DeAtH-EaGlE

سامانه پدافندهوايي میم- 104 پاتريوت (MIM-104 Patriot)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

واقعا اس 400 سيستم قدرت مندي با اين سه نوع موشك مي تونه هر ماموريتي رو به خوبي انجام بده مخصوصا اون موشك 15 ماخيش فكر كنم بتونه شهاب 3 منهدم كنه اگر ارتفاع عملياتيشم بره بالاتر از 100 كيلومتر تاد رو مي خوره البته بنده اطلاعات سطحيه شايدم تاد بهتر باشه هنوز كه چيزي معلوم نيست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه S-300 PMU1 رو با ارو مقايسه كنيم و هدفمون بصورت زير باشه كدوم موفق تره؟ در مورد هواپيما هدف F-18 باشه و در مورد موشك هدف يه موشك بالستيك باشه با سرعت 12 ماخ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حداکثر سرعت هدف برای اس400 15 الی 16 ماخ (17000 کیلومتر بر ساعت) تعریف شده است. این سرعت برابر است با 4.8 کیلومتر بر ثانیه در حالیکه سرعت شهاب3 6 کیلومتر بر ثانیه میباشد. راستی درباره سیستم اس400 از یه فایل تو آرشیو اطلاعات تازه ای پیدا کردم. این مطلب به زبان آلمانی است و حاصل کار یک گروه تحقیقات استراتژیک در آلمان میباشد. برای اس400 چهار نوع موشک طراحی شده که برای مقابله انواع گوناگونی از تهدیدات میباشد. 48N6DM (مدل ویژه نیروهای روسیه ، برای صادرات 48N6E2) طول 7.5 متر وزن 1800 کیلوگرم قطر 519 میلیمتر سرعت 2100 متر بر ثانیه (7 ماخ) برد 3 الی 240 کیلومتر ارتفاع درگیری 10 متر الی 25 کیلومتر (برخی منابع 30 کیلومتر گفتن) 40N6 مشخصات نامعلوم! سرعت 4000 متر بر ثانیه (13 ماخ) برد تا 400 کیلومتر ارتفاع درگیری تا 185 کیلومتر! icon_cool 9M96 (صادراتی 9M96E ، حرف E در زبان روسی به معنای صادراتی است.) طول 4.75 متر قطر 240 میلیمتر وزن 333 کیلوگرم سرعت 900 متر بر ثانیه (3 ماخ) برد 1 الی 40 کیلومتر ارتفاع درگیری 5 متر الی 20 کیلومتر 9M96M (صادراتی 9M96E2) طول 5.65 متر قطر 240 میلیمتر وزن 420 کیلوگرم سرعت 1000 متر بر ثانیه (3.3 ماخ) برد 1 الی 120 کیلومتر ارتفاع درگیری 5 متر الی 30 کیلومتر موشکهای 40N6 و 48N6DM برای رهگیری موشکهای بالستیک و 9M96 و 9M96M برای رهگیری هواگردها و موشکهای کروز طراحی شده اند و رقیب سیستم پاک3 میباشند. خیلی جالبه که اس400 بصورت همزمان توانائیهای پاک2 و پاک3 و تاد را دارد! با توجه به ارتفاع نهایی موشک 40N6 که 185 کیلومتر (100 ناتیکال مایل) است میتوان نتیجه گرفت که اس400 از نظر کارایی برتر از تاد باشد. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه S-300 PMU1 رو با ارو مقايسه كنيم و هدفمون بصورت زير باشه كدوم موفق تره؟

در مورد هواپيما هدف F-18 باشه و در مورد موشك هدف يه موشك بالستيك باشه با سرعت 12 ماخ

خوب برادر من اینطوری که نمیشه! شما باید مشخصات اف18 و موشک رو بگی؟

ولی اگر ارتفاع پرواز اف18 را 36000 پا و سرعت آنرا حداکثر یعنی 1.8 ماخ برابر با ~500 متر بر ثانیه فرض کنیم جواب سوال بصورت زیر است.

S-300PMU-1 از دو نوع موشک 5V55U و 48N6E استفاده میکند هر دو با برد 150 کیلومتر و سرعت 2000 متر بر ثانیه.

زمان رسیدن به حداکثر سرعت در 48N6E2 در حدود 12 ثانیه است ولی چون از این مشخصه 48N6E خبر ندارم همین رو در نظر میگیریم.

پس این موشک در مدت زمان 12 ثانیه به ارتفاع 12 کیلومتری رسیده و بعد از آن به سمت هدف پرواز میکند.

از چند کیلومتری که در این 12 ثانیه طی میکند صرف و صعود آنرا برای راحتی مساله عمودی فرض میکنیم. (چون زاویه اوجگیری رو نمیدونیم)

خوب در 12 ثانیه اف18 6000 متر حرکت کرده است و جابجایی موشک را نیز همین مقدار در نظر گرفته و مساله را حل میکنیم.

اف18 حداکثر 27.6 کیلومتر دیگر حرکت کرده و موشک در فاصله 110.4 کیلومتری به هدف میرسد.

اگر از زاویه اوجگیری 40N6E خبر داشتیم میشد مساله رو دقیقا حل کرد و مجبور نبودیم مساله را به حالت خاص تبدیل کنیم.

با توجه به اینکه اف18 در حالت رزمی و مسلح هرگز نمیتواند در آن ارتفاع و با سرعت مذکور پرواز کند و این امر بیشتر شبیه خودکشی است پس این جنگنده در فاصله ای بیش از 120 کیلومتری مورد هدف قرار خواهد گرفت.

اگر هم در ارتفاع پست پرواز کند بستگی به قدرت شناسایی رادار اس300 دارد.

دو رادار پیش اخطار در S-300PMU-1 وجود دارد. 64N6 و 96L6E با برد شناسایی 300 کیلومتر.

اما متاسفانه از قدرت اسکن این رادارها اطلاعی ندارم ولی رادار یک نسل قبلتر 36D6 با برد 300 کیلومتر و ارتفاع اسکن 20 کیلومتر است.

36D6 هدفی با RCS=0.1m2 را از فواصل زیر شناسایی میکند.

در ارتفاع 2 الی 18 کیلومتر ، 147 الی 175 کیلومتر
در ارتفاع 1 الی 6 کیلومتر ، 80 کیلومتر
در ارتفاع 100 متر ، 42 الی 46 کیلومتر
در ارتفاع 60 متر ، 20 الی 32 کیلومتر

سطح مقطع راداری اف18 ده برابر رقم مذکور بوده و در بدترین شرایط (پرواز در ارتفاع 10 20 متری) از فاصله 50 کیلومتری شناسایی خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه از پاتریوت شروع شد و به كجا رسید icon_cool :lol: :evil: :x در مورد مقایسه تاد و اس-400 باید بگم ارتباط این دو نوع سیستم دفاع هوایی اونقدر نیست كه بتونیم مقایسه كنیمشون... مسلمه كه اس 400 واقعا" در دنیا بی نظیره و تا ارتفاع 50 كیلومتری سطح زمین واقعا نظیر نداره در همین حد كافی باید باشه كه بدونین چین خودشو به آب و آتش میزنه كه به یك گردان از اس 400 دست پیدا كنه ولی روسیه به اون نمیده. روسیه الان از آلماز آنتی كه سازنده اس 300 و اس 400 هست خواسته یك نسخه صادراتی (ام كا اس) از اس 400 طراحی كنه كه بتونه سر و صدای خواهانهای اس 400 رو بخوابونه و در عین اصلش مال خودش بمونه. این سیستم اونقدر دان گرید شده كه حتی به تركیه و عربستان كه دولتهای دست نشانده غربی داره هم پیشنهاد شده!!!! با این حال همین دان گرید خداست واسه خودش!!! وقتی اس 400 به یگانها تحویل شد و نخستین آزمونهای پرتابی رسمی صورت گرفت طوری پرسنل این گردانها جو گیر شده بودن كه باورشون نمیشد یك سامانه اینقدر میتونه قدرتمند باشه... اس 400 یك سامانه كامل هست ولی فقط تا حد 50 كیلومتری زمین. درسته موشكهایی براش طراحی شده كه تا ارتفاع بالاتر از 150 كیلومتر میرسه ولی با كدام سیستم هدایتی! تفاوت تاد با اس 400 اینجا مشخص میشه... درسته اس 400 خیلی همه كاره هست ولی تاد خیلی تخصصی و مخصوص ارتفاع بالا هدف من این نیست كه یكی از این سامانه ها رو قویتر جلوه بدم چون اساسا" متفاوت هستن اس 400 به نظر من گزینه ای هست كه اگر در دست ایران باشه توان دفاعی ما اقلا" 5 برابر میشه... در نقطه مقابل اگه آمریكاییها بیان و نسخه ای ضعیف شده از تاد رو در اختیار اسراییل بگذارن دیگه باید خواب اصابت شهاب به اسراییل رو ببینیم باز هم تاكید میكنم مهم این نیست كه سرعت موشك الزاما" بالاتر از هدف موشكی باشه تا اون رو ساقط كنه. مهمه كه كامپیوتر مركزی محل احتمالی موشك رو در سناریوهای مختلف حدس بزنه و برای موشك ارسال كنه و موشك در اون نقطه بتونه به ملاقات موشك هدف بره... ما شهابی داریم كه در فاز ترمینال دارای 20 ماخ (اگه واقعا" باشه) سرعت هست كه برای تاد خیلی زیاد نیست چون ارتفاع شهاب تمیتونه بیشتر از 30 كیلومتری سطح زمین باشه (با توجه به بردش) خوشبختانه اسراییل بعیده به تاد دسترسی پیدا كنه و متاسفانه فاصله ایران با اس 400 هم مثل فاصله زمین و مریخ هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارو قوي ترازپاتريوت واس 300 واحتمالا اس 400مي باشد هم ازلحاظ بردوهم ازلحاظسرعت وهمچنين ازاين لحاظ مهم:حجم حمله ...بله اروحجم حمله ي بهتري نسبت به اس 300 يا پاتريوت دارد. ولي بااين همه ارودرمقابل موشك هاي كوتاه برد وموشك هايي كه درارتفاع كم پروازمي كنند وهمچنين درمقابل موشك هاي دوربردباسرعت بيش از20ماخ بسيارناكارآمد هستند ودرصورت جنگ احتمالي بين دوكشورقدرتمند ايران واسراييل اروهانمي توانند شهاب هاي ايراني راازبين ببرند ويقينا درهمان روزهاي اول درصورت ايجاديك خط پرتاب نامتقارن موشك هاي شهاب 3جي ازطرف ايران اسراييل به بزرگترن گورستان جهان تبديل خو اهدشد. icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرتون استفاده از منطق فازی برای رهگیری مسیر بعدی موشکها چقدر کار آمده ؟ ایا موشکهایی مثل شهاب قدرت تغییر مسیر های ناگهانی برای شکستن نتیجه تصمیم گیری کامپیوترهای مرکزی پیشگوی مسیر آینده موشک را دارن ؟ اگه قرار باشه طبق این منطق فازی سیستمهای ضد هوائی عمل کنن دیگه سرعت 2ماخ در مقابل 20 ماخ هم میتونه جوابگو باشه چون نقطه ای مشخص میشه که موشک در زمان مشخص اونجاست و میتونه هدف قرار بگیره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان كسی میتونه به طور ریشه ای توجیه كنه كه چرا ارو-2 از اس 300 بهتره؟ در برتری اون به پاتریوت بحثی نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
hamid007, از کجا میدانید رادار مناسبی برای اس400 ساخته نشده است؟ پروژه اس400 همچنان بصورت محرمانه ادامه داشته و قرار است به راداری با قدرت شناسایی 700 کیلومتر طولی و احتمالا 250 کیلومتر در ارتفاع مجهز گردد. در صنایع نظامی الکی بودجه رو اتلاف نمیکنن و اگر توانایی خاصی به سلاحی داده شود حتما کاربردی خواهد داشت. پس بدون دلیل موشک 40N6 ارتفاع درگیری 185 کیلومتر ندارد. این موشک در آخرین آزمایش موفق به سرنگونی یک فروند موشک بالستیک در ارتفاع 55 کیلومتری شد و آزمایشات برای رفع عیوب احتمالی و رسیدن به حداکثر برد و ارتفاع با حداکثر دقت ادامه دارد. درباره قدرت رهگیری تاد هم باید بگویم که از نظر سرعت مانند سایر سیستمهای ضدموشک (بجز اس400) فقط موشکهای تا سرعت 3 کیلومتر بر ثانیه را میتواند رهگیری و منهدم کند. فعلا هیچ سیستم راداری و کامپیوتری ساخته نشده است که بتواند مسیر حرکت دقیق یک موشک بالستیک را شبیه سازی کند. میزان داده های ورودی برای چنین پردازش عظیمی بقدری زیاد است که حتی ابرکامپیوترها نیز توان انجام این محاسبات را ندارند. حداقل تا زمان تولد اولین کامپیوترهای کوانتومی شاهد چنین موضوعی نخواهیم بود. اما در مورد ارتفاع پرواز شهاب3 چون یک موشک بالستیک خاص در کلاس خود است بسیار بیشتر از گمانه زنیهای غرب میباشد. akbarbeyrami, شما به جدول موجود در صفحه دو تاپیک نگاه کردید؟ مشخصات سیستم آرو در جدول مذکور نوشته شده و برد بیشتری از پاک2 و اس300 ندارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
joker,
خوشبختانه (البته برای ما) این روشها قدیمی شده و در برابر موشکهای جدید کارایی ندارد.
موشکهای بالستیک مدرن اکثرا مجهز به سیستم تغییر بردار پرواز بصورت ناگهانی بوده و حتی در شهاب3 نیز سیستمی مشابه بکار رفته است.
فرض کنید موشکی با سرعت چند کیلومتر بر ثانیه و در ارتفاع چند صد کیلومتری ناگهان چند ده کیلومتر بردار پروازی خود را با زاویه ای تند تغییر داده و دوباره به سوی هدف تغییر مسیر دهد.
واقعا نمیتوان در چنین شرایطی مختصات دقیق موشک را بدست آورد.

دوستان كسی میتونه به طور ریشه ای توجیه كنه كه چرا ارو-2 از اس 300 بهتره؟
در برتری اون به پاتریوت بحثی نیست

لطفا منطقی بحث کنید.
جالبه خود شما جمله ای را با تائید و یک علامت سوال بیان میکنید انگار که از اصول بدیهی ریاضیات است!
حتی در ریاضیات هم اقدام به اثبات بدیهات میکنیم (مثلا چرا 2*2=4 است؟) و شما هم باید قبل از بیان چنین جمله ای که به قول معروف دست پیش گرفتن برای پس نیفتن است به اثبات مدعی خود بپردازید.
نظرات و اطلاعات خود را بیان کنید تا نتیجه گیری شود که آیا جمله شما صحیح است یا نه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرتون استفاده از منطق فازی برای رهگیری مسیر بعدی موشکها چقدر کار آمده ؟
ایا موشکهایی مثل شهاب قدرت تغییر مسیر های ناگهانی برای شکستن نتیجه تصمیم گیری کامپیوترهای مرکزی پیشگوی مسیر آینده موشک را دارن ؟
اگه قرار باشه طبق این منطق فازی سیستمهای ضد هوائی عمل کنن دیگه سرعت 2ماخ در مقابل 20 ماخ هم میتونه جوابگو باشه چون نقطه ای مشخص میشه که موشک در زمان مشخص اونجاست و میتونه هدف قرار بگیره

اگه به نوشته قبلی من دقت كنین میبینی كه نوشتم سناریوهای مختلف !!!

ببینین مساله هدف قرار دادن موشك خیلی پیچیده است و همه هم قبول داریم
اولا هدف قرار دادن با یك شلیك و امید بستن به اون تك شلیك در مورد موشك خیی احمقانه است ولو اس 400 باشه!!!
معمولا" چند شلیك همزمان روی موشك و از مسیهای متفاوت كه رایانه انتخاب میكنه صورت میگیره
این رایانه مركزی است كه سعی میكنه طوری سناریوهای مانور رو تحلیل كنه كه اقلا" یكی از موشكها علیرغم مانورها در زمان موعود و در مكان موعود منتظر باشه و یا اقلا" موشك از مسیر فیوز مجاورتی رد بشه و در شعاع تخریب واقع بشه

پس راه حل مقابله با سیستم موشكی تاد و ارو-2 هم مشخصه!

شلیكهای همزمان شهاب كه به طور متوالی و با سناریوهای مختلف وارد فاز ترمینال بشن قطعا" كار رو تموم میكنه
تا جاییكه كه من میدونم تراكم سیستمهای دفاعی خودش اثر منفی روی تحلیل داده ها میگذاره به خصوص وقتی عملا" وادار به مقابله با اهداف مشابهی بشن كه دارای خواص مشابه ولی رفتارهای غیر مشابه هستن...

نه ما اس 400 داریم نه اسراییل تاد داره ولی به نظر من تاد خیلی فوق تخصصی وارد این موضوع شده
اطمینان به نحوه عملكرد اون باعث انتخاب سیستم هیت تو كیل شده ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

hamid007,
از کجا میدانید رادار مناسبی برای اس400 ساخته نشده است؟

اما در مورد ارتفاع پرواز شهاب3 چون یک موشک بالستیک خاص در کلاس خود است بسیار بیشتر از گمانه زنیهای غرب میباشد.

من فقط از طریق وبگرد مطالب رو میخونم و بعد هم تحلیل مبكنم و اصلا به صورت فنی تسلطی ندارم و كارم هم این نیست و من مهندس غیر نظامی هستم

در مورد رادار ارتفاع یاب كه اصل كار هدایت هست باید بگم كه مطلبی درمورد اینكه این رادار برای اس 400 ساخته شده ندیدم و این به مفهوم عدم وجود اون نیست!!! من ندیدم نه كه نباشه

تا اونجاییكه میدونم در مورد تاد هم با توجه به اشكال در هندسه غیر اقلیدسی در ارتفاعات خیلی بالا كنترل موشك به ماهواره سپرده میشه و در واقع ماهواره نقش رادار ارتفاع یاب رو داره. من رادارشناس نیستم ولی گویا اشكال عدم امكان ساخت رادار ارتفاع یاب با اون ارتفاعی كه شما مد نظرتون هست اشكال منطقی نه تكنولوژیكی كه با پیشرفت حل بشه

در مورد ارتفاع و برد شهاب هم بهتره اصلا بحث نشه. چون قطعا" مهمتر از ابراز كردن هست

فقط برداشت من اینه كه اگه شهاب دارای ارتفاع بالاتر از موشكهای كلاس خودش هست فقط یك مفهوم قابل استنتاج هست و اینكه ما فناوری ساخت موشكهای دوربردتر رو هم داریم...

دوستان كسی میتونه به طور ریشه ای توجیه كنه كه چرا ارو-2 از اس 300 بهتره؟
در برتری اون به پاتریوت بحثی نیست

لطفا منطقی بحث کنید.
جالبه خود شما جمله ای را با تائید و یک علامت سوال بیان میکنید انگار که از اصول بدیهی ریاضیات است!
حتی در ریاضیات هم اقدام به اثبات بدیهات میکنیم (مثلا چرا 2*2=4 است؟) و شما هم باید قبل از بیان چنین جمله ای که به قول معروف دست پیش گرفتن برای پس نیفتن است به اثبات مدعی خود بپردازید.
نظرات و اطلاعات خود را بیان کنید تا نتیجه گیری شود که آیا جمله شما صحیح است یا نه؟

من برام جالب بود كه یك فردی اینقدر مطمئن هست كه آرو-2 برتر از اس 300 هست و خواستم از اون بپرسم دلیلش چی هست؟
به نظر من آرو-2 نباید خیلی هم تاپ باشه چون موشكهای مانورپذیری نداره حالا هرقدر رادار گرین پاین توپ باشه
به بحث آرو-2 در تاپیك مستقلش اگه رجوع كنید نظر من كاملا" مشخصه!!!
در اونجا من گفتم كه با شواهد و قراین به نظر میرسه اس 300 برتر از ارو-2 باشه
البته این نظر من هست نه معادله ریاضی!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد رادار ارتفاع یاب كه اصل كار هدایت هست باید بگم كه مطلبی درمورد اینكه این رادار برای اس 400 ساخته شده ندیدم و این به مفهوم عدم وجود اون نیست!!! من ندیدم نه كه نباشه

خوب بنده هم اطلاعی در این خصوص ندارم! icon_cool
گفتم که شاید ساخته شده یا هم نه و آزمایشات همچنان ادامه دارد.

من برام جالب بود كه یك فردی اینقدر مطمئن هست كه آرو-2 برتر از اس 300 هست و خواستم از اون بپرسم دلیلش چی هست؟
به نظر من آرو-2 نباید خیلی هم تاپ باشه چون موشكهای مانورپذیری نداره حالا هرقدر رادار گرین پاین توپ باشه
به بحث آرو-2 در تاپیك مستقلش اگه رجوع كنید نظر من كاملا" مشخصه!!!
در اونجا من گفتم كه با شواهد و قراین به نظر میرسه اس 300 برتر از ارو-2 باشه
البته این نظر من هست نه معادله ریاضی!!!!

شرمنده اشتباه شد و منظورم اون یکی دوستمون بود.
فکر کردم ایشون پست مذکور را ارسال کردند و به نام کاربری توجه نکردم. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

كمپاني لاكهيد مارتين در حال توليد نسل جديدي از موشك هاي دفاع هوايي ار نسل پاتريوت است كه داراي قابليت هاي بيشتري نسبت به همتايان خود هستند.
اين موشك در اصطلاح PAC 3 نام دارد كه مخفف واژه Patriot Advanced Capability-3 ميباشد و معناي آن پاتريوت با قابليتهاي پيشرفته تر است.
اين موشك تحت قراردادي كه با دفتر برنامه ريزي نيروي دفاع هوايي و موشكي ارتش آمريكا و چندين مشتري خارجي منعقد شد در حال توليد ميباشد و با سيستم پاتريوت يكپارچه است.

MFC_PAC3_photo6_m.jpg

اين موشك (بزن-بكش) ‘hit-to-kill’ پيشرفته ترين و توانا ترين و در عين حال قوي ترين موشك دفاع هوايي جهان از نظر متخصصين غربي ميباشدو ضد تمام تهديدات از قبيل موشك هاي بالستيك و كروز و همچنين هواگردها كاربرد دارد و به نوبه خود جهش بزرگي در زمينه ساخت موشكهاي دفاع هوايي به شمار ميايد.
اين موشك يك رهگير سريع ميباشد كه اهداف خود را به صورت برخورد مستقيم يا body-to-body نابود ميسازد.

3366.jpg

هنگامي كه اين موشك در لانچر هاي پاتريوت قرار ميگيرد به طور قابل ملاحظه اي قدرت آتش اين سيستم را افزايش ميدهد به طوري كه 16 تير از اين موشك جاي 4 تير از نوع قديمي تر PAC_2 را خواهد گرفت.

با ضريب موفقيتي در حد 100 درصد در عمليات آزادسازي عراق اين موشك كارنامه موفقي از خود به جاي گذاشت و هم اكنون در اختيار ارتش آمريكا و هم پيمانانش ميباشد.

MFC_PAC3_photo5_m.jpg

مركز تحقيقات موشكي و كنترل آتش شركت لاكهيد واقع در تگزاس به عنوان پيمانكار اصلي برنامه ارتقاء موشكهاي PAC_3 انتخاب شده بود.
اين طرح شامل موشكهاي رهگير سريع از نوع بزن-بكش و سكو هاي شليك در پك هاي 4 تايي و كامپيوتر كنترل آتش پيشرفته و ارتقاء سيستم هاي الكترونيكي پيشرفته براي لانچر ميباشد كه اين عناصر از سيستم پاتريوت يك سيستم دفاع هوايي در ارتفاع متوسط با برد بلند و در عين حال موفق پديد مي آورد كه چتر محافظتي خود را براي نيروهاي زميني و مراكز حياتي مي گسترد.

MFC_PAC3_photo4_m.jpg

اين موشك از يك موتور راكتي سوخت جامد و كنترل هاي آئروديناميكو موتور هاي كنترل جهت به همراه سيستم هدايت داخلي بهره ميبرد.
PAC_ 3 به وسيله كامپيوتر كنترل آتش زمين پايه كه در ايستگاه كنترل و رهگيري نصب شده است به سمت نقطه برخورد پرواز ميكند و اطلاعات مسير هدف را از طريق فركانس هاي راديويي دريافت مينمايد و لحظاتي قبل از رسيدن به نقطه برخورد از پيش تعيين شده جستجو گر باند كا ان روشن شده و اطلاعات هدف را به دست مياورد و راهي مناسب ترين نقطه براي برخورد ميشود.

MFC_PAC3_photo3_m.jpg

موتور هاي كوچك كنترل جهت كه در طرفين نوك موشك قرار دارند داراي بوستر راكتي سوخت جامد هستند كه در مرحله آخر با يك انفجار مسير موشك را در جهت دلخواه براي برخورد قرار ميدهند .

MFC_PAC3_photo2_m.jpg

اين موشك به عنوان رهگير اصلي دفاع هوايي چند مليتي توسط ناتو انتخاب شد.

منبع

مترجم:Blaze

استفاده از اين مطلب تنها با درج لينك و ذكر نام مترجم مجاز است.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر بلیز جان.

یه مشخصاتی ازش به مطلب اضافه کنی بهتر میشه.

درباره کارایی این پدافند باید گفت در برد کوتاه تا متوسط دقت بالایی دارد (بیشتر از این برد نداره) و برای مقابله با موشکهای بالستیک کوتاه برد و کروز تاکتیکی مناسب است اما در رهگیری موشکهای بالستیک کوتاه برد جدید که از سرعت و قدرت مانور بیشتری برخوردارند به مشکل برمیخورد. در مواجهه با موشکهای میانبرد به بالا هم قابلیتی ندارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.