FLANKER

زيردريايي تهاجمي 671 RTM Victor III

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

زیردریایی تهاجمی 671 RTM Victor III
ویکتور 1 طوری طراحی شده بود که بتواند با سرعت زیادی در زیر اب حرکت کند . همچنین این زیردریایی دارای 2 پروانه دوتیغه کوچک در قسمت پاشنه زیردریایی بود تا برای ماموریتهای با سرعت پایین و بی صداتر از انها استفاده کند . این کلاس دارای 2 مقر مخصوص اژدر با کلاهک اتمی نیز بود .
پس از این کلاس قرار بود ویکتور 2 در توسعه و ادامه ویکتور 1 ساخته شود . این کلاس نسبت به کلاس قبل دارای تسلیحات و تجهیزات بیشتری بود و به ان سیستمهای کنترل اتش نیز اضافه شده بود . این کلاس دارای 8 بخش بود . انبار اژدرها – غذاخوری – بخش راکتور – بخش توربین – بخش توربو ژنراتور – بخش خوابگاهها – و بخش فرماندهی
اما بنا بر مشکلاتی این کلاس ساخته نشد .
پس از مسکوت ماندن این طرح ، در اواسط دهه 80 مجددا تصمیم به ادامه این طرح گرفته شد اما در ان تغییراتی به وجود امد و ان را نسبت به طرح قبلی مجهز تر نمودند و نام انرا
671 RTM Victor III گذاشتند .
طول ان نسبت به مدلهای قبلی طویل تر شد و در ساخت بخشهای درونی ان سعی شد با ایزوله کردن انها صدای ان بخشها را کاهش دهند خصوصا بخش مربوط به توربینها . همچنین در طراحی تمامی سیستمهای الکترونیکی ، ناوبری و رادیویی و دیگر تجهیزات ان بهبود صورت گرفت .
بدنه تمام ویکتور 3 ها 2 جداره است . اگرچه برخی منابع خبراز 8 بخش در این زیردریایی میدهند مانند ویکتور2 اما برخی منابع نیز به 9 بخش داخلی در زیردریایی اشاره کرده اند .
لایه بیرونی زیردریایی از مواد انتی هیدرواکوستیک برای کاهش احتمال کشف توسط سونار پوشیده شده اند . در حال حاضر 4 فروند از این کلاس در حال خدمتند که بین 1988 تا 1992 وارد ناوگان شده اند .
مشخصات
وزن روی اب : 5200 تن
وزن زیر اب : 7250 تن
سرعت روی اب : 18-20 گره
سرعت زیر اب : 29-30 گره
ابعاد
طول : 107.2 متر
عرض : 10.8 متر
ابخور : 8 متر
موتور
در راکتور OK-300 VM-4 به توان مجموع 75 مگاوات و قدرت 30 هزار اسب بخار
حداکثر عمق : 400 متر
استقامت در دریا: 80 روز بدون سوپلای یا 1215 ساعت کار با تمام قدرت
پرسنل : 100 نفر
تسلیحات
دو موشک انداز SS-N-15 Starfish یا دو SS-N-21 کروز
شش SS-N-16 Stallion یا شش P-100 Oniks/SS-N-22 Sunburn
دو مقر اژدر 533 میلیمتری
4 مقر اژدر 650 میلیمتری
2 مقر BA-111 Schkval
36 مین در صورت حمل نکردن اژدر
الکترونیک
رادار زمینی MRK-50
رادار زیر ابی MG-29
سیستم ناوبی ماهواره ای Tsunami-B
انتهای مخابراتی PZKG-10 و Kiparis, Anis, Sintez
پریسکوپ های فرماندهی Vodopod
سیستم های کنترل اتش MGK-400
سونار active/passive مدل Akula flank
سیستم تشخیص مینهای دریایی MG-24
سیستم ESM/ECM2 MG-74
UUV با سونار MT-70

[align=center]تصویر
تصویر
تصویر
تصویر[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عالی بود فلنکر جان. البته این مطلب شما رو ندیده بودم و خوبه که بعد از چند ماه دوباره به اسکرول اومد. ارشیا، با فروپاشی شوروی سابق بسیاری از طرحها و سفارشات نظامی این کشور مسکوت ماند و در نهایت کنسل شد. این زیردریایی یکی از قویترین زیردریائیهای هجومی جهان بوده و میتوان آنرا با کلاس سی ولف آمریکا مقایسه کرد. یک زرادخانه موشکی و اژدری کامل در اعماق آب میباشد!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نمي دونم چرا علاقه ي خاصي به زير دريايي دارم هر بحثي با اين عنوان گير ميارم سري ميرم مطاليشو مطالعه مي كنم. icon_cool ببخشيد يه سوال برام پيش اومده اونم اينكه زيد دريايي هاي كيلو ي ما توان شليك چه موشكي و دارن و از كجا شليك مي كنند قبل از ساخت كيلو جايي براي گذاشتن لانچر موشك در نظر گرفته شده بود يا اينكه با به كيلو هامون اين ويژگي رو اضافه كرديم؟ به نظر شما ما مي تونيم با 3 تا كيلو و 3 تا قدير و مثلا 4 تا نهنگ در مقابل ناو ها و زير دريايي هايي كه وارد دريايي عمان و خليج فارس مي شن مقاومت كنيم ؟ اينكه مي گن كيلو ها كم صدا و كم پيدا هستند يعني در چه فاصله اي شناسايي مي شن اصلا شناسايي مي شن يا نه؟ icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشيد يه سوال برام پيش اومده اونم اينكه زيد دريايي هاي كيلو ي ما توان شليك چه موشكي و دارن و از كجا شليك مي كنند قبل از ساخت كيلو جايي براي گذاشتن لانچر موشك در نظر گرفته شده بود يا اينكه با به كيلو هامون اين ويژگي رو اضافه كرديم؟


گویا زیر دریایی های کیلو توانایی شلیک گونه هایی از موشک کروز رو از جایگاه پرتاب اژدر 533 میلیمتری خود دارند.
دوست گرامی آقای فلانکر مطلب مفیدی در این باره دارن به این آدرس:
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4454

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انواع زیردریائی ها طبیعتا اشکال مختلفی دارند ولی این اشکال گوناگون از یک چهار چوب خاص خارج نمی شوند مگر تغییراتی که به علت نوع مأموریت یا اهدافی که زیردریائی برای آن ساخته شده د ر ساختار آن داده می شوند.زیردریائی ها به روشهای گوناگونی طبقه بندی می شوند. می توان آنها را براساس نوع سلاحی که حمل می کنند طبقه بندی کرد، بر اساس این شیوه، زیردریائی هایی که دارای موشکهای قاره پیمای اتمی در کنار سایر تسلیحات متعارف هستند را اصطلاحا (SSNG) می گویند این زیردریائی ها از لحاظ نیروی محرک نیز اتمی هستند . تعداد زیردریائی های این نوع که هر کشور صاحب آن حق دارد که داشته باشد توسط پیمان های منع گسترش سلاحهای هسته ای مشخص ومحدود گشته است. اما زیردریائی هایی که فقط پیشرانه ی اتمی دارند اصطلاحا (SSN) نام دارند ودارای سلاح هسته ای نیستند. در طبقه بندی زیردریائی ها از دیدگاه اندازه و مأموریت های محوله زیردریائی ها یا هجومی سریع که زیردریائی های شکارچی نامیده می شوند که سبک وزن هستند وبا خدمه ای محدود که تسلیحات آنها شامل فقط اژدرهای سبک و تندرو می باشد و یا زیردریائی های بزرگ وباتسلیحات فراوان. از دیدگاه پیشرانه ها می توان زیردریائی ها را به اتمی ودیزل وبرخی نیز برقی هستند تقسیم کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
خیلی جالب بود.
خسته نباشید .
من میفهمم که این فلانکر چه زحمتی بابت ترجمه و...کشیده تا این مطلب مطلب شده.
با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم

  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.