MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

13 minutes قبل , MR9 گفت:

یک پیشنهاد هم دارم خدمت شما ، علی الحساب به پست بالایی واکنشی نشان ندهید ، یک مساله ای را دارم بررسی  میکنم ، چون  با موفقیت داریم به حذف کامل این دو قطبی بازی ها نزدیک می شویم ، مورد جالبی هست . متشکرم . 

پی نوشت : خداوند رحمت کند ، یک بنده خدایی معتقد بود که  خدعه و فریب رزمی تا 50 درصد تعیین کننده موفقیت عملیات نظامی هست 

اولا وظیفه شما نیست بین کاربران قرار بگیری و جهت دهی کنید .... شما خودت رو اصلاح کن ....

در مورد خدعه و فریب در جنگ هم که شما باید بدونید که در سطح کلان ، خدعه و فریب جایی نداره ... استراتژی نظامی باید مشخص باشه ... 

استراتژی : باید تلافی کرد و به دشمن فهماند که هر حمله ای بدون پاسخ نمی مونه ....

تاکتیکی : زمین و آسمان و دریای خدا وسیع هست ، آزادیم که جوابش رو بدیم ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میشه چند تا تیم هکر داخلی رو ساپورت کرد یا از چین مزدور مجازی استخدام کرد و یه حال اساسی به بعضی از زیرساخت های  اسرائیل داد ولی به شخصه اعلام میکنم 8 تا پهباد با برد 150 کیلومتر و توانایی حمل 3 کیلو بار در اختیار اینجانب قرار بدید با آنالیزهایی که کردم اعلام کنید دوست دارید اسرائیل چند روز برق نداشته باشه با دقت تقریبا 80 درصد خاموشی تحویل بگیرید

پاینده باد ایران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , sezar گفت:

میشه چند تا تیم هکر داخلی رو ساپورت کرد یا از چین مزدور مجازی استخدام کرد و یه حال اساسی به بعضی از زیرساخت های  اسرائیل داد ولی به شخصه اعلام میکنم 8 تا پهباد با برد 150 کیلومتر و توانایی حمل 3 کیلو بار در اختیار اینجانب قرار بدید با آنالیزهایی که کردم اعلام کنید دوست دارید اسرائیل چند روز برق نداشته باشه با دقت تقریبا 80 درصد خاموشی تحویل بگیرید

پاینده باد ایران

جواب باید همسطح باشه ... 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 minutes قبل , Ghalam گفت:

اولا وظیفه شما نیست بین کاربران قرار بگیری و جهت دهی کنید .... شما خودت رو اصلاح کن ...

نیازی نیست ، وظایف مدیریت را به بنده یاداوری کنید . همه ما نیاز به اصلاح داریم ، فقط شدت و ضعف ان متفاوت هست . سابقه عملکرد شما هم به اندازه کافی مشعشع هست که غیر مستقیم یاد اوری شود که اینجا میلیتاری دات ای ار هست و نه جای دیگر . 

جهت دهی کنید

لازمه مدیریت در میلیتاری ایجاد موازنه در تحلیل هاست تا کفه ترازو به یک سمت سنگین نشود . جهت دهی کردیم و خواهیم کرد براساس صلاح انجمن ، شما در محدوده یک کاربر وظیفه دارید فعالیت کنید .

استراتژی : باید تلافی کرد و به دشمن فهماند که هر حمله ای بدون پاسخ نمی مونه ....

تاکتیکی : زمین و آسمان و دریای خدا وسیع هست ، آزادیم که جوابش رو بدیم ....

خیلی علاقه داری ، بلیط یکسره به جنوب دمشق را مجانی تقدیم می کنم ، تشریف ببرید .

پی نوشت :

1-  با بد کسی در افتادید ، هر کلمه و واژه و تحلیلی که به کار ببرید ، تا انتهای ان را تشخیص می دهیم ، فقط به امثال شما فرصت داده میشود که خودتان را بیشتر نشان دهید .

2- از سایر دوستان  بابت این ادبیات عذر خواهی می کنم ، ولی یک جاهایی باید مشت اهنین را نشان داد 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 minutes قبل , MR9 گفت:

نیازی نیست ، وظایف مدیریت را به بنده یاداوری کنید . همه ما نیاز به اصلاح داریم ، فقط شدت و ضعف ان متفاوت هست . سابقه عملکرد شما هم به اندازه کافی مشعشع هست که غیر مستقیم یاد اوری شود که اینجا میلیتاری دات ای ار هست و نه جای دیگر . 

لازمه مدیریت در میلیتاری ایجاد موازنه در تحلیل هاست تا کفه ترازو به یک سمت سنگین نشود . جهت دهی کردیم و خواهیم کرد براساس صلاح انجمن ، شما در محدوده یک کاربر وظیفه دارید فعالیت کنید .

خیلی علاقه داری ، بلیط یکسره به جنوب دمشق را مجانی تقدیم می کنم ، تشریف ببرید 

شما احساس می کنید همه باید به دلخواه شما و به سبک شما نظر بدهند ،‌ بنده احساس می کنم یک حس خود برتر بینی در شما وجود داره که به نظر میاد درتون نهادینه شده باشه ...  

شما نظرت رو دادی ، منم نظرم رو دادم .... باید به نظرات دیگران احترام بگذارید .... 

ویرایش شده در توسط Ghalam

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اسرائیل به  نیروهای ما در خارج از مرزهامون حمله کرده و اگه بخواهیم جواب هم سطح بدیم باید این جواب خارج از مرزهای فلسطین اشغالی باشه. حمله مستقیم به اراضی اشغالی حتی اگر فرض کنیم 100 درصد موفق و بسیار کوبنده هم باشه، فقط خوراک مظلوم نمایی واسه این رژیم را فراهم میکنه و احتمالا برعکس دامنه حملاتشون را افزایش هم بده.

حالا که دیگه کاملا پر واضحه که آبی از روس ها گرم نمیشه، الان بهترین کار اینه که تو کمین هواپیماهای متجاوز نشست و کاری که نیمه تموم مونده را تموم کرد.

فقط یک لحظه تصور کنید خلبان اسرائیلی دست بسته جلوی دوربین های تلوزیون ایران! تجربه نشون داده این از هر حمله ای به اسرائیل براشون دردناک تر خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , Ghalam گفت:

شما احساس می کنید همه باید به دلخواه شما و به سبک شما نظر بدهند ،‌ بنده احساس می کنم یک حس خود برتر بینی در شما وجود داره که به نظر میاد درتون نهادینه شده باشه ...  

شما نظرت رو دادی ، منم نظرم رو دادم ....

قضاوت با کابران هست . ادبیات نامناسب به کار ببرید ( نه فقظ شما  ، بلکه همه کاربران میلیتاری ) پاسخ هم سطح را بدون  تردید دریافت خواهید کرد . قبل از شما هم کاربرانی بودند که قصد داشتند فضا را به حاشیه ببرند ولی زود متوجه شدند که شیوه مدیریت فضای روانی میلیتاری با گذشته تفاوت دارد و در یک جایی محترمانه ، دریک جای دیگر با ادبیات علمی ، در یک جای دیگر با تحکم و با استفاده از قوانین تدوین شده مخاطب قرار می گیرند . 

پی نوشت :

بدون هیچ شکی ، با قید محترمانه بودن و رعایت قوانین ، همه در ارائه نظرات  محدودیتی ندارند . هر زمان احساس کردید می توانید با قوانین میلیتاری خودتان را وفق دهید ، بنده در  خدمت هستم  

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , MR9 گفت:

قضاوت با کابران هست . ادبیات نامناسب به کار ببرید ( نه فقظ شما  ، بلکه همه کاربران میلیتاری ) پاسخ هم سطح را بدون  تردید دریافت خواهید کرد 

کسی بهتون گفته در ورای کلمات مناسبی که به کار می برید ، ادبیات و لحنتون خیلی توهین آمیز و سرشار از تکبر است ؟! 

من نبودن رو به خودسانسوری ترجیح می دهم ... 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 hours قبل , Ghalam گفت:

جمهوری اسلامی زمانی که با وجود اونهمه هارت و پورت رفت و راکتور اراک رو به صورت فوق حقارت آمیز با بتن پر کرد ، عیارش رو نشون داد ...

با این وضعی که من می بینم ، اگه قرار بر « شکار بعدی » باشه ، اون جوانان ایران هستند که  « شکار » می شند ... حقیقت تلخه ...

می دونم توی این قبری که بالاش دارم گریه می کنم ، مرده نیست ولی حیف و صد حیف که نمی تونم بی خیال بشم ...

دقیقا همینطوره. ما توسری خور شدیم. منفعل شدیم. این صهیونیستها تا همین چند سال پیش موش بودند اصلا جرات این گ* خوری ها نداشتند که بیایند تو سوریه از نیروی ما بکشند. الان دولتی سر شیخ حسن تو سری خور مزدور انگلیس و اون شیخ دیگه که دخترش جاسوس انگلیسه انقدر ضعیف شدیم که آل سعود پا برهنه هم برام ما شاخ شده و زبون درازی میکنه. اگر این اقتداره خاک بر سر این اقتدار. اگر این اقتدار ایرانه که دعا میکنم خداوند من را یک اسراییلی کنه.
نمیخوام از جنس دلیل و حقیر باشم. 
ببخشید تند حرف زدم. حرف حقیقت را بخوام بزنم خیلی فجیعتر از این کامنتم میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Ghalam گفت:

کسی بهتون گفته در ورای کلمات مناسبی که به کار می برید ، ادبیات و لحنتون خیلی توهین آمیز و سرشار از تکبر است ؟! 

تکبر ، دیکتاتوری یا هر لقب دیگری که تمایل دارید می توانید استفاده کنید ولی تحلیل نظامی و جدی ، همین ادبیات را لازم دارد . تحلیل نظامی ، جای شعار و کل کل نیست . ما داریم روی موضوعات جدی بحث می کنیم و این موضوعات چندان شیرین هم نیستند . حالاشما از یک ادبیات خاص برداشت تکبر دارید ، به خودتان مربوط هست . ( اصولا دانش ماهیتی دارد که در ان غرور و تکبر موجب افت و خسران هست تا سودمندی ) 

هر چند باید خوب متوجه شده باشید که کلام بنده در برابر دوستانی که قصد تحلیل دارند و نه فضا سازی ، ( خوب هم اطلاع دارید که در حوزه عملیات روانی ، فضا سازی به چه صورتی هست ) به چه شکلی هست ،  قطعا در برابر این دوستان که بارها پیش امده که نظری مخالف تحلیل من داشتند ، اشتباه خودم را قبول کردم ( مستندات ان را در میلیتاری بگردید و پیدا کنید ) و از مطالب انها استفاده . 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با محتویات جلسه امشب شورای امنیت و میدان داری دوباره نیکی هیلی و دیو دیو! کردنش و اظهار اینکه ما به شورای امنیت کاری نداریم و خودمون پاسخ میدیم و البته همراهی فرانسه و انگلستان و هلند اینبار شاید حمله گسترده تری را شاهد باشیم به سوریه. خوشبینانه یک حمله ترکیبی به تعدادی از فرودگاه های سوریه از جمله دمشق و بدبینانه یک حمله گسترده به اکثر مراکز نظامی. باید دید فعلا در این دو سه روز اوضاع چه طور پیش میره و صدمات احتمالی تا چه حد خواهند بود. با تکرار مکرر نیکی هیلی و نماینده فرانسه و انگلستان مبنی بر مقصر دونستن ایران هم در حادثه دوما هیچ بعید نیست حمله اسراییل برای تست واکنش ایران به حملات بیشتر در ادامه توسط غرب و خصوصا امریکا بوده. ولی رفتار فرانسه و دشمنی اکیدش از برجام تا به حال خیلی زننده! است.

ایران باید گزینه های خودش را در مقابل این دشمن اولش در منطقه افزایش بده. چه حزب الله یکی از نقاط تکیه ما در منطقه است ضد این رژیم، در صورت بهتر شدن اوضاع در سوریه و پاکسازی جنوب قطعا قنیطره و درعا هم قنیطره و درعای سابق نخواهند بود اون هم در صورتیکه سوریه دیگه زخم هاش را خورده و چیزی برای از دست دادن نداره وقتی اوضاع پایدار بشه. علاوه بر این، در کشورهای منطقه و همسایه و مورا دیگه هم ایران باید برگ های خودش را بیشتر و تقویت کنه تا امکان پاسخ های ترکیبی غیرمستقیم داشته باشه در چنین مواردی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 minutes قبل , MR9 گفت:

تکبر ، دیکتاتوری یا هر لقب دیگری که تمایل دارید می توانید استفاده کنید ولی تحلیل نظامی و جدی ، همین ادبیات را لازم دارد . تحلیل نظامی ، جای شعار و کل کل نیست . ما داریم روی موضوعات جدی بحث می کنیم و این موضوعات چندان شیرین هم نیستند . حالاشما از یک ادبیات خاص برداشت تکبر دارید ، به خودتان مربوط هست . ( اصولا دانش ماهیتی دارد که در ان غرور و تکبر موجب افت و خسران هست تا سودمندی ) 

هر چند باید خوب متوجه شده باشید که کلام بنده در برابر دوستانی که قصد تحلیل دارند و نه فضا سازی ، ( خوب هم اطلاع دارید که در حوزه عملیات روانی ، فضا سازی به چه صورتی هست ) به چه شکلی هست ،  قطعا در برابر این دوستان که بارها پیش امده که نظری مخالف تحلیل من داشتند ، اشتباه خودم را قبول کردم ( مستندات ان را در میلیتاری بگردید و پیدا کنید ) و از مطالب انها استفاده . 

تحلیل نظامی نیاز به داده داره که از داده بشه اطلاعات به دست آورد و اطلاعات رو به دانش تبدیل کرد و از دانش ، خرد رو به دست آورد ....

داده ی کافی وجود نداره که بخوایم اطلاعات کافی به دست بیاریم ....

اولدمگنیا هم گوشه زد ، کنایه نصیبش شد ولی چون بخشی از پستش مطابق میلتون بود ازش گذشتید ....

الکی هم این بحث رو کش ندید تا بعد به بهانه « به انحراف کشیدن » تایپیک از ابزار محدود ساز علیه من استفاده کنید ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , alala گفت:

با محتویات جلسه امشب شورای امنیت و میدان داری دوباره نیکی هیلی و دیو دیو! کردنش و اظهار اینکه ما به شورای امنیت کاری نداریم و خودمون پاسخ میدیم و البته همراهی فرانسه و انگلستان و هلند اینبار شاید حمله گسترده تری را شاهد باشیم به سوریه. خوشبینانه یک حمله ترکیبی به تعدادی از فرودگاه های سوریه از جمله دمشق و بدبینانه یک حمله گسترده به اکثر مراکز نظامی. باید دید فعلا در این دو سه روز اوضاع چه طور پیش میره و صدمات احتمالی تا چه حد خواهند بود. با تکرار مکرر نیکی هیلی و نماینده فرانسه و انگلستان مبنی بر مقصر دونستن ایران هم در حادثه دوما هیچ بعید نیست حمله اسراییل برای تست واکنش ایران به حملات بیشتر در ادامه توسط غرب و خصوصا امریکا بوده. ولی رفتار فرانسه و دشمنی اکیدش از برجام تا به حال خیلی زننده! است.

ایران باید گزینه های خودش را در مقابل این دشمن اولش در منطقه افزایش بده. چه حزب الله یکی از نقاط تکیه ما در منطقه است ضد این رژیم، در صورت بهتر شدن اوضاع در سوریه و پاکسازی جنوب قطعا قنیطره و درعا هم قنیطره و درعای سابق نخواهند بود اون هم در صورتیکه سوریه دیگه زخم هاش را خورده و چیزی برای از دست دادن نداره وقتی اوضاع پایدار بشه. علاوه بر این، در کشورهای منطقه و همسایه و مورا دیگه هم ایران باید برگ های خودش را بیشتر و تقویت کنه تا امکان پاسخ های ترکیبی غیرمستقیم داشته باشه در چنین مواردی.

اگه ترس از گسترده تر نشدن آتش جنگ و از کنترل خارج شدن اوضاع نباشه ، مطمئنا غربی ها با حملات گسترده کار ارتش سوریه رو می سازند .... ما هم تا ابد که نمی تونیم توی سوریه هزینه مالی و نظامی بدیم ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مسلما پاتک زدن و جواب مستقیم به اسراییها در درون خود اراضی اشغالی خیلی کار نابخردانه ای است. باید از نیروهایشان خارج از مرزهای زمینی و هواییشان بکشیم و تلفات بگیریم. اسراییها خارج مرزهاشون نیرو عملیاتی ندارند ولی نیروهای آمریکایی در تیر رس هستند. خیلی راحت میشه ازشون تلفات انسانی گرفت در سوریه.
به نظر من هوشمندانه ترین تصمیم اینه که در شرق فرات سوریه بصورت برق اسا و در پوشش نیروهای مردمی حملات ضربتی انجام بدیم و ضربه شصتی به امریکاییها بزنیم. اونها که کتک را بخورند و بدونند از کجا خوردند افسار نتان یابو رو محکمتر میکیرند.
البته میدونم که بخاری بلند نخواهد شد جز انفعال. با این وجود این نظر من است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
15 minutes قبل , Ghalam گفت:

من نبودن رو به خودسانسوری ترجیح می دهم ... 

دوست عزیز تاریخ عضویتتون نشان دهنده این هست که از گذشته سایت و مشکلاتی که باعث رنجش طیف بسیاری از کاربران مطلع و آگاه به مسائل نظامی شد و منجر به ترک سایت گردید اطلاعی ندارید . سایت میلیتاری یه زمانی شده بود چت کده تین ایجها که میومدن .... و عضویت در همچین سایتی که به جد خانه و محل آرامش بعضی از دوستان بود واقعا عذاب آور شده بود . مدیران سایت مجبور شدن با تکیه به قانون و اعمال سخت گیرانه به اینجا برسن منتقد هم کم نداشتن یادم میاد وقتی که استاتوس بسته شد خیلی از اعضای قدیمی ناراحت شدن و حتی قهر کردن و.... ولی شکر خدا سایت در حال حاضر پیشرفت رو به جلو داره و از خیلی از حواشی ها فاصله گرفته . بنابراین خود اعضا در حال حاضر ترجیح میدن بعضی از آزادیهای خودشون رو محدود کنن تا .... اسم این کار خود سانسوری نیست . دقت کرده باشی صدای مخالف به شرط رعایت قوانین بجز در بعضی موارد خواص شنیده میشه بنابراین اگه فکر میکنی حرف درست رو میزنی علمی بگو دلیل بیار . ارجا بده به فلان کتاب و مقاله تا هم دیگران از علم شما استفاده کنن و هم خودت بتونی از دیدگاههای اعضای دیگه استفاده کنی چون با برداشتی که من از شخصیت آقای mr9 پیدا کردم ایشون حساسیت خیلی زیادی به تولید محتوا داره و اگه شما تند ترین انتقادها هم بصورت علمی انجام بدی بطوری که مخاطبان دیگه از دیدگاه شما علم اندوزی کنن امکان نداره هیچ پستی از شما مخفی بشه 

پاینده باد ایران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.