call-of-duty

تاپیک جامع سلاح انفرادی FN.2000

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام! میخوام اسلحه f2000 ؤو معرفی کنم!
اسلحه ای با شکل عجیب و شایدم خوش دست! اما کمی بزرگ!
طراحی این سلاح از سال 1995 میلادی در کمپانی Fabrique Nationale که یک کمپانی بلژیکی است شروع شد و با نمایش آن در 6سال بعد در نمایشگاه سلاح ابوظبی امارات وارد بازار شد!

f2000_slovenie.jpg

این اسلحه در 3 مدل اصلی F2000 Tactical, F2000 S, FS2000 ساخته شده!
این اسلحه کاملا اتوماتیک میباشد و سیستم بارگذاری آن گازی است.
دارای خشاب 30 گلوله ای و کالیبر 5.56x45mm استاندارد ناتو میباشد.

مشخصات:

وزن: 3.8 کیلو گرم.

طول: 690 میلیمتر

طول لوله 400 میلیمتر

کالیبر: 5.56x45mm NATO

بارگذاری: گازی

سرعت شلیک: 850 بار در دقیقه

سرعت تیر: 900 متر بر ثانیه

برد موثر: 500 متر

خشاب تغذیه: 30 عددی

دید: تلسکوپی 1.6x

ویدئو این سلاح:

http://www.youtube.com/watch?v=nd-dFpgxE4M

F2000.jpg

تهیه: call-of-duty
فقط برای: military.ir

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين اسلحه منو ياد modern warfare 2 ميندازه هميشه با اين بازي ميکردم و روش صداخفه کن و نارنجک انداز نصب ميکردم.ولي زياد کشته ميشدم کفرم در اومد بازيشو فروختم :mrgreen: :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از مطلبتون ، جالب بود .
به نظر میاد خوش دست باشه ولی این طرح ها فکر میکنم یکم دست و پا گیرن (نظر شخصی) من یه ام 16 رو ترجیه میدم :mrgreen: شما چطور ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم با شما موافقم m-16 هم خوش دسته هم تکون نميخوره !!و هم تيراش از ak-47 هم قويتره :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا همين AK47 خودمون با یه سری ملاحظات ، یعنی نصب دوربین و استفاده از تیرهای ثاقب برای جنگ با آمریکایی های جلیقه پوش خیلی هم خوبه ! ارزان ، مطمئن ، قوی ، دقیق ( بادوربین البته )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آيا دقت هدف گيريه AK-107/108 مثل AK-47 پايين هست يا هدف گيري دقيق تر شده ؟
چون اگه مثل AK-47/74 باشه ... استفاهد از دوربين بيمعنيه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقت هدفگیری AK-47 هم زیاد هست (در حالت تک تیر) ولی چون لگد زیادی داره در حالت رگبار دقت پائین میاد بطوری که سخت هست بیش از 3 گلوله به هدف بزنیم (گلوله اول به پا ، دوم به شکم و سوم به سر اصابت میکنه و بقیه گلوله ها بهش نمیخورن) این مشکل در مدلهای جدید رفع شده و حتی AK-74 هم از این لحاظ لگد قابل قبولی دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه.مختصر و مفید.
این هم فیلمی از این اسلحه آپلود شده در گالری سایت تا مشکلی پیش نیاد.

[color=blue][size=18]روی تصویر کلیک کنید[/size][/color]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/F2000.rar][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_F2000.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببينيد عزيزان ! من اين كلام رو با توجه به ظرفيتهايي كه داريم گفتم ! ببينيد ما الان داريم كلاش توليد ميكنيم ! ژ3 هم توليد ميكنيم كه با اينكه پرقدرته ولي اصلا قابل اعتماد نيست ! قطعا در جنگ هر آدم عاقلي حاظره از لحاظ تسليحات كه با خودش حمل ميكنه ، امنيت و اطمينان داشته باشه تا راحتي و سبكي ! بازم تاكيد ميكنم ! بين چيزهايي كه ما داريم ، كلاش اون هم با نصب دوربين از همه گزينه ها ، حتي ام 16 آمريكايي بهتره ! كلاش صلاح قرن 20 شده . قيافه قشنگي نداره ولي قابل اعتماده !
تو يك كليپ از نيروهاي عراقي ديدم كه يك كلاش رو به صورت ابتكاري تبديل به يك تفنگ تك تير اندازي كرده بودند ! بول پاپ كرده بودنش ! قنداقش رو برداشته بودن ! دوربين و صدا خفه كن روش نصب كرده بودن و براي تيراندازي بر ضد نيروهاي آمريكايي تو شهرها ازش استفاده ميكردن !
ايني كه گفتم براي اين بود كه دوستان بدونن من مستند حرف ميزنم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اينها رو سرگرد كلنل شاك عكسهاش رو گذاشته ميتوني تو همين سايت پيدا كني ! صلاحهاي خوبيه ! ولي ما ازشون هنوز توليد نكرديم و نميدونم اصلا تو ايران داريم يا نه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسعود جون دستت درد نکنه.

یه مدت نبودی دلمون تنگ شده بود برای بحثهات با سعید و سایر رفقا!!

مطلب مفیدی بود و آموزنده.

دوستان توجه کنند اولا تاپیک منحرف نشه ثانیا AK-107 و AK-108 تاپیکش در همین سایت موجوده می تونن بخونن و اونجا نظر بدن ولی این دو سلاح واقعا سلاحهای خوب و کارآمدی هستند. دقتشون هم از کلاش خیلی بیشتره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسعود جان دستت درد نكنه.

[quote] m-16 هم خوش دسته هم تکون نميخوره !!و هم تيراش از ak-47 هم قويتره [/quote]

ام-16 نه خوشدست تر از اف-2000 هست نه قدرت فشنگهاي 5.56 م.م از فشنگهاي 7.62

م.م شرقي بالاتره.در ساخت اف-2000 آخرين پيشرفتهاي علم ارگونومي به كار رفته و از هر نظر

ارگونوميكتر از ام-16 ساخته شده.با ديدن تصوير نميشه در مورد خوشدستي سلاحي نظر داد.

فشنگ 5.56 م.م ناتو فقط جراحت بيشتري وارد ميكنه ولي توان نفوذ در ديوار آجري رو نداره.

[quote]آيا دقت هدف گيريه AK-107/108 مثل AK-47 پايين هست يا هدف گيري دقيق تر شده ؟
چون اگه مثل AK-47/74 باشه ... استفاهد از دوربين بيمعنيه ![/quote]

دقت هدفگيري در نمونه‌هاي جديد AK خيلي بالارفته.البته تغيير كاليبر در افزايش دقت سلاح

بي اثر نبوده.كاليبر نمونه‌هاي جديد از 7.62 به 5.45 تغيير كرده و حتي ميتونه با لوله‌ي مخصوص

مهمات 5.56 م.م ناتو رو شليك كنه.ميشه گفت AK-107/108 اگر از ام-16 آ-4 بهتر نباشه بدتر

نيست.در ضمن سربازان روس با سلاحي مثل AKM ركوردهاي قابل قبولي رو در افغانستان و

چچن ثبت كردن كه نشون ميده يك سرباز آموزش ديده حتي با سلاحي قديمي تر از AK-74 هم

ميتونه به دقت شليك كنه.

mahdiarmy عزيز الان ژ-3 از خط توليد خارج شده و هنوز جايگزيني نداره.بهترين سلاحي كه ايران

در سرايط فعلي ميتونه بسازه تفنگي مثل GALIL هست.گليل از قالب كلاش استفاده ميكنه ولي

فشنگهاي استاندارد ناتو(مثل 7.62 و 5.56) رو شليك ميكنه.از نظر ارگونومي هم از خود كلاش

بهتره.با شرايط فعلي و بودجه‌ي دفاعي پايين،بهترين راه ساخت گليل هست.البته با كمي

تغييرات.در صورت ساخت گليل ميشه از فشنگهاي ژ-3 و حتي خشابهاي ژ-3 (با يك تغيير كوچك

در سيستم خشابگير) استفاده كرد و در كنارش سادگي استفاده و تعميرات كلاش رو داشت.

حتي بجاي ام-16 هاي كپي چيني كه در اختيار نيروهاي ويژه هست،ميشه نمونه‌ي كاليبر 5.56

رو با خشاب ام-16 روي گليل نصب كرد.نصب نارنجك انداز روي گليل بخاطر شكل بسته شدن

قنداقش(از بغل) ممكنه.ولي روي كلاش قنداق تاشو (از زير)نميشه نارنجك انداز نصب كرد.

گليل با كاليبر 7.62 ناتو
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_GALIL_7_62ARSAR.jpg[/img]

گليل با كاليبر 5.56 ناتو
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/galil.jpg[/img]

مسعودجان براي تكميل تاپيكتون بايد اين دو نكته رو در مورد طراحي عالي اف-2000عنوان كنم:

1-پوكه‌هاي اين سلاح به جلو پرتاب ميشن و تيراندازان چپ دست بدون باز وبست و تغيير موقعيت

پوكه پران ميتونن از اين سلاح استفاده كنن.

2-دكمه‌ي خشابگير دقيقا پشت خشاب قرار گرفته.به شكلي كه به محض لمس خشاب ميشه

دكمه رو فشار داد و اين يعني رفع يكي از مشكلات اصلي سلاحهاي بالپاپ كه تعويض خشابه.

اين ابتكار فقط در دو سلاح IMI MICRO TAVOR و FN-2000 به كار رفته.

پرتاب پوكه به جلو
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/soff2000c.jpg[/img]

دكمه‌ي خشابگير
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_fs2000raddlock4.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار ممنون از نظرات دوستان بخصوص جناب مارشال.
گلیل سلاح خوبیه ولی من برای نیروهای خودمون اگه میشد ak-74 رو ترجیح میدادم.
فکر کنم عربستان بود به روسیه سفارش داد ولی تحویش نداد!
به زودی یک سلاح جدید رو معرفی میکنم که از نظر لگد و دقت و.... فکر نکنم رقیبی داشته باشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه مسعود جان - منم از طرفدار های AK-74 و نمونه های جدید این سلاح هستم . این سلاح با دوربین و نارنجک انداز زیر لوله ای یک سلاح همه فن حریف میشه ! تو چچن به راحتی با این سلاح تک تیراندازی انجام می دادند !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.