9MToxKQ&sig2=taw-fjLzfxnMXuF4Mpg0SA&bvm=bv.96339352,d.bGg

این بمبلت ها رو شاید بشه به وسیله خرج های راکتی از سطح (به وسیله تیم های ضدزره) هم پرتاب کرد! در این صورت تا حدودی ضعف  موشکهای ضد زره فعلی پوشش داده میشه! البته این ایده قبلا عملی شده اما  تفاوتش اینه  که راکت ما کوتاه برد هست و فقط قابلیت حمل یک بمبلت رو داراست!

cbu97_35.gif

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10299/BLU-108_28129.jpg]thumb_BLU-108_28129.jpg[/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10299/BLU-108_28229.jpg]thumb_BLU-108_28229.jpg[/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10299/BLU-108_28829.jpg]thumb_BLU-108_28829.jpg[/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10299/BLU-108_28329.jpg]thumb_BLU-108_28329.jpg[/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10299/BLU-108_28429.jpg]thumb_BLU-108_28429.jpg[/url]

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سامانه AMAP-ADS به خوبی میتونه تهدیدات واقعی رو از تهدیدات غیر واقعی تشخیص بده ، یعنی شما هزار تا گلوله هم بهش شلیک کنی سیستم واکنش نشون نمیده

ولی در برابر پرتابه های ضد زره به سرعت واکنش میده و نابودشون میکنه

حفاظت در این سیستم به شکل نیم کره کامل هست پس تهدیدات از بالا رو هم به خوبی پوشش میده

به این تصویر دقت کنید

در مورد بمب های کنار جاده ای هم شرکت سازنده مدعی هست که این سیستم با توجه به سرعت بالای واکنش قادر به نابودسازی است مگر اینکه بمب دقیقا در زیر شاسی خودرو منفجر بشه

به نظر من گلوله ثاقب یا انفجاری با کالیبر بالا که خود سیستم رو هدف قرار بده تو عملکردش موثره

شرکت سازنده میگه نیم کره کامل ولی شما ساختار سامانه رو نگاه کن . بعید میدونم این گفته اش راست باشه

بمب کنار جاده میتونه پرتابه داشته باشه و میتونه جت انفجار داشته باشه. گیرم پرتابه رو هدف قرار بده ( که بسیار بعیده ) ، جت انفجار رو چه میکنه ؟

بعدشم به قول مارشال ( و همچنین با توجه به حجم انفجار کنار نفربر ) این سیستم به احتمال زیاد پرتابه انفجاری داره و خبری از موج الکترومغناطیس نیست. پرتاب ها محدوده و جوابگوی یک حمله سنگین نخواهد بود

و نکته آخر اینکه ، تجربه جنگ های اخیر نشون داده که هیچ چی حریف خلاقیت نمیشه.

متوجه میشی من تو رو چی میگم ؟

%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D8%AA%D9%86%D8

ویرایش شده در توسط mahdiarmy

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.