seginem

نام این جنگنده چیست؟(حدس بزنید)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

seginem, ممنون از توضیحات ولی من این عکس یا عکسی مشابه آنرا چندین سال قبل دیده بودم! بخاطر ندارم کجا بود شاید مجله صنایع هوایی یا یک سایت اینترنتی اما عکس را در رایانه خود داشتم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه حرف نه چندان خودی
آخه مشکلات اقتصادی خیلی ربطش با مسایل دفاعی کمه !!
آخه ما زمان جنگ با نفت 5 دلار تونستیم از همه جای دنیا تسلیحات گرون بگیریم حالا با نفتی بشکه ی 120 دلار نمی تونیم یه جنگنده ملی بسازیم؟؟
تازه با عنایت به این که وقتی یه وسیله ی دفاعی تو کشور ساخته می شه خیلی ارزون تر از نمونه خارجکیش درمی آد!!

اولا یک نگاه به بودجه نظامی ایران بنداز
دوما اگر اون زمان نفت این قیمت رو داشته تسلیحات هم به نسبت ارزون تر بودند
سوما با این بودجه کم باید تمام سلاح هایی که در برنامه ساخت هستند باید ساخته بشند
ساخت جنگنده ای که بنا به گفته ی دوستان بعضی از قطعاتش خارجی هستند هزینه زیادی داره تازه فقط خود جنگنده نیست نیاز به آشیانه نیاز به وسایل پشتیبانی نیاز به هزینه های نگهداری نیاز به راه اندازی خط تولید تسلیحات نگهداری تسلیحات

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين عكس از نماي خوبي نيست و آدمو به شك ميندازه هم شبيه f-18 هم شبيه yf-17 و هم شبيه آذرخش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان فکر کنم در مورد عکس اشتباه میکردم و همه اونو داشتن و رو نمیکردن و یا نمیدو نستن اون عکس چی هست

با تشکر از نظر دوستان در این تاپیک من بازم از این عکس ها براتون دارم فقط باید منبع معتبری مثل این مجله اونو تائید کنن

البته خودم برخی از مطالب اونو سانسور کردم چون که دیوار موش داره ...

و اگر علاقمندان خواستار اطلاعات بیشتر هستن در پی ام جواب میدم و براشون توضیح میدم .

با شرایط خاص. :mrgreen: :mrgreen: :!: :mrgreen: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضی از دوستان فکر میکنند که اگه ما تونستیم یه جنگ افزار مانند تانک یا هواپیما بسازیم میتونیم اون رو به تولید انبوه برسونیم ولی تولید انبوه یک محصول مربوط به تکنولوژی کل یک کشور مربوط میشود برای اینکه بدونید ما چقدر از لحاظ تکنولوژی عقب هستیم باید خدمتتون عرض کنم که ایران با اینکه تعداد بسیار زیادی از قطعات تانک t72 را از روسیه وارد میکنه ولی در سال فقط شش دستگاه تولید میکنه و به زودی هم تولیدش متوقف میشه چرا؟ چون صنعت کشور در حدی نیست که بتونه قطعات با تکنولوژی بالا رو به صورت انبوه تولید کنه اگه بتونید اطلاعاتی از طرحهای وزارت دفاع گیر بیارید درشون طرح هایی هست که به ذهنتون هم خطور نمیکنه حتی طرح تا ساخت پیش نمونه هم پیش میره و بعد متوقف میشه هر وقت توی تلوزیون دیدید که ایران یه چیزی تولید کرده بدونید که فقط همون یه دونه هست و بس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
javadjab خان ببخشيد ولي ما تانك ذولفقار رو چطوري به توليد انبوه رسونديم؟ كه الان ... تا از اون رو توليد كرديم يا همين موشك ها و راكت ها يا نفربر براق چطوري به توليد انبوه رسيده؟ اگر اين طور كه شما مي گيد بود كه الان كلا 400 تانك داشتيم من كه فكر نكنم اين گونه كه شما مي گيد باشه ما دانش و توانايش رو داريم كه در سال 10 تا قدير و نهنگ توليد كنيم ولي نمي كنيم چون لابد به پولش نياز داريم حالا ديگه اينو نمي دونم كه دولت چي كار مي كنه ولي مي دونم اگه لازم بشه خيلي سريع مي تونيم طرح هايي كه خيلي وقت فراموش شدن دوباره بيان رو كار و ساخته بشن ولي لابد يه حكمتي تو كاره شايدم توليد مي كنن و ما بي خبريم. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="amin_sahande"][quote]

سوما با این بودجه کم باید تمام سلاح هایی که در برنامه ساخت هستند باید ساخته بشند
ساخت جنگنده ای که بنا به گفته ی دوستان بعضی از قطعاتش خارجی هستند هزینه زیادی داره تازه فقط خود جنگنده نیست نیاز به آشیانه نیاز به وسایل پشتیبانی نیاز به هزینه های نگهداری نیاز به راه اندازی خط تولید تسلیحات نگهداری تسلیحات[/quote]

عزیز من دارم می گم که ما اسلحه ای که مردم می گرفتیم 1 تومن ما می خریدیم 100 تومن اونوقت تو می گی سلاح ارزون بود!!
عزیز اگه اونا می خواستن یه قطعه ی مهم رو به ما بفروشن خوب کل جنگند رو هم می فروختن :!:
بعدشم خوب معلومه هر کی خربزه و طالبی می خوره پای گلودردشم می شینه!! :lol:
حالا شما می تونید به من بگید بودجه ی دفاعی کشور به جز سپاه چه قدره ؟؟
شما از منابع مالی سپاه خبر دارید :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
seginem, در پی ام هم نباید مسائل غیر عمومی را بیان کرد. هم روش شنود هست توسط سازمانهای جاسوسی و هم به طرف مقابل اعتمادی نیست؟ به خودت هم اعتمادی نیست شاید سیستمت در کنترل باشد! پس چیزی نگو لطفا حتی به من! javadjob, اطلاعات اشتباه بهتون دادن! ایران در زمینه ساخت تانک 100% خودکفاست. از توضیح اضافی معذورم! borna, نیازی به ارایه آمار نیست. حالا هر تعداد اینش مهم نیست و نباید گفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

javadjab خان ببخشيد ولي ما تانك ذولفقار رو چطوري به توليد انبوه رسونديم؟ كه الان 300 تا از اون رو توليد كرديم يا همين موشك ها و راكت ها يا نفربر براق چطوري به توليد انبوه رسيده؟ اگر اين طور كه شما مي گيد بود كه الان كلا 400 تانك داشتيم من كه فكر نكنم اين گونه كه شما مي گيد باشه ما دانش و توانايش رو داريم كه در سال 10 تا قدير و نهنگ توليد كنيم ولي نمي كنيم چون لابد به پولش نياز داريم حالا ديگه اينو نمي دونم كه دولت چي كار مي كنه ولي مي دونم اگه لازم بشه خيلي سريع مي تونيم طرح هايي كه خيلي وقت فراموش شدن دوباره بيان رو كار و ساخته بشن ولي لابد يه حكمتي تو كاره شايدم توليد مي كنن و ما بي خبريم. :mrgreen:

خدا میدونه شایدم من اشتباه میکنم :!:
ولی برای اینکه بیشتر فرق دانش ساخت یک محصول و با تکنولوژی تولید اون محصول بدونی ماجرای یه مخترع ایرانی که چند وقت پیش توی نمایشگاه الکترونیک که در تهران دیدمش برات میگم
این مخترع دارای هفت اختراع در زمینه الکترونیک بود و در واقع موخی بود برای خودش میگفت از هفتا اختراعش شش تا شو به ثبت رسونده و اخری رو ثبت نکرده وقتی پرسیدم مگه چی بوده ؟گفت: یک چیپ الکترونیک بود که توی گوشی های مبایل استفاده میشه و این چیپ تقریبا میتونه یه انقلاب در گوشی های موبایل ایجاد کنه و چون توی ایران تکنولوژی ساختش نیست طرحمو فروختم به ژاپنی ها به قیمت 200 میلیون تومن میگفت : ژاپنی ها رو این چیپ کار میکنند و بعداز ساختش اون رو به قیمت خدا دلار به فنلاندی ها میفروشند و بعد این چیپ داخل گوشی های نوکیا میاد اینجا و ما بعد از خریدش میگیم بابا اینا دیگه کین در حالی که طرحش مال خودمونه
فرق یه کشور جهان سومی با کشور های توسعه یافته توی همین چیز هاس ما فکرش میکنیم اونا با تکنولوژی خودشون سودشو میبرن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منابع مختلف اعلام کردن که بعضی سلاحها(مثلا موشک تاو) تا ده برابر قیمت واقعی بدست ایران میرسید.

هر وقت توی تلوزیون دیدید که ایران یه چیزی تولید کرده بدونید که فقط همون یه دونه هست و بس

من خودم در مورد ساخت نفربر براق و تانک تی-72 (مدل خاص ایران) در اینترنت زیاد جستجو کردم تقریبا شکی ندارم که اینها بطور انبوه و با کیفیت قابل قبول در ایران تولید میشه.

اما در مورد Z-3 اغلب نظرشون اینه که این تانک (هنوز) به تولید انبوه نرسیده. در یک تالار گفتگو بر روی عکس این تانک (که در این سایت هم موجود هست) بحث میکردن به دلایل متعدد به این نتیجه رسیدن که این نمونه تغلبیه. حتی یک روس و یک ایرلندی که کلا از ایران دفاع میکردن هم همین نظرو داشتن. به هر حال من که خیلی بهم برخورد.

طرحمو فروختم به ژاپنی ها به قیمت 200 میلیون تومن

مطمئنی راستشو گفته. یه چیلر طراحی میکنن به بیشتر از اینا طرحو میفروشن چه برسه به چیپی که قراره دنیای گوشیهای موبایلو منقلب کنه.

منو ببخشید ولی شما چیزی رو ادعا میکنید بعد برای اثبات اون دلیلی میارید که اصلا ربطی نداره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

seginem,
در پی ام هم نباید مسائل غیر عمومی را بیان کرد. هم روش شنود هست توسط سازمانهای جاسوسی و هم به طرف مقابل اعتمادی نیست؟ به خودت هم اعتمادی نیست شاید سیستمت در کنترل باشد! پس چیزی نگو لطفا حتی به من!

javadjob,
اطلاعات اشتباه بهتون دادن! ایران در زمینه ساخت تانک 100% خودکفاست. از توضیح اضافی معذورم!

borna,
نیازی به ارایه آمار نیست. حالا هر تعداد اینش مهم نیست و نباید گفت.

ظاهرا حق با شماست و باید مسائل امنیتی رو حتی در کامپیوتر شخصی خودم رعایت کنم

دوستان در پی ام هم اطلاعات تکمیلی رو تا رونمایی نشدن این طرح رو نمیکنیم با عرض شرمندگی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیز من دارم می گم که ما اسلحه ای که مردم می گرفتیم 1 تومن ما می خریدیم 100 تومن اونوقت تو می گی سلاح ارزون بود!!
عزیز اگه اونا می خواستن یه قطعه ی مهم رو به ما بفروشن خوب کل جنگند رو هم می فروختن :!:
بعدشم خوب معلومه هر کی خربزه و طالبی می خوره پای گلودردشم می شینه!! Mr. Green
حالا شما می تونید به من بگید بودجه ی دفاعی کشور به جز سپاه چه قدره ؟؟
شما از منابع مالی سپاه خبر دارید :mrgreen:

ای کاش شما به جای خربزه طالبی جواب سوال من رو می دادید
مقدار بودجه نظامی ایران هم که چند وقت پیش در خبر ها آمد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="amin_sahande"][quote]
ای کاش شما به جای خربزه طالبی جواب سوال من رو می دادید
مقدار بودجه نظامی ایران هم که چند وقت پیش در خبر ها آمد[/quote]

عزیز من می تونم بپرسم سوال شما چی بود؟؟؟!!
بعدش هم این را اضاف کنم که وقتی مثلا یک تانک به تولید انبوه می رسد تنها مجموعه صنایع دفاع درگیر نیستند بلکه خیلی از قطعات عمومی توسظ صنعت گران ساخته می شود :mrgreen:

بعدش هم این بودجه یک بودجه ای هست ( چطور بگم که متوجه بشوی) که کل در نظر گرفته می شود تمام ارگان نظامی تحت پوشش وزارت دفاع نه غیر از آن ، حالا مسئله این جاست که ما سازمان های دفاعی خارج از حیطه کاری وزارت دفاع داریم!!
بعد مگر سپاه با این سرانه 110 دلار می تواند اصلاً کاری بکند؟؟
دوستان سپاهی می دانند که سپاه شرکت های وابسته زیادی دارد که از آنها سود زیادی عایدش می شود!!

گرفتید چی شد

این لینک رو هم ببیند
http://www.aftabnews.ir/vdcjoheuqieax.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.