arash_slayer

تحلیل و پیگیری تحولات کره شمالی و جنوبی

Recommended Posts

سوخت جامد را همانطور که دوستمان گفتند از رد دود می شود فهمید 

این صحبت شما درست که سوخت جامد تا آخر احتراقش ادامه می یابد، فقط در موشک های چند مرحله ای این مساله کمی نقض می شود ولی در صورت سقوط 30 کیلومتری یعنی شکست آزمایش 

ولی این شکست چیزی از اصل داستان کم نمی کند چون با چند تلاش دیگر کره شمالی بر تکنولوژی این سیستم فائق آمده و آن را به چرخه تسلیحات خود وارد می کند

در مورد کره شمالی، بحثی که جالب است، همکاری های مشترک با ایران است که بصورت غیرمستقیم توانایی های ایران را به ما نشان می دهد

اگرچه این مساله اثبات نشده و هر دو طرف رد می کنند  ولی تجربه نشان داده است که بده بستانی در میان هست که بهتر زیاد باز نشود ولی نتایج این بده بستان دسترسی ایران به تسلیحات و وسایلی است که در حالت عادی دسترسی به آنها مشکل است

اصل داستان رو که خودم در قالب خبر با عنوان  "آزمایش نسبتاً موفق "  اولین بار تو تاپیک بیان کردم ... (اشاره به موفقیت محسوب شدن این ازمایش)

البته موضوع سوخت جامد رو خود رسانه کره شمالی در خبرش ذکر کرده بود (که من نخونده بودمش) و ویکی پدیا هم به استناد اطلاعات این خبرنشر شده از طرف کره شمالی اپدیت کرد صفحه اون موشک رو و سوخت موشک رو از مایع به جامد تغییر داد.

و نکته دوم اینه که این دومین سقوط بعد از شلیک موشکهای موسدان در چند روز قبل هست ...پس میتونه مهم باشه چون هر دو سوخت جامد هستند و بعد از مسافت کوتاهی سقوط میکنند...  موضوع اینه که 30 کیلومتر برای موشکی با برد 1500 کیلومتر  خیلی کمه و میتونه دلایلش مورد بحث قرار بگیره

همکاری موشکی ایران و کره شمالی رو هم که یادتون باشه من تو تاپیک مطرح کردم و چقدر توهین شد بهم !! بنابراین خیلی مایل نیستم در این مورد وارد بحث بشم...بزارید اصلا اینطور باشه که کره شمالی از ایران فناوریهاش رو گرفته

ویرایش شده در توسط Muting
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصل داستان رو که خودم در قالب خبر با عنوان  "آزمایش نسبتاً موفق "  اولین بار تو تاپیک بیان کردم ... (اشاره به موفقیت محسوب شدن این ازمایش)

البته موضوع سوخت جامد رو خود رسانه کره شمالی در خبرش ذکر کرده بود (که من نخونده بودمش) و ویکی پدیا هم به استناد اطلاعات این خبرنشر شده از طرف کره شمالی اپدیت کرد صفحه اون موشک رو و سوخت موشک رو از مایع به جامد تغییر داد.

و نکته دوم اینه که این دومین سقوط بعد از شلیک موشکهای موسدان در چند روز قبل هست ...پس میتونه مهم باشه چون هر دو سوخت جامد هستند و بعد از مسافت کوتاهی سقوط میکنند...  موضوع اینه که 30 کیلومتر برای موشکی با برد 1500 کیلومتر  خیلی کمه و میتونه دلایلش مورد بحث قرار بگیره

همکاری موشکی ایران و کره شمالی رو هم که یادتون باشه من تو تاپیک مطرح کردم و چقدر توهین شد بهم !! بنابراین خیلی مایل نیستم در این مورد وارد بحث بشم...بزارید اصلا اینطور باشه که کره شمالی از ایران فناوریهاش رو گرفته

از ما سوالی می پرسید که خود بهتر بلد هستید؟

شکست آزمایش برای یک طرح یعنی برخورد با یک مشکل و چندی بعد آشنایی و حل مشکل و یک مرتبه رشد فنی 

و این برای خیلی از مدیران غیرقابل پذیرش و برای سیستم تحقیقاتی یعنی رشد تکنولوژیکی 

روندی که کره در پیش گرفته است تا چند سال دیگر آن را به سطحی می رساند که طرف های مقابلش را به میز مذاکره بکشاند 

احتمالا تا چند وقت دیگر در زمینه زیردریایی و پدافند هم باید شاهد دستاوردهای جدیدی باشیم

در مورد همکاری، همه اول فکر می کنند تحقیقات مشترک است ولی همکاری فرای این کارهای مشترک است

دو سمت ماجرا ها نیازهای همدیگر را مرتفع می کنند شاید این نیاز ها کاملا متفاوت و گاهی مشترک باشد ولی یک بازی دو سر برد برای هر دو طرف است

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

شما که دارید بررسی میکنید این مورد سقوط رو هم بررسی بفرمایید. اگه تست دوم سوخت جامد بوده چه  دلایلی ممکنه باعث سقوط در 30 کیلومتری شده باشه؟

کلا فکر کنم در سوخت جامدها تا اخر سوخت عمل احتراق و در نتیجه پیروی موشک ادامه باید پیدا کنه....  چه دلیلی برای قطع این فرایند و سقوط موشک میتونه وجود داشته باشه؟

خیلی از عواملی که در موشک های سوخت مایع هست اینجا هم میتونه باشه بعلاوه عوامل اختصاصی برای موشک های سوخت جامد . مثلا یک مورد از دست رفتن کنترل و خروج از مسیر و سلف دیستراکت که در موشک های سوخت جامد و مایع میتونه مشترک باشه منتهی با عوامل ایجاد کننده مختلف . ایضا منفجر شدن موتور ! تنش و گسستگی بدنه و امثالهم الخ ...

به هر حال بحث قالب ریزی سوخت جامد در این سطح  و مواد و متریال لازم ساخت موتور های جامد یک چالش تکنولوژیک هست برای کره ای ها ( خصوصا زیر سیستم های هدایت در این موتور ها ) ایضا برای ما !‌

============

این که میگن مثلا ۳۰ کیلومتر موشک پرواز داشته معنیش خاموش شدن موتور در ان برد نیست !‌یعنی موشک پس از طی کردن این مسیر فیل شده و از دست رفته 

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از ما سوالی می پرسید که خود بهتر بلد هستید؟

شکست آزمایش برای یک طرح یعنی برخورد با یک مشکل و چندی بعد آشنایی و حل مشکل و یک مرتبه رشد فنی 

و این برای خیلی از مدیران غیرقابل پذیرش و برای سیستم تحقیقاتی یعنی رشد تکنولوژیکی 

روندی که کره در پیش گرفته است تا چند سال دیگر آن را به سطحی می رساند که طرف های مقابلش را به میز مذاکره بکشاند 

احتمالا تا چند وقت دیگر در زمینه زیردریایی و پدافند هم باید شاهد دستاوردهای جدیدی باشیم

در مورد همکاری، همه اول فکر می کنند تحقیقات مشترک است ولی همکاری فرای این کارهای مشترک است

دو سمت ماجرا ها نیازهای همدیگر را مرتفع می کنند شاید این نیاز ها کاملا متفاوت و گاهی مشترک باشد ولی یک بازی دو سر برد برای هر دو طرف است

اختیار دارید جناب حیدری.

واقعا سوال بود برام چون خیلی به بحث های موتور موشک سوخت جامد و مایع و اینا  تا امروز ورود پیدا نکردم (جر و بحثی هم در موردش ندارم) .چون موضوع خیلی فنی و ریز شدن داره ترجیح میدم عزیزان بررسی کنند و من مطالعه کنم این موضوع رو.

کره شمالی تا امروز تونسته موشک ماهواره بری رو پرتاب کنه که بسیار قابل توجه بوده و اصولا با تعریف هایی که قبلا از موشک سازی این کشور کردم (برعکس خیلی از صنایع دیگه که ضعف مفرط داره)  بعیده فکر بشه قصدم ناچیز جلوه دادن این موارد موشکیه...

با توجه به اینکه آزمایشات نوسان داشته و یک در میان موفق ناموفق شده باید دید کی به روندی استیبل می رسند

خیلی از عواملی که در موشک های سوخت مایع هست اینجا هم میتونه باشه بعلاوه عوامل اختصاصی برای موشک های سوخت جامد . مثلا یک مورد از دست رفتن کنترل و خروج از مسیر و سلف دیستراکت که در موشک های سوخت جامد و مایع میتونه مشترک باشه منتهی با عوامل ایجاد کننده مختلف . ایضا منفجر شدن موتور ! تنش و گسستگی بدنه و امثالهم الخ ...

به هر حال بحث قالب ریزی سوخت جامد در این سطح  و مواد و متریال لازم ساخت موتور های جامد یک چالش تکنولوژیک هست برای کره ای ها ( خصوصا زیر سیستم های هدایت در این موتور ها ) ایضا برای ما !‌

============

این که میگن مثلا ۳۰ کیلومتر موشک پرواز داشته معنیش خاموش شدن موتور در ان برد نیست !‌یعنی موشک پس از طی کردن این مسیر فیل شده و از دست رفته 

ممنون بابت توضیحات.

با توجه به اینکه دقیقا همون موشک اینبار برای سوخت جامد استفاده شده چه تفاوتی در برد و میزان کلاهک قابل حمل میتونه ایجاد بشه... چون تا جایی که یادمه تو موشکهای خودمون سجیل نسبت به شهاب 3 کلاهک کمتری حمل میکرد

ویرایش شده در توسط Muting
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اختیار دارید جناب حیدری.

واقعا سوال بود برام چون خیلی به بحث های موتور موشک سوخت جامد و مایع و اینا  تا امروز ورود پیدا نکردم (جر و بحثی هم در موردش ندارم) .چون موضوع خیلی فنی و ریز شدن داره ترجیح میدم عزیزان بررسی کنند و من مطالعه کنم این موضوع رو.

کره شمالی تا امروز تونسته موشک ماهواره بری رو پرتاب کنه که بسیار قابل توجه بوده و اصولا با تعریف هایی که قبلا از موشک سازی این کشور کردم (برعکس خیلی از صنایع دیگه که ضعف مفرط داره)  بعیده فکر بشه قصدم ناچیز جلوه دادن این موارد موشکیه...

با توجه به اینکه آزمایشات نوسان داشته و یک در میان موفق ناموفق شده و میشه کی به روندی استیبل می رسند

تو بحث موتور خیلی از دوستان در سایت استاد هستند فقط کم پیدا هستند معروفه حاج سهیل است 

کره شمالی با تست موشک اس 300 و موشک های نقطه زن نشان داده در حال ورود به فرآیند جنگ های نوین می شود و از حجم اتش زیاد به سمت دقت آتش حرکت می کند 

این حرکت علاوه بر این که باعث افزایش بهره وری از هزینه های محصولات نظامی می شود با اصلاح موشک های قدیمی موجب افزایش توان تهاجمی کره با کمترین هزینه می شود 

در مورد روند رسیدن به یک سطح پایدار از فناوری صحبت خیلی سخت است

ولی پیشنهاد می دهم مستند مسابقه فضایی را نگاه کنید که روند شکل گیری فناوری موشکی در شوروی و آمریکا را نشان می دهد و شکست هایی که مدام خوردند و چندین راه را امتحان کردند و اشتباهات را دیگر تکرار نکردند

http://www.mndl.ir/?tag=%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C

http://www.namasha.com/v/ZL6awv3u

در مورد موشک RSM-56_Bulava مجموعه تست ها و موفقیت ها را نگاه کنید 

https://en.wikipedia.org/wiki/RSM-56_Bulava#Timetable_.26_SLBM_Comparison

تا جایی که اطلاع دارم در تست ها دو هدف دنبال می شود اول کارکرد سیستم و دوم اعتمادپذیری به سیستم تا جایی که دیگر هیچ شکی نسبت به سیستم نباشد

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تو بحث موتور خیلی از دوستان در سایت استاد هستند فقط کم پیدا هستند معروفه حاج سهیل است 

کره شمالی با تست موشک اس 300 و موشک های نقطه زن نشان داده در حال ورود به فرآیند جنگ های نوین می شود و از حجم اتش زیاد به سمت دقت آتش حرکت می کند 

این حرکت علاوه بر این که باعث افزایش بهره وری از هزینه های محصولات نظامی می شود با اصلاح موشک های قدیمی موجب افزایش توان تهاجمی کره با کمترین هزینه می شود 

در مورد روند رسیدن به یک سطح پایدار از فناوری صحبت خیلی سخت است

ولی پیشنهاد می دهم مستند مسابقه فضایی را نگاه کنید که روند شکل گیری فناوری موشکی در شوروی و آمریکا را نشان می دهد و شکست هایی که مدام خوردند و چندین راه را امتحان کردند و اشتباهات را دیگر تکرار نکردند

http://www.mndl.ir/?tag=%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C

http://www.namasha.com/v/ZL6awv3u

در مورد موشک RSM-56_Bulava مجموعه تست ها و موفقیت ها را نگاه کنید 

https://en.wikipedia.org/wiki/RSM-56_Bulava#Timetable_.26_SLBM_Comparison

تا جایی که اطلاع دارم در تست ها دو هدف دنبال می شود اول کارکرد سیستم و دوم اعتمادپذیری به سیستم تا جایی که دیگر هیچ شکی نسبت به سیستم نباشد

ممنون بابت توضیحات.

تا اینجا که دیدم و از این اطلاعات مشخص بود ، میشه گفت شوروی (و الان روسیه) حدود ده سال در فناوری سوخت جامد از ایالات متحره عقب تربوده ... جالب روسیه 12 ساله داره پیشرفته ترین موشک بالستیک خودش یعنی Bulava رو توسعه میده (شلیک از زیر دریایی) و همچنان در پرتاب از زیر دریایی دچار شکست میشه....

در مورد JL-2 چین هم که اخبار رو مرور می کردم ، دیدم اون موشک هم هنوز داره تست میشه و گزارش های مکرری از شکستهای این موشک چینی وجود داره در برنامه ساختش (کلا چین از 1988 برنامه شلیک بالستیک از زیردریایی رو شروع کرده) .... و تازه در سال  2015 گفته شده مراحل مقدماتی عملیاتی شدن رو طی کرده (لینک)

اگه برنامه کره شمالی مستقل یا با کمک کم از چین دنبال بشه باز همچین پروسه زمانی براش خیلی گرون تموم میشه چون برعکس اون دوتا کره شمالی با هر ازمایش تحت فشار بیتر سیاسی- اقتصادی قرار میگیره

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...بزارید اصلا اینطور باشه که کره شمالی از ایران فناوریهاش رو گرفته

مگر در این شک دارید که ایران برنامه فلح کره شمالی را اصلاح و روی ریل انداخت .
این موضغ با جند سوال ساده قابل اسباط هست

ویرایش شده در توسط yavarrr
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون بابت توضیحات.

تا اینجا که دیدم و از این اطلاعات مشخص بود ، میشه گفت شوروی (و الان روسیه) حدود ده سال در فناوری سوخت جامد از ایالات متحره عقب تربوده ... جالب روسیه 12 ساله داره پیشرفته ترین موشک بالستیک خودش یعنی Bulava رو توسعه میده (شلیک از زیر دریایی) و همچنان در پرتاب از زیر دریایی دچار شکست میشه....

در مورد JL-2 چین هم که اخبار رو مرور می کردم ، دیدم اون موشک هم هنوز داره تست میشه و گزارش های مکرری از شکستهای این موشک چینی وجود داره در برنامه ساختش (کلا چین از 1988 برنامه شلیک بالستیک از زیردریایی رو شروع کرده) .... و تازه در سال  2015 گفته شده مراحل مقدماتی عملیاتی شدن رو طی کرده (لینک)

اگه برنامه کره شمالی مستقل یا با کمک کم از چین دنبال بشه باز همچین پروسه زمانی براش خیلی گرون تموم میشه چون برعکس اون دوتا کره شمالی با هر ازمایش تحت فشار بیتر سیاسی- اقتصادی قرار میگیره

این مواردی است که هیچ کس نمی بیند در حالی که پوست محققین را می کند 

چرا که عیب یابی و اصلاح از بدبختی های مهندسی است 

حال این مشکل در لانچ از زیر آب بیشتر هم می شود چون یک مرحله به پرتاب اضافه می شود و از سوی دیگر لانچر نباید آسیب ببیند 

-------------------

در مورد عملیاتی بودن این موشک ها چند سطح وجود دارد 

شرایط ساده است که تست ها در آن جواب می دهد ولی الزمات بالایی دارد مثل روی سطح آمدن 

ولی هرچه شرایط سفت و سخت تر شود تست ها موفق کم می شود و مشکلات و عیوب خود نمایی می کند مثل شلیک زیرآب در حالت تغییر عمق 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مواردی است که هیچ کس نمی بیند در حالی که پوست محققین را می کند 

چرا که عیب یابی و اصلاح از بدبختی های مهندسی است 

حال این مشکل در لانچ از زیر آب بیشتر هم می شود چون یک مرحله به پرتاب اضافه می شود و از سوی دیگر لانچر نباید آسیب ببیند 

-------------------

در مورد عملیاتی بودن این موشک ها چند سطح وجود دارد 

شرایط ساده است که تست ها در آن جواب می دهد ولی الزمات بالایی دارد مثل روی سطح آمدن 

ولی هرچه شرایط سفت و سخت تر شود تست ها موفق کم می شود و مشکلات و عیوب خود نمایی می کند مثل شلیک زیرآب در حالت تغییر عمق 

یه نکته اینجا یادم افتاد که در مورد زیردریایی سابحات در موردش کمی مطالعه کرده بودم...

فشار اب دریا با غوطه وری به ازای هر ده متر، 1 اتمسفر یا 100 کیلونیوتن بر متر (100 کیلو پاسکال) افزایش پیدا میکنه.....  در تصویر تست موشک کره شمالی میبینیم یه پوشش بجای دریچه درست حسابی روی لانچر رو پوشونده که موشک براحتی در لحظه اول اون رو میشکنه ... طبیعتا وقتی در حالت عملیات واقعی زیردریایی به ماموریت بره و بخواد در اعماق 200-300 متری غوطه ور بشه این فشار سنگین اب همچین پوششی رو از بین میبره.....

پس همونطور که شما هم اشاره کردید باید ازمایشی اینبار برای حالت شلیک با دریچه واقعی اون هم در اعماق بیشتر انجام بشه

بحث دوم هم که اطمینان از شلیک موفقه برای زمانی که قراره کلاهکک هسته ای باشه اهمیت پیدا میکنه... کره شمالی امکان شلیکهای متعدد و کلا کلاهک های متعدد در اختیار نداره (البته هنوز کلاهک رو نساخته) بنابر این لازمه در شرایطی واقعی میزان احتمال failure شدن کم باشه

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه نکته اینجا یادم افتاد که در مورد زیردریایی سابحات در موردش کمی مطالعه کرده بودم...

فشار اب دریا با غوطه وری به ازای هر ده متر، 1 اتمسفر یا 100 کیلونیوتن بر متر (100 کیلو پاسکال) افزایش پیدا میکنه.....  در تصویر تست موشک کره شمالی میبینیم یه پوشش بجای دریچه درست حسابی روی لانچر رو پوشونده که موشک براحتی در لحظه اول اون رو میشکنه ... طبیعتا وقتی در حالت عملیات واقعی زیردریایی به ماموریت بره و بخواد در اعماق 200-300 متری غوطه ور بشه این فشار سنگین اب همچین پوششی رو از بین میبره.....

پس همونطور که شما هم اشاره کردید باید ازمایشی اینبار برای حالت شلیک با دریچه واقعی اون هم در اعماق بیشتر انجام بشه

بحث دوم هم که اطمینان از شلیک موفقه برای زمانی که قراره کلاهکک هسته ای باشه اهمیت پیدا میکنه... کره شمالی امکان شلیکهای متعدد و کلا کلاهک های متعدد در اختیار نداره (البته هنوز کلاهک رو نساخته) بنابر این لازمه در شرایطی واقعی میزان احتمال failure شدن کم باشه

شکل کروی می تواند این فشار را خیلی کم کند 

ولی یک بحث هست که بعد از شلیک اگر سیلوی موشک پر از آب شود زیردریایی برای بالا آمدن ممکن است دچار مشکل شود 

البته این راه حل دارد ( باز کردن دریچه از زیر ) ولی باز زمان به سطح آمدن را زیاد می کند

دقیقا بحث دوم شما بحث اصلی و هدف نهایی تست ها است، اعتمادپذیری به یک سلاح 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون بابت توضیحات.

با توجه به اینکه دقیقا همون موشک اینبار برای سوخت جامد استفاده شده چه تفاوتی در برد و میزان کلاهک قابل حمل میتونه ایجاد بشه... چون تا جایی که یادمه تو موشکهای خودمون سجیل نسبت به شهاب 3 کلاهک کمتری حمل میکرد

خواهش میکنم . خوب با تغییر انجین میشه اینطور گفت یک موشک کاملا جدید داریم که شبیه موشک قبلی هست .چون موتور سوخت مایع و مخزن ها دیگه وجود نداره در این موشک و تمام ان فضا را موتور جدید پر میکنه بحث نوع هدایت هست که تغییر میکنه . بدنه و تنش های وارده به ان و حتی متریال عوض میشه موضوعش و الی اخر .... 

در مورد کلاهک ربط خاصی به نوع انجین نداره  مربوط هست به محاسبات کلی طراحی موشک و بردی که قرار هست کلاهک بهش برسه خود ما کلاهک شهاب ۳ را کاهش دادیم در سری قدر تا برد موشک افزایش پیدا بکنه. در سجیل هم همون ۷۵۰ کیلو گرم و جایی ۵۰۰ کیلو عنوان شده ... برای حدس زدن برد احتمالی موشک یک سری پارامتر ها مثل قطر و طول موشک وزن کلاهک و امثالهم اگر موجود باشه میشه با موشک های هم رده خودش مقایسه کرد و برد را تخمین زد . 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

در مورد پرتاب موشکهای زیردریایی پرتاب تا آنجایی که من اطلاع دارم این موشکها از عمقهای بیشتر پرتاب نمی شوند و اگه درست یادم باشم  از عمق 30 متری پرتاب میکنند

یک نقطه دیگر درمورد پرتاب موشک اینکه زیردریایی مختصات نقطه پرتاب رو به موشک بده

در مورد اون صفحات بالای محفظه پرتاب اون صفحات باید باشند تا موشک درست از داخل محفظه خودش بیرون بیاد یه مستندی در نشنال جغرافی بود این موضوع رو توضیح می داد.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر قرار باشه در عمق 400 متری باشه زمان سیر زیر آب زیاد هست و احتمالا منطقی نباشه. از طرفی فشار 40 بار مشکلات زیادی ایجاد میکنه.احتمالا عمق شلیک باید در حدود همون 30 متر باشه. شکل کروی فشار رو تغییر نمیده فقط هیدرودینامیک رو تغییر میده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

============

سوخت جامد در صورتی که خوب ریخته گری نشه و اندکی کرم خوردگی داشته باشه هنگام شلیک ، به دلیل رزونانس شدید ، کرم خوردگی در تمام سوخت می دوه و سوخت درجا خرد میشه و طبیعتا خاموش میشه ...

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سوخت جامد در صورتی که خوب ریخته گری نشه و اندکی کرم خوردگی داشته باشه هنگام شلیک ، به دلیل رزونانس شدید ، کرم خوردگی در تمام سوخت می دوه و سوخت درجا خرد میشه و طبیعتا خاموش میشه ...

احتمالا خاموش نمیشه.منفجر میشه

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.