arash_slayer

تحلیل و پیگیری تحولات کره شمالی و جنوبی

Recommended Posts

آخه من برعکسش رو هم دیدم ، مثلا پدر بنده تکنسین مکانیک یکی از شرکت های مجتمع فولاد مبارکه بود، دولت 1 طرح داد برای استخدام رسمی نیروهای شرکتی ، پدر من هم رسمی شد و خوب به حق اصلیشون رسیدند البته بعد از 19 سال icon_wink

در ضمن نگفتم همه جا خوبه ، مشکل زیاد داریم . فقط منظورم این بود که نمیشه گفت همه چیز داغونه :evil: (مثل یکی از برادران بالا ...)

راستی در مورد این تعلیق غنی سازی و ... از نظر من اگه بتونند امتیازات زیادی بگیرند خوبه ، ولی اگه آمریکا و ... خواستند باز همون رابطه ارباب نوکری رو ادامه بدند ، باز همین آش و همین کاسه ...

در ضمن کره شمالی هم غلط کرده که بمب اتمی آزمایش می کنه، این ها نمی فهمند اگه اینطوری ادامه بدند دیگه باید بریم مریخ زندگی کنیم با اون هوای مسموم و سرما !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شاید هم عقل اونها بهتر از ما کار میکنه و با عوض شدن رهبر میتونند با استفاده از فضای بوجود آمده و امتیازاتی که میدن اقتصادشون رو بازسازی کنند و دوستان به این دقت کردین که پسر رهبر کره شمالی الان با اینکار هم کمک به ملتش میکنه و هم محبوبیت شو بین مردمش بالا میبره کاش تو مملکت ما هم یک کم عقل بعضی ها کار میکرد و این وضع چند سال اخیر بوجود نمی اومد که اقتصادمون داره هر روز بدتر میشه و بیکاری ها گسترده تر[/quote]

قبل از بردن آبروی وطن کمی تحقیق کنین تا اول مطمئن بشین که خبر درست هست یا نه !

اینها دارن از روش ما تبعیت میکنند !

http://www.guardian.co.uk/world/2012/mar/16/north-korea-satellite-launch

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شاید هم عقل اونها بهتر از ما کار میکنه و با عوض شدن رهبر میتونند با استفاده از فضای بوجود آمده و امتیازاتی که میدن اقتصادشون رو بازسازی کنند و دوستان به این دقت کردین که پسر رهبر کره شمالی الان با اینکار هم کمک به ملتش میکنه و هم محبوبیت شو بین مردمش بالا میبره کاش تو مملکت ما هم یک کم عقل بعضی ها کار میکرد و این وضع چند سال اخیر بوجود نمی اومد که اقتصادمون داره هر روز بدتر میشه و بیکاری ها گسترده تر[/quote]

واقعا به کجا داریم میریم تا امثال شما رو داریم احتیاجی به ... نداریم
شما که سواد سیاسی نداری خواننده باش نظر نده برادر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red] آمريکا از تصميم کره شمالي براي پرتاب موشک ماهواره بر انتقاد کرد[/color]

آمریکا روز جمعه با انتقاد از طرح کره شمالی برای پرتاب یک موشک دوربرد به منظور قرار دادن یک ماهواره در فضا در ماه آینده، این تصمیم را «بسیار تحریک آمیز» توصیف کرد.
ویکتوریا نولند سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای، اعلام کرد: «چنین پرتاب موشکی، تهدیدی برای امنیت منطقه است و همچنین با تعهد اخیر کره شمالی برای خودداری از شلیک موشک های دوربرد، مغایرت دارد».
طرح کره شمالی درست شانزده روز پس از آن اعلام می شود که حکومت جدید این کشور موافقت کرد در ازای دریافت دویست و چهل هزار تن کمک غذایی آمریکا، آزمایش موشک های دوربرد خود را به حال تعلیق دربیاورد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، این موشک ماهواره بر بین دوازدهم تا شانزدهم ماه آوریل در صدمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی، به فضا پرتاب خواهد شد.
نولند با انتقاد از این تصمیم، اعلام کرد: «طرح کره شمالی برای پرتاب موشک با نقض آشکار تکالیف بین المللی این کشور، بسیار تحریک آمیز است».
وی افزود: «قطعنامه های هزار و هفتصد و هجده و هزار و هشتصد و هفتاد و چهار شورای امنیت سازمان ملل به صراحت، کره شمالی را از پرتابهایی که از فناوری موشک های بالستیک استفاده می کند، منع می کند».
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «ما از کره شمالی می خواهیم تا به تکالیف بین المللی خود از جمله همه قطعنامه های مربوطه شورای امنیت سازمان ملل پایبند باشد. ما از نزدیک با شرکای بین المللی خود در خصوص اقدامات بعدی رایزنی می کنیم».

[url=http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=1454893]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=12] [color=red]امريکا کره شمالي را به لغو توافق کمک غذايي تهديد کرد[/color][/size]

دولت امریکا اعلام کرد ممکن است توافق این کشور با کره شمالی برای کمک غذایی به پیونگ یانگ را لغو کند.
به گزارش شبکه خبری ان اچ کی ، امریکا اعلام کرد اگر کره شمالی برنامه پرتاب ماهواره به فضا در ماه آینده را عملی کند برنامه کمک های غذایی خود به این کشور را لغو خواهد کرد.
ویکتوریا نولند سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا گفت :«کره شمالی از یک برنامه پرتاب ماهواره به فضا سخن می گوید. ما می دانیم که پرتاب ماهواره مستلزم استفاده از فناوری موشکی است و استفاده از فناوری موشکی به منزله نقض آشکار قطعنامه شماره 1874 شورای امنیت سازمان ملل است.»
رسانه های دولتی کره شمالی اعلام کرده اند این کشور بین دوازدهم تا شانزدهم ماه آوریل یک ماهواره به فضا پرتاب خواهد کرد. شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه 1874 را در سال 2006 به تصویب رساند که در آن از کره شمالی خواسته شده است برنامه موشک بالستیک خود را کنار بگذارد. رهبران کره شمالی ماه گذشته به مذاکره کنندگان امریکایی گفتند برنامه آزمایش موشک های دوربرد خود را متوقف خواهند کرد.
در همین حال بان کی مون دبیر کل سازمان ملل گفته است از شنیدن خبر برنامه پرتاب ماهواره کره شمالی نگران شده است. وی از پیونگ یانگ خواست به قطعنامه های شورای امنیت که در آنها هرگونه پرتاب با استفاده از فناوری موشک های بالستیک منع شده است عمل کند. در همین حال کوئیچیرو گمبا وزیر امور خارجه ژاپن نیز نگرانی خود را از این شنیدن این خبر اعلام کرد. وی گفت :«پرتاب این ماهواره صلح و ثبات منطقه را به مخاطره می اندازد و غیرقابل قبول است.»
مقامات دولت ژاپن می گویند با مقامات امریکا و کره جنوبی در تماس هستند تا کره شمالی را برای کنار گذاشتن برنامه پرتاب ماهواره تحت فشار بگذارند. چین نیز از کره شمالی خواست از پرتاب این ماهواره خودداری کند. لیو ویمین سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت :«این در راستای منافع مشترک همه کشورهاست که صلح و ثبات شبه جزیره کره و شمال شرق آسیا حفظ شود. برای تحقق این هدف هر کشوری باید نقشی سازنده ایفا کند.»
وزارت امور خارجه چین به سفیر کره شمالی در پکن اعلام کرد که همه کشورها باید خویشتنداری از خود نشان دهند.

[url=http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=1455797]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

آره موشک های بالستیک دوربرد رو متوقف کرده تا موشک های میان قاره ایش رو به بهانه ی پرتاب ماهوار آزمایش کنه ... :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نام خدا
کره ای ها هم امریکایی ها رو قشنگ مسخره کردن از اونور میگن تعلیق فعالیت دو هفته نگذشته میخوان ماهواره پرتاب کنن دمشون گرم :lol: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حتی اگر یک روز گرسنه بمونیم، من به شخصه ترجیح می دم قوی باشم و گرسنه تا اینکه ضعیف و حقیر باشم و سیر
اسرائیل جمعاً چند میلیون جمعیت داره و وسعتش ازهمه استان های ایران کمتره؛ اون باید بمب هسته ای داشته باشه بعد ما حق نداریم؟؟!!!
جالبه بعضی از دوستان از حالا به فکر شکمشونند
از حالا دارند فکر می کنند اگر سال بعد گرسنه بمونند چی میشه
به امید روزی که ایران عزیزمون اینقدر قوی باشه که کسی حتی جرات نکنه بگه همه گزینه ها روی میز است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red] وزارت امور خارجه کره شمالي: مقدمات پرتاب ماهواره وارد «مرحله اقدام» شده است[/color]

خبرگزاری کیودو از توکیو گزارش داد وزارت امور خارجه کره شمالی روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد مقدمات پرتاب ماهواره نظارتی این کشور در ماه آینده وارد «مرحله اقدام» شده است.
خبرگزاری رسمی کره شمالی این بیانیه را منتشر کرد.

[url=http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=1461205]منبع[/url]

-----------------------------------------------------------

[color=red] سامانه هاي دفاع موشکي ژاپن به حالت آماده باش در آمدند[/color]

وزارت دفاع ژاپن روز جمعه دستور آماده باش سیستم های دفاع ضد موشکی را به منظور مقابله با هرگونه تهدید نظامی کره شمالی صادر کرد.
به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، این اقدام وزارت دفاع ژاپن در واکنش به اعلام کرده شمالی مبنی بر پرتاب یک فروند موشک فضایی در روزهای آینده است.
بر اساس دستور وزارت دفاع ژاپن، دو سامانه ضد موشکی پیشرفته آماده دفاع از خاک این کشور در برابر حمله احتمالی کره شمالی خواهد بود.
این سامانه ها شامل موشکهای زمین به هوای پاتریوت و موشکهای رهگیری هستند.
در هیمن ارتباط، نمایندگان پارلمان ژاپن نیز امروز تصمیم پیونگ یانگ برای پرتاب موشک به فضا را محکوم کرد.
گرچه کره شمالی تاکید کرده است این موشک فضایی کاملا تحقیقاتی است اما کشورهای همسایه احتمال می دهند این اقدام پیونگ یانگ جنبه نظامی داشته باشد.
آمریکا و کشورهای اروپایی نیز ضمن ابراز نگرانی از این اقدام دولت کره شمالی، مقامات این کشور را به چشم پوشی از این اقدام دعوت کرده اند.
چین که از دیرباز مهمترین حامی دولت پیونگ یانگ بوده است، طرفهای درگیر را به خویشتنداری فراخوانده است.
شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال دو هزار و نه اقدام مشابه دولت کره شمالی را محکوم کرده بود.
دولت کره شمالی به منظور نشان دادن حسن نیت خود، از کارشناسان و خبرنگاران خارجی دعوت کرده است تا از پرتاب این موشک گزارش تهیه و از محل پرتاب آن بازدید کنند.

[url=http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=1461345]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حتی اگر یک روز گرسنه بمونیم، من به شخصه ترجیح می دم قوی باشم و گرسنه تا اینکه ضعیف و حقیر باشم و سیر
اسرائیل جمعاً چند میلیون جمعیت داره و وسعتش ازهمه استان های ایران کمتره؛ اون باید بمب هسته ای داشته باشه بعد ما حق نداریم؟؟!!!
جالبه بعضی از دوستان از حالا به فکر شکمشونند
از حالا دارند فکر می کنند اگر سال بعد گرسنه بمونند چی میشه
به امید روزی که ایران عزیزمون اینقدر قوی باشه که کسی حتی جرات نکنه بگه همه گزینه ها روی میز است[/quote]
شما که دوست دارید گرسنه باشید ولی قوی(البته با داشتن بمب اتم ها قدرتمند نخواهیم شد) بهتره برید کره شمالی زندگی کنید اونجا برای شما مناسب تر هست!
مسولین و حتی رهبری هم در سخنرانی های خود فرمودند ما به دنبال ساخت بمب اتم نیستیم ولی انگار شما به دنبال ساخت ان هستید؟!! :lol: بهتره کره شمالی زندگی کنید که بهتون بمب اتم بدهند!
و با توجه به سخنان اوباما و وزیر دفاع امریکا تمام گزینه ها برای ما روی میز هست و البته گزینه ی دیپلماسی در حال بسته شدن هست!
به امید روزی که وضعیت اقتصادی کشور سر و سامان بگیرد و تمام تحریم ها بر علیه ما برداشته شود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر انسان با وجدان و شجاع و آزاده ای مرگ با عزت و یا زندگی با سختی رو بر زندگی با ذلت همراه با لکه دار شدن شرافتش ولی با شکم سیر ترجیح میده

کسی حق نداره برای شخص دیگه تعیین کنه آیا حق داره در کشورش زندگی کنه یا خیر . ما نه این حق رو به افراد وطنمون دادیم و نه میتونیم سلب کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم در مورد شما همچین فکری میکنم آقای ....
اولین ضربه به اعتماد ملی همین بود که گفتین . گروه ای بقیه رو در حد داشتن عقل سیاسی نمیدونند و با کلماتی همچین بقیه رو زیر سوال میبرند و فکر میکنند که چیز خدا در زمین هستند.
تو کی هستی که منو به خائن بودن و احمق بودن متهم کنی.
متاسفم براتون که با پستهای زیادتون باز فکر اجتماعی محدودی دارین.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داداش جون مشکل ما با آمریکا سر برنامه هسته ای یا موشک دور برد یا حقوق بشر یا اینها نیست!

مشکل ما سر استکبار ه

آمریکا میگه همه باید نوکر من باشند، هرچی من می گم. قرآن هم به ما میگه باید به طاغوت کافر بشیم، حرفشو گوش نکنیم.

روش آمریکا، و شیطان، اینطوره که اگه یک قدم عقب بشینی اونا ثابت نمی مونند، یک قدم دیگه جلو میان. بیخود نیست که اسمشو امام گذاشت شیطان بزرگ. فحش که نمی خواست بده. واقعا با شیطان شباهت روشی دارند.

دوست عزیز شما هم اگر جلوشون تعظیم کنید که نه ما انرژی هسته ای نمی خوایم توروخدا ما رو تحریم نکنید، فکر کردی اون هم میگه باشه چون بچه خوبی بودی بیا این پولاتو که من بلوکه کردم پس بگیر؟
نه خیر
میگه بیا کفشام رو هم بلیس. و اگر لیسیدید میگه ....

لیبی رو یادتون نره.
یا عراق
که بعد از تسلیم شدن و لیسیدن چکمه، چه بلایی سر خود و ناموسشون اومد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داداش منظورم اون دوست بداخلاقمون بود که فکر میکنه ما گوسفند تشریف داریم و ایشون چوپان گله هستند. :mrgreen: منظور شما فهمیدم ولی تا حالا فکرشو کردین که این همه باجی که ما به روسیه با اون سابقه بدش( حداقل تو بحث نیروگاهی و نظامی تو این 15 ساله و نه سابقه حمله های200سال اخیرش ) و چین با پا پس زدن و با دست پیش کشیدنهاش و تو حمایت مغرضانش تو سازمان ملل و اینکه با کالاهاش بازار ایران رو نابود کرده( مثل بازار کیف و کفش تبریز و یا صنعت الکترونیک ایران که الان فقط به نظامی و تامین قطعات از خارج محدود شده) چقدر بهشون باج دادیم :lol: .
من هم با هر پیشرفتی که ایران میکنه خوشحال میشم :| مثل بقیه مردم ولی این دوست سایتی ما مثل اینکه فکر میکنه خودش و کسانی که خط فکری ایشون رو دارند فقط میتونند اظهار نظر کنند و بقیه نمیفهمند :rose: .
من هم ایرانی هستم و حق دارم اظهار نظر کنم و فکر نکنم اگه ما به یک خط فکری اجازه صحبت بدیم و بقیه رو نادان فرض کنیم به جایی جز همون ... برسیم که تشابهش نیز گناه محسوب میشه .نکنه اظهار نظر هم مثل بقیه موارد جزوه جرمهای من در آوردی الان محسوب میشه! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر مي رسد هميشه يكي از نگراني‌هاي اصلي آمريكايي ها از دادن انحصار در زمينه‌هاي مختلف است. در واقع نگران دروغ‌هايي هستند كه گفته‌اند (اين دروغ كه هيچ كس غير از ما و روش و مشي ما موفق نخواهد بود...). آينده‌اي كه ديگر يكه‌تاز نخواهند بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.