mohamad

بهترین موشک کوتاه برد جهان کدام است انتخاب کنید؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با حال بود icon_frown یک هفته از موشک های کوتاه برد لیست برداری می کردم :x :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من موشكهاي روسي اسكاد چون اين موشك توانسته اسراپيل راكه داراي سپر دفاع موشكي بوده هدف قرار دهد وهمچنين اين موشك همان طوركه مي دانيد پدرموشك هاي ايراني شهاب است[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاپیک بیچاره یه سال بود داشت خاک میخورد! سال قبل که به فاتح110 رای داده بودم و الان هم با ارتقاهای جدیدی که روش دادن باز هم این موشک رو بهترین در جهان میدانم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از اظهار نظر دوستان تعجب ميكنم ، گوئي خودشان در موقع آزمايش اين موشكها هم در محل پرتاب و هم در هدف حضور داشتند ، تا كنون در هيچ مانور و آزمايش موشك در ايران فرود موشك بروي هدف نشان داده نشده و هيچ گزارشي هم از نحوه عمل و قدرت عمل اين موشكها داده نشده ، تمام اطلاعات دوستان كه اينچنين برويش تكيه ميكنند تنها ادعاي مسئولين بوده ، اگر غير از اين است ممنون ميشوم كه مطلعم كنيد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هم اطلاعات که توسط خود مسئولان داده شده و همچنین متخصصان خارجی: موشک بالستیک فاتح 110 A: موشک بالستیک با برد 250 کیلومتر که از سال 2002 وارد خدمت شده است . این موشک یک موشک سوخت جامد تک مرحله ای با یک کلاهک 500 کیلوگرمی انفجار قوی بوده که بسیاری معتقدند این موشک هم اکنون دقیقترین موشک بالستیک جهان با دایره خطای 5 تا 10 متر است!!!!!!!!!این موشک توسط نیروی هوایی سپاه و احتمال زیاد ارتش مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در نیروی زمینی ارتش و سپاه تعدادی دیگر از موشک های کوتاه برد مانند عقاب ذولفقار و شاهین تولید و به خدمت گرفته شده است. به خاطر کلاهک 500 کیلوگرمی و مهمتر دایره خطای 5 الی 10 متر :!: :? خوب بود؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشك فاتح روكه تواين رزمايش آخري نشون دادديدم البته قبل ازاون هم مي دونستم كه فاتح110 بهترين موشك كوتاه بردجهان هستش كه خودآمريكا هم بااراييه ي يك كاريكاتور كه بوش ازترس فاتح خودش روبه يك موشك بزرگي چسبونده وگريه مي كنه ايين رو ابرازكردند فاتح نقطه زن ترين موشك جهان هستش واحتمال برخورد به هدف كلي100٪ واحتمال برخورد به هدف جزيي بيشاز95٪ميباشد ضمنا من نحوه ي فرود اين موشك رو به عينه ديدم كه واقعا جالب بود موشك به صورت كاملا مستقيم حركت ميكنه وناگهان دريك لحظه تغيير90درجه داده وبه سمت هدف بابيشترين قدرت ممكنه حركت ميكنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فاتح 110:موشك Fateh-110 يا NP-110 يك موشك بالستيك استراتژيك با برد كوتاه است.اين موشك از يك موتور تك مرحله اي كه با سوخت جامد كار ميكند بهر ميبرد,فاتح 110 موشكي سطح به سطح است كه با استفاده از سوخت جامد توانايي هدف قرار دادن اهدافي در 200 كيلومتري(به گفته برخي منابع 170 كيلومتري)را داراست.فاتح 110 يكي از طرحهايي است كه در صنايع هوا و فضای ايران براي ساخت موشك هاي سوخت جامد و مايع دنبال ميشود.اين موشك در سپتامبر سال 2002 تست نهايي خود را با موفقيت انجام داد.برد ابتدايي اين موشك 200 كيلومتر بود اما در سپتامبر سال 2004 اعلام شد برد آن به 250 كيلومتر افزايش داده شده است و توانايي افزايش دوباره ان در صورت نياز وجود دارد. طبق برخي گزارش ها Fateh-110A بر پايه موشك چيني DF-11A ساخته شده است كه بردي برابر با 300 يا 400 كيلومتر را دارست و توانايي حمل كلاهك هسته اي را دارد. موشك فاتح 110 از راداري داخلي و الكترو اپتيكالي براي هدايت خود استفاده ميكند كه به آن دقتي بسيار دقيق بخشيده محدوده خطاي اين موشك((CPE فقط 10 متر است.فاتح 110 موشكي فوق مدرن است كه توانايي حمل كلاهكي به وزن 500 كيلوگرم را داراست.طراحي اوليه اين موشك در سال 1997 شروع شد و در سال 2002 وارد خدمت گرديد. --------------------------------------------------------------------------------------------- خصوصيات عملكرد: موشك بالستيك استراتژيك سازنده: سازمان هوا وفضاي ايران پيشرانه:موتور سوخت جامد تك مرحله اي طول:8.06 متر وزن:3.450 كيلوگرم قطر: 0.61 متر برد ۲۰۰ :كيلومتر در نوع اول و 250 كيلومتر در مدل بعدي سيستم هدايت:رادار داخلي و چشم الكترونيكي محدوده خطا:۱۰ متر CPE كلاهك: 500 كيلوگرمي جايگاه پرتاب:ثابت زمان ساخت: 1997 ورود به خدمت:2002 منبع جست جو: ekikhatar.blogfa.com

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من اسکاد و اسکاد بی رو خیلی دوست دارم چون امتحانش رو به بهترین شکل در جنگ ما و عراق نشون داده!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من اسکاد و اسکاد بی رو خیلی دوست دارم
چون امتحانش رو به بهترین شکل در جنگ ما و عراق نشون داده!!!

اسکاد که اصلا دقت نداره!

باید کرج رو نشانه بگیری تا شاید بخوره به تهران! icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با آقا سعيد موافقم چون اسكاد وقاعا دقت پاييني دارد اما نبايد به داشته هامان خيلي هم مغرور بود چون بيشتر موشك ها ي مشابه ما در واقع نمونه هاي به سازي شده مثلا همين اسكاد هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده هم با فاتح 110 موافقم و می دانم این موشک قدرت تخریب و دقت بسیار بالایی دارد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.