Skyhawk

دستیابی ایران به فن‌آوری پیشرفته تولید «پوشش جاذب راداری»

Recommended Posts

به نظرم خبر نمی تونه جدید باشه پس چرا این همه درباره ی ساخت جنگنده و هواپیمای بی سرنشین رادار گریز قبلا صحبت شده ؟

[quote]حرف شما درست است دوست عزیز! ولی توانایی به تولید انبوه رسوندن با توانایی ساخت فرق داره! ما خیلی چیزها رو می تونیم به سازیم ولی نمی تونیم به تولید انبوه برسونیم!
[/quote]
اینهم یک حرف منطقی بودجه نظامی ایران خیلی کم قدرت مانور خوبی نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر لیچ منظور من رنگ جاذب امواج بود نه سرامیک یا هر چیز دیگه! این رنگها رو دیدی؟ رنگ هست نه سرامیک!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
icon_wink

آهان برادر سعید! من فکر کردم می خوان از سرامیک استفاده کنند! رنگ یک چیزی! icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رنگی که امواج راداری رو کامل جذب می کنه!!! چطور ممکنه!

اما چطور وردی هوای موتو رو پنهان می کنن همینطور گرمای خروجی!؟

زمانی که موشک شلیک بشه چی!
شاید موشک هم رنگی باشه

امیدوارم که جنگ روانی نباشه بسیار فناوری بدرد بخوری هست
چه پرنده چه شناور چه زیر دریایی و حتی موشک و اژدر و ...........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه ! میتونه نوید بخش انقلابی در صنایع نظامی ایران باشه ... و جای تبریک داره .
البته حتما طبق سنت همیشگی یه درصدی از خبر دچار بزرگنمایی شده که گذشت زمان مشخصش میکنه . مثل اون قسمتش که گفته بزرگترین اتاق آنتن باند وسیع در خاورمیانه و در جای دیگه گفته این اتاق در سطح خاورمیانه رتبه خوبی داره !
به هر حال هر چی که هست لطفا بحث زیر دریاییو از این مبحث رنگ جاذب امواج جدا کنین که هیچ ارتباطی به قضیه نداره ، حداقل خودمون به یه کلاغ چلکلاغ خبر تو روز روشن نپردازیم icon_wink

اینم 2 تا عکس از این گونه اتاق ها که البته تو ایران در سایز های ک.چکش موجوده و طبق این خبر بزرگترش در دست ساخت !!!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Amta98_3-thm-01.gif[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/rf_anechoic_chamber.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تصاویر بالایی چقدر شبیه دستگاه های مخابراتی برای WiFi هست؟! اونم در کشور ترکیه؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]رنگی که امواج راداری رو کامل جذب می کنه!!! چطور ممکنه!

اما چطور وردی هوای موتو رو پنهان می کنن همینطور گرمای خروجی!؟

زمانی که موشک شلیک بشه چی!
شاید موشک هم رنگی باشه

امیدوارم که جنگ روانی نباشه بسیار فناوری بدرد بخوری هست
چه پرنده چه شناور چه زیر دریایی و حتی موشک و اژدر و ...........[/quote]
اين مشكل هموز حل نشده نصير جان اف 22 هم هميه مشكل رو تاحدودي داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Waffen-SS جان من شنیدم زیر دریایی دیزلی غدیر در مقابل سیستم های سونار پنهانکاره!
قابلیت شلیک موشک و اژدر های ساخت داخل رو هم بطور همزمان داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]Waffen-SS جان من شنیدم زیر دریایی دیزلی غدیر در مقابل سیستم های سونار پنهانکاره!
قابلیت شلیک موشک و اژدر های ساخت داخل رو هم بطور همزمان داره
[/quote]
دوست عزیزم توجه داشته باشین که سیستم سونار هیچ ارتباطی به رادار نداره !!!
درسته جفتی از روش ارسال و دریافت مجدد امواج استفاده میکنن ... ولی یکی از امواج صوتی استفاده میکنه و دیگری از امواج رادیویی و در واقع الکترومغناطیسی !
وهیچ گونه ارتباطی بین این دو سیستم وجود نداره ... که حتی بر فرض پنهانکاری این زیردریایی در مقابل سونار ( که البته جای بحث داره ) هیچ دلیلی براستفاده از مواد جاذب امواج رادار در اون نیست !
از طرف دیگه ... تا جایی که میدونم شناورها برای شناسایی زیردریایی ها اصلا از رادار استفاده نمیکنن ، که لازم باشه زیر دریاییو در مقابل امواج رادار هم پوشش بدیم ...
چون آب دریا به علت نمک محلولی که داره یک مایع الکترولیت محسوب میشه و امواج رادار در داخل اب دریا برد و نفوذ بسیار ناچیزی دارن !!! به همین دلیله که زیر دریایی ها هم از رادار جستجوی سطی استفاده میکنن ، نه زیر سطحی ... و اونم فقط در زمانی استفاده میشه که روی سطح قرار دارند !
درواقع زیر دریایی ها از پوشش جاذب امواج سونار استفاده میکنن که تا کنون ما به تکنولوژی این پوشش دست پیدا نکردیم ... این مطلب رو میتونین در تفاوت ظاهری پوشش زیر دریایی های غدیر و زیردریایی های کیلو نیروی دریایی به خوبی مشاهده کنین ، در زیر دریایی های غدیر شما به راحتی میتونین بدنه فلزی رنگ شده رو تشخیص بدین !!!
در واقع پنهانکاری کلاس غدیر در مقابل سونار ( اگه باشه ) فقط میتونه به علت سایز کوچکش و پدیده های طبیعی محیط عملیاتیش باشه ... نه چیز دیگه !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از Waffen-SS جان بخصوص در باره خاصیت الکترولیت آب شور یادمه در شیمی دبیرستان به بحثی در این باره بود!

البته از امواج صوتی ارسالی از زیر دریای ها و... ناشی از عمل جنبشی یا انعکاس و انتقال امواج صوتی توسط مولکولهای مایعات که به دلیل پیوند های بیشتر نسبت به مولکول های هوا صدا را بهتر منتقل می کنند آگاه بودم

اما فکر می کردم شاید بعضی دریایی ها از رادار استفاده کنند و این رنگ کاربرد داشته باشد!!

پس ممکنه ما به تکنولوژی جاذب امواج سونار دست پیدا کرده باشیم

پس باید منتظر شناور های پنهانکار نیز بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر برادر وافن اس اس تائید میشه و نه تنها رنگ جاذب امواج رادار ربطی به زیردریایی و پنهانکاری اون نداره بلکه پنهان ماندن از دید سونار نیاز به گنجاندن یک سری فاکتور پیشرفته در زیردریایی داره که هنوز بصورت کامل به این فناوری دست نیافتیم اما در زیردریایی های کوچک تا حد زیادی مشکل حل میشه و به علت جثه کوچک و در صورت نصب پره های کم صدا و طراحی مناسب بدنه میشن پنهانکار!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.