Recommended Posts

برادر Guardian عزیز، شما توپتون خیلی پره! : :mrgreen:

عرض کردم، ما صنایع هوایی رو تعطیل نکردیم ولی نمیتونیم بیشتر از یه حدی برای اون سرمایه گذاری کنیم.

ببینین برادر؛ درسته که ما به اندازه کافی موشک داریم، ولی دشمن هم بیکار نیست.

در ثانی، همون صاعقه ای که فرمودین (که تعداد تولید شده اون بیشتر از 10 تا هست که تونسته یه اسکادران تشکیل بده) کار کوچیکی نیست و خیلی براش زحمت کشیده شده.

بزای تولید مشترک هم اقدام شد. همون پروژه شفق که یادتون نرفته. اون هم با کارشکنی طرف همراه شد. من عرض کردم، وقتی به ما سلاحهای ساده تر نمیدن چطور انتظار دارین بهمون هواپیما بفروشن یا با ما پروژه مشترک شروع کنن؟ پروژه مشترک یعنی انتقال تکنولوژی! عمرا هیچ کشوری حاضر نمیشه با ما همچین کاری شروع کنه. (همونطور که تا الان هم نشده بجز پروژه iran140 که اون هم کلی حرف و حدیث داره).

ازطرفی، سرمایه لازم برای طراحی و تولید تانک، به مراتب کمتر از هواپیماست. درمورد ناو و زیردریایی هم، اونهایی که ما ساختیم جزو انواع کوچک دسته بندی میشن که لازمه جنگ نامتقارنه.

احساس شما رو کاملا درک می کنم، اما ما واقعا بیشتر از این نمی تونستیم در زمینه هوایی سرمایه گذاری کنیم. ولی الان که بازدارندگی موشکیمون به حد قابل قبولی رسیده، سرمایه گذاری روی بخش هوایی هم بیشتر شده که ان شاء الله نتیجه اون رو خواهیم دید.
تنوع بخش uav ما برای این منظور هم هست. برای اینکه تجربه ای باشه برای کارهای بزرگتر.

مسئولین بخش نظامی، اکثرا جنگ رو دیدن و درسهای موبوط به اون رو هم خوندن. بنابراین بهتر از ما نیازهای کشور رو میدونن. مطمئنا اونها خیلی چیزها رو درنظر می گیرن که ما متوجه اونها نیستیم.

یه نکته ای هم عرض می کنم خدمتتون، همه چیز رو قرار نیست ما بدونیم. خیلی چیزها هست که به وقتش خواهیم دید.

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشاءالله 31 شهریور حداقل یه جنگنده جدید رو نمایی بشه.حالا هرچی میخواد باشه :lol:
باید این رو هم بگم که ما میتوانیم جنگنده بسازیم .مثل ناوشکن جماران که نمونه اولیه یکم گرون تموم شد اما این هزینه ها بخاطر آزمایشات و تحقیقات بوده و نمونه های بعدی طبق گفته مسئولین یک هفتم نمونه خارجی قیمت داره.حالا ما هم اگه آستین بالا بزنیم یا علی بگیم یه جنگنده خوب بسازیم که هم ارزون باشه هم قابلیت های بالایی داشته باشه اونوقت شاید یه روزی روسیه به ما رو اورد که 20 تا از اون جنگنده ها تون رو به ما بفروشین ما هم تلافی S-300 رو سرشون در بیاریم(این تیکه آخری خیلی جدی بود)ایران رو دست کم نگیرید شاید تا حالا چند تا جنگنده ساخته باشه اما بروز نداده خیلی هم بعید نیست.. :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این که کشور ما در بازسازی یا حتی ساخت جنگنده کارهایی رو انجام داده باعث افتخار ما و هر ایرانی است و این برای آیندگان شاید نتایجی در بر داشته باشه اما امروز ما در برابر کشور هایی مانند حاشیه خلیج فارس از بعد هوایی چقدر توان ایستادگی داریم اگه خدایی نکرده بخواهیم در برابر حمله مثلا آمریکا که در پایگاهههایی در این کشور ها است پاسخ بدیم آیا از نظر هوایی فقط در برابر این کشور ها توان پاسخ داریم . از نظر تعداد، کل جنگندههای این کشور ها بیشاز 500فروند ،جنگنده روز جهان ،در بالا ترین سطح آمادگی این یعنی بیش از 1100 سرتی پرواز در روز و در مقابل کل جنگنده های نیروی هوایی ما 360 فروند و با در نظر گرفتن اینکه همه اونها عملیاتی باشند کمتر از 80 سرتی پرواز در روز خواهیم داشت و این یعنی تنها 30% از این پرواز ها شاید بتونن به خانه برگردند . اینکه سرمایه گذاری در حوزه پدافند هوایی و موشکی در اولویت قرار داره به نظر من در ست نیست باید تمامی نیرو ها در یک راستا ارتقا پیدا کنن نباید نقش نیروی هوایی رو از یاد برد که با نبود یک نیروی هوایی قدرتمند شاید توان پاسخ موشکی رو از دست بدیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقايون براي اينكه خيالتون راحت بشه كه ما مي توانيم چند نكته را اضافه مي كنم

ما جز معدود كشور در دنيا يا شايد تنها كشوري در دنيا باشيم كه جنگنده هاي بسيار متنوعي از تمام غول هاي ساخت جنگنده داريم و تنها كشوري هستيم به(غير از فلسطين اشغالي) كه تاپ ترين تكنولوژي فروخته شده توسط امريكا يعني اف 14 رو داريم (ابته صهيونيستها اين رو ندارند ولي جاگزين هاي ديگري را دارند)انواع ميگ و سوخو همچنين تكنولوژي اروپايي ميراژ (اين يعني داشتن تمام فناوري هاي پايه دنيا)

حالا اضافه مي كنيم كه ما در روسيه و كشور هاي تازه استقلال يافته قوي ترين دانشجويان را در هوا فضا تربيت كرديم كه اين رشته ها در اين كشور ها جز سخت ترين و با كيفيت ترين رشته هاست(به اعتراف خودشون ايرانيها جز بهترين دانشجويان هستند)

در فرو پاشي شوروي ما انبوهي تكنولوژي دسته اول را تونستيم به دست بياريم كه فكر نكنم هيچگاه تكرار شود

بعلاوه انبوهي از طراحان و مهندسان اونوري رو تونستيم جذب كنيم .حتي اوايل ما پرواز روزانه براي اوردن و بردن اينها داشتيم تا اينكه كم كم موندگارشون كرديم

با داشتن شركتهايي در ايران كه اكثر قطعات توربين هاي صنعتي را مي زنند فكر نمي كنيد وزارت دفاع همچين توانايي رو نداشته باشه!

و در اخر [size=18] غيرت و هوش ايراني[/size] ايا اينها دلايل كافي براي ما نمي تونه باشه كه ساختن جنگنده جديد دور از انتظار نيست

اگه بعضي از دوستان دلايل رو ناكافي مي دونند تا باز بگم :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسمه تعالي

با سلام

دوستان به هر حال باید منتظر بود..... :mrgreen: ایشالا بعد از رویت اون موقع نظر به واقع نزدیک میشه داد. :mrgreen:

ایشالا هر چی که رونمایی میشه بتونه به ارتقای اقتدار نیروهای مسلح کشور بیانجامد.

یا علی مدد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا در جواب دوستانی که میگن روسیه زیر قراراش زد بگم که حتما قرار نیست با روسیه مشارکت کنیم.آیه نازل نشده که طرفمون حتما روسیه باشه.
من نگفتم ما هوشمون برا این کارها کمه.اتفاقا هوش ایرانی در دنیا زبانزده.خیلی از مدیران و افراد مهم و بزرگ جهان ایرانی هستن.فکر میکنم هر کدوم حداقل 2،3 نفرشون رو بشناسین و نیازی به نام بردنشون نباشه.اما تا حالا فکر کردین چرا دارن برای کشورهایی مثل امریکا کار میکنن.تنها دلیلش نداشتن امکانات در داخل کشور هست.وگرنه کی کشور خودش رو ول میکنه میره به خارجی خدمت کنه.من میگم باید اینجور افراد رو جذب کشور کرد.بهشون امکانات داد.بابا هر کشوری یکی از اینها داشته باشه باهاش گوش فلک رو کر میکنه.اونوقت ما چکار میکنیم؟اینها سرمایه ی کشور هستن.هزینه کردن فقط خرید کالا نیست.جذب نیرو هم هست.این افراد هم مثل شهدا در حقشون کم لطفی شده.به هیچکدوم اونطور که باید اهمیت نمیدن.انقدر نخبه تو این کشور هست که آدم نمیدونه چی بگه.یکی از دوستان خود من تونسته بود با امکانات خیلی محدود یک هواپیمای عمود پرواز تو سایز کوچک درست کنه.پرواز هم میکرد.اما به طرحش توجه چندانی نشد.حالا جای اینکه تو نیروهای وزارت دفاع جذب بشه کارمنده اداره مخابراته.اول از همه باید اینجور افراد جذب بشن تا بتونیم به تکنولوژی ساخت برسیم.سرمایه گذاری اول از همه باید رو جوانهای این کشور باشه.باید بهشون امکانات داد.

speed عزیز.درسته ما تنوع زیادی تو هواپیماهامون داریم.اما همین تنوع زیاد دردسرهای خودش رو داره.

من خودمم امیدوارم ایندفه یه چیز درست حسابی رو کنن.یه برگ برنده.یه چیزی که توانایی های زیادی داشته باشه.این آرزوی هر ایرانی هست که کشورش قوی و مقتدر باشه و کسی جرات چپ نگاه کردن به ایران رو نداشته باشه.به امید اون روز.

راستی،من اسمم امین هست.اگه با اسم خودم صدام کنین ممنون میشم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از میثم عزیز که خیلی خوب توضیح دادند. به نظر من هم با توجه به این که خطر جنگ رفع نشده و سرمایه‌گذاری روی جنگنده در افق ده سال به بالا جواب می‌ده، نباید بخش‌های دیگه‌ای که توان نامتقارن ما رو در کوتاه‌مدت تقویت می‌کنند قربانی نیروی هوایی کرد. برای مقابله با آمریکا مطمئن‌ترین راه استفاده از روش‌هایی است که آمریکا راه مقابله با آن‌ها را بلد نیست (نامتقارن مثل موشک‌های بالستیک یا شناورهای کوچک) یا احتمال دارد زودتر جواب بدهند (رادار و پدافند هوایی).
البته این اصلاً به معنی فراموش کردن نیروی هوایی نیست بلکه بحث بحث اولویت‌هاست. بودجه‌ی ما که بی‌نهایت نیست. اصلاً دوستان بگویند اگر نیم میلیارد دلار پول تحقیق و توسعه داشته باشیم چقدرش را خرج کدام قسمت‌ها بکنیم خوب است. به نظر من پنج درصد صرف طراحی و ساخت جنگنده بشود و حداقل بیست درصد صرف پدافند و رادار و بیست درصد هم موشک‌های بالستیک و ماهواره‌بر. پنجاه و پنج درصد بقیه هم برای تانک و شناورهای تندرو و کوچک و موشک‌های کروز ضدسطح و ناوشکن و پهپاد و موارد کوچکتر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولا در جواب دوستانی که میگن روسیه زیر قراراش زد بگم که حتما قرار نیست با روسیه مشارکت کنیم.آیه نازل نشده که طرفمون حتما روسیه باشه. [/quote]

مسئولین ما هم دوست ندارند که با روسیه کار کنند، اما کسی دیگه نیست به جز روسیه.

مثلا نیروگاه بوشهر. همه ی کشورها رفتند. فقط روسیه قبول کرد. حالا بگو ما چی کار کنیم.

تو مسائل نظامی که صدبرابر میشه این قضیه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باز چي قراره سقوط کنه ?? چند نفر رو از دست بديم ? ديگه موزه که نمايش زنده نميخواد !اگه هواپيماي جديد هست( که نيست) بيارن نمايش بدن وگرنه نه جون خلبانان رو بخطر بندازيد نه همين آبروي باقي مونده نيروي هوايي ايران رو تو دنيا بريزيد ! اين دفعه قرعه بنام کيه ? آواکس? سوخو ? يا فانتوم? اين دفعه آنتن کدوم هواپيما از شدت فرسودگي ميخواد از جا در بره بخوره تو دم هواپيما بعد
سقوط .....?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]باز چي قراره سقوط کنه ?? چند نفر رو از دست بديم ? ديگه موزه که نمايش زنده نميخواد !اگه هواپيماي جديد هست( که نيست) بيارن نمايش بدن وگرنه نه جون خلبانان رو بخطر بندازيد نه همين آبروي باقي مونده نيروي هوايي ايران رو تو دنيا بريزيد ! اين دفعه قرعه بنام کيه ? آواکس? سوخو ? يا فانتوم? اين دفعه آنتن کدوم هواپيما از شدت فرسودگي ميخواد از جا در بره بخوره تو دم هواپيما بعد
سقوط .....?[/quote]

خوب شما این مطالب رو برای چی اصلا میگی؟ هدفت چیه؟ من نمیدونم مد جدید اینه که تو سر صنایع دفاعی بزنید؟

معلوم نیست شما این پست ها رو که فاقد جمعا سه حرف مبتنی بر اطلاعات فنی یا تحلیلی یا .... نیست، برای چی میدید؟ این هنره؟

تو هر تایپیکی تشریف میبرید، یه همچین نظری میدید که صفت مشترک همشون، استهزا بدون دلیل فنی و تحلیلی هست. اینه نهایت هنرتون؟

پس ادامه بدید که حتما به یه جایی میرسید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه پس تعريف کردن بيجا و گفتن اينکه الان پنجمين نيروي هوايي دنيا هستيم هنره ???
ديگه کنده شدن آنتن و باز نشدن کاناپي در هنگام اجکت بحث فني مي خواد معلومه علت چيه !

در ضمن يک سري به تاپيک هايي که در مورد موشک و ناو و ديگر دست آورد ها هست بزنيد هيچ وقت نتنها استهزا نکردم کلي هم تمجيد کردم چون ميدونم تو اون ضمينه ها هم پيشرفته ايم هم جزو چند کشوري که اين تکنولوژي ها رو دارن کاملا هم پر قدرت . ولي ديگه در مورد نيروي هوايي شرمنده همون فارس نيوز تعريف کنه و قپي در کنه کافيه .... احتياجي به من نيست خودمون رو که نميخوايم گول بزينم ????
ديگه چيکار بايد ميکردن تو نيرو هوايي ??? سي سال اينها رو زير تحريم ها سر پا نگه داشتن, کاري که هيچ کشور ديگه نميتونه بکنه ولي خوب اين ديگه آخر خطه الان هر وقت موقع نمايش هوايي ميشه من دلم نگران ميشه که باز پارسال که ديد چي شد ! يک بار واقع بين باشيد ما الان در زمينه دريايي و زميني قدرت اول منطقه ودر زمينه موشکي قدرتي جهاني هستيم.
اما ديگه تو معادلات مربوط به نيروي هوايي تو منطقه خودمون جايي نداريم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نه پس تعريف کردن بيجا و گفتن اينکه الان پنجمين نيروي هوايي دنيا هستيم هنره ???
ديگه کنده شدن آنتن و باز نشدن کاناپي در هنگام اجکت بحث فني مي خواد معلومه علت چيه !

در ضمن يک سري به تاپيک هايي که در مورد موشک و ناو و ديگر دست آورد ها هست بزنيد هيچ وقت نتنها استهزا نکردم کلي هم تمجيد کردم چون ميدونم تو اون ضمينه ها هم پيشرفته ايم هم جزو چند کشوري که اين تکنولوژي ها رو دارن کاملا هم پر قدرت . ولي ديگه در مورد نيروي هوايي شرمنده همون فارس نيوز تعريف کنه و قپي در کنه کافيه .... احتياجي به من نيست خودمون رو که نميخوايم گول بزينم ????
ديگه چيکار بايد ميکردن تو نيرو هوايي ??? سي سال اينها رو زير تحريم ها سر پا نگه داشتن, کاري که هيچ کشور ديگه نميتونه بکنه ولي خوب اين ديگه آخر خطه الان هر وقت موقع نمايش هوايي ميشه من دلم نگران ميشه که باز پارسال که ديد چي شد ! يک بار واقع بين باشيد ما الان در زمينه دريايي و زميني قدرت اول منطقه ودر زمينه موشکي قدرتي جهاني هستيم.
اما ديگه تو معادلات مربوط به نيروي هوايي تو منطقه خودمون جايي نداريم ...[/quote]

شما تو پست قبلی یک طرفه حرف زدید. معلومه که درست نیست.الان بهتر شد.

الان همین امریکا تو پروژه ی لایتنینگ با نزدیک سی کشور داره همکاری میکنه و در پروژه ی رپتور هم همینطوره. روسیه هم با چین و هند و ... کار میکنه.

اما ما در تمام زمینه های نیروی هوایی تحریم کامل هستیم. خوب این خبری که امیر اعلام میکنه که داریم فونیکس رو میسازیم، کم حرفی هست؟ شما این رو هنر و عمل شاقه نمیدونید.

همینکه الان میخوان، نمایش اجرا کنن، خودش نشان از سر پا نگه داشتن تا به امروز داره. و ما چه از لحاظ اعتبارات و چه از لحاظ فنی نمیتونیم تنهایی به این زودی ها جنگنده طراحی و تولید کنیم.

ما باید نسبت به امکانات و شرایطمون از نیروی هوایی انتظار داشته باشیم.

یا علی. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باید بگم که نیرو هوایی ما در بهترین شرایط خودش هست.چون امریکا و اسرائیل حتی جرات زدن اف-5 ما رو ندارند چون نمیدونند که ما چه تغییراتی رو برای این جنگنده ها لحاظ کردیم و بهینه سازی اونا چطوری انجام شده.این مورد فقط در مورد نیرو هوایی ایران نیست بلکه بخش های دیگه هم بدلیل ساخت تجهیزات بومی و نبودن اطلاعات این تسلیحات نزد دشمنان ما جلوی حمله اونا رو گرفته.اگه دشمنان ما 1% احتمال میدادند که توی این جنگ پیروزمیشن دست بکار میشدند.
در ضمن باید بگم ایران برد هواپیماهای F-14 رو یه هزار مایل افزایش داده.این یعنی تامکت های ایرانی بر فراز اسمان اسرائیل با جنگنده های این کشور رو برو میشوند:mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در زمینه موشکی ما خیلی قویتر از این هستیم که نشون می دن نمونه اون قیام بود که حامل یک پالس برای غرب و منافقین بود که اونا گرفتن ولی خیلیها نه.

و اما در مورد نیروی هوایی باید بگم این نقطه قوت دشمنه و برای همین کار توی این بخش در همون زمان جنگ برای رفع نیاز و بهینه سازی و ارتقا شروع شده بوده و بعد از اون برای ساخت و باید به دوستان بگم بحث ده ساله ساخت و طراحی اصولی هست که دوستان میگن ولی این کار از ممکنه 20 سال پیش شروع شده باشه و نهایتا این اذرخش و ساعقه و تذرو و... فقط در راستای اون سیاست انحراف دشمن با اسمها و پروژه های مختلف هست و در این بخش بیش از هر بخشی حفاظت اطلاعات اعمال میشه و اونم برای غافلگیری دشمن هست ولی هیچ کس و حتی ماها می دونیم توان واقعی ما چقدره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.