hamed_713

بدون سرنشین دی.پی-6 ( DP-6 Whisper )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

تصویر

در حال حاضر در صنعت ساخت هواگردهاي بدون سرنشين ؛ نوع عمود پرواز آن در حال گسترش مي باشد.پهبادهاي عمود پرواز مي توانند در ميدان عمل بسيار كوچك بسيار موثر بوده و قابليتهاي يك هليكوپتر كوچك را داشته باشند.به عنوان مثال در قايق هاي نظامي تندرو و يا ناوچه ها كه قابليت حمل بالگرد را ندارند بسيار مفيد و كارآمد هستند.به علاوه كنترل و فرماندهي اين نوع پرنده ها بسيار ساده بوده و در ميدان هاي نبرد انعطاف پذيري بالايي را به اپراتور خود مي دهند.

کمپانی دارگون‌فلای با همکاری کمپانی هریس موفق به ساخت نوع جدیدی از پرنده‌های بدون سرنشین عمود پرواز شده‌اند که علاوه بر توانایی نشست و برخاست عمودی و در هر مکانی، امکان تولید برای حمل محموله‌های سنگین را نیز دارد. این پهپاد که سیستم آن بر اساس سیستم‌های بالگردهای شینوک طراحی و ساخته شده است، کار بسیار نویی در این زمینه به شمار می‌رود. و در طراحي آن از يك سنجاقك الهام گرفته شده كه در معماري آن نيز مشهود است.البته به نظر من اين بالگرد يك شاهكار طراحي در صنعت هواگردهاي بدون سرنشين محسوب مي شود. این پهپاد با نام DP-6 قابلیت مخفی‌کاری تا 150 متری هدف را دارا است اما بیشتر برای دیدبانی در مرزهای به کار گرفته خواهد شد.

[align=center]تصویر[/align]

DP-6 Whisper بالگردي عمود پرواز با دو پروانه سه پر مي باشد كه قابليت انجام ماموريتهاي كنترل نوار مرزي؛شناسايي؛كسب اطلاعات از اهداف و آناليز آن و همچنين حمل بارهاي سنگين را داراست.اين پهباد بنا به نياز نيروهاي نظامي مستقر در خاور ميانه و با توجه به شرايط و اقليم خاص اين منطقه طراحي و ساخته شده.براي تامين نيروي اتصالات الكتريكي اين بالگرد از دو عدد باطري قابل شارژ استفاده مي شود.

DP-6 قابليت حمل انواع سيستم هاي مخابراتي؛الكترونيكي و اپتيكي و همچنين سنسورهاي حساس حرارتي و بويايي را دارد و در مواقعي هم مي تواند در جهت شناسايي و يافتن مجروحان و ارسال موقعيت آنها به تيم هاي امدادي مورد استفاده قرار گيرد.

[align=center]تصویر[/align]

مشخصات فني :

طول بدون روتورها : 1.83 متر

طول با روتورها : 3.48 متر

عرض : 0.386 متر

ارتفاع : 0.62 متر

وزن ناخالص : lbs 50

وزن خالي : 24 lbs

ميزان بار قابل حمل : 26 lbs

حداكثر مداومت پرواز : 1 ساعت

حداكثر سرعت : 70 Kts

شعاع عملياتي : 50 مايل

ارتفاع پروازي : 15000 ft

گرداوري:hamed_713

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون حامد جان تا چند وقت ديگه ساخن نمونه ي ايرانيش مياد اصلا جاي نگراني نيست icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون حامد جان تا چند وقت ديگه ساخن نمونه ي ايرانيش مياد اصلا جاي نگراني نيست icon_frown

اومد که. همین اقا حامد خبرشو گذاشته :cry:

luftwaffe :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اومد که. همین اقا حامد خبرشو گذاشته :cry:

luftwaffe :lol:

اون فكر نكنم شينوك بود ولي به هر حال شايد من اشنباه كردم ممنون :| :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من منظورم شینوک نبود. فکر کردم کلی گفتی. من اشتباه کردم. icon_frown :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا فوق العاده است! این پهپاد موارد استفاده بسیاری دارد از جمله حمل ملزومات جنگی به خط مقدم یا کمک به نیروهای در محاصره. صنعت پهپاد با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من منظورم شینوک نبود. فکر کردم کلی گفتی. من اشتباه کردم. icon_frown :lol:

ايران در حال حاضر ساخت پهبادهاي عمود پرواز را آغاز كرده اما همه آنها داراي يك روتور هستند و هنوز نمونه اي كه داراي 2 روتور باشد در دستور كار نيست. :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرقي نداره كه يك روتور يا دو روتور باشند ( اقا حامد يكم درباره ي اين روتور توضيح مي دهيد يعني همان ملخه به قول معروف؟ icon_frown ) مهم اينكه بتونند بهترين كارايي را از خود نشان دهند پهباد هاي عمود پرواز به نظر من يك امتياز دارند و ان هم اينه كه مي توانند مانند هليكوپتر ها توقف كنند در هوا و با دقت بيشتري كار خود را به انجام برسانند . :lol: :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بفول دوستمون : نگران نباشين به همين زوديها خبر توليد نوع ايرونيش به گوش همه جهانيان ميرسه icon_wink اما بعد از شوخي و مزاح . يكي از نيازمنديهاي نيروهاي مسلح در دسترس داشتن مدل هاي پروازي يا پهباد هاي عمود پروازه كه بتونن اين نياز نيروها رو پاسخ بدن. حتما دست اندركاران بفكرش هستن. يا اگر هم نيستن پيام ما بگوششون برسه و بفكرش بيفتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توي سرچ ايميج گوگل بنويسيد VTOL UAV VTOL UCAV VTOL MAV اینقدر چیزهای عجیب غریب میبینید که ..... VERTICAL TAKE OF LANDING : VTOL UNMANED ARIAL COMBAT VIECHLE : UCAV

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.