aryoreza

تاپیک جامع فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فراجا)

Recommended Posts

اکثر بچه های سایت بچه های مذهبی هستند و واقعا من احساس میکنم سلامت جامعه براشون مهمه
اما
در مورد از این دست اتفاقات
اول اون بسیجی اگر خیلی مسلمونه اصلا چرا به اون دخترا نگاه کرده!؟
چه معنی داره اصلا یه مرد غریبه بیاد به زن و بچه مردم (چه باغیرت باشن و چه بی غیرت) حسابی زل بزنه بعد وارد بحث بشه که خواهر من تو این جای حجابت درسته این جاش بده؟!
تازه یک سری از دوستان میگند وظیفه همه ما هست که این کار رو کنیم!
خب الان اگه یک دختر محجبه و چادری هم، من به نظرم بیاد که مثلا داره با دوستای همجنسش زیاد بگو بخند میکنه!( منم بر فرض مثال یه جوون سوسول!) خوبه بیام شروع کنم بهش نصیحت کردن؟؟ بعدم بگم دارم وظیفمو انجام میدم؟
شما اینو میپسندی؟؟؟؟؟
نیروی انتظامی هم در گشت ارشاد طبق دستور باید از مامور زن برای ارشاد استفاده کنه،دیگه چه برسه به مردم عادی.
این دو نفر هم در کاری که بهشون ربطی نداره دخالت کردند
اگه کسی مزاحم این دخترا شده بود باز اون موقع چه بابت نهی از منکر و چه از روی مردونگی اگه دخالت میکردند،جای بحث داشت،اما الان کار اشتباه بوده دوستان هم توجیه نکنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمام چیزهایی رو که گفتی درسته ولی هیچکدوم مال اینجا نیست و ربطی نداره البته اگر بیشتر از سرچ کمی هم بادقت بخونی همین ها رو.
مسئله ایجا تذکر دو نفر آدم عادی بوده و برخورد بد ناجا تمام نه بحث بسیجی بودن بود و نه بحث اینکه ما بخواهیم از شما بریم برای استفتاء جمع کنین.

ولی خوب ارنستی دیگه ماشا الله فقط مونده خودت رو با علی مقایسه کنی راستی چرا فرمانده حضرت نبی رو میگی حداقل مثال می زدی علی (ع) که توی خندق و یا خیبر سنی نداشت ها بهتر نیست تازه شان تو خیلی بالاتر از این چیزهاست.
من توی این غرور عجیب تو موندم واقعا موندم ...

در ضمن اون احکامی که گذاشتی در مورد امر و نهی بود و بنا بر این هست که افراد یا همدیگر رو نمی شناسن و یا نهایتا با هم فامیل هستن ولی زیر همون احکام این حکم همبود کهد در مورد وظیفه مرد هست به همسر و این بسط پیدا می کنه به زمانی که دختر و یا پسر ازدواج نکردن و بر میگرده به پدر و مادر اونها:

- عدم التزام مرد به حجاب شرعی همسر
اگر مردى همسرش را به حجاب شرعى ملتزم نکند، آیا فاسق محسوب مى شود؟
اگر نهى از منکر را ترک کند فاسق است.
این هم بعدی
- قطع رابطه خانوادگی جهت نهی از منکر
آیا قطع رابطه با اقوامى که نسبت به امور شرعى بى تفاوتند مثلا (خمس و زکات نمى دهند) و یا امور خلاف شرع انجام مى دهند و امر به معروف و نهى از منکر در آنها تأثیرى ندارد جایز است؟
اگر قطع رابطه موجب بیدار شدن آنها گردد واجب است و اگر اثر منفى دارد، این کار را نکنید.

نهی از منکر در دانشگاهها
یکى از مسؤولین دانشگاهها به غلط امر به معروف و نهى از منکر و تذکّر به دانشجویان خاطى را محدود به مسؤولین انضباطى دانشگاه مى داند و به دانشجویان مؤمن میدان نمى دهد، با توجّه به این مطلب وظیفه یک دانشجوى متعهّد و انقلابى در این زمینه چیست؟
ا[color=red]مر به معروف و نهى از منکر وظیفه همه مسلمانهاست و کسى نمى تواند جلوى آن را بگیرد[/color] ولى باید طورى انجام گیرد که نظم دانشگاهها و مؤسّسات به هم نخورد.
در ضمن در مورد زدن هم نص صریح قران داریم و نیازی به نظر شما نیست.ولی خوب رسمه دیگه همیشه اونی رو که دوست داریم کپی می کنیم و بقیه رو سانسور توی بقیه موارد هم از این دست کارها داشتیم.
و در همون حکم زدن هم در مورد محارم هست مثلا عمه یا خاله و... نه به همسر و یا فرزند که حکمش کاملا فرق می کنه و در کل مبحثش از امر و نهی فراتر و به مدیریت درونی خانواده و احکام درونی خانواده بر می گرده.

اینم بخشی دیگه که حذف فرموده بودین:
قطع رابطه برای اصلاح رفتار ناشایست
آیا با اشخاصى که افعال و کردار غیر معقولانه و ناشایست دارند و با تذکّر، از افعال خود دست بردار نیستند، مى شود قطع رابطه نمود؟
[color=red]در صورتى که قطع رابطه موجب خوددارى از منکر شود لازم است. [/color]
امر به معروف و نهی از منکر نسبت به نامحرم
امر به معروف و نهى از منکر مرد نسبت به زن نامحرم، یا بالعکس چگونه باید صورت پذیرد؟
[color=red]باید به صورتى باشد که خلاف شرعى در آن پیش نیاید[/color]، و به زبان خوش و منطقى انجام گیرد.
اینم در مورد مشروب خاری که گفتین:
نهی از منکر شخصی که موجب اذیت و آزار دیگران می شود
اگر کسى با راه رفتن یا صحبت کردن در مکان عمومى، موجب اذیّت و آزار دیگران شود، چه حکمى دارد؟ بر فرض حرام بودن، آیا باید نهى از منکر کرد؟
کار خلافى انجام داده، و[color=red] لازم است با زبان خوش او را نهى از منکر کرد.
[/color]توجه کن با زبان خودش.

اینم در مورد ناصح بودن زن و مرد و برعکس البته در مورد ضابطین هست ولی بسط اجتماعی داره در زمانی که بحث امر و نهی پیش میاد و زمانی که مثل همین موضوع که کسی نبوده و اینها باید وظیفشون رو انجام میدادن:
نهی از منکر ناصحین
آیا امر به معروف و نهی از منکر توسط ناصحین مرد وابسته به ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منکر به زنان بدحجاب مجاز است یا خیر؟ با عنایت به اینکه ناصحین زن در ستاد فعالیت دارند و امر به معروف توسط ناصحین مرد مستلزم صحبت کردن، نگاه کردن به مو یا حتی بدن زن نامحرم باشد.
امر به معروف و نهی از منکر واجب کفائی است، [color=red]اگر به اندازه کافی ناصح از جنس موافق باشد لزومی ندارد جنس مخالف اقدام کند. [/color]

و این آخری که دلیل برخورد شدید من با کاربر شهرزاد بود:
حکم ارشاد جاهل به حکم یا موضوع
آیا ارشاد جاهل در موارد جهل به حکم واجب و در موارد جهل به موضوع جایز یا مستحب است؟
[color=red]در موارد جهل به حکم واجب است [/color]و در [color=red]جهل به موضوع لازم نیست[/color] مگر اینکه موضوع خطرناکی باشد.
شما و ایشون وارد موضوع جهل به حکم شدین و باید من اقدام می کردم نه جهل به موضوعی بی اهمیت.
بقیه صفحات رو میزارم دوستان مراجعه کنن و بخونن و دیگه دست به کپی پیست نمی زنم و رنگ آمیزی.
ولی تورو به هر کس ایمان داری دیگه از این نوع گلچین کردنها و کپی زدن ها ور دار.

نمی دونم چی فکر می کنی در مورد خودت و بقیه ولی یه بار بهت گفتم و باز می گم نه من کسیم و نه تو هر چی هست خودشه و لاغیر.همین که با این غرور به همه میگی تو در حد من نیستی نیازی به هیچ تفسیری در مورد شما نیست بقیه می فهمن شما با یه روش حداقل غیر خدایی از بالا داری به همه نگاه میکنی و به قول خودتون دارین می خندین.راستی لجاجت از نشانه های .....

حرفی می زنی ها کاوه خان چشم داره با سرعت چند صد فریم می بینه ما بگیم چرا نگاه کردی در ضمن اگر اینی که شما میگی باشه فکر می کنم باید روی چشممون رو چشم بند بزنیم و توی خیابون راه بریم .

زل نمی خواد برادر من وقتی می بینی که از فاصله 2000 متری یه خانمی حجابش بده زل می خواد آخه؟

بحث دوم شما در مورد اون خانم هم بیشتر یه نوع فرافکنی بود هر چند وظیفه همه امر و نهی هست .در ضمن همینه دیگه همه ما یه جای کارمون می لنگه و حالا چون یه جا می لنگه میگیم کلا همه رو تعطیل کنیم.

در ضمن شما باز داری می گی بسیجی توی متن فقط نوشته اینها بسیجی هستن(احتمالا برای وارد کردن فشار بیشتر روانی) نه اینکه اونجا ماموریت بسیجی داشتن.
در ضمن در مورد اون قضیه طلبه که چاقو خورده بود خود ایت الله خاتمی توی نماز جمعه در مورد امر و نهی و وظایف جامعه صحبت کردن اگر توجه می کردید می فهمیدید ایشون اشاره ای داشتن به اینگونه موضوع و نظراتی که در مورد عدم دخالت بسیجی ها و حتی مردم عادی و ....بود.

در ضمن این همه علمای مدتیه دارن حرف می زنن و یا خطیب های جمعه در مورد وظیفه مردم و بخصوص حجاب و هر جمعه توی یه شهر شاهد راه پیمایی مردم هستیم حتما اونها از فضا امدن و انسان عادی نیستن و اون علما و خطبا هم حالا یه چیزی گفتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نشد دیگه

من انتظار داشتم آقا رضا و اوپرا منظورمو از سوال بفهمند ولی نشد!

منظورمو کاوه فهمید مرد باید از چشمش مراقبت کنه زن هم از عفتش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حسین جان پست بالا رو دوباره ادیت کردم الا بخون.
اون نظر شما کاملا درسته و باید محض اطلاع شما عرض کنم حجاب مراتبی داره و انواعی و انواع اون بر میگرده به زبان چشم دست جوارح در کل و حتی عقل و یکی از اونها لباس هست دوست عزیز.ولی نمیشه در مورد اینکه من باید حجاب و عفت داشته باشم (که باید باشه) دست از انجام وظیفه بردارم و امر نهی نکنم و مثل کبک بگم من نگاه نمی کنم هر کی هر چی خواست بکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داستان اقای دکتر مرحوم شریعتی هست دیگه !

میگه یه اقایی میاد میگه شما تا کی میخوای تحمل کنی تو جلسات مذهبی حسینیه این خانم های بی حجاب بیان و اینا
خلاصه طرف مدام همینو میگه اقای شریعتی هم میگه شما نگاه نکن !

یه روز طرف میاد میگه وامصیبتا ! چشمک ، مرحوم شریعتی میگه باز چی شده ؟ باز خانم بی حجاب ؟
میگه بدتر !

دختره با چادر اومده اما زیر چادرش هیچی نپوشیده جز یه دامن کوتاه و .... خلاصه با مخلفات میگه گویا !

دکتر شریعتی میخنده میگه : به نظر شما اون زیر چادرش اینجور لباس پوشیده بهتره یا اینکه شما بری زیر لباسشو ببینی بهتره ؟ چشمک

ولی خداییش با قسمت حرف اپرا موافقم راجبه دست به یقه شدن !

کلا نمیدونم چرا ما اینجوریم .... و این چیزیه که حتی خارجیام تو شگفتند ، میزان ارایش زنان ایران بالاترین میزانه و بارها باعث سوال شده که چرا واقعا ؟

یا همین غیرت ، ولی با وصف همه اینا به نظر من هرکسی نمیتونه بره بگه حاجی زنت فلان ! یا خانم فلان

اپرا جان تازه پستت رو دیدم اما بهتر دیر دیدم ، لزومی به جواب نیست جز یک قسمت :

[quote]
ولی خوب ارنستی دیگه ماشا الله فقط مونده خودت رو با علی مقایسه کنی راستی چرا فرمانده حضرت نبی رو میگی حداقل مثال می زدی علی (ع) که توی خندق و یا خیبر سنی نداشت ها بهتر نیست تازه شان تو خیلی بالاتر از این چیزهاست. [/quote]

دیدی شما مغرض هستی به من ؟ فقط چون منفی ذهنت نسبت به من بیشتره

وگرنه بنده جمله م کاملا مشخصه

شما تمسخر کردی منم گفتم حتی اگرم بوده باشم هم بعید میدونم گناه کبیره کرده باشه کسی ، ضمن اینکه هیچ جای جمله م اشاره نکردم ارکان بسیج بودم بلکه گفتم توش مسئولیت داشتم تا وقتیم بودم کارمو دوست داشتم ، ضمن اینکه بعد کشیدن بیرون از بسیج به امر خطیرضدحال زدن ادامه دادم نمونه ش تو دانشگاه به وفور هست !

ضمن اینکه بنده لینک دادم تا نگید سانسور کرد و ضمن اینکه دقت کن من لینک دادم نه تو ! پس یعنی من حداقلش نباشه ده دقیقه از جنابعالی زودتر خوندمش پس ده دقیقه بیشتر روش فکر کردم !

[color=red]دوست گلم ، بنده بازم معتقدم به هیچ عنوان نباید از تذکر بالاتر داد و وظیفه شم نیست و حق شم نداره [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آیا امر به معروف و نهی از منکر توسط ناصحین مرد وابسته به ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منکر به زنان بدحجاب مجاز است یا خیر؟ با عنایت به اینکه ناصحین زن در ستاد فعالیت دارند و امر به معروف توسط ناصحین مرد مستلزم صحبت کردن، نگاه کردن به مو یا حتی بدن زن نامحرم باشد.
امر به معروف و نهی از منکر واجب کفائی است، اگر به اندازه کافی ناصح از جنس موافق باشد لزومی ندارد جنس مخالف اقدام کند.[/quote]

اپرا عزیز الان ما در چه وضعی هستیم؟ تعداد کافی ناصحین خانم وجود داره و یا نه؟
من واقعا درک نمیکنم، امر به معروف و نهی از منکر اونهم در مورد بدحجابی، واجب کفایی چه جوری درش معنا پیدا میکنه؟
خب یعنی هر مامور ستاد امر به معروف اگه در موقع مشاهده منکر، دراطرافش یک مامور ستاد مونث نبود، اون موقع میشه واجب کفایی؟و خودش باید اقدام کنه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قبل از هرچيز بايد يه گله‌ي اساسي خدمت تمامي دوستان (اسم نمي‌برم) داشته باشم!
دوستاني كه بيش از هر كس ديگري ازشون انتظار دارم.

نمي‌دونم چرا تو سايت باب شده كه به جاي پاسخ به سخن هر شخص، به منشأ ديدگاه وي حمله كنيم!
مثلاً اگه رومل بياد بگه پرسپوليس كه همه‌اش داره مي‌بازه، من پرسپوليسي ميام تو شكمش و مي‌گم تو كه عكس سيد حسن رو گذاشتي تو سايت دانشجو نمي‌خواد درمورد پرسپوليس حرف بزني!

آخه اينم شد جواب؟

يا اينكه كافيه كسي بگه من خودم چنين چيزي رو ديدم يا نديم و ...!
اونوقت دوستان به جاي اينكه پاسخ فرمايشش رو بدن، سن بالا يا پايين، سابقه‌ي طرف و اعتقاداتش رو زير سوال مي‌برن و قص علي هذا!

يا اينكه شخصي در موضوعي خاص، عقايد و باورها و علايقي داره. بعد ما از اون مورد استفاده كنيم براي كوبيدنش در موضوعي ديگه!

متأسفانه موارد بسياره و صرفاً محدود به اين تاپيك هم نمي‌شه. ولي متأسفانه در اين تاپيك، بسيار بيشتر ديده شده.

ادامه‌ي عرايضم رو مي‌ذارم براي انتهاي پست.

--------------------------------------------------------------------------

من تعجب مي‌كنم از دوستان عزيز كه متن خبر رو درست مورد مطالعه قرار نداده، درخصوص اون اظهار نظر مي‌كنن.
درسته كه از متن خبر، آگاهي چنداني نداريم. ولي از روي همين متن هم خيلي مسائل دستگيرمون مي‌شه :

پس بهتره يه بار حداقل سه خط اول متن رو كامل مطالعه كنيم‌ :

[quote]به گزارش خبرنگار مشرق، دوشنبه شب (24 مرداد) یکی از جوانان بسیجی ساکن خیابان شهید کلاهدوز و از اعضای ناحیه شهید مفتح در حال مراجعت از مراسم هیات، در حوالی خیابان میرداماد با چند خانم که وضع نامناسب ظاهری داشتند برخورد می کند.

شاهین میرزایی که همراه دوست خود بوده، پس از مشاهده این افراد به طرف آنها رفته و یکی از این بانوان را مورد امر به معروف و نهی از منکر قرار می دهد.

در همین حین یکی از گشت های کلانتری گاندی در محل حضور پیدا کرده و اقدام به پرس و جو از این جوان بسیجی می کند. [color=red]این جوان بسیجی نیز با بیان اینکه قصد امر به معروف داشته خواستار انتقال خانم بدحجاب به کلانتری می شود[/color].[/quote]
فكر كنم هركدوم از دوستان عزيز كه با سوابق اين دست برخوردها آشنايي داشته باشن، به خوبي بدونن منظور از اين سطور، نه تقريباً، بلكه دقيقاً چيه!!

البته اين موضوع، دقيقاً برمي‌گرده به تعريف غلط امر به معروف و نهي از منكر در جامعه؛ بخصوص بين اقشار مذهبي عزيز، بالاخص برادران عزيز بسيجي!
چرا كه فكر مي‌كنن امر به معروف و نهي از منكر، يعني جلوي طرف رو گرفتن، گير دادن و در نهايت به اولين كلانتري معرفي كردن براي گرفتن ايشان و انتقال ايشان به كلانتري!!

اين، كل تفكر امر به معروف و نهي از منكر عزيزان هست و اميدوارم دوستان نفرماين كه نيست؛ چرا كه تجربه چيز ديگري رو نشون مي‌ده.

-------------------------------------------------------------------------

اما براي اينكه حداقل براي يك بار هم كه شده، يه كار اصولي انجام بشه، بهتره دوستان بيان تعريف‌شون از امر به معروف و نهي از منكر رو بيان بفرماين.

براي راحتي كار دوستان، شرايط امر به معروف و نهي از منكر، از ديدگاه برخي علماي بزرگ شيعه‌ي حال حاضر كه همگي مرجع تقليد هستن، رو قرار مي‌دم.
پس بهتره تمامي دوستان، قبل از هر اظهار نظري، اول اين شرايط رو مورد مطالعه قرار بدن :

حضرت آيت الله مكارم شيرازي :

مسأله 2414ـ امر به معروف و نهى از منكر بر تمام افراد عاقل و بالغ با شرايط زير واجب است: 1ـ كسى كه مى خواهد امر و نهى كند بايد يقين داشته باشد كه طرف مقابل مشغول انجام حرام يا ترك واجبى است. 2ـ احتمال دهد كه امر و نهى او اثردارد، خواه اثر فورى داشته باشد يا غير فورى، كامل يا ناقص، بنابراين اگر بداند هيچ اثر نمى كند واجب نيست. 3ـ در امر و نهى او مفسده و ضررى نباشد، پس اگر بداند يا خوف اين باشد كه امر يا نهى او، ضرر جانى يا عرضى و آبرويى يا مالى قابل توجّه نسبت به او يا بعضى از مؤمنين مى رساند واجب نيست، ولى اگر معروف و منكر از امورى باشد كه شارع مقدّس اسلام اهمّيّت زيادى به آن مى دهد (مانند حفظ اسلام و قرآن و استقلال ممالك اسلامى، يا حفظ احكام ضرورى اسلام)، بايد اعتنا به ضرر نكند و با بذل جان و مال در حفظ آنها بكوشد.

حضرت آيت الله نوري همداني :‌

مسأله 2789- چند چيز شرط است در واجب بودن امر به معروف و نهي از منکر :
اوّل : آنکه کسي که مي خواهد امر و نهي کند ، بداند که آنچه شخص مکلّف بجا نمي آورد واجب است بجا آورد ، و آنچه بجا مي آورد بايد ترک کند و بر کسي که معروف و منکر را نمي داند واجب نيست .
دوّم : آنکه احتمال بدهد امر و نهي او تأثير مي کند ، پس اگر بداند اثر نمي کند واجب نيست .
سوّم : آنکه بداند شخص معصيت خود را تکرار کند ، پس اگر بداند يا گمان کند يا احنمال صحيح بدهد که تکرار نمي کند ، واجب نيست .
چهارم : آنکه در امر و نهي مفسده اي نباشد ، پس اگر بداند يا گمان کند که اگر امر يا نهي کند ، ضرر جاني يا عشرضي و آبروئي يا مالي قابل توجّه به او مي رسد واجب نيست ، بلکه اگر احتمال صحيح بدهد که از آن ترس ضررهاي مذکور را پيدا کند واجب نيست ، بلکه اگر بترسد که ضرري متوجّه متعلِّقان او مي شود واجب نيست ، بلکه با احتمال وقوع ضرر جاني يا عِرضي و آبروئي يا مالي موجب حَرَج بر بعضي مؤمنين ، واجب نمي شود بلکه در بسياري از موارد حرام است .

حضرت آيت الله خامنه‌اي :

س 1057: کسى که مى‏خواهد شخصى را امر به معروف و نهى از منکر نمايد، آيا بايد قدرت بر آن را داشته باشد؟ در چه زمانى امر به معروف و نهى از منکر بر او واجب مى‏شود؟
ج: آمر به معروف و نهى کننده از منکر بايد عالم به معروف و منکر باشد، و همچنين بداند که فاعل منکر عمداً و بدون عذر شرعى مرتکب آن مى‏شود، و زمانى اقدام به امر ونهى واجب مى‏شود که احتمال تأثير امر به معروف و نهى از منکر در مورد آن شخص داده شود، و ضررى براى خود او نداشته باشد، و در اين مورد بايد تناسب بين ضرر احتمالى و اهميت معروفى را که به آن امر مى‏نمايد يا منکرى که از آن نهى مى‏کند، ملاحظه نمايد. در غير اين صورت، امر به معروف و نهى از منکر بر او واجب نيست.

حضرت امام روح الله خميني (ره) :

٢٧٩١ چند چيز شرط است در واجب بودن امر به معروف و نهى از منكر: اول: آنكه كسى كه مى‏خواهد امر و نهى كند، بداند كه آنچه شخص مكلف به جا نمى‏آورد، واجب است بجا آورد، و آنچه بجا مى‏آورد، بايد ترك كند. و بر كسى كه معروف و منكر را نمى‏داند، واجب نيست. دوم: آنكه احتمال بدهد امر و نهى او تاثير مى‏كند. پس اگر بداند اثر نمى‏كند، واجب نيست. سوم: آنكه بداند شخص معصيت كار بنا دارد كه معصيت‏خود را تكرار كند. پس اگر بداند يا گمان كند يا احتمال صحيح بدهد كه تكرار نمى‏كند، واجب نيست. چهارم: آنكه در امر و نهى مفسده‏اى نباشد. پس اگر بداند يا گمان كند كه اگر امر يا نهى كند، ضرر جانى يا عرضى و آبرويى يا مالى قابل توجه به او مى‏رسد، واجب نيست. بلكه اگر احتمال صحيح بدهد كه از آن، ترس ضررهاى مذكور را پيدا كند، واجب نيست. بلكه اگر بترسد كه ضررى متوجه متعلقان او مى‏شود، واجب نيست. بلكه با احتمال وقوع ضرر جانى يا عرضى و آبرويى يا مالى موجب حرج بر بعضى مؤمنين، واجب نمى‏شود. بلكه در بسيارى از موارد حرام است.

-------------------------------------------------------------------------

همون‌طور كه ملاحظه فرمودين، تمامي حضرات روي نكات و نقاط مشتركي تأكيد داشته‌ان كه درصورت عدم وجود اون شرايط، اين امر از مكلف ساقط مي‌شه!

پس در همين‌جا، فرض دوستان مبني بر عموميت و واجب شرعي بودن به هر كس، ابطال مي‌شه.
چون طبيعتاً اگه اين شرط، همگاني بود، شروط ديگري رو نمي‌بايست براي اون در نظر بگيريم.

اما براي اينكه ذهن دوستان بيشتر روشن شه، مسئله رو با ذكر مثالي تشريح مي‌كنم.

همون‌طور كه مي‌دونين، روزه هم مثل امر به معروف و نهي از منكر، جزو فروعات دينه و انجامش واجب.
وظيفه‌ي هر مسلماني هم هست كه اون رو رعايت كنه. يعني جنبه‌ي همگاني داره.
ولي آيا بر هر مسلماني واجبه كه روزه‌دار باشه؟!
با مراجعه به شرع مقدس، مي‌بينيم كه خير! شرايطي رو براي داشتن صلاحيت روزه‌داري، خداوند متعال و مراجع و فقهاء در نظر گرفتن؛ مثل :

1- پاك بودن طرف (درخصوص زنان و مردان، احكام مربوطه دارد).

2- داشتن سلامت جسماني؛ به نحوي كه روزه‌داري ضرري به سلامت جسماني وي وارد نسازد.

3- مسافر نبودن وي‌ (براساس احكام مربوطه مثل بعد مسافرت، نحوه‌ي مسافرت و ميزان اقامت).

4- درخصوص بانوان، عدم شيردهي به نوزاد (كه باز احكام خاص خودش رو داره)

5- ...

ملاحظه مي‌فرمايين؟
براي يك روزه‌ي ناقابل، كلي شرط و شروط هست كه اگه يكي‌شون (فقط يكي‌شون!!) رعايت نشه، وظيفه‌ي روزه‌داري از روزه‌دار ساقط مي‌شه.
يعني همون واجب عيني كه بر عموم مسلمانان مترتب هست، فقط با نقض يك شرط خيلي ساده از ايشان ساقط مي‌شه.

حالا ما خودمون رو از وسط با شمشير سامورايي نصف كنيم كه الا بلا بايد همه روزه بگيرن و كسي حق نداره به اين حرف هم اعتراض كنه، به نظر شما حرف درستيه؟!! يا برمي‌گرده به پايه‌ي ضعيف دانش و معارف ديني ما؛ بالاخص در امور فقهي؟!

-----------------------------------------------------------------------------------

درخصوص امر به معروف و نهي از منكر نيز همين مسئله وجود داره.
با فرض اينكه اين امر، واجب عيني است! (از اين كه فرض بالاتر، امكان نداره؟!!)؛

حالا به نظر شما، با اينكه عموم اين امكان رو دارن و شرع بهشون اجبار كرده، دليل مي‌شه كه شرايطش رو هم داشته باشن؟!!

پاسخ قطعاً خير هست. چون قطعاً تطبيق شرايط طرف مقابل و خود ما و همچنين اثربخشي اين امر، چيزي نيست كه در توان همه باشه.

مثالي مي‌زنم.
فرض بفرمايين دولت اعلام مي‌كنه تحصيل در رشته‌ي پزشكي براي عموم آزاده.
اين به اين معني هست كه هركسي، چه فرزند وكيل و وزير باشه و چه مردم عادي، امكان تحصيل در اين رشته رو داره و تبعيضي قائل نيستن.

حالا به نظرت، من مصطفي همين‌جوري بخوام برم دانشكده پزشكي، در اين رشته تحصيل كنم راهم مي‌دن؛ صرفاً با همين حكم؟!!!
مي‌گن عمو جان. اولاً برو چند سال ديگه بيا كه عقلت يكم رشد كرده باشه.
بعد هم درسته كه براي همه آزاده. ولي شرط تحصيل درش، قبولي تو آزمون ورودي هست كه از طريق كنكور سراسري برگزار مي‌شه.

پس از قبولي در دانشگاه و كسب شرايط لازم، اون موقع هست كه مي‌توني وارد اين رشته شي و درش تحصيل كني!
ولي اگه شرايطش رو نداشته باشي، حسابي شرمنده‌تيم، دنبال پرونده‌تيم!!

-----------------------------------------------------------------------------------

اما چرا جلوي واژه‌ي «واجب عيني»، يه علامت تعجب گذاشتم؟‌ عرض مي‌كنم.
حتماً دوستان مي‌دونن واژه‌ي «واجب عيني» و واژه‌ي «واجب كفايي» به چه معناست و كجاها كاربرد داره ديگه!!
دوستان طوري صحبت فرمودن، گويي اصلي بلابديل هست كه امر به معروف و نهي از منكر، واجب عيني است و همگان بايد درش ورود پيدا بفرماين!!

اما بد نيست بدونين كه بين علماء در اين خصوص، بشدت اختلاف هست و اتفاقاً علماي بزرگي بودن كه امر به معروف رو واجب كفايي دونستن! يعني اينكه اگه مثلاً نهاد يا اشخاص يا افرادي از جامعه به اين امر اشتغال داشتن و مردم رو امر به معروف و نهي از منكر مي‌كردن و ميزانشون به كفايت بود، اين امر از ديگران ساقط مي‌شه.

بهتره اين حكم رو ملاحظه بفرمايين :

٢٧٨٧ امر به معروف و نهى از منكر واجب كفايى مى‏باشد، و در صورتى كه بعضى‏از مكلفين قيام به آن مى‏كنند، از ديگران ساقط است. و اگر اقامه معروف و جلوگيرى از منكر موقوف بر اجتماع جمعى از مكلفين باشد، واجب است اجتماع كنند.

فكر مي‌فرمايين اين حكم از كيه (كيه؟!!!! كيييييييهه؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! ببخشيد! اشتباه شد!)؟!
كدوم بزرگواري اين رو فرمودن؟

آيت الله خود خوانده و معزول؛ يوسف صانعي؟
آيت الله العظمي منتظري؟
آيت الله موسوي اردبيلي؟

خير!
حضرت امام خميني (ره)!!!

منبع مي‌خواين؟

http://www.leader.ir/tree/index.php?catid=2

منبع از اين معتبرتر؟ سايت مقام معظم رهبري رضوان الله تعالي.

چي شد؟ اين فتوا براتون عجيب بود؟

بد نيست اين لينك رو هم ملاحظه بفرمايين :

http://www.jahannews.com/vdcjhtevmuqemaz.fsfu.html

و البته براي اينكه عدالت رعايت شه و شبهات برطرف و مشكلي پيش نياد، اين لينك رو ملاحظه بفرمايين.
تمامي جوانب امر درش به خوبي ذكر شده و نظريات گوناگون هم درش اومده :

http://www.ehya.ir/article_show.asp?gid=/0/9/42/130/137/&id=514

پس ملاحظه مي‌فرمايين؟
بهتره دوستان خيلي هم تخته گاز تشريف نبرن جلو و يه مقدار در اين خصوص تحقيق بفرماين.

---------------------------------------------------------------------------------------

حالا كه رسيديم به اينجا، برمي‌گردم به ابتداي متن.

اگه دوستان از پاسخ‌هاي تندشون، قصد اين رو داشتن كه صرفاً طرف مقابلشون رو تخريب بفرماين كه هيچي!
ولي اگه هدفشون، به زعم خود، اصلاح عقيده‌ي غلط و يا باطل ايشان و امر به معروف ايشان و نهي از منكر ايشان بود، آيا حقيقتاً شرايطش رو داشتن؟
آيا خود دوستان، شرايط امر به معروف و نهي از منكر رو در همين سايت ساده، رعايت فرمودن؟!!
آيا كلام لين داشتن؟ آيا امكان اثرپذيري‌ رو در كلام رعايت فرمودن؟ آيا مفسده نبودنش رو مدنظر داشتن؟!!

يا با كلام خويش، به تحقير و تخطئه‌ي طرف مقابل پرداختن؟!!

حالا اديب پوست كلفته و اگه حرفي بهش زده بشه، اونقدر پررو هست كه بخواد جواب بده.
ولي آيا اگه به من نوعي اين حرف‌ها زده بشه، مي‌تونم به همين راحتي از شما بگذرم؟!! (البته من خودم از اديب بچه پررو تر و پوست كلفت‌ترم!!)
اگه دوستي از اين موضوع رنجيده باشه، آيا به نظر دوستان، كار خير و صوابي انجام دادن (منظور همون صوابه! غلط املايي نيست! با ثواب فرق فيل كالينز مجيد جان!)؟
يا بالعكس، با يه عمل غلط، در اين شب‌هاي عزيز براي همين كار خيري كه مد نظر انجام دادن، گناه به حساب خودشون واريز فرمودن؟!!

اين موضوع، بحث سياسي نيست كه بگيم طرف ليبرال و سوسيال و ماركسيست و كمونيست و اپورچونيست و آنارشيست و راديكاليست و ناسيوناليست و فمنيست و رئاليست و اكسپرسيونيست و سورئاليست و بوروكراتيست و نارسيسيست و گربه‌ايست و پينوكيوايست و ميكي موسيست و ... هست و هدف ما هم جلوگيري از نشر عقايدشه!
اينجا، دقيقاً بحث شرع مقدس مطرحه و راه حل پاسخگويي به شبهات، اشتباهات و ... اش هم كاملاً در شرع مقدس و در سيره‌ي ائمه‌ي اطهار و پيامبر اكرم (ص) و بزرگان دين و فقهاي فقيد و حي و حاضر فعلي ما اومده.

پس اگه خودمون رو مسلمان مي‌دونيم، بهتره اول نسبت به خودمون شناخت داشته باشيم و بعد برسيم به اصلاح تفكرات دوستان‌مون تا خداي ناكرده حرامي رو در فعل حلال و واجب مرتكب نشيم.

-------------------------------------------------------------------------------------

تمامي اين‌هايي كه عرض شد و شرايط مختلفش بيان شد و ال شد و بل شد، همگي برمي‌گرده به امر به معروف لساني!
يعني شما حتي در اين اندازه حق نداري كه راه يك نفر رو ببندي و به زور امر به معروف و نهي از منكرش كني (حتي بدون دخالت دست)!
يعني شما حق نداري متوقفش كني و بگي «حجابتو درست كن!» يا «يقه‌اتو ببند!» يا الفاظي از اين دست.
شما به فرض رعايت تمامي مواردي كه توسط حضرات آيات عظام نقل شد و با فرض حصول كامل شرايط، صرفاً مي‌توني با كلام لين و دوستانه و ناصحانه، معروف و منكر رو توضيح بدين و حتي در پذيرش اون نيز حقي ندارين كه اگه يه كلانتري‌اي چيزي ديدين، سريع صداش كنين كه اين باباها رو برداره بندازه تو گوني ببره اونجايي كه عرب ني انداخت تا درس عبرتي شه براي تمامي جوامع نسوان و غيرنسوان كه از اين پس با زبان خوش، امر به معروف و نهي از منكر ما رو گوش بدن!!!

=========================================

اميدوارم ديگه از هيچ يك از دوستان، اين طرز برخوردها رو شاهد نباشم!

روي تذكرم هم كلي بود.
اگر هم دوستاني كه به بنده نزديك‌ترن و خودشون رو مصداق اين تذكر بنده ديدن از بنده دلخور شدن، ازشون عذرخواهي مي‌كنم.
ولي بايد بدونن كه اگه مصداق اين تذكر بودن، بهتره قبل از ناراحت شدن از دست حقير، به اين فكر كنن كه چرا مصداق چنين تذكري شدن.
چون قاعدتاً انتظار بنده از ايشان، چيز ديگري است و اتفاقاً وظيفه‌ي حقير اينه كه درصورت ديدن اشتباهات ايشان، بهشون اشتباهشون رو متذكر بشم تا تكرارش نكنن.

يكبار ديگه از تمامي دوستان عزيز (چه موافق و چه مخالف) درخواست مي‌كنم كه به هيچ‌وجه به همديگه اهانت نفرمايين!
چه اديب عزيز، چه برادر اپرا، رضا، محمد، كاوه، حسين، هكس‌من، جناب شهرزاد و يا هر كس ديگري كه در تاپيك داره بحث مي‌كنه (كلي اسم بردم كه باز روي سخنم به هيچ كس نباشه).

هركس در نهايت آرامش، حرف خودش رو بزنه و سعي در غالب كردنش نداشته باشه؛ بالاخص با توهين و تحقير سايرين.

==========================================

در پايان از تمامي دوستان عزيز بابت اطاله‌ي كلام عذرخواهي مي‌كنم.

----------------------------------------------------

پ.ن : نقل قول‌هايي كه از مراجع عظام نقل شد، صرفاً در باب شرايط امر به معروف و نهي از منكر بود و درخصوص حالات مختلفش نبود.
اميدوارم دوستان بنده رو به انتخاب گزينشي احكام متهم نفرماين.
چون سعي شد از مراجع مختلف قرار داده شه تا عموميت پيدا كنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من در مورد این پسره فقط برای توجیح این چیزا رو گفته و متاسفانه از اسم شریف بسیج سو استفاده کرده که باید یه گوشمالی هم به خاطر این کار بهش داد.
در مورد کلیت این کار هم بگم باید خانم ها دختر ها را امر به معروف کنند و اقایون پسرها را چون هرکسی بهش برمیخوره که یه پسر با ناموسش حرف بزنه حالا چه قران بخونه یا فحش بده.
تو منطقه ما اگه از اینکارای مندراوردی صورت بگیره نیروی انتظامی که جای خود دارد - مردم یک کتک درست و حسابی نوش جانش میکردند تا دیگه با ناموس مردم یکی به دو نکنه.
بدحجابی بده ولی این راهش نیست که یه پسر نا محرم بیاد ناموس مردم رو بازخواست کنه چون همه ی افراد جامعه که چشمشون چفت و بس نداره و این یه پوششی میشه برای بی ناموسی و فساد چون مثلا بعضی برای دختر ب...میرن و اگه نیروی انتظامی خواست برخورد کنه امر به معروف رو بهانه میکنه. icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بنابر این گزارش، مامور کلانتری گاندی در کمال ناباوری این دو جوان را به اتهام مزاحمت برای نوامیس بازداشت و به کلانتری انتقال می دهد. در محل کلانتری نیز به دو جوان اعلام می کنند که این خانم از شما شکایت کرده و پرونده شما به آگاهی ارجاع می شود. [/quote]

"شايد " اون برادر بسيجي قصد ديگه اي داشته و مرضي در دل !!! وگرنه نيروي انتظامي به اون شکل واکنش نشون نميداد, آدم خرده شيشه دار تو هر قشري هست, منجمله تو بسيج !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعد حرف مصطفی چیزی نمیگم چون بیشتر از 98.2 قبول دارم ، فکر کنم ایشون بهتر از من بتونه حرفا رو جا بندازه بخصوص که لقب های عجیب غریبی که بعضا بهم داده میشه رو نداره

تشکر مصطفی جان

منم بی رودربایستی ، اگر حین بحث تاکید میکنم حین بحث چیزی میگم و خیلی تنده معذرت میخوام ، از نظر روانشناسی که خودم بارها روش پافشاری داشتم کاملا اشتباهه این طرز گفتمان خودم در برخی موارد ! ولی دیگه بعد مدتها جدا دوست داشتم حداقل ملت کمی از من شناخت می داشتند بعد برخی اهانت ها رو میکردند

ولی خوب واقعا اگر فضای خارج از بحث باشه شک نکنید ادیب هستم و دوست داشتنی ! چشمک

ولی خوب ، کلا نمیدونم ، من طرفداری از ایران میکنم بهم اون وریا گیر میدن ، ایراد از ایران میگیرم اینوریا بهم گیر میدن ، هیچی نمیگم بهم میگن میفرستیمت 6 ماه بعد برگردی .... نمیدونم

چوب دو سر طلا منم

ولی من خودمو میشناسم ، هنوزم برام میهنم مهمتر از همه چیزمه و اگرم چیزی میگم فقط به عشق کشورمه و بس ، نه برام مهمه شاه باشه نه روحانی ، برام مهمه حق همیشه باشه و صلح و ارامش باشند مردم ایران میخواد حکومت ش اسلامی باشه شاهنشاهی باشه لائیک باشه هرچی باشه ولی مردم ش چه مذهبی چه غیرمذهبی با احترام با هم برخورد کنند

از دلایلی که عشق من لبنان هست همینه .... مردم ش با هر مذهبی یاد گرفتند با هم زندگی کنند هرکیم میاد تحریکشون بکنه نهایتش چند سال عمر میکنه و بازم همون مردم دوست داشتنین عروس خاورمیانه

در پایان :

«اگر تو در برابر هر بی‌عدالتی از خشم به لرزه می افتی؛ بدان که یکی از رفقای من هستی.»

نقل قول شده در کتاب شورش ِ شایسته‌ی نقل قول: گفتارهای سیاسی ِ عرصه‌های خطیر

«[مبارزه] تا ابد، تا پیروزی. یا مرگ یا میهن»

نامه خداحافظی به فيدل كاسترو

«ما نباید نزد مردم برویم و بگوییم: ما آمده‌ایم تا شما را زیر بال وپر خود گرفته و فقیرنوازی کنیم، یا علم خودمان را به شما تعلیم دهیم، کمبود فرهنگتان، جهلتان را از مسائل ابتدایی و اشتباهاتتان را به خودتان گوشزد کنیم. به جایش باید با ذهنی پژوهنده و روحی فروتن، از منبع عظیم دانایی و خرد ِ مردم بهره بگیریم.»

طب انقلابی نوشته چه گوارا

«دستم بوی گل میداد، مرا به جرم چیدن گل محکوم کردند اما هیچ کس فکر نکرد شاید من شاخه گلی کاشته باشم.»

[color=red] «رسالت یک انسان برای رسیدن به آزادي در صف ایستادن نیست بلکه بر هم زدن صف است.»[/color]

این جملات تماما وصف حال من هست تقریبا ! به خصوص این قرمزه !
خیلیا تو این دو سه سال شده ازم خواهش کنند دست بکشم از بحث به خصوص تو این سایت چون میدونند کیا میخونندش و کیا توش قدرت دارند و میتونند همونطور که راحت تهدیدم میکنند عملی ش کنند وی من نه عقایدمو نه سوادمو نه عشقمو به هیچی نمی فروشم حتی مرگ
برای من عشق اینه مرگی داشته باشی برسر پافشاری رو عقیدت ، اسمم کاملا در راستای این موارد انتخاب کردم

من زاده ی تفکرات خودم در باب دنیای اطرافم هستم و دوست دارم انطور که می اندیشم در زمان به سیاحت دنیا بنشینم و برای عقایدم تا پای جان مبارزه میکنم با هرچیزی که در دستانم باشد ، با زبان قلم یا با زبان سخن یا با زبان اتش

نقل از : ارنستورومل !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقت نکردم و نشمردم؛ اما فکر میکنم که تو تاپیک هر مرتبه ای که بنده عبارت " امر به معروف و نهی از منکر " رو تایپ کردم، مقابلش تو پرانتز نوشتم که " با حضور شرایط و حدودش "

بنابراین فکر میکنم که ....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

الان از پست آخر خودم به این طرف رو نگاه کردم و مطالب زیادی دیدم که گاها دوستان توهین هم کرده بودن ...
اما نیازی نمی بینم که پاسخ بدم و میگذرم.

مطالبم رو گفتم؛ [b]و بهش عقیده دارم[/b]؛ اگه بازم کسی صحبتی یا بحثی داشت؛ ما هستیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من بشخص مخالف حرکت های اینچنینی از طرف بسیجم بنظرم بیشتر نباید کاری کنه که وجه ی خودش رو بیشتر از این خراب کنه
هر چند که بسیج در مواردی کار های بسیار اشتباهی رو انجام داده که هنوز اثراتش مشهوده برای مثال در دهه ی 70 بسیجیان محترم برای تنبیه بد حجابان اقدام به اسید پاشی روی دست و پا و لباس زنان بد حجاب کردند که از همون موقع با این کار اسید پاشی در ایران باب شد و جرات می شه گفت این ناهنجاری رو بسیج بوجود آورد

و دیگه اینقدر خورده شیشه دار شده بسیج که قصد از امر به معروف و نهی از منکر از طرف بسیجیان زیر سوال می ره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خودم جز بسيجم و بسيجي فعال دارم جز گردان هم هستم داشتن كارت بسيج دليل بر اين نميشه ادم هركاري بكنه بسيج بر طبق قانون در صورتي ميتونه دخالت كنه حكم قضايي يا ماموريتي داشته باشه اونوقت شامل قانون نيروهاي مسلح ميشه بر طبق اون بايد رفتار كنه متاسفانه ازين موارد زياد داشتيم كه هم خودشون هم بسيجو دچار مشكل كردن در ضمن خودم هم از نيروي انتظامي خوشم نمياد ادم ناجور هم زياد داخلشون هست زياد باهاشون سروكار داشتم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید جای این پرسش ها اینجا نباشه؛ با این حال، سوال می کنم: به گمان شما پیاده سازی سلسله مراتب تذکرات شرعی (که از بار حقوقی برخورداره) با پشتوانه قانونی - انتظامی (و در مراتب بعدی برخوردهای قضایی و کیفری) برای رسیدگی به مساله ای مثل پوشش - که معمولا در باب بانوان طرح میشه - کفایت می کنه؟ بنظر دوستان نمی رسه چنین مساله ای بیش از اونکه وجهه امنیتی - انتظامی داشته باشه صبغه فرهنگی داره؟ (صرفنظر از موارد خاصی از هنجارشکنی آگاهانه و گستاخانه) و در فرجام، به گمان شما ممکنه بتونیم راهکارهای کلان تری برای برخورد با این جنبه از زندگی اجتماعی بخشی از جامعه ایرانی ارائه بدیم؟ در بخشی از صحبت های دوستان بنظر میرسه که «استنباط فرد عمل کننده» به سخن مرجع تقلید در خصوص شروط و سازوکار «امر به معروف و نهی از منکر» نقش نسبتا مهمی در نحوه اجرای این حکم شرعی توسط اون شخص ایفا می کنه، آیا حقیقتا اینطور هست؟ (یا حقیر دچار سوءتفاهم شدم) یا مساله حسب اونچه که در بیانات یکی از شرکت کنندگان در فُروم آمده بود، با «واجب کفائی» دانستن «امر به معروف و نهی از منکر» حل و فصل میشه؟ (تا بدلیل ادای چنین وظیفه شرعی بر اساس یک حکم ثانویه که توسط حکومت اسلامی به مرحله اجرا گذارده میشه هر فردی حسب استنتاج خود از متن فقهی دست به انجام چنین کاری نزنه) خوشحال میشم اگر دوستان در این مورد هم گفتگو کنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من بشخص مخالف حرکت های اینچنینی از طرف بسیجم بنظرم بیشتر نباید کاری کنه که وجه ی خودش رو بیشتر از این خراب کنه
هر چند که بسیج در مواردی کار های بسیار اشتباهی رو انجام داده که هنوز اثراتش مشهوده برای مثال در دهه ی 70 بسیجیان محترم برای تنبیه بد حجابان اقدام به اسید پاشی روی دست و پا و لباس زنان بد حجاب کردند که از همون موقع با این کار اسید پاشی در ایران باب شد و جرات می شه گفت این ناهنجاری رو بسیج بوجود آورد

و دیگه اینقدر خورده شیشه دار شده بسیج که قصد از امر به معروف و نهی از منکر از طرف بسیجیان زیر سوال می ره[/quote]

دوست گرامي!
آدم عاقل هر چيز كه از هر جا مي‌شنوه رو الكي باور نمي‌كنه كه!!!
كاش حداقل يكم تحقيق مي‌فرمودين تا اينطور نظر نمي‌دادين!!!

اولاً اقدام به برخورد با بدحجابان در دهه‌ي شصت انجام شد؛ نه هفتاد!
در ثاني اسيد پاشي روي دست و پا نبود! اگه بود كه امروز نصف ملت ايران عليل بودن!!
بعد هم ارتباط اين شايعه به رواج اسيد پاشي در ايران و باب شدنش حقيقتاً بسيار جالب بود!!!

اي كاش وقتي يه حرف عجيبي رو مي‌شنيدين، به جاي اينكه اينقدر ساده باورش مي‌كردين، از طرفتون مدرك مي‌خواستين!
شايد اون موقع اينطور كه شما سنگ روي يخ شدين، اون مدعي دروغگو به اين وضع دچار مي‌شد!!

بسيج هنوز هم كه هنوزه، قداست خودش رو داره. حتي اگه پيدا شن سوء استفاده گران و برخي خائنان به آرمان بسيجيت؛ باز هم به فرموده امام روح الله (ره) :

[color=indigo]بسيج شجره طيبه و درخت تناور و پر ثمري است كه شكوفه هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي دهد، بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامي است كه پيروانش بر گلدسته هاي رفيع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده اند. بسيج ميقات پا برهنگان معراج انديشه پاك اسلامي است كه تربيت يافتگان آن، نام ونشاني در گمنامي و بي نشاني گرفته اند.[/color]

اميدوارم ديگه شاهد اين نباشم كه توي سايت، كسي به بسيج و بسيجي تهمت دروغي ببنده و بخواد مجموعه‌ي بسيجيان رو زير سوال ببره.
مشكلي نيست كه رفتار تك و توك بسيجيان قانون شكن و يا فاسد بيان شه.
يا اينكه بخواد ضعف رفتار برخي بسيجيان در برخوردهاي اجتماعي رو گوشزد كرده و نسبت بهش انتقاد داشته باشه.

ولي اگر كسي بخواد اصالت بسيج رو زير سوال ببره، با بنده طرفه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.