امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]دوستان این ادعاها تا چه حد صحت داره؟ بلوف سیاسیه یا واقعا توانایی ساختشو داریم؟[/quote]
نه دوست عزيز تونايي ساختش رو كه داريم.
پيش از اين هم در 29 فروردين 89 يك نمونه S-300 ايراني نمايش داده شده بود. اگر كسي اطلاعات بيشتري داره بگه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان این ادعاها تا چه حد صحت داره؟ بلوف سیاسیه یا واقعا توانایی ساختشو داریم؟[/quote]

در بدترین حالت هم میتونیم یه چیزی تو این مایه ها بسازیم. اینو ببینید:
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17869
البته بستگی به خودتون داره که چه قدر به توان ایران اعتقاد دارید. من سعی کردم توی مقاله ی بالا بدترین احتمالاتو در نظر بگیرم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان میگم 3 ماه دیگه تا عید نمونده و سال رو به اتمام هست ولی هنوز ما منتظر این جیییییگر هستیم :applause: :rose:
اخخخخخخخخخ که قیاف روس های نامرد بعد این رونمایی دیدن داره :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان میگم 3 ماه دیگه تا عید نمونده و سال رو به اتمام هست ولی هنوز ما منتظر این جیییییگر هستیم :applause: :rose:
اخخخخخخخخخ که قیاف روس های نامرد بعد این رونمایی دیدن داره :mrgreen:[/quote]

خوبه انقدر خوشبینین! مثل رونمایی ذوالفقار نباشه خوبه! کاش قول امسال رو میدادن. تا آخر 91 هم یه کارهایی بکنن شاهکاره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بیایید واقع بین باشیم
طبق حرفهای سردار تحقیقاتی برای تولید باور شروع شده است
این تحقیقات بر پایه علم داشته و مهندسی معکوس اس 300 و چند سیستم دیگر است که این تحقیقات معکوس ممکن است در سوریه به صورت مشترک باشد (در صورت نبود هیچ اس 300 در کشور)

با این روند تحقیقات یک زمینه علمی درست می شود و سطح دانسته های پدافند موشکی کشور بالا می رود
یعنی حتی اگر ساخت پروژه با شکست مواجه شود باز ما زمینه و علم ساخت موشکی خود را افزایش داده ایم
و در آینده نزدیک سامانه های بسیار خوبی می سازیم و در بهبود توانایی سامانه های کنونی بهتر از اکنون عمل خواهیم نمود

این بدبینانه قضیه است
خوشبینانه را اکثرا دوستان گفتن آزمایشش هم کردن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به پروژه خوشبینم. ابن پروژه مثل پروژه ی موج به دستور شخص مقام معظم رهبری شروع شده. جماران با تمام کاستی هاش اون زمان خیلی فراتر از توان ایران بود ولی به نتیجه رسید. این پروژه هم همین طوره. گرچه همین الانشم ایران توان ساخت پدافند های بلند برد رو داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان :applause:، یک احتمال دیگه استفاده کردن یا کمک گرفتن از قسمتی یا تمام سیستم KN-06 کره شمالیه. این سیستم تست شده و تستش هم موفقیت‌آمیز بوده. منابع کره جنوبی(وزیر دفاعشون) می‌گن که بردش حدود ۱۵۰ ک.م. هست و هر پلت‌فرم لانچر دو تا سه تا موشک داره‌ــ‌نوع پرتاب هم عمودی و از داخل یک تیوب هست (کُلد لانچ؟):
http://english.chosun.com/site/data/html_dir/2011/06/14/2011061400518.html
با توجه به بردش قطعاً از مدل های اولیه ‌S-300 پیشرفته‌تر هست. با این حساب، شاید زمان اجرای این پروژه خیلی کوتاه‌تر از اون چیزی باشه که فکر می‌کنید...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فکر نمیکنم به کره شمالی احتیاجی داشته باشیم!

اینم عکس بزرگ KN-06
کسی اطلاعی از رادارهاش داره؟
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/r2010101108102325745600.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_r2010101108102325745600.jpg[/img][/url][/quote]

رادار هاش شبیه نسل قدیم رادار های اس 300 هست. (فکر کنم Flap Lid A). ولی بعدیم میدونم اطلاعات زیادی در مورد این موشک در دسترس باشه. اخباری که در مورد KN-06 به دست رسیده انقدر ضد و نقیضه که به نظر نمیرسه بشه بهش اطمینان کرد. مخصوصا این که توی چند تا از خبر ها گفته شد این موشک زمین به زمینه و نمونه ی کره ای موشک توچکا هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به اين كه منابع غربي بدجوري آتيش گرفتن به نظرم KN-06 بد چيزي نيست. :applause:
ولي باور 373 به نظرم كاملا با اون متفاوت خواهد بود. احتمالا طراحي آن شامل:
يك كشنده ملي با پلت فرم بنز يا ولوو (و اندكي تقويت موتور)
لانچر پرتابي بر اساس لانچر اس 300 (كه بنابر دانش فني ايران و مهندسي معكوس تور ام 1 به روز ميشه)
و يك يك رادار ملي (احتمالا از نوع آرايه فازي هست)
خواهد بود.
فقط خدا كنه براي طراحي كشنده ش از «دانگ فنگ» استفاده نكنن... :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان راستی قضیه اون رادار ارایه 6400 المانی که یادتون هست........... :cry: :rose: من که یقین دارم با اون ظاهر ش اگه از رادار گاما بالاتر نباشه قطعا پایین تر هم نیست :applause: :rose: چون خدایی هیچ کس فک نمیکرد ایران بتونه همچین رادار فوق پیشرفته بسازه تو فروم های خارجی هم غوغایی بپا کرد ولی هنوز این رادار ناشناخته هستش :lol: icon_wink منکه میگم رادار اصلی باور373 همین رادار 6400 المانیه :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان راستی قضیه اون رادار ارایه 6400 المانی که یادتون هست........... :cry: :rose: من که یقین دارم با اون ظاهر ش اگه از رادار گاما بالاتر نباشه قطعا پایین تر هم نیست :applause: :rose: چون خدایی هیچ کس فک نمیکرد ایران بتونه همچین رادار فوق پیشرفته بسازه تو فروم های خارجی هم غوغایی بپا کرد ولی هنوز این رادار ناشناخته هستش :lol: icon_wink منکه میگم رادار اصلی باور373 همین رادار 6400 المانیه :mrgreen:[/quote]

شایدم اون رادار، رادار ناو ولایت باشه. گرچه حتی اگه این طوری باشه توان ساخت نمونه ی زمینیش هم هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
از جناب اسپهبد بابت مقاله جالبشان تشکر میکنم. امیدوار کننده بود. روش هوشمندانه شما در استفاده از مطالب موجود برای محاسبه برد احتمالی در جریان تغییر کاربرد نمونه های مختلف یک محصول لذت بخش بود. تصور میکنم که در صورت موفقیت در تولید تعداد کافی از این نوع تسلیحات با انواع مختلف از نظر نوع کلاهک و روش تعقیب و هدایت بتوان امیدوار بود که خطر اصلی در جریان درگیری احتمالی در آینده کاهش قابل توجهی میابد. ان شاء ا...
متشکرم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان راستی قضیه اون رادار ارایه 6400 المانی که یادتون هست........... من که یقین دارم با اون ظاهر ش اگه از رادار گاما بالاتر نباشه قطعا پایین تر هم نیست[/quote]
رفیق جون فکر نکنم این دو تا اصلا قابل مقایسه باشن...برد رادار 6400 شصت کیلومتره و برد گاما چهارصد کیلومتر. :rose:
البته من خیلی وارد نیستم...اسپهبد جان درسته؟ :applause:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان راستی قضیه اون رادار ارایه 6400 المانی که یادتون هست........... :cry: :rose: من که یقین دارم با اون ظاهر ش اگه از رادار گاما بالاتر نباشه قطعا پایین تر هم نیست :applause: :rose: چون خدایی هیچ کس فک نمیکرد ایران بتونه همچین رادار فوق پیشرفته بسازه تو فروم های خارجی هم غوغایی بپا کرد ولی هنوز این رادار ناشناخته هستش :lol: icon_wink منکه میگم رادار اصلی باور373 همین رادار 6400 المانیه :mrgreen:[/quote]

یه رادار این شکلی بزرگتر و پر مصرف تر از اونه که روی یه همچین سیستمهایی که لزوما باید پرتابل باشن نصب بشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.