TANK

تاپیک جامع بررسی ارتش اسراییل (IDF) .گزارش،خبر،تحلیل

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

4 minutes قبل , bds110 گفت:

برای دومین بار بطور وقیحانه ای از کشتی تجاری و داستان پرتاب موشک از کانتیر  بر روی کشتی غیر نظامی استفاده کردند در مدیترانه

بسم ا...

بنده یک بار اردیبهشت سال گذشته خطر این مساله  ( نصب موشک بالستیک تاکتیکی روی کشتی کانتینر بر ) را که سالها پیش در  مستند ایرانیوم مطرح شده بود را در میلیتاری گوشزد کردم ولی کسی دنبالش را نگرفت ، مجدد این مساله مطرح می شود . یک تهدید نامتقارن علیه ما هست

بر 19 اردیبهشت 1398 در 09:34 , MR9 گفت:

سلام علیکم

حالا بعد از چند سال از تولید مستند ایرانیوم و  صرف نظر از اشتباهات فنی در زیرنویس و درست یا غلط بود داده های این مستند ، ، میشود قضیه را با فراغ بال بیشتری بررسی کرد .

220px-Iranium.jpg333~1.jpg

پی نوشت :

1- اگر کسی از دوستان این مستند را با کیفیت بالا و زیرنویس سراغ دارد ، لینک معرفی کند . ممنون

2- دشمن ما از همه ابزارهای خودش برای وارونه نشان دادن وضعیت استفاده می کند ، حالا سئوال اینجاست که ما موفق شدیم که این روند را برای پیگیری منافع ملی بکار ببریم ؟؟؟

• Like 2
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 17 خرداد 1399 در 09:23 , MR9 گفت:

بسم ا..

تست موفقیت آمیز سامانه موشک بالستیک تاکتیکی ضد کشتی  لورا

https://www.aparat.com/v/AY3

من فکر میکنم این بیشتر یک پیام به مصر و شاید ترکیه

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه دقتی 

این عزرائیل نیم وجبی کلاهک اتمی داره، موشک قاره پیما داره، موشک تاکتیکی داره، نیروی هوایی قدرتمند داره، نیری زمینی قدرتمند داره، پدافند قدرتمند داره، ماهواره نظامی جاسوسی با دقت بالا داره، نیروی سایبری قدرتمند داره و غیره...

بعد ما با میلیون ها دلاری که فقط در دوره احمدی نژاد از فروش نفت گرون بدست آوردیم چه کردیم که امروز نه نیروی زمینی درست درمون داریم نه نیروی دریایی به روز داریم، نیروی هوایی که کلا نداریم!

هرچی فکر میکنم میبینم این پول نفت باید یه جایی خودشو خوب نشون بده، ینی همش فقط شده این موشک هامون؟؟؟

شاید انقد فرار مغز ها داشتیم ضریب هوش جمعیمون اومده پایین 

ولی جداً بنظر میرسه علاوه بر مشکلات مالی الان مشکل اصلی ما نبود برنامه متناسب با نیاز ها و مدیریت هوشمندانه منابع برای رسیدن به اهداف باشه...

ینی چندتا مسئول دلسوز آگاه به پیشرفت هاب روز میلیتاریسم توی این مملکت نیست که نیاز هارو ببینه و یه برنامه درست حسابی تدوین کنه؟ از دشمنمون اسرائیل هم نمیتونیم یاد بگیریم که با 70 سال سابقه هرکی میخواد تجهیزاتشو ارتقا بده از هند تا ترکیه رجوع میکنه به این اسرائیلیا؟؟؟

حیف از این همه سرمایه...

الان بهتر حال شمارو درک میکنم جناب MR9 انقد که با نمودار و تصویر میخواید مشکلات و راهکار هارو بگید اما صداتون شنیده نمیشه...

• Like 2
  • Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای مقابله با همچین تاکتیکی، 

باید پهپاد های نظارتی و کاشف به تعداد بسیار زیاد و به صورت لحظه ای برای رصد همه شناورهایی که پتانسیل حمل این سامانه رو داشته باشند (ترافیک دریای خزر خیلی سبک تره) استفاده بشود. این پهپاد ها در بهترین حالت می تونن قبل از شلیک اقدام به کشف کنند، یا بعد از شلیک که از غافلگیری جلوگیری می کند.

همین که در فاز ابتدایی متوجه اقدام برای لانچ بشیم نیمی از قضیه رو جلو رفتیم. حالا اگه این پهپادها مسلح باشن قطعا می تونن تو همون فاز اول موشک و سامانه رو منهدم کنند.

فکر می کنم این کم هزینه ترین راه حل باشد.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, alexandre گفت:

برای مقابله با همچین تاکتیکی، 

باید پهپاد های نظارتی و کاشف به تعداد بسیار زیاد و به صورت لحظه ای برای رصد همه شناورهایی که پتانسیل حمل این سامانه رو داشته باشند (ترافیک دریای خزر خیلی سبک تره) استفاده بشود. این پهپاد ها در بهترین حالت می تونن قبل از شلیک اقدام به کشف کنند، یا بعد از شلیک که از غافلگیری جلوگیری می کند.

همین که در فاز ابتدایی متوجه اقدام برای لانچ بشیم نیمی از قضیه رو جلو رفتیم. حالا اگه این پهپادها مسلح باشن قطعا می تونن تو همون فاز اول موشک و سامانه رو منهدم کنند.

فکر می کنم این کم هزینه ترین راه حل باشد.

برای این کار شما باید آسمون رو قبضه کرده باشید که این کار نیروی هوایی بسیار قدرتمند و پدافند قدرتمند میخواد...

که الان در برابر چنین دشمنی با چنین امکاناتی اگه نگیم غیرممکن ولی بسیار سخت هست!

وگرنه پهپاد ها خیلی زود شکار میشن!

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , zAa9 گفت:

الان بهتر حال شمارو درک میکنم جناب MR9 انقد که با نمودار و تصویر میخواید مشکلات و راهکار هارو بگید اما صداتون شنیده نمیشه...

بسم ا... 

شش سال طول کشید که فقط در میلیتاری ، دوستان متوجه بشوند که میشود 1- اصولا میشود نقد کرد و دشمن ج.ا نبود  2-  وضعیت را بدون حرمت شکنی نقد کرد ، احتمالا 2 برابر این زمان برای توجیه میلیتاریستهای وب فارسی و 3-4 برابر آن برای توجیه ساختار حاکمیتی  بخصوص بخش نظامی نیاز هست که این مساله جا بیافتد که بخشی از مسیری که طی شده ، الزاما" درست نبوده و باید نقد بشود 

اینجا مساله اسراییل فقط نیست ، چون دشمن مستقیم هست دارد یک مقداری بیشتر به ان پرداخته میشود والا مثالهای زیادی از ترکیه ، عربستان ، پاکستان و ... هست که به چه سرعتی دارند جلو می روند و ما علیرغم تمام پتانسیل هایی که داریم ، حرکت لاک پشتی وجود دارد ، فقفط به این خاطر که ساختار تصمیم سازی در نیروهای مسلح حاضر نیست به اندازه 1 میلی متر ، به تفکر جدید میدان بدهد . البته ناامید نمی شویم ( چون ناامیدی از جنود ابلیس هست ) 

2 hours قبل , zAa9 گفت:

چه دقتی 

این عزرائیل نیم وجبی کلاهک اتمی داره، موشک قاره پیما داره، موشک تاکتیکی داره، نیروی هوایی قدرتمند داره، نیری زمینی قدرتمند داره، پدافند قدرتمند داره، ماهواره نظامی جاسوسی با دقت بالا داره، نیروی سایبری قدرتمند داره و غیره...

بنده بارها در اینجا عرض کردم . بخصوص بند آخر پست ذیل 

2 hours قبل , zAa9 گفت:

ینی چندتا مسئول دلسوز آگاه به پیشرفت هاب روز میلیتاریسم توی این مملکت نیست که نیاز هارو ببینه و یه برنامه درست حسابی تدوین کنه؟ از دشمنمون اسرائیل هم نمیتونیم یاد بگیریم که با 70 سال سابقه هرکی میخواد تجهیزاتشو ارتقا بده از هند تا ترکیه رجوع میکنه به این اسرائیلیا؟؟؟

بر 11 آذر 1398 در 11:59 , MR9 گفت:

هدف هم از مطرح این نقدها ( هر چند مطلوب یکسری نیست )  دقیق همین مساله است که دوستان علاقه مند و اهل مطالعه و بررسی  ، بروند دنبال منابع برای مستند سازی این نقدها  ...

هر سازمان نظامی ، در هرمقیاسی ، وقتی تحت فشار قرار بگیرد ، مجبور هست راندمان کاری اش را بسرعت بالا ببرد . حزب ا... از 1982 تا امروز دائم تحت فشار بوده ، و بدلیل جبر محیط رزمی ، باید دائم خودش را بروز میکرد ،این در خصوص idf هم مصداق دارد .

در کشورهای پیشرو ، وزارت دفاع فقط حوزه سیاست گذاری را بر عهده دارد ،  ارتش ( سازمان مسلح ) مصرف کننده فناوری هست  و  حوزه تولید فناوری دریک شبکه رقابتی گسترده متعلق به شرکتهای خصوصی هست .

2 hours قبل , zAa9 گفت:

صرف نظر از مشکلات ما  با اسراییل ، وقتی نگاه به سازمان نظامی اصطلاحا" بخش بخش ( مدولار ) بوده  و هر بخشی جایگاه و اهمیت خودش را  در افق دید تصمیم گیرندگان داشته باشد ، ان وقت شما می بینید که  در کنار سلاح نامتعارف ، سرمایه گذاری روی تسلیحاتی که در عمل باید به کار گرفته باشد ، با سرعت بیشتری صورت می گیرد ، چون نیازی هست که احساس شده  و بالتبع  باید  به ان پاسخ داده بشود 

این مساله نه تنها در خصوص تل آویو ، بلکه در خصوص چین هم صدق می کند ..

بر 5 بهمن 1398 در 12:32 , MR9 گفت:

2- خوب هست دقت به استراتژی ارتش چین بعنوان یک قدرت هسته ای و تمرکز  آنها بر روی افزایش قابلیتهای مرگ آور متعارف بعنوان ابزار نخست برای پاسخ متقابل به دشمن .

این صحبتهایی که در میلیتاری سعی داریم بحث روی آن را جا بندازیم ، شاید در نگاه اول برای یکسری از دوستان قابل تحمل نباشد ، ولی این تلخ بودن را باید الان در زمان صلح تحمل کنند و به جان بخرند تا در زمان بحران ، شیرینی آن حس بشود 

• Like 2
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 hours قبل , MR9 گفت:

1- اگر کسی از دوستان این مستند را با کیفیت بالا و زیرنویس سراغ دارد ، لینک معرفی کند . ممنون

نمیدونم پیدا کردید مستند رو یا نه

ولی چون خودم هم به دنبالش بودم

https://www.khabarineh.ir/دانلود-مستند-ایرانیوم-همراه-نقد.html

به همراه فایل تحلیل برنامه ی راز آقای طالب زاده و زیر نویس جدا

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, zAa9 گفت:

برای این کار شما باید آسمون رو قبضه کرده باشید که این کار نیروی هوایی بسیار قدرتمند و پدافند قدرتمند میخواد...

که الان در برابر چنین دشمنی با چنین امکاناتی اگه نگیم غیرممکن ولی بسیار سخت هست!

وگرنه پهپاد ها خیلی زود شکار میشن!

بله حرف شما درسته، من هم چون الان نیروی هوایی قدرتمند نداریم عرض کردم استفاده از پهپاد جزو ارزانترین راه حل هاست.

وقتی دشمن از کشتی تجاری استفاده می کند یعنی سعی در غافلگیری ما دارد، زمانی که پهپاد ما رو قبل لانچ موشک شکار کنند، عملا ما رو نسبت به خطر در اون منطقه هشیار می کنند و فرصت غافلگیری رو از دست میدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تجهیزات جدید ساده وکاربردی برای نیروی  پیاده نظام 

EZuSrw1XsAAjNR_.jpg

EZuSrYBXkAAriRV.jpg

EZuSuX5XsAsMUmj.jpg

EZuSxvLWAAAjTlF.jpg

• Like 1
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 20 خرداد 1399 در 12:41 , HAMAD2012 گفت:

تجهیزات جدید ساده وکاربردی برای نیروی  پیاده نظام 

من فکرشم میکنم کمرم درد میگیره، این فشار زیادی میاره به کمر، الان به این افراد این عکس شبیخون بزنن این وسیله جلوی سرعت عملشون رو میگیره.

چیز خطرناکیه به نظرم

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
31 minutes قبل , h298989 گفت:

من فکرشم میکنم کمرم درد میگیره، این فشار زیادی میاره به کمر، الان به این افراد این عکس شبیخون بزنن این وسیله جلوی سرعت عملشون رو میگیره.

چیز خطرناکیه به نظرم

احتمالا با یک مکانیزمی به سرعت آزاد میشه این محل اتصال به نظر میرسه فشار زیادی به کمر بیاره اگه مثل کوله به دو طرف کتف و کل کمر بسته میشد بهتر بود

ویرایش شده در توسط arjemandi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, h298989 گفت:

چیز خطرناکیه به نظرم

38 minutes قبل , arjemandi گفت:

احتمالا با یک مکانیزمی به سرعت آزاد میشه این محل اتصال به نظر میرسه فشار زیادی به کمر بیاره اگه مثل کوله به دو طرف کتف و کل کمر بسته میشد بهتر بود

لعنت به این ایده ها :)  ، ملت ، وقتی عرض میشود بخش دفاعی نباید انحصاری برای دولت باشد ، حداقل در بخش ایده پردازی و تولید نمونه اولیه و یا حتی در مراحل بالاتر ، سرمایه گذاری خصوصی ، تولید انبوه و صادرات ، برای همین هست 

• Like 2
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.