seginem

رادارهای AESA چشمان تیز بین جنگنده های قرن 21 (قسمت_دوم)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

باید چیز جالبی باشه اگر ممکنه درباره اونا تاپیک بزنید رادارهای AESA که خودم مقاله کاملشو دارم و میگزارم اونوقت خودتون باید خودتونو قفل کنید icon_cool شوخی کردم کار منو راحت میکنی فرقی نداره به هرحال اطلاعات باید رد و بدل و منتقل بشه چه از طریق منو شما یا هر کدوم از دوستان مطلع. این مبحث رادارها و فناوری هوافضا از طرف هرکدام از کشورهاکه باشه فرقی نداره در حال پیشرفت و توسعه هستش و میدانید که طی 105 سال گذشته از همه صنایع بیشتر پیشرفت کرده و همچنان با سرعت صوت در حال پیشرفت است. درباره روسیه و امریکا هم که میفرماید طرفداری از تکنولوژی انها هیچ سودی نه به شما نه به من میرساند ما برای این از امریکا بیشتر میگیم(حقایق) چون عده زیادی از ایرانیهای مقیم این کشور در رشته های هوافضا و ... مشغول کار هستن و هر از چند گاهی پیشرفتهای انها را میبینید چه در زمینه نظامی که مد نظر ما است چه در زمینه های دیگر...ولی روسها هیچ ربطی به ما ندارند هر چه هستند خودشان هستند و اگر هم دیگران کمکشان کنند هم... تفاوت این دو ....همانطور که میدانید در نیروهای تحقیقاتی هر دو کشور خارجیهای زیادی یافت میشود>.......>........>........> در نیروهای امریکایی:اسم نفرات برده و به نام ان شخص ثبت میشود و ان شخص افتخار کشورش میشود همانطور که ما اطلاع داریم که دانشمندانمان کجا هستن و چه میکنند. در نیروهای روسیه:اسم نفرات برده نمیشود هر که هر چه اختراع و یا برای اولین بار ساخت به نام وزارت دفاع و یا شرکت خاص ثبت میشود و نامی از شخص برده نمیشود و به جرات قسم میخورم در نیروهای تحقیقاتی روسیه هم ایرانی وجود دارد ولی ما نمیدانیم که هست؟؟؟؟ ویا چه میکند؟؟؟؟ این دلیل تعاریف من از این کشور (امریکا)و یا محصولاتش است چون در واقع توسط هموتنان خودمان درست شده و نامشان مشخص است . من منظورم خود کشور نیست. در مورد روسیه هم من از محصولاتشون خوشم میاد ولی از خودشان متنفرم چون خوی کومونیستی هنوز در وجودشان هست. :oops: :| :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر نکنم مقاله شما اونی باشد که من دارم! احتمالا از مقاله موجود در سایت توان هوایی استرالیا استفاده میکنید. من مطالبم رو از سایتهای روسی پیدا میکنم و بعد با گوگل به انگلیسی ترجمه کرده و سپس اونا رو به فارسی ترجمه میکنم! بهتره موازی کار کنیم و شما به بررسی این فناوری در آمریکا بپردازی و اگر عمری بود بنده هم روسیه رو بررسی خواهم کرد. کشور دیگری هم فکر نکنم به این زودیها به این فناوری بصورت بومی دست یابد. البته نباید صنایع الکترونیک پیشرفته فرانسه و اسرائیل را دست کم گرفت. موضوعی هم که گفتی به بحث مربوط نیست و سیستم هر کشور هر طوری هست و ایرانی داشته باشن یا نه فقط میوه ای که پرورش دادن مهم است و درباره آن باید بحث کرد. درباره رادارهای لیزری و مواد پلاسما اطلاعات چندانی ندارم! فقط گاهی اوقات اخباری در این بار منتشر میشه! ولی اونطور که گفته شده این رادارها قدرت تشخیص بر حسب میلیمتر خواهند داشت و میتوانند از فاصله چند صد کیلومتری شکل دقیق هدف را تشخیص دهند. کاری هم به سطح مقطع راداری و ... ندارند! کلا اصول کار رادارهای لیزری یه چیز دیگست و نسل بعدی رادارها هستند. یعنی نسل بعد AESA که سرش دعوا داریم! icon_cool اطلاعات زیادی در این مورد ندارم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض پوزش من اصلا از سایتهایی که فرمودین و سایتهایی که معمولا دوستان استفاده میکنند استفاده نمیکنم منبع من مجلات معتبر و سایتهای معتبر هستند که اخبارشان کاملا بی طرف است میخاستم منبع را در قسمت آخر بیارم و بنویسم که ظاهرا عجله دارید. این مطلب از ماهنامه انگلیسی زبان چینی armada international برداشت شده است. در رابطه با پیشنهاد شما هم بنده موافقم من در رابطه با اروپا و امریکا و اسرائیل مطلب میدم شما هم از روسیه پیشنهاد خوبیه.... کاملا موازی با هم فکر کنم بخش رادارهای هوایی سایت کامل شود و بعد از این میرسیم به بخش های دیگر... اینه داداش ما به هرچی گیر بدیم تمومش میکنیم. قسمت بعدی مقاله هم بعد از اینکه این تاپیک از اسکرول خارج شد. icon_cool :lol: :x :!: :oops: :| :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان قسمت اول و دوم رادارها هم کاملا مصور شدندواز حالت لینک خارج شدند

علاقه مندان میتوانند از عکسها در گالری بازدید کنند.

با تشکر و عذر خواهی بابت پست متوالی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر نکنم مقاله شما اونی باشد که من دارم! احتمالا از مقاله موجود در سایت توان هوایی استرالیا استفاده میکنید.
من مطالبم رو از سایتهای روسی پیدا میکنم و بعد با گوگل به انگلیسی ترجمه کرده و سپس اونا رو به فارسی ترجمه میکنم!
بهتره موازی کار کنیم و شما به بررسی این فناوری در آمریکا بپردازی و اگر عمری بود بنده هم روسیه رو بررسی خواهم کرد.
کشور دیگری هم فکر نکنم به این زودیها به این فناوری بصورت بومی دست یابد.
البته نباید صنایع الکترونیک پیشرفته فرانسه و اسرائیل را دست کم گرفت.

موضوعی هم که گفتی به بحث مربوط نیست و سیستم هر کشور هر طوری هست و ایرانی داشته باشن یا نه فقط میوه ای که پرورش دادن مهم است و درباره آن باید بحث کرد.

درباره رادارهای لیزری و مواد پلاسما اطلاعات چندانی ندارم!
فقط گاهی اوقات اخباری در این بار منتشر میشه!
ولی اونطور که گفته شده این رادارها قدرت تشخیص بر حسب میلیمتر خواهند داشت و میتوانند از فاصله چند صد کیلومتری شکل دقیق هدف را تشخیص دهند.
کاری هم به سطح مقطع راداری و ... ندارند!
کلا اصول کار رادارهای لیزری یه چیز دیگست و نسل بعدی رادارها هستند.
یعنی نسل بعد AESA که سرش دعوا داریم! icon_wink
اطلاعات زیادی در این مورد ندارم!

اقا سعید اینا که گفتی هواپیمای پنهانکارم شناسایی می کنن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید شناسایی کنن شاید هم نه! بستگی به روش پنهانکاری هواپیمای مورد نظر دارد؟ شما با چشم غیر مسلح یک هواپیمای اف22 رو مشاهده میکنید اما یک رادار آنرا به سختی شناسایی میکند؟ علت چیست؟ علت تفاوت در روش شناسایی چشم و رادار و تغییر فرکانس نور مرئی با امواج رادار هست. اگر فرکانس رو کم و زیاد کنیم پنهانکاری کم اثر و خنثی میشه. ولی اگه موادی ساخته بشن که نور مرئی رو جذب کنن اونوقت با چشم هم نمیشه اف22 رو دید! ولی اون رادار میتونه! دلیل اصلی ناممکن بودن ساخت ماده جاذب امواج الکترومغناطیسی است که در تمام فرکانسها و طیفهای نور مرئی و غیر مرئی و رادیویی و ... کار کند. رادار لیزری هم مثل این قضیه از روشی برای شناسایی استفاده میکنه که پنهانکاری هواپیما کارایی لازم رو نداشته باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشكل اين مواد جاذب رادار الان كمه ولي در آينده بسيار بيشتر خواهد شد فرض كنيد كه ماده اي ساخته شود كه قابليت جذب اكثر طول موجهاي راداري را داشته باشد آنوقت اين ماده خواه نا خواه داراي رنگ سياه خواهد شد و طول موجهاي مرئي و نامرئي مختلفي را جذب ميكند جون هيچ بازتابي ندارد يا بازتاب بسيار كمي دارد حالا اگر اين ماده داراي تراكم بسيار بالا و قابليت جذب فراوان امواج شود يك مشكل اساسي پيش مي آيد البته اين بحث فيزيك كوانتومي است اين امواج در اثر برخورد به بدنه و تحويل دادن بيشتر سطح انرژي فوتونها سرعت حركات اسپيني اتم ها را بالا مي برند و آنقدر بالا ميرود كه گرماي بسيار شديدي در بدنه ايجاد ميشودچون اساسا امواج از بر انگيخته شدن الكترون نها و وارد شدن آنها به اوربيتال بالاي توليد ميشوند يعني حركت كه همان گرماست بوسيله موج از الكترون خارج ميشود اين مسئله با گرفتن امواج هم وجود دارد يعني امواج ميتوانند توليد گرماي شديدي مثل ميكرويو آشپز خانه بكنند پس در نتيجه گرماي زياد منجر به محدوديت هاي در بحث سرعتهاي فراصوت خنك نگهداشتن آلات همچنين سنگين و پرهزينه تر شدن بدنه ميشود ضمن اينكه باعث افزايش احتمال كشف بواسطه ردگير هاي مادون قرمز فوق حساس نيز ميشود . براي كاهش اين قضيه در بدنه اف 22 ها فكر ميكنم از دي اكسيد آلومينيوم اگه اشتباه نكرده باشم بصورت محدود زير سطح اين ماده جاذب استفاده شد و اين ماده اي بسيار گران است يا به عبارتي نوعي از ماده پر كننده دندان است كه بصورت سراميك وجود دارد و فراوري همچنين حالت دهي آن براي بدنه كار ويژه اي مي باشد.البته هنوز دلايل اصلي گرم شدن اويونيك اف22 يا بدنه آن بطور كامل بيان نشده ولي احتمالا اين يكي از دلايل موجود باشد. ما قسمتي از همان مواد جاذب رادار را توي منزل سالهاست كه داريم نوار هاي ويدئو طيپ هاي صوتي و رنگهاي كربني غير فلزي همگي داراي اين خواص هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.