Recommended Posts

بله نوؤه جان . همچنین که زیبا هست بدلی هم تشریف داره :mrgreen:
اسلحه [size=18]کلاشنیکف[/size] نه کلاشینکف! واقعا اسلحه خوبیه و در جنگ تحمیلی برای ما فوق العاده ثمر بخش بود.من که به ژ3 ترجیحش میدم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]ماهواره ها که سرعتی ندارند(!)...سرعت اجسام در مدارهای در فاصله 200 کیلومتری، حدود 7 کیلومتر بر ثانیه و زمان گردش آن به دور زمین 88 دقیقه و در فاصله 10000 کیلومتری،حدود 5 کیلومتر بر ثانیه و زمان گردش به دور زمین ،حدود 6 ساعت است...
دوستان درباره سیستم هدفگیری اینگونه موشک ها اطلاعی ندارند؟[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چین که رسما ازمایش کرد و زد البته فکر کنم تو جو پائین بود .. یادم نیست دقیق

ولی یادمه دنیا رو لرزوند چون از این به بعد چین میتونه هر ماهواره ای که عشش میکشه رو بیاره پائین و ... تازه از فناروی پیشرفته ش بگذریم

راجبه لیزر هم این طرح منصوب هست به امریکا (تو جنگ افزتار یه بار ایدمه به روسیه منصوب شد و جنگ ستارگان اونا اما من چنیدن بار به اسم لیزر امریکا شنیدم)

اگر برحسب فیلما و شایعات باشه از اجسامی قدرتمند مثل الماس و ..... انرژی ساطع میشه که با یه هدفگیری درست میزنه تو موشک ... اما خوب اینقدر توهم دور و برش هست اخرشم نفهمیدیم هست یا نه؟! اگر هست چقدر قدرتمنده؟!

اما نمونه های ساده تر این نوع لیزر در مقیاس کوچکتر ساخته شده ... که میتونه مثلا باعث اجکت ! خلبان بشه (یاده هلیکوپتر پلیس به خیر! چشمک)

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=darkblue]ماهواره ها که سرعتی ندارند...سرعت اجسام در مدارهای در فاصله 200 کیلومتری، حدود 7 کیلومتر بر ساعت و زمان گردش آن به دور زمین 88 دقیقه و در فاصله 10000 کیلومتری،حدود 5 کیلومتر بر ساعت و زمان گردش به دور زمین ،حدود 6 ساعت است...
دوستان درباره سیستم هدفگیری اینگونه موشک ها اطلاعی ندارند؟[/color][/quote]
چییییی؟!! :mrgreen:
ابی دیگه متمئنم یه چیزیت شده! بابا یکم شبا بخواب! :mrgreen:
یه دور خودت بازم بخون ببین چی سر هم کردی :cry:
7 کیلومتر بر ساعت! و دور زمین رو در 88 دقیقه میزنه! :evil:
اینو قبول دارم که با توجه به چرخش زمین سرعت کمتری لازمه اما بازم تعقیب کردنش سخته! شبا تو آسمون یه ماهواره رو پیدا کن سرعتشو ببین! تا موشک به جو میرسه و به مداره ماهواره میدونی چقد دور میشه تا اونوقت؟ صدها کیلومتر!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قبلا یه پست دربارش زده بودم!

[quote]آمریکا در 13 سپتامبر 1985 در آزمایشی موفق شد یک ماهواره جاسوسی P78-1 را در ارتفاع 555 کیلومتری بوسیله موشک ASM-135 شلیک شده از F-15A به شماره سریال 76-0084 منهدم کند.

جنگنده در لحظه شلیک موشک در ارتفاع 11.6 کیلومتری و فشار وارده 3.8 جی و سرعت 1.22 ماخ و زاویه +65 بود.

موشک ASM-135
وزن 1180 کیلوگرم ، طول 5.48 متر و قطر 50.8 سانتیمتر ، سرعت 24000 کیلومتر بر ساعت!!! نوع هدایت مادون قرمز و برد 648 کیلومتر و ارتفاع قابل صعود 563 کیلومتر ، کلاهک از نوع انرژی جنبشی.

در 20 فوریه 2008 نیز آمریکا با یک موشک SM-3 شلیک شده از یک کشتی نیروی دریایی موفق به انهدام ماهواره جاسوسی USA-193 شد که از مدار خارج و در حال سقوط بود. ماهواره در ارتفاع 247 کیلومتری منهدم شد.

در 11 ژانویه 2007 نیز چین موفق شد با استفاده از یک موشک بالستیک ارتقا یافته DF-21 ماهواره هواشناسی FY-1C این کشور را در ارتفاع 865 کیلومتری با کلاهک انرژی جنبشی منهدم کرد.

از نظر ارزش استراتژیک آزمایش چین فناوری برتری نسبت به آزمایش آمریکا داشت و هم از نظر اختلاف ارتفاع و هم از نظر شرایط ماهواره که چین ماهواره در حال حرکت در مدار رو زد اما آمریکا یک ماهواره در حال سقوط را این دو آزمایش با هم متفاوت هستند. میتوان گفت در حال حاضر چین در عرصه فناوری ضد ماهواره و موشکهای ضد ماهواره شلیک شونده از روی زمین مقام اول در جهان را دارد. این کشور همچنین موفق شده بود با استفاده از پرتو لیزر چند ماهواره جاسوسی آمریکا را کور کند!

با این وجود در صورت وقوع جنگ بین کشورهای آمریکا و روسیه و چین میتوان انتظار داشت که اولین هدفهای طرفین زدن ماهواره های نظامی یکدیگر باشد![/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]گویا شب زنده داری کار خورش رو میکنه...اون بر ثانیه بود...! اصلاح شد..! :mrgreen: [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم این عکس مربوط به موشک ضد ماهواره ی امریکا باشد
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/asat_missile_launch.jpg[/img]
و این
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/asat.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی ساز و کار روش زدن ماهواره بلد نیست توضیح بده؟ برای من جای کلی سوال داره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]این نظر خودمه،ممکنه غلط باشه
موشک ابتدا با محاسبات دقیق در زمان مقرر پرتاب میشود...سپس با هدایت اینرسی به سمت مکانی که ماهواره قرار است تا رسیدن موشک به مدار، در آنجا باشد میرود...سپس در فاصله ی حدود 20 کیلومتری، سیستم مادون قرمز موشک، هومینگ نهایی را انجام میدهد...
ولی آن موشک چینی بالیستیک بود و هدایت مادون قرمز نداشت! آنوقت چطور؟[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
lبا توجه به اینکه سرعت پرتاب و کلا حرکات در اونجا خیلی سریع اتاق میوفته حتما لازم نیست موشک دقیقا بهش بخوره! بنظرم اگه ده کیلومتر جلوتر از مدارش منفجر بشه با توجه به سرعت ماهواره احتمال برخورد باترکش یا هر چیز دیگه ای از انفجار بسیار زیاد میشه و با توجه به اینکه ماهواره ها بسیار حساسن با کوچکترین ضربه...
فقط باید کاری کرد موشک در مدار ماهواره منفجر بشه! اینم نظر من!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بله نوؤه جان . همچنین که زیبا هست بدلی هم تشریف داره :mrgreen:
اسلحه [size=18]کلاشنیکف[/size] نه کلاشینکف! واقعا اسلحه خوبیه و در جنگ تحمیلی برای ما فوق العاده ثمر بخش بود.من که به ژ3 ترجیحش میدم![/quote]

كوچيك شما نوژه(سپهر) هستم نه نوؤه

100 درصد باهاتون موافقم كه بدليه/ اما سوالم از شما اينه تا حالا بدلي به اين زيبايي ديده بودي؟ كپي برابر با اصله. تنها موردي كه ميشه ازش ايراد گرفت سر لوله هست كه يكم تو ذق ميزنه.

در رابطه با تلفظش هم خودم ميدونستم كه[size=18] كلاشنيكف[/size] هست.يعني از كلاس چهارم پنجم دبستان ميدونستم اما چيزي كه هست راحتي در تلفظش مد نظرمه.درسته من غلط املايي زياد دارم و كلا ديكته رو با تكماده قبول ميشدم :evil: اما ديگه اينقدر ها هم بيسواد نيستم كه بيام يك كلمه رو اشتباه تلفط كنم.شما اگر به طرز تلفظ نيروهاي مسلح دقت كنيد اكثرا ميگن كلاشينكف يا به طور خلاصه كلاش.خيلي به ندرت من ديدم كسي بگه كلاشنيكف. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[b]روس ها ادعا كردند كه سيستم پدافندي اس-400 توانايي هدف قرار دادن هر نوع ماهواره اي رو داره ! در صورتي كه اگه همچين سلاحي داشتند ديگه نميگفتن تازه ميخوايم يه موشك ضد ماهواره بسازيم ![/b]
البته روس ها تو سيستم هاي ضد ماهواره كارهاي زيادي كردند و فكر كنم از چين جلوتر باشند ! ميگ-31 توانسته موشكي ضد ماهواره از هوا با موفقيت شليك كنه مثل همين كاري كه رقيب آمريكاييش اف-15 توي عكس 666666 انجام داده و موشك ضد ماهواره به صورت هوا به فضا شليك كرده !
موشك ضد ماهواره چين يك نوع موشك بالستيك بود كه ميتونه ماهواره هاي مدار پايين LEO رو هدف قرار بده و هنوز چين نميتونه ماهواره هاي جاسوسي كه در مدارهاي بالا قرار ميگيرن رو هدف قرار بده !
[b]
فكر كنم تنها كشوري كه هم اكنون داراي تكنولوژي اثبات شده ضد ماهواره اي است آمريكاست ! كه ميتونه هر نوع ماهواره اي رو شكار كنه ![/b]
دوستان اگه خواستيد يه تاپيك راجع به تاريخچه تسليحات ضد ماهواره ميزنيم من يه سري اطلاعات جالب دارم توش قرار ميدم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نوژه جان ببخشید اسمتون رو اشتباه نوشتم نمیدونم چجوری اینجوری شد! :mrgreen:
منظورم شما نبودین که کلاشنیکف رو بزرگ نوشتم! چنین جسارتی نمیکنم!
دلیلم این بود با توجه به اینکه به قول شما هم خیلی ها تلفظ میکنن کلاشینکف با توجه به این اینجوری هم مینویسن! خواستم به طرز درست نوشتن تاکید کرده باشم! شما که خودتون استاد مایی داداش :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.