Recommended Posts

می دونید قشنگترین نکته کجاست؟

[b]پایه های هیدرولیکی HPIR !!!!!!!!![/b]

هر موقع خواست میاد بالا رهگیری میکنه هر موقع رهگیری لازم نبود میره پائین تا از حملات موشکهای کروز و سیستمهای اپتیکال و خوشه ای مصون بمونه!!!

[b]نمونه بارز یک ابتکار ساده اما موثر!![/b]

یک درصد این احتمال رو بدید که اگر یک در استتار شده سیلو مانند هم داشته باشه !!!!
در کنار اخلالگرهای جی پی اس احتمال هدف قرار گرفتنش با موشکهای کروز تقریبا به صفر میرسه!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از مرتضی عزیزکه به نکته خوبی اشاره کردند. اینطور که مشخصه قراره این سامانه به تعداد زیاد تولید باشه. با توجه به اینکه این سامانه از رادارهای پالس داپلر استفاده میکنه( بر خلاف نسل جدیدش که قراره از رادار ارایه فازی استفاده کنه) ،دیجیتال شدن این سامانه میتونه به مقابله اون با جنگ الکترونیک کمک کنه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه کل سامانه رو بتونن روي يک کاميون نصب کنن عالي ميشه مثل s-300 يعني : رادار روي يک کاميون و موشک ها روي يکي ديگه, الان قدرت تحرکش کمه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب رابین هود به نکته خوبی اشاره کردین
میگم چرا اون رادار اصلی سامانه مرصاد رو ارایه فازی نمیکنند((چون هنوز پالس داپلره)) یا اینکه واقعا دلیلی داره icon_cool :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان ببخشید جسارتا من بالاخره نفهمیدم موشک شلمچه کدومه؟

یه جوونمردی پیدا بشه عکسشو بزاره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان خواهشا یکی جواب ما رو بده :mrgreen: :mrgreen:
میگم چرا رادار اصلی سامانه رو ارایه فازی نمیکنند icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عقبی برادر اشتوکا جان

انجام شده:

[img]http://www.up98.org/upload/server1/01/t/am8755dgfvw9cj7kascq.jpg[/img]

[i]میگم چرا رادار اصلی سامانه رو ارایه فازی نمیکنند[/i]

این ورژنیه که به ما نشون میدن،

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب جناب مرتضی313 گرامی خواهشا یه جوابی بده که خریدار داشته باشه ((این ورجنیه که به ما نشون میدن)) البته قصد بی احترامی ندارم ولی یکی از دوستان میتونه یه جواب قانع کننده به من بده که چرا هنوز بعد 10 بار رونمایی مرصاد رادار اصلی سامانه پالس داپلره icon_cool :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب M-ATF عزیز اولا اینکه شخصا انتظار چندان بالایی ندارم
دوما شما میگید این رادار ارایه فازی هزینه رو بالا میبره که خدایی این حرف رو من از شما با این سابقه انتظار نداشتم یعنی شما دارید بطور غیر مستقیم میگید کاهش هزینه اقتصادی((که خب مسلما هزینه رادار ارایه فازی از نوع پالس داپلر بیشتره)) بهتر از اینکه یا یه خورده افرایش هزینه برای ساخت رادار ارایه فازی مواجه بشیم که از نظر من استدلاال کاملا غلطی هست
سوما شما قبول کن بعد از دیدن اون رادار ارایه فازی 6400 المانی انتظار ما یه خورده افزایش پیدا کرده باشه من شخصا بعید میدونم ساخت اون رادار ارایه عظیم((که خیلی از دوستان اون رو از حتی رادار گاما هم قویتر میدونند)) از ساخت رادار اریه فازی مرصاد مشکلترده باشه
رابعا من این حرف شما رو تا حدی قبول دارم که میگید شاید هنوز اماده نشده باشه
خامسا من مطمینا در اینده بسیار نزدیک باید شاهد رونمایی همین راداری((که شما عکس اونو در بالا قرار دادین)) باشیم icon_cool
سادسا( icon_wink ) ناسلامتی ما باید در سال اینده شاهد رونمایی سامانه باور373 اونهم با توانی در حد اس400 نه اس300 باشیم پس قبول کن خیلی زشته هنوز رادار اصلی مرصاد پالس داپلر باشه :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب M-ATF عزیز اولا اینکه شخصا انتظار چندان بالایی ندارم
دوما شما میگید این رادار ارایه فازی هزینه رو بالا میبره که خدایی این حرف رو من از شما با این سابقه انتظار نداشتم یعنی شما دارید بطور غیر مستقیم میگید کاهش هزینه اقتصادی((که خب مسلما هزینه رادار ارایه فازی از نوع پالس داپلر بیشتره)) بهتر از اینکه یا یه خورده افرایش هزینه برای ساخت رادار ارایه فازی مواجه بشیم که از نظر من استدلاال کاملا غلطی هست
سوما شما قبول کن بعد از دیدن اون رادار ارایه فازی 6400 المانی انتظار ما یه خورده افزایش پیدا کرده باشه من شخصا بعید میدونم ساخت اون رادار ارایه عظیم((که خیلی از دوستان اون رو از حتی رادار گاما هم قویتر میدونند)) از ساخت رادار اریه فازی مرصاد مشکلترده باشه
رابعا من این حرف شما رو تا حدی قبول دارم که میگید شاید هنوز اماده نشده باشه
خامسا من مطمینا در اینده بسیار نزدیک باید شاهد رونمایی همین راداری((که شما عکس اونو در بالا قرار دادین)) باشیم icon_cool
سادسا( icon_wink ) ناسلامتی ما باید در سال اینده شاهد رونمایی سامانه باور373 اونهم با توانی در حد اس400 نه اس300 باشیم((بنا بر مصاحبه های مسولین)) پس قبول کن خیلی زشته هنوز رادار اصلی مرصاد پالس داپلر باشه :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از تمام مسولین سایت و دوستان به خاطر ارسال دو پست متوالی معذرت میخوام :mrgreen: :mrgreen:
در ضمن منتظر جواب دوستم جناب M-ATF ISJL icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Thunder جان مگه من گفتم رادار آرایه فازی نسازن که هزینه بیاد پائین یا به عکس؟
-----
ویرایش:

گفتم احتمال داره همچین مسئله ای لحاظ شده باشه. چون تو ویژگی هایی که برای مرصاد به طور رسمی بیان شد تاکید بر هزینه تولید پائین این سیستم بود.
شاید به عمد بخوان هزینه رو پائین نگه دارن که به تعداد بسیار زیاد از این سامانه در تمام نقاط کم اهمیت تر هم استفاده کنن.و برای سیستم های برد بلند و استراتژیک از رادار آرایه فازی استفاده کنند.
شایدم در آینده فقط برخی از این سامانه ها رو به رادار آرایه فازی مجهز کنن (برای نقاط مهمتر) برخی رو نه.

اما همونطور که گفتم مسلما اصلی ترین دلیل اینه که هنوز این رادار ساخته نشده یا ساختش تموم نشده که بخوان استفاده کنن. همین سامانه مرصاد هم بعد از سال ها کار با سامانه هاوک ساخته شد و هنوز هم می بینید مدام یه سری اصلاحات روش انجام میدن.

غیر از رادار مصباح که شک درش هست که آرایه فازی باشه یا خیر. ما هنوز هیچ رادار آرایه فازی عملیاتی شده در هیچ سیستم پدافندی داخلی رو ندیدیم.

به هر حال بنده هم معتقدم ما به مرور زمان شاهد بکارگیری گسترده رادار آرایه فازی در سیستم های پدافندمون خواهیم بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی قبول داری خیلی ضایع ست فرضا سال اینده باور373 رونمایی بشه ولی هنوز مرصاد رادارش پالس داپلر باشه icon_cool :mrgreen:
من که میگم این رادار ساخته شده ولی هنوز رونمایی رسمی نکردنش :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با دیدن اتاق کنترل آتش به کارکنان وزارت دفاع آفرین گفتم ، ولی با دیدن این پنل مقداری تعجب کردم :

http://gallery.military.ir/albums/userpics/N1010512-1749361.jpg

باور کنید ساخت یک پنل مرتب و تمیز و پیشرفته کار خیلی سختی نیست...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.