Recommended Posts

[quote name='M-ATF' timestamp='1384011810' post='347693']
کل قضیه قبلا هم مطرح شده بود ولی این قضیه زیر بال فانتوم رفتن اولین باره مطرح میشه.

حالا اگه فرض کنیم رادار فانتوم اصلا نتونسته اف - 22 رو شناسایی کنه، رادارهای وی اچ اف / یو اچ اف زمینی و یا سامانه های شنود و رادارهای پسیو و دیده بانی اپتیکالی زمینی مستقر در جزایر و یا سواحل هم نتونستن اف-22 را شناسایی کنن و به فانتوم اطلاع بدن؟
[/quote]شناسایی رپتور مث آب خوردن نیست که انقدر راجعش راحت صحبت میشه !در ضمن در مقاله اشاره شده در نزدیکی خاک ایران پس قضیه ی احتمال وجود رادار در اون منطقه منتفیه!!ولی خبر این که یه فانتوم توسط رپتور رهگیری شد بار اول نیست که منتشر شده!!!

احتمال این که جزییات خبر درست نباشه هست !!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ...
البته می دونید که جنگنده ها چندتا آینه برای دیدن عقب دارند که خلبان ازشون استفاده می کنه !؟

[quote name='lordashrafi' timestamp='1384012290' post='347703']
شناسایی رپتور مث آب خوردن نیست که انقدر راجعش راحت صحبت میشه !در ضمن در مقاله اشاره شده در نزدیکی خاک ایران پس قضیه ی احتمال وجود رادار در اون منطقه منتفیه!![b]ولی خبر این که یه فانتوم توسط رپتور رهگیری شد بار اول نیست که منتشر شده!!![/b]

[/quote]

سلام
اف 5 ، 45 سال پیش هم می تونه فانتوم رو رهگیری کنه ... کدوم جنگنده ی نسل 4 هست که نتونه فانتوم رو رهگیری کنه !؟ ویرایش شده در توسط 100

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1384008445' post='347669']
ولی فکر کنم اف-22مقطع راداریش کمتر باشه ها!!!!و رادار های فانتوم ضعیف تر از اون رادار هایی که آر کیو رو شناسایی کردند!
[/quote]
اطمینان داری که سطح مقطع راداریش کمتره؟؟؟آرکیو مگه بدون سکان عمودی نبود؟
آآی برادر عدد کجایی که عشقتو خار و خفیف کردن

[quote name='lordashrafi' timestamp='1384012290' post='347703']
شناسایی رپتور مث آب خوردن نیست که انقدر راجعش راحت صحبت میشه !در ضمن در مقاله اشاره شده در نزدیکی خاک ایران پس قضیه ی احتمال وجود رادار در اون منطقه منتفیه!!ولی خبر این که یه فانتوم توسط رپتور رهگیری شد بار اول نیست که منتشر شده!!!

[/quote]
ای بابا
داداش رادار های ایران تو خاک افغانستان آرکیو صد و هفتاد رو زیر نظر داشتن
این که دیگه در نزدیکی مرز بوده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
البته این آر سی اس 0.0001 متری اف 22 ، که اعلان کردند ، مربوط به دید از جلو هست نه دید از پهلو ، عقب یا پائین و بالا ( این ها رو اعلان نکردند و نمی کنند ) ....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1384011810' post='347693']
کل قضیه قبلا هم مطرح شده بود ولی این قضیه زیر بال فانتوم رفتن اولین باره مطرح میشه.

حالا اگه فرض کنیم رادار فانتوم اصلا نتونسته اف - 22 رو شناسایی کنه، رادارهای وی اچ اف / یو اچ اف زمینی و یا سامانه های شنود و رادارهای پسیو و دیده بانی اپتیکالی زمینی مستقر در جزایر و یا سواحل هم نتونستن اف-22 را شناسایی کنن و به فانتوم اطلاع بدن؟
[/quote]

گفتن سطح مقطع کم و جذب امواج رادار و منحرف کننده های امواج و .... باعث میشه جنگنده دیده نشه!!!
پس وقتی قراره دیده نشه نمیشه چه با رادارهای زمینی چه مستقر در جنگنده.
بنده صرفا پاسخ شما رو دادم و در صحت این ادعای خنده دار امریکایی ها حرفی نزدم.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4][quote name='ops' timestamp='1384013734' post='347712'][/size]
گفتن سطح مقطع کم و جذب امواج رادار و منحرف کننده های امواج و .... باعث میشه جنگنده دیده نشه!!!
پس وقتی قراره دیده نشه نمیشه چه با رادارهای زمینی چه مستقر در جنگنده.
بنده صرفا پاسخ شما رو دادم و در صحت این ادعای خنده دار امریکایی ها حرفی نزدم.
[/quote]

یک بار دیگه پست من رو بخونید.

گفتم رادارهای وی اچ اف / یو اچ اف مثل نبو، کاستا، مطلع الفجر 1 و 2 ، وستوک، این رادارها اتفاقا یکی از مزایاشون در کشف اهداف پنهانکار هست چرا که میزان پنهانکاری و کاهش RCS این پرنده ها در مورد رادارهایی که در این فرکانس ها عمل می کنند کمتر هست.

از طرفی فاصله خیلی کم مطرح شده که امکان کشف رو باز خصوصا با استفاده از این نوع رادارها افزایش میده.

حالا علاوه بر استفاده از این رادارهای زمینی، بکارگیری دیده بان های بصری و سامانه های شنود و پسیو رو که در این منطقه مذکور احتمالا به میزان زیادی مستقر شده و استفاده میشه رو که باز تو پست قبلیم اشاره کردم رو هم اضافه کنید.

اگه تو ارتفاع پائین بوده باشن که احتمال کشف بصریش بالا میره و اگه در ارتفاع بالاتر احتمال کشف راداریش.

گفتن جنگنده پنهانکار نگفتن که پرنده نامرئی و با RCS صفر برای تمامی فرکانسهای امواج راداری. ویرایش شده در توسط M-ATF
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1384014558' post='347715']
[size=4]

گفتم رادارهای وی اچ اف / یو اچ اف مثل نبو، کاستا، مطلع الفجر 1 و 2 ، وستوک، این رادارها اتفاقا یکی از مزایاشون در کشف اهداف پنهانکار هست چرا که میزان پنهانکاری و کاهش RCS این پرنده ها در مورد رادارهایی که در این فرکانس ها عمل می کنند کمتر هست.

از طرفی فاصله خیلی کم مطرح شده که امکان کشف رو باز خصوصا با استفاده از این نوع رادارها افزایش میده.

حالا علاوه بر استفاده از این رادارهای زمینی، بکارگیری دیده بان های بصری و سامانه های شنود و پسیو رو که در این منطقه مذکور احتمالا به میزان زیادی مستقر شده و استفاده میشه رو که باز تو پست قبلیم اشاره کردم رو هم اضافه کنید.

اگه تو ارتفاع پائین بوده باشن که احتمال کشف بصریش بالا میره و اگه در ارتفاع بالاتر احتمال کشف راداریش.

گفتن جنگنده پنهانکار نگفتن که پرنده نامرئی و با RCS صفر برای تمامی فرکانسهای امواج راداری.
[/quote]خودتون هم میگویید[color=#b22222]کمتر[/color]می شود کمتر شدن دلیل بر توان شناسایی نیست!!!ممکن است کمتر شود ولی نه به آن اندازه که قابل شناسایی باشد!!!
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1384014558' post='347715']
[size=4]

گفتن جنگنده پنهانکار نگفتن که پرنده نامرئی و با RCS صفر برای تمامی فرکانسهای امواج راداری.
[/quote]
پس ما در اون زمان و در اون مکان مجموعه ای رادارهایی رو که گفتید داشتیم.
خیلی جالبه که رادار باند وی اچ اف وستوک میتونه اف22 رو رهگیری و شناسایی کنه!!یا نسل قدیمی اون رادار نبود!!!!
بگذریم...دوست عزیز من از احتمال کشف نشدن این پرنده در اون زمان صحبت میکنم و کاری با خبر ندارم.اما نمیدونم
چرا سعی دارین بگین خیر....غیر ممکنه...ایران میتونه پنهانکار ترین جنگنده دنیا رو که قابلیت کور کردن رادارها و حتی ساخت یک
هدف فیک با سطح مقطع فیک رو داره رهگیری کنه....
شما حدس میزنید تمام این اتفاقات در چند دقیقه افتاده؟که حالا راداهای روسی و شناخته شده ما (منظور شناخته شده برای امریکا و ...)تونسته باشن جنگنده رو ترک کرده و به
خلبان هم موقعیت اون رو گزارش بدن؟در ثانی خلبان با چه تجهیزاتی قرار بوده جنگنده رو ببینه؟حتما با AN/APQ-120 های ارتقا یافته؟
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر میاد سناریو یکی از سکانسهای فیلم های هالیوودی بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohammadhossein' timestamp='1384017959' post='347729']
حالا چرا خلبان ما رو ندزدیده !؟
[/quote]اگه کمبود خلبان داشتند حتما میدزدیدن!!!ولی احتمالا خودشون خلبان بیکار زیاد دارن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی نیست بگه د اخه گلابی اف 22 رفته زیر بالش ببینه تسلیحات چی داره که چی بشه؟ : |
خاک بر سرتون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1384015452' post='347719']
پس ما در اون زمان و در اون مکان مجموعه ای رادارهایی رو که گفتید داشتیم.
خیلی جالبه که رادار باند وی اچ اف وستوک میتونه اف22 رو رهگیری و شناسایی کنه!!یا نسل قدیمی اون رادار نبود!!!!
بگذریم...دوست عزیز من از احتمال کشف نشدن این پرنده در اون زمان صحبت میکنم و کاری با خبر ندارم.اما نمیدونم
چرا سعی دارین بگین خیر....غیر ممکنه..[color=#ff0000].ایران میتونه پنهانکار ترین جنگنده دنیا رو که قابلیت کور کردن رادارها و حتی ساخت یک[/color]
[color=#ff0000]هدف فیک با سطح مقطع فیک رو داره رهگیری کنه....[/color]
شما حدس میزنید تمام این اتفاقات در چند دقیقه افتاده؟که حالا راداهای روسی و شناخته شده ما (منظور شناخته شده برای امریکا و ...)تونسته باشن جنگنده رو ترک کرده و به
خلبان هم موقعیت اون رو گزارش بدن؟در ثانی خلبان با چه تجهیزاتی قرار بوده جنگنده رو ببینه؟حتما با AN/APQ-120 های ارتقا یافته؟
[/quote]

شما تو هیچ یک از پست های من تو این صفحه این جمله رو نمی تونید پیدا کنید یا شبیه به اون رو.
. شما اصلا به خودت زحمت نمی دی پست ها رو با دقت بخونید. صحبت های شما ربطی به پست های من نداره که بخوام پاسخی بدم.
چون اگه با دقت بخونید جوابتون رو می گیرید ولی صحبت های شما از اون بحثایی که تا ابد هم می تونه ادامه پیدا کنه.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1384018886' post='347732']
شما تو هیچ یک از پست های من تو این صفحه این جمله رو نمی تونید پیدا کنید یا شبیه به اون رو.
. شما اصلا به خودت زحمت نمی دی پست ها رو با دقت بخونید. صحبت های شما ربطی به پست های من نداره که بخوام پاسخی بدم.
چون اگه با دقت بخونید جوابتون رو می گیرید ولی صحبت های شما از اون بحثایی که تا ابد هم می تونه ادامه پیدا کنه.
[/quote]
آهان.باشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان تا حالا کسی تکذیب کرده یا خیر؟؟؟ ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.