Recommended Posts

وای بر احوال آمریکایی ها با این هواپیما های پیشرفتشون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عصرایران- در نخستین دقایق بامداد امروز شنبه برخی شهروندان تهرانی صدای شلیک مکرر تجهیزات ضدهوایی را شنیدند. به گزارش خبرنگار عصرایران از حدود 25 دقیقه بامداد امروز پدافند هوایی در غربی ترین نقطه تهران واقع در انتهای اتوبان همت در حوالی شهرک شهدای دژبان ارتش و برج های نمونه سپاه به مدت حدود بیست دقیقه به کار افتاد که نگرانی ساکنان منطقه را به دنبال داشت. این در حالی است که برخی شاهدان عینی از شنیده شدن صدای چند انفجار همزمان با تیراندازی هوایی خبر داده اند. این دومین بار در طول چند هفته اخیر است که مردم غرب تهران صدای شلیک پدافند هوایی را در ساعات پایانی شب می شنوند. هنوز علت دقیق فعالیت شبانه پدافند های هوایی اعلام نشده است اما گفته می شود این تجهیزات هر از گاهی برای چک کردن دستگاه ها و نیز حفظ آمادگی نیروها برای شرایط خاص اقدام به شلیک هوایی در مناطق حاشیه ای تهران می کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فیلم رو دیدم . در ثانیه آخر خلبانان اجکت کردند . اگه با ماشین حساب درست حساب کرده باشم با دلار 950 تومان ، به آمریکا بیش از 1 تیلیارد و 140 میلیارد تومان خسارت وارد شد . ( خدا بیشتر برکت بدهد ! ) بگذریم از اینکه هر بار پرواز این هواپیما چه هزینه سنگینی دارد و پوشش رادار گریز آن بعد از هر بار پرواز ، باید مورد بازبینی جدی در آشیانه ای که شرایط آب و هوایی آن دائماً کنترل میشود ، قرار بگیرد .

در ضمن فرود و تیک آف این هواپیما رو کامپیوتر انجام میدهد و ببخشید که فرصت برای منوآل کردن آن پیدا نکردند . ( برای من و شما که بد نشد ! ها ! )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب عجب! آقا تجهيزات آمريكا مثل لانه‌ي عنكبوته! :!: حالا بگذريم از اينكه جديدا از تار عنكبوت جليقه‌ي ضدگلوله ميسازن و دانشمندا به اين نتيجه رسيدن كه تار عنكبوت يكي از محكمترين اليافه!!! :| icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ميشه بگيد قيمت بي2 چقدر هست؟
چطوري حساب كرديد كه اون قيمت دراومد؟ :|

تا جایی که من میدونم و تقریباً مطمئن هستم 1.2 میلیارد دلار است . دوستی هم که فرمودند 1.5 بیلیون دلار ، بهتره به معنی کلمه بیلیون در دیکشنری نگاه کنند . بیلیون به معنی میلیارد است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخه من شنيده بودم 2.1 بيليون دلار(كه البته در بيليون همون ميليارد معني ميده.اشتباه نكنيد)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آخه من شنيده بودم 2.1 بيليون دلار(كه البته در بيليون همون ميليارد معني ميده.اشتباه نكنيد)

1.2 میلیارد درسته ، نه 2.1 میلیارد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه فرقي ميكنه.ما كه نداريم پول اين چيزا رو بديم.حالا هر چقدر ميخواد باشه! icon_cool :| :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منبع:www.Flightglobul.com
June 2008

با سلام . لطفا مقاله رو اگه از مجله صنايع هوايي بر مي داريد ديگه منبع اصلي رو ننويسين . اين كار شما توهين به شعور خوانندگان سايته . اگر هم كه واقعا مطلب رو از سورس اصلي برداشتي ترجمت كاملا شبيه ترجمه مجله صنايع هوايي هست !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قیمت تمام شده بی 2 برای آمریكا كمتر از 500 میلیون دلاره ولی هزینه نگهداری اون بالاست و در هر بار پرواز باید برخی از قطعات كلا" تعویض بشن آمریكا كلا" 19 تا بی 2 داشت كه هر كدوم به نام یك ایالت بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قیمت تمام شده بی 2 برای آمریكا كمتر از 500 میلیون دلاره
ولی هزینه نگهداری اون بالاست و در هر بار پرواز باید برخی از قطعات كلا" تعویض بشن
آمریكا كلا" 19 تا بی 2 داشت كه هر كدوم به نام یك ایالت بود

میشه لطفاً منبعی رو که توش 500 میلیون دلار نوشته برامون بذاری . من که باور نمیکنم . خودشون میگن 1.2 میلیارد دلار . :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قیمت تسلیحات استراتژیک بصورت نمادین و با توجه به کارایی آن تعیین میگردد. ما در بخش نظامی دو (شاید هم سه) نوع قیمت گذاری داریم. قیمت محصولات تاکتیکی و استراتژیک. در محصولات تاکتیکی مانند بمب و موشک و تانک و جنگنده و ... تا چند صد درصد بر روی هزینه تولید افزوده و آنرا میفروشند. اما در محصولات استراتژیک قیمتها با توجه به کارایی محصول تعیین شده و واقعی نیستند. بطور مثال در بعد تاکتیکی جنگنده میگ29 که هزینه ساخت آن کمتر از 10 میلیون دلار است به قیمت 30 الی 50 میلیون دلار یعنی 300% الی 500% بیشتر فروخته میشود. ولی از بعد استراتژیک بمب افکن بی2 که هزینه ساختی در حدود 10 15 درصد قیمت اعلام شده دارد 2.1 میلیارد دلار قیمت گذاری میشود که بعد از ساخت نسل جدید رادارهای روسی این قیمت نمادین به 1.4 میلیارد دلار کاهش میابد که هر دو قیمت را خود سازندگان اعلام کرده اند و ربطی به شرایط بازار ندارد چون اصلا بازار تسلیحات استراتژیک معنا ندارد. در تمام کشورها نیز وضعیت بدین صورت است. نوع سوم قیمت گذاری بر پایه نوع مشتری است. دوست ، شریک ، رقیب و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تو بازي call4 ديده بودم كه قيمت اون رو 2.1 بيليون نوشته بود ولي خبر از كاهش قيمتش نداشتم. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.