Recommended Posts

کاربر محترم فردین خان هزار بار عرض کردم باز هم می گم در مورد هز چیزی که اطلاع کافی ندارین لطفا نظر ندین.
الان مدتهاست توی وزارت دفاع طرح ها و پروژه ها یکپارچه شدن و اینطور نیست شما فکر کنین مثلا ارتش داره با بودجه کم کار می کنه و سپاه داره الک دولک بازی می کنه.
در ضمن شما از کجا می دونین که در سیستم ما ضعف مدیریتی هست لطفا هیچی نشده باز دست به تخریب و تهمت نزنین.توی این بخش ما مشکلاتی داریم و بر می گرده به خیلی عوامل و اتفاقا با بهترین مدیریت هم برخی از این مشکلات همیشه پا برجا می مونه.

اما در مورد بودجه ها باید عرض کنم که حوزه کاری ارتش و سپاه مشخص هست ارتش نیروی دفعای کشور هست و هر چیزی برای این کار نیاز باشه باید بسازه و صد البته تعداد نیروی انسانی بالا و تجهیزات زیاد باعث شده این ارتش همیشه ضعف مالی داشته باشه و از رفاه نیرو تا ساخت و ... تجهیزات در مضیقه باشه ولی باز با این حال داره پیش می بره کارها رو و خودش قابل تقدیر هست.

سپاه نیروی انسانی کمتری داره ولی سعی کرده کمی به فکر تخصصی کردن نیرو بره و این باعث شده راندمان کارش بره بالا با اینکه در خیلی از مسائل کار می کنه مثل امنیت ملی و کار روی گروه های همسو در دنیا و دفاع از مرزها و مبارزه به اشرار و حتی بخش عمرانی.
در ضمن سپاه سعی می کنه در پروژه هایی شرکت کنه که از توان بخش های عادی و عمومی و حتی دولتی بر نمی اد و توانش رو ندارن و باز کارش قابل تقدیره.

اما موضوع اصلی اینه که کارها را بخش بندی کردن الان سپاه بیشتر روی انواع موشک کار می کنه از ضد زره تا زمین به زمین و ..... و همچنین سلاح هایی که در قالب دکترین خودش یعنی دفاع نا متقارن استفاده داشته باشه و مطمئنا توی این دکترین ممکنه تانک جا نگیره و گرنه اگر سپاه دست توی خیلی از این کارها می برد خیلی سال پیش مثلا ما صاحب یه تانک برتر میشدیم ولی خوب کمبود و بودجه و دکترین نظامی کشور باعث شده هزینه ها بر طرفی دیگه.

اما تمام این امور هم توی وزارت دفاع یکچپارچه شده مثلا اگر قرار باشه سیستم دفاع هوایی بومی ساخته بشه سپاه توان بسیار بالایی در ساخت موشک داره و در الکترونیک و در بقیه بخش ها باید با ارتش کار کنن تا بتونن به نتیجه برسن.

در مورد بودجه هم باید بگم اتفاقا یکی از دلایل گنگ بودن توان دفاعی کشور ما همین مورد کار عمرانی سپاه هست به شکلی که شما با توجه به توان مالی هر کشوری و سطح علمیش بعلاوه بودجه سالانه دفاعیش می تونین بفهمین تقریبا توان نظامیش چقدر هست و چه تسلیحاتی داره و یا زیر زیر تهیه کرده اما مشکل مراکز اطلاعاتی غرب در مورد ایران همین هست که بودجه نظامی ایران رونمی شه همونی که در مجلس داده میشه محاسبه کرد و معلوم نیست چقدر از فازهای دیگه تزریق میشه و برای همین از تقریب توان نظامی ما خبر ندارن.این در کنار دو تا شدن سیستم های دفاعی کشور کار اونها روخیلی سخت تره و پیچیده تر کرده.
اگر آمریکا توان تقریب توان دفاعی ما رو داشت شک نکنید که خیلی سال پیش حمله می کرد.

اما در مورد هواپیما اولا همین چند ماه پیش یکی از مسئولین خبر داده بود ما تعدادی جنگنده خریدیم و ظاهرا تکذیب کرده بود که از روسیه باشن با این حال جایی جز چین نمی تونه باشه .این تعداد باید چیزی در حدود 250 فروند باشه که در این صورت می تونه مثل یه مسکن فعلا کار ما روراه بندازه .

اما موضوع اصلی ساخت هواپیماهای ایرانی هست و خلاف اون چیزی که می بینین هیچ خبری نیست باید عرض کنم برداشت من اینه که اتفاقا خیلی خبرها هست ولی فعلا صلاح این نیست که گفته بشه.
از قدیم گفتن وقتی دریا خیلی عجیب ساکته باید منتظر یه طوفان وحشتناک بود.
ما در بخش ایونیک هیچ مشکل خاصی نداریم و در بخش الکترونیک و نرم افزار کامپیوتر هم همچنین و در بخش راداری هم .اما مشکل اصلی مواد و موتور هست که فکر می کنم اونمتا مدتی دیگه حل بشه و البته این رو اضافه کنم این مشکل مواد وسازه و موتور در بخش تحقیقاتی نیست بلکه برای تولید انبوه وجود داره وگرنه مثلا ساخت یه جنگنده در حد جنگنده های برتر دنیا در مراکز تحقیقاتی ما خیلی سخت نیست ولی بودجه وتوان علمی تولید انبوه اون سخت هست.

در ضمن خیلی ناراحت نباشین به وقتش هواپیما هم می سازیم .همیشه ساخت بهتر از خرید بوده .یاد حرف اما بی افتین که فرمودن باید در تمام زمینه ها خودکفا بشین.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگه چند تا داشتیم ؟

همونجوری که همه میدونید ایران نیاز مبرمی به آواکس دارد و بهترین گزینه مهندسی معکوس روی آواکس های پناهنده است که کار خیلی سختی است ولی نشدنی نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب ادمی هستی ها من هرجا پست میدم این عزراییل سر میرسی(شوخی بود) icon_cheesygrin

من یکی قانع شدم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان با عرض شرمندگی من اصولا قصد ندارم در مورد مسائلی که ربطی به تاپیک نداره نظر بدم ولی در این چند روزه چند تاپیک زده شده و در اون در مورد مسائلی حرف زده شده که یک طرف اون سپاه و یک طرف اون ارتش هست و برخی از دوستان ناآگاه یک سری از حرف ها را می زنند که در قوطی هیچ عطاری یافت نمی شود و یک سری از دوستان آگاه متاسفانه از ناآگاهی این دوستان استفاده کرده و بنا به دلایل نامعلومی قصد به مصادره ی بحث به نفع خود می کنند ....

در مورد سپاه فقط این نکته را می گویم که برای افرادی که در خانواده ی بزرگ نظامی کشور حال چه ارتش باشد و چه سپاه عضو باشند این نکته را حتما می دانند که "" آن چه عیان است چه حاجت به بیان است ""

لغب سردار در بین مسئولین حکومتی بیش از حد انتظار است ..... از نیروی انتظامی گرفته تا وزیر نفت فعلی .... و شاید رئیس جمهور آینده ی کشور .... اتفاقا مسئول تبلیغاتی ایشان هم سردار بودند ..... حال چرا ما یک امیر در این بین نمی بینیم ..... قرارگاه خاتم خط لوله ی گاز عسلویه به استان فارس را با بودجه ی چند میلیارد دلاری کشید و این در حالی بود که در همان زمان عقد ان قرارداد در نیروی دریایی ارتش در سر اضافه کردن چند گرم جیره ی برنج سربازهای یک تیپ تفنگدار بارها با رده ی بالاتر مکاتبه می شد و در جواب گفته می شد همینی که هست بودجه نیست ..... درست چند هفته بعد در یک مانور دوره ای قرار بر این شد که یک گردان از همین تیپ مهمان یک گردان از گردان های سپاه باشد .... بیچاره ها آذوغه های خود را هم با خود برده بودند که نکند در گردان مقابل هم مشکل به همین منوال باشد ولی در کمال تعجب دیدند که این گردان با جیره ی روزانه ی خود توانست غذای این گردان را نیز تامین کنند و سربازان بعد از مدت ها دل سیری غذا خوردند !!! ..... البته در نیروی زمینی ارتش وضع به مراتب بدتر است و در نبروی هوایی هم به دلیل کمتر بودن نیروی انسانی در این زمینه مشکل خاصی مشاهده نمی شود .... دوستان حتما خبر دارند که خلیج فارس مدتیست به سپاه سپرده شده است و امنیت دریایی عمان و بعد از آن به نیروی دریایی سپرده شده است . سفرهای رهبر انقلاب به بندرعباس هم به همین دلیل است زیرا این نیرو قرار است از یک نیروی منطقه ای به یک نیروی فرا منطقه ای تبدیل شود ..... این نکته از این جهت بیان شد که قبل از این که سپاه خلیج فارس را در دست بگیرد این نیروی دریایی بود که با مشکلات فراوان که فقط یکی از آنها کم بودن شدید منابع مالی است ، توانست خلیج فارس را امن نگه دارد و جزایر تحت مالکیت ایران در این خلیج را سروسامان دهد ...... این که در سواحل خلیج فاس و در خود خلیج فارس و در این جزایر چه کردند بماند ولی وقتی سپاه این منطقه را در دست گرفت مانند هلوی پوست کنده نسبت به قبل بود ..... فقط برای روشن شدن ذهن دوستان عرض کنم که تا قبل از ورود سپاه ، نیروی دریایی در این جزایر برای رفت و آمد از ناوها ی خود و بالگرد های خود استفاده می کرد و وقتی که قرار بود یک فرمانده از یکی از این جزایر بازدید کند از هواپیماهای غیر نظامی که تحت مالکیت ارتش نیز نبود استفاده می شد ولی بعد از ورود سپاه در این جزایر به سرعت فرودگاه اختصاصی برای رفت و آمد فرماندهان تاسیس شد .

سپاه در فوتبال این مملکت چه نقشی دارد ؟؟؟ ((( مردشور فوتبال این مملکت رو ببره که یکی از مربیانش به نام ژنرال !!!! ((( سرباز صفر هم نیست ))) واسه مربی گریش باید 1 میلیارد تومان دستمزد بگیرد و بعد از آن شاکی شود که آقا سقف قرارداد تعیی نکنید )))

سپاه در اقتصاد این مملکت چه نقشی دارد ؟؟؟ مثلا سهام مخابرات

دوستی از درفشی حرف زد که تا وقتی سپاهیان به آن متکی باشند شکست نخواهند خورد و این حرف کاملا صحیحی است

توی ارتش برای 2 ریال پول که کم و زیاد نشود 10 ریال کاغذ بازی می کنند .... انشاالله که سپاه هم اینگونه باشد

به یکی از کارشناسان نظامی و استراتژیست های این مملکت گفتم که این چه وضع معامله بین سپاه و ارتشه ؟؟ بهم جواب داد به ارتش هم اعتماد می شود چرا که هواپیمای حامل شخص رهبری را میگ های ارتش اسکورت می کنند .... عجب !!!! ...... بیچاره ارتش که از وقتی یکی از فرماندهان نظامیشون چند باری توی صفحه ی تلوزیون دیده شده اشک شوق از چشمانشان جاری شد ..... نمردیم و دیدیم که یک بار هم توی دفاع مقدس ارتش از مرزهای این مملکت دفاع کرد

خوب بریم سر اصل مطلب یعنی موضوع تاپیک .... به نظر من ساخت جنگنده ی بومی دور از ذهن نیست ولی آیا این جنگنده که هیچ خبری از مشخصات و توانایی های آن به گوش نمی رسد ، می تواند نیاز های ما را براورده سازد ؟؟؟ .... موتور توربوفن رونمایی شده خیلی منو امیدوار کرده چون در اکثر پروژه های دفاعی کشور این نیروی پیشرانه است که محل مشکل بوده و هست ..... انشاالله که از این به بعد نخواهد بود ....

پاکستان به نظر می رسه خودش رو در انفعال می بینه و قراره به هر قیمتی که شده در برابر هند به یک توازن قوا برسه .... چین هم در بخش هوایی خوب رشد کرده .... بخش هواپیماهای پهن پیکرش جلوی بوئینگ و ایرباس قد علم کردند ..... به نظر من اگر قراره چین در چند سال آینده بزرگترین ابرقدرت جهان بشه باید این ابرقدرت بودن را نشون بده و در این مواقع حساس با فروش این چنین تسلیحات پیشرفته ای به کشورهای دیگر نشان دهد که برای این کار یعنی ابرقدرت بودن کاملا آماده است ..... شاید الان سربزنگاه برای چین هم باشد ......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احسان جان میدونی ارادتم بهت تکمیله تکمیله اما فکر کنم یه اشتباهی کردی!

ببین داداشم بودجه سپاه کمی از ارتش بیشتره ولی:

1-کارهای عمرانی رو انجام میده و درآمد داره

2-از وقتی تا حدودی اقتصاد افتاده دست سپاه رشد اقتصادیمون 3.2درصد شده(از 1%)

و در ضمن خوب انصافی بگو بار اصلی جنگ روی دوش سپاه بود یا ارتش؟(فقط عملیات جنگ رو بخون) و در ضمن ارتش و سپاه دیگه تقریبا فرقی ندارند چون هیچ کدوم از عناصر قبل انقلاب دیگه در ارتش نیستن!

مقام معظم رهبری هم بارها بر ارتش تاکید داشتند و دارند(بودجه ارتش کمتره ولی امسال بودجه ارتش رشد بیشتری نسبت به بودجه سپاه داشت)بر سپاه هم تاکید دارند خوب سپاه هم در امنیت ملی بد کار نکرده.

نکته دیگر هم اینه که وزارت دفاع به ارتش هم به اندازه سپاه رسیدگی میکنه.موشک مال سپاه.هواپیما و ناو و زیردریایی و پدافند هم ارتش.

اصلا فلسفه وجودی نیروهای مسلح مجزا هم اینه!که بیان با هم رقابت کنن در مسیر رفاقت!مثلا سپاه یه گلوله بسازه ارتش هم یکی دیگه!هر کدوم بهتر شد از اون استفاده کنیم!

اما در مورد جیره غذایی!من بارها گفتم که ارتش و سپاه رو ما کنترات برداشتیم icon_cool

در ارتش icon_cheesygrin هر 8 سرباز یک مرغ اگه بخوان به گردانی حال بدن هر 5نفر یکی

در سپاه icon_smile هر 10 نفر یک مرغ اگه بخوان گردانی کیفور بشه هر8 نفر یک مرغ

البته اینم بگم بعضی گردانها جیره سپاه بیشتره من اینو منکر نمیشم :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]مگه چند تا داشتیم ؟ [/quote]
دوتا عدنان وبغداد[/quote]

علی جان ما فقط عدنان رو در اختیار داریم اون یکی رو تایید نکردند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان توجه بفرمايند:

همينجا بحث ارتش و سپاه رو خاتمه بديد!
اينجا تايپيك " جي-10 به ارتش پاكستان مي​پيوندد؟ " هست؟!
يا بحث ارتش و سپاه؟!
از طرفي هم به طور كلي اين بحث [color=red]به شدت مضر براي كشور هست و غير قابل تحمل.[/color]
اگر دوستي اين بحث رو ادامه داد و باهاش برخورد شد، ناراحت نشه.

==============================================

جناب Ehsan_animator
اين كذبياتي كه مطرح مي​كنيد، هيچ كدوم از برادران ارتشي مطرح نمي​كنند.
مشخصه از وضعيت حاكم اطلاع كافي نداريد شما.
پس بهتره در اين مورد اظهار نظر نفرماييد.
بزرگترين آفتي كه براي يك كشور ميشه متصور شد، تفرقه انداختن و ايجاد اختلاف بين قواي مسلح هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

چین چه واکنشی نشون داد !؟

این آواکس هدفش به نظر من تکمیل حلقه های کنترل هوایی اون منطقه باشه ... کره ی شمالی نیروی هوایی دردسر سازی نداره ،

در ضمن ، مهمترین مشکل جنوبی ها توپخانه ی سنگین شمالی هاست که می تونه پدرشون رو تو یه روز در بیاره ، آواکس هم تا اونجایی که بنده با این اطلاعات ناقصم خبر دارم برای مقابله با توپخانه کاربردی نداره ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جن� �ب Ehsan_animator
پس بهتره در اين مورد اظهار نظر نفرماييد.[/quote]

اخوی خوبه برات مصداق آوردم باز هم می گی .... اگه دستی بر آتش داشته باشی تا آخرش رو می خوندی

در ضمن بنده به هیچ وجه قصد تخریب وجه ی هیچ ارگانی را ندارم ولی این طور که نمی شه بیان هر چی که می خوان بگن بعد یکی هم از بیرون بیاد بخونه بگه اینا .......

بازوی نظامی سپاه همانند ارتش که بازوی خاصی ندارد وظیفه ی حفظ این آب و خاک را دارد و من هم دستان تمام آنها را می بوسم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]جن� �ب Ehsan_animator
پس بهتره در اين مورد اظهار نظر نفرماييد.[/quote]

اخوی خوبه برات مصداق آوردم باز هم می گی .... اگه دستی بر آتش داشته باشی تا آخرش رو می خوندی

در ضمن بنده به هیچ وجه قصد تخریب وجه ی هیچ ارگانی را ندارم ولی این طور که نمی شه بیان هر چی که می خوان بگن بعد یکی هم از بیرون بیاد بخونه بگه اینا .......

بازوی نظامی سپاه همانند ارتش که بازوی خاصی ندارد وظیفه ی حفظ این آب و خاک را دارد و من هم دستان تمام آنها را می بوسم .[/quote]

اينها مصاديق نبود، بلكه صرفا ادعا بود.
اتفاقا اونهايي كه دستي بر آتش دارند، حرف شما رو تاييد نميكنند.
پس لطفا اين دست مطالبي كه براش هيچ تاييدي وجود نداره ادامه نديد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند سال پیش چند تا از فرماندهان ( البته سپاه ) از گردان ما بازدید کردند و به مناسبت ورود اونها یه شکمی همه از عزا در آوردند اما چشمتون روز بد نبینه تا آخر ماه جیره غذایی به برنج خالی و سیب زمینی کاهش پیدا کرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا تمومش کنیم واقعیت رو میگه

کی گقته رشد اقتصادی ما 3 درصده

برو سایت آمار رو بخون نوشته 0.10 یه همچین چیزی که با صفر فرقی نداره.

شما میدونید چه قدر کارهای عمرانی سپاه انجام میده؟

ما که هرچی پروزه میبینیم مال سپاهه

مثال:یه پل میخوان تو استان بوشهر بسازن که 20 کیلومتر با شهر ما فاصله داره سپاه میگه پروزه هایی رو برمیدارم که مردم نتونن یعنی هیچ سرمایه دار و پیمانکاری نبود که سپاه خودشو انداخته جلو.

اصلا سپاه یک سازمان نظامیه چرا تو فوتبال مخابرات اقتصاد پروزه دولت ..... هستش نکنه داره از دست آورد های انقلاب دفاع میکنه؟ تو فوتبال و مخابرات میشه بفرمایید از چه دستاوردی دفاع میکنه؟

من حرف الکی نمیزنم شما بی دلیل میگید رشد اقتصادی ما 3 درصد هستش.

شما میدونید فقط تو استان بوشهر چند تا پروزه عمرانی و نفتی و گازی سپاه گرفته؟

شما میدونید چند تا شو نصفه و نیمه رها کرده و کسی جرات نداره ازش بازخواست کنه؟

-----------------------------------------------------------------------------
[b][color=red]اين كاربر به دليل ادامه دادن بحث نامربوط، از تايپيك اخراج شد.
rezat1980[/color][/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.