saman_777

تاپیک جامع سلاح انفرادی تایپ-86 ( TYPE-86)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

همونطور که در مقاله ی گذشته بیان کردم امروز هم به سلاح چینی تایپ 86 که جز سلاح های خشاب عقب هست می پردازیم:

کالیبر:7.62x39 mm

سیستم اتش:فشار غیر مستقیم باروت

طول کلی:667 میلیمتر!!!جل الخالق!!در پاسخ به دوستانی که گفته بودن مزایای خشاب عقب چیه و من هم اشاره کردم. این هم مدرک تابلو.

طول لوله:438 میلیمتر

ظرفیت خشاب:30 تایی (در مدل استاندارد AK-47)

مقدار اتش گلوله در دقیقه:600 گلوله در دقیقه.

برد نهایی:400 متر

برد موئثر: 300 متر

سایت نشانه گیری: اهنی

اسلحه ی تایپ 86 اس توسط کاخانجات نظامی چین تولید و با عنوان یک محصول تجاری نامیده شده.و برای فروش جهانی در نظر گرفته شده.کمپانی نرینکو در

هنگام سال 1980 تا 1990.

هنوز مشخص نشده که ایا این محصول واقعا اصل چین هست یا نه.ولی شک بر انگیز بودن این پروژه فقط برای فروش خارجی بودن این محصول برای شروع

هست.

دلیل بعدی شک بر انگیز بودن این پروژه ظهور ان در سال 1980 بوده.این اسلحه استاندارد شده با تایپ 81 برای نیروهای زمینی (انسانی) هست.

تایپ 56 یا کلاش که اساس و پایه تایپ 86 اس بوده اعلان شده که کاملا در جمهوری خلق چین ساخته و فقط برای صادرات ساخته شده.

این عجیب که نمونه ی کنترل اتش دار این اسلحه برای تمامی حکومت های مختلف قابل خریداری هست.

تایپ 86 اس به نقاطی از جهان ارسال شد که از جمله قبل از کلینتون در امریکا بر این مورد تصمیم گیری شد که ورد تجهیزات کوچک چینی به داخل امریکا

پذیرفته شد.

اسلحه ی تایپ 86 اس نمونه های تطبیق شده دیگری هم دارد که به رسم چینی ها فشرده شده.این مشکلیست که نمونه ی نهایی این مدل با نام والمت

ام 82 توسط امریکا تولید شده(امریکا از رو جنس چینی تولید می کنه !!هه هه!!)که 4 سال پیش طرح نمونه ی کلاشینکف این محصول(استاندارد با کلاش)

شد.

در ارتقا دادن این اسلحه ماشه و دسته ی ریختگری شده و همینطور یک سیستم کنترل اتش در سمت راست اسلحه به وجود امده.

اسلحه هایی که این اسلحه از طرح اونها استفاده کرده:

اگ:جای محکم گرفتن دست

فاماس:طریقه ی حمل و نقل صلاح دقیقا مانند فاماس می باشد و سیستم نشانه روی و بازکردن ان نیز همینطور و همچنین دسته ی ریختگری شده.

تایپ 86 اس از استاندارد کالیبر کلاش بهره می گیره و دارای کالیبر 7.62 هست.

تصویر

تصویر

ترجمه و گرداوری خودم. :lol:

در هنگام کپی پیست نام نویسنده و سایت میلیتاری فراموش نشود.

پایان امیدوارم خوشتون اومده باشه

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دست شما درد نكنه اسلحه‌ي جالبي به نظر ميرسه. :lol: ميگم شما كه دو تا عكس ميزارين تو سايز اصلي بزارين تا ما هم حال كنيم! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سامان جان دستت دردنکنه. این سلاح رو کشوری خریده یا استفاده میشه جایی؟ یا هنوز کسی سراغش نرفته؟ :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هنوز برای این اسلحه دنبال مشتری می گردن.این اسلحه در حد فاماس هست و به درد جنگ می خوره ولی من به نمونه های چینی اطمینان ندارم.اخه چه طور ممکنه اسلحه ای که جدید هست رو برای فروش عام کشور ها بزاره؟؟بدون محدودیت؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا قیمتش چقدره؟ به نظر نمیاد از نظر کیفی در حد فاماس باشه و بنابراین قیمتش باید پائین و مناسب باشد. فعلا که خودمون سلاحهای مشابه داخلی داریم و نیازی به خرید این کلاس اسلحه نیست. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ماشالله بله!! :mrgreen: تولید داخل قیمت کمتر و امنیت بیشتر رو به وجود میاره.ما هم با وجود سما دیگه نیازی به این اسلحه نداریم. اقا من سرماخوردم کمر درد هم دارم اگر از ترجمه کردن کمتر شد ببخشید :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين سلاح در اصل يك AK-47 به صورت بولپاپ است.در كل نميتوان type 86s را سلاحي مستقل دانست.اين تبديل به بولپاپ قبلا هم توسط چند كشور از جمله ايران (خيبر=M-16 چيني بولپاپ) انجام شده كه از نظر طراحي ارزش خاصي ندارد و معمولا چنين سلاحهايي دچار مشكلات ارگونوميكي جدي هستند. با تشكر از مطالب مفيد سامان عزيز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش می کنم و با تشکر از توضیحات شما. ولی جالبه من معمولا عقیدم بر اینه که بولپاپ ها (خشاب عقب) رو باید کالیبر 5.56 بگیرن!!!نمی دونم چرا ولی به 7.62 برای بولپاپ ها حساسیت دارم!! :lol: به نظرم یه کم بزرگه!!در کل به عنوان یه سلاح کپی شده از دیگر محصولات چنی به نظرم بهتره!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.