00Amin

اقدامات حفاظتي در مقابل تك هسته اي

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

1- تك هسته اي ناگهاني : بدون تلف كردن زمان روي شكم وپشت به انفجار روي زمين دراز بكشيد. از ساختمان و وسايل خودرويي دوري كنيد. سعي شود به نزديكترين شيار يا گودي پناه ببريد. چشمها را بسته وقسمتهاي باز بدن را بپوشانيد. در داخل ساختمانها خود را به زير ميز يا كنج ديوار برسانيد . 2- تك هسته اي پيش بيني شده : خود را به پناهگاه برسانيد. در صحرا به حفره روباه پناه ببريد. 3- ريزش اتمي : به پناهگاه سقف دار پناه ببريد. در داخل خودرو ودرب ان را ببنديد. تا پايان ريزش در پوشش باقي بمانيد. از منطقه الوده سريعا عبور نمايد از ورود گرد و خاك به دهان جلوگيري كنيد. قسمت هاي باز بدن را بپوشانيد. 4- وسايل حفاظتي : الف : لباس حفاظتي انواع لباس حفاظتي : * لباس هاي حفاظتي نفوذ پذير ( لباس عادي ) * لباس حفاظتي نفوذ پذير ويژه ( لباس مذكور بايد دور از اب و رطوبت و درون كيسه نگهداري شود) * لباس نفوذ ناپذير ب: ماسكهاي حفاظتي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شنيدم كه اگر بمب هسته اي به اندازه اي بزرگ باشه كه نور و قارچ اتمي بسازه..همه بجاي اينكه بدنبال فرار باشند..اون چند ثانيه ي اول مبهوت و خيره ميشن به اون نور و انفجار...بعد كه اون طوفان و گرد و غبارش مياد سمت آدم تازه به فكر پناه گرفتن ميشوند كه خيلي ديره..از اون اولشم كلا ديره!!! مگر اينكه در پناهگاه زير زمين باشي... البته الان نسل جديد بمبهاي اتمي آمريكا جوري طراحي شده كه بيشتر بر قدرت انفجاري كوچك استواره تا قدرت انفجاري بالا و تشعشعات بالا..جوري طراحي كردند كه بعد از مدت كمي تشعشعات منطقه به حدي بياد پايين كه قواي پياده نظامشون بتونه وارد منطقه ي بمباران شده بشه. من نميدونم اسراييل بخاطر 4 تا كاتيوشاي حزب الله و موشك شهاب 3 ايران كه كلاهك متعارف داره و نهايت يك كارخانه را ميتونه خراب كنه ..اونهمه پناهگاه زيرزميني داره..كه نميدونم چند درصد ساكنينشو ميتونه پشتيباني كنه..اما فكر كنم درصد قابل توجهي باشه...اما ما كه صد برابر بيشتر در خطر چيزهاي بدتر از بمب اتمي مثل زلزله هاي مرگبار هستيم.. هيچي پناهگاه زيرزميني نداريم و نساختيم! :lol:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الف : لباس حفاظتي

انواع لباس حفاظتي : * لباس هاي حفاظتي نفوذ پذير ( لباس عادي )

* لباس حفاظتي نفوذ پذير ويژه ( لباس مذكور بايد دور از اب و رطوبت و درون كيسه
نگهداري شود)

ديگه اينهمه تقسيم بندي نميخواست
لباس يا نفوذ پذيره(كه در اين صورت حفاظتي نيست )يا نفوذ نا پذير كه در آخر هم گفتيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر شما از قدرت انفجاری شهاب-3 خبر داشتید نمی گفتین فقط می تونه یک کارخونه رو خراب کنه!! :lol: icon_wink حزب الله بیش از 12 هزار از انواع موشک ها رو به طرف اسرائیل روانه کرد 4 تا کاتیوشا؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برا زلزله پناهگاه بسازیم؟ :lol: icon_wink :rose: :crying: :crying: :crying:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر شما از قدرت انفجاری شهاب-3 خبر داشتید نمی گفتین فقط می تونه یک کارخونه رو خراب کنه!! icon_wink :rose: حزب الله بیش از 12 هزار از انواع موشک ها رو به طرف اسرائیل روانه کرد 4 تا کاتیوشا؟!

هرچقدر هم داشته باشه به هر حال متعارف هست. كارخانه هم كوچك و بزرگ داره! به هر حال هرچقدر قدرت داشته باشه ديگه يك شهرك رو كه نميتونه خراب كنه؟
راجع به كاتيوشاي حزب الله هم من بحثم اصلا توانايي و قدرت موشكي اون نبود .حالا هرچقدر دارند خدا انشالله زيادترش كنه! :lol: بحثم احداث پناهگاه ها در شهرهاي ايران بود...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر شما از قدرت انفجاری شهاب-3 خبر داشتید نمی گفتین فقط می تونه یک کارخونه رو خراب کنه!! icon_wink :rose: حزب الله بیش از 12 هزار از انواع موشک ها رو به طرف اسرائیل روانه کرد 4 تا کاتیوشا؟!

هرچقدر هم داشته باشه به هر حال متعارف هست. كارخانه هم كوچك و بزرگ داره! به هر حال هرچقدر قدرت داشته باشه ديگه يك شهرك رو كه نميتونه خراب كنه؟
راجع به كاتيوشاي حزب الله هم من بحثم اصلا توانايي و قدرت موشكي اون نبود .حالا هرچقدر دارند خدا انشالله زيادترش كنه! :lol: بحثم احداث پناهگاه ها در شهرهاي ايران بود...

منظورتون قدرت تخریب یک شهرک توسط شهاب-3 یا منظورتون اینه که ما اونقدر موشک بالستیک نداریم که یک شهرک رو خراب کنه؟! تا اونجایی که من می دونم شهاب-3 تا بیش از یک کیلومتر مربع رو پودر می کنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خب اينجور كه ميگيد پس بمب هسته ايه كه!! :lol:

بمب هسته ای چیزی در حدود 3 کیلومتر به بالا رو نابود می کنه بطوری که باکتری و ویروس هم نمی تونن از اون فرار کنند! ولی خطرناکترین مشکل بمب هسته ای تشعشع رادیواکتیو هست! به هر حال من که گفتم HE موجود در شهاب-3 و بطور کل در موشک های بالستیک ایران از نوع HE های عادی نیست! بلکه خیلی قویتر از این حرفهاست! icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نميدونم اسراييل بخاطر 4 تا كاتيوشاي حزب الله و موشك شهاب 3 ايران كه كلاهك متعارف داره و نهايت يك كارخانه را ميتونه خراب كنه ..اونهمه پناهگاه زيرزميني داره..كه نميدونم چند درصد ساكنينشو ميتونه پشتيباني كنه..اما فكر كنم درصد قابل توجهي باشه...اما ما كه صد برابر بيشتر در خطر چيزهاي بدتر از بمب اتمي مثل زلزله هاي مرگبار هستيم.. هيچي پناهگاه زيرزميني نداريم و نساختيم! :lol:

جوابش خيلي ساده هستش

چون اونا براي جون شهروندانشون ارزش قايلند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب حالا بنا بگیرید که پناهگاه ساختیم! پناهگاه برای زلزله؟! چیز بدی نیست! ولی شما ایران 72 میلیونی رو با اسرائیل کم جمعیت و کم وسعت که روزی نیست توسط موشک های قسام هدف قرار نگیره و الان بیش از 60 ساله که در وضعیت جنگی به سر می بره مقایسه می کنید؟! البته به نظر من خیلی هم خوبه که پناهگاه ساخته بشه! نزدیک های اهواز که چند پناهگاه از قدیم باقی مونده ولی خیلی درب و داغون هستند! :lol: چندتاشون که زیر زمینی هم بودند تبدیل به رستوران و مغازه شدند! البته الان که قراره تا پایان سال همه جای ایران توسط پدافند غیر عامل تقویت بشه از ساختمان های زیربنایی هم می شه به عنوان پناهگاه استفاده کرد!! icon_wink راستی در آخر بگم اگر جنگ شد و دیدید یک موشک حامل کلاهک هسته ای هم در حال نزدیک شدن هست! خودتون رو به اولین تانک ذولفقار-3 در دسترس برسونید زیرا قابلیت مقاومت در برابر تشعشعات و موج تسلیحات اتمی رو داره!! :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

راستی در آخر بگم اگر جنگ شد و دیدید یک موشک حامل کلاهک هسته ای هم در حال نزدیک شدن هست! خودتون رو به اولین تانک ذولفقار-3 در دسترس برسونید زیرا قابلیت مقاومت در برابر تشعشعات و موج تسلیحات اتمی رو داره!! :lol:

خوب در این صورت با توجه به جمعیت ایران برای هر 7 نفر یه تانک در نظر بگیریم چیزی در حدود 10 میلیون تانک ذلفقار نیاز داریم که فکر کنم چیزی نباشه :rose:
پیشنهاد شما خوب بود امید است با برنامه ریزی دولت و کمک ایران خودرو و سایپا بتونیم سالی 1 میلیون تولید کنیم تا 10 سال دیگه مشکل حل میشه icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.