Recommended Posts

ایمیجینگ در سیستم های ضد موشکی و یا ضد هوایی در محدوده مرئی کاربرد تا اونجایی که من می دونم نداره چون دید کم و تصویر شلوغ است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام مجدد دوست من.
در ابتدا چون مدتی از ابتدای تاپیک میگذره بنده فکر میکنم شما یک چیزهایی رو فراموش کردید بنابراین یاد آوری میکنم:

[quote]نكته بعد اينه كه بحث ما از اول توي اين تاپيك درباره رادارهاي [size=6]باندX [size=4]بود [/size][size=4]كه شما خودت همون اول رادار sbx رو مثال زدي و گفتي رادار ادعايي كشور ما ميتونه يه چيزي تو اون مايه ها باشه.[/size][/size][/quote]

و حالا نظر بنده در مورد SBX:
[quote]این گزینه کاملا مردوده.چرا که با توجه به موبیلیتی باید در مورد دکترین ایران این رادار رو فراموش کنید.این رادار برای کشورهایی هست که بیشتر از مردم خودشون
و خاک کشورشون منافعشون در پایگاههای متغییر و پخش شده در دنیا براشون مهمه.در ضمن 900 میلیون دلار پول کمی نیست دوست من!!![/quote]

[quote]

بعدش منم اومدم درباره XBR و SBX و كاربردشون توضيح دادم . رادارهاي PAVE PAWS و AN/FPS-85 SPACE SURVEILLANCE[color=#000000] كه شما تو پست قبلي مثال زدي هر دو رادارهاي [size=6] [size=4][size=6]باندUHF[/size] هستن و اصلا كاربرد اكوييزيشن و تركينگ دقيق ندارن.[/size][/size][/color]
[/quote]

رادارهایی که بنده مثال زدم تماما جهت ارائه پاسخ به شما در مقابل این بود که میخاستید از آنتن های بای پولار به جای آرایه فازی استفاده کنید.
و الا دوست عزیز فقط کافیه شما نام رادار رو گوگل کنید تا فرکانس کاری و باند اون رو براتون نمایش بده.بنده هنوز هم شدیدا مخالف نظر شما در مورد
استفاده از رادارهایی با آنتن بشقابی هستم.من رادار سه بعدی آرایه فازی رو براتون مثال زدم که بدونید ما تا کجا در ساخت آنتن های آرایه فازی پیش رفتیم.
حالا این صحبتها چه ارتباطی به باند X داره بنده متوجه نشدم چرا که شما از پایه با استفاده ار آنتن های آرایه فازی مخالفین.
چرا فکر میکنید اگر ما از انتن های آرایه فازی استفاده کنیم به دلیل پیچیده گی برد کمتری بدست میاریم؟؟مگه شما در بازدید پارسال رهبری رادار آرایه فازی
رو که به زیرکی رونمایی شد ندیدی؟؟
همچنین در مورد توضیحتون در مورد سیستم ضد موشکی روسیه هم ممنونم اما ارتباطش به بحث رو متوجه نشدم.احتمالا از همون اشتباهتون در زمینه باند X و UHF
نشات میگیره.
[quote]ببخشيد كه خيلي پر حرفي كردم. اين مطالبي بود كه حتما بايد ميگفتم چون ميبينم خيلي از دوستان عملكرد رادارهاي مختلف رو با همديگه اشتباه ميگيرن.[/quote]
ممنون از توضیحات جنابعالی.اما بنده تا بحال در این سایت ندیدم دوستی رو که در مورد رادارها اظهار نظر تخصصی بکنه و عملکرد راداری رو اشتباه برداشت کنه!!!!
حالا چه رسد به خیلی از دوستان :winking:
بزارید یک جمع بندی بکنیم:
ببینید اگر بخاید بنده تا ده صفحه هم میتونم براتون از مزایای آنتن ها و رادارهای آرایه فازی بنویسم.کاری هم با باند و فرکانس کاریش فعلا ندارم.
این تکنولوژی در کشور ما موجود و بسیار هم داره روش کار میشه.حتی بچه های آی سی تی!!! جدیدا در یکی از دانشگاههای کشور دارن روی نمونه دریا پایش
با اون دشواریهایی که داره کار میکنن.استفاده از اون و حجم سرمایه گزاری روی اون هم اصلا عجیب نیست.چرا که در حال حاضر تکنولوژی برتر و حتی لبه تکنولوژی راداری
حداقل برای ما محسوب میشه.بحث کلی ما هم استفاده از رادار کوچک آرایه فازی داخل دماغه کوچک قاهر هست.اگر این امر صورت بگیره اون مزایایی که بنده در جواب برادر نجف
عزیزدر تاپیک دیگری بیان کردم برای این جنگنده مسجل میشه که در آینده فقط قاهر با پشتیبانی زمینی مناسب برای محافظت از آسمان کشور در مقابل جنگنده های تهاجمی و حتی کروز میسل ها کافیه خواهد بود.
حالا رادارهای کشف و پیش اخطار حتی در سطح تهدید ماهواره هم انشالله همونطور که در دستور کار قرار گرفته بزودی شاهد رونماییشون خواهیم بود.بالاخره ما هرسال دهه فجر داریم!!
یا حق
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='glassybox' timestamp='1361566803' post='301520']
ایمیجینگ در سیستم های ضد موشکی و یا ضد هوایی در محدوده مرئی کاربرد تا اونجایی که من می دونم نداره چون دید کم و تصویر شلوغ است
[/quote]
درزمینه هوائی موشکهای آسرام و پایتون5 آنهم در بردقابل توجهی میتوانند با این سیستن الکترواپتیک کارکنند-
به نظر می آید که ما مقدار زیادی دراین زمینه عقب هستیم و صرفا روی هدایتهای حرارتی و راداری در موشکهای زمین به هوا و هوا به هوا کار میکنیم
اما درزمینه فرمایش سردار باید گفت فرمایش ایشان معطوف به سلاحهای شناخته شده ویا به کاررفته قبلی درجنگهاست و به حوزه سلاحهای جدید نمیرسد
موشکهای الکترواپتیکال که جدیدا به سیستم توامان رادار میلیمتری و حرارتی هم مجهز شده اند علیه اهداف زمینی از برد 30 کیلومتری تست شده اند و امکان انحراف این نوع موشکها تقریبا صفراست
بدنیست برای این نوع موشکهای بسیار پایدار فکری شود چون درجنگ احتمالی سلاح اصلی هدایت موشکهای مهاجم این نوع هدایت سه گانه خواهد بود
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TAHA-SH' timestamp='1361605364' post='301560']
[/quote]
درزمینه هوائی موشکهای آسرام و پایتون5 آنهم در بردقابل توجهی میتوانند با این سیستن الکترواپتیک کارکنند-
به نظر می آید که ما مقدار زیادی دراین زمینه عقب هستیم و صرفا روی هدایتهای حرارتی و راداری در موشکهای زمین به هوا و هوا به هوا کار میکنیم
اما درزمینه فرمایش سردار باید گفت فرمایش ایشان معطوف به سلاحهای شناخته شده ویا به کاررفته قبلی درجنگهاست و به حوزه سلاحهای جدید نمیرسد
موشکهای الکترواپتیکال که جدیدا به سیستم توامان رادار میلیمتری و حرارتی هم مجهز شده اند علیه اهداف زمینی از برد 30 کیلومتری تست شده اند و امکان انحراف این نوع موشکها تقریبا صفراست
بدنیست برای این نوع موشکهای بسیار پایدار فکری شود چون درجنگ احتمالی سلاح اصلی هدایت موشکهای مهاجم این نوع هدایت سه گانه خواهد بود
[/quote]
نه اشتباه شما همین جاست این موشک ها همگی IR هستند به تصویر زیر نگاه کنید
[url="http://upload.tehran98.com/img1/b5mcl9ue3jpekwf4gif.jpg"]http://upload.tehran...3jpekwf4gif.jpg[/url]
IR در هوای خوب چیزی حدود 35 km دید دارد
اینکه می بینید بر خلاف موشک های حرارتی قدیمی تر دام از ماده شفافی ساخته شده بدلیل ماده ای است که در ساخت استفاده شده این ماده هم مرعی و هم فروسرخ رد می کند ویرایش شده در توسط glassybox

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='pckho0r' timestamp='1361260780' post='300934']
رادار ارایه فازی 3000 کیلومتری icon_eek

شاید یه چیزی در این حد باشه:
[img]http://www.boeing.com/defense-space/space/gmd/gallery/images/gal_photos/sbxlores/SBX010.jpg[/img]
[/quote]

آقا خيلي خيلي شرمنده اين همه توضيح و تفسير من از اونجايي نشات گرفت كه بنده فكر كردم اين پست كه ازش نقل قول كردم رو شما دادي . نگو آقاي pckho0r اين دست گل رو به آب داده.

منم اولش با خودم گفتم از آقاي اپس بعيده كه يه رادار باند ايكس رو مثال بزنه در حالي كه كاملا تابلو هست كه منظور سردار از اين رادار يه رادار آرايه فازي باند UHF-VHF هست كه شما خودت هم مثالش رو تو نمايشگاه پارسال گفتي. به خصوص كه سردار عبارت "كشف ماهواره" رو در ادامه اين خبر به كار ميبره.

منم اصلا توي توانايي ما در ساخت راداري از اين دست هيچ شك و شبه اي ندارم. همه جدل من بر سر اين بود كه آقاي پي سي خور اومد رادار SBX رو مثال زد و بعدش من اومدم گفتم ما كه نميتونيم همچين رادار باند ايكسي به اين قدرت و غول آسايي بسازيم بهتره كه از رادار باند ايكس نوع آنتن بشقابي استفاده كنيم.

اصولا ما كه هيچي ،هيچ كشوري تو دنيا به غير از آمريكا نتونسته رادار آرايه فازي باند ايكس با اندازه و قدرت و برد SBX و XBR بسازه . و اصولا وقتي كشوري موشكي در حد GBI نداره، لزومي هم نداره بخواد بره يه راداري بسازه كه تو 5000 كيلومتري مختصات هدف رو با دقت سانتيمتري مشخص كنه.

پس ما هم به قول شما اصلا نيازي به همچين راداري نداريم و نميتونيم داشته باشيم. رادارهاي OTH هم واقعا نياز ماست كه من از كم و كيف اين نوع در كشور خبر ندارم.
با بقيه فرمايشات شما هم كاملا موافقم.

فقط يه نكته اي درباره سيستم هاي ضدبالستيك قديمي يادم رفت بگم و لازم ديدم بهش اشاره كنم.

در مورد قدرت و دقت رادارهاي باند UHF-VHF آرايه فازي كه مثالش هم DON-2N آوردم بايد بگم همه چيز تنها به خود رادار ارتباط نداره بلكه كامپيوترها و سيستم سخت افزاري و نرم افزاري كه وظيفه محاسبات اين نوع رادارها رو بر عهده دارن نقش خيلي خيلي مهم تري رو بازي ميكنن.

مثالش هم سيستم ضد بالستيك سيف گارد آمريكا هست كه تو 1975 عملياتي شد و از دو تا رادار UHF داشت به نامهاي PAR و MSR كه از نظر ابعاد مشابه رادار روسي DON-2N بودن ولي از نظر قدرت و دقت تفكيك ميبينيم كه ميتونستن كه موشكهاي اسپارتان رو تا فاصله 740 كيلومتري يعني حداكثر برد اين موشك هدايت كنن كه اين برد بيش از 2 برابر حداكثر برد موشكهاي گورگن بود و اين مساله به تنهايي قدرت بيشتر كامپيوترهاي اين سيستم رو در محاسبات نشون ميده.

ما هم ميتونيم رادار پيش اخطار باند UHF-VHF اي بسازيم كه با تحليل نرم افزاري پيچيده و دقيق به توانايي هاي بي نظيري دست پيدا كنيم.

منابع يادم رفت بذارم:

http://srmsc.org/par2010.html

http://www2.l-3com.com/edd/news/news_us_air_force_radar_systems.htm

http://mostlymissiledefense.com/2012/04/12/parcs-cavalier-radar-april-12-2012/

http://coldwartourist.com/stanley_r_mickelson_safeguard_abm_complex/missile_site_radar_msr_complex

http://www.duotone.com/coldwar/abm/index.html ویرایش شده در توسط davoud
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='glassybox' timestamp='1361606433' post='301565']
[quote name='TAHA-SH' timestamp='1361605364' post='301560']
[/quote]
[/quote]
نه اشتباه شما همین جاست این موشک ها همگی IR هستند به تصویر زیر نگاه کنید
[url="http://upload.tehran98.com/img1/b5mcl9ue3jpekwf4gif.jpg"]http://upload.tehran...3jpekwf4gif.jpg[/url]
IR در هوای خوب چیزی حدود 35 km دید دارد
اینکه می بینید بر خلاف موشک های حرارتی قدیمی تر دام از ماده شفافی ساخته شده بدلیل ماده ای است که در ساخت استفاده شده این ماده هم مرعی و هم فروسرخ رد می کند
[/quote]
جهت اطلاع از تفاوت
[b] Infrared guidance[/b]

[b] با[/b]

[b] Electro-optical[/b]

به متن زیر در ویکی پدیا مراجعه کنید
http://en.wikipedia.org/wiki/Air-to-air_missile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز
در همون منبع شما نوع هدایت asraam , python 5 متفاوت با هم ذکر شده پیتون را [b]Electro-optical معرفی می کند که اگر من[/b]درست متوجه شده باشم با توجه به عکسی که قبلا ضمیمه کردم در پیتون به وضوح از دوربین ترمال استفاده شده. اگر دیگر دوستان مطلع هم در این بحث مشارکت کنند بحث بهتر جلو می رود . البته ممکن است من اشتباه کرده باشم
اگر ما موشکی داشته باشیم که حسسگر آن در نور مرئی کار کند عملا ما موشکی داریم که در شب یا هوای بد و ابری و دید کم کار نمی کند ویرایش شده در توسط glassybox

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا جون بچتون يه مسلمون پيدا بشه بياد تفاوت و شباهت اين هدايت IMAGING INFRARED رو با ELECTRO-OPTICAL براي من توضيح بده. من اين دو تا رو هميشه قاطي ميكردم الان كه ديگه گيج تر شدم.

اساتيد بخش نيرو هوايي كجايند؟؟ كجايند مردان بي ادعا؟؟؟ rolling_eyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='davoud' timestamp='1361694688' post='301783']
بابا جون بچتون يه مسلمون پيدا بشه بياد تفاوت و شباهت اين هدايت IMAGING INFRARED رو با ELECTRO-OPTICAL براي من توضيح بده. من اين دو تا رو هميشه قاطي ميكردم الان كه ديگه گيج تر شدم.

اساتيد بخش نيرو هوايي كجايند؟؟ كجايند مردان بي ادعا؟؟؟ rolling_eyes
[/quote]
دوست خوبم سلام
اول بگم نه جزو اساتیدم
نه هم متاسفانه جزو همون مردان بی ادعا
اما در پاسختون خیلی ساده و خلاصه بخوام بگم
الکترو اپتیکال بحث دنبال کردن تصویر واقعی و حقیقی یک جسمه
مثه دوربین که تصویر و نمای کامل و ظاهری جسم رو نشون میده
ولی IIRبحث تصویر حرارتی جسمه
یعنی اینکه از جسم مورد نظر یک تصویر حرارتی گرفته میشه و سیکر دنبال همون تصویر میگرده
فرقش با ir هم اینه که در بحث مادون قرمز سیکر به دنبال اثر حرارتی میره
حالا هرجا اثر حرارتی بیشتر باشه یسیکر اونو دنبال میکنه
اما در بحث تصویر حرارتی خیر
دیگه نمیشه با مثلا فلیر سیکر رو گول زد
اینجا جستجوگر میتونه بین چندین اثر حرارتی با دماهای مختلف فقط بره دنبال اون جسمی که تصویر حرارتیشو در حافظه اش ذخیره کرده و فریب منحرف کننده های حرارتی رو نخوره
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آها حالا شد. آقا خدا عمرت بده. پس با توضيحاتي كه شما ارائه فرمودين ميشه اين جوري نتيجه گيري كرد كه:

توي اين 3 روش از همه ابتدايي تر ، قديمي تر و ارزون تر همون IR هست يعني دنبال كردن اثر حرارتي كه تو موشكهاي سري قديمي سايدوايندر استفاده ميشد.

و بعد از اون روش IIR يا تصويرساز حرارتي اومد كه پيشرفته تره. تصوير اين مدل بايد از همونايي باشه كه اشيا بر حسب دماي اونها از سرد به گرم به ترتيب از رنگ بنفش تيره و آبي تا زرد و قرمز و سفيد روشن ،ديده ميشن. آدما هميشه تو اين دوربين ها روشن تر از زمينه هستن.

و از همه بهتر و قابل اعتماد تر و البته گرون تر الكترو اپتيكال هست.

يه چيز ديگه اينكه احتمالا هميشه منظور از هدايت تلويزيوني همون الكترو اپتيكال هست كه در واقع يه دوربين ديجيتال سادست مثل همونايي كه همه يه دونش رو تو خونه و گوشي هاي موبايل دارن.

پس اگر اين جوريه هدايت تلويزيوني يا همون الكترو اپتيكال اصلا تو شب و محيط تاريك به درد نميخوره و همه جا تيره و تار بايد ديده بشه. شايد هم اين دورربين ها قدرت ديد در شب رو هم داشته باشن. مثل دوربين هاي ديد در شبي كه نيروهاي زميني و سربازا استفاده ميكنن و توش همه چي سبز ديده ميشه. درست ميگم؟

حالا معلوم شد چرا موشكهاي تامير هر كدوم 40 تا 50 هزار دلار قيمت دارن. چون شنيده بودم هدايتش از يه نوع خيلي پيشرفته و گرون الكترواپتيكال هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='davoud' timestamp='1361706268' post='301813']
آها حالا شد. آقا خدا عمرت بده. پس با توضيحاتي كه شما ارائه فرمودين ميشه اين جوري نتيجه گيري كرد كه:

توي اين 3 روش از همه ابتدايي تر ، قديمي تر و ارزون تر همون IR هست يعني دنبال كردن اثر حرارتي كه تو موشكهاي سري قديمي سايدوايندر استفاده ميشد.

و بعد از اون روش IIR يا تصويرساز حرارتي اومد كه پيشرفته تره. تصوير اين مدل بايد از همونايي باشه كه اشيا بر حسب دماي اونها از سرد به گرم به ترتيب از رنگ بنفش تيره و آبي تا زرد و قرمز و سفيد روشن ،ديده ميشن. آدما هميشه تو اين دوربين ها روشن تر از زمينه هستن.

و از همه بهتر و قابل اعتماد تر و البته گرون تر الكترو اپتيكال هست.

يه چيز ديگه اينكه احتمالا هميشه منظور از هدايت تلويزيوني همون الكترو اپتيكال هست كه در واقع يه دوربين ديجيتال سادست مثل همونايي كه همه يه دونش رو تو خونه و گوشي هاي موبايل دارن.

پس اگر اين جوريه هدايت تلويزيوني يا همون الكترو اپتيكال اصلا تو شب و محيط تاريك به درد نميخوره و همه جا تيره و تار بايد ديده بشه. شايد هم اين دورربين ها قدرت ديد در شب رو هم داشته باشن. مثل دوربين هاي ديد در شبي كه نيروهاي زميني و سربازا استفاده ميكنن و توش همه چي سبز ديده ميشه. درست ميگم؟

حالا معلوم شد چرا موشكهاي تامير هر كدوم 40 تا 50 هزار دلار قيمت دارن. چون شنيده بودم هدايتش از يه نوع خيلي پيشرفته و گرون الكترواپتيكال هست.
[/quote]

سلام
البته اگه اشتباه نکنم در شب هم از دورین دید در شب استفاده می کنند ( جزو بسته ی حسگر هست ) و هم توانایی استفاده از تصویر مادون سرخ رو هم دارند ...

بهترین راه برای مقابله با اینها یک چیزه ... دیده نشدن !!! ویرایش شده در توسط 100

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
یک سری حسگر داریم مثل ccd های دوربین معمولی اما در طول موج فروسرخ کار می کند این ها نه شب می شناسند نه روز حتی سردی و گرمی هم تفاوتی ندارد براشون روی موشک ها و غیره هم از همین دوربین ها می بندند تصویر این دوربین ها سایاه و سفید است . البته این دوربین ها به شدت گرون هستند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دریادار غلام‌زاده در جمع خبرنگاران خبر داد
تست جدیدترین رادار دریایی آرایه‌فازی برد بلند با نام «عصر»

رئیس جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش از تست جدیدترین رادار دریایی آرایه‌فازی بردبلند این نیرو با نام عصر خبر داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر دریادار غلام‌زاده رئیس جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش در حاشیه اولین همایش فناوری‌های نوین دریایی که در نوشهر در حال برگزاری است، با حضور در جمع خبرنگاران از تست جدیدترین رادار دریایی برد بلند آرایه فازی با نام «عصر» خبر داد و گفت: این رادار که به دست متخصصان صنعت دفاعی و نیروی دریایی ساخته شده هم‌اکنون تحت آزمایش است و بر روی برخی ناوهای نیروی دریایی نصب خواهد شد.

غلام‌زاده با اشاره به دستاوردهای جدید موشکی نیز، اظهار داشت: اژدرها و موشک‌های جدید در حال ساخت است و به زودی خبرهای خوشی در خصوص موشک‌های سطح به هوا اعلام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به تغییرات صورت گرفته در موشک‌های پدافند هوایی شناورهای رزمی گفت: با این تغییرات، برد، دقت و نقطه‌زنی موشک‌ها ارتقاء یافته است.

غلام‌زاده همچنین خاطرنشان کرد: ناوشکن سهند سال آینده به بهره‌برداری اولیه خواهد رسید و دماوند و لاوان نیز امسال عملیاتی می‌شوند.

منبع :
http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920612000663
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دریادار غلام‌زاده در جمع خبرنگاران خبر داد
[color=#0000ff][size=5]تست جدیدترین رادار دریایی آرایه‌فازی برد بلند با نام «عصر»[/size][/color]
رئیس جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش از تست جدیدترین رادار دریایی آرایه‌فازی بردبلند این نیرو با نام عصر خبر داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی [url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url]، امیر دریادار غلام‌زاده رئیس جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش در حاشیه اولین همایش فناوری‌های نوین دریایی که در نوشهر در حال برگزاری است، با حضور در جمع خبرنگاران از تست جدیدترین رادار دریایی برد بلند آرایه فازی با نام «عصر» خبر داد و گفت: این رادار که به دست متخصصان صنعت دفاعی و نیروی دریایی ساخته شده هم‌اکنون تحت آزمایش است و بر روی برخی ناوهای نیروی دریایی نصب خواهد شد.
غلام‌زاده با اشاره به دستاوردهای جدید موشکی نیز، اظهار داشت: اژدرها و موشک‌های جدید در حال ساخت است و به [color=#0000ff][size=5]زودی خبرهای خوشی در خصوص موشک‌های سطح به هوا اعلام خواهد شد.[/size][/color]
وی همچنین با اشاره به تغییرات صورت گرفته در موشک‌های پدافند هوایی شناورهای رزمی گفت: با این تغییرات، برد، دقت و نقطه‌زنی موشک‌ها ارتقاء یافته است.
غلام‌زاده همچنین خاطرنشان کرد: ناوشکن سهند سال آینده به بهره‌برداری اولیه خواهد رسید و دماوند و لاوان نیز امسال عملیاتی می‌شوند.

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920612000663"]http://www.farsnews....=13920612000663[/url] ویرایش شده در توسط babak1985
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که میخان این رادار رو زود تر از موعد ببینن مثل بنده تشریف ببرن مرکز کشتی سازی شهید تمجیدی (انزلی).....
از راه دور میتونید باهاش بای بای کنید talk_to_the_hand
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.