Recommended Posts

[quote name='MacTavich' timestamp='1382248087' post='344767']
ببخشید!؟
[/quote]
دوستان در جریان هستند منظورم چیه. :winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MacTavich' timestamp='1382248087' post='344767']
ببخشید!؟

امتحان کن. یک فویل آلومینیومی ساده میتونه لیزر دستی ها رو منحرف کنه. در مقیاس بزرگتر هم اساس کار تفاوتی نداره، ساخت پوشش های منعکس کننده هم آنقدر ها سخت نیست
[/quote]

در مقیاس بزرگتر فرقی نداره ؟! یک لیزر 40 واتی می تونه برات ورق آهنی برش بده ! حالا لیزرهای توان کیلوواتی که وجود دارند این پوشش ها رو ذوب می کنند !

پس هر گردی گردو نیست برادر من !

بهتره قبل از حرف زدن یکم اطلاعاتمون رو بالا ببریم !

[quote name='omid722' timestamp='1382204561' post='344710']
خواستن، توانستن است
[/quote]

ما 30 ساله خیلی چیز ها خواستیم ولی به خیلی هاش نرسیدیم ، چرا؟ چون هر چیزی به این آسونی ها به دس نمیاد ، تجربه میخواد ، مهارت می خواد ، همفکری با پیشگامان صنعتش می خواد و ... ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1382254830' post='344783']

ما 30 ساله خیلی چیز ها خواستیم ولی به خیلی هاش نرسیدیم ، چرا؟ چون هر چیزی به این آسونی ها به دس نمیاد ، تجربه میخواد ، مهارت می خواد ، همفکری با پیشگامان صنعتش می خواد و ...
[/quote]

برادر من ، ما از سیم خاردار شروع کردیم و الان توی خیلی از زمینه ها صاحب سبک و تکنولوژی هستیم. اگر نیمه بسیار پر لیوان رو نمیبینید لااقل بدونید مرغ همسایه خیلی هم غاز نیست !
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='aalipoor' timestamp='1382255221' post='344784']
برادر من ، ما از سیم خاردار شروع کردیم و الان توی خیلی از زمینه ها صاحب سبک و تکنولوژی هستیم. اگر نیمه بسیار پر لیوان رو نمیبینید لااقل بدونید مرغ همسایه خیلی هم غاز نیست !
[/quote]

صاحب سبک؟ در چه زمینه ای ؟ موشکی؟

دقیقا ما چه چیزی ساخته ایم که غرب چند برابر بهتر از اون رو نساخته یا توان ساختش رو نداره ؟!

نیروی دریایی؟ چند تا کروت 1500 تنی میشه صاحب سبک بودن؟ یا قتل عام سوارم ؟

نیروی هوایی؟ اورهال کردن جنگنده های 40 سال پیش ! (قاهر هروقت عملیاتی شد می تونیم ازش به عنوان سلاح نام ببریم ! الان صرفا یک طرحه)

نیروی زمینی؟ ما اصلا مفاهیم اصلی نیروی زمینی رو هم رعایت می کنیم ؟ ما هنوز یه امرپ نساختیم...

نیروی موشکی ؟!

پدافند؟

هرچی ساختیم اوج اوجش یه کپی خوب از یه نمونه خوب خارجی بوده ....

اگه دقیق نگاه کنیم ، اگه لطف خدا و برکت وجودی حضرت ولی عصر نبود و خون شهدایی که بر زمین ریخته شد ، الان این کشور با کله خورده بود زمین !

تنها چیزی که صاحب سبک شاید بشه گفت هستیم ، نبرد نامتقارن ماست که اون هم از سر ناچاری و نبود تجهیزاته !

ساختار نیروهای ما اگه مثل ساختار نیروی دریایی تحت امر دریادار سیاری شکل بگیره ، می تونیم تا 20 سال آینده واقعا قدرت باشیم ! و صاحب سبک ! ولی الان خیر!

از بحث منحرف نشیم هم بد نیست! ... ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 16
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1382196682' post='344677']
یک سوال از معاون پدافند دارم !

توپ لیزری منم می تونم براتون طرح اپتیکیش رو بدم تا مهندسین برق قسمت منبع تغذیه و ... رو بسازند ! ولی یک سوالی مطرحه ! دقت این بیم لیزر چقدره؟ قطرش؟ طول موج ؟(دوستانی که فیزیک یا مهندسی اپتیک و لیزر می خونند می دونند که رسیدن به شرایط ایده آل اپتیکی چقدر سخته به خاطر خطاهایی که وجود داره ) و مهمتر از همه بازده اون ! آمریکا خودش کلی سرمایه گذاری و آزمون و خطا کرد تا به توان های بالا با بازده مناسب برسه و هنوز طرح هاش به صورت کاملا عملیاتی در نیومده اند ! و هنوز یکی دو سال مونده تا عملیاتی بشند ! این وسط یادمون نره که اون ها با روس ها بسیاری از لیزر ها رو اولین بار ساختند ! (جان من اسم پروفسور جوان رو نیارید که اولین سازنده لیزر گازی و ... که ایشون هم داخل آمریکا بوده اند ! ) .

سرمایه گذاری در این زمینه بسیار هم عالی است ولی اینکه یک تکنولوژی بسیار پیچیده رو اگر بخواهید اینقدر ساده جلوه دهند .... .

در مورد غنی سازی لیزری در ایران هم من نظری نمیدم تا وقتی که همچین چیزی رو به چشم ببینم ... .
[/quote]شماها اعتماد بنفس بسیار بالایی دارین! اصلا خیلی خیلی بالا....میگم تو پروژه های بعدی جهت تاییدیه گرفتن از دوستان مراجعه کنن که کار به اینجاها نکشه...
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1382255704' post='344786']

دقیقا ما چه چیزی ساخته ایم که غرب چند برابر بهتر از اون رو نساخته یا توان ساختش رو نداره ؟!

نیروی هوایی؟ اورهال کردن جنگنده های 40 سال پیش ! (قاهر هروقت عملیاتی شد می تونیم ازش به عنوان سلاح نام ببریم ! الان صرفا یک طرحه)

نیروی زمینی؟ ما اصلا مفاهیم اصلی نیروی زمینی رو هم رعایت می کنیم ؟ ما هنوز یه امرپ نساختیم...

نیروی موشکی ؟!

پدافند؟

اگه دقیق نگاه کنیم ، اگه لطف خدا و برکت وجودی حضرت ولی عصر نبود و خون شهدایی که بر زمین ریخته شد ، الان این کشور با کله خورده بود زمین !

تنها چیزی که صاحب سبک شاید بشه گفت هستیم ، نبرد نامتقارن ماست که اون هم از سر ناچاری و نبود تجهیزاته !

ساختار نیروهای ما اگه مثل ساختار نیروی دریایی تحت امر دریادار سیاری شکل بگیره ، می تونیم تا 20 سال آینده واقعا قدرت باشیم ! و صاحب سبک ! ولی الان خیر!

از بحث منحرف نشیم هم بد نیست! ...
[/quote]

جوون ، بهتره یک مرزی بین انتقاد و تخریب قائل باشی . اینطور که شما و برخی همطونان به ریشه میزنید ، براحتی زحمات یه عده از نخبه های مملکت رو که بدلیل غیرت و وطن دوستی و ... از ایران خارج نشدند و دارن علمشونو برای پیشرفت ایران به کار میبرند زیر سوال میبری . تو همین پستت شهید عزیز و مدیر نخبه ای مثل طهرانی مقدم رو زیر سوال بردی و اونهمه فعالیت موشکی که تحت مدیریت ایشون صورت گرفت اصلا به هیچ هم حساب نکردی . حرف از شهدا و خون شهدا میزنی اونوقت به این راحتی خدمات عزیزانی مثل شهید طهرانی مقدم و نخبه های موشکی که توی اون انفجار لعنتی بخار شدند رو مسخره میکنی ... (با جملاتی مثل هر چی ساختیم اوج اوجش کپی نمونه خارجی بوده !!!! مثلا سجیل کپی بوده یا قیام یا ... ؟؟؟ )

پی نوشت : اگرم میخوای بجای انتقاد تخریب کنی از مقدسات سوء استفاده نکن جوون . (با گفتن به برکت خون شهدا و ...) ویرایش شده در توسط Jahandar
  • Upvote 14
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1382255704' post='344786']

نیروی موشکی ؟!

پدافند؟

از بحث منحرف نشیم هم بد نیست! ...
[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
فکر کنم چين هم قبلا و حتي در حال حاضر از همين روش استفاده کرده و مي کند . البته چين تحريم نيست ولي ما تحريم هستيم . ضمنا اگر فاصله علمي و تکنولوژي و تحريم را هم در نظر بگيريم فکر نمي کنم نمونه اي مثل ما در دنيا پيدا شود . پس مي توان گفت صاحب سبک خودمان هستيم و مي توانيم نياز خودمان را برآورده سازيم . ویرایش شده در توسط zed

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ronin313' timestamp='1382259386' post='344793']
شماها اعتماد بنفس بسیار بالایی دارین! اصلا خیلی خیلی بالا....میگم تو پروژه های بعدی جهت تاییدیه گرفتن از دوستان مراجعه کنن که کار به اینجاها نکشه...
[/quote]

ایشون از اتفاقاتی که در حال وقوع هست اطلاعی ندارن ... دلیلش هم عدم اطلاع رسانی به دلیل وجود آمریکا و اسرائیل ...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من موندم دلیل اینکه تاپیک هایی از این دست بجای اینکه امکان سنجی در توانایی لیزر باشه با توضیحات نا بجا یک شخص بکل نابود بشه
خداییش خسته نشدین از بس سر بحث های بی نتیجه کل کل کردین!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
جز سردرد و هزینه وقتتان چیزی نصیبتون شدددددددددددددددده؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
angz

وقتی فرماندهی که با این حرف های حرکت مردمی و ... حرف از توانمندی در حوزه ساخت توپ لیزری میزنه ! نیاز به امکان سنجی نیست ! معلومه این خبر صرفا جهت پروپاگانداست ! ...

بعد از اون هم الکترو آفیسر خبری رو گفتند که منبعش خودشون هستند ! البته من حرف ایشون رو قبول می کنم به دلیل اینکه ایشون فرد تحصیل کرده ای هستند ! ولی اینکه ما الان فکر کنیم چیزی که ما خواهیم ساخت به این زودی ها رونمایی بشه خیر (تایید حرف الکترو آفیسر که این توانایی ما بالقوه است ! نه بالفعل ) .

بعد از اون شروع شد به دفاع کور کورانه از این حرف های فرماندهان و بازی همیشگی و اینکه ما صاحب سبکیم و ... . جوابش رو هم گرفتند ... ما فعلا توان دفاعیمون مناسبه ! که اون هم با توجه به پیشرفت هر روز دشمنانمون خیلی از برتری هامون رو داریم از دست میدیم !

بحث تخصصی می خواهید در این زمینه ؟

خیلی خوب بسم الله ...

ما برای ساخت چنین توپی اصولا در این زمینه ها باید به اندازه کافی پیشرفت کرده باشیم :

1- مهندسی برق (الکترونیک ) که خوب واقعا پیشرفت های خیلی خوبی داشتیم تا حالا . پس از این نظر مشکل نداریم . البته در صورت بودن اداره و مدیریت صحیح ! وگرنه ما خیلی از سامانه های ساده تر لیزری رو الان می تونیم بسازیم ولی ...
2- فیزیک لیزر که با توجه به کارهایی که پروفوسور بهرام پور (اگه درست یادم مونده باشه اسمشون رو ! ) که پدر لیزر ایران هستند خوب در این زمینه هم زیاد نباید مشکلی داشته باشیم و میشه اون رو در کوتاه مدت حل کرد .(2-3 سال )
اما
3- صنایع اپتیکی . در این زمینه با توجه به استفاده از لنز های مختلف آلمانی و آمریکایی در تجهیزات نظامی ما معلوم میشه هنوز مشکلات حادی در ساخت قطعات اپتیکی داریم ! ما نیازمند بلورهای اپتیکی کاملا همسانگرد با ویژگی های خاص هستیم که خودش نیازمند یک پایه شیشه سازی قوی به همراه سیستم های برش دقیق اتمی داره به همراه تکنولوژی ساخت بلور ها ! .... در این زمینه شدیدا نیاز داریم تا کار کنیم و سرمایه گذاری کنیم .

هروقت داخل ایران 140 از دوربین های ایرانی به جای دوربین های زیمنس در سیستم FLIR استفاده شد ، تازه میشه امید داشت که بتونیم قطعات اپتیکی که شرایط سخت رو برای یک توپ لیزری تحمل کنند رو بسازیم !.

فکر نکنم هیچ کشوری حاضر بشه به ما این قطعات اپتیکی رو بده ! پس باید خودمون بسازیم ! ...)

من تاحالا لنز حرفه ای ساخت ایران ندیدم ! حال اگر دوستان اطلاعات بیشتری دارند در اختیار ما قرار دهند .

حالا بیایید داخل گود . بریم جلو ....

با به به و چه چه به هیچ جا نمیرسیم ! ... ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
بعد از اون هم الکترو آفیسر خبری رو گفتند که منبعش خودشون هستند ! البته من حرف ایشون رو قبول می کنم به دلیل اینکه ایشون فرد تحصیل کرده ای هستند ! ولی اینکه ما الان فکر کنیم چیزی که ما خواهیم ساخت به این زودی ها رونمایی بشه خیر (تایید حرف الکترو آفیسر که این توانایی ما بالقوه است ! نه بالفعل ) .
[/quote]
از اینکه برا حرف بنده اعتبار قائل شدید سپاسگذارم. :mrgreen:
من مرکز مربوطه، استادش و میزان بودجه رو هم میدونم مطمئن باشید الکترو هیچ وقت نمیاد رو هوا حرف بزنه. :mrgreen:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بذارین یه مشکل اساسی این مملکت رو من بگم!
یه عده کار می کنن و زمحت میکشن در حد یک درصد و یه عده فقط غر می زنن و طلبکارن در حد ۹۹ درصد...
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ronin313' timestamp='1382295053' post='344900']
بذارین یه مشکل اساسی این مملکت رو من بگم!
یه عده کار می کنن و زمحت میکشن در حد یک درصد و یه عده فقط غر می زنن و طلبکارن در حد ۹۹ درصد...
[/quote]
اگه منظورتون منم که شما نگران نباشید ، ما خودمون طرح داریم ، برنامه هم داریم ، روشم داریم کار می کنیم ... چون مشکلات مسخره پیش رو رو دیدم دارم این ها رو میگم ...

انشاالله تکمیل که شد می بینید کی حرف زده و کی عمل ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1382297080' post='344912']
اگه منظورتون منم که شما نگران نباشید ، ما خودمون طرح داریم ، برنامه هم داریم ، روشم داریم کار می کنیم ... چون مشکلات مسخره پیش رو رو دیدم دارم این ها رو میگم ...

انشاالله تکمیل که شد می بینید کی حرف زده و کی عمل ...
[/quote]یه نیم در صد هم هستند هم کار میکنن و هم غر می زنن...
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ronin313' timestamp='1382297531' post='344913']
یه نیم در صد هم هستند هم کار میکنن و هم غر می زنن...
[/quote]

rolling_on_the_floor :rose:
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.