FLANKER

بررسي اسنايپرهاي 7.62 مطرح جهان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name="FLANKER"][quote]اولا این عکس رو تبدیل به لینک کن
دوما از شما انتظار نداشتم که 7.62 رو با کالیبر 50 مقایسه کنی چون هیچ ربطی به هم ندارند
برادر من کالیبر 50 رو که نمی دن دست کماندوها یا سربازا باهاش بدوبدو کنن
عزیز هر چیزی جای خودش
در کالیبرهای 7.62 هنوز هم svd به علت سبکی و راحتی در هنگام حمل و نقل حرف اول رو می زنه ولی 12.7 رو که با خودشون هلک و هلک را نمی اندازن ببرن بلکه باهاش یک جا مستقر میشن .
اینکه شما یک اسنایپر رایفل 7.62 رو با 12.7 مقایسه کنی اصلا معنی نداره
درست مثل این می مونه بیای خمپاره 60 رو با خمپاره 120 مقایسه کنی
موفق باشی . این عکس کذایی رو هم برش دار برات دردسر ساز میشه .[/quote]
دوست عزیز اولاًعکسی که من گذاشتم مرتبط با سایته (یک سایت نظامی نه یه سایت مال بچه ها وبیماران قلبی ) بعد برای چی دردسر ساز می شه مگه عکس منافی عفته که برش دارم . عکس قدرت اسنایپر ایرانی رو نشان می ده .همین وبس .
دوماًشما از من انتظار نداشتی که دستاوردهای وزارت دفاع رو مقایسه کنم؟
منظور من جواب سوال دوستمان بود که پرسیده بود ایران به جز svdاسنایپر دیگه ای نداره .من درجواب این دوست گفتم که ایران نه تنها مدل دیگه ای داره بلکه یه مدل بهتر وقویتر از svdداره .به نظر شما این کجاش مشکل داره ؟؟؟؟؟؟؟
سوماً مقایسه دو اسنایپر ساخت وزارت دفاع ایران نه از لحاظ فنی بلکه فقط من گفتم قویتره میتونی یه بار دیگه پست های منو بخونی .خیلی زود تصمیم میگیری برادر .درجه شما که پاینتر بود منطقی تر بودی (با عرض معذرت )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشيد كه يك پست نامربوط دارم مي نويسم عكس مورد اشاره مربوط به يكي از مبارزان فلسطيني است كه توسط تك تيرندازان اسراييلي هدف قرار گرفته است. حالا اسنايپر ايراني بوده يا چيز ديگر من اطلاعي ندارم. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز اولاًعکسی که من گذاشتم مرتبط با سایته (یک سایت نظامی نه یه سایت مال بچه ها وبیماران قلبی ) بعد برای چی دردسر ساز می شه مگه عکس منافی عفته که برش دارم . عکس قدرت اسنایپر ایرانی رو نشان می ده .همین وبس .
منظور من جواب سوال دوستمان بود که پرسیده بود ایران به جز svdاسنایپر دیگه ای نداره .من درجواب این دوست گفتم که ایران نه تنها مدل دیگه ای داره بلکه یه مدل بهتر وقویتر از svdداره .به نظر شما این کجاش مشکل داره ؟؟؟؟؟؟؟
سوماً مقایسه دو اسنایپر ساخت وزارت دفاع ایران نه از لحاظ فنی بلکه فقط من گفتم قویتره میتونی یه بار دیگه پست های منو بخونی .خیلی زود تصمیم میگیری برادر .درجه شما که پاینتر بود منطقی تر بودی (با عرض معذرت )

بازم که برگشتی سر خونه اول برادر
من کاملا منطقیم و بودم !
بازم میگم 7.62 رو با 50 مقایسه نمیکنن یعنی ادم عاقل این کار رو نمیکنه
شما بگو ببینم دسته ها و واحدهای نظامی ایران جز svd چی دارن ؟
کالیبر 50 رو وسط معرکه نمیبرن برادر
حالا من غیر منطقیم ؟
شما اصلا می دونی وقتی یک تک تیرانداز با یک کالیبر 50 کار میکنه حتما باید یه دیده بان هم داشته باشه و اقلا باید تو فاصله 1000 متری هدف و در شرایط استتار کامل مستقر باشه
تازه اون تک تیراندازی که با کالیبر 50 ادم میکشه هم احمقه هم نادان و هم نامرد !
کالیبر 50 در اصل برای انهدام و از کار انداختن ادوات زرهی سبک و خودروهای نظامی ساخته شده و در صورتی برای زدن انسان به کار میره که هدف در فاصله بالای 1200 متری باشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بازم که برگشتی سر خونه اول برادر
من کاملا منطقیم و بودم !
بازم میگم 7.62 رو با 50 مقایسه نمیکنن یعنی ادم عاقل این کار رو نمیکنه
شما بگو ببینم دسته ها و واحدهای نظامی ایران جز svd چی دارن ؟
کالیبر 50 رو وسط معرکه نمیبرن برادر
حالا من غیر منطقیم ؟
شما اصلا می دونی وقتی یک تک تیرانداز با یک کالیبر 50 کار میکنه حتما باید یه دیده بان هم داشته باشه و اقلا باید تو فاصله 1000 متری هدف و در شرایط استتار کامل مستقر باشه
تازه اون تک تیراندازی که با کالیبر 50 ادم میکشه هم احمقه هم نادان و هم نامرد !
کالیبر 50 در اصل برای انهدام و از کار انداختن ادوات زرهی سبک و خودروهای نظامی ساخته شده و در صورتی برای زدن انسان به کار میره که هدف در فاصله بالای 1200 متری باشه .

اقا چرا شما اینقدر این مسئله رو کشش می دی ؟
من می گم در جواب دوستمون گفتم ایران به جز دراگانوف اسنای÷ر دیگه ای هم داره اونوقت می گی آدم عاقل کالیبر فلان 100000000000000رو با کالیبرفلان122121333333333333333333مقایسه نمی کنه بعد می گی منطقی ام .نه شما می خوای بگی اطلاعاتت بیشتر از همه افراد سایته .باشه آقا شما انیشتن انیشتن انیشتن انیشتن خوبه خوشت اومد .اقا یه نفر به ایشون درجه ارتشبدی بده !!
چرا شما که اینقدر اطلاعاتت بالا هست جواب دوستمونو ندادی ؟
چرا بحثی که خودت ایجاد کردی رومنحرف می کنی ؟ بعدش م شما می گی تازه اون تک تیراندازی که با کالیبر 50 ادم میکشه هم احمقه هم نادان و هم نامرد !در دنیای امروزی همه اسلحه ها نامردن میگی نه همین نارنجک همین بمب ها شما که اینقدر دل نازک بودید چرا در یه سایت نظامی ثبت نام کردید ؟جنگ جنگ درجنگ که حلوا تقسیم نمی کنن.مرده مرده هست .درجنگ اگه نکشی کشته میشی .حالا می خواد با اسنای÷ر کالیبر 50باشه یا بااسنای÷ر کالیبرفلان بعد من کی گفتم که این اسلحه رو به وسط میدون جنگ می برن ؟به من هم نشون بده .کی گفتم حرف تو دهن من می ذاری .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اقا ما يه سوالي كرديم اصلا راضي نبودم ببين 2 تا از كابرهاي قديمي سايت ايجاد ناراحتي بشه . ممنون از اقاي شفق 23 و فلانكر ممنون. راستي اقاي فلانكر تو فيلم شوتر اگه اشتباه نكنم اون اسنايپر زنه يك اسنايپر 7.62 داشت ولي يه نفر كه نقش ديدبان رو داشت هم همراهش بود :cry: icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باشه آقا شما انیشتن انیشتن انیشتن انیشتن خوبه خوشت اومد .اقا یه نفر به ایشون درجه ارتشبدی بده !!
چرا شما که اینقدر اطلاعاتت بالا هست جواب دوستمونو ندادی ؟

برادر من احتیاجی به درجه ارتشبدی ندارم
ولی لحن صحبت شما اصلا درست نیست .
بحث رو هم نمی خوام کشش بدم .

چرا بحثی که خودت ایجاد کردی رومنحرف می کنی ؟ بعدش م شما می گی تازه اون تک تیراندازی که با کالیبر 50 ادم میکشه هم احمقه هم نادان و هم نامرد !در دنیای امروزی همه اسلحه ها نامردن میگی نه همین نارنجک همین بمب ها شما که اینقدر دل نازک بودید چرا در یه سایت نظامی ثبت نام کردید ؟جنگ جنگ درجنگ که حلوا تقسیم نمی کنن.مرده مرده هست .درجنگ اگه نکشی کشته میشی .حالا می خواد با اسنای÷ر کالیبر 50باشه یا بااسنای÷ر کالیبرفلان بعد من کی گفتم که این اسلحه رو به وسط میدون جنگ می برن ؟به من هم نشون بده .کی گفتم حرف تو دهن من می ذاری .

من بحث خودم رو منحرف نکردم
جناب شفق من وقتی این تاپیک رو نوشته بودم که شما هنوز عضو سایت هم نبودید
نمی دونم کدوم شیر پاک خورده ای این تاپیک رو دیده و پست داده تا دوباره اومده بالا !
شما فکر کن من دل نازکم البته یک دل نازک که در صورت جنگ احتمالی بنا بر مسئولیتش تو صف اول جنگه .
اما چیزی رو که من دارم میگم اگر خدمت رفته باشی می فهمی اگرم نرفته باشی وقتی رفتی می فهمی .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان اقا ما يه سوالي كرديم اصلا راضي نبودم ببين 2 تا از كابرهاي قديمي سايت ايجاد ناراحتي بشه . ممنون از اقاي شفق 23 و فلانكر ممنون.

راستي اقاي فلانكر تو فيلم شوتر اگه اشتباه نكنم اون اسنايپر زنه يك اسنايپر 7.62 داشت ولي يه نفر كه نقش ديدبان رو داشت هم همراهش بود :lol: icon_cool

آقا چرا دعوا مي‌كنيد. با هم ديگه دوست باشيد.
از آنجايي كه اسم بنده يك سلاح 7/12 است لازم دانستم دخالت كنم. (البته اگه كتكم نمي‌زنيد)
اول اينكه سلاح كاليبر 50 ايران از روي يك سلاح اتريشي (ساخت كارخانه اشتاير) ساخته شده. اين تلاش متخصصين ايراني نشان از قدرت و دانش صنعت و نيروي انساني كشور عزيزمان دارد. ولي اين سلاح يك عيب كوچك نيز دارد. اين سلاح غير اتوماتيك مي‌باشد و براي يك 7/12 يك اشكال محسوب مي‌شود. چرا؟ چون پوكه بعد از شكليك بلافاصله از خزانه خارج نمي‌شود و اين احتمال گير كردن (باد كردن پوكه) را زياد مي‌كند.
ديدبان همراه تك تيراندازها وظيفه يافتن هدف، محاسبه مسافت تا هدف، جهت باد، سرعت هدف و از همه مهمتر تصحيح تير را دارد. تير انداز هنگام تيراندازي به علت لگد ناشي از شليك نمي‌تواند از داخل دوربين محل برخورد گلوله را ببيند (مخصوصا اگر هدف دور باشد) وظيفه ديده بان تصحيح تير براي تيرانداز است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقيقا من سلاح 50 مم را بارها ديدم كه براي از ميان برداشتن زره دار ها استفاده ميشود .... نديدم تا به حال با اون آدم بزنند ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من جنگ افزارهاي روسي به نوعي ظاهر زيبا ندارند و بيشتر كيفي هستند و قيمتهاي ارزاني هم در سطح بين المللي دارند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
m-82 عزیز ممنون که اشاره کردی این سلاح سخت اتریش نه استرلیا . ایراد دیگه ای که این سلاح داره اینه که تک تیر هست یعنی خشاب نمیخوره و تنها 1 تیر رو میشه وارد خزانه ی سلاح کرد اما تقربا" میشه اون رو جزو آتی متریال ها دسته بندی کرد .
تو سلاح هایی هم که تو اول تاپیک بود از دراگانوف بیشتر خوشم میاد تا بقیه . تو تیراندازی مهم تیراندازه نه تفنگ icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن تشكر از سيد عزيز كه مبحث مورد علاقه من اشاره كردن
من با دراگانوف خيلي تير اندازي كردم خيلي سلاح كارايي ولي متاسفانه دو تا اشكال داره
1 - لگد زياد نسبت به سلاحهاي كاليبر 62/7
2 - نداشتن دو پايه بصورت سازماني

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اس وي دي گروه تير خوبي نداره . توي 100 متر تقريبا دو اينچ اشكال بعدي اينكه بدرد دشت ميخوره چون دوربينش بي دي سي نيست و خطوط تصحيح افت گلوله در دوربينش بر اساس افت در صفر درجه درست شده براي همين تير اندازي با اون در شيب مناسب نيست و تير به اصطلاح سر ميكنه يعني سر طرف رو تو 500 متر نشونه ميگيري تير يه وجب ميخوره بالاي سر طرف. ما بايد دنبال جاي گزيني اس وي دي با يك تفنگ گنگدني 7.62 يا 338 كه دوربينش بي دي سي مثل نايت فورس يا اشميت بندر داشته باشه باشيم. الان تك تيراندازان با يك پاكت پي سي كه نرم افزار مخصوص تصحيح دوربين توش هست خيلي دقيق تمام پارامترهاي تاثير گذار روي گلوله رو حساب ميكنن و اولين تيرشون رو بدون قلق ميزنن به هدف يه تك تيرانداز بايد فاصله ، شيب تيراندازي ارتفاع از سطح دريا دماي هوا رطوبت هوا جهت و شيب و سرعت وزش باد و حتي جهت تيراندازي براي تصحيح تاثير گردش زمين رو حساب كنه تازه اينها بايد با اطلاعات فشنگهاي مختلف مصرفي محاسبه بشه. من پيشنهاد ميكنم يه تفنگ با كاليبر 300 مگنوم يا 300 وينچتر كوتاه مگنوم با گلوله 200 گريني جايگزين اس وي دي بشه بهترين تفنگ هم بنظرم FN SPR A5 هست كه كاليبر 300 مگنوم كوتاهش داره توليد ميشه راهت ميتونيم ازش كپي كنيم. يه تك تير انداز كار كشته و آموزش حرفه اي ديده ميتونه تا 1000-1200 متر با اين تفنگ سينه يك سرباز رو هدف قرار بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز پیتون اسنایپر ورودتون رو تبریک میگم،

[quote]توي 100 متر تقريبا دو اينچ [/quote]

برای دسته تیر چند تایی؟ (یادم رفته) ولی در واقعیت خیلی بهتر از این میزنه، من خودم از 100 متری باهاش بطری نیم لیتری آب رو با یه تیر زدم( چه حالی داد همه آبهای توی بطری پاشید تو هوا)

[quote] ما بايد دنبال جاي گزيني اس وي دي با يك تفنگ گنگدني 7.62 يا 338 كه دوربينش بي دي سي مثل نايت فورس يا اشميت بندر داشته باشه باشيم. [/quote]

موافقم خصوصا با .338 مگنوم لاپوآ ، قدرت خوبی در فواصل بین 500 تا 1200 متر داره و برای فواصل کمتر از 500 متر کشندگی اون خیلی زیاده، اما به نظر من برای ایفای نقش اسنایپر میدان نبرد حتما باید نیمه اتوماتیک باشه، گلنگدنی بیشتر بدرد شکار و عملیات مخفی می خوره، و البته دقتش هم بیشتره.

[quote] من پيشنهاد ميكنم يه تفنگ با كاليبر 300 مگنوم يا 300 وينچتر كوتاه مگنوم با گلوله 200 گريني [/quote]

به نظر من 300 وینچستر مگنوم یا 340 خیلی بهتره، گلوله هم باید 2 تا باشه 225 گرینی برای فواصل دورتر و 190 گرینی برای فواصل نزدیکتر.

[quote] بهترين تفنگ هم بنظرم FN SPR A5 هست [/quote]

البته اگه تکنولوژی خاص تولید لوله والتر W2000 رو داشتیم و اونو مهندسی معکوس می کردیم دیگه معرکه بود.

موفق باشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من خودم از 100 متری باهاش بطری نیم لیتری آب رو با یه تیر زدم( چه حالی داد همه آبهای توی بطری پاشید تو هوا)[/quote]

ببخشید چون گزینه ادیت نبود پست متوالی میدم، اضافه کنم که اینکار رو بدون دوربین اون(با استفاده از سیستم نشانه روی خود سلاح) انجام دادم، اینو گفتم که نگین بابا هنری نکردی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.